Flussmaister

okres Náchod

Instagram: mgss._

• 31.7.2014  00:16
    Pod kůží (2013)

Celou první polovinu filmu jsem hledal místo, kdy se alespoň něco z toho "neobvyklého" bude střetávat v jedno a bude vzdáleně vytvářet jakýsi smysl. Ovšem jak jsem pochopil po určitých událostech, nic podobného přijít nemělo ani po závěrečných titulcích. - A ani nepřišlo. Tímto okamžikem počínaje, jsem se snažil vydržet dlouhé utrpení, které tu někteří nazývají atmosférou, jaké Under the Skin nabízí na výbornou. S nespočetně pauzami ve smyslu, kolik času do toho vytouženého závěru ještě zbývá, se mi UtS podařilo do úplného konce dokoukat. - Ono vidět a chápat Under the Skin není totéž a ani si nemyslím, že by tohle "dílko" nějakým způsobem pochopit šlo. Diváka může nadchnout jeho nevědomost, zvídavost a představivost nad obsahem, jakou může snímek vyvolávat, co - to - asi - mělo - znamenat, ale pochopení?! I místní obsah distributora k filmu působí jaksi sporně. "Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou." blá blá blá.. Tentýž obsah ve filmu zahrnutý naprosto nebyl a není. Po shlédnutí na mě působí, že si text distributor vymyslel nebo já dokonce viděl jiný film. A ani neuvěřím nikomu, kdo si text přečetl před nebo po závěřečných titulcích, jako já, že se s ním alespoň z poloviny ztotožnil. Tím se chci dostat zároveň k tomu, jak je film vlastně špatný. Kdybych měl původní text proškrtat tak, jak byl ve filmu obsažen, zbyla by jen úplná slupka a minimum, stejně jakým byl samotný film. "Scarlett Johansson je žena a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů." Jedině toto se ve filmu totiž objevuje a dále pak nespočet WTF "uměleckých" scén, které jdou čistě do prázdna. Doslova. Žádný přesah, žádná pointa, nic. Proto nechápu místní nadšení nad čímkoli z filmu, snad vyjma hudby. Film může být artový jak chce a vy se ho můžete snažit pochopit jak chcete, ale smysl a pochopení v něm najít nelze. (tedy alespoň já ho nenašel) 1/10

• 9.5.2014  10:12

2010 - Peter Hyams vytvořil po Kubrickově odyssey film, který funguje jako bonus materiál k oblíbenému hudebnímu CD; Nijak nezamrzí, ale také ani nenadchne, přesto příjemně překvapí. 75%

• 12.4.2014  23:27

Alfa a Omega nejen science-fiction. 10/10

• 10.3.2014  23:35

Asi všichni si vzpomenou na dobu, kdy Joaquin Phoenix prohlásil, že nadobro končí s filmem a dá se na dráhu hudební - Hip Hop. Bylo to až k neuvěření, ale spolu s jeho vystupováním a prezentováním ve společnosti, téměř nešlo neuvěřit. Až do včerejšího večera jsem absolutně netušil, že existuje něco, jako tento snímek, který v podstatě dokumentuje celé období J.P. proměny. Phoenixova změna osobnosti na nevychované tlusté prase se zarostlým zjevem v jeho vlastním životě, působí tak neuvěřitelně věrohodně a dramaticky. Člověk se kvůli jeho nepatřičnému chování několikrát cítí tak trapně a právě i díky tomu spolkne udici Joaquina a Caseyho i s navijákem. Film sám o sobě nefunguje, i když je naprosto šokojící a extrémní, bez trochy té frašky. Pseudodokumentární filmování, Phoenixova dokonalá improvizace a herectví, bláznivý "S C É N Á Ř" a vůbec nápad na I'm Still Here, dělá film tak geniální. Návštěva v Noční Show Davida Lettermana je takový vrchol a ten úžasný konec!! Joaquin "Motherfucker" Phoenix a Casey Affleck vytvořili něco zcela dokonalého a oklamali svět. Jak řekl sám Phoenix "This is fucking irony." 10/10

• 10.3.2014  23:15
    Strašení (1963)

