JackStrange

Devil's Advocate

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 31.12.2019  13:51

Myslím že po čase si lidé oblíbí i tuhle trilogii. Pro mě je ale režisérsky a scénáristicky nezvládnutá. TFA je suchá a příliš konzervativní, TLJ nefunguje moc dobře jako prostřední díl a RoTS je prostě škoda slov. Tolik potenciálu, a nic z toho. Nechápu jak se mohl Disney tak moc splést v tom co vlastně lidé chtějí.

• 7.9.2019  22:10
    Steven Universe ve filmu (TV film) (2019)

Spousta vyplýtvaného potenciálu. Skoro mi přijde že Rebecce nedali tak volnou ruku jako při tvorbě seriálu. Nechci tu tvořit dojem že oproti seriálu je to nekoukatelné, ale rozhodně to nesplňuje můj standard nastavený shlédnutím seriálu. Zápletka je předvídatelná a přímočará jak jen to jde.

• 2.5.2020  22:46
    Vlastníci (2019)

30 let to trvalo a hle najednou už točíme filmy proti demokracii... No, ale když na chvíli odhlédnu od politiky, tak podáno je to skvěle, až sem v některých momentech chtěl někoho na obrazovce okřiknout nebo naopak uklidnit, což se mi normálně nestává. I když, některé postavy by možná potřebovaly trochu více rozvinout.... Přesto na tak malém prostoru, se povedlo vytvořit působivé představení. Rozhodně silných 5*, jen bych neřekl že bych se nějak moc mohl zasmát, možná kdybych žil v jiné zemi.

• 4.6.2016  11:44
    Boku no Hero Academia (TV seriál) (2016)

Jako večerníček pro 5 leté japonské děti to asi ujde. Vy ostatní se nad sebou prosím zamyslete. Skončeno po čtyřech dílech.

• 1.7.2016  18:29
    Kótecudžó no kabaneri (TV seriál) (2016)

Naleštěné a navoněné hovno, je pořád hovno. V případě Attack on Moe... promiňte chtěl jsem říct Kōtetsujō no Kabaneri, to platí dvojnásob. Líbivý výtvarný styl, neokoukané steampunkové prostředí a oni to zabijou tak stupidním dějem. Nespočetně logických mezer je vyplněno extrémním množstvím klišé. Logika hlavního záporáka nedává žádný smysl, ale to je asi nepodstatné vzhledem k tomu že smysl tam nedává chování plus mínus nikoho. Kdyby nám raději dali Attack on Titan S2, materiálu je touto dobou určitě dost.

• 13.8.2019  20:54
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

První sezónu hodnotím 4* jako celkem solidní i když ne něčím významnou zábavu. Ale na konci jsem vlastně ztratil veškerý zájem a druhá sezóna mě vůbec neláká. Přijde mi že tvůrci odhalili všechny své karty hned na začátku a postavy mi taky nepřirostly nijak k srdci. Dle místních i světových ohlasů, jsem rozhodně očekával více.

• 7.10.2017  07:48

♫ Open up your heart and let the sun shine in, sun shine in, ... ♫ Teď vážně, levné jump scares mě moc neberou a celou dobu jsem doufal že záhada bude mít nějakou čistě racionální příčinu a naši koroneři se jen pomalu zbláznili. Ale pitva je úžasná a snad relativně autentická podívaná a ten konec mě dostal.

• 7.1.2015  18:14
    Absolute Duo (TV seriál) (2015)

"Anime o týpkovi co nastoupí na nějakou školu pro válečníky či co, kde používá své nadpřirozené schopnosti pro souboje, dají ho na pokoj s nějakou stříbrnovlasou týpkou a dál jsem se nedostal..." Obvykle vydržím aspoň celou první epizodu, nejlépe tři než udělím odpad. Tentokrát jsem si jist, že ani třikrát lepší druhý díl by nedostal jednu hvězdičku a nic tuhle "věc" nemůže spasit. Je to příšerně nadabované, hlavní hrdina a celkově děj je copy/paste z jakéhokoli jiného průměrného anime, co víc příšerně stupidní. Animace není nic úchvatného ale asi vás neurazí, stejně doporučuju se tomuhle zmetku obloukem vyhnout.

• 1.5.2015  22:06

Generický hlavní hrdina, prsa, klišé, podprůměrná akce. Na konci se k tomu může připojil ještě cliff hanger, asi jsem prostě čekal moc.

• 6.1.2015  16:04
    Jurikuma araši (TV seriál) (2015)

Tomuhle můžu s čistým svědomím napálit odpad a taky to udělám. Důvod si můžete vybrat, ale já bych řekl že stačí jeden, epizoda první. Yuri mi nevadí, ale dlouho jsem neviděl něco tak zmršeného ve všech směrech.

