zeldinho

zeldinho

Česko

Pokání (2007)

Očekával jsem něco na způsob Anny Kareniny, Pýchy a Předsudku nebo Goetheho. Naštěstí se mé očekávání a zároveň i obavy nevyplnili. Příběh je plynulý a krásným způsobem zpracovaný. Postavu malé holky jsem nenáviděl, naopak Keira je prostě Keira a pokud by ji uměli kostyméři lépe oblékat, neměl bych z celého filmu vůbec nic, protože bych z ní nejspíše nezpustil oči. Závěr jenom vyšperkovává sílu celého příběhu. I když musím poznamenat, že i přes zajímavý děj jsem se místy, kvůli zdlouhavým chvílím ničeho, trochu nudil75%

• 25.3.2014  03:13

Další z mnoha Burtonových filmů, které jsem viděl. Další z mála Burtonových filmů, které se mi líbily. Opravdu…od samotných loutek, animaci a příběhu až po stopáž a i opravdu vydařený závěr. Je pravda, že zpívání mohlo býti méně, mnohem méně. Jinak mě však Burton přesvědčil, že přeci jen není úplně zavrženíhodný. 75%

Eurotrip (2004)

Bavil jsem od začátku do konce. Zaznamenal jsem i řadu českých míst či herců. (Praha-Anděl, Národní Muzeum…Petr Jákl, Olga Lounová, Jakub Kohák nebo třeba Miroslav Táborský). Účel tahle teenagerská komedie splnila a já se smál co každých pět minut, ne-li častěji. 75%

• 25.3.2014  03:13

Pustil jsem. Viděl jsem. Nepochopil jsem…až po přečtení vysvětlení plotu na jakýchsi stránkách jsem filmu trochu lépe porozuměl a nezbývá dodat nic než to, že na něco takového bych sám asi nikdy nepřišel. Mulholland Dr. mi opravdu nesedl. 50%

• 25.3.2014  03:13

Tak tomuhle kousku jsem se opravdu dlouho vyhýbal. Musím přiznat, že veškeré moje obavy byly zbytečné a já si film opravdu užíval. Komedie měla spád, byla vtipná a herci se zhostili svých rolí s bravurou. Bridget Jones jako dokonale nedokonalá šmudla, Daniel Cleaver jako dokonalý slizoun a Mark Darcy jako…pravý Mark Darcy. Nejvíce mě potěšilo, že Zellweger hraje Bridget opravdu nenuceně a nikterak vtíravě nebo rádoby vtipně, čehož jsem se nejvíce obával. Bavil jsem se, ne že ne. 80%

• 25.3.2014  03:13

K prvnímu dílu Hobita jsem přistupoval jako k „pokračování“ LOTR trilogie – mylně. Tudíž při sledování druhého dílu jsem už nepovažoval film za součást LOTR, nýbrž za součást právě nově vznikající trilogie. Druhý Hobit je ještě akčnější, než ten první a podle mého názoru také poutavější. Dvě a půl hodiny mi uteklo jako voda a já chtěl, aby film ještě dále pokračoval. 85%

• 25.3.2014  03:13

Vyloženě typický Scorseseho film. Pro diváky neznalé jeho tvorby, především tedy Casina a Goodfellas, musel být Wolf neskutečným zážitkem. Já jsem však s hodnocením trochu střídmější. Přeci jen připadá mi, že už se Scorsese místy opakuje. Možná by se i dalo říct, že Wolfie je de facto takové Casino z burzovního prostředí v trochu modernějším hábitu. Samozřejmě objektivně to filmu na kvalitě až tolik, ne-li vůbec neubírá. Avšak subjektivně musím poznamenat, že jsem se přeci jen místy nudil (stopáž byla opravdu dlouhá) a děj mi připadal, vzhledem k už nakoukaným Scorseseho filmům, předvídatelný. 75%

