JackStrange

Devil's Advocate

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 1.8.2015  13:13

Musím říct že jsem měl asi nesplnitelné očekávání. Film mě sice nenudil, právě naopak, ale otrokářství je zachyceno úplně suše, víc emocí ze mě dokáže vyždímat kámen na ulici. Ve výsledku film není schopný podat lepší myšlenku než: "Otrokářství je špatné." a to jsme snad všichni věděli.

• 7.1.2015  18:14
    Absolute Duo (TV seriál) (2015)

"Anime o týpkovi co nastoupí na nějakou školu pro válečníky či co, kde používá své nadpřirozené schopnosti pro souboje, dají ho na pokoj s nějakou stříbrnovlasou týpkou a dál jsem se nedostal..." Obvykle vydržím aspoň celou první epizodu, nejlépe tři než udělím odpad. Tentokrát jsem si jist, že ani třikrát lepší druhý díl by nedostal jednu hvězdičku a nic tuhle "věc" nemůže spasit. Je to příšerně nadabované, hlavní hrdina a celkově děj je copy/paste z jakéhokoli jiného průměrného anime, co víc příšerně stupidní. Animace není nic úchvatného ale asi vás neurazí, stejně doporučuju se tomuhle zmetku obloukem vyhnout.

• 3.11.2014  22:06
    Akame ga kill! (TV seriál) (2014)

Z davu průměrných anime vyčuhuje svou "snad záměrnou béčkovostí", postavy nahlas vykřikují své pocity, krev teče proudem a záporáci jsou sympatičtější než "klaďasi". Příběh mě mnoho neoslovil, ale pár zajímavých nápadů a zvratů by se tam našlo. Postavy sice působí jako, že je někdo vymyslel mezi snídaní a cestou do práce. Ale aspoň že smrt je faktorem a kromě Akame (?asi hlavní postava ?) není ani nakonci v bezpečí nikdo.

• 25.4.2014  16:19
    Akuma no Riddle (TV seriál) (2014)

Nuda. Pokud máte strach z krve a chcete sledovat partu školaček jak mluví o zabíjení a o tom, který lak na nehty je nejlepší, tak tohle je přesně pro vás. My ostatní budeme náš čas věnovat něčemu, co má aspoň trochu úroveň (i když třeba pochybnou). Skončil jsem po čtvrtém díle a nemám dojem že by se něco mělo v příštích měnit.

• 28.2.2014  18:16

Ačkoli jsem hráč, trend točení filmů podle her jsem tak nějak nepochopil. Ani opravdu pěkná animace zde totiž nedokáže zakrýt, že osobnost protagonistky je stejně dvourozměrná jako list papíru. Všechny ženské postavy (dvě) musejí při každém souboji zaujmout pózu za kterou by leckterá pornoherečka musela stydět. Mužských postav je víc než ženských (celkově tři), z toho lze usoudit že dialogy asi za moc stát nebudou a taky nestojí. Akce je přehršle, přesto jsem se nudil, zejména proto že je repetitivní a žádný nepřítel se ani na moment neprojevil jako výzva. Jestli se chcete dívat na něco podle japonské hry pusťte si radši Devil May Cry.

• 4.6.2016  11:44
    Boku no Hero Academia (TV seriál) (2016)

Jako večerníček pro 5 leté japonské děti to asi ujde. Vy ostatní se nad sebou prosím zamyslete. Skončeno po čtyřech dílech.

• 21.7.2014  17:07
    Bokura wa minna kawaisó (TV seriál) (2014)

Tři hvězdičky, mírný nadprůměr, bohužel. V ideálním světě bych dal jednu, v moderním Japonsku jsou ale schopní vyprodukovat až deset mnohem horších anime za sezónu. Kýčovitá kresba a ploché postavy, střídání dobrých a horších vtipů.... je to nadělení, ale aspoň jsem se občas zasmál, aspoň to předstíralo že tam někde existuje příběh, aspoň se snažili dosáhnout nějaké úrovně a to oceňuji, mnoho jiných se ani nepokusí.

• 31.3.2014  18:19

Seriál má perfektní temnou atmosféru, občas ji možná narušuje detektivní duo, ale vůbec mi nevadí se i zasmát. Pokud patříte mezi lidi, kteří chtějí všechno vědět hned, asi se vám nebude líbit že mnoho věcí zůstane nevyřčeno a nevysvětleno. Postavy se chovají uvěřitelně, i přes epizodní styl vyprávění se vyvíjejí a mění. Samotné epizody jsou si, ale příliš podobné. Celkem hodně mi vadila generická akce, prostě Li má pokaždé stejný styl boje ať už bojuje proti komukoli. Po shlédnutí převažují příjemné pocity.

