JackStrange

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 2.5.2020  22:46
    Vlastníci (2019)

30 let to trvalo a hle najednou už točíme filmy proti demokracii... No, ale když na chvíli odhlédnu od politiky, tak podáno je to skvěle, až sem v některých momentech chtěl někoho na obrazovce okřiknout nebo naopak uklidnit, což se mi normálně nestává. I když, některé postavy by možná potřebovaly trochu více rozvinout.... Přesto na tak malém prostoru, se povedlo vytvořit působivé představení. Rozhodně silných 5*, jen bych neřekl že bych se nějak moc mohl zasmát, možná kdybych žil v jiné zemi.

• 31.12.2019  13:51

Myslím že po čase si lidé oblíbí i tuhle trilogii. Pro mě je ale režisérsky a scénáristicky nezvládnutá. TFA je suchá a příliš konzervativní, TLJ nefunguje moc dobře jako prostřední díl a RoTS je prostě škoda slov. Tolik potenciálu, a nic z toho. Nechápu jak se mohl Disney tak moc splést v tom co vlastně lidé chtějí.

• 7.9.2019  22:10

Spousta vyplýtvaného potenciálu. Skoro mi přijde že Rebecce nedali tak volnou ruku jako při tvorbě seriálu. Nechci tu tvořit dojem že oproti seriálu je to nekoukatelné, ale rozhodně to nesplňuje můj standard nastavený shlédnutím seriálu. Zápletka je předvídatelná a přímočará jak jen to jde.

• 13.8.2019  20:54
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

První sezónu hodnotím 4* jako celkem solidní i když ne něčím významnou zábavu. Ale na konci jsem vlastně ztratil veškerý zájem a druhá sezóna mě vůbec neláká. Přijde mi že tvůrci odhalili všechny své karty hned na začátku a postavy mi taky nepřirostly nijak k srdci. Dle místních i světových ohlasů, jsem rozhodně očekával více.

• 7.10.2017  07:48

♫ Open up your heart and let the sun shine in, sun shine in, ... ♫ Teď vážně, levné jump scares mě moc neberou a celou dobu jsem doufal že záhada bude mít nějakou čistě racionální příčinu a naši koroneři se jen pomalu zbláznili. Ale pitva je úžasná a snad relativně autentická podívaná a ten konec mě dostal.

• 1.7.2016  18:29
    Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) (2016)

Naleštěné a navoněné hovno, je pořád hovno. V případě Attack on Moe... promiňte chtěl jsem říct Kōtetsujō no Kabaneri, to platí dvojnásob. Líbivý výtvarný styl, neokoukané steampunkové prostředí a oni to zabijou tak stupidním dějem. Nespočetně logických mezer je vyplněno extrémním množstvím klišé. Logika hlavního záporáka nedává žádný smysl, ale to je asi nepodstatné vzhledem k tomu že smysl tam nedává chování plus mínus nikoho. Kdyby nám raději dali Attack on Titan S2, materiálu je touto dobou určitě dost.

• 4.6.2016  11:44
    Boku no Hero Academia (TV seriál) (2016)

Jako večerníček pro 5 leté japonské děti to asi ujde. Vy ostatní se nad sebou prosím zamyslete. Skončeno po čtyřech dílech.

• 31.10.2015  12:22

Jako někdo kdo nikdy neviděl předchozí díly, jsem si přečetl titul "Mad Max" a očekával že uvidím nějakého MAXimálně šíleného Maxe. K ničemu takovému nedošlo, "MAD" je snad všechno jenom Maxík ne. V tomhle podání je Maxík jen introvertní, stydlivý a trošku nedůvěřivý dobrák od kosti. Naštěstí je tu Charlize Theron aby se o něj postarala a vlastně aby se postarala i o všechno ostatní. Nu, dobrých "akčňáků" s ženou místo muže v hlavní roli je jako šafránu (Underworld, Kill Bill, Brutální Nikita, + pár dalších), takže já s tím žádný problém neměl, já jen říkám že se to, podle mě, mělo jmenovat jen "Fury Road". A kde Fury Road exceluje je akce, po celé dvě hodiny jsem si nevšiml žádných hluchých míst, kde by se jiní snažili vysvětlovat, Fury Road ukazuje. Minimalistický děj je v případě Fury Road výhoda. Ale, ale i přes všechny klady, Fury Road mě zanechal rozpolceného. Viděl jsem geniální mistrovské dílo a nebo hodně dobře udělané béčko? A jaký je vůbec rozdíl? Má život nějaký smysl? A proto 4*.

