SeanLSD

Martin Miklošovič

okres Galanta

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 13.11.2018  15:39

Objektívne to rozhodne nie je dobrý film... - učebnicovo zrežírovaná masovka s hladkým, nenápaditým scenárom, o legendárnej skupine som sa v podstate nič nedozvedel, a aj to, čo áno, bolo faktograficky nepresné - ale subjektívne je BOHEMIAN RHAPSODY nesmierne mocná. Je to však zásluha geniálnej hudby Queen a silného príbehu Freddieho Mercuryho, urputne zahraného hlavným predstaviteľom, že ma to od prvej chvíle strhlo. Navyše by som určite nevyhral súťaž o najtriezvejšieho diváka v sále, čo iba znásobilo celú tú záplavu emócií, zrýchlilo energický tok filmu a opantalo ma omamným pocitom, aké to asi musí byť, keď vás všetci tak strašne milujú a davy sú vo vytržení z každého vášho pohybu, tónu a slabiky.

• 4.11.2018  21:00
    Venom (2018)

Superhrdinov má svet možno dosť, ale Toma Hardyho rozhodne nie.

• 31.10.2018  18:38
    Halloween (2018)

Na nekonečných hororových sériách, comebackoch, remakoch a rebootoch je dobré to, že človek vidí viacero alternatívnych koncov príbehu, ktorý má rád a môže si vybrať, ktorý mu vyhovuje. Ja som HALLOWEEN nikdy rád nemal. Napriek tomu som videl všetky časti. Takže čo bolo dobré na tomto kúsku ? Že sa všetci zúčastnení tvorcovia snažili, aby to nevyzeralo trápne a blbo, ako sa na taký obdivovaný kult patrí - a že vzniklo rozumné a v medziach žánru pútavé slasherové retro, hoci stále nie je jasné, kde málo pohyblivý, od detstva 40 rokov internovaný magor nabral svoju silu a znalosti pohybovať sa svetom. Že súperi boli vyrovnaní - teda aspoň tí, čo sa na to väčšinu života pripravovali a že postavy boli veľmi fajn - do toho najposlednejšieho civila. Mínusom je však to, že sme to všetko už toľkokrát videli. A stále je to iba idiot s maskou a veľkým nožom... Jediný naozaj zaujímavý nápad (spoiler) - s doktorom, ktorý sa mohol stať vysvetlením dvojitej existencie Michaela Myersa ako zatvoreného úchyla a súčasne vraždiacej príšery - čím by sa vytvoril mostík k celej sérií - a súčasne nastolili skutočne provokatívne otázky ohľadne výmeny rolí pri posadnutosti nejakým fenoménom - nebol bohužiaľ využitý. Scenáristicky tak zostáva najnovší HALLOWEEN iba epigónom legendárnej prvej časti. Rob Zombie so svojou tvrdou verziou ma zaujal rozhodne viac.

• 29.10.2018  22:12

Neverím sice, že Neil Armstrong hodil do mesačného krátera spomienku na svoju mŕtvu dcéru, tak ako Winston CHurchill necestoval metrom, kde si vypočul názory občanov, ale film bol poctivý a vtiahol ma, mohol som tak zase vďaka filmu zažiť tie pocity, ktoré nijak inak nemôžem.. byť prvým človekom na Mesiaci.. Plus najsilnejší orchestrálny soundtrack za veľmi dlhú dobu!

• 21.10.2018  23:10

Hovno revízori, diváci sa takto moria! Ako sa taká amatérčina vôbec dostala do kín? Aj Pražský Dopravný podnik, ktorý to musel sponzorovať, aby presvedčil ľudí, nech netrápia tých chudákov revízorov jazdením načierno, sa napokon musel dištancovať. Nefunguje tu totiž nič okrem hudby,.15 minút je zábava sledovať, jak naozaj zlé to je, potom už len trápenie.

• 21.10.2018  01:34

Odkedy si ma melanchólia filmu plne získala, chodila mi po rozume už len otázka od čoho všetkého závisí, že sú ľudia schopní takto milovať.

