SeanLSD

Martin Miklošovič

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 4.5.2021  08:57

Odzbrojujúca dokonalosť filmovej formy tohoto diela, v ktorom je vyslovene perfektná každá jedna zložka filmovej práce, mi bráni analyzovať tento film hlbšie psychologicky. Nabudúce.

• 2.5.2021  23:23

Mohol to byť parádny príbeh... - už sa to tam črtalo. Škoda, že zostalo len na pol ceste... a hodnotiť túto sériu po dieloch nemá zmysel, keďže ide o prepojený príbeh.

• 23.4.2021  01:41

No keď už došlo na bitku, tak to šlo. Žiadna revolúcia, ale ani žiadna hanba. Niekto by mohol povedať, že o to predsa hlavne v takomto filme ide. Akože hej.. ale čo to potom zaváži, keď všetko ostatné je také nejaké.. nijaké? Nemastná-neslaná hudba, nič moc scenár ani výprava, nulová atmosféra, postavy bez charizmy. Bijú sa dobre, ale stačí to na celovečerný film? Ja som veľký fanúšik MK, ale som divák, nie hráč. A preto je pre mňa všetko vyššie spomenuté rovnako dôležité. Neviem kto je Simon McQuoid, nemyslím si, že je neschopný, ale na Andersonov film sa nechytá. Ani na seriál. A dokonca ani na najhoršie z Tancharoenových videí... Cit pre rytmus, výrazné tempo, osobitý štýl, špecifická choreografia, krásny detail, pôsobivá atmosféra, charizmatické herectvo, pocit tajomna... - to všetko všetci jeho predchodcovia mali a tu (až na chvíľkové náznaky a výnimky) chýba.

• 20.4.2021  23:43
    Like House (TV pořad) (2021)

Pri prezeraní bulváru som narazil na informáciu, že je nová megatrapná reality-show s ľuďmi, čo sa "stali známymi" na niečom, o čom som pred takým mesiacom ešte ani nevedel, že existuje - a pravdaže som musel ísť okamžite do toho. Nebudem sa tváriť, že som sa chvíľu nebavil... - počítaním sekúnd, počas ktorých by som sa necítil trápne. Ale potom už to bola len priemerná nuda... proste nejaké viac či menej sympatické decká sa rozprávajú v baráku. ____ Ako môžem hodnotiť inak ? Aká je hodnota tohoto programu ? Aká je hodnota toho, čo títo ľudia robia ? ČO vlastne robia ? TOTO ? A TikTok ? What ? Prečo to niekoho baví sledovať ? KTO ich sleduje ? Mno, minimálne sa zdá byť istým, že uživateľia ČSFD to nebudú... ___ Slovo, ktoré celý tento vesmír najlepšie vystihuje, je NiČoTnOsŤ.

• 19.4.2021  02:15

Jejda, to vyzeralo skoro ako remake Morelovho BEZ SÚCITU, kde vymenili Paríž za Madrid a jedného plešatca z PULP FICTION za druhého. Plus nejaký mlaďas, ktorý dostáva v starej dobrej Európe poriadne zabrať - nielen od tých najbližších, ktorí nie sú tými, za ktorých sa vydávajú, ale aj od agentov, teroristov, policajtov,, no proste každého... No Mechri s tým síce veľmi nezamechril, ale asi že sa držal viac pri zemi, bolo to ďaleko pútavejšie než Morelov hollywoodsky pokus.

• 11.4.2021  05:12

Ian McEwan feeling a úžasná Saoirse Ronan vo filme opäť zaujímavo režírujúceho Macdonalda, so zvláštnou atmosférou, ktorý sa mi akosi podozrivo nedostal pod kožu.

• 4.4.2021  02:43

Bravúrne a čisté dobrodružstvo s atmosférou, o niekoľko tried lepšie ako Jacksonov pompézny blábol a.v porovnaní s tými neskoršími prekombinovanými (a čím ďalej tým horšie natočenými) hovnami hotový zlatý fond kinematografie.

• 4.4.2021  02:26

Na takto obludne titánsku mega mecha sračku sa niekto musel naozaj posnažiť - a len za to, že to vo svojej úrovni debility a tvorivej nemohúcnosti vydržalo konštantne až do poslednej sekundy neudelím okamžite čestný, exemplárny odpad! Celý ten nefilm vyzerá, akoby ho napísala a natočila banda 8-ročných detí. Tým by som ale nejakú dávku talentu priznal...hocikto starší 12 rokov, kto si vraví filmár, by sa mal za niečo takéto hlboko hanbiť..