• 1.5.2015  22:06

Generický hlavní hrdina, prsa, klišé, podprůměrná akce. Na konci se k tomu může připojil ještě cliff hanger, asi jsem prostě čekal moc.

• 1.3.2014  13:13
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

Omluvte mě zatímco si sbalím věci a odstěhuju do Ikebukoro. Duševní pokračovatel Baccano!, který mě rozhodně nezklamal, snad by jen mohlo prvních pár dílů mít trošku vyšší tempo. Příběh, kde je každý hlavní postava rozhodně nenudí. Všechny jsou totiž víceméně zajímavé, bohužel a nebo možná bohudík se mezi nimi nevyskytuje mnoho jednoznačných záporáků. Někteří sice balancují na hraně, přesto nikdy nepřekročí pomyslnou hranici. Velmi se mi líbil soundtrack a animace rozhodně patří mezi tu lepší.

• 6.3.2014  18:36
    Enderova hra (2013)

Já mám jen výtky: 1.) Ender hraje otřesně. 2.) Nemám další výtky. Na pět hvězdiček tomu bohužel prostě něco chybí, možná půlhodina navíc, možná něco jiného.

• 24.1.2015  12:29

Je až překvapivé jak moc téhle původně nijaké a utahané frašce pomohl nový kabátek v podobě lepší animace.

• 25.9.2014  20:53
    Glasslip (TV seriál) (2014)

Budu souhlasit s uživatelem Hromino, ani po shlédnutí všech dílů se nic nemění děj téměř nulový, většinu stopáže tvoří záběry přírody a postavy jsou ploché. U seriálu mě udržela zvědavost, protože aby se v tomhle někdo vyznal musí mít ne o pár, ale o hodně koleček navíc. Ke konci se něco vysvětlilo, něco ne, ale koho to vlastně zajímalo. Záměrem bylo zřejmě stvořit něco co oslavuje návrat do přírody, jednoduchý styl života, cudnost, ... Endingy a openingy neřeším dají se přeskočit, výtvarný styl pěkný, pokud chcete třináct epizod zírat na platonickou lásku několika náctiletých rozhodně doporučuji, pokud chcete aby anime ( film, písnička, seriál,..) dávalo smysl, tak RUCE PRYČ!

• 25.9.2014  21:07
    Hamatora The Animation (TV seriál) (2014)

Zvláštní, asi tak by se dala shrnout Hamatora. Z neznámého důvodu jsem na každou novou epizodu těšil, ale pokaždé jsem skončil mírně zklamaný. Jedním z největších lákedel je tu zřejmě rozkošná a nenasytitelná Hajime-chan, ale jedna postava to nezachrání, tak na co že jsem se těšil? Na styl, ano, Hamatora totiž prostě vypadá a zní skvěle. To je bohužel konec chvály. Příběh je rozdělen do epizod, které vlastně spíš zabíjí čas, jednou je třeba někoho ochránit, příště dopadnout zločince, nebo třeba pomáhat dětem v sirotčinci a vždycky se to zaonačí tak nějak aby v tom inscenoval hlavní záporák. Hamatora nejspíš nikoho neuchvátí, ale urazit by nemusela.

• 16.4.2014  17:26
    Harmonie (2014)

Zajímavý nápad na jehož realizaci, ale 25 minut nestačí. Takhle v podstatě není o čem mluvit.

• 1.8.2015  13:22

Mě se tyhle Hunger Games líbili asi nejvíc. Já vím, já vím, je to utahané, řeší se jen politika a propaganda, ale mě to sedlo.

• 2.1.2015  10:43

Nesmyslný scénář, scény vykradené přímo ze Star Wars (a tím myslím ty stejné scény se stejnými herci), mizerné filmové triky, herecké výkony za které se stydí děti v mateřské školce, rozbíjení balvanů holýma rukama a trhání končetin nepřátel, mám pokračovat? Protože bych mohl. Tak proboha proč pět hvězdiček? Asi ze stejného důvodu z jakého je udělili ostatní uživatelé. Na závěr si ještě dovolím citovat Arnolda Rimmera - "Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje."

• 26.4.2014  11:52

Nikdy jsem nepochopil čím se Daft Punk liší od obyčejného popíku. Tenhle film (videoklip) mi to nevysvětlil a ani jsem to od něj neočekával. Animace je pěkná a příběh jednoduchý. Interstellar se lehce dotkne problémů našeho světa, lehce naznačí to, co všichni, kromě samotných posluchačů Lady Gaga, věděli a pak zase zmizí do veselého světa v jiné galaxii nebo vesmíru nebo co to bylo. Ano, je tam satira, kritika hudebního průmyslu, mimozemšťani a laserové pistole. Ne, nepatří to do žebříčku nejlepší sci-fi.