Ještě černobílé zachycení filmu tomu dodává tu správnou temnou atmosféru a kulisy starého domu tomu také nijak neubírají na napětí, naopak. A především v napětí a vyčkávání má The Haunting nějvětší sílu. Pravda, o něco kratší stopáž (klidně 30 min) by neuškodila, ale o to intenzivnější Strašení to je. Jen z pohledu děje to není úplně ono, protože působí zdlouhavě. Takovou tu hororovou dokonalost mi kazí jen nadbytečné dialogy, které až zbytečně odtrhávají od napětí a hlavní protagonistka, která je prostě jen nesympatická a infantilní kňučna. Přesto jsem se nechal vtáhnout do atmosféry celkem snadno a protože mě The Haunting opravdu vystrašil, dávám bodík navrch. 8/10

• 17.1.2014  18:46
    Gravitace (2013)

Gravitace je takové sci-fi/drama - mix nejrůznějších klišé, které po tom neustálém hollywoodském bláznění za posledních "pár" let, snad už nikdo nemůže brát vážně a s nadšením. Ovšem v tak zábavném a emocionálním koktejlu ruku v ruce s vizuálem, že není téměř možné, aby se přesto nakonec nelíbila. Jednoduchost děje a nádherná vizuální stránka. Vidět planetu Zemi tak, jak ji dokázal Alfonso Cuarón a jeho tým grafiků na pozadí dění zachytit, je něco výjimečného, ale zároveň něco, co už jsme několikrát v bledě modré vidět mohli. Jenže tak neuvěřitelně technicky dokonale a rozsáhle, jako právě nikde jinde, že se divák téměř neustále jen kochá a kochá vesmírem. Do toho všeho skvělá až EPICká hudba, bez které si Gravity nelze představit. - Země prakticky černě mrtvá se zlatými záblesky světélkujících měst, jako by vyhasínala. - Možná každý si najde něco. Nicméně, Sandra Bullock jako doktorka s chlapeckým jménem Ryan Stone mi úplně nesedla. Ale zatímco jsem se neztotožnil s ní, bez Clooneyho vtipu a nadhledu by to přece jen nebylo (v)ono. Nakonec to pro mě nebyl až tak výrazný filmový zážitek, i když jsem si pár nedýchatelnými scénami prošel. Ale možná to vysvětluje fakt, že jsem G neviděl v kině a ve 3D. Na deset Oscarů bych Gravity tedy nenominoval, ale minimálně za hudbu, střih a vizuální efekty si sošku zaslouží. +Aningaaq 80%

• 4.10.2013  12:20
    Nevědomí (2013)

To, co Joseph Kosinski se mnou začal u "TRON: Legacy", který ještě měl svoje mouchy a klišé,. tady plně dokončil. Po delší době, letos spolu s "Europa Report" ukázal, že Sci-Fi nemusí být plné megalomanských záležitostí a výbuchů,. ale že se dá stavět na dobrém, kvalitním příběhu a vypracovat se k téměř čistokrevnému Sci-Fi. Oblivion jsem si schválně nechával proklouznout mezi prsty a s nadšením sledoval jiné snímky s tím, že se na Oblivion možná taky dostane,. nýbrž nakonec můžu být rád, že vůbec. Pro mne po dlouhé době obrovské překvapení a zajímavé Sci-Fi. Post-apokalyptická krajina je uvěřitelně propracovaná do posledních detailů až je nakonec úžas se na tu šedou dívat a objevovat známá, jen časem poskvrněná místa Ameriky. Jako fanda Falloutu jsem se vyloženě kochal nad rozlehlou a místy totožně stylizovanou krajinou. Osobitý děj, jen sem tam zviditelněný mírnou akcí. Až epická hudba(M83). Bezchybný Tom Cruise. Tohle je můj dražší Moon II. (I když já bych o 100 let letopočtu přidal). Jelikož akční Sci-Fi není přímo moje krevní skupina, Oblivion jí je i přes mírně nedotažený scénář. Ale malé nedostatky jsem ochoten přejít a dát plná počet. Kosinski se mi pomalu zapisuje do podvědomí, jako můj (další) oblíbený režisér. Příjemné překvapení. 85%

• 4.10.2013  12:13

“Wanna fight?”