• 29.3.2021  04:55

Sam Levinson sa už týmto filmom ukázal ako jeden z najlepších hovorcov nastupujúcej generácie (a nemyslím v prvom rade filmárskej) a to práve tou premenlivosťou a prestrelenosťou, ktorá toľkým divákom na jeho filme vadí. Pretože čo definuje život množstva tínedžerov 21. storočia vo vyspelom svete ? Extrémy, zaháľka a neobmedzenosť konzumu vrátane drog, dostupnosť audiovizuálnych produktov a chytrej elektroniky v neistom svete virtuálnej spoločnosti a sociálnych sití na jednej strane, a súčasne fyzická realita (malo- či veľko-)mesta, pevné pravidlá školy, viac či menej zreteľné spoločenské hranice a pretrvávajúca finančná odkázanosť na rodičov, ako aj nekompromisná konkurenčnosť a povrchnosť prostredia kapitalistického sveta, v ktorom vyrastajú. To všetko tvorí vonkajšie membrány bublín, v ktorých prebieha ich pubertálny kvas. A ASSASSINATION NATION toto všetko premiešava v dokonalý postmoderný bordel, ktorý má svoju vnútornú štruktúru, ale nie je pritom prostý náhodilostí v zmysle toho, čo všetko si z lákavej premisy a možností jej vývoja, ako aj možností výberu jednotlivých prvkov v nich, vyberá. Pokojne by s tým zvládol niekoľkosériový seriál s množstvom postáv, línií a šokujúcim vývojom, že by aj Joss Whedon bledol závisťou... už ani nehovoriac a filmárskej stránke veci a nápaditom striedaní žánrov, ktoré nedá vydýchnuť. A baví. Aj znepokojuje. Donúti rozmýšľať - alebo obhajovať svoje rozhorčenie argumentami. Nie je to nadčasové dielo, ale nie je to ani chaotický žvást. Naopak - je to perfektne premyslené vyjadrenie chaosu vo vnútri mladých duší a pochybností, ktoré o tomto zdanlivo dobre usporiadanom a ako nám tvrdia, perfektnom svete a dobe máme.

• 27.3.2021  04:17
    Spontaneous (2020)

Mal som predstavu, že dostanem cynickú zábavu o vybuchujúcich stredoškolákoch, ale tá rýchlo prehrala svoj boj s citlivou (či skôr chápavou) sondážou do emocionálneho života mládeže (ak sa dá nazvať citlivým prístup s pozadím kamarátov a spolužiakov miznúcich v gejzíroch krvi). Autor (či už filmu alebo predlohy - kniha od Aarona Starmera) sa zrejme potreboval vyrovnať s touto fázou života a vytvoril na pozadí bizarného nápadu stredoškolský film (knihu) v tom najlepšom slova zmysle, v hlavnej úlohe s tými, čo ešte málo kalkulujú, no o to viac cítia - a svojim citom veria. Všetko to okolo slúži len k riešeniu základnej mládežníckej otázky - Čo so životom ? - teda otázky, ktorú tí, čo už viacej kalkulujú a menej cítia, respektíve svojim citom menej veria a menej sa nimi riadia (rozumej: dospelí) už nikdy potom nepociťujú tak pálčivo. Ja osobne som pochybnosti ohľadom riešeni tejto otázky uspokojivo nevyriešil dodnes - a preto ma tento príbeh o úprimnosti, nevinnosti, irónií a láske, o ich skaze a predovšetkým o prchavých, vzácnych okamihoch, ktoré môžu byť v ktoromkoľvek okamihu posledné, hlboko zasiahol. O to viac, že som čakal cynickú zábavu o vybuchujúcich stredoškolákoch. A pre úplnosť nutno doložiť, že línia explodujúcich tiel bola absolútne nezvládnutá, bez vývoja a bez nápadu - okrem samotného nápadu. Iba zábavné pozadie, respektíve prostriedok pre srdcervúci príbeh o mladej láske a strate, komentovaný s citom a humorom a fenomenálne odzbrojujúco zahraný. To u mňa jednoznačne víťazí, hoci sa takému žánru s ohľadom na svoju precitlivelosť voči mladosti vyhýbam. Práve preto - že bez tej absurdne lákavej premisy a menu Briana Duffielda, ktorého scenáre sa mi náramne pozdávajú, by som sa k SPONTANEOUS a k tej emocionálnej búrke, určenej zrejme úplne iným ročníkom, asi len tak nedostal...

