SeanLSD

Martin Miklošovič

okres Galanta

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 20.9.2018  01:24
    Angel - Série 2 (série) (2000)

Angelova druhá séria dosahuje svojho vrcholu už pred polovicou v línií s Darlou a Drusillou, W+H a temným Angelom, a neprekvapí, že záver sa jej už po žiadnej stránke nemôže vyrovnať. Hoci koniec prinesie zaujímavé možnosti, kde sa prekvapivo absolútne všetky postavy musia vyrovnávať s novými úlohami, David Greenwalt napokon vymäkne a všetky ponúkané extrémne zapletenia, vyústenia a obete zabetónuje napokon happyendom (možno preto, aby o to viac zašokoval posledným záberom, ktorý vracia k Buffy ). Celá tá krutá démonia dimenzia s nevysloviteľným názvom sa nemôže vyrovnať peklu každodennosti, ktoré spozná v polovici série a vrcholovým častiam, predovšetkým trojici REUNION, REDEFINITION, REPRISE.

• 18.9.2018  14:59

Keďže sa to nesnažilo byť vtipné, nebolo to zďaleka také trápne ako NESTYDA, ale nudil som sa pri tom ešte neskonale viac - tak príšerne, že to už ani nepamätám...

• 18.9.2018  14:55
    Nestyda (2008)

Ostudný prešľap Jana Hřebejka! NEHANEBNÍK je vrchol trápnosti vzťahovej módy českého filmu i umeleckej nemohúcnosti. Jarchovského najhoršie napísané vzťahy mali ešte aspoň životnosť a realistickú prepletenosť, ale Hřebejkovi zrejme nestačilo pri sériovom tempe výroby a pribral si k spolupráci ešte aj kedysi nádejného spisovateľa, ktorý ho stiahol na umelecké dno, ktoré sám už dávno pokúša. A ochotne mu k tomu sekunduje herecká elita! Je to trápne ako reklamy trčiace z každej druhej scény.

• 18.9.2018  14:51
    Medvídek (2007)

Slabá chvíľa Jana Hřebejka a Petra Jarchovského.

• 18.9.2018  14:48

H + J sa vzdali minulosti, ktorá aj tak žije už iba v idealizovaných spomienkach už v HOREM PÁDEM a od úsmevnej poetizácie upúšťajú každým filmom viac a viac. V KRÁSKE ide humor definitívne stranou a nemilosrdne sa rúbe do živého. Nie že by som sa potreboval pri ich filme klátiť od smiechu, ale ten film, s civilnými, presnými hereckými výkonmi mi tak strašne evokoval rodiny okolo mňa, vrátane mojej vlastnej, až ma striasalo.

• 18.9.2018  14:42
    Horem pádem (2004)

Opustiť minulosť po 10 rokoch spracovávania skorohistorickej látky by bolo riskantné aj pre menej nadaných tvorcov, ale Hřebejkovi a Jarchovskému sa presun do súčasnosti podaril brilantne - pri zachovaní receptu obsahujúcemu rovnako ostré tóny ako aj láskavý prístup k človeku. HOREM PÁDEM sa yrovnáva so závažnými témami, ale najlepšie mu ide opäť prepletať rozmanité ľudské osudy zaujímavo vykreslených a životných postáv. Nedostatky v réžií pri snahe o „modernosť“ a nevyváženosti scenára vyrovnáva štandardne dobrý herecký ansámbl, ktorý je takmer vždy hrou na istotu.

• 18.9.2018  14:33

Hneď po dokonalej sladkotrpkej retrokomédií s nádychom nostalgie, ktorá v domácom, československom prostredí okamžite skultovnela, stvorilo duo Hřebejk - Jarchovský dokonalú stredoeurópsku sladkotrpkú tragikomickú drámu, hodnú svetovej súťaže. Wow, to sa u nás skutočne nestáva!

• 13.9.2018  23:04

Presne niečo takéto mi chýbalo! Veľké zvieracie B-éčko s A-čkovým rozpočtom aké tu nebolo od PIRANE A. Aju. ČEĽUSTE krížené s PRIEPASŤOU pre popcornové 21. storočie.

