Vocoun

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 4.7.2016  11:15
    Deadpool (2016)

K tomuhle už není moc co psát. Naprostý komiksový hláškovací úlet. Už úvodní titulky v kině naznačovali, že to tvůrci uchopili výborně. Měl jsem strach, aby neztratili koule a udělali Deadpoola přesně takového, jaký má být. Nejde ani tak o to, že mohl být ještě sprostší a hrubší, spíš se mi líbí, že opravdu dodrželi jeho sebeuvědomění, že je ve filmu a promlouval k divákům. Hlášek bylo samozřejmě nespočet, akce výborná a svižná. Bohužel scény s Wadem před proměnou v Deadpoola byly místy dost utahané a nudné, ale chápu, že byla potřeba vysvětlit nějakou tu historii postavy. Děj velmi jednoduchý, což k takovým filmům podle mého patří ( Ano, mluvím k vám Pseudofilosofičtí X meni). V kině jsem se prostě královsky bavil, smál i kroutil hlavou nad tím, co tam to maskované hovádko předvádí. Trošku zamrzí možná jen absence lepšího záporáka, tomuhle jste pomalu ještě fandili a taky mohli vybrat lepší X meny na pomoc. Asi to bude jak řekl Deadpool - nemohli si je dovolit. Reynolds se po výbuchu v Green Lanternovi konečně našel v komiksové rovině ( Už v Blade 3 měl slušné hlášky, tak jsem mu věřil) a moc se mi líbila i Morena, kterou už od Firefly opravdu můžu. Trefil se i výborný soundtrack, takže není moc co vytknout. Jen kvůli občasnému padání tempa a utahaným scénám to není plná palba. Takže silné 4* a 80%

• 4.7.2016  11:08
    Marťan (2015)

Kvalitní snímek, zejména atmosféricky. Ono taky nic jiného než atmosféru to mít nemůže. Je to taková polo one man show, kterou Damon zvládá výborně. Konečně taky jeden film z Marsu, kde nejde o boj proti nějakým příšerám či něco podobného, ale prostě jen o vůli přežít. Je to trochu podobné jako Gravitace, která ovšem sázela vyloženě na pocit strachu a úzkosti a děj neměla už vůbec žádný. Samozřejmě i v tomto filmu se objeví pár wtf momentů, kdy člověk nevěřícně kroutí hlavou, ale to k tomu asi patří. Chápu, že astronauti mají tvrdý výcvik a MAtt byl biolog, ale taky bych chtěl být biolog/mechanik/fyzik/matematik/chemik/atlet/zednik a pokryvač, k tomu rádiový a kamerový specialista a technik. Ale to je jedno, alespoň to fungovalo. Není moc o čem psát, tohle se musí vidět a představit si, co bychom v jeho situaci dělali my. Jak jsem řekl, atmosféra fungovala, což je u tohoto typu filmů nejdůležitější a hlavní herec výborný. Takže pěkné 4 hvězdy a 75%

• 4.7.2016  11:02

Nebyla to až taková bomba jakou jsem čekal, ale rozhodně to nebylo zklamání. V kině to pěkně uteklo a závěrečná bitka se mi dost líbila.Zaměřím se spíš na mínusy, protože těch nebylo tolik jako plusů. Velký problém byl s předvídatelností, už v půlce filmu bylo jasné, jak to dopadne a všechna menší tajemství byla samozřejmě odhalena také hned. Dál mi dost vadila zbytečnost některých postav. To, čeho jsem se bál u Avengerů přišlo zde. Nevyvážený prostor pro hrdiny a naprosto nulový přínos pár avengerů. Chápu, že je to primárně o Iron manovi a Kapitánovi, přičemž jim bude přicmrndávat pár oblíbenců, ale takový Vision, Scarlet Witch či Hawkeye tady fakt nemuseli být. Ani se mi nelíbilo, jak moc tým Iron man dostával místy na zadek. Oproti ostatním půjdu také proti proudu se záporákem. Herec výborný, ale samotná postava hrozně nudná. Samotná myšlenka, že obyčejný člověk rozloží celé Avengers je zajímavá, ale způsob jakým to dělal a jeho celkový projev byl prostě na záporáka málo, nemastné neslané. Každopádně akce byla velmi slušná, potěšil Ant man a zejména nový Spiderman, ten se mi líbil hodně. Pár melancholických chvil bych vypustil, ale hlášek tam bylo vtipných dost a jak už jsem řekl, závěrečná řezba se mi opravdu líbila. Konec taky trochu moc happy ( I když musí být Avengers 3, tak je to jasné). Určitě to bylo lepší, než Age of Ultron. Nebudu se tu zbytečně rozepisovat, ať si každý udělá obrázek sám. 4* a 78%

• 4.7.2016  10:53

Těžce nepovedené. Viděl jsem rozšířenou verzi, takže některé výtky, které jsem tu četl se vysvětlily a nebyl s nimi problém. Ale jinak? Fíííha. 3 (!) hodiny neskutečné nudy. Pokud jsem si stěžoval u Muže z Oceli, že se tam první půlku nic neděje a na konci je jen megalomanské ničení města, tak to se musím omluvit. Tady se nic neděje celý film a ničení města je jen na začátku jakožto flashback. Na konci se bojuje s podivnou příšerou o které nikde nebyla řeč a vůbec nevím, jak ji Luthor dokázal stvořit. Největší problém ovšem není paradoxně nulová akce, ale absence jakéhokoliv příběhu a motivace hrdinů. Batman je prostě jen znuděné děcko, které se vzalo do hlavy, že sundá SUpermana aniž by s ním kdykoliv mluvil či ho poznal. Superman je zase pořád ten depresivní týpek, co přemýšlí o svém lidství a pořád chrání tu tupou reportérku, která se snad snaží umřít schválně. O tom zvratu při zmínění jména Martha snad ani mluvit nebudu, to jsem se málem počůral smíchy. Celý boj mezi B a S byl taky docela slušně trapný. Jako vážně, divím se že tohle vůbec dovolili někomu natočit. Samotní herci nebyli až tak špatní, dokonce ani s Wonder woman jsem neměl takový problém, i když teda ve filmu byla naprosto zbytečná až dokonce na hlavu postavená. Kdyby to opravdu alespoň sloužilo jako úvod k Flashovi, Wonder woman, Aquamanovi atd. Ale i v tomhle směru to zklamalo. Zkrátka nudné tři hodiny bez spádu, akce či čehokoliv jiného. 2* dám jen za Ironse, zajímavě pojatého Luthora a nečekaný výbuch ( jediná překvapivá věc). Opravdu hodně slabé. 45%

