Jackass Forever (2022)

Mě fenomén Jackass v mládí celkem obešel, ano nějakou scénku, sem tam jsem viděl, ale nikdy jsem si neřekl tak teď se chci hodinku dívat na bandičku pakošů jak se navzájem šikanujou. Ale tak co bych neudělal pro své přátele, mentálně sem se tedy patřičně zocelil, vyprázdnil žaludek,... no a nakonec, kromě té posedlosti genitáliemi, to nebylo až tak hrozný. Kdo se nad tím bude chtít pohoršovat toho o ničem jiným přesvědčovat nehodlám. Humor v tom taky nevidím, ale po krátkém čase u mě převládla jakási morbidní zvědavost, kam až kdo zajde a jak špatně to dopadne. Vlastně jsem si po té hodině a půl celkem říkal že bych zvládl i víc. Takže proč ne, seru vám na kinematografii, a dám 75%.

Tenki no ko (2019)

Nedávno jsem přemýšlel jak někteří populární režiséři točí v podstatě jen jeden film pořád dokola a diváci jim to žerou jak kočka Purinu. Tady se děje něco podobného, ale nakonec, když to funguje? Proč by to měl někdo měnit. Pamatuji jak jsem někde kdysi četl že celou uměleckou tvorbu jde vlastně kategorizovat do pěti archetypálních zápletek, asi to bude pravda. Já prostě nemůže neocenit to neuvěřitelné úsilí, které tady z obrazovky pryští na každém snímku. 85%

Prisoners of the Ghostland (2021)

Je to teprve můj třetí film od Shiona, pořád si vlastně nejsem jistý co od něj čekat. Zase je výhodou že jsem nemohl být zklamaný. Grindhouse žánr mám rád, mám rád bizár a mám rád ujetý Japonce. Je mi vlastně jedno jestli obrazy ve filmu jsou #deep nebo úplný nesmysl, důležitý je že to má styl, obě koule a není to vůbec nudný. Po přečtení ostatních recenzí říkám 80%.

Matrix Resurrections (2021)

Překvapují mě celkově negativní reakce. Ano má to své chybky a problémy, ale jádro filmu působí solidně. V porovnání s původním Matrixem pokračování působí tak nějak víc dospělé a myšlenkově uspořádané. Bohužel chybí tomu ta mladistvá revolučnost, nějaký nový "bullet time" (haha) a hlavně nedochází k žádnému převzetí pochodně. Neo a Tiffany jsou možná zpět, ale co z toho? 75%

Není čas zemřít (2021)

Z kina jsem odcházel celkově spokojený ale čím víc nad tím vším přemýšlím,.... tím více si říkám že to vlastně nebyl Bond. Začátek celkem odsýpá, ačkoliv už jsem si za boha nemohl vzpomenout kdo je Vesper. Akční sekvence jsou dobré, ale dnes už na mě působí nějak genericky. Craigův J. Bond je spíš takový J. Bourne. Problématická mi přijde +/- prostřední část, kde jakoby scénarista nemohlo najít směr kam se vlastně má film ubírat. Konec zase překvapil filozofickou debatou s hlavním zápornou postavou, bohužel trochu nezvládnutou. Blowfeld mi zabil rodinu, úspěšně jsem vykonal pomstu, čas vyhladit lidskou rasu z povrchu země? WTF. No, upřímně, měl bych asi dát 65% ale Ana de Armas jako Paloma to zvedá na 75%.

Godzilla: Bod singularity (2021) (seriál)

Není to zdaleka tak chytré jak si zřejmě myslí scénarista, ale musím říct že jsem byl příjemně překvapen jak dobře tu příběh a postavy fungují bez klasických anime klišé. Skoro jako by to někdo mířil spíše na západní publikum ;) Mix CGI a ruční kresby taky vypadá většinou dobře. 75%

Pomsta (2017)

Ultra jednoduchý koncept. Ale dobře provedený, takže pozornost udržel. Občas levné a obyčejné Bčko, které si na nic nehraje, úplně stačí. 70%

Portrét dívky v plamenech (2019)

Co se týče kinematografie, herectví a atmosféry, tak jsem absolutně spokojený. Ale celkový dojem nějak vázne, a v určitých momentech jsem skoro usnul. Dobré poučení pro příště je nezačínat 2h artovky až před jedenáctou. Ale už to nespraví že dám jen 85%

Akudama Drive (2020) (seriál)

Pro mě celkem příjemné překvapení. Ano má to své slabé chvilky, ale v porovnání s ostatními komentujícími bych neřekl že to bylo nudné. Postavy se celkem povedly, jednoduché, ale mají dobrou chemii. Příběh mi přišel na japonce dost atypicky západní, ale až na ne moc uspokojivé a trošku uspěchané finále jsem se bavil. Nedokážu si představit kam bych musel zařadit většinu animované produkce pokud tohle je na 35%. Za mě silných 70%

Stranger Things (2016) (seriál)

První sezónu hodnotím 4* jako celkem solidní i když ne něčím významnou zábavu. Ale na konci jsem vlastně ztratil veškerý zájem a druhá sezóna mě vůbec neláká. Přijde mi že tvůrci odhalili všechny své karty hned na začátku a postavy mi taky nepřirostly nijak k srdci. Dle místních i světových ohlasů, jsem rozhodně očekával více.