fabuloso

Pavol Gibala

okres Bratislava

2 body

• 12.7.2019  07:00

Je to už 40 rokov, čo zmaľovaný chlap s divokým három rozvibroval so svojimi melancholickými víziami žalúdky ľudom po celom svete. Pod vplyvom The Cure vznikla snáď každá druhá kapela, ktorá dnes niečo znamená. V Hyde Parku to bol krásny večer, ktorý sme vďaka Timovi Popovi mohli zažiť aj na striebornom plátne. Uvidíme, či The Cure čaká ďalších rovnako úspešných 40 rokov :) A je to vlastne úplne jedno. Chlapci predsa plakali, plačú a budú plakať vždy.

• 10.1.2019  22:40
    NJPW Dominion (TV pořad) (2018)

„Kenny Omega has done it!" Dominion 2018 je jednou z najlepších wrestlingových show nielen posledných rokov, ale celkovo. Navyše, priniesla pravdepodobne najlepší zápas histórie. Štvrtý a záverečný diel rivality Kennyho Omegu a Kazuchiku Okadu je niečo, o čom je zbytočne rozprávať, je to nutné vidieť. O všetkom svedčí fakt, že uznávaný žurnalista Dave Meltzer prisúdil tejto epickej, hodinu aj päť minút trvajúcej, bitke vo svojom hodnotiacom ratingu 7 hviezdičiek (z 5 možných...). Kennyho zisk najprestížnejšieho titulu NJPW a koniec rekordnej 720 dňovej dominancie Okadu, len dotvára už tak skvelý dojem. Dovolím si tvrdiť, že tento súboj sa bude v rôznych rebríčkoch najlepších zápasov histórie objavovať pred tak legendárnymi zápasmi ako Flair vs. Stemboat z roku 1989, Misawa vs. Kawada z 1994 či Misawa vs. Kobashi z 2003. Ak k tomu prirátame (takmer) street fight Jericho vs. Naito alebo zápasy Takahashi vs. Osprey a Young Bucks vs. Los Ingobernables, superlatívy sú na mieste.

• 9.1.2019  09:10
    NJPW Wrestle Kingdom 13 (TV pořad) (2019)

Pravdepodobne najslabšie WK za posledných päť rokov, ale napriek tomu s mimoriadne vysokou kvalitou, ktorú dokáže momentálne ponúknuť iba New Japan Pro Wrestling. Niektorým zápasom síce chýbala poctivo vybudovaná storyline, ale samotné zápasy stáli za to. V pamäti ostanú najmä zápasy Ibushi vs. Osprey, Okada v.s White a samozrejme hlavné ťaháky. Chris Jericho priniesol do Japonska nové prvky typické pre americký wrestling a slávi úspech. Jeho anabáza v NJPW bola veľkým oživením. Kenny Omega sa dôstojne rozlúčil s pôsobením v NJPW päťhviezdičkovým zápasom s Hiroshim Tanahahsim. Jeho prehra, podobne ako aj väčšina ostatných výsledkov, sa dali predpokladať. Teraz začína pre NJPW nová era. Bez viacerých hviezd, ktoré si to namieria do novo vzniknutej All Elite Wrestling, ale napr. aj s radikálnou zmenou - Wreslte Kingdom 14 sa po prvý raz neuskutoční v jeden, ale hneď vo dvoch dňoch.

• 3.4.2015  13:34
    WrestleMania XXXI (TV pořad) (2015)

Aj keď je pre mňa produkt WWE v poslednej dobe málo zaujímavý, WrestleMania sa vydarila. Výborná šou od začiatku až do konca, minimum slabých momentov, veľmi kvalitný hlavný ťahák.

• 10.1.2015  21:39

Adam Sandler sa ma pokúsil rozosmiať a nepodarilo sa mu to. Už zase.

• 10.12.2012  17:28

„Niektorí ľudia veria, že futbal je otázkou života a smrti a takýto prístup ma znepokojuje. Môžem vás totiž ubezpečiť, že futbal je oveľa dôležitejší.“ (Bill Shankly)

• 14.10.2012  20:17

Ľudia ku mne prichádzajú a hovoria, že mám pekné tetovania. Tie tetovania však nie sú len dekoráciou. Sú to názory. Každé tetovanie rozpráva svoj príbeh o tom, kto som. Oslobodenie od drog, česť a boj proti systému. Nie som iba nejaké punkové dieťa hľadajúce vzrušenie. Som veľmi disciplinovaný športovec s túžbou súperiť s tými najlepšími. Moja posadnutosť je súťaženie, moja závislosť je wrestling. Volám sa C...M...Punk. Svetlo sveta uzrel jeden z najočakávanejších dokumentov z dielne WWE. CM Punk je momentálne na vrchole a patrí k najuznávanejším vo wrestlingovom biznise. Nemusíte ho chápať, nemusíte ho mať radi, ale musíte uznať, že ten človek je osobnosťou. Tento dokument ma veľmi potešil a naplnil moje očakávania.

• 10.10.2012  19:07

„I’m the best in the world at everything I do.“ Chris Jericho je legenda a tým je povedané všetko. Nie je len skvelým wrestlerom, ale aj šoumenom, spevákom, moderátorom, hercom. Už od detstva som jeho veľkým fanúšikom a som hrdý Jerichoholic. Tento dokument z dielne WWE som si vychutnal. Vrele odporúčam.

