sunfreedom

L. F.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 2.12.2020  09:09

Mám obecně rád true crime věci, takže to možná lehce přidává na hodnocení. Každopádně je hrozně zajímavý ten styl, ky jsou použité jen oficiální záběry od policie a ze sociálních sítí. Žádné mluvící hlavy kamarádů "nikdy bych neřekl, že se to stane" apod. je to v tomto ohledu hodně syrové. Chápu ale i nízká hodnocení s ohledem na to, že se koukáte na totální white trash rodinu, kde chlap ovládá ropnou věž a ženská prodává zbožíčko v pyramidové hře a do toho chce už třetí dítě, o které nikdo kromě ní nestojí.

• 25.11.2020  21:03
    Atletka A (2020)

A pak posílejte děti sportovat...

• 25.11.2020  21:01
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Mám po tom všem spoustu otázek a ani jedna z nich není plodem tajemné zápletky nebo nepochopení děje. Spíš naopak. Nepotřebuju úplně aby holčičku nejdřív v děcáku znásilnili, pak ji drželi zavřenou ve sklepě a nakonec musela u pěstounů dělat služku. Rád bych ale, aby alespoň jedna vedlejší linka byla dotažená. Rád bych, aby byl příběh realistický alespoň v tom, že prostě nikdo neprochází životem se 100% úspěšností. Pouštíte si někdy na YT cool scény z filmů? Takový ty, kdy hlavní hrdina konečně vítězí, Thor si udělá kladivo apod.? Tak si představte věc, kde jsou jenom tyhle scény. A nic z toho, co k nim směřuje. I když to tak nemusí vypadat, je to hrozný.

• 10.11.2020  12:38

Trochu variace na "When they see Us", nemohu říct jestli lepší nebo horší, neboť trochu jiné. Každopádně další kousek, který při sledování bolí. A to i přesto, že se politicky s hlavními protagonity určitě neshodnu.

• 8.11.2020  21:50
    Japonsko pod vodou (TV seriál) (2020)

Absolutně zabitý potenciál.

• 8.11.2020  21:48

Když jsem koukal na některé časosběry H. Třeštíkové (hlavně Marcela a Strnadovi), říkal jsem si, jakou měla "šťastnou" ruku tehdy na té Staroměstské radnici. Že prostě nemohla vědět, co za příběhy se z toho vyklubou. Leslye Davis tuhle náhodu posunula ještě o level výše. Že se tohle všechno může stát v jedné rodině je prostě neuvěřitelné. Každý si to může přebrat po svém - v tomhle je to hodně podobné filmu Jarhead (Mariňák); půlka lidí si myslí, že to pro-army, druhá že proti. Za mě je to hlavně kulervoucí příběh "nikoho od nikud", normálního Johna Smithe, u kterého byste čekali, že největší zážitek budou nový gumy pro jeho truck.

• 8.11.2020  21:41

Jean Reno jako záporný hrdina? Bring it on!

• 24.6.2020  13:16
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Phoebe je tam vyloženě navíc. A i bez ní seriál horko těžko chytá dech. Ne vždy jsou předchozí úspěchy zárukou kvality. The Office jsem miloval... ehm, pardon, miluju. Ale tohle mě prostě neoslovilo tak, jak jsem si představoval.

• 24.6.2020  13:13

Balancoval jsem mezi třemmi a čtyřmi hvězdami. Ale za nostalgii a fakt, že dokázali držet alespoň nějakou laťku i u čtvrtého pokračování, jsem se přiklonil k lepšímu hodnocení. Čas se nevrátí, tak je alespoň fajn vidět, že Alyson H. vypadá furt stejně jako ve dvojce :)

• 8.6.2020  13:08
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Sluší se říct, že se nejedná o fotbalový dokument, ale manažerský dokument. O hráčích to samozřejmě bude na trávníku vždy, tady ale sledujeme kašpárky v zákulisí, kteří si vozí zadky v Range Roverech, ale o fotbale neví vůbec nic.

• 15.5.2020  11:33

Na konci tohoto filmu jsem měl jen jedinou otázku. Kdyby Němci udělali animák o Messerschmittovi, kterak šel za svým snem...

• 15.5.2020  11:29

Myslím, že by to sneslo i kratší stopáž, ale nechci se rouhat. Je to hodně situační, akce se odehrává spíš ve vaší hlavně při sledování. Kvalit The Big Short to rozhodně nedosahuje. Jeremy Irons je ale skvělý a nečekaný bankovní polozáporák.

• 15.5.2020  11:28

Z aktuální polské tvroby to není to nejlepší, co jsem viděl, ale rozhodně je to o dost lepší než cokoliv detektivního na jih od polských hranic, tedy v našem kutlochu. Ale možná už jsem jen moc zaujatý. Je to klasická variace na 7even a podobné trestající zločince. Tady to má jeden dva zajímavé twisty navíc. Rozhodně neztracená hodina a půl.