• 12.8.2018  22:00

Zaujímavá otázka prečo sa Vikingovia neusadili v Amerike, keď tam s najväčšou pravdepodobnosťou doputovali, utopená v neveľmi rozpracovanom scenári a fádnej réžií. Nispel ako-tak vie akčné scény, ale atmosféra ide úplne mimo neho. Dôkazom nech je fenomenálny CENTURION Neilla Marshalla postavený na podobne primitívnej báchorke. Hodne zaujímavé bolo aj to, že indiáni hovoria anglicky, asi aby boli publiku sympatickejší, ale Vikingovia hrozivo chrochtajú dajakou starogermánčinou.

• 12.8.2018  21:57
    Vikingové (1999)

Po všetkom, čo sa popísalo o katastrofe tohoto filmu, a dodnes nejasnosti, v čom konkrétne to spočívalo okrem Crichtonovho miešania sa a ako by to vyzeralo bez neho, sa dá skonštatovať, že je to jeden z najlepších pokazených filmov v dejinách kinematografie. Atmosféra je bombastická, hudba exkluzívna, herci skvelí... Vzhľadom ku kvalite Crichtonových kníh sa dá určite povedať aj to, že je to ďalšia premárnená príležitosť ( ale to podľa nadšených čitateľov, medzi ktorých sa rátam, platí aj na VYCHÁDZAJÚCE SLNKO alebo SFÉRU.. ). Ja Crichtona chápem - ale potom si to mal celé točiť sám, veď ani ako režisér rozhodne nestál za hovno!

• 12.8.2018  21:50

Mne sa to páčilo, vďaka evidentnému nadšeniu tvorcov svižné a neotrelé. Film ktorý opakuje schému VIKINGOV (a distribučný názov vskutku navodzuje dojem pokračovania), ale pritom sa obracia aj k tradičnému Beowulfovi, resp. skôr Grendelovi. Crichtona v pozadí nahradil Däniken, pretože k Severanom neprichádza arabský vyslanec, ale mimozemský hosť a namiesto krvilačných praľudí ich bude kosiť vesmírna beštia. Ok, kľudne by som to zvládol znovu. A P. S. - rozhodne to nebolo lacné! Viete, čo je to 50 miliónov dolárov ?!

• 5.8.2018  17:01
    66 sezón (2003)

Rozumiem veľmi dobre tomu, prečo je 66 SEZÓN oceňovaný a uznávaný film. Má totiž skutočne originálnu hravú formu, plnú audiovizuálnych kontrastov a paralel, ktorá v obsahu kombinuje osobné, privátne a intímne so všeobecným a dejinným, je to veselé a úsmevné, ale aj nostalgické a sladkotrpké, a s nadhľadom to cez optiku jednotlivých osudov a jedného špecifického miesta rozpráva veľké príbehy dejín... - teda všetko, čo je v modernej dokumentárnej eseji tak cenené. Ale popritom mám pocit, že je to vlastne len tak ledabolo zbúchané "dielo" chlapíka, ktorý namiesto nedeľného obeda zobral babku na kúpalisko a dedka na strechu, aby im spravil radosť, ale aj aby tam mohol okukovať baby a machrovať na ne, že aký je on filmár.. A teraz tá poetika, tá typicky južanská a blahobytno meštianska, maďarsko-slovenská malátna poetika lenivého letného dňa, ležérneho pôžitkárstva a melanchólie, ktorá trčí z polovice uznávaných slovenských filmov a mne vo veľkej väčšine prípadov, bez ohľadu na to, že som sám jej súčasťou, pripadá pózerská, neúprimná a vykonštruovaná. Že to tak človek cíti, neznamená, že to dokáže aj preniesť do filmu. Pritom je ale 66 SEZÓN dosť dlhých a ak ich divák otrávene nevypne alebo pri ňom nerobí nejaké iné veci, napríklad varí zeleninovú polievku, lúšti krížovku alebo sleduje z okna hádku u susedov na dvore (čo sú presne veci, čo mi k tomu sedia), tá atmosféra ho napokon vtiahne. Zvlášť pre Košičanov to musí mať istú pridanú hodnotu. Ja však mám v sebe dosť vlastnej hravosti i melanchólie a zdá sa mi lepšie nečakať na starobu pri takýchto filmoch, ale skôr vyraziť na to kúpalisko za tými dievčatami, kým nebudeme mať všetci 80...

