Skleněný pokoj (2019)

Zaujalo mě herecké obsazení, ale o filmu jsem toho moc nevěděl. Bohužel mě film vůbec nezaujal a prakticky jsem ho protrpěl. 30%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Na zakončení SW jsme byli zvědavi a docela se i těšili. Po epizodě VIII, která mě moc nezaujala, jsem doufal ve zlepšení. Bohužel jsme na tom ještě hůř. Celé to je hrozná nuda, zbytečně natahované. Hrdinové běhají z jednoho místa na druhé, náhodou vždy získají, co potřebují a pokračují dál. Akce prakticky žádná, příběh ubohý. Finále začíná docela luxusně a člověk čeká aspoň pořádnou finální bitku a ono zase nic. Film jedno obrovské zklamání. VIII měla aspoň pár hustých scén, který si pamatuji i dva roky po zhlédnutí filmu, IX nemá prakticky nic. Z celýho filmu vyniká asi jen Babu Frik. Nakonec toho kina před Vánoci lituji. Štěstí, že jsme měli aspoň doma na spravení chuti Mandaloriana. 50%

Vánoční prázdniny (1989)

Další klasická vánoční komedie. Chevy Chase je výborný a i když je film staršího data, pořád náramně baví. 80%

Panství Downton (2019)

Seriál jsem měl moc rád, takže jsem byl na film zvědav a trochu se bál jak to dopadne. Nakonec je film výborný jako seriál. Kvůli příjezdu královny se musí služebnictvo připravit na speciální zacházení a vzniká kvůli tomu spousta humorných scén. Maggie Smith opět výborná. Dvě hodinky utekly strašně rychle a klidně bych dal další pokračování. 80%

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Tak to bylo peklíčko. Takovou stupidní pohádku jsem neviděl dlouho. Celé takové nudné a šeredné. Je vidět, že na Slovensku na tom s těma pohádkama taky nejsou nejlíp. Aspoň ta příroda, že je pěkná. 30%

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Klasická pohádka, která se mi za ty roky i docela okoukala a teď jsem byl rád, že jsem ji několik let neviděl. Letos jsem tomu ale neutekl. Celkově to ale je slušná pohádka, která pobaví. Nejvíc se mi líbí sovička. Všiml jsem si několik chyb (liška...). Písničky jsou fajn a celkově to ujde. 70%

Arctic: Ledové peklo (2018)

Mads Mikkelsen patří mezi mé oblíbené herce, navíc jsem dlouho neviděl žádný survivor film, tak jsem byl na tohle zvědav. Ve filmu se prakticky vůbec nemluví a člověk si tak může vychutnat mrazivou atmosféru. Film má trošku pomalejší tempo, ale atmosféra je dobrá a ke konci velmi napínavé. Medvěd byl drsnej. 70%

Dennis - postrach okolí (1993)

Chlapec svým chováním znepříjemňuje život svému sousedovi a občas i divákovi. Zábavné to moc není, Dennis spíše otravný. Nejvíc asi baví Margaret. Jako mladšího mě to ale bavilo. 50%

Bláznivá školka (2003)

Blbinka s Eddie Murphym. Od začátku je jasné jak to dopadne, ale i tak to občas pobaví. Některé vtipy docela ujdou, ale spíše takové suché. Jako odpočinkový a nenáročný film je to fajn. 50%

Zakletá Ella (2004)

O filmu jsem neměl ani tušení a tak mě překvapila tato fantasy pohádka/parodie. Anne Hathaway je fajn. Příběh zábavný a celkově to velmi potěšilo a pobavilo. 60%