• Thriller

Vřískot 3 (2000)

Táto časť je zatiaľ podľa mňa najslabšia, miestami mi to pripadalo ako komédia a nie ako horor, niektoré postavy mi tam vyslovene vadili.

Bouře století (1999) (seriál)

Pravdu povediac, od Kinga radšej čítam ako pozerám filmy podľa jeho kníh, no začal som to raz v TV v noci pozerať - a to keby som vedel, že budem čakať ďalšie tri týždne na koniec (keďže dávali každý týždeň jednu časť) tak by som to ani nepozeral. Ale veľmi ma zaujímalo, čo to ten "pán" asi tak môže chcieť (Dajte mi čo chcem a ja odídem). Táto moja zvedavosť ma donútila čakať až do konca - a urobil som dobre. Odvtedy patrí tento film k mojim obľúbeným. Výborná atmosféra snehovej búrky na ostrove odrezanom od okolitého sveta, tajomná osoba "nadčloveka", pútavý dej. Všetkým odporúčam -no treba sledovať pozorne každú vetu, ktorá vo filme odznie.

Nevěsta Re-Animatora (1990)

vydarená časť, dokonca by som povedal, že sa mi páčila o niečo viac ako prvá časť, predsa len prostredie starého cintorína a starý dom, v ktorom sa v pivnici oživujú rôzne časti tiel - proste super

Pátek třináctého 3 (1982)

jedna z mojich najobľúbenejších častí, práve tu v trojke je Jason najvydarenejší (podľa môjho názoru)

Černé Vánoce (2006)

celkom podarený film, len tie dievčatá sa mi plietli, miestami som netušil, ktorá je ktorá :-)

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Musím sa priznať, že táto séria ma zo začiatku veľmi nenadchla. No čím viac sa na to pozerám, tím viac sa mi páči. Je jasné, že každá časť má svoje zameranie (žánre a filmy, ktoré sú parodované), čiže keď niekto nepozná parodované filmy, nepripadá mu ich parodovanie vtipné. Jednotlivé časti si púšťam, keď sa potrebujem odreagovať od namáhavého dňa a podľa toho, na čo mám chuť – triler, horor, duchov, masky - a samozrejme bez smiechu to nejde.

Pátek třináctého (2009)

Séria filmov o vraždiacom maniakovi v hokejovej maske patrí k mojim najobľúbenejším hororom. Preto som sa tešil na jeho najnovšie spracovanie. Tento remake kultovej série ma trochu sklamal. Pôvodná séria sa vyznačuje hlavne charakteristickou hudbou (aj keď nie všetky časti ju mali), ktorá mi v tomto spracovaní nesmierne chýba. Celá snímka mi pripadá nudne a podľa mňa dosahuje len priemer. Odporúčam originálnu verziu so všetkým, čo k nej patrí (teda najme skvelou hudbou).

Nebezpečná rychlost (1994)

Film je nabitý akčnými scénami od začiatku až do konca – niektoré sú reálne, iné menej alebo vôbec. K jeho pozitívam patrí určite aj vystrelenie dvoch skvelých hercov medzi prvotriedne hviezdy (Sandra Bullock a Keanu Reeves). Na tomto filme oceňujem hlavne skvelé výkony všetkých protagonistov a veľmi ma zaujala hudba, ktorá sprevádza celý film. Viaceré momenty prinášali zimomriavky. Počas sledovania ma síce rušilo niekoľko chýb vo filme, no napriek tomu patrí táto snímka k mojim najobľúbenejším.

Smrt jí sluší (1992)

Keď som si prečítal po prvýkrát obsah k tomuto filmu, povedal som si, že to bude riadna hlúposť. No napriek tomu som si k nemu sadol. A urobil som dobre. Film ma príjemné prekvapil, hlavne jeho špeciálne efekty a hviezdne obsadenie. Meryl Streep proste nemá chybu – je skvelá aj v tejto „čiernokomediálnej polohe“. Oceňujem tému nesmrteľnosti a vlastne celé spracovanie filmu. Odporúčam každému, kto potrebuje uniknúť z reality.

Will a Grace (1998) (seriál)

Sitcom plný vtipných situácií medzi štyrmi priateľmi, z ktorých dvaja sú gayovia a dve sú hetero (aj keď v prípade Karen to nie je vždy isté). Je jasné, že mnoho hodnotení je založených na homofóbii, aj keď to hodnotiaci vyvracajú. Ďalším úskalím hodnotení je zhliadnutie len niekoľkých častí. Predsa hodnotiť seriál pozostávajúci z 8 sérií na základe niekoľkých častí nie je správne. Aj podľa môjho názoru sú tam časti menej záživné, resp. nezáživne, ktoré preskakujem, ale našťastie tých podarených je prevažná väčšina. Čo sa týka dabingu mám výhrady k dabovaniu Karen (nechcem povedať že je narozprávaná zle, ale...). V seriály sa totiž často odvoláva na jej hlas a podľa českého dabingu nie je možné pochopiť prečo, nakoľko v originálnej verzii používa Megan Mullally (alias Karen Walker – mimochodom podľa mňa najlepšia postava seriálu) ozaj piskľavý hlas. Odporúčam seriál každému, kto sa chce zabaviť, no nestačí zhliadnuť len niekoľko častí.