Saesulkun

Česko

2 body

<< předchozí 1 2
    • 23.5.2015  10:24

"Spermobanka, oddělení půjček." Ryzí láska, ryzí přátelství, ryzí (ne)spravedlnost. Oscar ve správných rukou.

• 15.2.2014  13:01

Jeden z nemnoha případů, kdy je i plný počet hvězd žalostně málo.

• 7.12.2013  12:49

Ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=H3vnyEUwWaA s oficiálním holandským dabingem.

• 6.12.2013  14:22

Nejslabší Pat a Mat.

• 20.11.2013  11:05
    Pán času (TV seriál) (2005)

Na tohle jsem čekal celý život.

• 10.8.2013  20:36
    Poslíček (1993)

Kýč.

• 18.5.2013  14:30

Tenhle film pro ně udělal to, co žádnej jinej před ním ani po něm. Ležel jsem tenkrát s horečkama, doma byla atmosféra pod psa a na mě šly samý černý myšlenky. Když už mě přestalo bavit utápět se v negativním rozpoložení, zapnul jsem televizi, ale nic mě tam nezaujalo, takže jsem jen tak bezmyšlenkovitě přepínal. Asi nejzajímavější mezi tím, co se právě vysílalo, byl právě Gigli, ale ani u něj jsem nikdy nevydržel dýl jak pár minut. Potom mě ale zaujala hudba Johna Powella, tak jsem to tam nechal trošku dýl a v tom se to stalo. Neznal jsem souvislosti, ale najednou vidím mentálně zaostalýho kluka, jak se začíná nefalšovaně radovat a do toho se rozezvučela úžasná hudba, prostě skutečná óda na radost. Z očí mi okamžiě vyhrkly slzy a když po několika minutách odezněly, zjistil jsem, že odplavily nejenom depresi, ale i horečku. Takže jedinýmu filmu v životě, který mě kdy vyléčil z nemoci prostě nemůžu dát míň než 5 *. Druhý den jsem zkouknul opakování už celý a i přes několik hluchých míst a totálně topornýho Afflecka, jsem rozhodně nelitoval.

• 18.5.2013  14:10

Tenhle film byl pro mě takovým malým zjevením. Představte si, že jsou osmdesátá léta a se školou chodíte do kina bez výjimky pouze na samé válečné filmy, nejčastěji sovětské provenicence. A najednou přijdete se třídou pěkně organizovaně do kina, znuděně si posedáte a na plátně se objeví parta vašich pěti vrstevníků, kteří chodí do kina na úplně jiné filmy, školu berou s patříčným nadhledem a vy nestačíte zírat. Upřímně řečeno jsem do té doby snad ani nevěděl, že se takové filmy vůbec točí, natož abych je sledoval při školním promítání. Moc jsem nechápal, co se to vlastně děje a tenkrát jsem možná začal pomalu odhalovat, že všechno je jinak. Ani po letech si tenhle film nenechám ujít a musím říct, že s hodnocením nemám ani teď žádný problém, a to nejenom díky návodnému názvu, který jakoby byl vytvořen právě pro budoucí čsfd.

• 18.5.2013  14:00

Zajímavý dokument o nadmíru zajímavém člověku, kterého je v televizi, na rozdíl od všemožných "celebrit" s nulovým potenciálem, bohužel jako šafránu, což o nás vypovídá víc, než si jsme ochotni přiznat. O třináctou komnatu tady ale nešlo, stylově by se to spíš tspíš hodilo do Neobyčejných životů.

• 13.5.2013  11:59
    Spoutaná (1998)

Filmová zkratka dovedená ad absurdum. Dokud jsem si po cca 20 minutách nepřečetl info na přebalu, neměl jsem moc ponětí, co se na obrazovce děje ani kde se to děje. Musím přiznat, že jsem se nebetyčně nudil (repliky typu: "Miluji vás. Milujte mě, Prosííííííím!!!" a vůbec vztahy hlavních hrdinů mi občas přišly jako z jiné planety) a přitom námět byl docela zajímavý, ale potenciálně nejzajímavější část filmu, tedy, jak konkrétně probíhala pomoc z Říma do Afriky, jaké při tom musel hlavní hrdina zdolávat překážky, padla bohužel na oltář oné přebujelé filmové zkratce a ve filmu se tudíž vůbec neobjevila.

• 13.5.2013  11:48
    Hořký měsíc (1992)

Scénář šustil papírem, postavy nevěrohodné, konec jak z laciného porna. Sledovat dvě hodiny zrůdy (nikoliv ve fyzickém smyslu) nepovažuji za nejinteligentnější způsob trávení večera, ale stalo se...

• 22.7.2011  23:14
    Prostři pro tři (TV pořad) (2010)

Jedna hvězdička za Šmoldase.

• 6.7.2011  15:19

"Dane kde jsi? Tady. Kdy to je? Teď. A kdo jsi? Jsem tahle chvíle." Dokud se točí i takovýhle filmy, tak jsem tady správně.