• 24.9.2012  09:15
    WWE Night of Champions (TV pořad) (2012)

MIZ vs. MYSTERIO vs. RHODES vs. CARA – Fatal 4 Way je určite lepšia voľba ako Triple Threat, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Bol to výborný začiatok šou, veľmi dynamický zápas s množstvom počítaní. Osobne sa mi páčil aj výkon Sin Caru. Čo som úplne nepochopil bol ten jeho pokus o „zamaskovanie“ Miza. Neviem, aký to malo mať účel. Pekný zápas, ale dlhodobo mi v pamäti asi neostane. Hodnotenie 6/10. BRYAN/KANE vs. KOFI/TRUTH – podľa očakávania to bola one man show (presnejšie one tag team show). Aj keď kvitujem, že v poslednej dobe sa zvýšila úroveň tag teamovej divízie, musím povedať, že odvtedy, čo boli Kofi a Truth šampiónmi, ma ich zápasy na PPV absolútne nebavili. Chýbalo tomu korenie. A to môžu priniesť práve Kane s Bryanom. Už pred zápasom som sa tešil čo sa bude diať, ako to dopadne a to mi pred tým chýbalo. Šou bola lepšia, ako zápas samotný. Hodnotenie: 4.5/10. CESARO vs. RYDER – od tohto zápasu som veľa nečakal a bol to najslabší zápas večera. Myslím si, že ak by nešlo o Night of Champions, tak sa ani nedostane do programu. Ryder najprv vyhral otrasný a úplne zbytočný Battle royal. Pozdáva sa mi Cesarov finisher Neutralizer. Vyzerá veľmi efektne. To je asi tak všetko, čo ma zaujalo. Hodnotenie: 3/10. ORTON vs. ZIGGLER – najväčšie prekvapenie, skvelý zápas. Ziggler „ukradol šou“ na SummerSlame s Jerichom a podarilo sa mu to aj teraz s Ortonom. Bavilo ma to od začiatku až do konca, hluché momenty tu neboli. Prekvapila ma aj minutáž zápasu, takmer 20 minút je na zápas, ktorý nebol titulový a nemal za sebou nijaký výrazný príbeh dosť. Sklamal ma akurát víťaz. Očakával som, že zvíťazí Ziggler a ak prehrá, tak aspoň cashne kufrík. Nestalo sa ani jedno a to mi pripadá trochu nelogické. Ziggler dlhodobo potvrdzuje, že je pripravený stať sa šampiónom. Možno by som v jeho prípade pouvažoval a novom, výraznejšom finisheri Pokiaľ ide o Ortona – kým bude face, dúfam že sa nezapojí do bojov o WH title. Hodnotenie: 8/10. EVE vs. LAYLA – celá tá záležitosť s Kaytlin a všetko, čo predchádzalo tomuto zápasu bolo trochu smiešne. Každopádne v ringu sa stretlo to lepšie, čo súčasná Divas divízia ponúka. Som rád, že Eve získala titul, môže zvýšiť hodnotu toho titulu. 4/10. SHEAMUS vs. DEL RIO – najväčšie sklamanie večera. Najprv ta šaškáreň s Brogue kickom. Aký to malo celé zmysel, keďže bol nakoniec povolený? Načo prišiel Sheamus s Texas Cloverleafom, keď ho ani raz nepoužil? Del Rio použil svoj submission manéver dva krát, ale superman Sheamus sa z toho samozrejme dostal. A ten záver stál tiež za hovno. Je to škoda, pretože predchádzajúce dva vzájomné zápasy boli dobré. Ďalšia vec – je minimálne čudné ak zápas o hlavný titul trvá kratšie ako obyčajný single match. Som zvedavý, kto bude ďalším vyzývateľom, pretože kandidátov je ako maku. Snáď to nebude spomínaný Orton. 6.5/10. PUNK vs. CENA – medzi Cenom a Punkom funguje chémia, ktorá dodáva ich sporom šťavu, niečo, vďaka čomu vyzerajú celkom reálne. Je to podobné ako medzi HBK a Hitmanom alebo medzi Stone Coldom a Rockom. V zápase sa objavilo niekoľkom prekvapivých momentov a od začiatku až do konca som bol v napätí, čo sa stane. Skvelý Heyman na začiatku, Cenov Suicide dive, Punkov Rock Bottom, veľa počítaní takmer do troch, Cenov suplex a kontroverzný, nečakaný záver. Toto bol KONEČNE main event, ako sa patrí. Cena mi je sympatický ako človek, ale ako wrestlera ho príliš nemusím. Po tomto zápase aspoň na chvíľu zavrel hubu všetkým haterom. Uvidíme čo bude ďalej, nebol by som proti odvete na Hell in a Cell. 8.5/10. Night of Champions bola najlepšou PPV od aprílového Extreme Rules a zároveň prvá, pri ktorej u mňa prevládali pozitívne emócie. Výhodou tejto šou je, že sa bojuje o všetky tituly. Preto sa môže aj papierový zápas získať určitú relevanciu. Čiže radšej sa pozriem na zápas Cesaro vs. Ryder o US title ako na zápas Ryback vs. Mahal, o ktorom už dopredu viem, že bude o hovne. Takže klobúk dole WWE, konečne to stálo za to. Celkové Hodnotenie: 7/10.