• 4.7.2016  10:45

Jestli jsem byl zklamaný z Budoucí minulosti, tak tohle bych musel pojmenovat úplně jinak. Zase přes 2 hodiny úplně o ničem. Apocalypse má být víceméně nejstarší a jeden z nejmocnějších mutantů na Zemi, ale ve filmu se projeví vlastně jen jako zesilovač schopností a písečný muž. Ostatní "noví" mutanti taky pěkné zklamání, ať už Angel, Storm či ostatní. Psylock úplně zbytečná a slabá, že bych si ji mezi své 4 jezdce fakt nevybral. Co se týče samotného příběhu, tak je to slušná vykrádačka předchozího dílu. Zase nám zvlčí Magneto, tak se spojí Xavier a Raven a nakonec ho samozřejmě srdceryvně se slzičkama přesvědčí, aby jim pomohl. Zase spousta filosofických keců o ničem, akce dost málo a když už jo, tak nic moc kvalitní. Slušný tam byl opět jen Quicksilver, i když už se to taky dost opakuje ty jeho zpomalené obíhačky. Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi tam líbilo jen pár scén a pěkná Sophie Turner, které to tady dost slušelo. I přesto ale dám slabé 3 hvězdy, protože X meny mám pořád rád a navíc jsem v ten samý den viděl Batman vs Superman a takový průser to zase nebyl. 60%

• 18.12.2015  15:35

Když jsem odcházel z kina, tak jsem nebyl ani zklamaný, ani nadšený. Jenže dnes ráno jsem se vzbudil a převládá bohužel spíš zklamání. To že to byla opravdu hodně vykradená Epizoda IV mi na rozdíl od ostatních až tak moc nevadí. Problém vidím spíš v ději, postavách a celkovém vyznění filmu. První půl hodina byla dost tragická a chaotická. Od nástupu Hana to dostalo docela grády a kvalita se dost zvedla, ale pořád tomu něco chybělo. Problém je v hodně děravém scénáři a s vykreslením postav. O nikom se fakticky nic nedozvíme, motivace postav je taky přinejmenším podivná a celkově vzato se tam prostě jen našroubovali na sílu noví hrdinové. Černošský trooper funguje jako vtipálek, nicméně absolutně nefunguje jako jedna z hlavních postav, ke které si utvoříte vztah. Hlavní hrdinka potom ze začátku dobrá, ale čím víc postupuje film, tím víc je protivná. Začíná to úplně dementním útěkem do lesa a končí to naprosto nereálným a nepochopitelným soubojem s mladým Solem, kterého pěkně rozsekala. A to vlastně nikdy netrénovala. Logických chyb je tam hodně, atmosféra nedrží, děj hrozně předvídatelný. Problém je v tom, že Abrams se očividně nemohl rozhodnout, jestli chce natočit klasickou kultovku a nebo něco po svém. Aby neurazil nikoho, tak to natočil tak napůl a vlastně nijak. Občas z toho dýchá krásná nostalgie a atmosféra, ale jindy je to zase jen průměrné scifi se spoustou zbytečných efektů. Nebýt Forda, film by byl ještě o úroveň níže, protože ostatní postavy za to prostě nestojí. Čím víc přemýšlím, tím víc jsem zklamaný. Uvidíme, co další díly. Na víc jak 3 hvězdy to prostě není. 65%

• 17.12.2015  16:00
    Pixely (2015)

Popravdě byla to blbinka. Ale v rámci posledních Sandlerovek to nebylo až tak špatné. Tradiční tým doplněn o Petera Dinklageho a zase to jakž takž šlapalo. Jak tu bylo řečeno, minimálně jako krásná vzpomínka na Packmana, Housenku a spol to funguje krásně (Podobně jako Raubíř ralf). Ale bohužel to bylo hodně málo využito. U těchto filmů se dá vytáhnout jak trikově tak příběhově daleko víc. Zase se to zvrhlo spíš na příběh o životní trosce, která umí hrát videohry, je to buran a snaží se dostat ženu. To co kdysi ve Vodonoši, Rivalech a spol Sandlerovi fungovalo mu prostě už v posledních letech nevychází. Ta sázka na tu image věčného losera už je hrozně ohraná a i když se zabalí do jakéhokoliv příběhu, tak je to stále stejné. Navíc Kevin James mi nikdy neseděl a ty scény s ním prostě vtipné nejsou. Potěší menší roličky slavnějších herců a ty souboje taky nejsou úplně špatné. Konec očekávaný a docela nudný. Ale jak jsem uvedl na začátku, v rámci Sandlera je to lepší průměr, párkrát jsem se zasmál a ta vzpomínka místy opravdu fungovala. Takže takové lehce silnější 3 * a 62%

