bohyyy

bohyyy

Petr Boháč

okres Ústí nad Labem
notorický eskapista a kvintesenciální zevl

2 body

• 26.3.2018  21:52

WHEN NIGHT IS DARK AND FULL OF TERROR, HE WHO WIELDS THE SWORD WILL SHOW THE HIGHER PRINCIPle to the WORLD.

• 26.3.2018  21:50

HEY, BUCKO, U WANNA GO TO THE UNDERWOLD AND SAVE YOUR FATHER FROM THE NAZIS !?

• 26.3.2018  21:48
    Leon (1994)

He is The MASTER! THEORIGINAL CLEANER, EVERYBODY ELSE IS JUST AMATOUR. ;)

• 26.3.2018  21:43

MORTENSEN JE BŮH! To víme už nějakou dobu, ale teď se do toho ponořil až po hlavu. NAŠI SYNOVÉ A DCERY BUDOU KRÁLOVÉ A KRÁLOVNY FILOZOFIE KRÁSNĚJŠÍCH ZÍTŘKU.

• 26.3.2018  21:38

NA Henry FONDU, Claudia CARDINALE, Jason ROBARDSe, Charles BRONSONa se jentak NEZAPOMÍNÁ!. 99%

• 26.3.2018  21:36

HE SAID HE WOULD BE BACK AND HE DELIVERED.

• 26.3.2018  21:35
    Pelíšky (1999)

JINDŘIŠKO, POJĎ UŽ DOMŮ. 90%

• 26.3.2018  21:34

WHEN MAN ARE FIERCE AND THRE IS JUSTICE INVOLVED THERE WILL BE BLOOD.

• 26.3.2018  21:33
    Kmotr (1972)

A ZALEHNOUT NA MATRACE, PÁNOVÉ !!!

• 25.3.2018  12:03
    Amadeus (1984)

OPUS MAGNUM. MEDIOCRITY IN BATTLE WITH EXCELLENCE.

• 25.3.2018  12:00
    Příchozí (2016)

AMY ADAMS IS ABSOLUTELY BRILIANT.

• 25.3.2018  11:58
    Blade Runner (1982)

TEARS IN THE RAIN.

• 25.3.2018  11:57
    Hodiny (2002)

NICOLE KIDMAN IS EVEN THROUGH THE ARTIFACE OF THE NOSE DEVASTATING.

• 25.3.2018  11:56

SATIRA A OSLAVA HENLEINA V JEDNOM.

• 25.3.2018  11:54
    Sunshine (2007)

TOUCH OF UNIVERSE GRANDEOUR.

• 25.3.2018  11:53
    Hlad (2008)

SMRT ZA ŽIVOT A ŽIVOT ZA SMRT.

• 25.3.2018  11:48

SPARK OF HOPE IN THE DARKNESS, TOUCH OF EVIL IN THE GOODNESS OF THE MAN.

• 24.7.2017  14:38

Totalitarismus kdyby byl Orwell romantik. EDIT: V =>REVAN=>EDMOT DANTES eVey=>STR=>ESTER LEDECKÁ=>estRer ledecká=>SUPERWOMAN=>HALFGODDES=>GODDES

• 5.6.2017  02:48
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

NEJLEPŠÍ SERIÁL posledních 2 let.____ Svým rozsahem až biblický příběh o hledání významu ve světě bez něj a zároveň detailní sonda do života utrpení, žalu a viny lidí, kteří v něm byli necháni po "Vytržení" napospas. Geniální scénáře, úžasná režie a dechberoucí herecké výkony. PS: Kevin a Nora jsou nejlepší pár, co můžete momentálně vidět na obrazovkách.

• 16.8.2016  21:16
    Nejsem do tebe blázen (TV seriál) (2014)

Cash for gold ;)

• 17.7.2016  19:22
    UnREAL (TV seriál) (2015)

“You could make a perfectly happy person jump off a bridge.” “Thank you.” Nemilosrdný pohled za oponu výroby reality show. Tvorba TV romantických pohádek je totiž neskutečná řezničina a kdo při ní neupsal duši ďáblu, tak za nějakou dobu ztratí hlavu, protože tady je svědomí vstup zakázán.