• 1.9.2012  15:41
    WWE SummerSlam (TV pořad) (2012)

Summerslam je wrestlingová klasika a tento rok sa uskutočnil už po 25. krát. Card, ktorý obsahoval sedem zápasov nasvedčoval, že by to mohla byť lepšia šou ako predchádzajúce Money in the Bank či slabý No Way Out. Marella vs. Cesaro – preshow obstaral zápas o US title, ktorý držal celkom dlhú dobu Santino. To už je našťastie minulosť a verím, že konečne uvidíme poriadneho US šampióna, pretože Antonio Cesaro má bezpochyby potenciál. Hodnotenie: 2/10. Jericho vs. Ziggler – SummerSlam odštartoval zápasom, ktorý bol ako sa ukázalo, najlepším zápasom celého večera. Jericho prerušil nelichotivú sériu siedmych prehratých zápasov na PPV v rade, keď Zigglera zdolal pomocou krásneho Liontamera. Hodnotenie: 7/10. Bryan vs. Kane – tento zápas nepatril medzi hlavné ťaháky večera, ale svoju úlohu splnil a navnadil divákov v Staples Centre na ďalší priebeh šou. Kvitujem spôsob ukončenia zápasu. Hodnotenie: 5/10. Miz vs. Mysterio – po dlhej prestávke spôsobenej zranením a taktiež porušením WWE wellness programu sa na PPV predstavil Rey Mysterio. A hneď v zápase o IC titul proti The Mizovi. Miz podľa očakávania obhájil a aj o tomto zápase platí to, čo o predchádzajúcom. Hodnotenie: 6/10. Sheamus vs. Del Rio – zápas o World title mal rovnaké obsadenie ako na MITB, no tentokrát ma až tak neoslovil. Sheamus znovu obhájil titul, no nudí ma, pretože ako face nie je zaujímavý. Hodnotenie: 6.5. R-Truth/Kingston vs. Prime Time Players – v tag tímovej divízii to konečne začína žiť. Šlo k najkratší zápas večera, ktorý podľa mňa patril k tomu slabšiemu. Prime Time Players boli výnimoční vďaka ich manažérovi A.W, ktorého však WWE pred časom prepustila a preto sa obávam, čo s nimi bude ďalej. Hodnotenie: 4.5. Punk vs. Cena vs. Big Show – triple threat zápas o titul WWE bol sklamaním. Jednak zápasy, kde proti sebe stroja traja wrestleri stoja často za prd a ak je tým tretím Big Show, tak to nemôže skončiť dobre. Najsvetlejším momentom bolo kontroverzné ukončenie zápasu a fakt, že CM Punk je aj naďalej šampiónom. Hodnotenie: 4/10. Lesnar vs. HHH – main event o ktorom sa hovorilo už dlhú dobu a na ktorý sa fanúšikovia tešili. Pre Lesnara to bol druhý zápas po návrate do WWE. Jeho víťazstvo nebolo prekvapením a dosiahol ho po použitý páky „kimura“. Triple H odchádzal z arény veľmi sklamaný a vynorili sa otázky, či to bol jeho posledný zápas v kariére. Tento zápas si zaslúžil byť hlavným ťahákom večera, no dalo sa z neho vyťažiť viac. Možno v odvete, ktorá sa plánuje v blízkej budúcnosti. Hodnotenie: 6.5/10. SummerSlam nesklamal, ale ani príjemne nešokoval. Pozitívne je, že absentovali vyslovene slabé zápasy, no na druhej strane sme nevideli ani jeden, ktorým by sa mohol stať „klasikou“. Predsa len, od akcie ako SummerSlam, sa očakávalo viac. Celkové Hodnotenie: 7/10.

• 21.8.2012  19:36
    Joe Strummer (2007)

Výborný dokument o človeku, ktorý robil tento svet znesiteľnejším.

• 16.7.2012  13:19
    WWE Money in the Bank (TV pořad) (2012)