• 17.12.2015  15:26
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Jedním slovem masakr. Že je Samberg hodně ulítlý dokázal už v Thats my boy a dalších projektech, ale Sněhovi jsem to teda fakt netušil. Film prostě paroduje úplně všechno. Tenisty, tenis samotný, Brity, Švédy, Kanaďany, no prostě najdete vše. Je to hodně nekonvenční až místy za hranicí, ale proč sakra né. Proč by Královna nemohla pořádně vyfuckovat prohrávajícího tenistu a pak mu dát nakládačku? Scéna s drogama v raketě, lajnách a všude byla dokonalá. Jasně občas je to fakt hodně úchylný humor, ale přiznám se, že ten mám docela dost rád. Nemá smysl o tom nic moc psát, prostě si to pusťte. Pokud vás to zhnusí, je mi vás líto, pokud se budete trhat smíchy, tak ne :) Čistá úchylácká zábava s přesně trefenou délkou, už by to bylo pak asi nudné. Jen závěr mě malinko zklamal, ale nemůže být vše dokonalé. Pěkné 4 * a 79%

• 17.12.2015  15:19

Tak tohle byla totální pecka. Asi nejlepší film, co jsem tenhle rok viděl. Colin Firth je výborný, ani jsem nevěřil, že by mu mohla taková "Bondovská" role sednout. Tenhle film má fakt všechno. Výborný britský humor a hlášky, výborné herecké obsazení, fantastické akční scény, skvělá hudba, prostě fakt paráda. Už scéna s deštníkem v hospodě je výborná, ale řežba v kostele u mě aspiruje na nejvíc bad ass akční scénu všech dob. Šílená kamera, šílené killing spree s použitím všeho co se najde. Chvíli jsem bojoval s představitelem Eggsyho, ale ten nakonec taky exceloval. Takhle má prostě vypadat komediální akce. Od dob smrtonostné zbraně toho bylo hrozně málo a proto jsem rád, že se to povedlo. Těším se na další díl, snad udrží laťku alespoň podobně vysoko. Jasně najde se tam pár hlušších míst a ne vše je dokonalé, ale v rámci žánru je to fakt špička. Když se k tomu přidá šišlající Samuel L. Jackson a buchta, která porcuje všechny nohama, není co dodávat. Napálím tomu po dlouhé době 5, protože mě to prostě neskutečně bavilo , i když to mělo dvě hodiny. 5* a 90%

• 17.12.2015  15:14
    Poslední království (TV seriál) (2015)

S první (snad né poslední) sérií spokojenost. Vikingové mě prostě nezaujali a viděl jsem jen dva díly, ale tohle mě těch 8 dílů bez problémů udrželo. Není to kdovíjak originální, ale má to výbornou atmosféru. I herecké obsazení mi dost sedlo. Navíc po dlouhé době zase seriál ze středověku, který nemusí vsázet jen na nahotu, sex a tuny krve aby uspěl. Něco málo tam z toho je, ale tak akorát. Občas jsou tam také nudné pasáže, ale nestane se třeba jako v GoT, že by byl úplně o ničem celý díl nebo celá dějová linie. Hlavní hrdina tam tedy vystřídá dost žen a občas se chová hodně podivně, až těžce nelogicky, ale co chcete od vikingského sasa, že jo :). Politiky je tam dost, ale zároveň i akce se najde, taky obyčejné starosti. Je to dost komplexní, což se mi líbí. Osobně mi to teda přijde syrovější a hutnější než Vikingové, ale uvidíme, co se stane v dalších řadách. Takže abych to tu moc nerozepisoval, výborný historický seriál z né úplně probádané oblasti, s výbornou atmosférou, hudbou a herci. Zatím nechám silné 4 hvězdy a uvidíme. 4* a 81%

• 17.12.2015  15:08

Tak tohle nebylo nic pro mě. Doma bych si to ani nepustil, ale viděl jsem to v rámci promítání v hospodě. Strašná nuda, naštěstí jen lehce přes hodinu. Určitě se nedá pochybovat, že ti lidé ve filmu jsou borci (a blázni). A má to taky nádherné záběry přírody. Ale to je bohužel všechno. Rozdělení do kapitol působí naprosto zbytečně až trapně. Celý příběh o tom, jak někdo skoro umřel a pak se vrátil je taky úplně o ničem. Nemá to vlastně žádnou hlavní nit, s těmi lidmi si nevytvoříte nic. Nefunguje to ani jako pohled do duše adrenalinových bláznů. Je to prostě jen hodinový soubor sjezdů a parádiček (nejen) na sněhu, přičemž někdy je to tak špatně sestříhané a podané, že to člověka fakt nudí. Pokud chci vidět pár triků a sjezdů, tak si pustím na 10 minut kompilaci na youtube, ale nebudu na to čumět hodinu. Protože nic jiného ten film fakt nemá. Žádné emoce, žádné hrdiny, žádný příběh, žádný drive. Občas je tam akorát slušný soundtrack. Takže za tu krásnou přírodu a pár slušných záběrů na lyžaře slabší dvě hvězdy. 2* a 35%

• 26.11.2015  14:44
    Equalizer (2014)

Slušné, ale třeba takový John Wick byl o stupeň lepší. Ono totiž tenhle film dost postrádá atmosféru. Děj člověk u takového typu filmu nepotřebuje, je to prostě vyvražďovačka a takový survival akčňák. Problém je ovšem v tom stylu akce, celkové syrovosti a té atmosféře. Washingtonův rutinní zabiják s obsedantně kompulzivní poruchou je sice výborný a i v těch drsnějších polohách na to pořád má, ale ten příběh mezi John wickem a Mužem v ohni, když bojuje nejdřív za mladou prostitutku, pak za přátele, pak za sebe a ve výsledku za celý svět je poněkud přitažený za vlasy. Třeba to zabití 4 rusů v kanceláři je parádní, ale ta poslední scéna v tom "Hornbachu" ve stylu zabij čímkoliv co máš po ruce, to už mě nijak nenadchlo. Celkově vzato to byl vlastně jen koncert Denzela, kde ostatní role byly nepodstatné, snad až na Csokase (ale tomu jsem zase úplně nevěřil toho drsného Rusa). Ale jak říkám hlavni hrdina nebyl špatně ztvárněný, měl zajímavé zvyky a slušné zabijácké instinkty a nějak to přeci jen pospolu drželo. Snad jen to nemuselo být tak zbytečně dlouhé. V rámci akce ale slušná rutina, takže pěkné 3 hvězdy. 3 * a 69%

