Superbad (2007)

Tenhleten styl amerických Pie comedií prostě můžu. Ať už je to Inbetweeners, samotné prcičky nebo Superbad. A tomuhle konkrétnímu kousku bych se nebál napálit i o hvězdičku víc. Jen nebýt fakt debilní postavu Jonaha Hilla (Seth), který byl občas fakt na ránu.

Vanilkové nebe (2001)

Možná trochu přepálená stopáž a pomalý děj, ale jinak super. Skvěle budovaná atmosféra a dějové náznaky, kdy člověk uvažuje jestli je zmatený z toho chlastu nebo jestli je děj fakt tak creepy. Cameronka tady hrála skvělou psychopatku.

Psycho Goreman (2020)

Na tohle jsem se po traileru fakt těšil. Jak si užiju skvělou guilty-pleasure VHSkovou retro blbost, která si na nic nehraje a prostě bude hláškovat, blbnout a bavit. Mno...bohužel to stupidní scénář tak úplně nezvládnul. Ikdyž ono by to na ty 3 hvězdičky i bylo, kdyby film totálně nepotopila naprosto hrozná hlavní hrdinka, která je tak přehrávaná, přepálená a nesnesitelná, že neotravuje jenom Psycho Goremana, ale prakticky vám zhnusí celý film. Za mně bohužel zklamání.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Určitě lepší než Whedonova shitka, ale ta stopáž. Sorry, za mne asi OK, ale kdo z dnešních pár-sekundových Tiktokových "mladých" vydrží u filmu 4 hodiny? Tady se mi trochu plete cílová skupina, ale budiž. DC asi nikdy nezvládne udělat pořádný multifilm, ale na tohle se aspoň dalo koukat. Teda až na tu politickou agitku. Minimálně dvakrát ve filmu slyšíte, že když chcete, tak můžete být cokoliv chcete. A samozřejmě amazonky. Omlouvám se všem citlivým mladým sněhurkám, ale tahleta feministická amazoni-kokotina mi vážně leze na nervy. Kdykoliv na scénu naběhne Gal Gajew a na pozadí se spustí její hula-hula theme tak je mi stydno. Sorry, ale padlo tady stoprdelo světů, ale jenom u nás se dali dohromady vikingové s feministkama a feministky jsou silné jenom proto, že mají piču? Ale jinak jezdí na koni a strílejí šípy. Už 5000 let. Tomu říkám pokrok. A už by možná někdo měl těm kvótovým maniakům vysvětlit jednoduchý přírodopis. Pokud nastřílím různé rasy do jednoho národa tak ano, můžu první generaci ukázat, že mám pohromadě černochy, asiaty, bělochy a všechno možné. A liberálové, sluníčkáři a havlisti si ustříknou z toho, jak je všechno krásné a multikulti. Ale když se na stejnou skupinu podíváte za několik generací tak nenajdete žádné multikulti. Najdete Portugalsko. Už nebude žádný asiat, žádný černoch, žádný běloch, všechno se slije v jednoho průměrného míšence. Asi jako když jste byli malí a blbli jste s plastelínou...s čím jste skončili? S hroudou hnědošedé sračky. Takže buď personalistky amazonek jedou nový nábor nebo se tam vůbec nešuká, protože afroamerická amazonka hned vedle asiatky a blondýny vede k solidním pochybám o stabilní a odstřihnuté společnosti. A to jsem dost doufal, že se Snyder těmhle politickým sračkám vyhne.

Mistrovská úroveň (2020)

Akční béčko, které je fakt parádní a dokáže udržet pozornost. Gibson perfektní, Grillo...no co jiného mu zbývá, že. Já si to užil a rád bych dal alespoň 4*, ale *SPOILER* bohužel filmu chybí jakékoliv uspokojivé finále. Trochu to připomíná nějaké ojebávky typu moderních her. Kupte si hru za XXX kč, ale pokud chcete abyste tam měli ještě tohle a tohle a nějaké obleky a schopnosti atd atd tak připlaťte ještě XXX kč. S tím rozdílem, že tady už nic dalšího na zaplacení není a určitě se ani neobjeví. Skvělý film, kterému chybí konec.

Amélie z Montmartru (2001)

Mno...chodil jsem do stejné střední školy jako umělci s jejich obory. Když se na to období dívám zpětně, asi chápu tu kritiku filmu.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Krásný romanťák. Pro někoho možná trochu moc schizofrenický, ale když se toho člověk nebojí tak je to bomba. Úžasná Winsletka mě tady dostala, stejně jako Jim Carrey to zahrál naprosto dokonale. I Kirsten Dunst, kterou obvykle moc nemusím (protivný xicht) tady ukázala pár pěkných věcí, hlavně teda těch tělesných. Dal bych pět, ale tak moc super mi to zase nepřijde. Kdybych ale hodnotil režii a dokonalé zpracování snových stavů a mazání....pod pět bych nemohl jít.

Pověste je výš (1968)

Hodně lidí říká "realistický western" ale hned úvodní objevení oběšence a okamžité vzkříšení mi až tak realistické nepřijde, ale budiž. Za mě příjemně strávený odpočinkový večer. Na Inger Stevens se mi dívalo velmi dobře. Tyhle polospálené tvrdé severské obličeje úplně miluju. Škoda toho, jak dopadla o dva roky později, Hollywood asi není pro každého. Jinak Eastwood spolehlivý jako vždy. Jediné co mi chybělo byl nějaký údernější konec a kratší délka.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Příjemný film, skvěle zahraný. Bohužel násilně tažený za nějakým scénářem navzdory nějaké logice nebo rozumným reakcím postav. Prostě Carellova postava byla vždycky za čuráka, ikdyž pro to nebyl vůbec důvod nebo to bylo dokonce naopak a byl vlastně oběť. Z mého pohledu ale těžko posoudit jestli to byl jenom špatný scénář nebo americká mentalita. Jinak za 4, vlastně jsem si to užil a ani jsem nečekal, že bych si to užít mohl. Carell je bomba herec a vážné role mu sedí.

Krajina ve stínu (2020)

Nechápu jak se to stalo, ale existuje moderní český film bez Geislerové a Langmajera.Ale spíš bych to bral jako trochu přešponovaný dokument. O tom, že když se někdo tváří jako spasitel, on jediný má pravdu a nabízí Vám záchranu, dejte mu po držce a hleďte si svého. A o tom, že se historie opakuje, i dnes! Za mě pjet.