MencaCZ

okres Praha
čumil

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.10.2017  12:22

Blade Runner je zkrátka má srdcovka. Ať už se jedná o literární dílo Philip K. Dick(a), film z roku 1982, nebo geniální soundtrack od Vangelise, který k filmu z roku 1982 vznikl. Byl jsem proto velice napjatý, když jsem očekával, jakou podobu bude Blade Runner 2049 mít. Uklidňovalo mne to, že jsem věděl, že na hudbě k filmu se bude podílet H. Zimmer, jelikož jeho tvorba jistě kvalitu má. Film Příchozí z roku 2016, co D. Villeneuve režíroval, byl také velice dobrý. Proto jsem se v posledních měsících začal na Blade Runnera 2049 těšit. Nyní, poté, co jsem film "2049" viděl, mohu konstatovat, že zklamaný rozhodně nejsem. Film je - dle mého - k atmosféře literární, v případě filmu "2049" ani ne tak předlohy, jako spíše letmé inspirace, v celku autentický. Rozhodně se nezvrtl v přehnanou akci, čehož jsem se trochu, i přes velice rozumně natočené Příchozí, obával. Jedná se zkrátka o pamalinku plynoucí, melancholické, audiovizuálně dokonalé dílo. Film bych sice řadil níže, než řadím prvotní zpracování, proto jsem dal původně pouze 4 hvězdičky. Nyní, když se mi to rozleželo v hlavě, když doma poslouchám vlastně velice povedený soundtrack (Vangelisův je ale samozřejmě "někde jinde" :) ), tak jsem si řekl, že film, který u mne bude pravděpodbně filmem roku, nemohu hodnotit jinak, než je hodnocení 5 hvězd.

• 31.8.2017  12:04

Dlouho jsem se rozmýšlel, jak bych měl Daliborka ohodnotit, do nynějška si nejsem jist. Mé hodnocení se totiž odvíjí od toho, jako co Daliborka zařadit. Stále totiž nemohu přijmout fakt, že bych to měl hodnotit jako dokument. Přijde mi totiž nemyslitelně bizarní, že by to, co bylo natočeno, nebylo včetně dialogů předem přesně naplánováno. Nevěřím zkrátka, že to bylo autentické. Pokud by bylo, tak bych tomu asi na hodnocení přidal. Pokud je tomu ale tak, jak si myslím, tedy že se jedná o jakýsi (ne)film, tak je mé hodnocení naopak nadsazené. Protože sledovat hodinu a čtyřicet minut postavy, které se snaží velice špatně zahrát opravdový "výkvět společnosti", je prostě mučení. Přitom jediné myšlenka díla Daliborek, kterou jsem pochytil, bylo ukázat, jak je pro některé jedince složité orientovat se v dnešní změti mnoha informačních zdrojů, které jsou ale mnohdy daleko méně než nerelevantní.

• 27.7.2017  22:59
    Dunkerk (2017)

Mé hodnocení je silně ovlivněno tím, že jsem film viděl na plátně IMAX, kde veškeré superlativy filmu, které spatřuji v audio vizuální podobě, jsou vyšponované na maximum. Pokud bych film sledovat v kině obyčejném, případně doma, dal bych tomu asi o hvězdičku méně, protože scénář geniální rozhodně není. První dva zmiňované aspekty jsou ale silné a ve variantně, ve kterém jsem film sledoval, ve mne nechali zážitek enormní.

• 23.10.2016  22:11
    Lůno (2010)

Při nejlepší snaze o to, abych napsal bezprostředně po shlédnutí filmu nějaký pokud možno vystihující komentář, absolutně nevím, jak bych ho měl psát. A zdaleka to není o tom, že by ve mně film nezanechal žádné emoce, je tomu přesný opak. Zanechal jich tolik, že je právě ani neumím specifikovat. Je to zkrátka něco, co nyní vidím jako počin, který se dosti vymyká všemu ostatnímu, co jsem ve filmové tvorbě doposud viděl. Je možné, že s rozestupem času, až se mi film v hlavě uleží, ho budu vnímat jinak. - Je také možné, že jsem se k jeho sledování rozhodl zrovna ve chvíli, kdy jsem byl naladěn tak, že na mne takto grandiózně zapůsobil. - Není ale nyní mým úmyslem s komentářem na případné uležení v hlavě čekat, protože v tomto případě se mi ty bezprostřední emoce, které po vypnutí přehrávače následují, velmi libí, tak se je alespoň pro sebe tímto komentářem budu snažit zachytit. Neboť je mi jasné, že pro kohokoliv jiného, kdo tento text bude číst, to bude absolutně nevypovídající výplod mé hlavy. PS: Jediný film, o kterém vím, že ve mě zanechal po sledování podobný pocit, byl kdysi snímek Splice.