• 20.10.2018  01:26
    Zloděj (1981)

Keby nebol hlavný hrdina chuj, ktorého debilne nerozvážne, necitlivé a naivné chovanie v rozpore s profesionalitou v "remesle" ho pripravilo o všetky moje sympatie, mohol tento atmosférický a pozorne zrežírovaný debut Michaela Manna v produkcií začínajúceho Jerryho Bruckheimera dopadnúť omnoho pamätihodnejšie. Realistické a podrobné zobrazenie lúpeží bohužiaľ nedoplnila aj presvedčivá psychologická a vzťahová stránka, ktorej bolo pritom paradoxne venovanej omnoho viac priestoru. A keď sa záver zvrhne do primitívnej kovbojky, je to zlé.

• 18.10.2018  23:09

Brilantná chuťovka.

• 17.10.2018  16:14

Druhí REVÍZORI sa rozhodne nekonajú. Ani príbeh podnapilého clapca, čo si chcel najskôr trochu vynahradiť nešťastný život a potom ho ovládla chamtivosť a pôžitkárstvo, nie je nijak výnimočný. Výnimočné bolo iba šťastie, ktoré pri tom mal a sláva, ktorá ho sprevádzala - ale to sme sa mali potom na to pozerať z iného uhla pohľadu, z perspektívy verejnosti a jeho mediálneho obrazu a legendarizovania zločinu. Sám Viszkis bol proste iba obyčajný lupič, úspešnejší ako druhí, ktorý mal viac šťastia než odvahy a rozumu...Ale Antalova réžia je niečo tak fantastické, že ma ani na chvíľu neopustila radosť z číreho filmárskeho remesla.. - a to je čím ďalej tým vzácnejšie. Celkový feeling filmu je niečo o toľko úrovní vyššie aj od stredoeurópskeho nadštandardu, až sa tají dych. Niet divu - režisér sa vrátil z Hollywoodu a na jeho filme je to sakramentsky vidieť!

• 17.10.2018  16:03
    Genesis (2018)

Škoda, že film skončil, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Inak festivalovka ako vyšitá, ktorá zaujme tým menej, čím viac podobných filmov ste už videli. Dlhé, depresívne a krásne komponované zábery, pomalá, neutešená každodennosť. Jeseň v prírode a šedivosť v civilizácií. Plus aktuálne, nadčasové a pretrvávajúce problémy.

• 17.10.2018  15:59

Čím to je, že nech sa Maďari pustia do akéhokoľvek žánru, dopadne to o toľko lepšie ako u nás ? To sú o toľko talentovanejší, alebo do toho dávajú len viac peňazí ? Zrejme oboje...

• 16.10.2018  15:30
    Nina (2017)

7/10

• 16.10.2018  15:30

7/10

• 7.10.2018  23:24

Jack ten svoj barák nakoniec moc nezvládol a mám pocit, že ani Lars. On je tu ten ozajstný Mr. Sofistication, ktory chcel toho povedať až príliš. Alebo si len robil srandu zo sériových vrahov?

• 27.9.2018  15:30

No ja neviem, ale takto asi nie. PREDÁTOR zacielený na celú rodinu a pritom šialený, správne akčný a krvavý ? Nefungovalo to spolu... možno ako dačo na hranici výsmechu - a navyše to utieklo akosi príliš rýchlo a bezproblémovo. Plus plno otrepaných hovadín, ktoré na hollywoodskych spotrebných trhákoch neznášame. Najviac prekvapuje, že Shane Black je tu ďaleko lepší režisér než scenárista. Síce sa mu podarilo predátora napchať do konceptu pásovej komiksovky, kde máločo pôsobí reálne, ale to sme nechceli.. - kto po tom túžil ? Pritom akčné scény sú neočakávane svieže, svižné a prehľadné. Taký mal byť celý film - len vojaci šialenejší, atmosféra hustejšia a predátor badass motherfucker ako kedysi. Lebo ak ho poskladali z najvýberovejších génov celej Galaxie, tak by túto neinformovanú a nekoordinovanú partičku pokosil v prvej scéne. Chlapec bol nevyužitý, matka zbytočná, vedkyňa skákajúca po autobusoch a strkajúca do kapsy elitných vojakov ako päsť na oko, tie psiská vyslovene hrozné. A ten ušľachtilý zámer prvého predátora ? - ech. A ten robot na konci ? - v ďaľšom dieli si podá ruku s IRON MANOM.

