bohyyy

bohyyy

Petr Boháč

okres Ústí nad Labem
notorický eskapista a kvintesenciální zevl

2 body

• 27.4.2016  07:46

Výborné angažované drama, ale nemůžu si pomoct a vždy, když ho někde vidím, tak mám hned hořký pocit v ústech a vzpomenu si, jak Julia (byť hrála velice dobře) vyhrává Oscara v kategorii, kde byla v tom roce i Ellen Burstyn a to s výkonem, který doteď považuju za jeden z nejlepších minimálně posledních 20 let. Vím, že bych si to asi neměl vybíjet zrovna na filmu, který za to může pramálo, ale přes podobnou křivdu je holt někdy dost těžké se nějak přenést. 75%

• 25.4.2016  20:27

Screwball comedy about actual screwballs.

• 25.4.2016  19:38

Kus naprosto nekompromisní filmařiny, místy možná i navzdory sebe sama i divákovi. Brutálně nesentimentální výkon Jennifer Lawrence, která už v 18 ukázala, jak velký příslib do budoucna to je, výborný Hawkes, nádherně syrová atmosféra, přesné reálie a neherci a zápletka plná napětí. __________ O tomhle kousku Ameriky jsem toho doposud moc nevěděl, ale na těchhle koutcích světa s post-apokalyptickou krajinou, u které jsem si chvílemi říkal, že nějak takhle by vypadal zfilmovaný Fallout, je něco fascinujícího. PS: Víc takových westernových hrdinek. 90%

• 25.4.2016  11:20
    Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)

Těžký Slowburn. Je trochu škoda, že jsou Americans tak nějak mainstreamově pozapomenuti, protože momentálně je to jedno z nejlepších dramat v televizi. ____ Až teprve v druhé sezóně to začne šlapat na plné obrátky. 1. řáda: 75%, 2. řada: 90%

• 19.4.2016  18:57

Je to předvidatelné až hanba, ale pro Felicity Jones mám už nějaký ten pátek velkou slabost.

• 19.4.2016  13:36
    Fruitvale (2013)

Hodně silný debut od Cooglera a Spike Lee bude mít určitě radost, že má následovníka. ___ Na poli jednoho zdánlivě obyčejného dne výborně vykreslený charakter chybujícího mladíka snažícího se znovu postavit na nohy, který ale nakonec ukazuje, že jakmile jste v Americe mladý černoch se zápisem v trestním rejstříku a nemáte velkou kliku, jste v podstatě v háji. Výtečný kus angažované filmařiny, ale pořád si myslím, že ta etuda se psem je dost těžkopádné "foreshadowing" a moc tam celkově nezapadá. PS: Po tom, co jsem viděl Fruitvale Station a Creed, si troufám říct, že Michael B. Jordan je jeden z nejzajímavějších herců své generace.

• 7.4.2016  14:32

Čisté nostalgické zlato a všechno, co si jen fanoušek mohl přát. Bez znalosti seriálu vám to ale asi moc neřekne, takže to radši ani nezkoušejte. Už jenom proto, že dějově je to kvůli stopáži vlastně dvoudílná epizoda s jednou z těch jednodušších zápletek, které v seriálu byly. ________ Opravdu jsem se bál, že tohle setkání nebude ono a že po dlouhé době se přece jenom možná už ztratilo prvotní kouzlo a vůbec Veronica nebude taková jakou jsem si ji pamatoval, ale bylo přesně tak, jak řekl Logan "Look at us, falling right back into our old rhythms." Veronica se možná snažila změnit a za ta léta nechat Neptun za sebou, ale ten ji nakonec svou silou přitáhl a ukázalo se že je v jádru úplně stejná: pořád vynalézavá a proklatě zvědavá drobná blondýnka s prořízlou pusou a jednou obsesí, která je se jí zaryla tak hluboko pod kůží, že už nepustí. 85%

• 5.4.2016  17:01
    iZombie (TV seriál) (2015)

Veronica Mars asi navždy zůstane už jenom jedna, ale je to celkem fajn oddechové guity pleasure a Rose McIver se v roli Liv Moore evidentně našla a hlavně v komediálním módu jede na plný pecky. 60% PS: Chtěl bych poprosit, aby titulky překládal někdo, kdo má matný ponětí aspoň o popkultuře sedmdesátek a osmdesátek. Chvilkama je to děsná řezničina.

• 4.4.2016  17:25
    Veronica Mars (TV seriál) (2004)

"Our story was epic, you know..." Po Buffy další sebeuvědomělá drobná blondýnka s prořízlou pusou a rancem bonmotů připraveným použít vždy a všude, který jsem naprosto propadnul. _____ Nikdy bych nevěřil, že něco jako teenage noir drama může fungovat, natožpak takhle úžasně.

• 4.4.2016  13:50

Instantní melancholie.

• 4.4.2016  13:13
    Magnolia (1999)

"We might be through with the past, but the past ain't through with us." It's not.. what you thought... When you first... began it. You got... what you want... Now you can hardly stand it, though, By now you know, it's not going to stop... It's not going to stop... It's not going to stop, Till you wise up. ________ You're sure... there's a cure... And you have finally found it. You think... one drink... Will shrink you to... your underground and living down, but it's not going to stop... It's not going to stop... It's not going to stop, Till you wise up. ________ Prepare a list for what you need, Before you sign away the deed, 'Cause it's not going to stop... It's not going to stop... It's not going to stop, Till you wise up. ________ No, it's not going to stop, Till you wise up. No, it's not going to stop, So just give up.

• 1.4.2016  23:48
    Spotlight (2015)

Nejlepší film o žurnalistice od Všech prezidentových mužů.