• 14.3.2021  01:12
    Útěky na Kostariku (TV seriál) (2017)

Najlepšie sa to pozerá, keď je človek sám na úteku v Kostarike.

• 1.3.2021  22:04
    The Terror (TV seriál) (2018)

Väčšie či menšie odchýlky od reality aj od knihy, ale keby bola každá spracovaná tak poctivo, svet by nebol zlé miesto..

• 28.2.2021  13:49
    Král Galů (2001)

Uff! Silný zážitok. Po počiatočnom ohromení som si to začal užívať ani nie ako paródiu, ale skôr ako výsledok horečného úsilia snaživých amatérov bez talentu, ktorí dostali do rúk značný rozpočet. Alebo ako film, ktorý po prípravných prácach opustil filmársky štáb a nechal ho napospas komparzistom. Tých tam bolo skutočne požehnane - a hlavné postavy tiež vyzerali, že ich vybrali spomedzi nich. Ktosi tu trefne poznamenal, že herectvo Christophera Lamberta spočívalo iba v jeho nalepených fúzoch a otrasnej parochni. Celok je bizarne nepodarený film, hodný nie Vercingetorixa, ale Asterixových dobráckych a prihlúplych parťákov.

• 20.2.2021  22:13
    Cold Skin (2017)

Horor do polovice presne podľa môjho gusta - v zmysle, že presne takejto samoty a nehostinnosti, obklopenej studeným nekonečným oceánom sa desím. Keďže som pozeral bez traileru, celé som si to náramne užil. Avšak postupné vymiznutie tajomstva spätne trochu schladilo moje nadšenie a ten očakávaný zvrat a poľudštenie ku koncu, také akési "deltorovské" zmierenie v závere, by som radšej zamenil za nemilosrdné a ľadové lovecraftovské vyznenie, ktorým dýcha prvá polovica filmu.

• 20.2.2021  21:56
    Maják (2019)

Podľa mňa trochu moc manieristické a nedotiahnuté v žiadnom z niekoľkých sľubných aspektov. Mohlo to byť rovnako geniálne ako THE WITCH, ale nie je. Jediné, čo je tu dokonalé, sú doslova strhujúce výkony hereckých predstaviteľov a dialógy a povahy, ktoré im boli napísané. Všetko ostatné ustrnulo v začiatočnej rovine. Predpokladám, že to asi z veľkej časti aj bol zámer Eggersových - a tak sledujeme podivínsku dvojicu poprdkávajúceho mudrlanta Dafoea a ostýchavého Pattinsona večne žmúlajúceho viržínko, ako sa potácajú smerom k šialenstvu - alebo v ňom už od začiatku nenápadne, ale o to pevnejšie sedia a záleží len na nás, či si ten mimoriadne fyzický, ale súčasne odtažitý, vierohodný, ale aj okate filmový umelecký priestor v ich spoločnosti užijeme. Mňa to neustále vytváranie interpretácií toho, čo sa deje, čo je realita a čo sen, prelud či halucinácia týkajúca sa aj samotných postáv, bavila. Ale aby mi to odpálilo dekel ako režisérov pekelný debut, to teda nie.

• 20.2.2021  00:59
    Příběhy za kamerou (TV seriál) (2019)

Príjemný prehľad - nič viac, nič menej. Nenazval by som to úvodom - pre neznalého je to príliš rýchle a skratkovité, mená a filmy sa len tak valia, že nestačíš gúgliť a znalec / fanúšik sa tam zase nič nové nedozvie.

• 10.2.2021  22:55
    Naked Attraction (TV pořad) (2016)

Nové dno televíznej zábavy. Alebo to nie je zábava ? Veru nie je - a to je na tom najprekvapujúcejšie... - že je to nuda! Možno by sa tam dal vykopať dajaký ten dobrý vplyv v pôsobení na pozitívny vzťah ku svojmu telu, ktoré nemusí vyzerať ako z... no, televízie (ale to sa dá robiť aj inak ako absolútnym oderotizovaním tela) - ale čo ma je potom, keď ma to nebaví. A informácie, ako napr. či popularita úpravy prsníkov v Británií v posledných rokoch stúpa alebo klesá, tiež nejak zásadne v živote nevyužijem. To, čo by ma na týchto formátoch zaujímalo naozaj, sa tam nikdy nedozviem.

