mysiak

študák..a filmový študák

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 27.10.2012  10:27
    Ghost Rider 2 (2011)

What the fuck did i saw?

• 18.5.2012  19:49
    Píseční žraloci (TV film) (2011)

a to som si myslel, že to bude aspoň zábavné..naivne..

• 14.7.2011  00:03

Epickosť finále bola utopená v myšlienkových pochodoch všetkých naokolo...celkovo natiahnuté sklamanie na 130 minút

• 30.6.2011  19:59
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Ako celok Falling Skies pôsobí ucelenejšie ako Walking Dead, taktiež je tu mix akcie, vzťahov a emócií. Príšerky vyzerajú fajn, ale pôsobia počítačovo ako napr. príšerky z Battlestar Galactica a efekty sú na lepšej úrovni ako väčšina TV seriálov, ktoré momentálne bežia. Samozrejme Falling Skies má čo dobiehať, aby sa stal kvalitným seriálom, ale pilot dokázal, že tvorcovia začali správnou cestou. Postavy sú väčšinou sympatické, aj keď sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že Noah Wyle mi ostane vždy v pamäti ako John Carter (ER). Celkovo Falling Skies je celkom slušný seriál, uvidíme akou cestou sa rozvinie ďalších 9 častí z 1.série.

• 27.6.2011  23:10
    Wilfred (TV seriál) (2011)

Všetko sa začína tak „idylicky“, Ryan (Wood) vytlačil 3. verziu svôjho samovražedného dopisu a vyzerá to tak, že sa plánuje zabiť. No jeho plány nejako nevychádzajú, pretože jeho sestra mu dala cukríky namiesto tabletiek. Deň nato dostáva na starosť Wilfreda, psa v ľudskej podobe od svojej susedky Jenny. Wilfred rozpráva, má rád Matt Damona, hulí, a je to celkom vtipálek. Naproti tomu Ryan je stroskotanec, ktorý nie je spokojný so svojim životom a k tomu zaspal svoj prvý deň v práci, čo nepotešilo jeho workoholickú sestru.Táto nesúrodá dvojka sa pomaly začína spoznávať a Wilfred otvára Ryanovi oči do života. Pilot má dobré sitkomové tempo, humor nie je silený, je prirodzený, často čierny až absurdný. Ostatné postavy sú v tieni geniálneho psa/človeka Wilfreda, ktorý jednoznačne berie všetky humorné situácie na seba. FX celkom zabodovala s týmto letným seriálom, aj čo sa týka sledovanosti, ale aj kvality. Samozrejme, nie každému sadne takýto typ komediálneho seriálu, ale mne to sadlo a preto sa teším na ďalšie diely.

• 27.6.2011  23:09
    Combat Hospital (TV seriál) (2011)

Combat Hospital pojednáva o mobilnej vojenskej nemocnici v Afganistane, do ktorej prichádzajú dvaja noví lekári: majorka Rebecca Gordon (Michelle Borth – The Forgotten) a kapitán Bobby Trang (Terry Chen) .Táto nemocnica však nie je obyčajná, či už pacientami alebo personálom, neuplatňujú sa tu klasické metódy liečenia a vedenia. Veľmi to podľa základného obsahu aj traileru pripomína klasiku medzi vojenskými seriálmi - M*A*S*H. Na začiatku sa stretávame s personálom nemocnice, ale aj spoznávame kto a čo sú zač tí noví lekári nastupujúci do 3. Medzinárodneho lekárskeho oddelenia v Kandaháre. No začiatky pre nováčikov, nie sú vždy ľahké. Sú vložení priamo a nekompromisne do akcie, a je iba na nich, aby sa vyrovnali s touto situáciou v ťažkých podmienkach. Skoro som zabudol, seriál sa odohráva z roku 2006, takže na všetky high-tech novinky zabudnite. Prirovnanie s M*A*S*H – om je možno trošku zavádzajúce, ale určité podobnosti sú tu. Tak za prvé, prvoradý nie je humor, ale charakter a chod nemocnice. Dej ma také pomalšie tempo, oproti iným nemocničným seriálom, čo rozhodne nie je na škodu. Sledujeme beh bežnej poľnej nemocnice, ale aj vzťahov medzi pracovníkmi nemocnice, čo je rozhodne plus. Combat Hospital je presne ten typ seriálu, ktorý sa hodí na leto. Nie je to žiadna novinka, iba žánrovka, ktorá nevybočuje zo zabehnutých vôd nemocničných seriálov. Medzi hlavné výhody patrí nenáročnosť a zameranie sa skôr na vzťahy. Mínusom môže byť menej nemocničnej akcie. Všetko sa uvidí v ďalších dieloch...