• 26.11.2015  14:34
    Želvy Ninja (2014)

Přiznejme si na rovinu, že ty filmové želvy ninja nikdy ani zdaleka nedosahovali kvalit těch animovaných. Tohle je ovšem v rámci těch filmových ještě o stupínek níže. Návrat Megan fox byl sice docela slušný na koukání, ale herecky to bylo opět děsivé. Ono vlastně všichni herci byli relativně hrozní a to i Fichtner, kterého mám jinak docela rád. Samotný příběh samozřejmě nemohl být nijak originální, prostě želvy, Tříska, April a Trhač. Jenže problém je v tom, jak moc digitálně a totálně bez příběhu se to udělalo. Režisér očividně sázel na vizuál a digitální souboje, ale to vůbec nefungovalo. Bylo to hrozně přeplácané, ani samotné želvy se mi nelíbily a tím pádem, pokud to nemělo ani děj, to nemohlo ničím zaujmout. Režisér to prostě celkově dost nezvládl. Sice docela slušný nápad, že konečně v nějaké filmu udělali z želv teenagery, kterými by měli být, ovšem nic se nemá přehánět. Ty rádoby rap cool gangsta kecy mě občas dost vytáčely. Stejně jako bojové schopnosti, když jakž takž bojovat uměli snad jen dva umělci. Celkově takový docela slušný výplach, ale nějak jakž takž to uteklo, asi dvě hlášky tam byly slušné a nakonec to finále nebylo až tak hrozné. Dejme tomu z nostalgie na animované želvy průměrné 2 hvězdy. 2* a 50%

• 26.11.2015  14:25

Škoda nevyužitého potenciálu. Ono sice těch čarodějnických filmů je poslední dobou relativně dost, ale o nesmrtelném lovci a vyvažování míru toho zas tak moc není. Bohužel ovšem Diesel se zřejmě nemohl rozhodnout, co chce točit. Občas se totiž stylizuje do takové Riddickovské cool akční sféry, ale jindy bohužel hraje na emoce a snaží se o nějaký dramatický výkon, na který ( při vší mé úctě k němu) prostě nemá herecké vlohy. Výsledkem tedy je, že film chvíli vypadá jako takový akční a efektový nářez, ale o pár minut později se začne hrát na nostalgickou vlnu a taky se hodně filosofuje. Viděl jsem to tedy v kině a neodcházel jsem úplně zklamaný, spíš takový pocit, že je to opravdu škoda. Soubojové fáze se mi docela líbily, efektově to taky nebylo špatné. Vin v akčních polohách výborný, Caine potěšil, Rose Leslie rozhodně neurazila. Jenom ten Wood byl opět totálně na facku, bože jak já ho nesnáším, aspoň dopadl jak zasloužil. Problém prostě je ve špatném vystavění toho světa a nevyužití detailů ( větší popis organizace, té rady čarodějnic, nějakých zákonů), prostě víc to provázat. Poslední souboj už je trochu wtf a docela dost jednoduchý na můj vkus, ale až taková degenerace to nebyla. Potěšil ohnivý meč, pár efektů a pár hlášek. Takže když to shrnu, bohužel film, který zůstal na půl slušné fantasy a na půl podprůměrné drama. Ale zas tak hrozné to nebylo a v rámci žánru se to dá zařadit výše, určitě lepší než třebas Sedmý syn. Takže takové průměrné 3 hvězdy a to za Diesela, vizuální stránku a pár slušných scén. 3* a 62%

• 26.11.2015  14:06
    Méďa 2 (2015)

Ale jo! Logicky je to sice slabší než první díl, protože už to prostě není originální. Taky je to trochu delší, než by muselo a občas to má hluché místo. Jenomže spojení Wahlberg a šílený medvěd pořád funguje. Navíc jak nemám Amandu rád, tak tady zapadla možná líp, než Mila v jedničce. Pořád typicky MacFarlanovský ulítlý humor, který mi ale dokonale sedí. Nechápu argumenty ani jedné strany, že je buď moc nekorektní ( Si běžte na nějakou britskou ulízanou komedii) a nebo zase málo ulítlý a šílený a zůstal někdy mezi ( Tady zase buďme soudní, nikdo se nemůže dovolit úplně cokoliv). Já jsem byl trefený úplně přesně. Ano, občas to bylo trochu nechutné a jindy by se dalo ze situace vytěžit víc, ale nikdo není dokonalý. Když tak přemýšlím, kolik jsem viděl za poslední rok komedií, tak je napočítám na prstech jedné ruky. Je to proto, že většina amerických rádoby komedií teď jede na vlně Hangoverů, Millerových a podobných typů, které i když poprvé pobaví, tak další pokračování jsou většinou naprosto tupé. Paradoxně se poslední dobou více směji u komiksovek ( Ant Man, Guardians of galaxy) než u komedií. Proto je pro mě Méďa taková malá záchrana, protože tu hodinu a tři čtvrtě zase můžu vypnout a nechat se bavit. A navíc se občas zasměji hodně. Před psaním tohoto komentáře jsem měl 3*, ale v rámci toho co jsem napsal to upravím na slabší 4. Proč né! 4* a 71%

