JackStrange

1 bod

• 22.10.2014  21:35

Naprosto nic jsem nepochopil, ale tak to nejspíš mělo být. 10/10

• 16.10.2014  22:04

Po delším uvažování jsem se rozhodl nehodnotit, neboť z hlediska filmového je to selhání. Obraz je nezajímavý a ruší. Konverzace je sice zajímavá, ale mnohem lépe by fungovala například v rádiu nebo tak někde. Ačkoli nepovažuji Chomského za takového génia, jako jej považují jiní, nechci jej srážet dvěmi hvězdičkami mezi mizerné béčka.

• 25.9.2014  21:09
    Re:␣Hamatora (TV seriál) (2014)

Tady šlo vše do kopru, evakuujte loď.

• 25.9.2014  21:07
    Hamatora The Animation (TV seriál) (2014)

Zvláštní, asi tak by se dala shrnout Hamatora. Z neznámého důvodu jsem na každou novou epizodu těšil, ale pokaždé jsem skončil mírně zklamaný. Jedním z největších lákedel je tu zřejmě rozkošná a nenasytitelná Hajime-chan, ale jedna postava to nezachrání, tak na co že jsem se těšil? Na styl, ano, Hamatora totiž prostě vypadá a zní skvěle. To je bohužel konec chvály. Příběh je rozdělen do epizod, které vlastně spíš zabíjí čas, jednou je třeba někoho ochránit, příště dopadnout zločince, nebo třeba pomáhat dětem v sirotčinci a vždycky se to zaonačí tak nějak aby v tom inscenoval hlavní záporák. Hamatora nejspíš nikoho neuchvátí, ale urazit by nemusela.

• 25.9.2014  20:53
    Glasslip (TV seriál) (2014)

Budu souhlasit s uživatelem Hromino, ani po shlédnutí všech dílů se nic nemění děj téměř nulový, většinu stopáže tvoří záběry přírody a postavy jsou ploché. U seriálu mě udržela zvědavost, protože aby se v tomhle někdo vyznal musí mít ne o pár, ale o hodně koleček navíc. Ke konci se něco vysvětlilo, něco ne, ale koho to vlastně zajímalo. Záměrem bylo zřejmě stvořit něco co oslavuje návrat do přírody, jednoduchý styl života, cudnost, ... Endingy a openingy neřeším dají se přeskočit, výtvarný styl pěkný, pokud chcete třináct epizod zírat na platonickou lásku několika náctiletých rozhodně doporučuji, pokud chcete aby anime ( film, písnička, seriál,..) dávalo smysl, tak RUCE PRYČ!

• 21.7.2014  17:53
    Mekakucity Actors (TV seriál) (2014)

Takto nízké hodnocení, i proto že jsem velkou část ani nevěděl o co jde a až ke konci se vše nárazově vyjasnilo. No co že se na to dobře dívá ( myslím tím že vám kvůli animaci nezačnou krvácet oči ), když je to příliš natáhlé a opravdu zajímavých a originálních situací jako šafránu. Anime se tváří jako by bylo pro náročného diváka, po shlédnutí, ale není o čem mluvit, nad čím debatovat, o čem přemýšlet a to by u něčeho takového být mělo. Vlastně tam není nic na co by si člověk po pár dnech vzpomněl.

• 21.7.2014  17:31
    Madžimodži Rurumo (TV seriál) (2014)

Po třech epizodách, mohu se 100% jistotou prohlásit, že je to naprostý odpad. Netřeba dalších slov na tomhle anime je špatně asi vše.

• 21.7.2014  17:07
    Bokura wa minna kawaisó (TV seriál) (2014)

Tři hvězdičky, mírný nadprůměr, bohužel. V ideálním světě bych dal jednu, v moderním Japonsku jsou ale schopní vyprodukovat až deset mnohem horších anime za sezónu. Kýčovitá kresba a ploché postavy, střídání dobrých a horších vtipů.... je to nadělení, ale aspoň jsem se občas zasmál, aspoň to předstíralo že tam někde existuje příběh, aspoň se snažili dosáhnout nějaké úrovně a to oceňuji, mnoho jiných se ani nepokusí.