• 30.7.2018  02:50
    Past (1999)

Už vo svojej dobe to bolo priemerné po všetkých stránkach a stále je - okrem dvoch - a tie sa volajú Sean Connery a Catherine Zeta-Jones, ktorí žiaria ako drahokamy. Za oboma by som skočil do priepasti...

• 30.7.2018  02:44

Dlhé roky jeden z najobľúbenejších. Nemci vedia prekvapiť.

• 30.7.2018  02:43

Takto má vyzerať poctivá hollywoodska rozprávka podľa originálneho námetu! Dnes je toho už kopa, ale kedysi bola iba JASTRABIA ŽENA a bolo to pekelne dobré!

• 8.7.2018  20:13

O dinosauroch nediskutujem - podobne ako hrdinovia tohoto filmu - a už vôbec, ak sú spravení s takým nadšením - a ja som mal pocit, že všetci, čo robili na tomto filme, dinosaurov jednoducho milujú! Ak niekto povie, že scenár je jednoduchý a zle napísaný, tak je sám dosť jednoduchý a zrejme v živote nič nenapísal. JURSKÝ SVET 2 je v prvom rade master class naháňačka v najlepšej spielbergovskej tradícií, perfektne rytmizovaná non-stop action prerušovaná presne odmeranými dávkami oddychu, humoru a emócií. Popritom však podobne ako predchádzajúca časť komplexný rodinný blockbuster s prepracovanými, prirodzene pôsobiacimi motiváciami všetkých postáv, ktorý však vie prekvapiť tvrdšími momentmi a jeho katastrofické ladenie v prvej polovici a hororové v druhej sú zvládnuté vrcholovo. A celé je to neustále prepletané odkazmi na prvý JURSKÝ PARK, na Crichtona a Spielberga, vtipkovaním a flirtovaním a dojemnosťou, pričom celok príbehu ide logickým realistickým smerom vývoja nastoleného v JURSKOM SVETE. Colin Trevorrow má evidentne jasnú víziu - a podobne ako ja alebo Michael Crichton pred 30 rokmi si nerobí ilúzie o využití vyspelej biotechnológie. Pretože Ian Malcolm mal pravdu už vtedy - a má ju aj dnes. Čo ma pritom ale teší - že napriek všetkej tej deštruktívnosti, vrátil do série aj ten úprimný "hammondovský" tón ľudskosti v podobe naivného, ale stále vpred poháňajúceho idealizmu.

• 5.7.2018  23:31

Rodina vie pekne nasrať.. vlastne to robí skoro nepretržite.. - ale väčšina ľudí nič iného nemá.

• 1.7.2018  01:52

Akosi sa pozabudlo na to, že tam malo ísť aj o písanie... Lenže tu je záujem skôr o príklon k dekadencií, písanie ustupuje a do popredia sa dostávajú drogy, porno a hudba... ktorými žijú nielen Kalifornčania v súčasnosti zrejme ďaleko viac než nejakou posranou literatúrou.

• 30.6.2018  15:01

Ambiciózny scenár s pôsobivým rozmachom v čase i priestore katastrofálne doplatil na producentské zásahy a výsledný patvar stojí za pozornosť hlavne pri komentovaní s kamošom po litri vína. Nikdy totiž netušíte, čo s bude diať v nasledujúcej chvíli a przniace strihy vás z ničoho nič prenášajú do nezmyselných scén, doslova šokujúcich vsuviek a (ne)vysvetlení. Vidieť z nich, že nápady neboli zlé - vysvetliť pôvod kocky v minulosti a definitívne sa zbaviť pekelnej brány kdesi v budúcnosti - a to veľmi originálnym spôsobom na vesmírnej stanici. Aj v tejto podobe sa však zo skazeného HELLRAISERA: BLOODLINE stáva najprekvapivejší diel série - čo zrejme aj bol zámer, ale asi nie v takejto podobe. Vrcholom všetkého je z cestovania vesmírom zozelenelý Klincohlav, ktorý sa všade motá ako taký retard a neprestajne žvaní, kecá, žvásta bez hlavy a päty, až v krčmovo-shakespearovských rozmeroch.

