bohyyy

bohyyy

Petr Boháč

okres Ústí nad Labem
notorický eskapista a kvintesenciální zevl

2 body

1 2 3 4 5 následující >>
    • 7.1.2015  17:39
    Fair Play (2014)

Člověku je někdy promrhaného potenciálu líto víc, než kdyby to byl lecjaký provar. Ten námět postavy pořádně vymáchat v morálním bahně a ukázat následky jejich rozhodnutí skýtal až běda. Místo toho k rozhodnutí hrdinů přistupuje Sedláčková bohužel značně apologeticky.

• 7.1.2015  09:12

Jako u většiny povídkových sbírek je celek dost nevyrovnaný, ale poslední dvě části jsou geniální. Zejména Co se děje při ejakulaci patří mezi to nejlepší, co Allen kdy vymyslel "Černý muž pod bičem otrokáře žil." x)

• 6.1.2015  15:41
    Notting Hill (1999)

Britský šarm zachrání sebesladší limonádu.

• 23.11.2014  21:50

Dobrodružná klasika v tom nejlepším slova smyslu.

• 17.7.2014  15:24
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Zlatá éra tohohle seriálu je už asi nenávratně pryč. Posledních pár sérií už není tak politické nekorektní jako v minulosti, kvalita gagů šla o krapet dolů, ale úplně ze všeho nejvíc mi vadí, že tvůrci udělali z Homera karikaturu sebe sama _________ Prvotřídní kvalitu nelze držet věčně. Hvězda dolů. PS: Prvních asi 20 řad je naprostá úžasnost.

• 10.7.2014  23:59

Plnotučný military akční nářez a jeden z nejlepšchí sci-fi sezóny. Jinak je to koktejl motivů, ze Zachraňte vojína Ryana, Zdrojového kódu, Na Hromnice o den více, Hvězdné pěchoty a nevím ještě čeho dalšího, zužitkovaný do rafinovaného scénáře s kvantem spektakulární akce, která ždíme PG-13 na maximum. _________ Na hraně zítřka je mezník v integrování videoherních mechanizmů do filmu a vůbec takový malý splněný sen: Zatraceně kulervoucí řežba emzáků (někdy i zatraceně dlouhou mačetou) ve střemhlavém tempu, doplněné výborně načasovaným humorem, skvělými triky (na kterých je vidět každý dollar) a emocionální vztah Cruise s ''full metal bitch'' Emily Blunt za tím vším nepokulhává ani o píď. Jediné, co tomu chybí k dokonalosti, je trochu dravější finále a nějaký ten wow efekt, protože většina z toho byla poprvé k vidění někde jinde. ___________ Pořád musím přemýšlet nad koncem a zatím mi z toho vychází, že je buď stupidní a popírá veškeré sci-fi pravidla, která na začátku příběh nastavuje, nebo tak brilantně dvojsmyslný, že funguje dobře na poli jednoho kompaktního filmu, ale zároveň nechává velký manévrovací prostor pro případné pokračování.

• 10.7.2014  22:52
    Želary (2003)

S každým dalším shlédnutím je můj dojem, že je to rozvleklejší, nudnější a nedotaženější skanzen.

• 10.7.2014  03:51
    Mikrokosmos (1996)

Nádherný dokument o životě pod našima nohama. Pro ty, co už někdy lítaly po venku s foťákem v ruce a snažili se vyfotit makra kapek v trávě nebo všelijaké drobné zvířeny, to bude malý splněný sen a nebudou se schopni přestat kochat krásnými obrázky, pro zbytek to bude asi pěkná přírodopisně obohacující nuda.

• 3.3.2014  12:30
    86. Annual Academy Awards (TV pořad) (2014)

Bez větších překvapení.

• 23.2.2014  22:53
    Hostitel (2013)

Celé je to příšerně sterilní, hloupé a ta sci-fi kulisa tomu přinejlepším překáží, ale na to že to kombinuje můj oblíbený žánr sci-fi a červenou knihovnu to asi líp dopadnout nemohlo, a to mi ještě částečně spravily chuť Imagine Dragons u závěrečných titulků. ____ Jako nápad o hledání identity dospívající dívkou to zprvu zní zajímavě, ale zpracování je příšerná řezničina. Proti sladkobolným romancím obecně nic nemám, ale když už se je někdo snaží pojit s dystopickou budoucností, musí na to jít, pokud vůbec, sakra opatrně. Add. : Takovéhle zacházení si Saoirse Ronan nezasloužila.

• 15.1.2014  09:59

Jedna z mála celkem podařených parodií za hodně dlouhou dobu. Jenom škoda, že výborně vypointované vtípky, které testují vaší znalost popkultury na maximum zatěžuje fekální, všelijak odporný a nesnesitelný balast. PS: Shorty rulez!

• 13.1.2014  13:39

Curtis ze sebe tradičně chrlí vynikající dialogy a skvěle vypointované vtipy.

• 10.12.2013  18:41
    Croodsovi (2013)

Nádherná animace a schématicky děj, hm, tak snad příště Sandersi. 65 %

• 6.12.2013  18:56

Kult s velkým K. Asi k žádnému jinému filmu podobná nálepka nesedí líp. Tarantinova láska k braku je vidět v každém políčku.

• 3.12.2013  17:32

Komorní snímek o konfrontaci dětského vnímání světa s krutou realitou života za Třetí říše, kde ty největší hrůzy ideologie získávají naivním pohledem dítěte ještě o něco bizarnější rozměr (škoda, že first person pohled Herman nedodržuje ještě důsledněji). _______ Jak už tady někdo psal, jako historický přesný a realistický počin to funguje o poznání hůř než jako modelová situace. Závěr za pomoci Hornerovi hudby je zničující.

• 25.11.2013  22:00
    Lásky čas (2013)

Pohádková fantazie blázna toužícím po totální kontrole. 6/10

• 23.11.2013  16:20
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Žraloci z Manhattanu přímo sežrání.

• 23.11.2013  15:56
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

HYPE IS REAL !!!

1 2 3 4 5 následující >>