• Krátkometrážní

Dům plný strachu (1985)

Nezapomenutelná noční můra. // Na ty dlouhé vlasy, paruku, vyhořelý dům nikdy nezapomenu.

Velká ryba (2003)

Tim Burton tvoří ty nejkrásnější pohádky. // Veká ryba - to je film o tom žít život tak, jak ho vidím já, a jestli tomu věřím, tak to tak prostě je. Krása, dojetí a v mém případě i slzy.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko má svého imaginárního přítele, kterého by mu mohl závidět i David Lynch. Jeho halucinogenní vize mu zachrání život, ovšem postupně ho stejně dovedou k záhubě... nebo by to mohlo být taky jinak. // Richard Kelly vytvořil racionální stezku iracionálním světem, kde jsem sice občas zabloudila (ani kompas by mi v téhle splodině vizí, reality a časoprostorových komnat nepomohl), nicméně její cíl mě nadchl. // Jake Gyllenhaal jako kluk, který je "tak trochu někde jinde", byl naprosto úžasný a jeho snahu zbavit se velkého králíka jsem mu věřila i dlouho poté.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Zcela zbytečné točit druhý díl, když chybí původní námět či originální nápad. Sám Jean Reno z toho trhák neudělá. No, to si asi mysleli i tvůrci, a tak ho trochu odsunuli do pozadí. A tak nevím, co tam mám sledovat... i když kamera pěkná, ale to nestačí.

Byt (1960)

Takový sladký americký bonbonek, který neztratí chuť ani po letech...

Interview (2007)

Tenhle komorní snímek předčil má očekávání... Skvělý námět, propracovaný scénář a úžasné dialogy. Co na tom, že námět není původní. Buscemi exceluje.

Kdo může za globální oteplování? (2007) (TV film) odpad!

Jedná se o (údajně dokumentární) anglický film režiséra Martina Durkina, který se zabývá dnes velmi aktuální tematikou - globálním oteplováním. Jak už napovídá název, dosavadní výzkumy jsou zpochybňovány, ba i popírány. Film je rozdělen do tří částí, ovšem ve všech se odehrává to samé: CO2 neničí naše klima, člověk za to nemůže, změny klimatu probíhaly vždy (dokonce je zde vyzdvižena doba, kdy naše podnebí bylo výrazně teplejší, vyloženě říkají, že tato doba byla bohatá - jakoby nás chtěli ujistit, že všichni zbohatneme...) a veškeré své poznatky dokládají grafy o výskytu CO2 v podnebí. V podstatě nám "dokument" říká, že všichni ti vědci a ekologové jsou jen podvodníci... Otevřeně kritizovali (nejen) environmentalisty, jak ovlivňují občany, jaký na ně vyvíjí nátlak a přitom lžou. Hm... já měla pocit, že TENTO snímek, který propaguje i Václav Klaus, se snaží zmanipulovat diváky. Je naprosto neobjektivní, nátlakový a vůbec nedává prostor pro vyjádření druhé strany. Jak se vyjádřil jeden divák: Reklama na CO2! Velký podvod s globálním oteplováním dávali (zdarma) v kině Art, kde jsme před promítáním obdrželi brožurku O globálním oteplování, jejíž úvod napsal sám prezident Václav Klaus, který tento počin Martina Durkina propaguje: "Hysterie ohledně globálního oteplování a ohledně probíhajících klimatických ZMĚN (je pozoruhodné, jak dnešní environmentalisté důsledně mluví o klimatické ZMĚNĚ jako o singulárním jevu) dosahuje svého vrcholu, i když se ale asi ani v tomto svém, poněkud optimistickém hodnocení nesmím unáhlit. Možná, že nás čeká ještě něco daleko horšího, než co jsme zažili dosud. Nikoli co se týče počasí, ale v ambici vyvolených, kteří chtějí diktovat naše životy." (citace: KLAUS, Václav. Předmluva k českému vydání manuálu o globálním oteplování. In: Globální oteplování: fakta místo mýtů. Praha: Centrum pro politiku a ekonomiku, 2007. Str. 3). Osazenstvo v kině bylo z většiny tvořeno nadšenými čtenáři "Modré, nikoliv zelené planety" a fanoušky dánského "skeptického" ekologa Bjørna Lomborga (oba tyto tituly vydalo nakladatelství Dokořán), takže diskuze byla vášnivá... Nevím, co k tomu dodat... nebudu rozebírat jednotlivé pasáže a vyvracet ona "fakta", protože to by bylo na dlouho... a navíc nejsem osoba toho hodná. Můžu pouze vyjádřit svůj dojem: znechucení. Snímek by se klidně mohl jmenovat: Velký švindl na diváka. Zajímavé komentáře: Lima, liborek_ Upozornění: Tento komentář se týká původní verze dokumentu, nikoliv té prostříhané a upravené, kterou odvysílala čt2.

Tajnosti (2007)

Důvěrné a navíc s božskou Ivou Bittovou.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Tohle byl opravdu silný, silný zážitek. // Děj se odehrává během jednoho dne, a je to zrovna den, kdy Otilie se snaží pomoci své kamarádce Gabitě, která je ve 4. měsíci, ve 3. týdnu a v 2. dni těhotenství, k potratu.  // Tak náhle, jako vám Cristian Mungiu naservíruje jejich celodenní drama, tak stejně tak náhle ho ukončí. Prostě přijde noc a kamera se vypíná. A poperte se s tím jak chcete! A právě tenhle autentismus spojený s drsným námětem udělá to, že na tenhle film určitě nezapomenete.

Titanic (1997)

Americký velkofilm se vším, co k tomu patří.