• 2.7.2015  16:01
    Nagato Juki-čan no šóšicu (TV seriál) (2015)

Chtěli jste vidět jak někdo veme vše co bylo na dobré na Suzumiya Haruhi no shōshitsu a vyhodí to oknem? Já tedy ne!

• 2.7.2015  15:46
    Re-Kan! (TV seriál) (2015)

Po slabším startu, kdy jsem pomýšlel na to že to vzdám, se mi to i celkem začalo líbit. Neptejte se proč, sám nevím, asi nějaká nová forma brainwashingu.

• 12.1.2015  17:32
    Seiken cukai no World Break (TV seriál) (2015)

No comment.

• 31.10.2015  12:22

Jako někdo kdo nikdy neviděl předchozí díly, jsem si přečetl titul "Mad Max" a očekával že uvidím nějakého MAXimálně šíleného Maxe. K ničemu takovému nedošlo, "MAD" je snad všechno jenom Maxík ne. V tomhle podání je Maxík jen introvertní, stydlivý a trošku nedůvěřivý dobrák od kosti. Naštěstí je tu Charlize Theron aby se o něj postarala a vlastně aby se postarala i o všechno ostatní. Nu, dobrých "akčňáků" s ženou místo muže v hlavní roli je jako šafránu (Underworld, Kill Bill, Brutální Nikita, + pár dalších), takže já s tím žádný problém neměl, já jen říkám že se to, podle mě, mělo jmenovat jen "Fury Road". A kde Fury Road exceluje je akce, po celé dvě hodiny jsem si nevšiml žádných hluchých míst, kde by se jiní snažili vysvětlovat, Fury Road ukazuje. Minimalistický děj je v případě Fury Road výhoda. Ale, ale i přes všechny klady, Fury Road mě zanechal rozpolceného. Viděl jsem geniální mistrovské dílo a nebo hodně dobře udělané béčko? A jaký je vůbec rozdíl? Má život nějaký smysl? A proto 4*.

• 3.11.2014  22:06
    Akame ga kill! (TV seriál) (2014)

Z davu průměrných anime vyčuhuje svou "snad záměrnou béčkovostí", postavy nahlas vykřikují své pocity, krev teče proudem a záporáci jsou sympatičtější než "klaďasi". Příběh mě mnoho neoslovil, ale pár zajímavých nápadů a zvratů by se tam našlo. Postavy sice působí jako, že je někdo vymyslel mezi snídaní a cestou do práce. Ale aspoň že smrt je faktorem a kromě Akame (?asi hlavní postava ?) není ani nakonci v bezpečí nikdo.

• 25.4.2014  16:19
    Akuma no Riddle (TV seriál) (2014)

Nuda. Pokud máte strach z krve a chcete sledovat partu školaček jak mluví o zabíjení a o tom, který lak na nehty je nejlepší, tak tohle je přesně pro vás. My ostatní budeme náš čas věnovat něčemu, co má aspoň trochu úroveň (i když třeba pochybnou). Skončil jsem po čtvrtém díle a nemám dojem že by se něco mělo v příštích měnit.

• 21.7.2014  17:07
    Bokura wa minna kawaisó (TV seriál) (2014)

Tři hvězdičky, mírný nadprůměr, bohužel. V ideálním světě bych dal jednu, v moderním Japonsku jsou ale schopní vyprodukovat až deset mnohem horších anime za sezónu. Kýčovitá kresba a ploché postavy, střídání dobrých a horších vtipů.... je to nadělení, ale aspoň jsem se občas zasmál, aspoň to předstíralo že tam někde existuje příběh, aspoň se snažili dosáhnout nějaké úrovně a to oceňuji, mnoho jiných se ani nepokusí.

• 24.1.2015  12:29

Je až překvapivé jak moc téhle původně nijaké a utahané frašce pomohl nový kabátek v podobě lepší animace.

• 25.9.2014  20:53
    Glasslip (TV seriál) (2014)

Budu souhlasit s uživatelem Hromino, ani po shlédnutí všech dílů se nic nemění děj téměř nulový, většinu stopáže tvoří záběry přírody a postavy jsou ploché. U seriálu mě udržela zvědavost, protože aby se v tomhle někdo vyznal musí mít ne o pár, ale o hodně koleček navíc. Ke konci se něco vysvětlilo, něco ne, ale koho to vlastně zajímalo. Záměrem bylo zřejmě stvořit něco co oslavuje návrat do přírody, jednoduchý styl života, cudnost, ... Endingy a openingy neřeším dají se přeskočit, výtvarný styl pěkný, pokud chcete třináct epizod zírat na platonickou lásku několika náctiletých rozhodně doporučuji, pokud chcete aby anime ( film, písnička, seriál,..) dávalo smysl, tak RUCE PRYČ!