• 28.9.2016  13:11

Klub rváčů považuji za vrcholné dílo spisovatele Ch. Palahniuk(a) , dílo popisující cestu z relativních výšin společenského žebříčku padajícího, ze začátku románu v našem konzumním světě úspěšného mladého muže. Muže, který vlastně hledá své dno, kterého se může až dotknout. Román, který může v našem světě na někoho působit jako pěst na oko se, myslím, D. Fincherovi podařilo zpracovat věrně, s myšlenkou tohoto skvělého románu se nerozcházejíc. Proto nemohu hodnotit jinak.

• 24.9.2016  12:01

Člověk by se zprvu snad mohl bát, že film o kapitánovi, který bravurně přistane s letadlem plném lidí na řece Hudson, bude vybízet k patosu a davovým ódám na hrdinství, což je to, co zejména v USA "umí" točit v kvantitě značné. Nicméně zde se nic takového neděje, alespoň ne v míře kýčovité. Naopak většina filmu je příjemně civilní, tento děj je pak prokládán retrospektivou na samotné přistání, která filmu dodává i akci. Hodnotím 90%.

• 4.9.2016  21:41

Není téměř nic, co by šlo filmu vytknout. Je sice pravdou, že to, co považuji téměř za nemožné, tedy to, aby film dokázal zachytit 100% knižní předlohy, se nepovedlo ani zde, ale není to tak na škodu. Pravda je, že čtenář románu Kena Kesey(ho)) si při mnoha scénách filmu bude říkat, že ve snímku není vůbec zachyceno, co scéně předchází. Stejně tak postava indiána, v románu vypravěče příběhu, zde není zdaleka tak vystižena. Na druhou stranu film jako celek funguje i v této podobě téměř geniálně.

• 14.8.2016  20:16
    Sousedi 2 (2016)

Možná to na ty čtyři hvězdy, co jsem tomu dal, není, líbilo se mi to ovšem o něco více, než tomu bylo u prvního dílu, který jsem ale také nezatracoval, proto ty čtyři hvězdy. Zkrátka narážky na feminismus, rasový kontext v podobě policejní razie, to vše mě celkem solidně bavilo.

• 26.7.2016  23:31

Opět jeden z filmů, u kterého si myslím, že je k němu hodnocení, co zde na ČSFD má, celkem přísné. Osobně si myslím, že patří k tomu lepšímu, co se v našich kotlinách urodilo. Chápu, že někomu možná není "venkovský realismus" při chuti, mě ale baví velmi.

• 10.6.2016  22:03

Zklamání. To je asi nejpřesnější definování toho, co po shlédnutí tohoto filmu cítím. Žádný přesah, žádná silná atmosféra, zkrátka nic, co bych mohl dát na pedestal, přitom obsazení a režie vypadala tak slibně. Je to ale průměrná šeď.

• 11.3.2016  18:09
    Grimsby (2016)

Film, u kterého je hodnocení v rozmezí odpadu až pěti hvězd naprosto pochopitelné. To proto, že je dle mne pravdou, že kategorie, kterou já nazývám fekální komedie, dostala nového vůdce v podobě tohoto filmu. Jenže na rozdíl od dalších zástupců této kategorie jsem se zde královsky bavil, ne že by mi to nepřišlo trapné, to mnohdy - víceméně stále - přišlo, přesto jsem se tomu ale musel smát. Například exkurz do páření největších suchozemských savců, slonů byl více než "zajímavý".