• 25.3.2014  03:13

Jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl za poslední měsíce. Příběh podle skutečné události, perfektní kamera i herecké výkony. Tom Hanks opět předvádí, proč je nejenom podle mého skromného názoru opravdu nejlepším hercem filmové scény. Jako kapitánu lodi i jako člověku jsem mu uvěřil absolutně všechno. Od půlky filmu už jsem měl okousané nehty i na nohou a s napětím jsem sledoval, jak všechno dopadne. Captain Phillips opravdu nezklamal. 95%

• 1.2.2014  21:54
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Duškův monolog, či spíše přednáška na téma čtyř dohod Dona Miguela Ruize. SPOILER ALERT!!! 1. dohoda: Nehřešte slovem. No nevím, co bych si z toho měl odnést. Tahle dohoda se týkala především výchovy dětí a nemohu říci, že bych ve všech případech souhlasil s tím, co v ní bylo řečeno. Místy mi přišly některé názory až hloupé. Dušek se při snaze být vtipný dopouští, podle mého názoru, dosti chybných interpretací toho, co se původně Ruiz zamýšlel sdělit....2. dohoda: Neberte si nic osobně. Víceméně se všemi názory jsem souhlasil, i když někdy byly opět vedeny to značných extrémů. Kdyby svět fungoval podle toho, jak zde Dušek (Ruiz) popisuje, byli bychom pravděpodobně obklopeni mnohem více hlupáky a nevzdělanci. Hrozilo by i riziko anarchie....3. dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky. Tuto dohodu považuji za nejvydařenější. Číst v hlavách ostatních lidí jsme nikdy neuměli, neumíme a osobně doufám, že nikdy moct umět nebudeme. Proto bychom neměli spoléhat na své vlastní ideje, když vlastně člověk druhý může mít myšlenky a domněnky úplně opačné, či zkreslené. Konec spoilerů Tento seminář, přednáška, monolog, či jak chcete, se nedá hodnotit ani trochu objektivně. Záleží jen na vás, jak si informace zpracované Duškem přeberete. Mně osobně připadalo vystoupení opravdu zajímavé, avšak místy, zejména prvních 15 minut, jsem se opravdu nudil a přemýšlel, jestli má cenu vůbec představení dokoukat. Vydržel jsem a nelituji toho. Odnesl jsem si z něj zajímavé poznatky, stejně tak jako hromadu zajímavých názorů. S některými jsem souhlasil, některé mi připadaly dokonce hloupé. Ve výsledku se mi tedy představení líbilo, ale že bych byl nějak zvláště unesen, to spíše ne. 65%

• 31.1.2014  04:05
    Mafiáni (1990)

Podle mého názoru lepší než Casino, ne o moc, ale přece. Casino nemělo takový drive skrz celý film. Také jsem se dokázal lépe orientovat ve světě goodfellas, než ve světě hazardu. R. Liotta ve své životní roli hrál výborně. Stejně tak De Niro, jak už jsme u něj zvyklí, i když v Casinu měl více prostoru vyniknout. Joe Pesci hraje roli zm*da dokonale přesvědčivě, tahle role mu opravdu sedne, jak dokázal o pět let později opět v Casinu. 75%

• 31.1.2014  03:54

Z počátku na mě tohle "drama" působilo jako laciná romantická teen komedie, kterých se natočily tuny. Postupem času však začalo přibývati různých spletitostí a dalších zápletek, že se můj pohled na film změnil. Pro mě nečekaný závěr nakonec Cruel Intentions ještě vyšperkoval a absolutně jej odlišil od toho typu filmů, do kterých jsem jej ze začátku řadil. 70%

