Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Tak tady půjdu taky trošku proti proudu. Na začátek se sluší říct, že oba Ace Ventury hodnotím jako nejlepší Carreyho komediální filmy. Ale dvojka se mi líbí ještě o úroveň víc. Nemohu souhlasit s názorem že je to slabší či snad nepovedené pokračování. Myslím že celé prostředí, gagy, grimasy, všechno je daleko lepší. Je to sice trošku ulítlejší styl humoru a občas dost drsný a navíc příběh je trošku slabší, ale tím líp, to je přesně něco pro mě. Dokážu vám odcitovat minimálně 10 výborných kultovních hlášek z druhého dílu, kdežto z jedničky mě napadá možná tak 1. Dvojka je prostě o mnoho šílenější a také zábavnější. Carrey zde na plno prodal své fantastické komediální a mimické schopnosti. Viděl jsem to snad 15x a i po letech je to naprosto skvělé. Nelze ovšem opomenout fantastický dabing Tůmy. Prostě tak trochu srdcovka v žánru komedie a proto 5*. 85%

Agent Carter (2015) (seriál)

No tak to mám za sebou. Žádné obrovské nadšení jsem nezažil, ale těch 8 dílů se bez úhony přežít dalo a alespoň bylo před začátkem agentů co sledovat. První díly byly opravdu hodně slabé, nic moc se tam nedělo a celková atmosféra nefungovala. Poslední 3 díly už nabraly obrátky a seriál začal docela šlapat, ale pak hned skončil. Hayley je bez pochyby krásná a v kapitánovi mi do role seděla, ale co se z ní stalo tady to už bylo trochu moc. Ten celý terminátor/black widow přístup mi vůbec neseděl jak k herečce, tak postavě. Peggy má být holka od rány, ale ne Bruce Lee co zametá s každým chlapem, který se objeví. Dobová atmosféra byla sice fajn, ale místy nebyla přesně trefená a časem už člověk ani nevnímal, že se seriál neodehrává v současnosti. Objevilo se zde spousta vedlejších postav, ale k žádné z nich se nedal vytvořit vztah, jediný kdo se povedl, byl Jarvis. Jeho postava i obsazení prosvětlovala místy hodně nudné místa v seriálu. Zvrat docela očekáváný, konec uspokojivý, největší výhoda je, že to mělo opravdu jen 8 dílů, takže se nic zbytečně nenatahovalo. Potěší mihnutí pár postav z kapitána a celková návaznost na jeho universum. Takže když to vezmu kolem a kolem, slušný průměrný seriál, který ale v záplavě komiksových seriálů a filmů ničím nevyčnívá. Zatracovat se však úplně nedá, šlo o slušnou zábavu na nedělní odpoledne. Silné 3 hvězdy a 65%

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Není to sice úplný seriálový skvost, ale prostě mě to baví :) Hlavní dvojice šlape, Maggie Lawson je krásná, drží úroveň.

Alenka v říši divů (2010)

Neviděl jsem to sice ve 3D, ale myslím, že ani tak by mě to nijak nenadchlo. Ano vizuálně to vypadá pěkně, řemeslně je to slušně zvládnuté, ale to je tak všechno. Bez omocí, náboje, bez možnosti vytvořit si vztah k postavám. Nic co by mě překvapilo, na Burtona málo "temné" a Depp už mě s tou rolí věčného poplety začíná docela unavovat :) Shrnuto, je to prostě průměrný film. 60%

Andělé a démoni (2009)

Nečetl jsem knihu, ale tím horší je výsledný dojem z filmu. Pomalé tempo, tváří se přehnaně tajemně a přitom rozuzlení je tak jednoduché. 2 * zejména za Toma Hankse :)

Apocalypto (2006)

Tohle šlo bohužel naprosto mimo mě. Ale totálně. Film, ve kterém se fakticky vůbec nemluví, nemá vlastně žádný příběh ani spád a konec taky není kdovíjaký. Prostě si příjdou Mayové do takové menší vesničky, seberou pár chlapů a jeden z nich udělá všecko pro to, aby se vrátil pro svou rodinu. To je celý příběh. Jediná zajímavá část je ta, kdy se dostanou do toho velkolepého města. Tam Gibson pustil uzdu fantasii a vytvořil skvělé efekty a atmosféru tehdejší říše a také na těch pár minut smysluplný film. Ale celé předchozí putování džunglí a následná velmi laciná vyvražďovačka všech pronásledovatelů na mě prostě nefungovala. Už dlouho jsem se u filmu tak nenudil. A když k tomu přidáme, že to má přes 2 hodiny(!!!), tak koukat na tupé domorodce takový čas jak nedělají nic kromě chůze a útěku mě fakt nebaví, to si můžu pustit nějaký dokument. Takže děkuji, nechci. 2* 40%

Armageddon (1998)

Klasika katastrofických filmů. Vyhrajem Grace! Plus samozřejmě krásný soundtrack.

Astronaut (2006)

No, ušlo to. Začalo to jako boj jednoho (šíleného) snílka proti byrokracii, médiím a tak dále. Potom to začalo být dost předvídatelné a nešlo to dost do hloubky toho problému. Celou dobu jsem se nemohl rozhodnout, jestli to je rodinný film, drama, nebo to má vyslat nějaké poselství o snech a tak podobně. Mělo to světlé momenty, mělo to dost nudné momenty. Herecké obsazení vesměs podařené, Billy je sympaťák. Jen prostě zůstala trochu pachuť, že tenhle film sám neví čím chce být a je to na mě bohužel hodně znát. Takže na jedno podívání dobré, ale nic co by utkvělo v paměti.Slabší 3*, 59%

Avengers (2012)

Co dodat. Mám rád všechny hrdiny ve filmu, pěkně jim to šlape, relativně vyvážený čas pro všechny. Pátá hvězda za scénu Hulka a Lokiho :)