• 22.12.2015  20:03

Je mi doopravdy velmi líto, že se nemůžu vést na atmosféře veskrze oslavných recenzí a komentářů, které tento díl velebí. Když se snažím najít příčiny toho, čím můj chladný postoj k filmu odůvodnit, napadá mě jich mnoho. Tou hlavní je asi to, že ve filmu, dle mého názoru, absentuje ta monumentálnost dílů předchozích, v každém z nich jsem totiž našel scény, kdy mě naskočila husí kůže a já si liboval. V tomto jsem ten pocit neměl ani jednou. Dokonce ani v takových tutovkách na náskok "husiny", jakými jsou zejména šermířské souboje ústředních postav, mi nenaskočila. A tím se možná dostávám k tomu, co mi ve filmu vadilo ne nejvíce, ale velmi, tím je to, že "hlavní padouch" pro mě postrádá jakoukoliv auru temnoty. Myslím si, že nemůže sahat ani po kotníky někomu, jako byl Darth Maul, či dokonce Vader, zkrátka je nemastný neslaný, bez masky vypadající jako puberťák z horní dolní střední školy. Závěrem mohu jen dodat, že J.J. Abramse nezatracuji, tento díl není špatným filmem, v rámci svého žánru pokulhává jen díky tomu, jaké jméno nese. Dále mu i věřím, že v následujících počinech své ústřední postavy vypiluje, že jim snad dodá auru příslušných sil, přesto se ale bojím, že jeho tvorba se mezi kultovní počiny řadit nebude, že ji budu muset od původních dílů odstřihávat, abych si jí užil, zkrátka to tak mám.

• 7.11.2015  09:35
    Duna (1984)

Velmi specifické scifi, které neosloví zdaleka každého, ostatně jako většina tvorby D Lynche, těm, kterým charakteristická rozvláčnost jeho filmů nevadí, lze ale tento film jednoznačně doporučit. Atmosféra filmu je "kouzelná" a myslím si, že se tento film právem řadí mezi jakési klasiky žánru.

• 31.8.2015  21:41

Poměrně značnou dobu jsem se rozhodoval kolik této komedii udělit hvězd. Na jednu stranu nemohu totiž říci, že bych se při sledování nudil, na druhou bylo ve filmu mnoho momentů, kdy jsem si říkal, jak na takovou blbost vlastně mohu koukat. Jako jednoznačný klad mohu vyzdvihnout ústřední dvojici, zejména E. Banks na mě působila doopravdy příjemně. V souhrnu při hodnocení dát více jak dvě hvězdy ale nemohu, na ty tři, které jsem zvažoval, tomu prostě chybí trochu méně triviální zápletka. Je zkrátka mnoho komedií, které dokáží pobavit i bez toho, aby šly do takto hloupoučkého scénáře.

• 21.7.2015  22:22
    Švec (2014)

Zajímavý film, který si, myslím, nezaslouží tak nízké hodnocení, které zde má. Jistě má své slabé stránky, kdy si snaží hrát, dle mne, na něco, na co by si hrát neměl, např. zakončení filmu. Celkově, ale hodnotím film kladně, měl na můj vkus příjemnou atmosféru a příběh svým způsobem originální.

• 2.4.2015  17:25
    Fokus Václava Moravce (TV pořad) (2015)

Umím si představit asi i trochu lepší realizaci obdobného konceptu pořadu, např. to, kdyby pan Moravec zval osoby, které by dohromady představovaly větší názorové spektrum. Ale i takto tento pořad patří mezi to lepší, co lze v TV sledovat.

• 23.3.2015  21:15

Dát tomuto filmu odpad, by mi nepřišlo správné. Samozřejmě, z dnešního pohledu se jedná o směšnou, budovatelskou propagandu, která by nic jiného nezasluhovala. Problém je v tom, že člověk by - si myslím - měl vzít ohled na to, v jaké době film vznikl. Když se na to budu dívat takto, tak budu doopravdy schopen věřit, že lidé, kteří se v tomto filmu angažovali věřili, že v komunistickém/socialistickém zřízení doopravdy ideální budoucnost mohou nalézt, protože toto zřízení ještě svou "legitimitu", v jejich očích, neztratilo. Takže když se na to budu dívat takto, jako na jakési historické okénko, tak to, stejně jako jiné filmy podobného ražení z doby 1948 a začátku padesátých let, úplně zatracovat nebudu.

• 18.7.2014  16:45

Je jedna věc, která tento film řadí do nadprůměru. Navzdory jménu Jim(a) Jarmusch(e) to scénář ani režie není. Skvostem je tu soundtrack, pro ty, kdo umí ocenit ponuré kytarové rify je to naprostý poklad.