• 10.6.2016  12:25

FADE TO BLUE. Asi nejzajímavější a nejpropracovanější použití barev pro vyprávění příběhu (SPOILERS!) od We Need to Talk About Kevin._____ Kechice snímáním postav většinu času v detailech, použitím výhradně diegetické hudby (až na poslední scénu) a rozbitím klasické dramatické stavby, kdy nechává scény plynout déle než je normálně zvykem, vytváří nebývale silný pocit volného plynutí života a iluzi reality. TOTÁLNÍ IMERZE. Pro ně nejvíce pohlcující zážitek, jaký jsem kdy u filmu měl, na jehož konci jsem měl pocit, že znám Adéle líp než kohokoli z mých přátel. ____ A to hlavně díky její představitelce. To, co předvádí na plátně Adèle Exarchopoulos, je dechberoucí, v 19 letech podala nejenom nejlepší výkon roku 2013 (a to jsem si myslel, že Cate Blanchett tehdy nikdo nemůže sahat ani po kotníky), ale pro mě jeden z nejlepších výkonů, které jsem kdy viděl - intuitivní, úžasně syrový, naprosto nebojácný a nejen fyzicky, ale hlavně emocionálně zcela obnažený - pro ni asi životní role, kterou bude asi hodně obtížně překonat, ale moc rád bych se mýlil. ZELená a FIAlová

• 4.5.2016  20:56

Disney on a Roll ! Po loňském pixarovském coming-of-age příběhu Inside Out, o tom že bychom měli přijímat i ty negativní emoce a ocenit i právě něco takového jako smutek, přichází další ambiciózní animák. A tentokrát se tvůrci soustředili ne na emoce, ale na společenské problémy. A není divu, že tenhle film v Americe tak opěvují v dnešní době nárůstu mezirasových problémů a politických kampaní plných xenofobie. ____ Nevzpomínám si v poslední době na podvratnější animák. Komplikované věci jako předpojatost, předsudky, stereotypy (a další jako xenofobie, rasismus si můžete doplnit sami...) se řeší tak elegantně a obratně, že nikdy nepůsobí didakticky ani šluníčkářsky. To všechno je podpořené podle předpokladů nádhernou do nejmenších detailů propracovanou animací, komplexně do hloubky vystavěným světem plným vtipu, svěžích nápadů a narážek (brandovský "Mr. Big" u mě vede těsně před smartphony s nakousnutou mrkvičkou a místním Heisenbergem) a v neposlední řadě úžasnou dvojkou Judy a Nicka, která je naprosto dokonalá pro všelijaké buddy dobrodružství plné zábavy. Dost možná animovaný film roku.

• 1.5.2016  21:48

Filmová esej o prohnilosti amerického bankovnictví. Hořkosladká, zábavná, hrůzu nahánějící a chvílemi nečekaně emotivní a Steve Carell podává doposud asi nejlepší výkon své kariéry. 90%

• 28.4.2016  21:38

Jako dělovka do tváře schematickým biopicům.

• 28.4.2016  21:11

Dokonalá dobová stylizace. Až tak, že to působí jako to nejtroufalejší melodrama 50. let.

• 28.4.2016  20:45
    Carol (2015)

