JackStrange

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 2.5.2020  22:46
    Vlastníci (2019)

30 let to trvalo a hle najednou už točíme filmy proti demokracii... No, ale když na chvíli odhlédnu od politiky, tak podáno je to skvěle, až sem v některých momentech chtěl někoho na obrazovce okřiknout nebo naopak uklidnit, což se mi normálně nestává. I když, některé postavy by možná potřebovaly trochu více rozvinout.... Přesto na tak malém prostoru, se povedlo vytvořit působivé představení. Rozhodně silných 5*, jen bych neřekl že bych se nějak moc mohl zasmát, možná kdybych žil v jiné zemi.

• 2.1.2015  10:43

Nesmyslný scénář, scény vykradené přímo ze Star Wars (a tím myslím ty stejné scény se stejnými herci), mizerné filmové triky, herecké výkony za které se stydí děti v mateřské školce, rozbíjení balvanů holýma rukama a trhání končetin nepřátel, mám pokračovat? Protože bych mohl. Tak proboha proč pět hvězdiček? Asi ze stejného důvodu z jakého je udělili ostatní uživatelé. Na závěr si ještě dovolím citovat Arnolda Rimmera - "Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje."

• 29.12.2014  00:02
    Kiseidžú: Sei no kakuricu (TV seriál) (2014)

Na tohle anime mám jenom chválu, napínavé, nebojí se ukázat krev, ale ani podívat se do vlhkých snů středoškolaček (i když stereotypně). Psychologie někoho jehož tělo obývá uvědomělá bytost z vesmíru je neuvěřitelně komplexní (na poměry anime, vysokoškolský profesor psychologie se asi nic nového nedozví). Animace je pěkná a souboje nejen vypadají efektně, ale taky víte co se děje a proč.

• 25.10.2014  11:33
    Psycho-Pass (TV seriál) (2012)

V ne zas tak vzdálené budoucnosti za vás vaše zaměstnání, duševní zdraví a vše ostatní určuje Sybilla, neexistuje hlad, nezaměstnanost a zločin je potírán dřív něž k němu dojde. Utopie nebo distopie? Odpověď je na vás.

• 25.10.2014  11:21
    Ping Pong The Animation (TV seriál) (2014)

Drama o ping pongu, přátelství, dětských snech, rivalitě, odhodlání. Stylové sportovní anime s překvapivě dobrým příběhem, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 22.3.2014  19:12

Aneb jak strčit celé Avengery a ostatní americké "akční" "filmy" do kapsy. Našlapané přestřelky a souboje na blízko jsou natolik dobré, že si člověk ani nevšimne že se většina padouchů i klaďasů chová jako by s potížemi absolvovali speciální školu. Příběh možná není žádný skvost, ale rozhodně neurazí. Indonésie má ode mě velký potlesk ve stoje.

• 22.2.2014  18:44
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Smrt, bezmoc a teror, tohle všechno na váš dýchne z obrazovky hned v prvním dílu. Pomalé tempo umocňuje atmosféru, nechává čas seznámit se s postavami a s jejich motivací. Souboje vypadají úžasně a i když je občas chování postav nelogické, každá zbytečná smrt jen podtrhuje jakou převahu ti obři vlastně mají. Úžasně depresivní podívaná, která (pozor spoiler) nekončí hollywoodským happyendem, ale spíše ještě vyhrocenější situací. Ode mě pět hvězdiček.

• 30.1.2014  23:00

Tohle není komedie jen tak pro někoho, většinou se jedná o černý humor a vcelku drsnou kritiku moderní americké společnosti, no, já se bavil skvěle.

• 30.1.2014  22:59

Dokument, který sice manipuluje s fakty, ale v průběhu vše uvede do pořádku a ukáže člověku že hudba není jen o vyprodaném koncertním sále, spoustě peněz a slávě, jak se nám snaží vnutit moderní hudební průmysl, ale o lidech a o poselství hudby samotné.

• 13.8.2019  20:54
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

První sezónu hodnotím 4* jako celkem solidní i když ne něčím významnou zábavu. Ale na konci jsem vlastně ztratil veškerý zájem a druhá sezóna mě vůbec neláká. Přijde mi že tvůrci odhalili všechny své karty hned na začátku a postavy mi taky nepřirostly nijak k srdci. Dle místních i světových ohlasů, jsem rozhodně očekával více.

• 7.10.2017  07:48

♫ Open up your heart and let the sun shine in, sun shine in, ... ♫ Teď vážně, levné jump scares mě moc neberou a celou dobu jsem doufal že záhada bude mít nějakou čistě racionální příčinu a naši koroneři se jen pomalu zbláznili. Ale pitva je úžasná a snad relativně autentická podívaná a ten konec mě dostal.