• 26.9.2015  23:29

Absolutně průměrný film, který podle mě nemůže nikoho nějak extra urazit, ale ani zaujmout. I přes dostatek akce jsem se u druhé poloviny filmu podstatně nudil. Ještě musím zmínit že mimo akci je animace úplně příšerná.

• 1.8.2015  13:22

Mě se tyhle Hunger Games líbili asi nejvíc. Já vím, já vím, je to utahané, řeší se jen politika a propaganda, ale mě to sedlo.

• 1.8.2015  13:13

Musím říct že jsem měl asi nesplnitelné očekávání. Film mě sice nenudil, právě naopak, ale otrokářství je zachyceno úplně suše, víc emocí ze mě dokáže vyždímat kámen na ulici. Ve výsledku film není schopný podat lepší myšlenku než: "Otrokářství je špatné." a to jsme snad všichni věděli.

• 1.8.2015  13:04
    Interstellar (2014)

Při sledování Interstellar jsem si říkal že se to mělo jmenovat Gravity. Christopher Nolan si totiž nejspíš pustil 2001: Vesmírná Odyssea a rozhodl se přidat tam absolutně stupidní zápletku. Ještě hloupější tým vědců jsem už viděl jedině v Steins;Gate.

• 2.7.2015  16:01
    Nagato Juki-čan no šóšicu (TV seriál) (2015)

Chtěli jste vidět jak někdo veme vše co bylo na dobré na Suzumiya Haruhi no shōshitsu a vyhodí to oknem? Já tedy ne!

• 2.7.2015  15:46
    Re-Kan! (TV seriál) (2015)

Po slabším startu, kdy jsem pomýšlel na to že to vzdám, se mi to i celkem začalo líbit. Neptejte se proč, sám nevím, asi nějaká nová forma brainwashingu.

• 2.7.2015  15:29
    The Critic (TV seriál) (1994)

Plná perfektních narážek na spoustu mých oblíbených filmů a nihilismu je první série za pět hvězdiček. Druhá bohužel v mnohém zklamala, takže za tři. Nezbývá než zprůměrovat na čtyři.

• 1.5.2015  22:06

Generický hlavní hrdina, prsa, klišé, podprůměrná akce. Na konci se k tomu může připojil ještě cliff hanger, asi jsem prostě čekal moc.

• 24.1.2015  12:29

Je až překvapivé jak moc téhle původně nijaké a utahané frašce pomohl nový kabátek v podobě lepší animace.

• 12.1.2015  17:32
    Seiken cukai no World Break (TV seriál) (2015)

No comment.

• 7.1.2015  18:14
    Absolute Duo (TV seriál) (2015)

"Anime o týpkovi co nastoupí na nějakou školu pro válečníky či co, kde používá své nadpřirozené schopnosti pro souboje, dají ho na pokoj s nějakou stříbrnovlasou týpkou a dál jsem se nedostal..." Obvykle vydržím aspoň celou první epizodu, nejlépe tři než udělím odpad. Tentokrát jsem si jist, že ani třikrát lepší druhý díl by nedostal jednu hvězdičku a nic tuhle "věc" nemůže spasit. Je to příšerně nadabované, hlavní hrdina a celkově děj je copy/paste z jakéhokoli jiného průměrného anime, co víc příšerně stupidní. Animace není nic úchvatného ale asi vás neurazí, stejně doporučuju se tomuhle zmetku obloukem vyhnout.

• 6.1.2015  16:04
    Jurikuma araši (TV seriál) (2015)

Tomuhle můžu s čistým svědomím napálit odpad a taky to udělám. Důvod si můžete vybrat, ale já bych řekl že stačí jeden, epizoda první. Yuri mi nevadí, ale dlouho jsem neviděl něco tak zmršeného ve všech směrech.

• 2.1.2015  10:43

Nesmyslný scénář, scény vykradené přímo ze Star Wars (a tím myslím ty stejné scény se stejnými herci), mizerné filmové triky, herecké výkony za které se stydí děti v mateřské školce, rozbíjení balvanů holýma rukama a trhání končetin nepřátel, mám pokračovat? Protože bych mohl. Tak proboha proč pět hvězdiček? Asi ze stejného důvodu z jakého je udělili ostatní uživatelé. Na závěr si ještě dovolím citovat Arnolda Rimmera - "Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje."

