SeanLSD

okres Galanta

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 20.1.2019  22:30
    Vlkodlak (2010)

Nič mi ten film nepriniesol okrem dvoch hodín pekných obrázkov. Ale mne je taká galéria mýtickej, večne jesennej, vidieckej Británie, ktorú som nikdy nevidel, a kolorovaného viktoránskeho Londýna dosť.

• 18.1.2019  23:32
    Van Helsing (2004)

Monštrózna chujovina, ktorá mala prepojiť najslávnejšie monštrá Universalu (a príbehy 19. storočia) na spôsob LIGY VÝNIMOČNÝCH, ale Sommers scenárista neexistoval - alebo ten scenár stratil.. - a ani si to nevšimol - a Sommers režisér sa zasa stratil v prepálených digitálnych efektoch, nakladaných bez rozmyslu a rytmu v zbesilom tempe. Gróf Dracula ukradne nápady doktorovi Frankensteinovi, aby mohol robiť pokusy na vlkolakoch a dať skutočný život svojim nemŕtvym deťom ? Wow! OK!!. Do toho sa mu však z poverenia protipríšeráckej vatikánskej organizácie pripletie Van Helsing, ktorý nemá čo na práci potom ako v Paríži odpratal pána Hydea... a dačo dočinenia s tým má aj rodina cigánskych barónov - ale že aké tajomné putá ich to všetkých spájajú z minulosti, som fakt nepochopil. Totálny bordel, nenormálny gýč. Sommersovo detské nadšenie tu dosiahlo bodu, v ktorom to decko dostane do ruky 150 miliónov, aby si natočilo film o klasických literárnych príšerách. Pôvab MÚMIE, jej rytmika a vyváženosť prvkov dávno zabudnuté - a hoci je VAN HELSING tak sprostý a zároveň svižný, že utečie relatívne bezbolestne, je to nuda s otrasnou akciou, ktorú z úplného dna vyťahuje pár energických tónov Alana Silvestriho a fantastická výprava. Mne osobne pomohol aj častý pohľad na nádhernú Kate v mužskému oku lahodiacich kostýmoch..

• 16.1.2019  03:39
    Mumie (2017)

Tak niekedy sa predsa len aj Tom Cruise sekne! A keď už, tak kolosálne! Alex Kurtzman je totálny amatér, ani nepamätám, kedy som videl tak katastrofálne zle režírovaný "veľký" film. Horšie je snáď už iba napísaný. Vážne sú pod týmto blábolom podpísaní D. Koepp a Ch. McQuarrie !?! Aj tí museli byť v ťažkom zatemnení mysle. Takáto nezvládnutá kombinácia hororu, komédie a akcie prinajlepšom pripomína nevydarené žánrovky z 80. rokov, ale paráde Sommersovej MÚMIE nesiaha ani po členky! Zaujímavo pôsobil jedine Dr. Jekyll a jeho ústav, ale aj tam ma už hneď iritoval jasný zámer spustiť ďalšiu superhrdinsky - hororovú sériu, do ktorej budú môcť chytrí scenáristi napratať čokoľvek sa im bude hodiť do krámu. Megatrapas.

• 15.1.2019  19:26
    2012 (2009)

Emmerich na entú - a absolútnu! Nie že by 2012 nebolo rovnako prihlúple a podľa tej istej schémy ako ostatné jeho fláky, ale tentokrát je to natočené s takou chuťou, dobrými hercami a zdravým kusom odstupu, že sa nedokážem ubrániť nadšeniu - čo som rozhodne nečakal... Tá rodinka vyvolených ako zo Starého zákona - s tak gargantuovskou porciou šťastia, že ju musela vybrať aspoň od miliardy spálených, utopených a rozmliaždených pozemšťanov - totiž uniká autami, lietadlami a archami cez a pod a skrz padajúce cesty, mosty, mrakodrapy, mestá, hory a kontinenty s takou pompéznosťou a štýlom, že ma donútila výskať od nadšenia. Wow! - tak nejak sa Roland ešte raz vypäl, aby ma totálne zničil svojou nádhernou, definitívnou deštrukciou, a už nikdy viac by sa o to nemal pokúšať, pretože viac už sa mu to nemôže podariť!

• 15.1.2019  17:50
    Den poté (2004)

Typický príklad toho - dostali sme kopu prachov na triky, poďme do toho rýchlo splácať nejaký scenár. Podľa osvedčenej receptúry, trochu aktuálnych pseudovedeckých žvástov, jednu rozdelenú rodinku a pár vedľajších postáv na prežitie k tomu, aby sme mali pocit plnohodnotného pohodového víťazstva, aj keď štvrtina svetovej populácie zhynie biednou smrťou. S výnimkou trikovo prvotriedne spracovanej búrky (na veľkom skutočná pastva pre oči) a dynamickej, atmosférickej sekvencie s vlkmi na duchárskej ruskej lodi mátožne sa ponevierajúcej zaplaveným New Yorkom, som sa nevedel zbaviť pocitu, že to tentokrát Emmerich odflákol.

• 14.1.2019  01:55
    Aliance (2016)

Odpoveď na otázku, ako neísť z blata do kaluže, resp. ako nájsť konečne nejaký režim, ktorý by vás nemanipuloval, je jednoduchá - nikam nechodiť a najprv si zamiesť pred vlastným prahom!

• 13.1.2019  17:52
    Atlantida na dosah (TV film) (2017)

Čo mňa serie, je tá dramatizácia vytvárajúca dojem pátrania hodného Indianu Jonesa, ktorá musí byť po jeho vzore napokon zákonite korunovaná úspechom. Keďže som sa však ako v problematike slušne zorientovaný človek dozvedel aj nové informácie a videl krásne zábery toho, čo už som poznal. prižmúrim oko. James Cameron proste zaplatil kamošovi výlet, to by sa mi páčilo...

• 13.1.2019  17:41
    Atlantida: Důkaz (TV film) (2011)

Napriek názvu sa dokument nezaoberá príliš špekuláciami okolo Atlantídy. Načo aj... Platónov text považuje v súlade s väčšinou triezvych vedeckých názorov za symbolickú moralitu s dozvukom obrovskej katastrofy, ktorú spôsobila erupcia Théry v dobe bronzovej, dosť pravdepodobný dôvod úpadku minojskej kultúry. Jej detailná analýza očami geológov a vulkanológov a krásna prehliadka súčasných vykopávok z minojského obdobia na Santorini, ktoré som doteraz nevidel, sú hlavnou náplňou stopáže. Kľudne to mohlo byť dlhšie.

• 11.1.2019  17:34
    Zabiják (2003)

Ako sa vraví: neserte archeológov! O tom, ako jeden spravodlivo naštvaný, čo sa ako decko príliš díval na Indianu Jonesa, vykosí po polke sveta polku všetkých čínskych mafií. Ukazuje tak spolu s Indym, o aké drsné povolanie sa jedná, čo vedia iba tí, čo niekedy robili v daždi a mraze archeologickú sondu s rozpadajúcimi sa krompáčmi. Bez ohľadu na absolútnu nezmyselnosť filmu je ZABIJAK dostatočne svižný a poriadne tvrdý, SS je tu ako duch rozsievajúci skazu a preto mám tento kúsok napodiv ešte celkom rád.

• 11.1.2019  17:26

Rozmýšľam, či sa D. M. Paul snažil o SKALU 2 alebo PREPADNUTIE 3: NOVÝ ALCATRAZ. Každopádne to nie je vôbec márne, v pohode priemerný akčňák, ktorý mohol byť s vybrúsenejším scenárom a Bayovou réžiou parádny, hoci Seagalova akcia nestojí za veľa a Ja Rule je skôr pitvoriaci sa orangutan, než sympatický parťák. Steven je tu v takom strašnom utajení, že si dokonca zapáli cigaretu!

• 11.1.2019  17:21
    Profesionál (2001)

Rozumiem tomu takto : Po vynikajúcom ZABIJAKOVI POLICAJTOV mal byť toto ďalší príspevok do znovu sa rozbiehajúcej kariéry SS v podobe tímovky, kde nie je sám jediným búchačom. Nemalo ísť o k smrti nudný akčný výplach, ale skutočný Film s príbehom, bez bojových umení s už až rutinérsky očarujúcim psychopatom Hopperom a stále drsným sympaťákom Sizemorom. Ale filozofujúci akčný Céčkar Pyun absolútne nezvládol scenár – a to si ho dokonca ani nenapísal.

• 11.1.2019  17:18
    Patriot (1998)

Toto bol posledný Stevenov pokus o tak trochu iný žáner a vymanenie sa zo škatuľky akčnej hviezdy odsúdenej na pomalé odumieranie. Už len to bolo podozrivé, že vznikol podľa knižnej predlohy. Seagal ako rančer a ľudomilný doktor, čo pomáha starým ľuďom a miluje zvieratá, milujúci otec (pravdaže bez ženy) rozkošnej dcérky (podobne ako v PREPADNUTIACH), to by bolo príliš...a preto takisto aj, ako inak, ťažký expert, „krotiteľ vírusov“ a ex-profík zo CIA, ktorý už túži jedine po pokojnom živote na vidieku... jasné! Na rozdiel od ostatných si nemyslím, že ten film je unavený, práve naopak tu ešte Seagal – aj ako producent – chuť mal (dokonca sa pokúsil herecky prekonať - prvý krát som ho tu videl stratiť nervy). Ale ťažko to nevyšlo a kontrast prírody a vysokej techniky nedokázali do príbehu previesť čo len trochu príťažlivo. Vo viacerých motívoch nadväzuje PATRIOT na JACKA T. - škoda že celá táto humano-bio-eko-fair trade trilógia (spolu s ALJAŠKOU V PLAMEŇOCH) nedopadla šťastnejšie... Neschopnosť spraviť tento film aspoň trošku zaujímavo úplne zastiera jeho posolstvo – že nie nezávislosť a priekopnícky duch otcov zakladateľov vynútené násilím sú tými pravými americkými hodnotami, ale dedičstvo ešte staršie, indiánske, s jeho láskou k voľnosti, slobode, mieru a prírode. Pri záverečných scénach vojakov v maskách zbierajúcich lúčne kvietie som sa však výbuchom smiechu neubránil... nechcene komediálne pôsobiace zhadzovanie lupienkov z vojenských helikoptér je nevídaný pohľad vskutku pre bohov!

• 9.1.2019  13:39

Zimbardo by mal radosť. Toto je presne Luciferov efekt v praxi - ako sa z panáčikov, ktorým sa dá akurát smiať, stane vďaka odhodlanosti, presvedčeniu a uniforme jediného vodcu, ako aj ľahostajnosti spoločnosti, poriadkových zložiek a v neposlednom rade nás, divákov, strach naháňajúca sila. Teda - až tam to film nedotiahol, ale ku koncu smiech riadne tuhne na perách.

• 9.1.2019  13:25

Keby to tak vyšlo naozaj, bol by to hviezdny kus dokumentárneho filmu. Ale že šlo o "rekonštrukciu" a teda vlastne nedokázateľnú manipuláciu, navyše s totálne nepresvedčivým a alibistickým "epilógom", tak mi akosi nie je jasné, vo co gou... Chápem, že pre Klusáka mohlo byť lákavé aj si trochu zainscenovať, ale stráviť tým 2 roky a plytvať svojim talentom - ako mne sa doteraz javil - využiteľným na skutočné kauzy..? Rozmýšľam, čo okrem svojej exhibície týmto dielom dokazuje - okrem svojej schopnosti nájsť exotov a dostať sa im do života - prípadne na čo aspoň poukazuje... Že neonacisti sú nedospelí mamičkini maznáčikovia, čo zarábajú hovno a trochu popletení, ale vlastne dobráci ? A je to pravda - alebo je taký len Dalibor ?

• 3.1.2019  17:20

De Niro ako režisér dokázal, že sa od všetkých tých majstrov, s ktorými natáčal, skoro všetko naučil. Jediné, čo tomu chýba, je výraznejší štýl, je to "iba" príbeh.

• 3.1.2019  17:18
    Spáči (1996)

Máloktorý príbeh dokázal zo seba dostať a na seba navŕšiť toľko kontroverzie... tu sa nejedná o žiadnu satisfakciu, celý čas by ste nevedeli na mieste väčšiny postáv, čo so sebou.

• 31.12.2018  00:22

Takisto ďaleko zaujímavejšie dielo než zbožňované vychvaľované (hoci nie prechválené) TŘI OŘÍŠKY. Príbeh o putovaní a napravení ľahkovážneho princa-pochábeľa je proste ďaleko epickejší než lokálna domácka puťka a jej túžba po plese. Princ Velen je však podobne neakčný rozprávkový šťastlivec - iba taký nevýrazný Kubo, čo sa oňho bolo treba furt starať a čo mal kopu šťastia, už len zato, že bol princ, a že mal také sestry a švagrov a Večernicu. Nuž ale tá cesta, nástrahy, Větrník, Měsíčník a Slunečník ako aj Lenka, Elenka a Helenka urobili na dobrodružnú dušu svoje...

• 31.12.2018  00:17

Pre mňa rozhodne zaujímavejšie ako oplieskaná vypelichaná POPELKA.

• 31.12.2018  00:13

Že ani nekonečná adorácia a do omrzenia uvádzanie v hlavnom vianočnom primetime našich TV staníc nedokázali POPELCE ubrať kúzlo, svedčí jednoznačne v jej prospech a ako dôkaz jej kvality. Nefalšovaný pôvab pri všetkej tej jednoduchosti, o ktorej aj sám režisér povedal, že sa točila najľahšie zo všetkých jeho diel, je jeho najobľúbenejšou a najšťastnejšou rozprávkou tvorí v podstate iba pár ingrediencií, namiešaných tak šťastne - je tu čarokrásna Svobodova hudba, zasnežená krajina, zvieratká a kúzelná hlavná predstaviteľka. A máme tu hotový stredoeurópsky kult, ku ktorého uctievačom nepatrím, ale jeho kvality mi nie sú ľahostajné... raz za pár rokov. ____ Inak, všimol si vôbec niekto, že Popelka je vlastne tiež napokon iba obyčajná zlatokopka ? Dá princovi jedinú podmienku, ale vidiac jeho nekonečnú hlúposť, nakoniec jej to je aj tak jedno a vezme si ho, hoci sa mu predtým vysmievala. Čo na tom, že je to len nafúkaný tupec, hlavne že je princ! A láska zmôže zázraky!

• 30.12.2018  18:37

Bresson opať prekvapil. Spočiatku zvláštna zmes nudy a napätia prerástla do minimalistického predchodcu ( prototypu ? ) útekových filmov. Škoda že obrazová strohosť bola kompenzovaná zvukovou záplavou. Tá istá forma, ktorú v DENNÍKU VIDIECKEHO FARÁRA považujem za výrazné plus, mi prišla neúčinná, hoci u človeka odsúdeného na fyzickú i psychickú trýzeň nemusela byť. Vnútorný monológ tu však často doslova duplikuje videné, v pustých a jasných záberoch a sekvenciách kopíruje celkom evidentné deje a fakty, čo ma chvíľami vyložene otravovalo. Oproti svojmu predchodcovi mal pritom zovretejšiu formu, začína i končí útekom, a celý sa mu venuje. Lakonické konštatovanie hroziacej neodvratnej smrti a i keď očakávaný, prekvapivo uvoľňujúci happyend a nezobrazovanie krutých či drsných scén vyvolávajú rozhodne menej emócií než tragický osud nešťastného mladého pátera. Je túžba po slobode bola menej než viera v Boha ?