• 31.10.2015  12:22

Jako někdo kdo nikdy neviděl předchozí díly, jsem si přečetl titul "Mad Max" a očekával že uvidím nějakého MAXimálně šíleného Maxe. K ničemu takovému nedošlo, "MAD" je snad všechno jenom Maxík ne. V tomhle podání je Maxík jen introvertní, stydlivý a trošku nedůvěřivý dobrák od kosti. Naštěstí je tu Charlize Theron aby se o něj postarala a vlastně aby se postarala i o všechno ostatní. Nu, dobrých "akčňáků" s ženou místo muže v hlavní roli je jako šafránu (Underworld, Kill Bill, Brutální Nikita, + pár dalších), takže já s tím žádný problém neměl, já jen říkám že se to, podle mě, mělo jmenovat jen "Fury Road". A kde Fury Road exceluje je akce, po celé dvě hodiny jsem si nevšiml žádných hluchých míst, kde by se jiní snažili vysvětlovat, Fury Road ukazuje. Minimalistický děj je v případě Fury Road výhoda. Ale, ale i přes všechny klady, Fury Road mě zanechal rozpolceného. Viděl jsem geniální mistrovské dílo a nebo hodně dobře udělané béčko? A jaký je vůbec rozdíl? Má život nějaký smysl? A proto 4*.

• 1.8.2015  13:22

Mě se tyhle Hunger Games líbili asi nejvíc. Já vím, já vím, je to utahané, řeší se jen politika a propaganda, ale mě to sedlo.

• 2.7.2015  15:29
    The Critic (TV seriál) (1994)

Plná perfektních narážek na spoustu mých oblíbených filmů a nihilismu je první série za pět hvězdiček. Druhá bohužel v mnohém zklamala, takže za tři. Nezbývá než zprůměrovat na čtyři.

• 22.12.2014  10:14
    Terra Formars - Season 1 (série) (2014)

Hodnotím necenzurovanou verzi, protože ta cenzurovaná je nesledovatelná. Rozporuplná hodnocení se dají očekávat, zápletka působí béčkově, postavy se špatně pamatují (hlavně proto že je jich příliš) a počáteční cenzura občas zakrývala polovinu obrazovky. Za třináct dílů se příběh téměř neposune, ale akce je dostatek. Způsob smrti některých postav je téměř až na Game of Thrones levelu. Manga, která je podstatně v předu, slibuje zajímavou druhou sezónu, ale pokud vyžadujete opodstatnění k masakrování přerostlých švábů, asi stejně nebudete nadšeni. Animace se mi zdála na snesitelné úrovni, ale mě se líbila i animace Shingeki no Kyojin a ta je objektivně příšerná. Doporučuji nic neočekávat a možná budete příjemně překvapeni.

• 4.12.2014  19:44

Šokující? Pro mě rozhodně ne. Fascinující? ANO! Klitorisy, obří roboti, křesťanství, ejakulát, výbuchy, krev, výbuchy... uff. Je toho spousta co bych mohl říct a to si myslím že jsem pochopil jen minimum nutné k tomu abych NGE nezavrhnul. Je to vlastně jen alternativní konec seriálu, protože ten původní byl, řekněme, "zklamání". Pokud nejste ochotní projít si relativně nudných, i když zajímavých (ano, i já jsem překvapen, že si tyto dvě vlastnosti neodporují) 26 epizod původního seriálu, není tu nic k vidění. K samotné pointě Evangelionu, se mnoho nebudu vyjadřovat, řekněme že je to objevné asi jen pro náctileté chlapce.

• 22.10.2014  21:35

Naprosto nic jsem nepochopil, ale tak to nejspíš mělo být. 10/10

• 26.4.2014  11:52

Nikdy jsem nepochopil čím se Daft Punk liší od obyčejného popíku. Tenhle film (videoklip) mi to nevysvětlil a ani jsem to od něj neočekával. Animace je pěkná a příběh jednoduchý. Interstellar se lehce dotkne problémů našeho světa, lehce naznačí to, co všichni, kromě samotných posluchačů Lady Gaga, věděli a pak zase zmizí do veselého světa v jiné galaxii nebo vesmíru nebo co to bylo. Ano, je tam satira, kritika hudebního průmyslu, mimozemšťani a laserové pistole. Ne, nepatří to do žebříčku nejlepší sci-fi.

• 31.3.2014  18:19

Seriál má perfektní temnou atmosféru, občas ji možná narušuje detektivní duo, ale vůbec mi nevadí se i zasmát. Pokud patříte mezi lidi, kteří chtějí všechno vědět hned, asi se vám nebude líbit že mnoho věcí zůstane nevyřčeno a nevysvětleno. Postavy se chovají uvěřitelně, i přes epizodní styl vyprávění se vyvíjejí a mění. Samotné epizody jsou si, ale příliš podobné. Celkem hodně mi vadila generická akce, prostě Li má pokaždé stejný styl boje ať už bojuje proti komukoli. Po shlédnutí převažují příjemné pocity.

• 24.3.2014  16:59
    Obřad (2011)

Velmi podceňovaný film, který kromě komické hlášky "Natočeno podle skutečné události", nemá žádné výrazné vady. Atmosféra je tak hustá a temná že by se dala krájet, herecké výkony nejsou podle mě vůbec špatné a tempo je taky ok.

• 23.3.2014  15:40
    Last Exile (TV seriál) (2003)

Jen s když přivřu jedno oko můžu dát čtyři hvězdy, ale pro tenhle seriál to udělám. Zprvu mě sice rozčilovala letadla, které zejména při přistávání naprosto ignorovaly zákony fyziky, ale po čase jsem se s tím srovnal. A pak jsem dostal příjemné anime s dobrým příběhem. Chvíli trvá než si oblíbíte některé postavy, zejména Claus se většinu času chová jako by měl velký mozek malý. Všemi oceňovaný vizuál, mi teda rozhodně dech nevzal, hudba mě neoslovila, naopak před koncem mi přišla mírně otravná. I přesto všechno ve mě přetrvávají pozitivní dojmy.

• 6.3.2014  18:36
    Enderova hra (2013)

Já mám jen výtky: 1.) Ender hraje otřesně. 2.) Nemám další výtky. Na pět hvězdiček tomu bohužel prostě něco chybí, možná půlhodina navíc, možná něco jiného.

• 1.3.2014  13:13
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

Omluvte mě zatímco si sbalím věci a odstěhuju do Ikebukoro. Duševní pokračovatel Baccano!, který mě rozhodně nezklamal, snad by jen mohlo prvních pár dílů mít trošku vyšší tempo. Příběh, kde je každý hlavní postava rozhodně nenudí. Všechny jsou totiž víceméně zajímavé, bohužel a nebo možná bohudík se mezi nimi nevyskytuje mnoho jednoznačných záporáků. Někteří sice balancují na hraně, přesto nikdy nepřekročí pomyslnou hranici. Velmi se mi líbil soundtrack a animace rozhodně patří mezi tu lepší.

• 30.1.2014  22:58
    Riddick (2013)

Riddick opuští Nekromancery a vrací se ke staré dobré Černočerné tmě. Není to už tak originální, ale dobře se na to dívá. Film je nabitý akcí a hláškami a ani na chvíli nezačne nudit. Největší vadou na kráse je podle mě nepříliš vydařený konec.

• 31.12.2019  13:51

Myslím že po čase si lidé oblíbí i tuhle trilogii. Pro mě je ale režisérsky a scénáristicky nezvládnutá. TFA je suchá a příliš konzervativní, TLJ nefunguje moc dobře jako prostřední díl a RoTS je prostě škoda slov. Tolik potenciálu, a nic z toho. Nechápu jak se mohl Disney tak moc splést v tom co vlastně lidé chtějí.

• 7.9.2019  22:10
    Steven Universe ve filmu (TV film) (2019)

Spousta vyplýtvaného potenciálu. Skoro mi přijde že Rebecce nedali tak volnou ruku jako při tvorbě seriálu. Nechci tu tvořit dojem že oproti seriálu je to nekoukatelné, ale rozhodně to nesplňuje můj standard nastavený shlédnutím seriálu. Zápletka je předvídatelná a přímočará jak jen to jde.

• 26.9.2015  23:29

Absolutně průměrný film, který podle mě nemůže nikoho nějak extra urazit, ale ani zaujmout. I přes dostatek akce jsem se u druhé poloviny filmu podstatně nudil. Ještě musím zmínit že mimo akci je animace úplně příšerná.

• 1.8.2015  13:13

Musím říct že jsem měl asi nesplnitelné očekávání. Film mě sice nenudil, právě naopak, ale otrokářství je zachyceno úplně suše, víc emocí ze mě dokáže vyždímat kámen na ulici. Ve výsledku film není schopný podat lepší myšlenku než: "Otrokářství je špatné." a to jsme snad všichni věděli.

• 1.8.2015  13:04
    Interstellar (2014)

Při sledování Interstellar jsem si říkal že se to mělo jmenovat Gravity. Christopher Nolan si totiž nejspíš pustil 2001: Vesmírná Odyssea a rozhodl se přidat tam absolutně stupidní zápletku. Ještě hloupější tým vědců jsem už viděl jedině v Steins;Gate.

• 2.7.2015  15:46
    Re-Kan! (TV seriál) (2015)

Po slabším startu, kdy jsem pomýšlel na to že to vzdám, se mi to i celkem začalo líbit. Neptejte se proč, sám nevím, asi nějaká nová forma brainwashingu.

<< předchozí 1 2 3