Clint Eastwood (2010)

Tento dokument je prezentovaný tak, že všetko pod čo sa Clint podpísal stojí za pozretie, prípadne za vypočutie...čo je vlastne pravda :)

Gravitace (2013)

Vesmírna odysea pre 21. storočie.

Jak ukrást Venuši (1966)

Inteligentná americká- francúzka komédia :) Scéna s odomykaním bola geniálna :) John Williams už vtedy dokázal vybrúsiť svoju hudbu do dokonalého diamantu :)

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson ukázal ako má vyzerať veľkofilm pre 21. storočie!

Ti druzí (2001)

Úžasný film! Ten záver s pointou by závidel aj Hitchcock! 5 dôvodov prečo film vidieť.: 1) Film vás donúti rozmýšľať, či nieste mŕtvy 2) Zistíte, že duchovia dýchajú 3) Zistíte, že duchovia majú sex 4) Zistíte, že aj duchovia majú strach 5) Nicol Kidman dala svetu nový pojem do slovníka, t.j. hysterischgeist (hysterický duch) Tie dôvody pochopíte po zhliadnutí! Formálne sa nejedná o SPOILER!

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Najúžasnejší film aký som kedy videl :) 70 % robí Williamsova hudba, zvyšok Stevenova réžia!!!

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Krátky filmík v štýle Pixaru. Hudba Hansa Zimmera vykrádala Johna Williamsa a jeho Home Alone a Harry Potter, ale stále je to roztomilý kraťas s prekvapivým koncom :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Už úvodná koláž záberov na Paríž bola dokonalá. Slnečná Paríž sa menila na zaliatu dažďom a tá zase na zaliatu slnkom :) Zápletka by sa mohla zdať spočiatku prvoplánová, ale keďže sa nejedná o cestovanie v čase v pravom zmysle zápletka bola veľmi originálna. Myslím že Woody Allen prepísal svoju vlastnú túžbu vrátiť sa do zlatej éry sveta do tohto filmu...A vôbec sa mi nedivím! :) Aj keď by sa mohlo zdať že vo filme sa skoro nič nedeje, deje sa tam toho mnoho a to všetko pôsobí sviežo a poeticky :) Len mi vŕta v hlave ako by asi zareagoval Hemingway keby Gilovi zazvonil mobil :D Chcel by som ísť na takúto výpravu do minulosti, prejsť sa cez Paríž na začiatku minulého storočia...P.S.: Marion Cotillard vyzerá úchvatne! :)