• 23.6.2011  12:41

moja slabosť pre Prison Break si naplnila v tomto filme..výborný cast, parádna hudba (po väčšine Moby), dosť ikonické zábery a la Prison Break..a napätie gradujúce každou sekundou vo výbornom thrilleri

• 20.6.2011  19:30

jednoznačne najlepší diel X-Menov so všetkým všudy...

• 6.6.2011  01:51
    The Ward (2010)

nemôžem si pomôcť, ale preglgnem film, ktorý je plný klišé, absentujú herecké výkony, dej ide presne ako tuctového hororu..ale takú "údernú" pointu mi servírujem bývalý majster hororu?..no ďakujem pekne

• 15.5.2011  23:36

bez výčitiek môžem napísať..že ide momentálne o najlepší popcorn roku 2011..jasné, je to celé postavené na hlavu čo sa týka reálnosti, sú tam patetické rozhovory, ktoré ale nutne predchádzajú akcii...ale čo sa týka akcie, je nadupaná, realistická, a krásne natočená..herci si evidentne užívali svoje role, na placi sa zišla parádna kombinácia hercov..a Diesel vs. Rock..pánečku to bol súboj..možno zniem nadšene, ale Fast Five gets five at out five :) P.S.: Záverečná sekvencia po titulkoch je zaujímavá...;)

• 13.5.2011  12:55

nedalo mi a pri reakciách a hodnoteniach na csfd nepozrieť tento film..nestačí vidieť trailer, ukážku, fotky alebo hodnotiť film podľa názvu..film v prvom rade vyzerá veľmi dobre - remeselník John Chu (Step Up 2,3) si dal záležať na tom, aby to dobre vyzeralo..aj príbeh aj keď je to Bieber a má 16 rokov je plný prekvapení..a ukazuje klasickú cestu nahor od úplnej nuly..výpovednou silou tohoto filmu sú reakcie ľudí na Justina Biebera napr. pri rozdávaní lístkov a poukazuje na celú "biebermániu" - sila sociálnych sietí a pod...takže predtým než hodnotíte sa pozrite na film..pretože Never Say Never je slušne remeselne zvládnutý dokument o ceste nahor tohoto mladého talentu (btw. nie som nejaký extra fanda Justina Biebera)

• 31.3.2011  18:45
    Senna (2010)

Ako nezaujatý divák F1 si pamätám z niektorých dokumentov istého Ayrtona Sennu...po tom dokumente, ktorý je mimochodom kompletný, elektrizujúci, brilantne urobený..viem, že to bol pán jazdec..Senna je najlepší športový dokument poslednej doby..a ani takmer 3 hodinová stopáž nerobí tento dokument nudným...

• 31.3.2011  16:24
    Victim (2010)

dosť znekľudňujúci horor..miestami mrazivo reálny..dokumentárna kamera urobila dosť..

• 26.3.2011  10:11

Či už to bola zámerná groteska s primiešaným erotiky a čierneho humoru..alebo sa to proste nevydarilo..tak Erotic Nation zaujal svojim nadhľadom..

• 11.3.2011  22:02

pozerať sa na film podľa povrchu - to jest, hrozný scenár, predvídateľný dej, logika postáv (emzákov), americký pátos je zvláštne u katastrofických filmov, u ktorých platia tieto pravidlá a hlavne, nech sa málokedy stane niečo civilistom..ale obráťme to na obal - nadupaná akcia hodná každého dolára, perfektná kamera (príklad z Bournea), vhodné opisovanie...a z Liebesmana je zručný režisér..takže zhrnutie: vypnúť hlavu, užívať si veľké plátno a epické obrázky plné silnej akcie

• 4.3.2011  20:03

Damon myslí, Damon varí, Damon sa prechádza po Londýne..Damon hrá v zbytočnom filme od velikánov Eastwooda, Marshalla a Spielberga...