Napriek tomu, že dianie v WWE je v posledných týždňoch mimoriadne nudné, na Money in the Bank boli ohlásené zaujímavé zápasy a tak som bol v očakávaní, ako to celé dopadne. Príjemným spestrením každej PPV od WrestleManie sú pre-show zápasy, ktoré majú za úlohu navnadiť diváka na samotnú šou. Zápasu Kingston/Truth vs Hunico/Camacho sa to vcelku podarilo. WHC MITB Ladder Match – tieto zápasy bývajú vždy atraktívne, hlavne keď sa v ringu stretnú pohybovo dober pripravený wrestleri. A to bol aj tento prípad. Bol to výborný zápas na úvod s množstvom zaujímavých momentov. Pozitívne hodnotím aj Zigglerovo víťazstvo, ktorý si to určite zaslúži. Hodnotenie: 7/10. Sheamus vs Alberto Del Rio – zápas o svetový titul bol pre mňa sklamaním. Nešlo vyslovene o zlý mač, ale na druhej strane to bol úplne všedný, ničím zaujímavý zápas. Great White a.k.a. Superman si pripísal ďalšie víťazstvo a obhájil titul. 5,5/10. Primo/Epico vs Young/O´Neill – tag tímová divízia v WWE začína konečne naberať ten správny smer. Zápas bol príjemným oživením, no nič zásadne nepriniesol. Azda iba predznamenal budúci spor o tag tímové tituly. Hodnotenie. 6/10. CM Punk vs Daniel Bryan – zápas o titul WWE mal byť jasným main eventom celej šou. Išlo v ňom o najvyšší titul, stretli sa dvaja skvelí wrestleri, navyše zápas mal ako jediný vybudované určité pozadie. Lenže v WWE už dávno neplatí, že to najlepšie ide nakoniec, v WWE platí, že nakoniec ide vždy Cena. Sklamaní som bol aj faktu, že šlo o No DQ match, čo zápasu uškodilo. Punk a Bryan sú skvelí wrestleri a ideálne by bolo ak by to bol klasický singlový zápas. Účasť AJ ako rozhodcu zostala bez pointy a bez pointy bolo aj celé jej správanie v posledných týždňoch. Veľká škoda, čakal som, že tento zápas atakuje ****, no nestalo sa tak. Pre mňa osobne mierne sklamanie, aj keď jasne najlepší zápas na MITB. Hodnotenie: 8.5/10. Ryback vs Hawkins/Reks – po zápase o titul WWE to išlo už len z kopca. Tieto Rybackove squash zápasy nepochopím, na platenej akcii nemajú čo robiť. Myslím, že už stačilo. Hodnotenie: 2/10. Divas tag team match - ďalší absolútne zbytočný, slabý a veľmi ľahko zabudnuteľný zápas. Hodnotenie: 1/10. WWE MITB Ladder Match – o tento zápas som mal obavy, keďže zloženie bolo také, aké bolo. Dobrým krokom bolo zaradenie Miza, ale jasnou hviezdou zápasu bol Jericho. Víťazstvo Johna Cenu bolo očakávané, veď v boji o titul už nebol takmer rok. Jeho cesta za 11. titulom WWE sa môže začať. Deti sú spokojné, skutoční fanúšikovia wrestlingu sú nútení strčiť si prsty do úst. Vrátim sa k Jerichovi. Jeho návrat do spoločnosti bol mimoriadne propagovaný, no zatiaľ je to jeden veľký fail. Nemám na mysli jeho výkony v ringu, ale fakt, že prehral všetkých šesť zápasov na PPV. Pre mňa niečo nepochopiteľné. Hodnotenie: 4.5/10. Tohtoročné MITB sa tomu minuloročnému nemôže vyrovnať. Spokojní som bol so zápasom o titul WWE a s WHC MITB. Zvyšok bol priemer. Cenovo víťazstvo má aj kladné stránky. Titulové zápasy sa vrátia do main eventu a môžeme očakávať heelturn pre Punka alebo Cenu. Ich spoločný zápas nás čaká možno už pri najbližšej akcii, na augustovom SummerSlame. Celkové hodnotenie: 6/10.

• 22.6.2012  18:26
    WWE No Way Out (TV pořad) (2012)

Od Extreme Rules klesá krivka kvality produktu WWE stále nižšie a nižšie. Chýba kreativita, fantázia a niekedy mám pocit, že aj zdravý rozum. Už niekoľko týždňov pred samotnou akciu, keď sa tvoril card na šou bolo jasné, že No Way Out bude jeden veľký prúser, čo sa do veľkej miery aj potvrdilo. Sheamus vs. Dolph Ziggler – po tom, čo sa zranil Alberto Del Rio dostal svoju veľkú šancu zabojovať o svetový titul Dolph Ziggler, ktorý patrí k najtalentovanejším wrestlerom v spoločnosti. Svojej šance sa chopil dôstojne a udával tempo zápasu. Treba však pochváliť aj Sheamusa, ktorý zaznamenal v posledných mesiacoch veľký výkonnostný progres. Hodnotenie: 7/10. Santino Marella vs. Ricardo Rodriguez – už len myšlienka, že sa v ringu stretnú dvaja krčmoví zabávači v zápase, kde bude nutné vyzliecť súpera takmer donaha naháňala wrestlingovým fanúšikom strach. A ten bol opodstatnený. Skandovanie „boring, boring“ hovorí za všetko. Hodnotenie: 0,5/10. Christian vs Cody Rhodes – dvaja kvalitní zápasníci si v ringu očividne sedia, chémia medzi nimi funguje. Ich zápas patril k tomu najlepšiemu, čo sme na NWO mohli vidieť. Hodnotenie: 6/10. 4-Four Way Tag Team Match – zápas, ktorý nebol pôvodne v pláne bol príjemným oživením. V ringu sa stretli štyri talentované tag tímy a ukázali, že ak dostanú dostatočný priestor na obrazovke, tag tímové divízia môže napredovať. Hodnotenie: 6,5/10. Layla vs Beth Phoenix – v zápase o Divas title sa stretli aj na Over the Limit. Vtedy to bol na pomery WWE veľmi vydarený ženský zápas. Repete sa ale nepodarilo. Veľmi, veľmi zlé. Hodnotenie: 2/10. CM Punk vs Kane vs Daniel Bryan – do boja o WWE titul bol k Punkovi a Bryanovi pridaný Kane. Zaujímavé bolo sledovať AJ, ktorá odvádza v poslednej dobe skvelú prácu. Zápas to bol dobrý, aj keď mač z Over the Limit to zďaleka nemalo. Big Show vs John Cena – pred každou PPV je jasné, že v main evente bude Cena, otázka je kto k nemu. Na NWO to bol Big Show. Do sporu boli zapojený aj John Laurinaitis a Vince McMahon. Z oceľovej klietky sa podarilo uniknúť Cenovi, ktorý tak mohol sláviť ďalšie svoje víťazstvo. Pre mňa bol jediným zaujímavým momentom tohto zápasu Vince a jeho známa veta YOU ARE FIRED!, ktorou zbavil Laurinaitisa funkcie GM RAW s SmackDownu. Hodnotenie: 3,5/10. WWE sa nachádza v akejsi agónia, ktorá (pevne verím) znamená len ticho pred búrkou. Očakáva sa, že spor Triple H-a s Brockom Lesnarom by mohol byť udalosťou leta a my budeme znovu môcť sledovať WWE so zatajeným dychom. Všetci wrestlingoví fanúšikovia tomu veria. Otázka je dokedy. Celkové Hodnotenie: 5/10.

• 21.5.2012  16:24
    WWE Over the Limit (TV pořad) (2012)

Prvé dva ročníky Over the Limit sa príliš nevydarili, takže očakávania neboli príliš veľké. WWE sa osvedčili tzv. pre-show zápasy a tak jeden zaradila aj na túto PPV. Kane vs. Ryder – nie som fanúšikom štýlu, aký títo dvaja predvádzajú. Ako „predjedlo“ však tento zápas poslúžil, potešilo ma Kaneovo víťazstvo. Hodnotenie: 5,5/10. Battle Royal – prekvapením bolo zaradenie 20-členného zápasu, ktorého víťaz mal právo na titulový zápas o IC alebo US title. Do ringu sa konečne vrátil Christian, ktorý napokon zápas vyhral. Počas 13-tich minút sme videli dostatok akcie v ringu, takže battle royal svoj účel splnil. Hodnotenie: 7/10. Kingston/Truth vs Ziggler/Swagger – jeden z najkvalitnejších tag tímových zápasov v WWE za posledné obdobie. Narazili na seba dva atraktívne štýly. Na jednej strane skvelí akrobati, na strane druhej výborní technici. Hodnotenie: 8/10. Layla vs Beth – latka bola nastavená vysoko a tento zápas ju výrazne nepodliezol. Samozrejme, s ohľadom na kvalitu akú predstavujú divas v WWE. Hodnotenie: 6/10. Fatal 4-Way – v zápase o svetový titul si to rozdali Jericho, Del Rio a dvaja supermani – Orton a Sheamus. Mač začal veľmi opatrne, ale postupne začal gradovať. Záverečná sekvencia plná atraktívnych finisherov bola len čerešničkou na torte. Škoda len toho víťaza. Hodnotenie: 8,5/10. Clay vs Miz – Funkasaurusovi asi nikdy neprídem nachuť, jeho gimmick mi je proti srsti. Veľa wrestlingu sme v tomto zápase nevideli, chudák Miz bol znovu zosmiešnený. Hodnotenie: 3/10. Christian vs Rhodes – Christian sa rozhodol bojovať o IC titul a to hneď v ten istý večer, ako získal právo na tento zápas. S Codym si očividne sadli, obaja patria k tomu najlepšiemu, čo môže WWE dnes ponúknuť. Zápas mal jedinú chybu, bol príliš krátky. Hodnotenie: 7/10. Punk vs Bryan – úradujúci šampión WWE mal na Wrestlemanii a Extreme Rules parádne zápasy proti Jerichovi, ale toto bol ešte vyšší level. Dvaja borci, ktorí začínali na nezávislej scéne v ROH sa ocitli na streche wrestlingového sveta. Predviedli neskutočný zápas, ktorý jednoducho treba vidieť. Snáď nám WWE ponúkne aj odvetu. Hodnotenie: 10/10. Ryback vs Camacho – absolútne zbytočné. Hodnotenie: 1,5/10. Cena vs Laurinaitis – najhorší main event za posledné roky. Toto jednoducho nebol wrestling, ale iba prostoduchá „zábava“, na ktorej sa asi bavili len Amíci. Jediné pozitívum bol heel turn Big Showa. Hodnotenie: 0/10. Over the Limit ostalo verné svojmu názvu. V niektorých chvíľach to bola jazda zakázanou rýchlosťou, pri ktorej sa tajil dych. A potom prišli chvíle, keď sa divák zobudil z krásneho sna do nočnej mory. Celkové hodnotenie: 7,5/10.

• 3.5.2012  16:13
    La Grande Storia Della Juventus (TV seriál) (2008)

Skvelý dokument mapujúci históriu slávneho talianskeho futbalového klubu. Detailne popisuje najdôležitejšie momenty klubových dejín, zameriava sa aj na najväčšie osobnosti. Vrelo odporúčam každému fanúšikovi "starej dámy". Juve, storia di un grande amore...

