cuneus

孔 彼&#24471

Česko

<< předchozí 1 2
    • 20.7.2012  15:45

Opravdu komiksu to nesahá ani po kotníky.

• 19.2.2011  23:35

Film na mě spíš působil jako reflexe mysli člověka s rozvíjející se schizofrenií. Navíc to má celé pachuť jednoho z dalších snímků přibližujících klasické dílo, které by jinak "filmové masy" asi neoslovilo. Nicméně výkon Nataly Portman stojí za takové ohodnocení.

• 11.8.2010  18:57

Velmi naivní a velmi bezvýchodné. Tak by se asi daly popsat osudy dvou hlavních hrdinů. Jinak celkem nuda, která občas rozčiluje přístupem postav k řešení situace.

• 13.5.2010  10:38
    Proboha! (2008)

Výmluvný popis světa z pera přesvědčeného ateisty. Bohužel mnohdy sestavený z polopravd naprosto vytržených z kontextu. Toho člověka je mi líto stejně tak jako lidí bezhlavě a nekriticky věřících rozličným církvím.

• 25.4.2010  22:37
    Bratři (2004)

... no co dodat, asi tak o 500% lepší než ta americká kopie...

• 14.3.2010  23:27

K vidění na Festivalu pro Tibet 2010 - 24.3. Kino Aero, Praha - www.potala.cz

• 14.3.2010  23:24

K videni na Festivalu filmu pro Tibet - 22.3. - Kino Aero, Praha - www.potala.cz

• 24.2.2010  22:07
    Hagilgul (2008)

K vidění v rámci Festivalu tibetských filmů v Kině Aero 23.3.2010 http://www.kinoaero.cz/cz/cykly-festivaly/100/Festival-tibetskych-filmu-Potala/176/2010/

• 16.1.2010  23:21
    Avatar (2009)

Očekával jsem asi větší Event než nakonec byl. Rozesmálo mě taky pár momentů jako když Sigourney Weaver ze sebe vyhrkne "I need to take samples!". V tu chvíli si člověk připomene sebe samého v roli svého vysněného a zároveň bláznivého povolání biologa. Zřejmě několikrát "vykradený" námět mě stoprocentně nepřesvědčil ani svými polo3D efekty.

• 8.1.2010  16:51
    Na sever (2009)

Opravdu velmi "antidepresivní" film. Sice jsem tam na severu nikdy nežil, ale tak nějak si vlastně představuju, že by tam život mohl ubíhat. ...pohoda...

• 5.1.2010  13:34
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

Skvělý seriál o životě. Skoro bych řekl, že lepší už asi neuvidím. Poslední díly jsou opravdu emocionální a na konci čeká překvapivý "vhled" do budoucnosti, zároveň se tím uzavírá jakákoliv možnost pokračování. WOW

• 29.11.2009  22:58

Příběh sice jak vyloupnutý z deníčku naivní domácí puťky, co nesnáší svou práci a veškerý čas tráví psaním hloupoučkého blogu, ovšem herecký výkon Meryl Streep to vcelku zachránil!

• 23.11.2009  22:14
    District 9 (2009)

Přistály hmyzy, anebo jinak, spíš tam jen tak visely, než je lidi vyřízli z lodi ven. Pak lidi zjistili, že tam hmyzy vlastně nechtěj a už se dělo jen to, co dělaj lidi zcela normálně i sami sobě, třeba bílí černejm, bohatý chudejm, muslimové hinduistům a zdravý postiženejm. Zprvu docela originální nápad mě ovšem posléze nijak neoslovil. Možná asi proto, že jsem z toho z dnešní společnosti už trochu přesycenej. Stále jen poslouchat a říkat jak je to oslovující a jak by to mělo bejt, místo toho abych něco udělal sám. Kombinováno střídajícími se pocity nudy a znechucení.

• 22.11.2009  00:18

Hm, nevím, asi nadhodnocuji. Nuda, nuda, a otřesné herecké výkony hlavních představitelů. Celé dvě hodiny je to o tom, jestli s upírem nebo s vlkem. Celý film koloruje rádoby temná, "filozofická" romance, ale bohužel vyznívá dost uboze. Už se třesu na trojku či čtyřku, kde Bellu konečně někdo "hryzne" a pohádky bude konec.

• 19.11.2009  15:56
    Antaheen (2009)

Přesně tak, říkal jsem si, Láska přes internet, ale tak bezvýchodné jsem to nečekal...

