venalce

venalce

okres Brno

18 bodů

Moji oblíbení herci

 • foto

  Benedict Cumberbatch

  Tenhle herec mě hrozně rozčiloval. Najednou ho bylo všude plno a měl hrát v každém druhém filmu, který mě zajímal. Tak jsem si ho proklepla. A během toho mi v jednom okamžiku došlo, že herec, jehož práci sleduji, dalece přesahuje škatulku "dobrý herec", že to, co do svého projevu dává, je něco víc. Zrodil se pro divadlo, protože má perfektně odpozorované detaily lidských projevů a umí je divákovi předat, ale máme tu čest vídat ho na velkém plátně a v televizi. A je to opravdu čest, protože práce, kterou odvádí, je vskutku prvotřídní. Pokud si chcete jako diváci vychutnat herecký výkon, Cumberbatch je váš Pan Herec, precizní a vysoce kvalitní.

  Poznávacím znamením je unikátní hluboký hlas, netradiční vzezření, prapodivný přízvuk, mystifikování ohledně chystaných projeků, imitace všeho možného, britský šarm, vytváření nečekaných vtípků a podezření na velmi vysoké IQ.

  Pamětihodná role: Sherlock Holmes (Sherlock)

 • foto

  Tom Hiddleston

  Zapomeňte na chvíli na Lokiho, tohle je hlavně a především shakespearovský herec, který má na svůj věk neskutečné charisma. Jeho specializací jsou epické role. Kdo neviděl, neví, o co přichází. Vedle toho působí Loki jen jako taková herecká oddychovka. A ještě jedno plus má Hiddleston na kontě - má neskutečný přednes, to se prostě musí slyšet.

  Poznávacím znamením je pozitivní přístup k životu, britský šarm spojený s až neskutečnou vlídností (takřka neschopnost nebýt slušný, a to hraje Lokiho...paradoxní, což?), záliba v Shakespearovi, imitace všeho možného a jiné vlasy, než byste čekali (kudrnaté blond - pravda je drsná, já vím).

  Pamětihodná role: Hal/Henry V (The Hollow Crown)

 • foto

  Lee Pace

  Původně dvorní herec Bryana Fullera, který prochází velkofilmy bez toho, aby vzbudil nějakou teenagerovskou mánii. Naštěstí. Patří k takovému tomu hereckému "undergroundu", je tajemstvím předávaným mezi specifickou vrstvou fanoušků, kteří naprosto nepokrytě milují postavy, jež ztvárňuje. A čím komplexnější taková postava je, tím víc ji Pace nechá vyniknout. Měli jsme velké štěstí, že v Hobitovi ztvárnil Thranduila nebo že jeho Garrett vylepšil jinak těžce koukatelný poslední díl Twilight ságy. Zase bych ho chtěla vidět v něčem komediálním, protože se mi stýská po Koláčníkovi.

  Poznávacím znamením je výrazné obočí (na které by podle fanynek měl mít zbrojní pas), opravdu vysoká postava (úctyhodných 196 cm), hluboký hlas, naklánění hlavy a překvapivě nesmělé vystupování prokládané o to nečekanějšími hláškami.

  Pamětihodná role: Koláčník Ned (Řekni, kdo tě zabil)

 • foto

  David Tennant

  Kdysi prý na otázku, jaké to je hrát Doctora, odpověděl, že dotaz nechápe, protože on JE Doctor. Už podle toho si o něm můžete udělat obrázek. Největší záhadou pak je, jak je možné, že dokáže hrát i smrtelně vážné role a pořád působit věrohodně. Odpověď zní, že je "hercem emocí". Má ohromný talent emoce nejen věrohodně zahrát, ale přenést je i na diváka.

  Poznávacím znamením je celkově potrhlé chování, výmluvné grimasy, nadbytek energie, všeobecný smysl pro humor a skotština.

  Pamětihodná role: Doctor Who

 • foto

  Ewan McGregor

  McGregor je jedním slovem okouzlující. Představte si, co pro vás to slovo znamená, a vězte, že McGregor tuhle definici splňuje do posledního puntíku. Má tendenci na sebe ve filmu strhávat pozornost. A my mu to žereme...i s navijákem...

  Poznávacím znamením je okouzlující úsměv, výborný zpěv, smysl pro dobrodružství a angažovanost v charitativních činnostech.

  Pamětihodná role: Catcher Block (Kašlu na lásku)

 • foto

  Dan Stevens

  Jsou herci, které vedete v patrnosti, takový šum na pozadí, a pak přijde náhlé osvícení a vy víte, najednou prostě víte, že je to herec přesně pro vás. Co Matthew v Downton Abbey, to bláznivý David Haller rozmázl moji příčetnost po podlaze! 

  Pamětihodná role: David Haller (Legion)

 • foto

  Charlie Cox

  Sypu si popel na hlavu, protože Stardust je filmem, který jsem si zamilovala už v kině, ale musel přijít Daredevil, abych věnovala pozornost tomuhle herci. Je to jeden z těch tradičních britských sympaťáků s velkým potenciálem. Jak zjišťuji, jeho herecké rozpětí je překvapivě velké a slibné, protože má ten správný talent pro vcítění se do role. Je pravděpodobné, že o něm ještě uslyšíme, a při troše štěstí ho nesemele žádná fanouškovská mánie, jak se v poslední době britským hercům stává.

  Pamětihodná role: Matt Murdock/Daredevil (Daredevil)

 • foto

  Martin Freeman

  Má vůbec cenu komentovat jeho famózní komediální talent? On se pro komedii narodil. Už od dob Lásky nebeské, kde jsem ho viděla poprvé, mě nepřestává přesvědčovat o svých výjimečných hereckých kvalitách. Když jsem se dozvěděla, že se o něm uvažuje jako o Bilbovi do Hobita, bylo mi jasné, že nikdo jiný by se pro tu roli nehodil více. Dnes už je někdo jiný nepředstavitelný.

  Poznávacím znamením je opravdu ale opravdu suchý britský humor, výmluvné grimasy a rázný přístup k životu.

  Pamětihodná role: Bilbo Baggins (Hobit)

 • foto

  Michael Shanks

  Tak tohle je důkaz, že stará láska nerezaví. Stačilo si po letech zopakovat Hvězdnou bránu, tentokrát už okem protřelého diváka, aby mi došlo, že jsem tohodle herce tenkrát dostatečně nedocenila. Z hlavní čtveřice byl rozhodně herecky nejschopnější. Předvedl víc hereckých poloh, než ti tři zbylí dohromady. Příkladem budiž epizoda 7x06 ("Lifeboat"). Dalších významnějších rolí kromě Daniela Jacksona má na kontě trestuhodně málo, ale v současnosti září v lehce netradičním lékařském seriálu Saving Hope a kdo ví, třeba se časem dočkáme i nějakého toho pokračování Stargate.

  Pamětihodná role: Dr. Daniel Jackson (Hvězdná brána)

 • foto

  Matthew Macfadyen

  Mor na Brity a jejich kostýmní dramata! Takové věci by se ženám neměly dělat... A tohle je nekorunovaný král kostýmních rolí. Možná se v naší době octl omylem, jak jinak si vysvětlit jeho nezapomenutelné podání postav viktoriánské Anglie? Pan Darcy z Pýchy a předsudku, Arthur Clennam z Malé Dorritky, Edmund Reid z Ripper Street...i takhle může vypadat lamač dívčích srdcí. A bývá v tom nemilosrdný... To je ta pověstná tichá voda, víme?

  Pamětihodná role: Pan Darcy (Pýcha a předsudek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace