Flussmaister

Flussmaister

Michal Gruss

okres Náchod

Instagram: mgss._

13 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2
 • 3.8.2014 v 16:42

  "Nejlepší nenatočený film"

  Před nedávnem jsem měl možnost vidět Jodorowsky's Dune. Dokument, který mne neuvěřitelně nadchl a donutil mne, pustit si ho o pár týdnů znovu. A také půjčit si první díl knihy Dune, pustit si film Dune od Davida Lynche, objednat si komiks The Incal, který je v podstatě postaven na Jodorowského Duně a vůbec, držet si dokument v hlavě.

       Chilský tvůrce Alejandro Jodorowsky spolu s Michelem Seydouxem a Jean-Paulem Gibonem získal v roce 1974 filmová práva na vytvoření Duny Franka Herberta. Jodorowského postupy byly ale odlišné od ostatních tvůrců. Vyhledával umělce, kteří byli podle něho v daném odvětví ti nejlepší pro jeho film bez ohledu na cokoli, co by mohlo být překážkou. Se zvučnými jmény, detaily a jeho megalomanstvím, jako například udělat snímek 14 hodin dlouhý(scénář velikostí telefonního seznamu), rostla i cena projektu. Jodorowsky dokázal spojit umělce jako H. R. Gigera(autor Vetřelce), Jeana "Moebiuse" Girauda(ilustrátor komiksů) pro design, Dana O'Bannona(speciální efekty), Salvadora Dalího(malíř) a Micka Jaggera(The Rolling Stones), kteří měli hrát jednu z rolí, Orsona Wellese, skupiny Magma nebo Pink Floyd a další. Aby filmová studia v tak rozsáhlý film uvěřila, Michel Seydoux vzal koncepty a rozsáhlé storyboardy Duny od Moebiuse a vytvořil knihu, která byla rozeslána do všech předních filmových studií. V podstatě 3000 scén, scéna po scéně na papíře. Studia film a jeho neuvěřitelný potenciál nadchl, ale bála se dát peníze režisérovi, jakým byl Alejandro Jodorowsky. Jeho tvorba byla příliš odlišná a zfilmovat Dunu bylo podle Hollywoodu riskantní i bez něho. Kniha měla zaručit, že studia řeknou "Ano" a začne se natáčet, ale neřekly. Projekt byl proto nakonec zrušen z finančních důvodů v pre-produkci. Protože si knihu studia ponechala, stala se inspirativní pro pozdější filmové produkce a zásadně ovlivňovala další sci-fi filmy, jako například Star Wars sérii, Contact nebo Prometheuse a další. O několik let později se dostal k Duně David Lynch, kterou v roce 1984 dokončil. Film nenaplnil velká očekávání a tak další chystaná pokračování nikdy nevznikla.

       Protože Alejandro Jodorowsky nechtěl svůj vysněný projekt nechat úplně zmizet. Vytvořil v roce 1981 spolu s Jeanem "Moebiusem" Giraudem komiks The Incal v podobném duchu, jaký měla jeho Duna. Následovaly i další díly až vznikl šestidílný svazek a později i prequely a tak dále. Z komiksu se stala modla a je to dnes jeden z nejzásadnějších komiksů Evropy.

       Začátkem devadesátých let, chtěl jistý Pascal Blais vytvořit se svou stejnojmennou firmou animovaný film podle komiksu The Incal. Spolu s umělci, kteří pracovali na animovaném Heavy Metalu, vytvořil jakýsi trailer, ale film nikdy nevznikl. V roce 2011 vznikla nová, digitální verze traileru od téhož studia a možnost, že se na filmu začalo pracovat. Do dneška nebylo nic oznámeno a trailer je poslední informací o filmu.

       Nicolas W. Refn, přítel Alejandra Jodorowského, udajně pracuje na adaptaci hraného filmu podle komiksu The Incal. Žádné bližší informace jestli práce na filmu opravdu začaly nebo ne, nejsou, jen, že by film mohl být dokončen někdy roku 2015. Do portfolia Refnových filmů a stylu by The Incal sedl, jen žánr sci-fi by pro něho bylo něco úplně nového, ale po Only God Forgives už může přijít cokoli.

   

  Už se těším až v The Incal otevřu první stránku.

   

       Myslím si, že kdyby Jodorowského Duna vznikla, byl by to jeden z nejznámějších a nejkontroverznějších filmů vůbec. Sloučením tolika kultur, umělců, sci-fi, fantasy a neuvěřitelných, tehdy pokrokových, nápadů Jodorowského, by film nebyl zapomenut, i kdyby se snad jednalo o propadák. Možná by se mu jen místo "nejlepší nenatočený film" říkalo, "nejhorší film historie".