• 31.1.2014  03:47

Jednou za 5 měsíců se vyhecuju a zkouknu nějaký Burtonův film. Burtonovu tvorbu opravdu nemám rád. Proč tedy občas zhlédnu nějaký jeho další kousek? Člověk je tvor zvídavý a mně to prostě nedá. Jednou za oněch přibližných 5 měsíců si říkám něco v tomto smyslu: "No přece na něm něco musí být, když je tak oblíbený. Když je tolik jeho filmů v TOPu. Risknu to. Pustím si to.". Nakonec to vždy dopadne stejně a mně opět dojde, proč se mi jeho tvorba nelíbí. Využívání připitomělých kostýmů, komorní atmosféry a z velké části obsazování Deppa (především jeho non-stop hloupému výrazu a stupidnímu šklebu) do hlavních rolí, jsou jedny z hlavních věcí, že kterých se mi vždy protáčí panenky. Sleepy Hollow naplňuje tento scénář do puntíku přesně. Nicméně stal se zázrak a Sleepy Hollow se mi překvapivě i docela líbilo. Občas mi sice z kostýmu bylo do breku a pokaždé, když Depp nahodil svůj výraz ála "divím se všemu, vším pohrdám a mám IQ 80", jsem měl chuť roztřískat monitor. Ale když jsem se přes tyto chyby přenesl a snažil se je igonorovat, tak bylo Sleepy Hollow opravdu záživným filmem. Nenudil jsem se ani minutu, mělo to spád a těch blbostí nebylo tolik, kolik jsme u Burtona zvyklí, a opravdu mne zajímalo, jak nakonec film skončí. Spolu s ďábelským holičem asi nejlepší Burtonův počin, co jsem zatím viděl. 70%

• 31.1.2014  03:23

Skvělý film podle skutečné události, který mapuje zkorumpovanost a korporativismus i v těch nejvyšších světových státních a politických sférách. Ač Cage nijak zvlášť nemusím, v Lord of War hrál úžasně. Prakticky 100% stopáže filmu byl na scéně a po celou dobu exceloval. 85%

• 24.1.2014  01:40
    Vejška (2014)

Konzervativnější a takové trochu uťáplejší pokračování pro mě již kultovního Gymplu. Porovnání s prvním filmem se neubráním. Oproti Vejšce na mě působil Gympl více dekadentněji, také měl více propracovaný příběh, což bude dost možná dáno délkou stopáže. Určitě bych se nezlobil, kdyby trval film o takovou půlhodinku déle a bylo by tak možno Vejšku trochu více zdramatizovat. Oproti Gymplu mě (ne)zaujaly výkony některých, spíše až většiny, herců. Konkrétně dialogy mezi nimi, především v prvních scénách filmu. Vorel s Josefíkovou působili jako ochotníci, kteří stojí snad poprvé před pořádnou kamerou. Postupem času se ale nejenom jejich vyjadřování zlepšilo. Mádl společně s Krausem, stejně jako v Gymplu, byli o parník před všemi ostatními. Mádlovi role frajírka sedla a všechno jsem mu věřil. Krause jsme si mohli užít mnohem více, než v předešlém dílu, s čímž jsem byl velmi spokojený. Naopak mi vadilo až nadměrné využívání postavy zhulence Zrzouna (Filip Vorel), kterého se podle mého názoru, na základě velkého úspěchu v Gymplu, snažil režisér Vorel nacpat snad všude. Menší výhrady mám i vůči soundtracku. Jako fanoušek českého rapu jsem očekával více, než pouze 2-3 tracky od Vladimira 518 a DJ Trafika, které se budou opakovat skrze celý film, včetně závěrečných titulků. To bylo trochu zklamání......Vejška jinak vcelku věrně reflektuje český život, a to nejenom ten studentský. Musím říct, že i když u mě pravděpodobně vede Gympl, "Gympl 2" je pořád poměrně kvalitní film a při porovnání s ostatními českými snímky za posledních pár let se určitě řadí mezi ty kvalitnější kousky. 75%

• 22.1.2014  23:00

Nemastná neslaná komedie, která funguje vlastně jenom díky třem velkým hvězdám. Last Vegas nezaujme tunami vtipných gagů, ani nikterak úžasným příběhem...Nejvíce pravděpodobně zaujmou slečny, které v Last Vegas vystupují. 60%

• 10.1.2014  01:11
    Machete (2010)