• 30.6.2018  14:46

"There is no good. There is no evil. There is only flesh...the patterns to which we submitted." __ "Human dreams. Such a fertile ground for soil the seeds of torment." ___ Pinhead stratil tajomnosť, ale zase sme si ho konečne poriadne užili, tak ako on si užil svoju párty na zemi... Takže jedno veľké plus a jedno veľké mínus. Výtvarne opäť triumfálne, scenáristicky už totálne Béčko, zábava s Cenobitmi odsýpa, ale zaujímavejšia je skôr prvá polovica. ___ "Don´t debate with me, girl. Just come here and die, while you still have the option to doing it quickly." __ Oh i´ll enjoy making you bleed, and I´ll enjoy making you enjoy it." __ "You will burn in hell for this. - Oh, burn. Such a limited imagination."

• 30.6.2018  14:03

Don´t trick us again, or your suffering will be legendary even in hell. ___ Ohurujúca výtvarná stránka a krásna kučeravá Kirsty zakrývajú, že sa vytratila všetka vnútorná logika, ktorú vybudoval knižný aj filmový HELLRAISER. V scenári je všetko náhodné a nezmyselné, čo je oproti dramaturgicky zovretému komornému predchodcovi podstatná strata. Bez vysvetlenia miznú policajti, dom, ktorý zhorel, stojí, nevieme, ako sa doktor dostal ku kocke a prečo sa Julie môže vrátiť z pekla, nič sa nedozvieme o otcovi, nositelia moci, ikonickí Cenobiti, sú porazení. V úplnom - a hlúpom - rozbití stanovených pravidiel to pripomína druhú NOČNÚ MORU. A to je škoda, vzhľadom k tomu množstvu nápaditej výtvarnej práce na efektoch, obyvateľoch podsvetia aj pekelnému labyrintu, ktorí spolu s gejzírmi krvavých nechutností vydržia po celý čas baviť aj úspešne zastierať prázdnotu obsahu.

• 30.6.2018  13:32
    Hellraiser (1987)

Oh, no tears, please. What a waste of good suffering! ___ Prečo je HELLRAISER geniálny ? Lebo vznikol z ničoho, história jeho vzniku je jedným z tých veľkých príbehov z dejín filmu, ktoré fascinujú, lebo túžba tvoriť, realizovať svoju víziu v nich stojí nad všetkým ostatným. Z mála peňazí vyťažil neskutočné veci, necháva priestor predstavivosti, tak ako veľké knihy... Väčšina ostatných dielov sa snaží ukázať nepredstaviteľné, ale iba jednotke sa to vďaka náznakom a úžasnej práci s tajomnom podarilo... pretože za príbehom nebola iba exhibícia, ale skutočná vízia veľkého umelca, vychádzajúca zo strachov a túžieb, ktoré sú univerzálne. A hoci prešlo 30 rokov. keď príde krvavý efekt, ešte stále vyráža dych... - a to sa nikdy nemôže podariť obyčajným filmovým remeselníkom.

• 30.6.2018  13:10

Z piateho dielu série, ak má na ne vôbec odvahu dívať sa, musel mať radosť aj sám Clive Barker. Noirová atmosféra s psychologicky prepracovanou postavou nejednoznačného detektíva pripomína niektoré jeho poviedky aj film LORD OF ILLUSIONS a pozornosť tvorcov si tu zaslúžil každý detail. Paradoxne prvá časť série, ktorá šla priamo na video, má nielen profesionálny look a nápaditý prístup k téme, ale aj bezchybnú precíznu réžiu, prekvapivo výborný výkon hlavného hrdinu, fantastickú hudbu a stále skvelé efekty. Nie že by sme ako diváci netušili, kam to bude smerovať, ale prepadanie sa do šialenstva je pôsobivé a uvedomenie si pekla dostatočne znepokojivé..Osobne som veľmi šťastný, že sa mi podarilo z toho pekelného kruhu uniknúť... prehral som si znovu niekoľkokrát prvú emotívnu scénu s Josephovou krásnou rodinou a tou nádhernou prostitútkou, a vypol film tesne predtým, ako otvorí kocku. Radšej večnosť váhať, či som neurobil chybu, ako celú večnosť svoje chyby opakovať...