• 16.1.2014  22:33
    Rivalové (2013)

Bylo nebylo, v době kdy F1 byla sérií závodů pro drsné hochy, v době kdy formule byly superychlé rakve, ne "pevnosti" ve kterých se skoro nedá zemřít, žili byli dva muži, RIVALOVÉ !

• 19.12.2013  22:20
    Povýšení (2008)

The Promotion je jedním z filmů o kterém jste nikdy nic neslyšel a o to více vás příjemně překvapí při jeho sledování. Dalšího překvapení se může dočkat ten, kdo si film pustí v očekávání komedie, sám bych ho kategorizoval spíše jako drama. Každopádně stojí za to tento film vidět.

• 2.12.2013  23:18

Tak tohle mě totálně rozsekalo... všechna čest ! První co mě při sledovaní napadlo, že je to druhé Pulp Ficton, nakonec svoje srovnání s "Pulp" malinko zmírním (král je jen jeden) , každopádně je to jeden z nejlepších počinů svého druhu. PS: Je to jedno z posledního co čerstvý nebožtík Paul Walker stihl dokončit (budiž mu země lehká) a musím říci, že možná nejlepší co se v jeho tvorbě najde (a to jsem jeho fanda).

• 18.11.2013  11:25

Poměrně dlouho jsem se rozmýšlel zda tento film vůbec pustit a snažit se ho sledovat. Říkal jsem si film o Labutím jezeře ? O tom, na čem jsem byl v Národním divadle a každá minuta mi přišla jako hodina ? Na druhou stranu jsem si říkal "hraje tam Natálka a Mila", bude se alespoň na co dívat. No bylo to dilema... Film byl nakonec puštěn a já došel ke zjištění, že nemusíte být zdaleka milovníkem baletu, aby se vám Černá labuť líbila. Jedná se totiž o poměrně "temnou" záležitost, kterou malencholicko chtiví jedinci jako já spořádají celkem s potěšením. Za stavy, které tu Natálka prožívá by se totiž nemusel stydět ani LSD zkušený harcovník. PS: Navíc jsem si doplnil vzdělání zjištěním, že Labutí jezero není jen o skákání labutěnek po parketu a má to celkem solidní děj. (Něco takového jsem tedy i tušil ale z luxusního místa těsně pod stropem divadla, (kdo byl v ND tuší jak daleko od podia to je), navíc když vám ve výhledu překáží partička cizinců, co si Národní spletli nejspíše s vystoupením Horsta Fuchse někde u nich v kulturáku a oblečení v šustákovkách od Adidasu baští svoje svačiny jsem si toho nebyl schopen všimnout).

• 18.10.2013  19:22

Hodnotím s mnoholetým odstupem od sledování ale obrazy a pocity z filmu, co mi můj mozek po té době předkládá jsou více než pozitivní :-) Jedná se originálně pojaté prostředí drůbežárny s více než nepřehlédnutelnou inspirací v koncentračním táboře druhé sv. války. Jeden z filmů o kterém si myslím, že uspokojí jak dětského tak náročného dospělého diváka, který by se asi u animáků typu. Madagaskar při společném sledování se svou ratolestí nudil.

• 18.10.2013  18:13

Horor, který má stejnou slabinu jako drtivá většina jeho konkurence. A to tu, že alespoň dle mé maličkosti nedokáže udržet hladinu napětí i v druhé polovině filmu. Jako nejpřínosnější se mi jeví srovnání s taktéž celkem aktuálním snímkem Sinister. V první části dokud zlo nedostane vizuální podobu a jde "jen" o to, jak jsou hrdinové vyděšení zvuky, které se v noci v jejich obydli objevují, sem tam nějaký ten pohyb v periferním vidění, jde o velmi napínavé filmy. V té druhé, kdy dochází k přímé konfrontaci se zlem ale jde napětí obrovskou měrou dolú, je to škoda....

• 1.10.2013  21:31

Hatit Komisaře vyloženě nebudu, na to na něj mám moc hezké vzpomínky. Bylo velkou módou ho někdy na konci devadesátých let sledovat a poté ho propírat v družině a myslet si jak moc velcí jsme, když můžeme sledovat tak "dospělé" seriály. Pravda je ale taková, že seríál je tak strašně moc úsměvný, že pro dospělého diváka dle mne moc nabídnout nemůže, stejně tak tento "pilot".