• 21.6.2014  17:15

Půl hodiny je na realizaci něčeho takovéhoto prostě málo. Všechno je uspěchané a nevysvětlené. Jako koncept, který někdo dále rozvine, by to bylo obstojné.

• 6.6.2014  22:40
    Steins;Gate (TV seriál) (2011)

Říkejte třeba že jsem to nepochopil, ale když chcete cestovat časem aspoň se rozhodněte na nějakých zákonitostech. Svět Steins;Gate se totiž jednou chová nějak jindy jinak a z toho navíc většinu času naprosto postrádá logiku. Začátek slibný a pokud vás zajímá jaké to je v hlavě mentálně postiženého, tak tohle je jedinečná příležitost. Už před půlkou, ale dojde šťáva a začne nuda. Konec byl pro mě zklamáním, protože vynucené happy endy fakt nesnáším. Emoce se ze mě tvůrci snažily ždímat vrchem i spodem, bohužel dočasná smrt mě fakt ani po čtyřicáté osmé nerozbrečí. Nepřekvapivě tak celý seriál stojí a padá na nedomyšleném fungování cestování v čase, které dělá z většiny postav idioty a jejich akce stupidní.

• 26.4.2014  11:52

Nikdy jsem nepochopil čím se Daft Punk liší od obyčejného popíku. Tenhle film (videoklip) mi to nevysvětlil a ani jsem to od něj neočekával. Animace je pěkná a příběh jednoduchý. Interstellar se lehce dotkne problémů našeho světa, lehce naznačí to, co všichni, kromě samotných posluchačů Lady Gaga, věděli a pak zase zmizí do veselého světa v jiné galaxii nebo vesmíru nebo co to bylo. Ano, je tam satira, kritika hudebního průmyslu, mimozemšťani a laserové pistole. Ne, nepatří to do žebříčku nejlepší sci-fi.

• 25.4.2014  16:19
    Akuma no Riddle (TV seriál) (2014)

Nuda. Pokud máte strach z krve a chcete sledovat partu školaček jak mluví o zabíjení a o tom, který lak na nehty je nejlepší, tak tohle je přesně pro vás. My ostatní budeme náš čas věnovat něčemu, co má aspoň trochu úroveň (i když třeba pochybnou). Skončil jsem po čtvrtém díle a nemám dojem že by se něco mělo v příštích měnit.

• 16.4.2014  17:49

Asi jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Možná že po troše koksu bych tu také rozhazoval hvězdičky jako někteří, bohužel ale nejsem Leonardo DiCaprio, takže jsem ty kurevsky dlouhé tři hodiny musel vydržet ve bdělém stavu. Začnu tím co se mi líbilo. Konec. A myšlenkové konverzace se švýcarským bankéřem, ty mě málem srazily ze židle. No a teď k tomu co mě donutilo dát tak málo hvězdiček. Narace, kdyby Leo popisoval co se děje ještě trochu víc, nemuseli tu knihu zfilmovat, pustil bych si audiobook. Podivné televizní spoty, které byly jenom otravné a první u kterého jsem se zasmál byl taky ten poslední. Dále, bylo tam málo čehokoli. Když mám tři hodiny sedět u obrazovky očekávám že se budu buď aspoň bavit (intelektuálně nebo prostě jen záchodovým humorem), nebo má film nějaké hluboké poselství a změní zbytek mého života. Jenže na mě film působil jen jako nudná reklama na porno. I když vynechám fakt, že to co film zobrazuje je totální humus, tak mi pořád zbyla průměrně vtipná, tři hodiny dlouhá komedie.

• 16.4.2014  17:26
    Harmonie (2014)

Zajímavý nápad na jehož realizaci, ale 25 minut nestačí. Takhle v podstatě není o čem mluvit.

• 3.4.2014  16:46
    Z/X: Ignition (TV seriál) (2014)

Nevydržel jsem ani jeden díl. Nebudu hodnotit hvězdičkami, ale radši jděte na rektální vyšetření.

