Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný
  • Akční

plakát

Arcane: League of Legends (2021) (TV seriál)

Hru jsem nikdy nehrála, moc jí neznám ale to mi nezkazilo požitek z tohoto seriálu. Jsem moc ráda, že jsem mu i přesto dala šanci. Grafika, příběh, charaktery postav, hudba... vše skvělé!

plakát

Když Harry potkal Sally (1989)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů svého žánru. Krásný, chytrý, vtipný i dojemný. Úžasný humor a hlášky, výborně vybraní herci, krásná hudba, prostě paráda. Můžu vidět stále dokola a pokaždé úžasný zážitek! Neuvěřitelně sympatický film.

plakát

Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou (2021) (TV pořad)

Zajímavý ale bohužel dost subjektivní rozhovor. Oprah se snažila, ale bohužel působila neobjektivně a celý rozhovor pusobil, jako by se především snažil hrát na city diváků. Jaký si pak z rozhovoru můžete udělat na celou věc názor? To nejde. Víte, co cítí Harry a Meghan ale nevíte, co cítí zbytek královské rodiny, o které se tam kromě britského bulváru mluví a to zrovna ne moc lichotivě (alespoň kromě královny). Jediné, co si z tohoto rozhovoru odnáším, je pocit, že je Meghan přecitlivělá a Harry zamilovaný.

plakát

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006)

Když pominu některé scény, které mi přišly naprosto zbytečně vulgární a zahnané do extrému, které neměly nic společného s humorem, bylo to docela dobré a příjemně koukatelné a skvěle naatavuje zrcadlo americké kultuře, snobství a šílených radobynaboženských institucí. Asi nebudu nikdy úplně fanoušek komedií Cohena, které podle mě zbytečně tlačí na pilu až humor působí spíš vulgárně a prvoplánově, než inteligentně, ale je to asi to nejlepší, co jsem od něj zatim viděla.

plakát

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Povedené, zvlášť na české televizní poměry a velmi chytlavé. Druhá polovina už sice pomalu začala ztrácet dech ale nakonec to stálo za zhlédnutí. Nad pár situacemi jsem se sice pozastavila, nevypadali příliš věrohodně a očividně měli především spíše zapůsobit na člověka jako na diváka ale jinak solidní podívaná s kvalitními hereckými výkony - Švehlík, Mauréry, Finger, Vondráček a výborná Maximová.

Čas sluhů (1989)

Celé to bylo natočeno tak zmateně, že ani nevim, zda se mi to libilo či nikoliv. Chýlková a Roden hraji výborně ale jejich postavy mě nebavili.

Osudová přitažlivost (1987)

Zajímavý námět, bohužel film je takový nijaký a určitě se z toho dalo vytěžit víc. Ale nebylo to zase tak špatné. Douglas a Close hrají na jedničku a sledování filmu je svižné a má tempo. Bohužel je děj také velmi předvídatelný a tím se ztrácí napětí. A občas diváka některé situace zaskočí. Třeba když Michael uvidí jak ze stropu kape voda, ačkoliv ví, že se nahoře koupe jeho žena, ale přesto tomu hned nevěnuje pozornost. A Gleen Close, ačkoliv hraje výborně, má do fete female hodně daleko a Michael Douglas tak spíše působí jako chlapík s divným vkusem, když se nechá od takové ženy svést, i když má doma o poznání atraktivnější a hezčí manželku a fungující rodinu.

plakát

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (TV seriál)

Výborný nápad, výborné zpracování! Napínavé, tak, že jeden díl za den je málo. Chytlavé, že zapomenete na ostatní kolem. Neokoukaní herci a jejich postavy s pestrými charaktery. Některým fandíte od začátku (Profesor), některé vás občas štvou ale přesto baví (Tokio), jiné si oblíbíte časem ale za to hodně (Berlin) a jiné vám prostě přirostou k srdci (Nairobi). Jen tak dál, Španělé!

Pokrevní příbuzní (1979)

Mě to bavilo moc. Audrey Hepburn je stále krásná a ze šarmu neztratila nic ani po letech. Bylo to napínavé jak kšandy a navic opravdu nádherná hudba, jak jinak, než mistr Morricone.