Whiplash (2014)

Zapsání filmového semináře na FSV má své plody. Ač zlé, muzikantské jazyky tvrdí, že z jejich, rozumějte hudebnického, pohledu tam mnohé nesedí, že bubeníkům ruce nekrvácí, že takhle by žádná skupina fungovat nemohla atd., tak mě, mě se to líbilo. Třeba proto, že umím akorát na píšťalku. Mě, špatnému dávnému píšťalkáři to přišlo velmi reálné a velmi děsivé. Jsem dost citlivá povaha, takže jsem si jako malé děťátko v pár okamžicích zakrývala očička a ouška. Né že by to byl takovej drasťák, ale vtáhne to. Simmons byl fa-mó-zní! Na to,že měl tento film rozpočet 3(!!!!!!!!!!!!!!!!) miliony dolarů (ano, ano, srovnejte si to třeba s kdejakým americkým blijákem), tak to mělo sílu. A to, že dostal ty 3 Oskary si opravdu zaslouží. Dost dobrej zážitek, 90%

Nebezpečná krása (1998)

Erotika, erotika, proč se nás tak mocně týká. Oč by bylo méně bolu kolem kamen, kolem stolu, oč by bylo více síly pro sekery, dláta, pily pro lopaty, pro motyky nebýti té erotiky. Kurtizána a Benátky jest nepochybně velmi atraktivní téma. Mohlo by to být daleko lepší. Tohle je patetické. A nereálné, trapné. A opět něco, co mě dost minulo a bohužel nedojmulo. Překvapuje mě, že ostatní to hodnotí kvalitněji. Třeba nedokážu ocenit historické pozadí či to, že je to vytvořené podle skutečné osoby. To musí udělat někdo jiný, já hodnotím pouze ten jednoduchý kýč. Mno co se dá dělat. 45%

Ztroskotaná láska (2005) odpad!

Dnešní den byl ve stylu domácí hospodyňky. S tichým úpěním jsem během vaření obědu, buchty a posléze i večeře shlédla hned několik brakoidních věciček. Tak jsem se rozhodla, že alespoň k jédné hodim nějaký ten komentář. Tak tedy moje 3 věty: Amanda Bynes je docela hezká. Chris Carmak je pěkně hnusnej a jeho postava totálně hrozná. Film je hloupý. A jedna bonusová: Hodně hloupý. Alespoň že jsem byla oceněna já. Prý se se mnou budoucí hypotetický manžel kvůli vaření nerozvede. To je fajn.

Iron Man 2 (2010)

A Marvel one more time! A tentokrát o level lepší: Iron man. Když teda opět překonáme to, že na příběhu nás absolutně nic nepřekvapí, tak to stejně bylo zábavný. Iron manova arogance mě občas nutí zatnout pěst, nicméně pořád je to nejlepší superhrdina, co znám. A zdrogovanězdegenerovaný Mickey Rourke byl docela fajn, na-tento-žánr-pořád-nepropracovaný-pure evilák. Dojem je prostě ucházející a kupodivu mám docela chuť i na 3. díl. 75%

Thor (2011)

Ačkoliv mi fantastično nevadí, vlastně ho spíš zbožňuju, tohle je nic, nuda. Obecně nevyznávám komiksové předlohy, ale vůbec ne záměrně, jen jsem ještě nepotkala žádnou, co by za to stála. Thor je pěknej chlap, za to má nepochybně kladný body, má dokonce i nějaký druh trošku propracovaný osobnosti (v tomhle druhu měřítka), ale nikdo další už takovej náznak nemá. Co se týče příběhu, stereotypní šablonu komixů známe, nepřekvapí nás. Tudíž by neměl být cíl nás šokovat (to by asi nevyšlo), ale udělat to co nejvíce dramatický a zajímavý. No a to fakt neni. Jak jsem řekla: nuda, nuda, šeď, seď (cimrmanovská výpůjčka). Podprůměr, 45%

Čarovný les (2014)

Do určitý chvíle mi to připadalo jako docela slušná kompilace. V momentě, kdy nastává obvykle happyend a pohádka končí, tahle.. věc... dostane epileptickej záchvat. Záchvaty zoufalství, když se dítěti rozvádí rodiče a ono neví, jak se s tím vyrovnat. Dokoce se dostáváme i do hluboké filosofické roviny. Poslední půlhodinu už jsem se jen modlila, aby to skončilo. 5%

Pýcha a předsudek (2005)

Když se mě jakýsi nepodstatný ťunťa zeptal na 3 nejoblíbenější filmy, byl to vnitřní boj. Nečekaná pointa je, že Pride and Prejudice je pro mě jedním z těch nejlepších tří (spolu s Hero a Dead poets society). Mno co vypíchnout. Krásná poetická kamera, něžná hudba a pro mě srdcerozbušující příběh. No je to tu opět, romantika. Člověk se prostě neubrání. 100%

Zůstaň se mnou (2014)

Dojáček. Něco podobného už tady bylo a jistě se dočkáme i v budoucnu. Přiznám se, taky jsem brečela. Ale. Nic moc.

Kráska a zvíře (2012) (seriál)

Je to kompilace průměrné detektivky a lepší verze Stmívání. Občas je to dost patetické, obecně i trochu prvoplánové. Upozornění: Seriál není určený pro mužské diváky. Já, jakožto žena, se na ty prvoplánově svlečený chlapy ale podívám ráda ;) S každym dalším dílem to ztrácí nápad, je to nastavované, charaktery se mění podle toho, jak se to hodí a tak dále.

Emma (1996)

Mám slabost pro Jane Austin. Nevím, jestli je to to nejhodnotnější, ale pro mě je to to nejmilejší. Když to vezmu objektivně, tak příběh... asi nic moc, možná by neuspěl ani v dalších parametrech a ohledech... Nicméně to nevadí, stejně je super. Opět, jak to tak často dělávám, vyzdvyhuji herecký výkon a tentokrát ten @Gwyneth Paltrow, perfektně jí vystihla. Další bod: Romantika. Shrnuto: 92% PS: Tenhle film jsem měla stažený přes 3 roky a dala jsem tomu předtím asi 2 pokusy a nikdy mě začátek neoslovil. Velká chyba. Jsem ráda, že jsem to s timhle kolouškem nevzdala :D