• 20.9.2018  01:24
    Angel - Série 2 (série) (2000)

Angelova druhá séria dosahuje svojho vrcholu už pred polovicou v línií s Darlou a Drusillou, W+H a temným Angelom, a neprekvapí, že záver sa jej už po žiadnej stránke nemôže vyrovnať. Hoci koniec prinesie zaujímavé možnosti, kde sa prekvapivo absolútne všetky postavy musia vyrovnávať s novými úlohami, David Greenwalt napokon vymäkne a všetky ponúkané extrémne zapletenia, vyústenia a obete zabetónuje napokon happyendom (možno preto, aby o to viac zašokoval posledným záberom, ktorý vracia k Buffy ). Celá tá krutá démonia dimenzia s nevysloviteľným názvom sa nemôže vyrovnať peklu každodennosti, ktoré spozná v polovici série a vrcholovým častiam, predovšetkým trojici REUNION, REDEFINITION, REPRISE.

• 18.9.2018  14:59

Keďže sa to nesnažilo byť vtipné, nebolo to zďaleka také trápne ako NESTYDA, ale nudil som sa pri tom ešte neskonale viac - tak príšerne, že to už ani nepamätám...

• 18.9.2018  14:55
    Nestyda (2008)

Ostudný prešľap Jana Hřebejka! NEHANEBNÍK je vrchol trápnosti vzťahovej módy českého filmu i umeleckej nemohúcnosti. Jarchovského najhoršie napísané vzťahy mali ešte aspoň životnosť a realistickú prepletenosť, ale Hřebejkovi zrejme nestačilo pri sériovom tempe výroby a pribral si k spolupráci ešte aj kedysi nádejného spisovateľa, ktorý ho stiahol na umelecké dno, ktoré sám už dávno pokúša. A ochotne mu k tomu sekunduje herecká elita! Je to trápne ako reklamy trčiace z každej druhej scény.

• 18.9.2018  14:51
    Medvídek (2007)

Slabá chvíľa Jana Hřebejka a Petra Jarchovského.

• 18.9.2018  14:48

H + J sa vzdali minulosti, ktorá aj tak žije už iba v idealizovaných spomienkach už v HOREM PÁDEM a od úsmevnej poetizácie upúšťajú každým filmom viac a viac. V KRÁSKE ide humor definitívne stranou a nemilosrdne sa rúbe do živého. Nie že by som sa potreboval pri ich filme klátiť od smiechu, ale ten film, s civilnými, presnými hereckými výkonmi mi tak strašne evokoval rodiny okolo mňa, vrátane mojej vlastnej, až ma striasalo.

• 18.9.2018  14:42
    Horem pádem (2004)

Opustiť minulosť po 10 rokoch spracovávania skorohistorickej látky by bolo riskantné aj pre menej nadaných tvorcov, ale Hřebejkovi a Jarchovskému sa presun do súčasnosti podaril brilantne - pri zachovaní receptu obsahujúcemu rovnako ostré tóny ako aj láskavý prístup k človeku. HOREM PÁDEM sa yrovnáva so závažnými témami, ale najlepšie mu ide opäť prepletať rozmanité ľudské osudy zaujímavo vykreslených a životných postáv. Nedostatky v réžií pri snahe o „modernosť“ a nevyváženosti scenára vyrovnáva štandardne dobrý herecký ansámbl, ktorý je takmer vždy hrou na istotu.

• 18.9.2018  14:33

Hneď po dokonalej sladkotrpkej retrokomédií s nádychom nostalgie, ktorá v domácom, československom prostredí okamžite skultovnela, stvorilo duo Hřebejk - Jarchovský dokonalú stredoeurópsku sladkotrpkú tragikomickú drámu, hodnú svetovej súťaže. Wow, to sa u nás skutočne nestáva!

• 13.9.2018  23:04

Presne niečo takéto mi chýbalo! Veľké zvieracie B-éčko s A-čkovým rozpočtom aké tu nebolo od PIRANE A. Aju. ČEĽUSTE krížené s PRIEPASŤOU pre popcornové 21. storočie.

• 12.8.2018  22:00

Zaujímavá otázka prečo sa Vikingovia neusadili v Amerike, keď tam s najväčšou pravdepodobnosťou doputovali, utopená v neveľmi rozpracovanom scenári a fádnej réžií. Nispel ako-tak vie akčné scény, ale atmosféra ide úplne mimo neho. Dôkazom nech je fenomenálny CENTURION Neilla Marshalla postavený na podobne primitívnej báchorke. Hodne zaujímavé bolo aj to, že indiáni hovoria anglicky, asi aby boli publiku sympatickejší, ale Vikingovia hrozivo chrochtajú dajakou starogermánčinou.