• 29.9.2013  13:56

Celkově vzato filmy podle comixu rád nemám, Hellboy ale patří mezi pár vyjímek. Není to ani tak kvůli tomu, že bych v jeho příběhu spatřoval něco originálního a odlišného od jiných, to co se mi na něm líbí je především prostředí na které ve filmu narazíte. Třeba trollí trh, to je něco famozního atakující genialitu rasové rozmanitosti např. v Hvězdných válkách (ono mi teda také přijde, že tam autor asi čerpal více než málo inspirace :-) ) Zkrátka a dobře 70%

• 3.9.2013  23:33
    Pozemšťan (2007)

Kdyby mi někdo včera řekl, že jde sledovat film, který se odehrává formou dialogu mezi pěti osobami v jedné místonosti a jehož stopáž je hodina půl řekl bych ... asi doopravdový "gurmán". (A zábavnost filmu bych v duchu přirovnal k něčemu jako 87 minutovému záznamu mouchy sedící na něčím nose). Jenže ouha, já nyní zjistil, že přesně takový film, který nenabídl nic více než popisuji v první větě jsem právě viděl a ani minutu jsem se při jeho sledování nenudil. Těch 5 hvězd tomu prostě dát musím, protože scénarista je génius, udělat příběh pro film, na jěhož vznik byly náklady předpokládám minimální a jenž si budu pamatovat asi lépe než filmy s rozpočtem desítek milionů dolarů, to je kumšt !

• 3.9.2013  09:38

Hrozně rád bych k tomuto filmu napsal komentář ale nějak mě nenapadá co napsat. Kdybych se pokusil o shrnutí mých pocitů tak je to především smutek, ano z tohoto filmu deprese přímo čiší. Další věc na kterou bych chtěl v mém komentáři reagovat jsou komentáře ostatních uživatelů k tomuto filmu, co film více či méně zatracují z důvodu, že se do filmu nedokázali vžít kvůli naproté až "nelidské" odevzdanosti hlavních postav se svým osudem. V tom osobně velký problém nevidím je to dle Japonské předlohy a jak je známo japonci mají mentalitu hozenou jinam než evropané. (Stačí připomenou samurajskou tradici, letce kamikaze ... oni prostě myslí jinak a obzvláště pokud jsou k nečemu celý život vychovávani tak to prostě splní, ať to má pro ně sebevíce fatalní důsledky).

• 25.8.2013  00:00

Největší úvaha kterou jsem nad tímto filmem měl je to, proč tomu sakra dávám jednu hvězdičku a nešvihnu to do odpadu... Přemýšlím nad tím stále a odpověd je kdesi v neznámu. Nejpravděpodobnější odpověď je ta, že se mi v podvědomí příčí dát odpad něčemu, kde účinkuje spousta jinak mnou oblíbených a uznávaných herců, tak to asi je. Další úvahu třeba o tom, proč v tom pro všechny svatý působí si radši odpustím a na toto "mistrné" dílo se budu snažit co nerychleji zapomenout !!!

• 21.8.2013  00:16
    Kick-Ass 2 (2013)

V první řadě děkuji svému milému ČSFD, že jsem se díky němu dostal zadarmo na promítání druhého dílu "nakopávače zadků". V řadě druhé zkusím popsat svůj pocit z filmu. Takže takhle, v přímém srovnání s dílem prvním zde musím hodnotit hůře. Na prvním díle se mi totiž nejvíce líbila nadsázka a lehkost s jakým byl film pojat, zde ačkoliv si určitě nemyslím, že by se film snažil být realistický ta nadsázka z mého pohledu ubyla a přibyla syrová brutalita (perfektně zvládnutá)... což subjektivně viděno je v tomto případě na škodu, protože ač se jedná o zajímavou podívanou koktejl komediálnějšího rázu servírovaný prvním dílem mi prostě chutnal více. Nicméně chvil obdobných těm, co kvituji na prvním díle je zde stále dost a tak ani z komediálního rázu film v niveč neuplyne a smíchu lačný divák si na své přijde. Zkrátka pořád je to pecka ! PS: Co bych na filmu asi nejvíce pochválil je tak jako v prvním díle Chloe G. Moretz nebojím se říci, že na ni tento díl stojí snad ještě více než ten první, je prostě užasná a kdyby "Nakopávač" do historie nevstoupil ničím jiným než, že dozajista zakotvil tuto dívku mezi stálice Hollywodu zbytečný nebyl.

<< předchozí 1 2 3 4