• 29.6.2013  21:13

Sprostá slova (sprosté slovo odborně nazýváme vulgarismus) vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci (v tomto případě k filmu) či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné. Sprostá slova se používají jako nadávka nebo jako prostředek k uvolnění vnitřního napětí(klení), popřípadě i pro jejich používání při významových konotacích v textu. V českém jazyce se sprostá slova téměř výhradně týkají tabuizovaných témat, kterými jsou sexuální chování, vylučování moči či stolice. "Spring Break Forever, Bitches" 30% - ZKURVENÁ SRAČKA - (staženo z wikipedia.org)

• 21.5.2013  21:24
    Imaginaerum (2012)

"I did see that I hear chords again. Without them I stray in this emptiness. Wandering by a distant music through a desert of ashes. Should melody have a color, would the mix pink and red. Always afraid of the fade. fear of silence which may occur. My last memories leave me.. towards the end of a black alley. There is a door in the dark. I struggle to take me through. I hear it clearly now. The sweetest melody created by a human. rises into the room. And where is it forever.. changed from G to E minor." I tak by se dal popsat film, poslední CD Nightwish - Imaginaerum a nebo právě nápad skloubit skladby Imaginaerum a vytvořit pro ně nějaký ten příběh. Děj filmu, který je i přes svou originální stránku(vizuální orgie, živou hudbou atp.) postavený na hudebním CD, není tak EPIC, jako ona samotná hudba. Škodou je, že právě ta hudba nehraje vyšší roli, než tomu ve finále je, protože zůstala poměrně dost nevyužita a možná by film nakonec fungoval i bez občasných hrajících tónů Nightwish, jejich gothic metalu a naopak. Ovšem, bez nich by film teď neexistoval. Fantazie plná snových nápadů, idejí, myšlenkových experimentů, která bohužel vyvrší celkem do prázdna. Důležité pro mě bylo, že stopáž není jen hodinový klip s příběhem(jak tu někdo psal), ale kratší film doprovázený hudbou + plus, že ve filmu vystoupili i samotní Nightwish, k už tak skvělé audio-vizualizaci - Fantazie. 70%

• 25.3.2013  00:18
    Re - cycle (2006)

Silent Hill 2

• 26.2.2013  17:46
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

"Peace out" 60%

• 9.2.2013  17:47

Nečekal jsem nic většího, než 90ti minutové obyčejně nudné tlachání o hrách,. Skvělá kamera, která provází stylovým provedením. Z obyčejného klábosení o hrách, poutavé povídání o uměleckých dílech. Nezávislé hry tzv. "indie games(Independent video games)" jsou výtvorem cifry 'párů' lidi, kteří o ní mluví. Mluví o tom proč je dělají, jak a jaké problémy s tím souvisí. Dozvíme se i zajímavé faktory o vývoji, život vývojáře nezávislé hry během vývoje i mimo něj atp. "..this is fucking awesome!!" Necenzurované a ve finále zcela upřímné vyprávění, kdy jsem byl až sám překvapený, jak kamarádsky dokument působí. [(Proto se i trochu pozastavuji nad zařazením dokument. Je to jako z filmu do dokumentu a naopak. Z nějakého důvodu mi toto přijde, jako něco víc(osobní, citové, melodramatické..). Nevím jestli by mi 'obyčejný' dokument dokázal navodit takový ten příjemný úsměv, až jste rádi i za ty lidi, vývojáře,. co právě prožívají, vytváří.)] Některé části jsou k zamyšlení víc, než kde jaký film a musím říct, že ještě pár dní po shlédnutí jsem myslel na obsah. Indie Game: The Movie vzal všechen potenciál a dokázal ho proměnit. Nýbrž proto, že jde o dost povedený snímek, skvěle natočený a se sympaticky působícími lidmi, musím dát toto hodnocení a doporučuji jak herní, tak i neherní komunitě. 85% Update: Po druhém shlédnutí a dalších pár minut navíc tzv. "Indie Game: The Movie Deleted Scene", které se do dokumentu nevešly a přitom mají stejnou kvalitu a potenciál tam být, navyšuji o dalších 5% Special Edition na DVD.

• 8.2.2013  19:25
    Identita (2003)

The poem "As I was going up the stair / I met a man who wasn't there. / He wasn't there again today / I wish, I wish he'd go away" which one of the characters claims to have written when they were young, is really a poem by Hughes Mearns. 8/10

• 4.1.2013  22:22
    The Hobbit (TV film) (1977)