• 1.8.2015  13:04
    Interstellar (2014)

Při sledování Interstellar jsem si říkal že se to mělo jmenovat Gravity. Christopher Nolan si totiž nejspíš pustil 2001: Vesmírná Odyssea a rozhodl se přidat tam absolutně stupidní zápletku. Ještě hloupější tým vědců jsem už viděl jedině v Steins;Gate.

• 16.10.2014  22:04

Po delším uvažování jsem se rozhodl nehodnotit, neboť z hlediska filmového je to selhání. Obraz je nezajímavý a ruší. Konverzace je sice zajímavá, ale mnohem lépe by fungovala například v rádiu nebo tak někde. Ačkoli nepovažuji Chomského za takového génia, jako jej považují jiní, nechci jej srážet dvěmi hvězdičkami mezi mizerné béčka.

• 6.1.2015  16:04
    Jurikuma araši (TV seriál) (2015)

Tomuhle můžu s čistým svědomím napálit odpad a taky to udělám. Důvod si můžete vybrat, ale já bych řekl že stačí jeden, epizoda první. Yuri mi nevadí, ale dlouho jsem neviděl něco tak zmršeného ve všech směrech.

• 29.12.2014  00:02
    Kiseidžú: Sei no kakuricu (TV seriál) (2014)

Na tohle anime mám jenom chválu, napínavé, nebojí se ukázat krev, ale ani podívat se do vlhkých snů středoškolaček (i když stereotypně). Psychologie někoho jehož tělo obývá uvědomělá bytost z vesmíru je neuvěřitelně komplexní (na poměry anime, vysokoškolský profesor psychologie se asi nic nového nedozví). Animace je pěkná a souboje nejen vypadají efektně, ale taky víte co se děje a proč.

• 2.3.2014  22:10
    Konfident (2012)

Na takový scénáristický skvost Mádlovy dva výrazy naprosto dostačují. Horší je že celý film je spíše omluva udavačství a zesměšňování StB než reálná ukázka historie.

• 21.6.2014  17:15

Půl hodiny je na realizaci něčeho takovéhoto prostě málo. Všechno je uspěchané a nevysvětlené. Jako koncept, který někdo dále rozvine, by to bylo obstojné.

• 1.7.2016  18:29
    Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) (2016)

Naleštěné a navoněné hovno, je pořád hovno. V případě Attack on Moe... promiňte chtěl jsem říct Kōtetsujō no Kabaneri, to platí dvojnásob. Líbivý výtvarný styl, neokoukané steampunkové prostředí a oni to zabijou tak stupidním dějem. Nespočetně logických mezer je vyplněno extrémním množstvím klišé. Logika hlavního záporáka nedává žádný smysl, ale to je asi nepodstatné vzhledem k tomu že smysl tam nedává chování plus mínus nikoho. Kdyby nám raději dali Attack on Titan S2, materiálu je touto dobou určitě dost.

• 23.3.2014  15:40
    Last Exile (TV seriál) (2003)

Jen s když přivřu jedno oko můžu dát čtyři hvězdy, ale pro tenhle seriál to udělám. Zprvu mě sice rozčilovala letadla, které zejména při přistávání naprosto ignorovaly zákony fyziky, ale po čase jsem se s tím srovnal. A pak jsem dostal příjemné anime s dobrým příběhem. Chvíli trvá než si oblíbíte některé postavy, zejména Claus se většinu času chová jako by měl velký mozek malý. Všemi oceňovaný vizuál, mi teda rozhodně dech nevzal, hudba mě neoslovila, naopak před koncem mi přišla mírně otravná. I přesto všechno ve mě přetrvávají pozitivní dojmy.

• 22.3.2014  19:02
    Log Horizon (TV seriál) (2013)

Tvůrce seriálu jako by se nemohl rozhodnout co to vlastně tvoří. Občas dostaneme příběh, akci, strategii a rozumnou míru vztahů a v té chvíli funguje všechno skvěle. Občas, ale taky dostaneme sáhodlouhé love story, které působí vykonstruovaně a zdržuje. Prozatámní nekonzistentnost mě nutí dát silné, ale přesto jen 3*** a čekat na druhou sezónu.

• 30.1.2014  22:54
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Dvě stě padesát pět dílů tohohle je trochu příliš, opravdu dobrých vtipů je pomálu, zbytek vyplňují nezajímavé dialogy. Oblíbil jsem si pouze Radara, což je při takovém množství postav opravdu málo.

• 21.7.2014  17:31
    Madžimodži Rurumo (TV seriál) (2014)

Po třech epizodách, mohu se 100% jistotou prohlásit, že je to naprostý odpad. Netřeba dalších slov na tomhle anime je špatně asi vše.

• 30.1.2014  23:00

Tohle není komedie jen tak pro někoho, většinou se jedná o černý humor a vcelku drsnou kritiku moderní americké společnosti, no, já se bavil skvěle.

<< předchozí 1 2 3