• 9.2.2021  23:51
    Bez soucitu (2010)

Chvíľu sa to tvári ako celkom zaujímavý film. Chvíľu. Ale od príchodu arogantného superzabijáka Voska, čo myslí na 6 krokov dopredu, a bojuje tak precízne, že to ani nevidieť (pre istotu mu dali iba jednu bojovú nestrieľaciu scénu, zostrihanú na nepoznanie), sa odkrýva neuveriteľne debilná zápletka, ktorá je síce časom ozvláštňovaná akože zvratmi, ale aj tie sú tak nasilu a neelegantne podané, že ako celok sa ten film do konca potáca kdesi medzi zhovievavosťou a odsúdením rovnako toporne, ako Travoltova (držka) postava snaží o divácke sympatie. A Meyers je stelesnenie toho filmu - teda ambiciózny zmätok. Polovicu filmu sa motá s čínskou vázou plnou koksu v rukách a nevie prečo... navyše ho ani neberie... - ale keď už sa poddá, možno by sa celý ďalší dej dal najlepšie pochopiť ako feťácky úlet a hlučná párty a paranoja - aj s vytriezvením a absťákom. Pretože inak vo chvíli, kedy strieľa do hlavy svojej snúbenici obloženej výbušninami fakt nemôže mať jasné, či teda ide o drogy, terorizmus, špionáž, spiknutie alebo len zlepený nezmysel pre jedného namachrovaného plešouna, ktorý si má z Paríža urobiť strelnicu. Pierre Morel, ktorý stál ako režisér či kameraman pri zrode štyroch najväčších akčných peciek, ktoré vzišli z Bessonovej fabriky (KURIÉR, ODTRHNUTÝ Z REŤAZE, OKRSOK 13, 96 HODÍN), to ako tak drží pohromade, ale jeho kariéra akčného superrežiséra sa rozpadá rýchlo ako čínske a pakistánske gangy v tomto filme niekoľko okamihov potom, čo sa zjaví Travolta.

• 2.2.2021  22:03

Pořád jen na kolena a na kolena... a jinak to nebude.

• 2.2.2021  22:01
    Rebelové (2001)

Romantici vždy končia najhoršie.

• 1.2.2021  15:25

Tiež som si kedysi predstavoval, že to takto bude vyzerať na koleji... - a možno aj vyzeralo, len bezo mňa, lebo ja som sa namiesto toho kdesi inde platonicky zamilovával - a potom zo zúfalstva pozeral takéto filmy...

• 1.2.2021  15:24

Tiež som si kedysi predstavoval, že to takto bude vyzerať na koleji... - a možno aj vyzeralo, len bezo mňa - lebo ja som sa namiesto toho kdesi inde platonicky zamilovával...

• 1.2.2021  15:22

• 1.2.2021  15:21

Tiež som si kedysi predstavoval, že to takto bude vyzerať na koleji...

• 1.2.2021  14:24

Zo začiatku rovnako veľa zvierat ako súloženia, takže sa človek vyžije, potom zase priestor medzi vypĺňa chvíľami až skutočné herectvo. Selenine (nesexuálne) scény pred zrkadlom a v jedálni, keď ju vyobliekanú a krásne nalíčenú uvedú do spoločnosti len preto, aby sa pustila prstami do polievky, poukazujú na to, že Joe D´Amato je z filmovej branže a snaží sa tvoriť skutočný film. Bohužiaľ stroskotáva na tom najdôležitejšom – nevie veľmi točiť sexuálne scény. PS – Všimol si niekto, že kameramanom tohoto, ako aj ďalších D´Amatových kúskov je chlap, ktorý sa volá Fred Slonisko ?

• 1.2.2021  14:22
    Sahara (1998)

Z nejakého dôvodu na mňa sexuálne scény v SAHARE pôsobili, že nikoho moc nebavili, napriek vrcholovým predstaviteľom a mohutným výstrekom. Vysvetliť si to dokážem jedine neschopnosťou režiséra, ktorý tomuto druhu scén nedokáže dať správny rytmus a šťavu a zabíja ich nekonečnými spomalenými zábermi a otravnou romantickou hudbou. Taká PYRAMÍDA bola 10-krát žeravejšia.

• 30.1.2021  00:13

Mám pocit, že nIečo takéto môžu natočiť jedine Juhoslovania. Psychoanalytik by v tom možno hľadal srbský kult smrti.