• 15.5.2020  11:25

It's 80s, bitch!

• 15.5.2020  11:24
    Umi ga kikoeru (TV film) (1993)

Zatím nejslabší Ghibli.

• 15.5.2020  11:23
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Nevím jestli je to schválně, ale chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že se jedou dvě časové roviny, a že vlastně na konci jedné začíná druhá. Nicméně osobně považuji za lepší a brutálnější část s holkou, které nikdo nevěří. Uvědomění si, že když se na vás systém vykašle, neznamená to jen že nebudou někoho hledat, ale i to, že se vám rozesere celý život... stojí za těch pár hodin sledování. Možná by hodně pomohlo, kdyby se to pouštělo policajtům během výcviku. "Next time... do better."

• 15.5.2020  11:17
    Bažina (TV seriál) (2018)

Pulsują światła - pulsuje krew, a ja po prostu robię głębszy wdech; i gaz do dechy i wypuszczam czad, z aparatury co ma 1000 Wat. :)

• 15.5.2020  11:15
    Znaky (TV seriál) (2018)

Nechápu, jak mi polská tvorba mohla tak dlouho unikat. A děkuji Netflixu, že jsem se k tomu mohl dostat i bez dvouhodinového hledání titulků atd. Znaky jsou vlastně taková normální kriminálka. Co se mi na tom ale hrozně líbí je fakt, že po dlouhé době je to seriál s takovým zvláštním feelingem, který ale není udělaný návratem nebo pseudonávratem do 80s. Škoda Kodiaq hlavní postavy mluví za vše. Což mi připomíná jednu z mála slabin - trapný product placement Škodovky a Aukra. Jinak moc dobré.

• 15.5.2020  11:11
    Anthropoid (2016)

Chtěl jsem si letos v květnu k výročí udělat radost a doplnit si tento kousek do sbírky. Je to k dispozici na HBO GO, takže krása. Vydržel jsem 17 minut (vím to naprosto přesně). Zkoušel jsem, jestli to není tím, že koukám v angličtině. Přepnul jsem tedy do češtiny a bylo to ještě horší. Možná... možná kdyby se za těch 17 minut nestalo tolik nepřesností a lží. Není to dokument, ale je to asi jako kdybych točil film o únosu letadla a nebyl to teda únos, ale sestřelní a nebylo to letadlo, ale vrtulník a nebyli v něm lidi, ale jen roboti. Budu obviněn z přílišného lpění na tomto kusu naší historie. Budete říkat, že takto se o tom alespoň dozvědělo mnohem více lidí ve světě. Ale než tohle, radši nic. Dvě hvězdy - jednu za Kubiše a jednu za Gabčíka. Tohle si ale nezaslouží.

• 2.4.2020  22:10
    6 Days (2017)

Mohlo to být dobré, ale skoro každá dějová linka je nedodělaná. Vyjednavač, reportérka, hlavní terorista i hlavní SAS maník. Všechny poznáme tak z 10 %. Trochu to zachraňuje děj, ale hodně tomu pomáhá skutečné pozadí. Finále s plačícím vyjednavačem při telefonátu manželce mě spíš rozesmálo. Je to nedodělaný.

• 31.3.2020  12:44

W. T. F.??? Může mi tohle někdo vysvětlit? Absoutně to totiž nechápu, hlava mi to nebere. Ale slibuju, že odteď, než si cokoliv na Netflixu pustím, půjdu nejdřív sem. A taky už se nikdy nenechám zblbnout tím, že když někdo do popisku filmu napíše nějakou reálnou kauzu, že by to snad o ní mohlo být.

• 22.3.2020  22:18
    Fauda (TV seriál) (2015)

Pokud fandíte týmu ze Západního břehu Jordánu, asi byste se koukat neměli. A taky pokud neodpustíte neherectví bývalým vojákům. Jinak cajk :)

• 24.2.2020  22:19

To je tak špatný, až je to špatný. Potvrdil jsem si pouze několik teorií. 1) Tauše nechápu. 2) Krobotová je hrozně, ale hrozně špatná herečka. 3) Česká kinematografie si právě se zpožděním prochází obdobím, kdy se začínající herečky musí v prvním až druhém filmu zcela zbytečně svléknout.

• 24.1.2020  22:36

Nejhorší dvě hodiny roku 2020, a to je teprve leden. Adam Driver opět špatný, scény nereálné, chování lidí mimo.

• 24.1.2020  22:33
    Paterson (2016)

Vrátil jsem se k této šílenosti poté, co jsem viděl na Netflixu Marriage story. A ano, není to jen chyba Disneyho frančízy, Adam Driver JE nejhorší herec současnosti.