• 31.3.2016  21:27

Pokud máte čirou náhodou něco jako život a ještě jste to neviděli, tak si udělejte laskavost a nesledujte trailery, nic si o tom nečtěte, ani nezjišťujte, prostě si to co nejrychleji pusťte. Nebudete litovat. _________ Aneb proč máme tak rádi krveprolití a milujeme, když naši hrdinové trpí. Zajímavé zamyšlení nad současným stavem hororu, uvědomělé, inteligentní, zábavné a našlapané popkulturními odkazy pro fanoušky žánru.

• 31.3.2016  20:32

Když jsem se dozvěděl, že Stone točí sentimentální tearjerker plný patosu o 9/11, pořád jsem si opakoval, že musí jít o nějaký vtip, prank. Po celou stopáž jsem čekal jak na trní, kdy na mě režisér vybafne, pořádně mě napálí a všechno se to nakonec změní v satiru americké zahraniční politiky, kritiku zpravodajských služeb ostrou jako břitva nebo něco podobného. Ale nic takového se nekonalo a troufám si tvrdit, že jsem nakonec trpěl aspoň z poloviny jako ti pod návalem trosek.

• 31.3.2016  19:54
    Super 8 (2011)

SPIELBERG PORN.

• 31.3.2016  19:48
    Skins (TV seriál) (2007)

"Sometimes I think I was born backwards. You know, come out my mum the wrong way. I hear words go past me backwards. The people I should love, I hate. And the people I hate...." Plná palba za první geniální generaci. Effy a Cassie jsou naprosto boží postavy.

• 31.3.2016  19:45

One Trick Pony. Film na jednu projekci.

• 31.3.2016  19:06
    Vyvolený (2000)

Film, který oproti Šestému smyslu neztrácí po prvním shlédnutí své kouzlo, protože nestojí celý na pointě. Po formální stránce brilantní, dost možná bezchybný film a zároveň vrchol Shyamalanovy tvorby. Po něm už se z větší části jenom opakuje, vykrádá a zabředává do manýrismů._____ Jenom škoda, že jsem nikdy nehltal komiksy, pak by ve mě asi mnohem víc rezonoval.

• 31.3.2016  18:39
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

There is something rotten in state od Dennmark.

• 31.3.2016  15:19

Ani úžasně hrající Robert Carlyle nemůže zastínit s přibývajícími díly, čím dál tím víc vyčnívající problém struktury scénáře. Něco, co postupem času potřebuje každý seriál, ať už jeho narativ posouvá dopředu převážně hutná zápletka nebo interakce charakterů a to je pořádný konflikt, protože úvodní shánění docházejících zdrojů a nejnutnějších oprav lodi nemohlo vydržet déle než 8-10 dílů. Seriál, který se do značné míry snaží inspirovat BSG by si to měl uvědomit o něco dřív než v polovině druhé řady. Škoda, že SGU svoje "Cylony" nenašlo dřív, protože na další příběhy téhle posádky bych byl ještě hodně zvědavý. _______ Jsem zvědavý, jestli se to asi bude moc líbit většině fanouškům SG-1 a SGA, protože to do značné míry opouští operatický, převážně epizodický přístup původních seriálů, neobsahuje moc humoru a propracovanou mytologie rozličných ras, světů a technologií, které se na nich nachází. Naopak sazí na delší a propracovanější dramatické linky linoucí se napříč epizodami, větší realističnost (i když, co si budeme nalhávat, kdyby to bylo opravdu realistické, tak by do konce první řady na Destiny už nikdo nezbyl), dravý audiovizuál a propracovanější postavy, byť u některých z nich jsem postrádal pořádný účel. Přes všechny jeho problémy považuji SGU za nejlepší příspěvek do světa Stargate a jeden z nejlepších sci-fi seriálů od BSG.

• 31.3.2016  13:21

“take your best orgasm, multiply the feeling by twenty, and you're still fuckin miles off the pace” Z drogových tripů mám o chlup radši zničující Requiem for a dream, ale musím uznat, že Boylovo převedení Welshovi knihy je díky černému humoru mnohem větší zábava. _____ Za geniální kreaci "kapánek" prchlivého Begbieho kategoricky požaduji pro Carlyla sochu nebo přinejmenším nějaký metál.

• 31.3.2016  12:46

“...some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned, or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.”

• 29.3.2016  18:33
    Volný pád (1993)

Den blbec a pohár trpělivosti přeteče.

• 29.3.2016  16:16

Za Artaxe jsem ronil slzy jako hrachy a Gmork byl naplní nemála mých dětských nočních můr.

• 29.3.2016  16:10

Dekonstrukce fenoménu Manic Pixie Dream Girl.

• 29.3.2016  15:53

Everything is awesome !!!

• 28.3.2016  09:30

Komediální horror ? Nikdy bych nevěřil, že je takový tón možný efektivně udržet v rámci celého filmu, natožpak jednotlivých scén. Ale ono to funguje sakra dobře.

• 28.3.2016  00:21
    Až na krev (2007)

"I'm finished!" - Už už bych chtěl říct, že PTA konečně natočil svoje mistrovské dílo, ale u něj člověk nikdy neví.

• 27.3.2016  16:15

Než regulérní pokračování je to spíš kompilace toho nejlepšího z původní trilogie, ale inu proč ne. Pokud to mělo být od fanoušků pro fanoušky, tak se asi muselo hrát v jistých ohledech holt trochu na jistotu, ale kdyby aspoň polovina blockbusterů byla tahle našlapaná zábavností, tak bych si vůbec nestěžoval.

• 25.3.2016  18:51
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Propagandistický hnus !