Želary (2003)

Hlavní duo výborné. Celkově i další postavy nebyly špatné. Hodně mě bavila holčička s kozou a babka léčitelka. Film se chvílema docela táhne, ale finále je silné. 70%

Na krátko (2018)

Drama ze života, chvíli mi bylo Jakuba líto a za chvíli bych ho seřezal. Film je zajímavě natočený, trošku pomalejší a spíše jde o náhled do rodiny. I přes otevřený konec to nebylo tak špatné. 60%

Bláznivej tábor (2007)

Bláznivá školka docela ušla, ale tady to bylo hodně ubohé. Cuba mě vůbec nezaujal, stejně jako většina ostatních herců. Fóry spíše trapné než vtipné. 20%

Ženská na vrcholu (2019)

Předvídatelné a nudné. Dejdara do toho evidentně asi hodně nutili. Pár scén ušlo, ale jinak velká bída. Potěšili aspoň záběry na vysílač a krajinu. 30%

Billy Madison (1995)

Po spoustě let jsem si dal opáčko a musím říct, že mě to už vůbec nebavilo. Když jsem na film vzpomínal, tak jsem měl představu o zábavnější kousku. Asi se mi za ta léta změnil vkus. Fóry šly vesměs mimo mě a chvílema mi to přišlo dost trapné. Aspoň Steve Buscemi potěšil. 30%

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Náhodou se mi dostala pod ruce kniha, moc se mi do ní nechtělo, protože mě film nijak neoslovil, ale nakonec jsem ji přečetl a dost mě bavila. Po přečtení jsem měl chuť si připomenout film, protože jsem si zněj za ty roky už skoro nic nepamatoval. Už od začátku tu máme několik rozdílu mezi knihou a filmem, ale vesměs jen drobnosti. Postupně se ty rozdíly zvětšují a ke konci je už film někde jinde. Kniha je svižná, akční, brutální a obsahuje pár lechtivých scén. Film nudí, efekty docela slabé, chybějící lechtivé scény a brutalita zamrzí, velké změny oproti knize v závěru spíše k horšímu. Škoda, že se více nedrželi předlohy. 50%

Párty Hárd (2019)

Tak to byl mrtě úlet. Řezníka neznám, ale žena poslouchá a má nakoukáno, takže výběr filmu byl podle ní a nestačil jsem se divit, co se dá u nás natočit. Takový ujetý film jsem neviděl už dlouho a kupodivu to i dost bavilo. Beďar byl vostrej.

Deadwood (2019) (TV film)

Po letech návrat do Deadwoodu. Máme tu původní osazenstvo a je to pořád stejná pecka jako seriál. Nějaká další série by potěšila. 80%

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Pohádka docela i koukatelná. Potěšilo po příběhové stránce, že zase trochu krapet něco nového. Obsazení slušné. Občas pohádka i pobavila. Nejvíc potěšilo ukázání zámku Hradec nad Moravicí o kterém jsem neměl ani tušení, že tu máme. Takový krásný zámek mě nadchnul a je jasný, kam si v létě udělám výlet. 60%