Babovřesky (2013) odpad!

Ne slunce seno v moderním kabátě prostě fungovat nebude!

Amerika (1994)

Nandej mi do hlavy tvý brouky a bůh nám seber beznaděj. V duši zbylo světlo z jedný holky, tak mi teď za to vynadej. V úžasném hudebním doprovodu si Dejdar plní svůj americký sen a mizí v dáli amerického texasu. Netradičně, avšak velmi originálně zpracované dílo Franze Kafky. V neobvyklých rolích Dejdar s Lábusem, ale i démonicky temný Kaiser, jenž se může se svým "BODNI SE" rovnat i takovým klasikám, jako je Poevův Krkavec - NEVERMORE-. Zpracování futuristické ameriky v podobě namalovaných kulis mi nikterak nevadilo. Naopak právě toto odlišuje Ameriku od již ztracených porevolučních titulech. 70% 4*

Hogo fogo Homolka (1970)

"Nóó... jen se z toho auta neposerte" A můžeme přidat další skvělý díl pod hlavičku Homolkovic.

Sedm psychopatů (2012)

Slovo psychopat dostalo úplně nový význam!

Hon (2012)

Takový ten film, ve kterém soucítíte s hlavním hrdinou (v tomto případě s Lucasem) a celou dobu doufáte, že vše dopadne tak jak má. Jagten nám krásně servíruje to, jak může jedna malá hloupá lež zničit téměř celý život. Souboj předsudků a důvěry po celých 115 minut. Hoňený Mads Mikkelsen byl v hlavní roli parádní, avšak ve vedlejší roli hrající Bo Larsen, jako jeho nejlepší kamarád, ještě lepší... Zkrátka chlápek s tryskajícím charisma. K tomu všemu malá vesnička v nádherné dánské přírodě, neoposlouchaná dánština a máme tu jeden z nejlepších filmů loňského roku. 78%

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Památné házení obří kostkou a epické výhry v podobě drobných kamer. V roce 95 to bylo určitě vynikající, ale dnes vám již stačí zadat do youtube - fail compilation - a zasmějete se mnohem víc.

Svět podle Mallory (2010)

Návod na to, jak si během jednoho večera adoptovat šestnáctiletou prostitutku, nám ukáže osudem zkoušená manželská dvojice Rileyů. Snímek plný malých životních zvratů nemá nikterak hlubokou myšlenku, narozdíl od velmi podobného Detachment, který přeci jen byl o určitou úroveň výš. Zdejší nenávist ke Kristen Stewart nepochopím, snad je neoblíbená proto, že hrála ve Stmívání a lá film pro mladé blbky? Opravdu nevím... ve Welcome to the Rileys zahrála fantasticky, stejně tak zbylá ústřední dvojice. A vlastně nikdo jiný, jako by tam nehrál... Co se týče konce, tak jsem byl mírně zklamán. Možná jsem čekal trochu více či nějakou bombu, které jsem se nakonec nedočkal ... zřejmě je to dobře. Odpočinkové drama, které netřeba vidět vícekrát. 70% - Sakra chci do New Orleans!

Pretty Woman (1990)

Pretty woman walking down the street ... Pretty woman the kind I'd like to meet ... Pretty woman I don't believe you it must be true ... No one can look as good as you ... Mercy! Takovej ten správnej romantickej kýč, kterej jednou za čas rozzaří televizní obrazovky. Jednoduchá zápletka, šarmantní Gere a okouzlující Roberts... no kdo by to neznal :))