• 30.12.2018  18:27

Hovorí a píše sa často, že DENNÍK VIDIECKEHO FARÁRA je prototypom duchovného filmu. Nuž, neviem. Na „duchovný“ film mi prišiel až moc ukecaný, aj vzhľadom k tenučkej predlohe, a slová, zvlášť ich premiera mi vždy prišli ako to, čo od duchovna odvádza. Som ochotný prijať termín „náboženský“ film, „spirituálny“, ale hoci sa mi chce z neznámych pohnútok a pnutí polemizovať, kašľať na slovíčkárenie – nedá sa totiž poprieť, že je to film mimoriadnej sily, ktorý prinúti človeka prechádzať sa v daždi a premietať o zmysle života a jeho márnosti. Je takým, duchovným, náboženským či spirituálnym preto, že tá bezbranná postavička s bicyklom, ktorá trpí a nerozumie ľuďom, stojí s neuveriteľnou silou a presvedčením čelom osudu len vďaka sile svojej viery. Vo svetle neskorších, beznádejných Bressonových filmov, ktoré tak šokovali jeho obdivovateľov, čo ho zaškatuľkovali ako „kresťanského režiséra“, je teraz omnoho jasnejšie, že mu šlo o osud človeka, bojujúceho s pomocou svojej viery, než o akési abstraktné duchovno, inak by totiž „spiritualitu“ neprezentoval na tak až citovo vydieračskom príbehu postavy, s ktorou sa jednoducho nedá nesúcitiť, neľutovať ju, či už neochvejnú vieru v spravodlivého Boha má, alebo nie, a šlo by v prípade jej snáh teda len o číry humanizmus. _____ Pre mňa je to tým pádom skôr spoločenská dráma, sociologicko-náboženské dielo, ktoré ukazuje dilemy a váhanie nie obyčajného veriaceho, čo má vieru sám pre seba, ale kňaza, ktorý ju má širiť a upevňovať, a to v dobe a prostredí, kedy viera stráca svoj zmysel, nehrá veľkú úlohu v živote spoločnosti a kedy aj tí, čo sa k nej hlásia ( a zrejme hlavne oni ), nechápu príliš jej zmysel a význam, chápu ho povrchne alebo vôbec, iba mechanicky opakujú alebo ešte horšie, pokrytecky sa tvária. Je to zrejmé z konania jednotlivých postáv a ich vzťahu k farárovi, ambivalentnom až nenávistnom, často až od tej chvíle, kedy dôjde k stretu s jeho vskutku kresťanským, nie ľudským oduševnením. Preto to nevie ani s tými ľuďmi, ktorí sú jemu a jeho snahám naklonení. Vo filme sú tieto skutočnosti podľa mňa omnoho jasnejšie, než ono „duchovno“, ktoré v ňom kdekto vidí už od dob Cahiers du cinéma. K uzmiereniu dodávam, že prázdny kostol dobre stelesňuje jedno i druhé.