Téměř dokonalé mistrovské dílo nástupce New Queer Cinema a film, kterým Zkrocená hora chtěla být, ale navzdory svým mnohým kvalitám není a rozhodně jeden ze 3 nejlepších filmů minulého roku. ____ Todd Haynes udělal svůj doposud nejmainstreamovější snímek, který je precizní snad ve všech ohledech. Přes úžasnou Lachmanovu 16mm kameru (která dává filmu nádhernou texturu), kostýmy Sandy Powell, hudbu Carter Burwella (která mi stejně jako mnohým připomínala skladby Philippa Glasse v Hodinách), subtilní scénář a výpravu až po úžasný ansámbl a obratnou režii, vše vycizelované do nejmenších detailů jako výběr make-upu a rtěnek nebo laku na nehty s cílem navodit perfektní retro atmosféru, která mi naprosto učarovala. ____ Obsazení je bezchybné i v těch nejmenších rolí a Sarah Paulson a Kyle Chandler (který je svým způsobem obětí doby stejně jako hlavní hrdinky) jsou skvělí, ale je to chemie hlavních představitelek, jež je uchvacující a téměř až hmatatelná hned od prvního setkání, Cate Blanchett podává jeden ze svých nejlepších výkonů a je až překvapivé kolik vřelosti dokáže vyzařovat zpoza chladné fasády ženy z vyšší společnosti, ale nejvíc mě překvapila Rooney Mara. Její Therese se nechává bezcílně vláčet životem v odosobněném prostředí a zprvu se vším souhlasí a i díky tomu je její zranitelnost chvílemi až srdcervoucí. ____ Je to film zdánlivě mnohem přímočařejší a témata, která prozkoumává jsou univerzálnější než třeba u Daleko od nebe, které bylo spíš takovým meta-komentářem na Sirkovy melodramata, zejména All That Heaven Allows (kde veškerý podtext Sirkových filmů vylézal na povrch, navíc by s ním by mohl být celkem dobrý double feature o tom, jak těžké bylo být gayem v 50. letech). Haynes využívá svobody toho, že nemusí být tak rafinovaný jako Sirk, aby otevřeně natočil queer film a může tak lesbickou romanci udělat se vším všudy. ____ Asi by mě neměly zarážet některé komentáře, že je to film chladný, překultivovaný, formálně dokonalý, ale obsahově prázdný a podobně. Tihle jedinci by si hlavně už konečně mohli odpustit oblíbenou floskuli: forma vítězí nad obsahem. Nic jako obsah neexistuje, respektive si ho my sami vytváříme, ale pouze díky formě. Jinými slovy pouze na formě a stylu záleží a jenom ty určují, jakým způsobem budeme film chápat a interpretovat. Důležité je také uvědomit si kontext doby a "sešněrovanost" společnosti 50. let, vztah Therese a Carol byl tehdy nejenom obscénní a amorální ale i legitimně protiprávní, kdy stačilo v některých případech jenom být gayem (lesbou), aby člověk byl vyhozen z práce nebo byl odsouzen a skončil v lepším případě na psychiatrickém oddělení, a v horším ve vězení a díky tomu je v určitých pasážích film obohacen o prvky krimi-dramatu a má pomalé tempo. Právě díky tehdejší době museli obě hlavní představitelky své emoce skrývat a jejich vztah je hlavně zpočátku omezen jen na malá gesta, letmé doteky, kradmé pohledy a na svým způsobem nicneříkající nevinné konverzace, ale už od jejich první výměny pohledů je očividné, jak pod povrchem vře napětí, které prolíná celý snímek ____ Není to film plný explicitností, velkých emocí nebo samoúčelně šokujících zvratů v ději, mnohem větší pozornost je dáno tomu nevyřčenému, výměnám pohledů, použití barev, prostředí a kostýmů nebo kompozici, kdy třeba na začátku jejich vztahu je Carol zabírána často zezadu (což vytváří tajemnou auru kolem její postavy, nebo je ji při nejmenším obtížné "číst") nebo ve fetišistických detailech jejich rtů, vlasů a perfektně upravených nehtů, což spolu s několika později mírně rozostřenými snovými sekvencemi reflektuje, jak jí Therese postupně propadává. Velice často jsou také postavy snímány odděleně, z odrazů různých ploch a přes skelné povrchy nebo až voyersky zpovzdálí, kdy není jasné kdo je pozorovatel (což složí patrně jako prvek dobové paranoie z odhalení lesbického vztahu) a všechny tyto a spousta dalších formálních prostředků využívá Haynes k vyobrazení vývoje vztahů postav a prokreslení oprese a zatvrzelých konvencí společnosti 50. let, což ale dělá citlivě a rozhodně jimi diváka nijak nemlátí přes hlavu. A možná proto, že Haynes je režisér, který ve valné většině mnohem vypráví obrazem, tady navíc velmi subtilně, pro někoho, kdo bere film v první řadě jako zábavu a nestojí moc o to se pitvat ve formě, různých metaforách, referencích nebo třeba komentářích na gender, konvence doby a podobných věcech, to může být možná dost odtažitý a nudný zážitek. ____ Za mě ale Tearjerker roku, který si zaslouží každou slzu. 100% VÍCE ZDE.

• 27.4.2016  08:34

Spíš než nejlepší nebo nejoblíbenější film ať už tady nebo na IMDB je to jeden z filmů, kterým pro žádný lepší výraz prozatím říkám "konsensuální." Takový, který urazí absolutní minimum lidí a je maximálně přístupný. ____ Formálně není nijak výrazně osobitý, řemeslně naprosto precizní, silně humanistický a sentimentální (byť velice vkusně). Když je k tomu všemu plný témat jako je houževnatost člověka, nezlomnost lidské vůle, naděje na svobodu a nespravedlnost odsouzení nevinného, tak to musí být "výhra" na plné čáře. A když stojí za kamerou génius jako Roger Deakins, to taky není na škodu. 85%

• 27.4.2016  08:22

Frank Capra, člověk, který vládl sentimentem jako nikdo jiný.

• 27.4.2016  07:57
    VALL-I (2008)

První cca. půlhodinka bez jediného slova je dokonalá a dost možná to nejlepší, co Pixar kdy udělal. PS: Pomalu ale jistě se WALL-E stává mojí nejoblíbenější pixarovkou.