Danny Trejo v roli chirurga z amputačního oddělení a alfa-samce, po kterém touží každá lidská bytost s chromozomy XX, v brutální řezničině, ve které je snad každá věc ostrá, včetně například klíče nebo jakési malé sochy čehosi. Ve filmu, kde člověk dokáže slanit budovu na 18 metrů dlouhém tlustém střevě. Ve filmu, kde je zpovědní tajemství nahráváno na DVD a zaznamenáváno do profilových složek. Ve filmu, který má tak neskutečně špatný příběh a především závěr, že by se za něj nestydělo snad ani Studio Asylum. Ale abych jenom nekáral...Když vypnete mozek a skutečně odmítneme u Machety přemýšlet, tak se budete opravdu téměř až do konce filmu dobře bavit. 40%

• 6.1.2014  03:26
    Blade Runner (1982)

Upřímně velké zklamání. Celý film jsem tak nějak čekal, kdy se začnu bavit, ale nakonec jsem se nudil až do úplného konce. Žádná hlubší myšlenka, Ford taky nijak zvlášť neoslnil. Jedna hvězda za decentní zpracování vizuální stránky, druhá za Hauera. 50%

• 2.1.2014  04:51

Realistický, možná až impresionistický snímek pojednávající o osamělém životě vyhořelého herce Billa Murrayho a šedé myšce Scarlett Johansson. Nevím, jestli je to tím, že režisérem filmu je vlastně režisérka, ale 98 minut filmu, ve kterém chybí prakticky jakýkoliv climax, mě tedy nijak zvlášť nezaujalo. Murray sice sedl filmu jako ulitý, stejně tak 20 letá Johansson. Ale kromě dokonalého castingu a skvěle zahraných rolí jsem se tedy nijak zvlášť nebavil. Tenhle styl šel opravdu mimo mě. 55%

• 30.12.2013  03:10

Tohle se vážně někomu líbí? Trapný a absolutně ubohý britský humor přímo odkapává z téhle parodie na film. Není to sice až taková slátanina jako "Smysl života", ale to se snad ani nedá považovat za kompliment. Mám rád satiru, zbožňuji náboženskou tematiku, a přesto snad jediný důvod, proč jsem Život Briana dokoukal, byla jeho krátká stopáž. Až na pár povedených satirických gagů nestál film snad ani za zhlédnutí. Monty Python už ne, ne a nikdy NE! ...10%

• 23.12.2013  21:15

Opět jsem se utvrdil v tom, že nemám číst dopředu nastínění děje od distributora. Kdybych znal hlavní zápletku dopředu, přišel bych opravdu o hodně. Zpočátku se mi zdál hlavní hrdina Guido trochu otravný, ale postupem času jsem mu začínal přicházet na chuť a došlo mi, o co mu vlastně celou tu dobu jde. Život je krásný je film zpracovaný úplně jinak, než jiné filmy z prostředí 2. světové války. Otec a jeho úžasná starost o syna, jeho obrovská kreativita a práce s humorem je zkrátka dokonalá. Opravdu krásný film, který mi dokázal zvednout náladu po zbytek dne. "Je to prostý příběh...ale nevypráví se snadno. Jako v pověstech, je tam smutek...ale i zázraky a štěstí." 95%

• 23.12.2013  04:13
    Tanec s vlky (1990)

Je štěstí, že jsem nečetl "(oficiální text distributora)". Přišel bych pak o velký zážitek, který jsem hltal celé 4 hodiny Director's cutu. Nikdy bych nevěřil, že by mohly 4 filmové hodiny tak rychle utéct. Ani minutu jsem se nenudil. Přestože u mě westerny hitparádu zrovna nevyhrávají, tak musím přiznat, že Tanec s vlky je opravdový skvost. Costner hraje parádně, život Indiánů jsem si zamiloval a Američany jsem snad začal i nenávidět. [SPOILER:] Jenom škoda toho závěru, protože snad nikdy jsem si nepřál happy-ending více...90%