• 31.3.2014  18:19

Seriál má perfektní temnou atmosféru, občas ji možná narušuje detektivní duo, ale vůbec mi nevadí se i zasmát. Pokud patříte mezi lidi, kteří chtějí všechno vědět hned, asi se vám nebude líbit že mnoho věcí zůstane nevyřčeno a nevysvětleno. Postavy se chovají uvěřitelně, i přes epizodní styl vyprávění se vyvíjejí a mění. Samotné epizody jsou si, ale příliš podobné. Celkem hodně mi vadila generická akce, prostě Li má pokaždé stejný styl boje ať už bojuje proti komukoli. Po shlédnutí převažují příjemné pocity.

• 24.3.2014  16:59
    Obřad (2011)

Velmi podceňovaný film, který kromě komické hlášky "Natočeno podle skutečné události", nemá žádné výrazné vady. Atmosféra je tak hustá a temná že by se dala krájet, herecké výkony nejsou podle mě vůbec špatné a tempo je taky ok.

• 23.3.2014  15:40
    Last Exile (TV seriál) (2003)

Jen s když přivřu jedno oko můžu dát čtyři hvězdy, ale pro tenhle seriál to udělám. Zprvu mě sice rozčilovala letadla, které zejména při přistávání naprosto ignorovaly zákony fyziky, ale po čase jsem se s tím srovnal. A pak jsem dostal příjemné anime s dobrým příběhem. Chvíli trvá než si oblíbíte některé postavy, zejména Claus se většinu času chová jako by měl velký mozek malý. Všemi oceňovaný vizuál, mi teda rozhodně dech nevzal, hudba mě neoslovila, naopak před koncem mi přišla mírně otravná. I přesto všechno ve mě přetrvávají pozitivní dojmy.

• 22.3.2014  19:12

Aneb jak strčit celé Avengery a ostatní americké "akční" "filmy" do kapsy. Našlapané přestřelky a souboje na blízko jsou natolik dobré, že si člověk ani nevšimne že se většina padouchů i klaďasů chová jako by s potížemi absolvovali speciální školu. Příběh možná není žádný skvost, ale rozhodně neurazí. Indonésie má ode mě velký potlesk ve stoje.

• 22.3.2014  19:02
    Log Horizon (TV seriál) (2013)

Tvůrce seriálu jako by se nemohl rozhodnout co to vlastně tvoří. Občas dostaneme příběh, akci, strategii a rozumnou míru vztahů a v té chvíli funguje všechno skvěle. Občas, ale taky dostaneme sáhodlouhé love story, které působí vykonstruovaně a zdržuje. Prozatámní nekonzistentnost mě nutí dát silné, ale přesto jen 3*** a čekat na druhou sezónu.

• 14.3.2014  23:15
    Špičák (2009)

Aneb jak přehnaná ochrana a izolace dětí škodí (asi). Myšlenkově bych se s autorem i shodl, perverze mi nevadila, tak co že se mi nelíbilo? Například to že film nemá v podstatě žádný děj, je to jen takový slepenec více či méně zajímavých scén. Převážně statická kamera mě po chvíli začla nudit. Těch pár úsměvných dialogů tohle prostě nemůže spasit.

• 9.3.2014  16:17
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

Čím začít...? Asi tím, že vysoké hodnocení seriálu ostatními u mě zřejmě vyvolalo příliš vysoká očekávání. Ze začátku jsem se musel opravdu přemáhat abych se úplně nepřestal dívat. Nic z toho co se děje na obrazovce mě totiž nezaujalo. Ústřední čtveřice mi byla už od začátku nesympatická a místo ráje jsem jim přál pomalou a bolestivou smrt. Všechno se trochu zlepší, když se na scéně objeví Cheza. Nic ale nemůže vydržet věčně a tak příjdou díly 15 - 18. Ty rekapitulují předchozí dění tak detailně, že člověk lituje že seriál nezačal právě těmy. Nelogičnost skoro všeho co se děje potom, raději nebudu rozebírat a skočím až na konec. Ten se mě zoufalým citovým vydíráním snažil neúspěšně rozbrečet. Jediná postava, které mi bylo líto, byl Quent. S tím bylo také nejlehčí se ztotožnit, a to proto že oba jsme chtěli vidět vlky s kulkou mezi očima.