• 26.11.2015  13:59

Tak tohle zase jo! Přiznám se, že jednička se mi moc líbila a dvojky jsem se trochu obával. Ovšem naprosto zbytečně. Ne že by snad byla lepší, než jednička, nicméně kvalita zůstala viset velmi vysoko. Vrátila se nám celá stará banda, oživená o prcka Dennise(oviče), lidskou rodinnu Johnnyho a ke konci i o dědu Vlada. Dracula je pořád stejný blázen, který tentokrát pociťuje úzkost né kvůli dceři, nýbrž vnukovi. Johnny zůstal sám sebou a Mavis se sice poněkud změnila, díky mateřským pudům, nicméně také předvede pár odvázaných a vtipných scének. Většinu filmu opět spolu s Draculou táhnou jeho pomocníci, kteří zejména v situacích kdy mají strašit působí velmi úsměvně. Ač je tento animák svým tématem a hlavními hrdiny poněkud dospělejší, nepochybuji o tom, že určitě zaujal i malé díváky. Sandler a spol se do toho ponořili celou duší a proto z toho občas sálá roztomilost, většinu času taková zábavná pohoda a sem tam nějaká naprostá šílenost, Blá bla blá.Po nástupu Vlada je sice trošku hluché okýnko, ale poslední bitevní scéna se mi moc líbíla. Originální dabing herců mě také zaujal a vůbec bych se nebránil 3. dílu. Když to nějak shrnu, v rámci toho kvanta animáků, se mi libí, že tento je originální (žádné princezny, mimoni a spol), zároveň obsahuje mně velmi blízký humor a je poněkud dospělejší, takže se u toho pobaví i starší ročníky. Takže díky tomu všemu si to zaslouží pěkné 4*, poněkud slabší než ten minulý díl. 4* 75% PS: I didn't do that :)

• 26.11.2015  13:47
    Mimoni (2015)

Propadák. Přesně jak jsem se obával, tak se i stalo. Mimoni můžou působit jako velmi oživující faktor v Já padouch (zejména jedničce), ovšem absolutně nemají na to, aby utáhli celý film. To je jako kdybyste natočili 90 minutový film o veverce z Doby ledové. Více než půlka filmu je jen nesmyslné žvatlaní a rádoby gagy typu - upadnutí, facka, zakopnutí, spadnutí něčeho na něco/někam apod. Návrat do doby snad Charlieho Chaplina či kam, žádné promyšlené vtipy, prostě jen žvatly žvat a bum. Představitelé lidi ve filmu taky absolutně nefungují, holt Scarlett není Gru. Příjde mi to prostě jako takové poskládání několika krátkých scének za sebou. Je tam jen jedna hlavní a velice prosťoučká dějová linka a jinak nic. Rozumím tomu, že animáky jsou určené primárně pro děti ( i když už se točí i takové, na které bych s dětmi nešel), ale tohle může zaujmout snad jen děti tak do 3. let, jako Teletubbies. Větší děti už si snad taky uvědomují, že jen spadnutí a nějaké žvatlání nemůže 90 minut bavit. Animovaných filmů je v poslední době opravdu strašně moc a proto musíme oddělovat zrno od plev. A tohle je jednoznačně jeden z nejslabších filmů v rámci žánru, co jsem poslední rok viděl. Hvězdy jen tak z nostalgie na Já padouch a občas něco vtipného. 2* 40%

• 26.11.2015  13:10
    Bojovník (2015)

Tak bohužel, tohle absolutně nefungovalo. Jakýsi Rocky naopak, absolutně vykradené všechny boxerské filmy a bohužel taky absolutně nic nového, co by zaujalo. Film se rozjíždí slušně, ovšem od oné tragické události to jde slušně do kytek. Sledujeme jakýsi psychologický rozpad kdysi úspěšného člověka, který je ovšem natočen tak podivně a tak rychle, že absolutně nefunguje, natož aby působil na nějaké emoce. Poté zase sledujeme návrat boxera na vrchol a jeho boj o dceru. Opět to samé v předchozím případě, bez emocí, bez atmosféry. Poslední část filmu už k ničemu, bylo jasné jak zápas dopadne a narozdíl od Rockyho byl celý zápas strašná nuda. Souhlasím s názorem, že herci hrají dobře až výtečně, ale režisér s nima neumí vůbec pracovat. Sice točí slušně řemeslně, ale jde vidět, že je mu blížší spíš akce než nějaké drama prošpikované emocemi. Gyllenhall byl teda fakt výborný, o tom žádná. McAdams nedostala moc prostoru, 50 cent není herec a normálně oblíbený Whitaker se mi do role tentokrát moc nehodil a navíc jeho scénář byl prošpikovaný strašným kvantem klišé a kravin. Takže průměrné drama, podprůměrný boxerský film a docela slušná nuda, málem jsem nevydržel do konce. Dvě hvězdy pouze za Gyllenhaala a občas slušný song. 2* 45%

• 26.11.2015  13:01

Hrůza. Ona už jednička nebyl žádný velkofilm, ale byla originální. Dvojka už hodně slabá, ale potěšil návrat starých tváří a pár nových. Trojka je už ovšem absolutní zmar. Recyklujeme recyklované. Sice se sešla opět stará parta, ale prostor nedostane vlastně nikdo, jenom tak chodí zbytečně za Stillerem. Snad jedině ten dementní neandrtálec co vypadá jak Stiller a byl suverénně nejhorší postavou filmu. Příběh nulový, jak jsem řekl, herci také nemají co hrát. Lancelot na facku, Rebel Wilson je hrozná vždycky, tu přímo nenávidím. Když se k tomu přidá nesympatický synek a očividně životem unavený Stiller, vznikne nám opravdu strašná matlanina, u které se člověk zasměje asi jednou a baví tak 5 minut. Podle konce už to snad vypadá, že do čtyřky se pouštět nebudou, to by bylo snad na odpad. Abych to shrnul, absolutně bez příběhu, bez emocí a navíc s pěknými logickými dírami v ději ( Williamsovi voskovatí postupně všechno, ale ta indiánka je v pohodě a pak najednou spadne). Jedna hvězda jen jako pocta Robinu Williamsovi v jedné z posledních rolí a taky za Hugh Jackmana, který potěšil. 1* 20%

• 26.11.2015  12:55
    Sedmý syn (2014)

