Absolvent (1967)

Naprosto úžasná hudba i herecké výkony. Ale. Jsem z toho filmu zmatená, nechápu. Nechápu ani jednu z těch postav a teda dost i hlavního hrdinu. Co je vede k těmhle činum? Vím, že tady mi nco uniká, jsem si jistá že to ukazuje něco, možná i nějakou nesmyslnost života, ale prostě tápám. Chybí mi nějaké souvislosti té doby. Nicméně pořád je to pro mě dost zajímavý na 75%. Třeba kdybych se na to podívala podruhé....

Audience (1990) (divadelní záznam)

Tohle byla moje druhá (první bylo představení mých spolužáků v tělocvičně) zkušenost s absurdním dramatem. A pravdoláskař na mě udělal dojem. Akce se sice člověk nedočká, přesto 2 postavy stačí, aby se divák dobře bavil. A když to navíc jsou 2 tak kvalitní herci... Přesto se to asi nebude líbit každému. Ať žije pivo, 80%

Barva mléka (2004)

Tenhle kousek patří k těm slabším, co se týče mé zkušenosti s norskou kinematografií. Plyne poněkud pomaleji, než by bylo záhodno a mě osobně trošičku vadí i charakter hlavní hrdinky. Nicméně má pár opravdu dobrých hlášek a film je zajímavý svým podáním. Má takové zvláštní (pomalu plynoucí) kouzlo. 50%

Braindead - Živí mrtví (1992)

JAK DOKÁŽE NĚCO TAKOVÉHO BÝT TAK DĚSIVÉ??? Vím, že bych se tomu měla smát a zároveň si nedokážu pomoct a cpu hlavu do polštáře a zacpávám si uši. Ještě nikdy ve mě nebojovaly tadyty dvě stránky jako v tomhle filmu. Líbí se mi tenhle smysl pro humor, béčkové ztvárnění je ve své béčkovosti precizní. Nicméně ani humor nedokázal přebít moji k nule se blížící toleranci k hororům (jak jsem zjistila). Méně emocionální/labilní/šiblí lidé s tím ale problém asi mít nebudou.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jestli DiCaprio a Depp někde opravdu dokázali, že jsou páni herci, tak je to právě tento film. Neskonalý respekt.

Čarovný les (2014)

Do určitý chvíle mi to připadalo jako docela slušná kompilace. V momentě, kdy nastává obvykle happyend a pohádka končí, tahle.. věc... dostane epileptickej záchvat. Záchvaty zoufalství, když se dítěti rozvádí rodiče a ono neví, jak se s tím vyrovnat. Dokoce se dostáváme i do hluboké filosofické roviny. Poslední půlhodinu už jsem se jen modlila, aby to skončilo. 5%

Emma (1996)

Mám slabost pro Jane Austin. Nevím, jestli je to to nejhodnotnější, ale pro mě je to to nejmilejší. Když to vezmu objektivně, tak příběh... asi nic moc, možná by neuspěl ani v dalších parametrech a ohledech... Nicméně to nevadí, stejně je super. Opět, jak to tak často dělávám, vyzdvyhuji herecký výkon a tentokrát ten @Gwyneth Paltrow, perfektně jí vystihla. Další bod: Romantika. Shrnuto: 92% PS: Tenhle film jsem měla stažený přes 3 roky a dala jsem tomu předtím asi 2 pokusy a nikdy mě začátek neoslovil. Velká chyba. Jsem ráda, že jsem to s timhle kolouškem nevzdala :D

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak srdcovka, že jo :D Když překonám problém s tím, že je to tak zbytečně! rozdělené do 3 částí a s tím, že se to tedy logicky nemůže držet předlohy (to je samozřejmě i tím, že to musí být za každou cenu co nejvíc akční a musí to mít ženskou), tak... Ne, nemůžu to překonat :D Co se týče zábavnosti, tak s tím vůbec problém nemám - chvíli jsem se bála, chvíli smála, prostě jsem k tomu byla připoutaná po celou dobu. Co mi vadí je jakási elfka, která se vůbec nechová jako elfka (obzvláště ne z Temného hvozdu), to, že se do ní hned musí někdo zamilovat a přílišná akčnost v některých částech (skákat po trpaslících plujících v sudech na prudké řece je už vážně dost). Co se mi líbí je charismatický a prostě dobře udělaný Šmak a stejně jako v Lordovi úžasně udělaná grafika a tyhlety věcičky. Legolas mi nakonec ani nevadil. Jako nelíbil se mi v tom, jak se choval, ale pakliže v tu dobu ještě žil v Temném hvozdu, tak mi to přijde docela logické. Zajímá mě a těšim se na poslední část, už aby tady byla...

Hodina prasete (1993)

Houdini říká, že "Pokud jste právník a zároveň ochránce zvířat 5*." Víceméně bych tohle i splňovala, ale zas takový záchvat to přecijenom nebyl. Středověk je zajímavá éra z pohledu práva, i když podle mě spíš zpátečnická a méně logická než třeba antika. To že i zvířata mohla mít právní osobnost a deliktní způsobilost je toho příkladem. No absurdní. Prase bylo sympatické a Colin Firth taky. Příběh netradiční, ale zpracovat by se to dalo i zajímavěji. 68%