Rychle a zběsile 7 (2015)

Rýchlo a zbesilo 7, film, ktorý zarobil rýchle prachy ale jediné, čo som tam našiel bola skvelá kamera, efekty a akčné momenty. Ako to bolo už v 6 film sa, čím ďalej, tým menej podobá na pôvodnú sériu. Príbeh a zápletka sa dotýka absolútnej nuly. Väčšina postáv sa chová ako terminátor novej generácie, tým chcem povedať to, že ak by ste nejakú hodili z 10km bez padáka nemala by to problém prežiť. Verdikt: ak máte radi filmy, kde môžte absolútne vypnúť mozog a logiku, tak tento film je priamo pre vás.

Paralelní světy (2012)

Po začiatku som začal očakávať film, ktorý môže ponúknuť skvelý zážitok, no pri strede deja to už začínalo byť sklamanie. Najprv sa položili akési logické pravidlá a hneď na to sa začali porušovať. Dokonca jedno z pravidiel porušili aj na začiatku. Nebudem, však spoilovať aké. Jednoducho film sklamal, už v strede filmu, keď som začal vnímať, že ich pravidlá porušujú, tak som mal neustále nutkanie nad nimi premýšľať. O konci radšej ani nehovorím to už bol extrémny šalátový mix. 3 hviezdy iba kvôli potencionálnemu nápadu, ktorý nevyšiel.

Pán času (2005) (seriál)

1. Séria (70%): Môjho názoru najslabšia, Christopher Eccleston nebol zlý ale chýbala mi tam nejaká akcia, nejaké väčšia myšlienka. Možno to spôsobili nie ešte tak dobré efekty ako v ďalších sériach. 2. Séria (78%): Nástupom Davida Tennanta som sa obával, že sa to ešte zhorší, no našťastie som nemal pravdu a moje obavy sa nevyplnili. David Tennant tomu pridal to, čo mi v 1. Sérii chýbalo, síce som ešte nebol úplne spokojný ale začalo to naberať obrátky. 3. Séria (90%): Davida Tennanta som si obľúbil, nové postavy, nové kvalitné príbehy. 4. Séria (90%): Ou Yeah, prskám a mám nový obľúbený seriál, super herecké výkony, napätie, atmosféra, a bum do toho musí David Tennant skončiť a nechať sa nahradiť. 5. Séria (95%): Náhradou Mattom Smithom som si nebol istý, ale bol to jasný pokrok pre seriál. Veľmi výrazne sa zlepšili efekty, efekty hodné filmu a nie seriálu. Nový doktorovi nepriatelia, ktorých sa tvorcovia sa nebáli úplne premakať. Síce si nie som istý, či som bol viac spokojný s Davidom alebo s Mattom ale ako nastúpil na scénu Matt tak sa kvality seriálu výrazne zlepšili, už sa tu nenájde ani zbytočne natiahnutá časť. 6. Séria (95%): Dobrá ako 5. Rád by som vám vyspoiloval celý príbeh ale nechcem. Preto sa tu nesnažím nič opisovať. Verdikt: Prvé 2 série neboli to správne kafé. Ak sa dostanete na 3. sériu môžte si byť istý, že vás to chytí a nepustí. Od 5 sa dočkáte premakaných efektov a neskutočne prepracovaných príbehov.

Rychlí a zběsilí (2009)

Filmov ako Rýchli a zbesilí je mnoho, už nemajú ten správny šmrnc ako kedysi. Hodnotím do rady ďalší priemerný film. Nič nové a prekvapujúce.

Sherlock (2010) (seriál)

Neuveriteľné prekvapenie. Neveril som, že niekedy uvidím kriminálny seriál, ktorý ma zaujme. Ostatné kriminálky sa môžu strčiť. Sherlock prináša skvelú atmosféru, hodnoty filmu, akcie a hádanky. Fakticky môžem prehlásiť, že Sherlock spĺňa kvality filmu a nie seriálu. Tvorcovia nehrnú diel za dielom ale pracujú na jednom aby bol fakticky kvalitný. Myslím, že pre fandov krimináliek je toto ako povinné čítanie z literatúry. Dávam 90%.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Podpriemerná kriminálka. Konkurencia vo svete krimináliek bola vždy veľká. Toto je tak maximálne na pozeranie pri šlofíku poobede ale ako sa plnohodnotný seriál by som ho nepovažoval.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Prečo 3 hviezdy ? Neviem som mladá generácia, ktorej sa jednoducho tento seriál až tak nepáčil. Respektíve zaujali ma viac novšie seriály. Myslím si, že ak by som patril do staršej generácie hodnotil by som inak a, však to sa nekoná.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Myslím si, že stále môžem dať 5 hviezd. Neprišlo mi to také správne orechové ako 1 alebo 2 ale stále by som pod 5 hviezd nešiel. Znova kvalitný príbeh, tento raz zasadení do minulosti a to do westernu. Podarilo sa ho spracovať skvele. Viac nemám, čo dodať.

Ovládací panel