To byla teda blbina. Naprosto nulový příběh postavený na pozadí naprosto dementní love story, která vznikla snad jedním pohledem. Kromě Bridgese a Moore taky naprosto hrozné obsazení, tomu se snad ani herci říct nedá. Až se člověk diví, proč se tomu tihle dva upsali. Sám Gregory asi ani neví, jestli je mnich, zaklínač, rytíř, lovec čarodějnic nebo já nevím co. Jestli je i kniha takhle zmatená, tak to teda potěš koště. Zkrátka hrozně zkratkovitý děj, který pomalu ani nedával smysl, občas tam hodili nějakou tu emoční linku a tohle prosím sledujete víc než hodinu a půl. Ani ty efekty a souboje nebyly kdoví jak povedené. I v rámci samotných fantasy se jedná o podprůměr a to jich není zase tolik. Slaboučké dvě hvězdičky jen za Bridgese a sem tam něco pozitivního. 2* 35%

• 2.11.2015  15:07

Ale jo, velmi slušné. Nenadchlo mě to tedy bohužel tak jako 4ka, ale v rámci celé série jednoznačně to lepší. Ferguson jako jediná nová tvář jinak starého týmu zapadla výborně, s Baldwinem jsem problém výjimečně neměl, takže obsazení opět sedlo. I celkový příběh nebyl vůbec špatný a záporák taky nezklamal. Trochu zamrzelo lehké opakování minulého dílu v tom, že jsou na celou akci zkrátka sami, i když tentokrát zrušeno oficiálně. Co mě mrzelo asi nejvíc, byl prostor daný postavám. Byla to spíš taková one man show, do které se slušně přidávala Ilsa, ale jinak bohužel ostatní postavy spíš do počtu. Benji se ze začátku tváří, že prostor dostane, ale od půlky je tam fakticky nulový, Luther jako vždycky nemá moc prostoru, ale nejvíc zamrzí posun Rennera. Ten tam byl jen takový úřední kašpárek, nedostal se ani do jedné akční scény (Zřejmě byl nemocný :P) a celkově byl hodně v pozadí až fakticky nepotřebný. Taky mi scházelo trochu víc toho impossiblu, kterého bylo ve 4ce docela dost. Tady fakticky jen vloupání do podvodního registru, které nepůsobilo až tak nemožným dojmem a docela trapné dešifrování disku premiérem, které by zvládl snad každý, stačilo nasadit masku. Nejvíc mě ovšem mrzelo, že oproti předchozímu dílu těžce ustoupila týmovost, a tam kde 4 vymýšlela týmové plány závislé na všech členech, tak 5ka se vrátila spíš k myšlence Cruise spasí všechno sám s lehkou pomocí přátel. To se muselo zákonitě projevit i na již zmiňovaných nic moc výzvách a celkově o dost méně akce. Ale i přes to všechno jde o důstojné pokračování série a nenudil jsem se u toho ani minutku. Takže stále nechám 4*, ale o dost slabší, než u minulého dílu. 4* 70%

• 30.10.2015  18:54
    V hlavě (2015)

No tak teda. Po tolika kladných ohlasech a zdejším óbr hodnocení jsem se dost těšil na kvalitní animák. A dostal jsem těžký průměr, ne-li podprůměr. Nápad byl jistě parádní, ale naprosto nevyužitý. Kromě začátku a konce to ani tak nebylo o "hlavě" Riley, ale spíš o dobrodružství Smutku a Radosti (Další emoce tam byly fakt jen do počtu), přičemž Radost byla těžce sobecká a dementní kráva a smutek sympatická leč nevyužitá depkařka. Dobrou hodinu se tam nic nedělo, jen padaly ostrovy a začínalo se znova. Já teda nevím, ale příběh to mělo fakt tragický. Navíc ta animace v době Jak vycvičit draka a podobných kouzelných vizuálů stála pěkně za pendrek, návrat 10 let zpět. To, že tam občas padla nějaká slušná hláška nebo scénka mi teda pachuť po skončení filmu určitě nevymaže. Po Big hero 6 (taky nadhodnoceném) další slabší animák, tentokrát však dokonce bez krásné animace. Takže pokud jsem dal předtím 3, musím dát teď dvě, opravdu nuda. Měli by těch animáků točit méně, protože pak je víc než polovina z toho o ničem. 2* 50%

• 30.10.2015  11:14

Takové smíšené pocity. Myslel jsem, že to bude o dost horší. Ono je to možná tím, že 4ka byla tak ukrutná konina, že už jsem teď spokojený docela s málem. První půl hodina byla překvapivě hodně dobrá, ten syrový svět budoucnosti, válka, zjizvený Connor. Potom došlo ke kopírování jedničky spojené s dvojkou a následnému odtrhnutí hlavní linie. Od doby, co se aktéři dostali do roku 2017 to šlo hodně z kopce. Začaly tam zase nějaké paradoxy až místy nesmysly, celé se to změnilo - z hrdiny padouch, z mrtvoly hrdina. Moc to nedrželo u sebe, ale akční scény nebyly až tak špatné a ten nádech terminátora na mě pořád lehce dýchal, i když jen díky hodně velkému vykrádání předchozích dílů. V čem vidím největší slabinu filmu, je obsazení hlavních rolí. Emilia se možná hodí na Daenerys, ale na Sáru teda absolutně ne. Takhle 155 cm vysoká, drobounká tvářička že má být bad ass matka Connorová? Za celý film jsem jí absolutně nevěřil ani to, že zvedne brokovnici, natož zabíjení terminátorů. Jason Clarke byl úplně to samé, naprosto nepřesvědčivý a vůbec se tam nehodil. Jai není žádný velký herec, ale ze zmíněných patřil k tomu lepšímu. Jediný, kdo to zachraňoval, byl vynikající (postupně stárnoucí) Arnošt, díky kterému se na to opravdu dalo koukat. Pochválil bych tvůrce, že se vrátili k hláškám a vtipu ze dvojky, ty dialogy s Arnoldem byly výborné. Takže když to nějak shrnu, jako vzpomínka na výborné první dva filmy to bylo příjemné, jako samostané navázání série nepřehledné a chaotické se špatným castingem. Ale průměrné 3 hvězdy tomu prostě dám kvůli Arnoldovi a značce terminátor. 3* 60%