• 14.11.2009  22:32
    2012 (2009)

Z prvu mi připadalo, že musím být padlý na hlavu, když investuji v přepočtu 330 Kč za shlédnutí tohoto snímku. Stále si nejsem stoprocentně jistý, že to za to stálo. Celkový příběh a spiklenecké teorie byly komentovány mnohokrát. Mě na filmu zaujala Emmerichova práce s detaily. Tak například musí se rozhodně ocenit, jak přinutil čínské herce mluvit lámanou tibetštinou. Proto se k filmu možná ještě někdy vrátím, kdo ví třeba 21. prosince 2012? (3.5*)

• 1.11.2009  14:33
    Frekvence (2000)

Závěr to opravdu shodil ze stoprocentního hodnocení. Jinak tomu nelze co vytknout. Dokonce by námětem předčil i daleko úspěšnější Butterfly Effect.

• 4.8.2009  21:57

Vesmír nejdřív expanduje a potom zkolabuje sám do sebe, pak znovu expanduje. To co je tu nyní, tak to samé bude i příště. Takže chyby, které uděláte teď, budete prožívat znova a znova, a tak tomu bude donekonečna...

• 2.8.2009  00:54

I když nesouhlasím se sympatizujícím podtónem tohoto filmu, musím připustit, že mě přesto dost vtáhl.

• 28.7.2009  23:07

Sledovat film a mít přitom dobrou společnost. Opravdu jsem se dost nasmál. Tady se potvrzuje, že strašně záleží, v jakém rozpoložení film sledujete.

• 21.7.2009  22:25

Nesnáším blbce a koukání na ně mě štvě. Borat je naprosto krystalický, stejně tak jako většina Američanů v tomto filmu. Naštěstí jsem se po prvních dvacet minut ubránil zlostnému vypnutí a pak už jsem se jen smál v těch nejpitomějších chvílích. Nakonec byl snímek krásnou snůškou našinci ne moc známých předsudků z "opačných koutů" světa.

• 11.7.2009  21:41

Ukrutné maloměsto s ukrutnými starostmi a ukrutnými mezilidskými vztahy. Vše kořeněné černým humorem a pokryteckou záští vůči Kodaňanům (rovná se asi tak příjezdu z Prahy do Bruntálu :-)). Co máme s těmi Dány vlastně společného?... Mojn! :-)

• 23.5.2009  22:41

Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...

• 2.4.2009  21:57

Řekl bych průměrný film. Asi jsem přecenil svá očekávání. Dávám ale 4* protože mám tendenci indické příběhy přeceňovat! Přesto možná aspoň některým pomůže počin Dannyho Boylea podívat se hlouběji do indické kinematografie.

• 21.9.2008  22:02
    Otevři oči (1997)

Totální schizofrenie až skoro do konce. Že by sukničkářství dohnalo Césara až do tohoto stavu? Naštěstí pro mě se vysvětlení dostalo na konci. Ani nemám chuť podívat se na americký remake. Bude to jistě slabý odvar.

• 17.9.2008  17:57

Drama lásky Indky a Angličana odehrávající se na pozadí rostoucího volání po nezávislosti Indie. Obešlo se bez zbytečných patosů. Ve vzduchu visí pocit viny, nejen za vztah, který není naplněn, ale i za britskou přítomnost na indickém subkontinentu.

• 25.8.2008  01:21
    Temná hmota (2007)

Neschopný profesor, co se za každou cenu snaží potopit vše, co by mu mohlo přerůst přes hlavu. Jeho obětí se stane i mladý doktorand z Číny, který přišel s převratnou teorií kosmologie. Naneštěstí pro oba nakonec vše skončí tragicky. Okrajově jde i o střet a nepochopení dvou odlišných kultur. Ve vedlejší roli Meryl Streep v postavě trochu potrhlé amatérské sinoložky. Pěkná podívaná po skončení Olympiády :-)

• 7.8.2008  09:02
    Mamma Mia! (2008)

Obecně muzikály rád nemám, proto jsem se zprvu obával. Nicméně, herecké a taneční výkony Meryl Streep a ostatních se opravdu nedají zapomenout ani několik dní poté co píšu tento komentář. Člověk měl chuť vstát a zpívat si s nimi. ABBU vlastně stále žeru a tento film jí dal pro mě nový rozměr. Deštivý večer v Lillehammeru, kde jsem film viděl, se tak stal snesitelným...

• 7.6.2008  00:30

Poté co hlavní hrdina v roce 10000 před Kr. proběhl všemi hlavními biomy země, skončila doba ledová a přišel neolit. Už tam chyběla jen přednáška Václava Klause! Chtělo se mi zvracet...

• 19.1.2008  00:37

Co dodat? Skvělé herecké výkony hlavních postav, perfektně rozehrané drama, kde napětí vydrží až do samotného konce. Rozhodně nečeká žádný happy end! Navíc skvělá čínština!

<< předchozí 1 2