• 12.8.2018  21:57
    Vikingové (1999)

Po všetkom, čo sa popísalo o katastrofe tohoto filmu, a dodnes nejasnosti, v čom konkrétne to spočívalo okrem Crichtonovho miešania sa a ako by to vyzeralo bez neho, sa dá skonštatovať, že je to jeden z najlepších pokazených filmov v dejinách kinematografie. Atmosféra je bombastická, hudba exkluzívna, herci skvelí... Vzhľadom ku kvalite Crichtonových kníh sa dá určite povedať aj to, že je to ďalšia premárnená príležitosť ( ale to podľa nadšených čitateľov, medzi ktorých sa rátam, platí aj na VYCHÁDZAJÚCE SLNKO alebo SFÉRU.. ). Ja Crichtona chápem - ale potom si to mal celé točiť sám, veď ani ako režisér rozhodne nestál za hovno!

• 12.8.2018  21:50

Mne sa to páčilo, vďaka evidentnému nadšeniu tvorcov svižné a neotrelé. Film ktorý opakuje schému VIKINGOV (a distribučný názov vskutku navodzuje dojem pokračovania), ale pritom sa obracia aj k tradičnému Beowulfovi, resp. skôr Grendelovi. Crichtona v pozadí nahradil Däniken, pretože k Severanom neprichádza arabský vyslanec, ale mimozemský hosť a namiesto krvilačných praľudí ich bude kosiť vesmírna beštia. Ok, kľudne by som to zvládol znovu. A P. S. - rozhodne to nebolo lacné! Viete, čo je to 50 miliónov dolárov ?!

• 5.8.2018  17:01
    66 sezón (2003)

Rozumiem veľmi dobre tomu, prečo je 66 SEZÓN oceňovaný a uznávaný film. Má totiž skutočne originálnu hravú formu, plnú audiovizuálnych kontrastov a paralel, ktorá v obsahu kombinuje osobné, privátne a intímne so všeobecným a dejinným, je to veselé a úsmevné, ale aj nostalgické a sladkotrpké, a s nadhľadom to cez optiku jednotlivých osudov a jedného špecifického miesta rozpráva veľké príbehy dejín... - teda všetko, čo je v modernej dokumentárnej eseji tak cenené. Ale popritom mám pocit, že je to vlastne len tak ledabolo zbúchané "dielo" chlapíka, ktorý namiesto nedeľného obeda zobral babku na kúpalisko a dedka na strechu, aby im spravil radosť, ale aj aby tam mohol okukovať baby a machrovať na ne, že aký je on filmár.. A teraz tá poetika, tá typicky južanská a blahobytno meštianska, maďarsko-slovenská malátna poetika lenivého letného dňa, ležérneho pôžitkárstva a melanchólie, ktorá trčí z polovice uznávaných slovenských filmov a mne vo veľkej väčšine prípadov, bez ohľadu na to, že som sám jej súčasťou, pripadá pózerská, neúprimná a vykonštruovaná. Že to tak človek cíti, neznamená, že to dokáže aj preniesť do filmu. Pritom je ale 66 SEZÓN dosť dlhých a ak ich divák otrávene nevypne alebo pri ňom nerobí nejaké iné veci, napríklad varí zeleninovú polievku, lúšti krížovku alebo sleduje z okna hádku u susedov na dvore (čo sú presne veci, čo mi k tomu sedia), tá atmosféra ho napokon vtiahne. Zvlášť pre Košičanov to musí mať istú pridanú hodnotu. Ja však mám v sebe dosť vlastnej hravosti i melanchólie a zdá sa mi lepšie nečakať na starobu pri takýchto filmoch, ale skôr vyraziť na to kúpalisko za tými dievčatami, kým nebudeme mať všetci 80...

• 30.7.2018  02:50
    Past (1999)

Už vo svojej dobe to bolo priemerné po všetkých stránkach a stále je - okrem dvoch - a tie sa volajú Sean Connery a Catherine Zeta-Jones, ktorí žiaria ako drahokamy. Za oboma by som skočil do priepasti...

• 30.7.2018  02:44

Dlhé roky jeden z najobľúbenejších. Nemci vedia prekvapiť.

• 30.7.2018  02:43

Takto má vyzerať poctivá hollywoodska rozprávka podľa originálneho námetu! Dnes je toho už kopa, ale kedysi bola iba JASTRABIA ŽENA a bolo to pekelne dobré!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43