• Reality-TV

Mejdan v Las Vegas (2008)

Jasné, že je to napísané podľa vychodenej cestičky, ale keďže je to proste úplne v pohode oddychová zábava, niet prečo nedať 4*.

Předčasné vydání (1996) (seriál)

Originálny nápad na skvelý seriál, ktorý vás upúta už len názvom. Dobre vieme, že niekedy názov je viac ako celý zázrak, ktorý ho nesie na prednej strane. Celé sa to točí okolo herca Kyle Chandlera, ktorého noviny zo začiatku ani moc netrápili ale keď zbadal nutkanie pomôcť nezaváhal a vrhol sa do toho ako správny akčný hrdina a div sa svete prišiel by o chvíľu neskôr a stalo by sa niečo zlé. No i cez to si to zaslúži 5*.

Dr. House (2004) (seriál)

Je to drzé, je to inteligentné, je to vtipné, je to anglické a je to medzi samými američanmi. Čo to je? Postava Dr. House! Viac menej, svetoznáma sranda, ktorou nejde nič pokaziť. Každý diel, to je jasná výzva a aj keď má skoro vždy šťastný koniec (samozrejme, aj tu sú výnimky), stereotyp nepríde ani vtedy, keď si za sebou pustíte desať dielov (spoľahlivý test na zistenie skutočných kvalít seriálu).

Telefonní budka (2002)

Hollywood ide! Ferrel ide! Všetci idú! Malý zázrak natočený za 10 dní, stojaci na jednej postave. Že to je recept na absolútny prepadák? Omyl! Ak to zmiešate s Ferrelom a pridáte kvalitný scenár, niet čo pokaziť. Ale samozrejme nie je možné byť len nadšený z tohto filmu. V niektorých pasážach ma nudil, pretože sa naťahovalo a pritom má film len 80 minút! No po dopozeraní zostáva len a len pocit z dobre odvedenej filmárskej práce.

Juno (2007)

Veľmi uveriteľný a na nič sa nehrajúci sa snímok. Jednoduchý príbeh sa vďaka vykresleniu postáv dostáva na úplne inú métu. A potom samozrejme osobitý faktor, a to hudba. Doslovne bol som z nej nadšený, melodická a spevavá. Takže, čo dodať? Snáď len gratulácia ku oscaru ;)

Terminál (2004)

Tom Hanks je bohatý... teda chcem povedať šikovný. Forresta zahral skvelo, a tak je jasné, že debila hrať vie. Niet divu, proste talent má a basta. Čo sa týka Spielberga, sme zvyknutý na väčšie šupy, ale dobre teda, nie vždy hrá struna. Celkové pojatie ma tak trochu zaskočilo. Z milióny (ok, preháňam) filmov, ktoré som videl, proste chápem, že Američania si robia srandu (vrámci ich vlastného dobra dúfam, že je to sranda) z Európanov, potažmo z Rusov a spol. No zvyčajne je to len nejaká narážka, dve, tri, ale tu je celé prevedenie hlavného hrdinu. Možno to vnímam len ja tak... ale šmárja, načo to riešiť. Pútavý dej maskuje všetky chyby, pekne vykreslené charaktery a naviac príjemná kamera s dobrými filtrami. Šablona dobrého oddychového filmu.