• 29.12.2014  00:02
    Kiseidžú: Sei no kakuricu (TV seriál) (2014)

Na tohle anime mám jenom chválu, napínavé, nebojí se ukázat krev, ale ani podívat se do vlhkých snů středoškolaček (i když stereotypně). Psychologie někoho jehož tělo obývá uvědomělá bytost z vesmíru je neuvěřitelně komplexní (na poměry anime, vysokoškolský profesor psychologie se asi nic nového nedozví). Animace je pěkná a souboje nejen vypadají efektně, ale taky víte co se děje a proč.

• 22.12.2014  10:20
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Ze začátku to vypadalo dobře, fillerový odpad a celá ta ninjovská válka to ale strhávají do stok anime. Tady pánové v Japonsku udělali velkou chybu.

• 22.12.2014  10:14
    Terra Formars (TV seriál) (2014)

Hodnotím necenzurovanou verzi, protože ta cenzurovaná je nesledovatelná. Rozporuplná hodnocení se dají očekávat, zápletka působí béčkově, postavy se špatně pamatují (hlavně proto že je jich příliš) a počáteční cenzura občas zakrývala polovinu obrazovky. Za třináct dílů se příběh téměř neposune, ale akce je dostatek. Způsob smrti některých postav je téměř až na Game of Thrones levelu. Manga, která je podstatně v předu, slibuje zajímavou druhou sezónu, ale pokud vyžadujete opodstatnění k masakrování přerostlých švábů, asi stejně nebudete nadšeni. Animace se mi zdála na snesitelné úrovni, ale mě se líbila i animace Shingeki no Kyojin a ta je objektivně příšerná. Doporučuji nic neočekávat a možná budete příjemně překvapeni.

• 4.12.2014  19:44

Šokující? Pro mě rozhodně ne. Fascinující? ANO! Klitorisy, obří roboti, křesťanství, ejakulát, výbuchy, krev, výbuchy... uff. Je toho spousta co bych mohl říct a to si myslím že jsem pochopil jen minimum nutné k tomu abych NGE nezavrhnul. Je to vlastně jen alternativní konec seriálu, protože ten původní byl, řekněme, "zklamání". Pokud nejste ochotní projít si relativně nudných, i když zajímavých (ano, i já jsem překvapen, že si tyto dvě vlastnosti neodporují) 26 epizod původního seriálu, není tu nic k vidění. K samotné pointě Evangelionu, se mnoho nebudu vyjadřovat, řekněme že je to objevné asi jen pro náctileté chlapce.

• 3.11.2014  22:06
    Akame ga kill! (TV seriál) (2014)

Z davu průměrných anime vyčuhuje svou "snad záměrnou béčkovostí", postavy nahlas vykřikují své pocity, krev teče proudem a záporáci jsou sympatičtější než "klaďasi". Příběh mě mnoho neoslovil, ale pár zajímavých nápadů a zvratů by se tam našlo. Postavy sice působí jako, že je někdo vymyslel mezi snídaní a cestou do práce. Ale aspoň že smrt je faktorem a kromě Akame (?asi hlavní postava ?) není ani nakonci v bezpečí nikdo.

• 25.10.2014  11:39
    The Real Housewives of New Jersey (TV pořad) (2009)

Přehlídka povrchnosti, hlouposti a pýchy doporučuji jako studijní materiál studentům psychologie. Také je to asi nejlepší obhajoba domácího násilí, když někdo tvrdí že by nikdy neuhodil ženu, pusťte jim pár dílů tohohle.

• 25.10.2014  11:33
    Psycho-Pass (TV seriál) (2012)

V ne zas tak vzdálené budoucnosti za vás vaše zaměstnání, duševní zdraví a vše ostatní určuje Sybilla, neexistuje hlad, nezaměstnanost a zločin je potírán dřív něž k němu dojde. Utopie nebo distopie? Odpověď je na vás.

• 25.10.2014  11:21
    Ping Pong The Animation (TV seriál) (2014)

Drama o ping pongu, přátelství, dětských snech, rivalitě, odhodlání. Stylové sportovní anime s překvapivě dobrým příběhem, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 25.10.2014  11:09
    Rail Wars! (TV seriál) (2014)

Holčiny mají japonské železnice pěkné, což o to, ale, někdy je více méně, těch prsou, ošahávání, trhání šatů a náhlých upadnutí už na mě bylo moc. Příběh tu prakticky neexistuje, jediné co váže epizody k sobě, jsou postavy a fakt že se v každém díle dozvíte pár technických informací o lokomotivách, železnicích, atd. I přes relativní akčnost a fanservice jsem se nudil. Když budu chtít civět na kozy, je tu spousta lepších alternativ ve formě hentai.

<< předchozí 1 2 3