• 25.9.2014  21:07
    Hamatora The Animation (TV seriál) (2014)

Zvláštní, asi tak by se dala shrnout Hamatora. Z neznámého důvodu jsem na každou novou epizodu těšil, ale pokaždé jsem skončil mírně zklamaný. Jedním z největších lákedel je tu zřejmě rozkošná a nenasytitelná Hajime-chan, ale jedna postava to nezachrání, tak na co že jsem se těšil? Na styl, ano, Hamatora totiž prostě vypadá a zní skvěle. To je bohužel konec chvály. Příběh je rozdělen do epizod, které vlastně spíš zabíjí čas, jednou je třeba někoho ochránit, příště dopadnout zločince, nebo třeba pomáhat dětem v sirotčinci a vždycky se to zaonačí tak nějak aby v tom inscenoval hlavní záporák. Hamatora nejspíš nikoho neuchvátí, ale urazit by nemusela.

• 16.4.2014  17:26
    Harmonie (2014)

Zajímavý nápad na jehož realizaci, ale 25 minut nestačí. Takhle v podstatě není o čem mluvit.

• 1.8.2015  13:22

Mě se tyhle Hunger Games líbili asi nejvíc. Já vím, já vím, je to utahané, řeší se jen politika a propaganda, ale mě to sedlo.

• 1.8.2015  13:04
    Interstellar (2014)

Při sledování Interstellar jsem si říkal že se to mělo jmenovat Gravity. Christopher Nolan si totiž nejspíš pustil 2001: Vesmírná Odyssea a rozhodl se přidat tam absolutně stupidní zápletku. Ještě hloupější tým vědců jsem už viděl jedině v Steins;Gate.

• 29.12.2014  00:02
    Kiseidžú: Sei no kakuricu (TV seriál) (2014)

Na tohle anime mám jenom chválu, napínavé, nebojí se ukázat krev, ale ani podívat se do vlhkých snů středoškolaček (i když stereotypně). Psychologie někoho jehož tělo obývá uvědomělá bytost z vesmíru je neuvěřitelně komplexní (na poměry anime, vysokoškolský profesor psychologie se asi nic nového nedozví). Animace je pěkná a souboje nejen vypadají efektně, ale taky víte co se děje a proč.

• 21.6.2014  17:15

Půl hodiny je na realizaci něčeho takovéhoto prostě málo. Všechno je uspěchané a nevysvětlené. Jako koncept, který někdo dále rozvine, by to bylo obstojné.

• 21.7.2014  17:31
    Madžimodži Rurumo (TV seriál) (2014)

Po třech epizodách, mohu se 100% jistotou prohlásit, že je to naprostý odpad. Netřeba dalších slov na tomhle anime je špatně asi vše.

• 21.7.2014  17:53
    Mekakucity Actors (TV seriál) (2014)

Takto nízké hodnocení, i proto že jsem velkou část ani nevěděl o co jde a až ke konci se vše nárazově vyjasnilo. No co že se na to dobře dívá ( myslím tím že vám kvůli animaci nezačnou krvácet oči ), když je to příliš natáhlé a opravdu zajímavých a originálních situací jako šafránu. Anime se tváří jako by bylo pro náročného diváka, po shlédnutí, ale není o čem mluvit, nad čím debatovat, o čem přemýšlet a to by u něčeho takového být mělo. Vlastně tam není nic na co by si člověk po pár dnech vzpomněl.

• 25.10.2014  11:21
    Ping Pong The Animation (TV seriál) (2014)

Drama o ping pongu, přátelství, dětských snech, rivalitě, odhodlání. Stylové sportovní anime s překvapivě dobrým příběhem, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 25.10.2014  11:09
    Rail Wars! (TV seriál) (2014)

Holčiny mají japonské železnice pěkné, což o to, ale, někdy je více méně, těch prsou, ošahávání, trhání šatů a náhlých upadnutí už na mě bylo moc. Příběh tu prakticky neexistuje, jediné co váže epizody k sobě, jsou postavy a fakt že se v každém díle dozvíte pár technických informací o lokomotivách, železnicích, atd. I přes relativní akčnost a fanservice jsem se nudil. Když budu chtít civět na kozy, je tu spousta lepších alternativ ve formě hentai.

• 26.9.2015  23:29

Absolutně průměrný film, který podle mě nemůže nikoho nějak extra urazit, ale ani zaujmout. I přes dostatek akce jsem se u druhé poloviny filmu podstatně nudil. Ještě musím zmínit že mimo akci je animace úplně příšerná.

<< předchozí 1 2 3