• 27.9.2015  10:40

Doslova šílené. Ale v dobrém slova smyslu. Na začátku filmu jsem chvíli tápal, o čem že to vůbec je, ale pak se rozjela série tak zvláštních a podivných situací, že ani nebyl čas na pořádné přemýšlení. Stephan je zkrátka takový naivní kluk se srdcem a duší dítěte, který žije ve dvou světech, přičemž raději utíká do snů, než aby prožíval hořkost reality. Celý koncept filmu, stojící na prolínání reality se sny a také na papírových a celofánových kulisách je velice zajímavý. Je to hodně netradiční, takovýmhle způsobem zpracovat vizuální stránku.Zároveň bych chtěl ocenit výborný a skvěle načasovaný humor. Dlouho jsem se tak nenasmál. Skvělá kombinace "obyčejného" každodenního humoru s trochu úchylným a sexistickým (Koza na skále!). Nebylo potřeba ho tam dávat až tolik, spíš šlo o situace kdy ho zapojit a to fungovalo perfektně.On ten film asi celkově ani tolik nestál, vzhledem k těm "efektům" a malému počtu herců. Každopádně jsem rád, že se nejednalo jen o čistou komedii. Film se tak sice snaží na první pohled tvářit, ale ve skutečnosti jde o o docela smutný a dramatický příběh ze života o krutosti lásky a dospělého světa celkově. Několikrát jsem se v hlavním hrdinovi dokonce poznával. To míchání komedie s dramatem je právě ta věc, která film dělá tak hravý a zároveň melancholický. Konec byl docela zvláštní, ale něco podobného jsem čekal, alespoň je možnost vysvětlit si jej různě. Každopádně za mě příjemně strávený večer, kdy jsem se nasmál, ale občas měl i na krajíčku. Silné 4* a 80%

• 18.9.2015  14:39
    San Andreas (2015)

Musím se přiznat, že katastrofickým filmům opravdu neholduji. Tohle však na začátku vypadalo slibně, a to paradoxně ty nudné vysvětlovací začátky nemám rád. Tady byl úvod dost krátký, bohužel však zřejmě nejsilnější část filmu. Hraje si to na akční a trikovou smršť, přitom od půlky filmu jsem se nervózně vrtěl na židli a koukal na přehrávač, kdy že už to skončí. Prostě po nějaké době vás ty (i když slušně zpracované) triky a padající mrakodrapy přestanou bavit a nic jiného film nenabízí. Příběh o ničem, navíc naprosto nesmyslný - záchranář kašle na všechny, prakticky ukradne vrtulník a zachraňuje jen svou rodinu. Dcera zase naprosto nesmyslně probíhá celým zničeným městem, jen protože věří tatínkovi, místo toho aby utekla do bezpečí s dalším tisícem lidí. Dialogy nebudu vůbec komentovat, to bylo klišé a stupidita na druhou. Herecké výkony taky otřes. Alexandra je sice pěkná, ale opravdu mizerná herečka a i když mám rád "Rocka", tak tyhle dramatické a srdceryvné role mu fakt nesedí, když zkoušel brečet, tak jsem se fakt smál. Raději ať dělá akční nářezy nebo komedie. Logické díry v ději taky přejdu, ale to směšné padání mrakodrapů, až proti fyzikálním zákonům, celé to rozpadání bylo fakt vtipné. Sice pěkné trikově, ale absolutně dementní. Ale zase se tomu musí nechat, že v porovnání s těma německýma katastrofickýma sračkama je to veledílo. Jinak celkově v žánru spíše podprůměr a zklámání. Takže dejme tomu silnější dvě hvězdy za pár slušných triků a poprsí Alexandry. 2* a 48%

• 18.9.2015  11:20

Neesonovi tyhle role na "stará kolena" prostě sedí. V poslední době jsem viděl snad 5 filmů s ním, které jsou primárně akční a ani jeden z nich vyloženě nezklamal. Tenhle film mi přijde něco mezi Taken a A Walk Among the Tombstones. Určitě potěší i obsazení Harrise a D'Onofria a taky kratičké cameo Noltyho. Ten vztah otec syn tu docela šlape, akce a mrtvol je tak akorát, od stříleček k pěstním soubojům. Trochu to pokulhává v ději, ale ten námět moc sofistikovaný děj ani nedovoloval. Problém je také s plochostí postav, krom toho hlavního vztahu otec syn a lehce vykresleného kamarádského vztahu Neeson Harris, tam všechny ostatní postavy byly spíš do počtu a nebyly ničím zajímavé, ani Vincentova postava policisty. Chtělo to působit trochu nostalgicky, ale to se bohužel nepovedlo. Ale kromě té hloubky děje a postav jsem s tím nijak větší problém neměl. Neeson pořád umí nakopávat zadky, Kinnaman zdatně sekundoval, uteklo to jako voda, délka tak akorát a ještě se v televizi objeví zmínka o Jágrovi. No co víc si přát :D. Takže v rámci posledních Neesonovek stále solidní a spolupráce s Collet-Serrou se mi taky líbí. Slušné 4* a 70% PS: Trochu mi ještě vadil ten profesionální zabiják, který teda profesionálním dojmem nepůsobil ani náhodou.

