Milky.

Milky.

Wallis a Futuna

homepage

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

  Byl jsem dvakrát v kině a dvakrát spokojen. Vidím tam jenom dva nedostatky, první je v rychlých soubojích nepřehledná, roztřesená a strašně zbytečně stříhaná kamera. Druhá věc byla, že ačkoliv se film jmenuje Winter Soldier, tak samotný Bucky nebyl až tak zásadní postavou jak by se dalo čekat, a spíše hrál druhé housle. Ovšem fenomenální druhé housle! Pro mě jako fanouška Marvelu a jeho MCU není jiná možnost než 5. Výborně. edit: Asi nejlepší film od Marvelu.

 • poster

  Deadpool 2 (2018)

  Asi jsem se trochu bál, že bude dvojka jen odvar, nebo naopak zbytečně přebujelá jednička protože peníze. Ale ne...je to jedno z těch dobrých pokračování, které první díl přebije, vylepší, rozvine a jede si svým stylem. A přitom tak nějak pořád stejným stylem jako jednička. Těžko popsat. Je to neustálá jízda hlášek, akce, humoru, nadsázky, dělání si prdele snad ze všeho a nejvíc Marvelu a DC. Někomu může kadence vtipů přijít až moc, ale mě tento styl naprosto vyhovoval. Hlavně proto, že se film nebere vůbec vážně a Deadpool to dává výrazně najevo. O to víc člověka překvapí, že ve filmu naprosto bezchybně fungují i temné a emocionální pasáže. Za toto si scénář a režie zaslouží potlesk. Závěrem dávám plný počet a Deadpool 2 je pro mě nejlepší film tohoto roku. Infinity War si můžou tak maximálně jit čupnout do rohu a zpytovat svědomí, hlavně s tou emocionální částí. A naprosto mě oddělalo, jaký smysl pro detail měli tvůrci v celém filmu včetně soundtracku. Holy Shitballs a ostatní chorálové kousky přímo v orchestrálu Tylera Batese mi nechaly spadnout čelist. Docela mě baví některá místní kritika toho, jak je Deadpool pubertální a podobně. Jako by to před návštěvou kina nečekali po všech trailerech a dokonce i úchylných plakátech. To je jak jít na nějaký horor a pak kritizovat, že byl strašidelný. Za mě tedy 100%, jen málokdy mám po odchodu z kina takto uspokojivý pocit.

 • poster

  Avengers (2012)

  FILM FILMŮ!!! Kdyby šlo...dám šest. Brutálně skvělé vyvrcholení avengerské předehry. Josh Whedon je génius a čuměl jsem jak dokázal střídat emoce, napětí, šílenou akci a zároveň při tom všem přivést kino k výbuchům smíchu bez toho aby to scénu shodilo. Jen se na film nedívejte pokud jste neviděli předchozí představovací filmy (Hulk..., Iron Man..., Captain America, Thor), díky nim mají Avengers pořádnou šťávu.

 • poster

  District 9 (2009)

  Co Blomkamp vykouzlil s částkou, kterou na to dostal, je neuvěřitelné. Film se pomalu rozjíždí jakoby dokumentárním stylem, člověk se postupně dostává do obrazu a zrovna ve chvíli kdy už by jej to mohlo začít nudit se rozjede akční stránka filmu, která nemá chybu. Triky jsou zde použity hodně opatrně, ale vždy na nejlepším místě a jak už zde bylo řečeno, každý dolar byl protočen aspoň pětkrát. Film má své zápory, určitou béčkovitost a některé fakt divné "náhody", ale co se týče zpracování a invence, pro mě jednoznačně film roku 2009. Nemůžu dát méně než 5*

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Jízda od začátku dokonce. Graduje to, graduje....furt to graduje, říkáte si, teď příjde finále, suprové finále, no jo, je to boží, teď už to bude jen o ničem. A ono prd, jízda jede dál a ještě víc a víc. Nolan se opět předvedl a vytvořil mistrovské dílo. Trochu lituji, že jsem Ledgera neznal dřív, bohužell žádný jeho jiný film mě zatím nenalákal a ani neláká, ale na druhou stranu jsem i rád, protože si ho milerád uchovám v paměti jako dokonalého psychopata Jokera. Jediné co bych snad filmu vytknul bylo až přehnané chroptění Batmana, tady Christian Bale fakt ujel, ale jinak zasloužených 5 hvězdiček. A kdyby šlo, dal bych i šest.

 • poster

  Kmotr (1972)

  Jak tenhle film tak i knižní předlohu nemůžu slovně hodnotit, neboť jakákoliv chvála kterou bych napsal by nestačila.

 • poster

  Superpoldové 2 (2018)

  Po špičkové jedničce jsem se trochu bál jak se to po sedmnácti letech vůbec povede dát dohromady. A světe div se, povedlo se jim to. Opět nálož skvělého jednoduchého (ale zároveň dost promyšleného a předem pointovaného) humoru. Pozorovat tuhle bandu prostě existovat je asi stejně boží jako "dělat pitšoviny" s vlastním kolektivem. Určitě bych ale doporučil podívat se nejdřív na jedničku, bez ní a znalosti poměrů docela chápu, že film někdo odpálí jako blbost už jen kvůli nepochopení stylu a humoru. Doufám, že při intervalu 17 let na díl se ještě někdy dočkáme i trojky. Za mě jasných 5. Tyhle dva filmy jsou moje srdcovka.

 • poster

  Eurotrip (2004)

  Ač z mnoha pohledů určitě stupidní americká sračka (a tyhle názory opravdu chápu, protože to má v sobě tolik USA stylu, že by jednoho jeblo), pro mě jeden z nejpřehrávanějších filmů puberty a můj osobní kultovní snímek. Neustálá jízda dělající si prdel z klasicky ikonických zemí Evropy a stereopypů o nich. K filmu musí člověk přistupovat jako ke karikatuře, pokud jej začne brát trochu vážně, jde hodnocení rychle dolů. A pokud někdo dobře zná Prahu, hodně natáčecích míst pozná.

 • poster

  Interstate 60 (2002)

  Už kvůli zamyšlení nad životem bych tenhle film doporučil alespoň na jedno podívání každému!

 • poster

  Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

  Nemá chybu, nemá vadu...dokonalé. Perfektní dílo perfektních Daft Punk. A to obyčejně anime fakt nemám rád.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace