Přání smrti 3 (1985)

Panebože, cože?! Jsem upřímně zvědav, co bude v 4. a 5. díle. Už toto bylo dost mimo. Howg

Přání smrti (1974)

Spravedlnost do vlastních rukouch v podání Bronsona je krásně jednoduchá a příjemně zadostiučiněníhodná.Asi mám nového hrdinu. Howg

Jupiter vychází (2015)

Vážně to natočili Wachowští? Estli ano, tak asi ztratili soudnost a cit pro věc, které doposud prokazovali. Ani tlupa "neherců" s rejstříkem výrazů lenochoda po lobotomii, tomu nepřidala. Stále mě udivuje, jak může toto řemeslo dělat někdo, kdo zvládne jen úsměv, tupé zírání a zatnuté čelisti jako projev emocí?! To už jsou nároky opravdu tak nízko? Doufám, že si vybrali slabší rok před pořádnou sklizní v letech příštích. Howg

Fotograf (2015)

Roden skvělý, ale tak nějak tam nepasoval. Myslím, že Kaiser by byl typologicky vhodnější a lepčí. Málková eště lepčí, ale napadla mě Geislerová. Možná režizérka uvažovala obdobně, jen to nevyšlo. Estli byl film jen z poloviny "volně a pravdivě" inspirován událostmi ze života Jana Saudka, tak on je ňouma a kanec a Saudková velmi cílevědomá sviňa. Howg

Oculus (2013)

Už je teho vážně moc! Takto se to robit nedá, ale stále robí! Eštěže mají filmaři tolik slušnostě a dávají filmům odlišné názvy, když už ten děj stojí v jedné řadě za mnoha podobnými, ne-li stejnými. Během závěrečných titulků se mě děj filmu tak nějak promíchal s dalšími 4-5 filmy a nevim jakými. Pamatovat si budu jen tu kotvu s činkou, ale nebudu vědět odkud. Howg

Želvy Ninja (2014)

Hollywoodská evoluce doběhla a nesmlouvavě nakopala pod krunýř mé milované želvičky. Udělala z nich cool mega ultra černochy s průpravou cirkusových artistů. Trhače změnila v zamindrákovaného jedince posedlého kovem a robotikou, a nepochopitelně zapomněla na Kranga, Beebopa a Rocksteadyho. Neomluvitelné a odporně nízké i za cenu stomilionových tržeb! Ale co já můžu vědět, že? Howg

Kingsman: Tajná služba (2014)

Jářku, nějakej prevít chce zas dělat hokusy pokusy s lidmama, jakože by mělo bejt i hafo mrtvejch a tak vůbec. Prostě zase rošťárna nějaké hlavy pomazané, tedy pošahané. Co s tim? No, myslim, že by nebylo od věci pozvat na to ty kluky britský, šikovný, gentlemountský, ne? A jako proč? No páč už vokázali, že něco uměj, že zvládaj větší i menší průsaky. Znáš ty kluci vod Cowleyho, ne? Něco jsem zaslech... Tak to byli určitě voni. Hele, ale voni jsou jen taková lokální náplast, jako jen na svym dvorečku, rozumíš. No prostě patrioti. Jen Londýn a pár okresních městeček, chápeš? Asi jo. Jenže pozor! Pak je tu ten Bond. A ten neřád řádí všude. Znám. Jak se tak dementně představuje a ještě dementnějc si objednává chlast. Ten je taky vod nich? No jistě. A von to udělá? Potřeboval by svolení vod královny, ale ta má nejčko starostě s vymejšlením jmen pro pravnoučata a sere na celej svět. Nějak se tam s nima roztrh pytel, či co. Herdekbaba! Neboj. Tam to může dělat skoro každej. Voni to maj v krvi, člověče! Hele. Anglie je plná uzavřených pánských klubů a... K čemu bordely?! Žádný bordely! To jsou gentlemoudi, jak se patří. Maj přísný kritéria a jen tak někdo se mezi ně nedostane. Navíc se fajnově voblíkaj, maj tu etiketu, vystříbřenou mluvu a sou fakt dost hodně ftipný, takže když někoho voddělaj, tak ten dotyčnej se ani tak moc nezlobí, chápeš? Jo. Rozumim. Kam se hrabou amíci, že? Přesně! Tak já jim dám vědět a bude zasejc na chvíli klid. Howg

Ricky a Barabáš (1992)

Chcete-li spáchat sebevraždu, dívejte se na ten to film od desáté minuty, páč byste zlíhali, jako tutento bankrotující miliardář. Ten naivka se chtěl oběsit na veřejně přístupném místě, a to prosím na Apeninském poloostově! Té holínce, co chce už pěkně dlouho kopnout Sicilii i s mafií za Gibraltar. Ale k věci. Všude je to prostě samej Ital, páč jich je tam logicky víc, než třeba Norků. A takovej Ital, ikdyž je to mrška lenivá a celkem lajdácká, ale za to temperamentní, se k tomu připlete a jen všecky nasere. Ne tak onoho skoro nemiliardáře. Spolu se vydají na odysseu jeho mrzkým životem zbohatlíka, aby posléze, vzápětí a vlastně pořád zjišťovali, že peníze jsou až na prvním místě a lidi jsou svině a tak vůbec. Fšak víte, jak to ve světě dospělých chodí. Nebylo mi pomoci a skoro celý film jsem myslel na tutento film http://www.csfd.cz/film/5590-zamena/ Estli někdo uhádne proč, ráčej mi dát vědět. Jináč fajná italská oddechovka írly ejtýs. Jen jsem měl neustále zmatky ze statisíců a miliónů lir, kterými se celý film všichni oháněli. Přeci jen je to nějaký pátek a kurzovní lístek s těmito údaji jsem neuměl použít ani v době, kdy byl aktuální. Howg

Ida (2013)

Jedna "budoucí" jeptiška během několika dní ve společnosti promiskuitní tetičky-sudičky-alkoholičky, krapet znejistí ve své víře, ale muchlovačka se švarným saxofonistou a odchod tetky do věčných lovišť jí opět nadopují křesťanskou morálkou a vše dobře dopadne. Za vidění stojí jen cynicky syrový seskok tetky z pětky (myslím patro, asi). Howg