• 17.9.2015  16:04
    Noe (2014)

Neskutečná nuda. Celý film se tam skoro nic neděje, jen se blbě kecá a staví loď. Pak loď odpluje, kují se pikle a blbě se kecá. Děj nedává místy skoro vůbec smysl, místy je zase člověk celkem zatažený do děje. Postavy naprosto ploché, ani Russel to nezachrání. Metuzalémova postava spíš pro smích. No celkově to prostě vůbec nedrží při sobě. Je to opět docela slušné vizuálně a snaží se to navodit jakous takous atmosféru, ale ty díry v dějí, charakteru postav a v tempu to prostě nepřebije. Čekal jsem katastrofický až biblický film, no nedostal jsem ani jedno. A to jsem naštěstí Bibli ani nečetl... Akce fakticky nulová. Aronofského suverénně nejhorší film. 2* za Emmu a Russela a 50%

• 17.9.2015  15:08
    Interstellar (2014)

Spokojenost, ale ne nadšení. Vizuálně byl film opravdu nádherný, ale bohužel jsem ho neviděl v kině, takže doma u PC to až tak monumentálně nevyniklo. Co se týče samotného filmu, mám lehce smíšené pocity. Jak zde již bylo uvedeno, dá se film rozdělit na dvě půlky, a to jak z pohledu první a druhá polovina, tak z pohledu děj ve vesmíru a na Zemi. První půlka i přes poněkud nudný a klišé začátek výborná (přeci jen ten úvod na Zemi nebyl až tak dlouhý). Vše graduje na vodní planetě a následným příletem na ledovou planetu. Ovšem od objevení Damonovi postavy to jde všechno trochu do kytek. Nejenže je zvrat jeho postavy těžce předvídatelný (Hned jak jsem viděl porouchaného robota, věděl jsem o co jde), ale hlavně začne těžce kolísat tempo a začne se vkrádat až příliš psychologických a filosofických úvah, které jinak výborný film značně zpomalují a také ztrapňují. Stejně tak to funguje s druhým dělením půlek. Co se odehrává na jiných planetách a zejména ve vesmíru je až na pár výjimek fantazie. Vizuál, tempo, děj, charaktery postav. Ovšem v souběžné lince na planetě Zemi, kde všichni stárnou už to taková hitparáda není. Děj zkratkovitý, příliš emotivní a dost nudný. Samozřejmě by to nebyl Nolan, kdyby nám nepřidal trošku WTF konec, který stejně jako u jiných filmů úplně nechápu, což asi moc nejde a je to tak myšleno. Úplný konec je docela zbytečný, až přespříliš patetický a happy, možná to mohlo končit záběrem na McConaugheyho ve vesmíru. K hercům nemám větších výhrad a to a to rozhodně Matthew ani Anne nepatří mezi mé favority, ale tady to zvládli výborně. Klady jsou tedy fantastická hudba (Zimmer že jo), vizuální stránka ( Nolan že jo) a svým způsobem i v určitých místech lehce originální námět. Stejně tak se mi moc líbili roboti, jak vzhledově, tak charakterově. Nevýhody jsou zase kolísavé tempo, slabší druhá půlka s nic moc závěrem, předvídatelnost a klasické zkratkovité obraty v ději. Když to tedy shrnu, film mě i přes svou opravdu přemrštěnou stopáž bavil, utekl pěkně, efekty fantastické stejně jako hudba, ale na plný počet to prostě není, protože ona "otevřená huba" na konci filmu se narozdíl od takového Počátku nedostavila. Takže solidní 4* a 75% PS: Trailer jako vždy ukázal nejzajímavější a nejakčnější scény filmu, už se na ně fakt nebudu dívat...

• 16.9.2015  16:47

Ani oslňující, ani propadák. Takový průměrný Blockbuster. Měl jsem tedy z toho větší strach, ale výborný film to rozhodně není. Tempo tedy nebylo zvoleno vůbec dobře, protože "úvod" trval až moc dlouho a než se člověk dostal z té nudy a rozhovorů o ničem do nějakého pořádného děje, uplynula skoro hodina. Akce už to pak samozřejmě nemohla dohonit, protože ty nudou odumřelé buňky již nedokázaly fungovat správně. Nejsem tedy vůbec fanda předchozích filmů, jediný koukatelný je první díl a to taky s přivřenýma očima. Ti dva haranti byli ještě víc na facku než v Jurském Parku, to už je taky co říct. Celkově to byla vlastně kopie a vykrádačka prvního dílu s jinými postavami a lehce odlišným dějem a řekněme motivací postav. Atmosféru to ovšem totálně postrádalo, prostě jen obyčejný hon na super smíchaného dinosaura a k tomu pár mrtvol. Trochu nad vodou to pro mě držel Pratt, kterého docela můžu a sem tam i nějaká ta hláška. Jednoduše řečeno, z těch dvou hodin filmu se člověk bavil dejme tomu půl hodiny a zbytek byla prostě jen vata aby film nějak držel při sobě. Režisér si na tom teda jméno asi neudělá. Stejně jako u posledního Riddicka, který byl taky skoro stejný jako jednička, jde vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž. Slabší 3* a 60%

• 14.9.2015  12:59

Tak tady teda půjdu proti proudu. Těch animáků je v poslední době fakt dost, ale tenhle byl jeden z těch slabších, co jsem viděl. Příběh tak na půl originální, na půl ne. Postavy nijak zvlášť sympatické a povětšinou zbytečné. Navíc mi to přišlo na animák i přehnaně dlouhé. Nebudu vůbec komentovat tu totální vykrádačku how to train your dragon, tedy vsadit na roztomilého pomocníka hlavního hrdiny ( vrcholem byl ten přelet nad vodou, to už bylo pomalu na žalobu). Abych to tady moc nepatlal - nudné dialogy, přehnaná roztomilost, která moc nefungovala, předvídatelný a ničím zajímavý děj. Ale musí se tomu nechat, že animaci to má pěknou, občas se povede nějaká hláška a občas se povede i nějaká ta akčnější scéna. Takže průměr mezi animáky a tedy i průměrné 3 hvězdy a 65%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6