• 18.12.2013  14:05

Podle knižní předlohy. Inspirováno skutečnou událostí. Už od počátku dobrý potenciál. Po dokoukání jsem ihned věděl, že tohle byl jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Francouzský Dustin Hoffman v roli charismatického, bohatého a inteligentního paraplegika a černoch se srdcem velkým jako celá Francie ve snímku, který se zabývá hlavně lidskými vztahy a formováním lidské povahy. Kontrast bohatství a chudoby, na kterém je postavené nevšední přátelství, je stavebním kamenem této dramatické komedie. Velmi dobrý námět, zrežírovaný s bravurou a dokonale zahrán. Také musím ocenit hudbu, která do filmu sedla jako zádel na hrnec...100%

• 18.12.2013  14:05

Ne, ne, ne a prostě ne. NE!. Co to mělo být? Burtonovu tvorbu osobně vůbec nemám rád a tenhle film mě v tom jenom utvrdil. Tak hloupý, infantilní a nevkusný film jsem opravdu snad ještě neviděl. 1) Skřeti "Umpalumpové" jsou snad jakýmsi úchylným pokusem o roztomilé pomocníky? Ne, to opravdu nefunguje. 2) Proč vypadá Depp jako Lady Gaga a chová se jako nějakej pošuk na drogách? Proč? 3) Ty barvy...Big Fish v prostředí továrny na čokoládu. Fakt by mě zajímalo, co to ten Burton bere. Každopádně dává smysl, proč jsou drogy nelegální. V tomhle proudu "hejtu" bych mohl pokračovat dál, ale tahle parodie na film mi za to ani nestojí. Končím.

Světáci (1969)

Obyčejně mám proti českým filmům, konkrétně spíše českým komediím, vcelku dosti silnou averzi, ale řekl jsem si, že se přece jenom na tuto klasiku podívám. Jedno z mých nejlepších rozhodnutí, co se týče kinematografie, v poslední době. Absolutně dokonalá satira na pseudo-intelektuální společnost, stejně jako na nekultivované buráky. Všichni herci se vytáhli a ukázali svoje herecké umění, které v našich luzích a hájích již jen tak nepohledáme. Speciálně pan Sovák mě zaujal nejvíce. Opravdu, přes veškeré moje osobní antipatie vůči českým komediím, obzvláště těm staršího data, musím tento snímek doporučit a všem vzkázat: I když si můžete říkat, že vás české filmy nijak neoslovují, pusťte si Světáky, neprohloupíte. 90%

• 18.12.2013  14:04
    Vybíjená (2004)

Pecka. Smál jsem se od začátku do konce. Obyčejnej chlap Vince Vaughn funguje a Ben Stiller jako namyšlenej frajer a liliput White Goodman jakbysmet. Vybíjenou žeru, vtipy jsou jednoduché, ale úderné. Film jsem viděl jak v originále, tak ve 2 verzích českého dabingu, a musím říct, že první český dabing snad originál ještě překonal. Aktualizace: V nedávné době jsem zhlédnul Millerovi na tripu (We're the Millers) a říkal jsem si, že je to snad ještě lepší komedie než Vybíjená (Dodgeball). A ejhle, kouknu na režiséry a co nevidím. Opravdu děkuju, Mr. Thurbere, protože jestli smích opravdu léčí, prodloužil jste mi život o pěkných pár minut....90%

• 18.12.2013  14:03

Tak takhle dobře jsem se u americké komedie už dlouho nenasmál. Tenhle kousek nejspíše zaujme především mladší generaci, ale to neznamená, že by se u ní nemohl i postarší divák upřímně a hřmotně zasmát. Ohledně herců, Jennifer jako vždy dokonalá, ale ostatní určitě nijak nezaostávají. Námět mi připadal vcelku obyčejný a nepříliš potenciální, ale opravdu jsem se hluboce mýlil. Tímto se Thurberovi omlouvám, pobavil jste mě...90%