• 26.6.2011  15:32

Doktor uaaá v našem domě áá.... Teda jestli tohle nedovede zvednout náladu, tak už nevím, co jinýho.

• 25.6.2011  16:52
    Atlantis (1991)

Musím říct, že jsem se většinu času nudil. Daleko víc mě chytlo Deep Blue.

• 2.6.2011  13:55
    Počátek (2010)

Asi jsem doplatil na vysoká očekávání, která se až tak nenaplnila. Váhal jsem mezi 3 - 4, ale tentokrát zaokrouhlím směrem dolů.

• 29.5.2011  14:23

Konec kýčovitý, častější použití nůžek by bylo ku prospěchu, ale jinak zajímavý film s neplytkými dialogy a netradiční zápletkou.

• 27.5.2011  20:54
    Kozoroh 1 (1977)

Nezáživný béčko.

• 19.5.2011  15:27

Jeden z nejstupidnějších názvů v dějinách kinematografie.

• 18.5.2011  11:32

Je to v rámci ČSFD marginálie, ale není to "world" ale "night", jak je patrno z přiloženého přebalu.

• 17.5.2011  10:56

Nepříliš povedená série, která zde opět bůhvíproč není uvedená jako seriál ale jako 13 samostatných TV filmů.

• 16.5.2011  17:10

Není to žádné veledílo, ale pohodová a také vtipná oddychovka s nečekaným bonusem - naprosto přesné načrtnutí osobnosti G. W. Bushe v parodické písničce v podání Saoirse Ronan. Takže ať počítám jak počítám, 4 hvězdičky.

• 16.5.2011  16:44

Trošičku si dovolím odrazit se od kleopatřina komentáře a oargumentovat tu jednu hvězdičku, kterou mám proti ní navíc. Souhlasím totiž skoro se vším, co napsala, jen si nemyslím, že se hlavní hrdina ocitl tam, kde se ocitl, pouhou náhodou. Vzhledem k tomu, co se dozvíme až v druhé části filmu, totiž vnímám přesah. Už se v podobné situaci jednou ocitl a selhal v ní. Ta čtvrtá hvězdička je právě za to poselství, že ať se stane cokoliv, vždy máme v životě možnost dostat druhou šanci a tentokrát se již třeba zachovat jinak.

• 16.5.2011  15:47

Očekával jsem výborný film s výborným DiCapriem a ani jednoho se mi nedostalo. Film byl pouze dobrý a pro Leův výkon je termín výborný naprosto nedostatečný. I za takovým Forrestem někde v dáli toho Hankse pořád vnímám, ale tady prostě žádný DiCaprio nebyl, tady byl jenom duševně opožděný Ernie Grape. Podobné totální rozpuštění herce do postavy jsem zažil snad jen u Gándhího. Takže suma sumárum, jeden z nejlepších hereckých výkonů v historii v jinak celkem tuctovém filmu.

• 16.5.2011  11:04

Váhám mezi 3 a 4 *, ale protentokrát zaokrouhlím. Nemyslím si, že by to byl film o násilí mladistvých, jak hlásá přebal. Spíš je to film o citlivém vnímání světa a jeho stavu. Chvíli mi trvalo než jsem se do filmu dostal, protože hned ze začátku je nám naservírování nějakých 10 osob a my pořádně netušíme, kdo je kdo a jaké má na ostatní vazby, ale s tím, jak se vše postupně odkrývá, nutí to člověka čím dál víc přemýšlet. Niterný komorní film, ve kterém je lehčí najít si cestu k těm, kdo dělají chyby než k těm, kdo které tento svět chápe jako úspěšné a bezúhonné.

• 15.5.2011  15:05
    Návštěvní den č. 4 (divadelní záznam) (1969)

Klasika, jen ty písně mě nikdy moc nebraly. Platí pro všechny díly, které jsou zde bůhví proč uvedeny jako samostané pořady.

• 15.5.2011  14:56

Překvapivě civilní Sobota v nikterak převratné komedii.

• 14.5.2011  15:49

Neuvěřitelně vyzrálý režijní i scénáristický debut, skvělé herecké výkony (hlavně Langmajer s Novotným), propracované postavy, výborná pointa. Skoro se mi nechce věřit, že Muži v říji pocházejí ze stejné dílny.

• 14.5.2011  15:40
    Past na lásku (2009)

Past na diváka. Zápletka nevěrohodná - chlap přivázanej půlku filmu k záchodu, herci nemají co hrát, "pointa" naprosto tuctová, předvídatelná a zbytečná, protože tenhle film se i přes jindy příjemnou stopáž dá dokoukat jen ve stavu úplné apatie, takže je stejně jedno, co se v něm odehrává a jak skončí. DVD jsem si koupil omylem, spletl jsem si názvy, a po dokoukání letělo bez milosti do koše.

• 14.5.2011  15:11
    Jste to, co jíte (TV pořad) (2006)

Patrně jediný smysluplný a užitečný pořad o jídle.

<< předchozí 1 2