 • 3.8.2014 v 14:46

  Game Over

  Atari: Game Over, tak se jmenuje dokument o videoherní "legendě" E.T. the Extra-Terrestrial. Hra z roku 1982 na motivy stejnojmenného Spielbergova filmu, která prodejně propadla a měla později podíl na pádu Atari. Milióny neprodaných cartridgí se hrou bylo pohřbeno pod zem, což po letech vytvořilo jakýsi mýtus o této události. Microsoft se ale v dubnu tohoto roku rozhodl uskutečnit masivní výkop "nejhorší hry" historie a dalších herních pokladů, které byly pohřbeny s ní, aby po 30 letech odkryl pravdu. Dokument by měl dorazit již koncem roku na Xbox 360 a Xbox One. - Snad bude brzy k dostání i pro běžné smrtelníky bez těchto přístrojů, více - AVGN: The Movie

 • 14.7.2014 v 21:20

  (trochu) Nudná poznámka

  Na většině českých webech o filmu se k Gone Girl vyjádřili spíše s určitým zklamáním nežli s nadšením, co se týče prvního (teď už i druhého) traileru. Já si naopak nemůžu pomoct, protože se mi trailer líbí dost a příjde mi, jako naprosto dokonale se stupňující drama. Naplnil všechna očekávání a přesvědčil mě, že se zase budu na "něco" čtvrt roku těšit jak (!) blbec. A kolem 16/10/2014 směr kinosály. +Tématicky povedený soundtrack a web filmu.

 • 6.7.2014 v 19:10

  Project 2501 vs Ticho po pěšině

  Nejprve jsem se těšil na první hraný Ghost in the Shell film, který se ovšem po pár odloženích úplně vytratil do prázdna a zdá se, že kolem filmu se neděje naprosto nic. Jenže zatímco GitS první klapku nejspíše nadobro ztratil, mladí tvůrci z celého světa spojili síly a jejich Project 2501 nevypadá vůbec zle. Zatím není vidět nic než pár obrázků, koncept artů, záběrů a animací z počítače, ale i přesto Project 2501 z rukou nadšenců vypadá určitě sympaticky. Film má zůstat věrný anime a vizi původních tvůrců, což je vidět i v samotném videu. A Rupert Sanders, který ještě před nedávnem "seděl" na židli režiséra, z ní rychle zmizel (nebo stále sedí, ale kouká s roztrhaným scénářem do rohu) a i když to s hraným Ghost in the Shell vypadá spíše NIJAK, alespoň se objevil tento menší a myslím, že i daleko přitažlivější a ambicióznější projekt, Project 2501.

 • 30.6.2014 v 12:09

  Kung Fury

  Kickstarterem prodojenej můvíják Kung Fury jde shrnout snad jen jako,... největší punk všech dob. Použil bych všechny superlativy, jak dokonale trhle Kung Fury vypadá. 80tá léta,. vikingové,. tyrannosaurus,. Adolf Hitler,. jsou jen zlomek toho, co se objevuje jen v traileru. Doufám v tu největší zhovadilost a když už tvůrci dokázali vybrat 3x víc peněz než původně chtěli,. věřím, že se to povede. Už koncem roku....

 • 30.6.2014 v 10:56

  Jeremiah Harm

  Pokud opravdu vznikne, tak to s velkou pravděpodobností bude přesně ten druh akčního filmu, který nemám absolutně rád. - Neinteligentní akce se svařovaným dějem, naprosto nezajímavými, bezcharakterními postavami a se spoustou efektů pro oko. Nicméně,.. rád se budu mýlit, protože promo video smrdí celkem (drsně) slušně a mně nezbývá, nežli se těšit,... pokud vznikne.

 • 18.5.2014 v 17:47

  "RUN"

  Sean Penn, Don Cheadle, Jake Gyllenhaal a další, v akčním drama traileru na film Run. Věrohodná a dostatečně velká návnada spolu s vynikajícím filmovým trailerem, Beyoncé a Jay-Z na to, aby divák neváhal a zkousnul ji i s navijákem, než ho na konci zazdí "COMING NEVER". Nakonec JEN kurevsky povedenej trailer na "On The Run" Tour - JAY-Z & Beyoncé. A já už se těšil...

 • 18.5.2014 v 13:56

  Když se něco děje...

  Nová Godzilla Garetha Edwardse zbourala premiéru 8.5 v Los Angeles; Od prvního drancování v Tokiu uplynulo bez půl roku 60 let; Strhla už celých 32 premiér; Google Chrome bourá už téměř rok; Mě to strhla dneska.

  Když se něco děje...
 • 12.5.2014 v 23:40

  Robin Foster feat. Dave Pen & Emiliana Torrini

  Metro Manila

 • 13.4.2014 v 13:55

  György Ligeti - Musica Ricercata II

  Eyes Wide Shut

<< předchozí 1 2