• 8.1.2020  10:05
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Friends jsem ohodnotil hned zkraje používání ČSFD a lakonicky jsem dal 4*. Poprvé jsem ale seriál viděl skutečně celý až v roce 2009, byl to jeden z mých prvních binge-watchingů, i když kvůli počtu dílů trval přes měsíc. Pak přišla Nova 2 a neustálé opakování a nakonec v roce 2019 i Netflix a zpráva, že od 1. ledna 2020 už tam nebudou (nakonec jen v US, ale kdo to měl vědět). Každopádně jsme si dali další komplet během prosince a já to musím zvednou na 5*. Upřímně, ta věc nemá slabé díly, ani slabé série. Je to jedna velká desetiletá jízda a já jsem si 100% jist, že za dvacet let na to budou koukat naše děti. Co lepšího v žánru vzniklo a vydrželo dekádu v takové kvalitě? BBT? HIMYM? Ani náhodou. Přátelé jsou zlatý standard a zatím se mu nikdo nevyrovnal. V TV na ně dodnes po večerech kouká i můj současný šéf, když zrovna přespává sám v Praze.

• 2.1.2020  10:34

Seriál jsem viděl celý. Tohle je sice příjemná tečka, ale nic víc.

• 2.1.2020  10:31

Můj problém je, že v 17 mi máma pustila Jdi a dívej se. Od té chvíle je laťka smutných filmů z WWII nastavena jinde.

• 2.1.2020  09:44

Ok, tohle bude těžké. Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal. Upadající tendence od VII epizody a naprosto zřejmý plán Disneyho spolehnout se na to, že fanoušci stejně přijdou, tak co se srát s nějakým příběhem nebo nedej Bože zápletkou, značily velký špatný. Že se ale od poloviny filmu už budu jen nepokrytě smát, to by mě ani ve snu nenapadlo. Týpek pode mnou v kině normálně usnul. To se nestalo ani během romantických scén mezi Padmé a Anakinem ve druhé epizodě – a to jsme si tehdy mysleli, že nic horšího ve SW neuvidíme. Zřetelně si pamatuju na všechny argumenty a nadávky, které přistály na adresu Skryté hrozby. Závody autíček, dement Jar Jar atd. Co bychom za ně teď dali, že? Místo toho Disney jen přetočil původní trilogii – první díl naděje, druhý díl jsme na dně, třetí závěrečná bitva a konec s hopsáním a objímáním. Než tohle, radši se VII-IX točit vůbec nemělo. Přitom Rogue One a Solo ukázaly, že v Galaxii je milion příběhů, které lze rozvinout a všichni budou spokojení. V šesti původních filmech je tolik postav, že kdyby Disney točil příběhy jen těch nejzajímavějších z nich, má vystaráno na 30 let dopředu a Marvel bude jen tiše závidět. Místo toho jsme dostali totální sračku, kde si autoři scénáře vymýšlí po cestě, co zrovna potřebují. A tak zatímco kdysi byla schopnost zničit planetu výsadou Hvězdy smrti, tedy věci takové velikosti, že si ji lidé na dálku pletli s měsícem, teď se prostě během pár vteřin objeví stovka lodiček se stejnou schopností, protože proč ne? Celou tu špatnost navíc nezachraňují ani hlavní postavy, kde kromě Rey je těžké někomu uvěřit, že svoje chování myslí vážně. Nejhorší je to u hlavní „záporné“ postavy, které bych spíš věřil, že prochází pubertálním rozvratem vztahu s rodiči a obdobím vzdoru, než že to má být hlavní negativní hybná síla v galaxii. Nezbývá než doufat, že se Disney poučí a příště se vydá směrem, jakým se ubírá třeba The Mandalorian.

• 24.9.2019  22:33
    Ad Astra (2019)

Tady vidim velký špatný. Každý podobný film se musí poprat s problémy na několika frontách. V první řadě by mělo u podobných spektáklů platit, že na place je přítomen alespoň jeden fyzik. Proč ale všechny ty filmy jedou, jedou, jedou... a pak se to pokazí. Gravitace, Marťan a teď tohle. Jenomže zatímco Gravitace přinesla alespoň něco nového a fakt se snažila a Marťan byl když nic jiného tak trochu vtipný, tady je naprosto o ničem děj, vizuální stránka i realističnost. Brad Pitt a Max Richter to fakt nezachrání. Přemýšlel jsem, jestli sem vypisovat všechny poznatky. Třeba jak realistické asi bude proletěl prstencem Neptunu jen ve skafandru. Ale zanechám tu jen to, co se ozvalo z řady expatů sedících za mnou v kině, hned jak naběhly titulky. "I am sorry guys..."

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9