• 30.4.2012  16:41
    WWE Extreme Rules (TV pořad) (2012)

Ak som mal po WrestleManii zmiešané pocity, po Extreme Rules som bol príjemne prekvapený. WWE pripravila šou, ktorá miestami vyrážala dych a hlavné ťaháky boli skutočne plné extrémnych momentov. Randy Orton vs. Kane – šlo o ich tretí vzájomný zápas, ktorým mal vyvrcholiť spor trvajúci už niekoľko týždňov. Zápas sa rozbiehal pomaly, no postupne gradoval a bol dôstojným otvorením šou. Zbytočný bol ale moment, keď sa do zápasu zapojil Zack Ryder. Hodnotenie: 7,5/10. Brodus Clay vs. Dolph Ziggler – „Funkasaurus“ dostal konečne zápas, ktorý trval viac ako dve minúty, napriek tomu ma to nebavilo. Jeho gimmick je mi proti srsti a nikdy asi nebudem jeho fanúšikom. A Ziggler by si určite zaslúžil trochu iný zápas. Hodnotenie: 3/10. Cody Rhodes vs. Big Show – zápas, ktorý nenadchol, ale ani neurazil. V tables matchi bol favorit Big Show, no po vlastnej chybe sa pripravil o víťazstvo a tým pádom aj o IC title. Dúfam, že Cody dostane konečne feud s wrestlerom sebe rovným. Hodnotenie: 5,5/10. Sheamus vs. Daniel Bryan – bol ultrakrátkom zápas na WrestleManii dostali títo borci konečne dostatok priestoru, aby ukázali čo v nich je. Zápas na dve odpočítania ponúkol pekné momenty wrestlerov s úplne odlišným štýlom. Pozitívom bolo, že z WWE nespravila z Bryana zbabelca a bol to mač ako sa patrí. Víťazstvo Sheamusa a obhajoba titulu sa dali čakať. Hodnotenie: 8/10. Ryback vs. Relic/Hatton – nie je čo hodnotiť. Absolútne zbytočný zápas, ktorý jednoducho nepatrí na PPV. Bod dávam za efektný finisher. Hodnotenie: 1/10. CM Punk vs. Chris Jericho – zápas dvoch najkomplexnejších wrestlerov súčasnosti o titul WWE pred skvelým fanúšikmi v Chicagu. Čakal som wrestlinový orgazmus a ten prišiel. Na WrestleManii ukázali Punk a Jericho skvelý technický zápas, no teraz sa im podarilo to, čo nevyšlo pred mesiacom – ukradnúť šou. Pre mňa bez debaty zápas večera, mimoriadne tvrdý, miestami brutálny. Bavil som sa od začiatku až do konca, jednoducho skvelé. Akurát som veril, že zvíťazí Jericho, ale to nie je až tak podstatné. Hodnotenie: 9,5/10. John Cena vs. Brock Lesnar – návrat Brocka Lesnara do WWE po ôsmich rokoch dopadol dobre. So Cenom predviedli zápas, ktorý bol najbrutálnejší v rámci tejto spoločnosti za posledné roky. Miestami mal človek pocit, že PG-éra je minulosťou. Zároveň sa ukázalo, že aj počas nej sa dá spraviť dobrý a zároveň barbarsky tvrdý zápas. Víťazom sa stal trochu nečakane Cena. Z ringu odišiel s krvavou tvárou, zranenou rukou, no najmä so znovu získaným kreditom. Hodnotenie: 9/10. Najlepšia šou od júlového Money in the Bank. Treba vyzdvihnúť fantastických divákov v Chicagu, ktorí boli, povedané futbalovou terminológiou, dvanástym hráčom. Vytvorili výbornú atmosféru a ku cti im slúži aj fakt, že neskandovali to, čo si praje WWE, ale to čo sami chceli. Celkové hodnotenie: 9/10.

• 2.4.2012  16:35
    WrestleMania XXVIII (TV pořad) (2012)

Ešte nikdy nebol main event WrestleManie ohlásený rok pred konaním sa samotnej šou. Aj z tohto dôvodu bolo 28. vydanie tejto jedinečnej akcie mimoriadne očakávané. Ale poďme po poriadku. Šou otvoril zápas o svetový titul medzi Sheamusom a obhajcom Danielom Bryanom. 70 tisíc divákov na Sun Life Stadium v Miami ostalo v šoku po tom, čo zápas skončil po 18-tich sekundách. Sheamus sa stal novým šampiónom a Bryan odchádzal z ringu zahanbený. Príjemne ma prekvapil zápas medzi Kaneom a Randym Ortonom, ktorý mal pomerne prekvapujúceho víťaza v podobe „červeného monštra“. Zvedavý som bol aj na zápas Cody Rhodes vs. Big Show o IC title. Zápas dvoch rozdielnych hmotnostných kategórií priniesol víťazstvo Big Showa, ktorý sa po predchádzajúcich nevydarených vystúpeniach na WrestleManii konečne dočkal svojho „veľkého momentu.“ Tradične sa na WM objavila aj celebrita – herečka a moderátorka Maria Menounos, ktorá spoločne s Kelly Kelly porazila v tag tímovom zápase duo Beth Phoenix & Eve Torres. Neskutočný náboj a atmosféru mal zápas Triple H vs. Undertaker, ktorý mal byť koncom jednej éry. Šlo o tzv. Hell in a Cell match a pikantnosťou bola účasť Shawna Michaelsa v úlohe rozhodcu. Borci predviedli krásny polhodinový zápas a Undertaker vylepšil svoju bilanciu na WM na 20-0. Dojímavým momentom bolo záverečné objatie všetkých troch legiend. Po tag tímovom zápase dvanástich mužov prišla lahôdka a zápas, na ktorý som sa ja osobne tešil najviac. CM Punk a Chris Jericho si to rozdali o titul WWE a zároveň o titul „Best in the World“. Krásny zápas, ktorý bol ukážkou toho najlepšieho technického wrestlingu priniesol Punkovu obhajobu titulu. Zlatým klincom bol dlho očakávaný zápas John Cena vs. The Rock. Dve ikony, dva symboly svojej generácie. Bol to pekný zápas, ktorý trval vyše polhodinu. Cena mal zjavne navrch, aj preto ma prekvapilo a do istej miery aj sklamalo víťazstvo The Rocka. WrestleMania 28 sa vydarila, celkové hodnotenie šou: 8,5/10.