• 23.6.2018  23:44
    Melancholia (2011)

Prvý film astronomického leta, v melancholickom čase, keď sú prvé letné dni chladnejšie než celá jar, a ja idem sám do kina v cudzom meste, kde ma všetxi odmietli, s hroziacim Mesiacom visiacim nad plátnom v roztrhaných oblakoch a pri poslednej scéne zaznie z vedľajšieho dvora With or Without You.. ___ urobili pre účinok určite viac než Larsova prekliata roztrasená kamera v naťahovaných scénach, ktoré MELANCHÓLIÍ zbytočne berú značný kus atmosféry.

• 23.6.2018  01:22

Seriál sa zvrháva na frašku, ktorej len úplný záver vracia kvalitu. Otvorený vzťah Karen a Hanka už začína byť vyslovene absurdný, stále funkčný a založený na takej nesmiernej Moodyho charizme, že by sa aj Mulder pustil do pátrania alebo Karen, tá úžasná žena, nemá žiadnu dôstojnosť. Sledované v priebehu jari 2018.

• 20.6.2018  20:37
    Raná díla (1969)

Marx, blato, humor a blonďatá Miss.

• 20.6.2018  20:35

Myslím, že ak bol niekto s kamerou pri belehradských študentských protestoch v roku 1968,mohol z toho vyťažiť ďaleko ďaleko viac, ale nakoľko nepoznám okolnosti a podmienky vzniku filmu, nezačnem kritizovať tak sofistikovaného a ironického autora, za akého na základe iných jeho diel Želimira Žilnika nepochybne považujem..

• 15.6.2018  01:22

Ďaľší Anderson do zbierky. RUSHMORE má všetky kvality, ktoré sa o ňom píšu, ale...

• 14.6.2018  12:50

Polstoročia je preč, ale problémy mládeže v puberte sú stále také isté.. Hrozne ľahký film, ako je u Paskaljevića zvykom a súčasne jeho najčeskejší, ale pritom aj strašne povrchný. Mne prišiel hrozne doslovný a explicitný, bwz decentnosti a jemnosti najlepších českých filmov tohoto typu. Nuž, Balkánci na rozdiel od našich BÁSNIKOV a pod. idú rovno na vec. Rodinný príbeh nemá takmer žiadnu previazanosť s rokom 1968 a dejinnými udalosťami, ktoré sú na pozadí ukazované, je to iba umelá kombinácia, hlavný hrdina by to isté mohol prežiť o 10 rokov skôr či neskôr v tej istej podobe - len v televízore by bežalo niečo iné..

• 12.6.2018  12:57
    Rane (1998)

Divokejší ako UNDERGROIND, roztrieštenejší ako SUD PRACHU, tragickejší ako ZEM NIKOHO, zábavnejší ako NIE SME ŽIADNI ANJELI a vulgárnejšie ako čokoľvek.. to je zhrnutie ťažko popísateľného videoklipu srbskej reality 90.rokov, ktorý svojou komediálnou prehnanosťou presvedčivo ilustruje vnútorný chaos a spoločenské pomery totálne izolovaného národa vo vojne so všetkými. Úpadok morálky a hodnotového rebríčku je samozrejmý, a efekt na mladých ľudí, ktorí v tom vyrastajú, je prijatie zákona džungle. K slovu prichádzajú inštinkty mladého zvieraťa. Takže násilie, sex, drogy a zbrane.. v tak šialených kombináciách, že šokujú aj skúseného diváka. Subjektívne najznepokojujúcejší bol fakt, že som seriózne rozmýšľal, či v záverečnej replike, že aj tak obišli lepšie než tí, čo tu zostali, nemal hlavný hrdina náhodou pravdu..

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42