• 30.12.2018  18:20

Nepríjemné hry nepríjemných ženských, čo sa hrajú na nóbl paničky a chlap, ktorý má plno peňazí na rozmary kur(iev)tizán a nič inšieho na práci okrem fatálneho zamilovávania sa v štýle pubertálneho sopliaka, čo počíta stromy, schody či lucerny. Nie že by ma to tak dráždilo, vieme predsa svoje o francúzskej dekadencií a hlavne o svojom vlastnom 9-ročnom chodení do kruhu, (ne)počítaní panákov, fliaš a jointov k zabúdaniu a následne ďalšie desiatky hodín postávania kdesi na zime len s chabou nádejou, že sa ktosi vyvolený zjaví a snáď aj nejako zachová! Lenže! – v mojom prípade to znovu a znovu ustrojil sám osud, nemusel to na mňa nikto narafičiť ( a keby hej, dotyčná by si zaslúžila veľmi pomalé trýznenie, nechty vytrhať, obočie spáliť ) a dekadencia mimoriadnych rozmerov bola až výsledkom neschopnosti správať sa chlapsky. Nemám preto pochopenia, ani nevidím žiarivú výnimočnosť Bressona, iba ak prekvapení z porovnania s najslávnejšími dielami pojednávajúcimi o ukecanej, duchaplnosťou iskriacej intrigánskej hre ( ktorá bola dielom hercov, Cocteaua a Diderota ).

• 29.12.2018  17:49
    Běžin luh (1937)

Podľa dochovaných záberov nádherne snímaný film mohol byť zaujímavým doplnkom a možno aj protipólom GENERÁLNEJ LÍNIE, ktorý by dokázal Ejzenštejnovu umeleckú aj ľudskú veľkosť. Nanešťastie veľký tvorca narazil na múr, ktorý sám v dobrej viere pomáhal budovať a z jeho diela zostali len úlomky...

• 29.12.2018  16:50

Neprekvapuje, že Ejzenštejn vo svojom prvom zvukovom diele nevyužil možnosti hovoreného slova a dialógu, ale pristúpil skôr k akémusi ranému videoklipu so silnými, prudko sa striedajúcimi náladami. A urobil to dobre!

• 29.12.2018  15:47

Celkom výrazné dielko, ale už ani na svoju dobu zrejme nijak zvlášť objavné.

• 27.12.2018  17:29

SÁM DOMA pre 21. storočie a jeho zvrhlých, predčasne mediálne vyspelých odchovancov. Veľmi som si užil.

• 19.12.2018  00:49
    99 franků (2007)

Áno. Chcem to všetko! Depresiu na hrane samovraždy a nihilistické zúfalstvo mám aj bez drog, práce, peňazí, sexu a uznania.. S nimi môže byť tá prázdnota aspoň trochu farebnejšia, chvíľami dokonca zabúdaná a koniec rýchlejší a zábavnejší.

• 12.12.2018  10:23

Boží muž Boyka sa napokon vráti tam, kde začal, čo je zvlášť prekvapivé od mlátiča, ktorý zatiaľ jediný zo západnej pologule dokázal v tomto storočí získať srdcia fanúšikov arénoviek a vyrovnať sa svojim vzorom z 80´ś. Čo prekvapí viac je jeho naivita, taká tá skautská odhodlanosť vyhrať poctivo, keď zase skočí na lep bezškrupulóznemu hajzlovi a namiesto toho, aby mu zakrútil krkom okamžite, alebo aspoň hneď ako zistí, že ho obabral a vytrieskal jeho poskokov ako prázdnu slamu, sa najprv musí nechať dokaličiť akýmsi hovadským monštrom. Nuž, ale čo by človek neurobil pre odpustenie!

• 12.12.2018  10:20

Adkins bol dostatočne dobrý na to, aby sa mohol premlátiť na stranu Dobra - a pritom nemusel ignorovať svoju minulosť, čo je v tomto žánri oproti 80. rokom náramný vývoj. A tak si po vzore svojho idola Jeana-Clauda mohol natočiť svoj vlastný SÚBOJ CTI.

• 12.12.2018  10:15

Božemôj! Väzenský film a pritom arénovka ? Perfektné bojové scény ? Fantastická hudba ? Obaja mlátiči sú súčasne aj dobrí herci a majú charizmu?! Vývoj postavy!! Funkčné emocionálne momenty!!! Dokonalá žánrovka!

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44