• 14.3.2012  18:38
    WrestleMania IV (TV pořad) (1988)

Aj pri tomto ročníku WrestleManie chcela WWE prísť s niečím novým. Hlavným ťahákom celej šou bol turnaj o titul šampióna WWE. Po roku na seba znovu narazili Hulk Hogan a André the Giant. Zápas sa skončil dvojitou diskvalifikáciou. Do finále napokon postúpili Randy Savage a Ted DiBiase, ktorý obstarali záverečný zápas večera.

• 14.3.2012  18:35
    WrestleMania III (TV pořad) (1987)

Po diváckom úspechu prvých dvoch ročníkov, sa rozhodla WWE zorganizovať WrestleManiu III na štadióne v Pontiacu, kde sa prišlo pozrieť vyše 90-tisíc divákov. V tej dobe to bol rekord na akcii organizovanej pod otvorenou strechou. Čo sa týka úrovne zápasov, v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom to bolo o poznanie lepšie. Do histórie sa zapísali najmä dva zápasy. Skvelý wrestling predviedli Ricky Steamboat a Randy Savage v zápase o Interkontinentálny titul. Podľa môjho názoru to bol jeden z najlepších zápasov 80-tych rokov. V hlavnom ťaháku sme mohli vidieť ďalšie víťazstvo Hulka Hogana, ktorý porazil André The Gianta. Pamätným ostal najmä Hulkov bodyslam, keď dokázal zodvihnúť vyše dva metráky vážiaceho súpera.

• 14.3.2012  18:29
    WrestleMania II (TV pořad) (1986)

Druhý ročník WrestleManie je vo všeobecnosti považovaný za jeden z tých slabších. WWE pre mňa nepochopiteľne organizovala túto veľkolepú akciu hneď na troch miestach - v New Yorku, Chicagu a Los Angeles. Aj tentokrát sa na Manii predstavil Mr. T, ktorý v boxerskom západe zdolal Roddyho Pipera. Neporaziteľný Hulk Hogan v main evente celej šou porazil King Kong Bundyho v zápase v oceľovej klietke.

• 14.3.2012  17:06
    WrestleMania (TV pořad) (1985)

Prvá WrestleMania znamenala zlom v histórii športovej zábavy. V období wrestlingového boomu v 80. rokoch chcel pripraviť Vince McMahon niečo špeciálne a prišiel s koncepciou zvanou Rock ´n´wrestling, ktorá mala spájať wrestling s hudobným priemyslom. Na samotnej šou sa predstavili viaceré osobnosti mimo wrestlingového neba ako Cyndy Lauper, Muhamad Ali či Mr. T, ktorý sa zúčastnil po boku najväčšej hviezdy tej doby Hulka Hogana hlavného zápasu večera. S wrestlingového hľadiska prvá WrestleMania nepriniesla nič významné, no pre WWE znamenala obrovské zisky a zvýšenie popularity wrestlingu.

• 14.3.2012  16:59
    WWE Elimination Chamber (TV pořad) (2012)

Raw Elimination Chamber match - viac ako polhodinový zápas v eliminačnej komore plný pekných momentov. Všetci očakávali víťazstvo Chrisa Jericha, no napokon sa konala obhajoba titulu WWE v podaní CM Punka. Beth Phoenix a Tamina Snuka predviedli po dlhšom čase pekný divas match na platenej akcii. SmackDown Elimination Chamber match priniesol víťazstvo Daniela Bryana, ktorý si taktiež udržal svoj titul. Musím spomenúť Santina Marellu. Nemám ho síce rád, ale v tomto zápase ma milo prekvapil. Po zápase napadol Bryana Sheamus, ktorý bude jeho súper o svetový titul na WrestleManii. Po krátkom zápase o US title medzi Jackom Swaggerom a Justin Gabrielom nasledoval main event - John Cena vs Kane. Šlo o tzv. ambulance match, ktorý sa naposledy vo WWE konal pred deviatimi rokmi. Mnohí boli prekvapení, že práve tento zápas uzatváral celú šou, ale stalo sa tak hlavne preto, aby sa začalo s promom k Cenovmu zápasu na WrestleManii proti The Rockovi. Moje hodnotenie celej šou - 7,5/10.