• 6.3.2014  18:36
    Enderova hra (2013)

Já mám jen výtky: 1.) Ender hraje otřesně. 2.) Nemám další výtky. Na pět hvězdiček tomu bohužel prostě něco chybí, možná půlhodina navíc, možná něco jiného.

• 2.3.2014  22:10
    Konfident (2012)

Na takový scénáristický skvost Mádlovy dva výrazy naprosto dostačují. Horší je že celý film je spíše omluva udavačství a zesměšňování StB než reálná ukázka historie.

• 1.3.2014  13:13
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

Omluvte mě zatímco si sbalím věci a odstěhuju do Ikebukoro. Duševní pokračovatel Baccano!, který mě rozhodně nezklamal, snad by jen mohlo prvních pár dílů mít trošku vyšší tempo. Příběh, kde je každý hlavní postava rozhodně nenudí. Všechny jsou totiž víceméně zajímavé, bohužel a nebo možná bohudík se mezi nimi nevyskytuje mnoho jednoznačných záporáků. Někteří sice balancují na hraně, přesto nikdy nepřekročí pomyslnou hranici. Velmi se mi líbil soundtrack a animace rozhodně patří mezi tu lepší.

• 28.2.2014  18:16

Ačkoli jsem hráč, trend točení filmů podle her jsem tak nějak nepochopil. Ani opravdu pěkná animace zde totiž nedokáže zakrýt, že osobnost protagonistky je stejně dvourozměrná jako list papíru. Všechny ženské postavy (dvě) musejí při každém souboji zaujmout pózu za kterou by leckterá pornoherečka musela stydět. Mužských postav je víc než ženských (celkově tři), z toho lze usoudit že dialogy asi za moc stát nebudou a taky nestojí. Akce je přehršle, přesto jsem se nudil, zejména proto že je repetitivní a žádný nepřítel se ani na moment neprojevil jako výzva. Jestli se chcete dívat na něco podle japonské hry pusťte si radši Devil May Cry.

• 22.2.2014  18:44
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Smrt, bezmoc a teror, tohle všechno na váš dýchne z obrazovky hned v prvním dílu. Pomalé tempo umocňuje atmosféru, nechává čas seznámit se s postavami a s jejich motivací. Souboje vypadají úžasně a i když je občas chování postav nelogické, každá zbytečná smrt jen podtrhuje jakou převahu ti obři vlastně mají. Úžasně depresivní podívaná, která (pozor spoiler) nekončí hollywoodským happyendem, ale spíše ještě vyhrocenější situací. Ode mě pět hvězdiček.

• 16.2.2014  18:52
    Rivalové (2013)

Jako fanoušek F1 se na Rivaly možná podívám ještě jednou, bude to ale čistě kvůli skvělému obrazu a zvuku. Tři hvězdičky hlavně proto že film si rozhodně nezaslouží být mezi top deseti.

• 15.2.2014  22:44

Zajímala by mě cílová skupina, protože na tohle se nemůže seriózně dívat nikdo. Postavy by mohly být zajímavé, ale většinu času zaberou absolutně bezpředmětné konverzace. Rýsuje se sice něco jako příběh, bohužel ve skutečnosti se nic neděje. Shlédnuto 6 epizod. EDIT: Po zhlédnutí poslední epizody, zbytek jsem přeskočil, předpokládám že mělo jít o něco jako večerníček. No, konec je stejně klišovitý, neoriginální a nudný jako prvních 6 epizod. Od tohohle radši ruce pryč.

• 5.2.2014  21:44
    Trigun (TV seriál) (1998)

Tento seriál mě opravdu nebavil, s masochistickým potěšením jsem ho ovšem dodíval do konce. Prvních pár minut seriálu mě navnadilo, aby se mohlo vzápětí dostavit zklamání. (Pozor spoiler) Vash je totiž pacifista, který má u pasu kolt a počkáte si 6 dílů než z něj poprvé vystřelí. Nejhorší na tom všem, ale je neustálé opakování se situací a z toho vyplývající jednoduchá předvídatelnost (alespoň pro mě). Kladně hodnotím povedené prostředí a hudbu, jinak si musím nezdvořile zívnout a prohlásit: "Nuda."