Zhruba stejné, přesto lepší. Animovaný Pán prstenů je mizerně vystavěný, dějově neoslní, animací taky nedominuje, a proto se na něj stejně tak i mizerně kouká. Kvality Hobbita(v uvozovkách),. +Plusy oproti mladšímu bratranci jsou spíše v tom, že nemá žádný velký mínus. Dá se na to koukat, animace je vydařená, pěkný děj, nemusel jsem ho sledovat na třikrát, abych ho vůbec dokoukal(The Lord of the Rings 78) a hlavně baví. I když jsem nečetl knihu a její stránky neznám, film na mě působil dojmem návaznosti a vypracováním děje bez pocitu (moc)osekaného obsahu. Co se mi opravdu líbilo je původní znění, které se hodně povedlo. Líbil se mi jiný pohled na styl/design všech postav. Nepřekvapivě nejzajímavější postava je v tomto směru Glum, který je zvláštní už podle popisu, ale tady vypadá dost,. originálně. Vypadá, jako jakási mutující žába, ale to nemění, že svou žabí rolí přesvědčí. K postavám obecně jsem si nevytvořil žádný vztah, jsou téměř bezcharakterní a,. Paradoxně nejpůsobivější je drak Smaug a právě Glum, kteří by měli zastávat spíše tu druhou stranu. Kdyby nebylo Jacksnova "VELKÉHO" Pána prstenů a nového Hobbita, možná bych hodnotil vyšším hodnocením, nevím,. "To.. rádo.. hádanky?! Tato věc všechny ostatní pohltí; Ptáky, šelmy, květiny, stromy, rozhlodá železo, prokousne se ocelí, kámen v mouku promění, přemůže krále, ruinuje města, rozbíjí hory, jako by byly z těsta. Zná.. to.. odpověď?" 60%

• 9.12.2012  21:58

Stará, dobrá, šeredná animace. Rozpohybování obrázků je pěkné, ale ty animo-hrané pasáže mi vůbec nesedly. Když animovaný film, tak bez zbytečně hraných scén + "dark animace za uzavřenou oponou" tomu taky nijak zvlášť nepomohly. (Beru s mírou, rok 1978) Nejde nesrovnávat původní verzi s novou a to když nedosahuje takových kvalit se přímo nabízí, i když je to chyba. Bez znalostí Jacksonova Společenstva atd. se budete ve filmu ztrácet a vlastně bych sahal i po nižším hodnocení. Postavy se chovají mnohdy jinak, mají jiný nebo skoro žádný charakter. Paradoxem je Aragorn, který se jako moje oblíbená postava chová jako naprosto bezcharakterní hňup. Hudba je více méně otřesná a deprimující. Za největší plus považuji souboje,. které mají alespoň trochu úroveň a dobře se na ně kouká. Film celkově působí hodně chaoticky, 379 + 315 + 409 = 1103 stran tří knížek v 132 minutách filmu je opravdu málo(viz. zajímavost - trilogie Pán prstenů NEZKRÁCENÁ VERZE, skoro 12h.) Na samotný konec filmu asi nezbyly peníze nebo čas, protože jinak si nedovedu vysvětlit smysl zakončení. Celý závěr se odehrává v cca dvou minách, kdy Frodo se Samem a Glumem dojdou k (teprve) točitým schodům u Minas Mongul, zatímco Gandalf rozseká armádu skřetů zcela sám s vojskem v pozadí. Film záhy končí větou: "Frodovi udatní přátelé navždy smetli armády temnoty z tváře Středozemě. Tak jak skončila jejich hrdinná bitva, tak končí i první příběh Pána Prstenů." Ve chvíli kdy si tyto věty přečtete je Frodův příběh k Hoře osudu takřka zbytečný, protože (o zničení temné armády se postaral Gandalf, zatímco) prsten zničen nebyl!! otázka "Bylo snad plánované na tento zcela nelogický konec pokračování?" 40%

• 7.12.2012  13:45

Z malého "krásného" dítěte vyrostl starý děda, ten mládl až se z něho stal dospělý muž a na stará kolena se stal dítětem. Užíval si života, jen opačným směrem,. Perfektní práce s charakterem všech postav!! To jak se každá vyvíjí je naprosto geniální a takhle profesionálně do detailů až nevídané. V celém filmu není téměř žádná akční scéna, vše je takové pomalé, rozvíjející se, ale nikoli nudné. Scéna, která přidává na hlasitosti je přestřelka s německou válečnou ponorkou a snad jediná zároveň akční scéna v celém filmu. Než to všechno skončí, projde hlavní postava několika "životními příběhy",. Krásná Cate Blanchett vás očaruje a po těch,. téměř třech hodinách, které utečou dostatečně rychle ani nevzdechnete mít něco proti. "Už jsem ti říkal, že do mě sedm krát uhodil blesk? 1. třeba, když jsem,." 10/10

• 20.7.2012  20:51
    The Joker Blogs (TV seriál) (2008)