• 14.3.2012  10:38

Táto záležitosť by nemala chýbať žiadnemu fanúšikovi wrestlingu. Zaujímavý dokument ponúka najlepšie momenty z histórie WrestleManie, najslávnejšej platenej akcie vo svete športovej zábavy. Zaujímavý je aj pohľad to jej zákulisia. Boli sme svedkami historického momentu, keď sa Vince McMahon, azda po prvý raz pred kamerami rozplakal, keď hovoril o svojom otcovi. Bonus v podobe najlepších zápasov v histórii WrestleManie je čerešničkou na torte.

• 14.3.2012  10:38
    WrestleMania XXVII (TV pořad) (2011)

WrestleMania – to je vždy sviatok pre každého fanúšika športovej zábavy. Šou sa začala vo veľkom štýle. Edge zdolal v dobrom zápase Alberta Del Ria a obhájil svetový titul. Zasmial sa aj na tom, ako spoločne s Christianom rozbili Del Riovo auto. Potešilo ma aj víťazstvo Cody Rhodesa nad Reyom Mysteriom. Obaja ukázali, že patria k tomu najlepšie, čo v WWE je. Zápas Randy Orton – CM Punk mal dobré promo a samotný zápas veľmi slušné tempo. Len Ortonovo víťazstvo na konci nemuselo byť. Undertaker a Triple H ukázali, že aj po 40-ke vedia „ukradnúť šou“. Bol to jednoznačne zápas večera, ukončený Undertakerovou „bránou do pekla“. Zápas Jerryho Lawlera proti Michaelovi Coleovi nemal s wrestlingom nič spoločné. Účasť Snooki (doteraz neviem, kto to je) na WrestleManii som akosi nepochopil. Main Event bol jedným z najslabších za posledné roky. Potešila aspoň prehra Johna Cenu, The Miz obhájil titul WWE. Netreba zabúdať na The Rocka, ktorý sa po niekoľkých rokoch vrátil na scénu. Z celej akcie som však mal trochu zmiešané pocity.

• 14.3.2012  10:37
    WrestleMania XXIV (TV pořad) (2008)

Najprv to, čo ma sklamalo. Bolo to najmä zosmiešnenie Chava Guerrera v zápase proti Kaneovi. Zápas trval 7 sekúnd, čo je najmenej v celej histórii WrestleManie. Zosmiešnený bol aj Big Show, keď ho v boxerskom zápase zdolal Floyd Mayweather, ktorý je o tri hlavy menší a asi o sto kíl ľahší. Napriek tomu u mňa prevládali pozitívne dojmy. Dojímavým momentom bola rozlúčka Ricka Flaira. Je to človek, ktorý skutočne miluje wrestling a právom bol uvedený do Hall of Fame. Zaujímavý bol aj main event. Undertaker v ňom podľa očakávania zdolal Edgea. Aj napriek niektorým nedostatkom hodnotím celú šou pozitívne.

• 14.3.2012  10:37
    WrestleMania XXV (TV pořad) (2009)

Štvrťstoročie najstaršej a najslávnejšej wrestlingovej PPV oslávila WWE dôstojným spôsobom. Celú šou otvoril fantastický Money in the Bank zápas, ktorý bol plný akrobatických kúskov, ale aj krkolomných pádov. Bratský súboj Hardyovcov mal svoj náboj, dostatok akcie, tvrdosti a aj prekvapujúceho víťaza. Spokojný som bol aj s víťazstvom Chrisa Jericha v hendikepovom zápase proti trojici legiend WWE. Undertaker a Shawn Michaels predviedli neskutočné divadlo. To bol jednoducho wrestling v tom najkrajšom možnom vydaní. Stretli sa dve legendy, ktorým patrí tento honor absolútne zaslúžene. Titulové zápasy boli slabšie. Najmä main event Triple H – Randy Orton ma sklamal, aj keď promo k zápasu bolo výborné.

• 14.3.2012  10:36
    WWE Money in the Bank (TV pořad) (2011)

Money in the Bank patrí k najatraktívnejším PPV z dielne WWE. Potvrdilo sa to aj tento rok. SmackDown MITB zápas nesklamal, aj keď som čakal trochu viac. Potešilo ma ale víťazstvo Daniela Bryana. RAW MITB zápas – v ringu sa stretli skvelí wrestleri, čo sa potvrdilo aj v samotnom zápase. Del Riovo víťazstvo sa dalo očakávať. Big Show vs. Mark Henry – nemám príliš v obľube zápasy wrestlerov „ťažkých váh“, ale obaja ukázali, že v ringu sú celkom schopný. Zápas o World Heavyweight title medzi Randym Ortonom a Christianom sa náramne podaril. Na moju radosť bol Orton diskvalifikovaný a Christian sa stal novým svetovým šampiónom. John Cena vs CM Punk – čo dodať k tomuto zápasu. Jeden z najlepších zápasov za posledné roky s úžasným promom. Nástup Punka do ringu v jeho rodnom Chicagu bol epický. Takmer 40 minút akcie v ringu a premiérový zisk titulu WWE pre CM Punka. Treba však pochváliť aj Cenu, ktorý svojim výkonom prekvapil. Pre mňa jednoznačne PPV roka.