• 24.1.2021  22:28

1 - Musím povedať, že až do zaradenia tohoto dokumentu do televízneho vysielania som netušil, že nejaký Adam Lambert existuje, ani že Queen už zopár rokov znovu koncertujú po svete. 2 - Patrí k veľkým iróniám našej doby, že jedna z najšpecifickejších kapiel hudobnej histórie našla svojho nového speváka v komerčnej talentovej súťaži. 3 - Všetci zúčastnení sú naozaj veľkí sympaťáci a človek im to praje, navyše Adam je naozaj hviezda, na ktorú radosť pozerať. 4 - Toho uisťovania, že nikto iný na celom svete ale naozaj nemá taký neuveriteľný hlas už bolo ku koncu trocha moc, 5 - aj keď musím uznať, že po prepočúvaní Lambertových albumov som náchylný tomu veriť. 6 - Hovorím si, že keď už im to spolu tak eňo-ňuňo úžasne ide, že sa našli, hneď si sadli a celý vesmír zapracoval, aby aj mileniáli mohli zistiť, čo to je ten Queen, čo takto skúsiť napísať nejaké nové pesničky miesto mlátenia zlatého prasaťa starých hitov do omrzenia ?

• 24.1.2021  22:08
    Dalida (2016)

"Viete čo je najťažšie, keď ste medzi životom a smrťou ? Zvoliť si život. Smrť je sladká. - A predsa ste napokon zvolila život. - Nie. To len smrť ma nechcela." ___ Keď som si sadal k tomuto filmu, počul som meno DALIDA prvýkrát v živote, prisahám! Už len to ma prekvapilo, vzhľadom k tomu, o akú veľkú star s dlhou kariérou sa jednalo. Ale tak pochopiteľne - jej hudba nie je žiadna moja šálka, a to prekvapivo ani vrátane disco fázy. Po filme už viem o koho sa jedná - a že čo si o nej na základe toho filmu myslím ? Že mala pekne divný vkus na chlapov, Či že si ju pekne divní chlapi vyberali ? Každopádne, že si s nimi vôbec nezadala. Akosi to vyznelo, že vždy chcela to, čo práve nemala. V kuse fňukala, že nemá chlapa... - lenže zrovna málo ich tam nebolo. Že túži po láske... - ale sama sa zrovna moc nesnažila vzťahy urovnávať. Že chce dieťa... - ale keď ho mala, nechala si ho vziať. Ako keby potrebovala, aby okolo nej to nešťastie krúžilo, nech sa z neho môže vyspievať. Vzala si toho, ktorého už nemilovala, zabuchla sa do slabocha, ktorý sa zastrelil, "lebo mu publikum nerozumie", opustila mladíka, s ktorým čakala dieťa, lebo bol mladý... a kam sa podel ten potomok poľských kráľov, ktorý pôsobil ďaleko najnormálnejšie ? Film, inak pekne realizovaný, veľmi dobre zvláda zakrývanie tej zacyklenosti v schéme "chlap - pesnička - spomienka - smrť". Tak prečo vlastne dávam 4 ? Lebo keď je pre vás život k nezneseniu, tak odpustím.

• 22.1.2021  23:00

Luc Besson je geniálny filmár. Svojským spôsobom aj z pozície výrobcu akčných filmov. Ako jediný totiž pochopil, ako spojiť šteňací výraz a herecké schopnosti Jeta Li s jeho fenomenálnym bojovým umením do dokonalej zmesi. Táto nesie v geniálne jednoduchom nápade názov DANNY PES (v prípade doslovného prekladu by sme sa asi smiechu zo strápnenia neubránili) a v našich končinách výnimočne výborný distribučný názov ODTRHNUTÝ Z REŤAZE. Presne v jeho zmysle sa tu zbesilá špinavá akcia (Yuen Woo Ping!) strhne ešte skôr než titulky... - a o to je šokujúcejšie, že Dannyho prechod do normálneho života je natoľko kúzelný, zaujímavý a herecko-scenáristicky príťažlivý, až začne popierať samotnú podstatu tohoto filmu ako akčného.. - pretože množstvo divákov si návrat akcie (ktorý ostatne nie je príbehovo bohvieako zvládnutý) jednoducho NEŽELÁ. A také niečo sa podarí iba hŕstke akčných filmov - zvlášť v prípade, že tá akcia samotná je naozaj prvotriedna! Výbušná, nápaditá, prehľadná, brutálna... podmazaná Masovým Útokom... na ulici, v aréne, na záchode... na chrochtanie a slintanie proste. Lenže proti nej stojí plyšák, zmrzlina, Mozart... obrázková knižka, klavír, melón... slepý ladič, dievča s rovnátkami, spomienka na mamu...

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53