• 28.2.2011  23:08
    Návrat kráľov (TV pořad) (2011)

nech TV produkovali akékoľvek braky..tento zostrih, sumár (nazývajte to ako chcete) je proste perfektný..či už trefné komentáre Hudák..ale skvelé "seriózne" rozhovory s účinkujúcimi..myslite si o mne čo chcete..ale toto som žral keď som mladý ;)

• 27.2.2011  10:03

K videniu: http://www.youtube.com/watch?v=MV5w262XvCU

• 26.2.2011  11:45
    Jackass 3 (2010)

zvrátené, nechutné..ale vtipné s použitím 3D efektov..fandom Jackassu je toto nutnosť pozrieť :)

• 25.2.2011  17:08

jasné Frantík je jedna debilná, neoriginálna postavička pobehujúca s jednou kamerou všade a hocikedy..ale ako dokument o street arte a Banksym to rozhodne zaujme...

• 21.2.2011  01:17
    Primal (2010)

Austrálčania sa predviedli viac než slušne...atmosférický, celkom štýlový (čo sa týka niektorých záberov) a hlavne dobrý...spoilerovať nebudem, nenudil som sa tých 80 minút..dávam silnejšie 3 hviezdičky a odporúčam tento neznámy hororček pozrieť..možno sa aj budete báť o polnoci pri vypnutých svetlách ;)

• 18.2.2011  19:14

K pozretiu: http://www.dailymotion.com/video/xgtlpk_the-lost-thing-de-shaun-tan-et-andrew-ruhemann_shortfilms

• 18.2.2011  18:44
    Fighter (2010)

Mám rád Russelových Troch Kráľov, kde sa prvý krát v lepšej forme ukázal Wahlberg..ale jeho Fighter je len priemerné remeselné dielo..kde si viacej priestoru zaslúži asi čoskoro Oscarový vychudnutý Bale ako nemastný, neslaný Wahlberg..vo vedľajšej role celkom poteší Melissa Leo a Amy Adams..tak z tohoto nečuchá Oscar si myslím :)

• 5.2.2011  20:00
    Domov snů (2010)

Tí Honk Kongčaňia majú riadne originalný prístup k hororom..a inovujú zabehnuté postupy brutalitných vrážd..

• 11.1.2011  17:12
    Megamysl (2010)

Originálna rozprávka s nesmierným množstvom superhrdinských odkazov a neskutočne našlapaných soundtrackom...

• 4.1.2011  11:57
    Safari (2010)

K pozretiu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E-vBnybdHa8#!

• 29.12.2010  12:45
    Saw 3D (2010)

Série Saw je kolísavá..po solídnej šestke sa zviezli Lionsgate na 3D módnej vlne a preniesli pasti a príbeh do 3D..čo znamená, že efekty sú fajn a scenár je jednoduchý, ale pritom komplikovaný pre tých, ktorí nevidel ostatné Saw (čím viac nevidené, tým horšie)..škoda zlého hereckého výberu - neskutočné prehrávajúci herci vs. už zabehnutí herci...Greutert je solídny fachman, ktorý ovláda svoju robotu čo robí so Saw 7 na svoje číslo vynikajúci film a dodáva skvelú bodku za asi najlepšiou hororovou sériou, ktorá bola aj bude...

• 26.12.2010  13:55

Všeobecne pokračovania sú horšie, jednoduchšie..a špeciálne pri D2D filmov..ale Death Race 2 je iný..prequel k vynikajúcej jednotke je opät vynikajúci aj keď z iného hľadiska...ani nízky rozpočet (14 mil. USD) nezanechal stopy na kvalite...zmena konceptu - jazdenie a zrod Frankensteina, death matche na život a na smrť a solídny béčkoví herci..oplatí sa vidieť

• 25.12.2010  14:04

Dokumentáry štýl sedí Last Exorcismu...vyzerá to desivo, nenápadne sa to tvári a hlavne je to dobré..možno trochu lepšej kamery a spolupráce..a bola by klasika ako vyšitá..ináč je to len nadpriemerná exorcizmovina

• 24.12.2010  10:45

Problém je v nejednoznačnosti filmu..Zack Snyder má talent, vie urobiť krásne a podmanivé zábery (špeciálne v HD to musí byť paráda), ale chcelo by to jeden žáner a nie mix...ináč je to veľmi pekná rozprávka

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71