Není to Heath Ledger, ale svou roli hraje na amatérský počin pacient s označením AAC1 4479 fantasticky. Na první pohled jistě nepoznáte rozdíl Jokera od Jokera. Až po delším zkoumání a nechápání kdy vstal z mrtvých(R.I.P) si všimnete jistých nesrovnalostí. Hlas, pohyby, mimika(i když jsou nebezpečně přesné),. Hlas je asi největší mínus, protože to prostě není Heath Ledger. Ale to je samozřejmě úplná kravina! Tím chci říct, že je The Joker Blogs parádní záležitost a hlavně pro fandy Batmana nebo právě Jokera. I když seriál postupně ztrácí nápady a takovou tu rozmanitost, dialogy které nejsou vždy na úrovni a tak dále,. ale jako celek všech dílů první řady, dobrý. 75% "The Terror"

• 11.7.2012  02:54
    Oceány (2009)

"Ponoř se hluboko do kapky vody, kde larva mořského ježka vypadá jako asteroid. Vajíčko korýše připomíná exotickou a nepopsanou planetu" Už to nemá to téma co předchozí díl "Earth", téma života. Nebere se tak vážně, často narazíte na vtipnou narázku na živočichy podmořského království a až na samotnou přírodu v podstatě není co vyzdvihnout. "Zatímco někdo cupitá poblíž, ostatní se skrývají, někdo večeří, další se snaží splynout s okolím a někteří,. prostě spí." Nicméně, kvalitní hudba nás doprovází od začátku do konce, i když už není taková, vyjímečná. Vypravěč není tak dominantní a působivý, jako v prvním díle, ale podle mě to sem sedí, už proto, že pod vodou je všecko tak trochu tiší, neakční a nedělá to neplechu. Na druhou stranu je to krásná podívaná. Přehlídka všech možnejch druhů podvodních živočichů, forem života, tvarů, barev a vůbec veškerého umu přírody. Takže opět hudba a kamera,. 85%

• 6.7.2012  01:51
    Earth (TV film) (2007)

Naprosto dokonalé záběry "naší" planety Země prolínané s výukou z přírodopisu. Dokument poukazuje na to, jak je těžké žít na této planetě pro mnohá zvířáta, jak její náhlé změny klima mění jejich život a jak se s těmito novými změnami musí vypořádat. Podíváme se na krásy přírody a do nejrůznějších koutů Šťastné planety,. Chvílemi okouzlující hudba se může změnit na dramatickou honbu vlka na mláďě soba polárního, bubny doprovázející pochod slonů a nebo prostě jen sinfonii nástrojů podbarvující tok vody. Právě hudba, kamera a to co se před ní zrovna děje, je to co dělá tento dokument tak dokonalý! 9/10

• 17.6.2012  21:03

"Bernard Felon, muž s minulostí temnější než je on sám?" co to je kurva za větu?! 10/10

• 27.5.2012  17:56
    Drive Angry (2011)

Ve chvíli kdy pochopíte, že TOHLE - JE - NASCHVÁL, změňte prosím pohled na film a z náročného diváka, který nejspíš čeká "něco víc", si jen sedněte na prdel a užíváte si tuhle super blbinu se mnou. Protože nakonec dostanete docela kvalitní Béčkovou oddychovku, která umí pobavit. Takžé,. pohodlně se usaďte, vyrážíme,. bude to zkurvená jízda 75% úsměvné

• 6.5.2012  17:05

Znáte ten pocit, kdy,. Taky máte ten svůj film, ve kterém,. Nevíte proč, ale,. A přesně tohle je "Ten" můj. 100% Znáte ten pocit, kdy se vrátíte do svého dětství, nostalgicky přemýšlíte, lítáte ve vzpomínkách. Vidíte film, který to všechno připomene a vy se těšíte až se na něj kouknete znovu a zas, aby jste to prožili opět,. Úplně vás pohltí, chcete v tom pokračovat, i když to třeba není nějak světobornej kousek, ale zrovna do toho filmu se vryl kus Vás. Vzpomínat na to co bylo? Najednou se Vám vybaví spousta zážitků[kravin] prostě dny, kdy jste vyrůstali,. Doufáte, že se to stane ještě? "ANO" Taky máte ten svůj film, ve kterém se to vrací? Nevíte přesně proč, ale je to To, co se Vám na tom líbí. Tak přesně tohle je "Ten" můj. 90 + 10% nostalgie.