El_Barto

El_Barto

<< předchozí 1 2 3
    • 19.9.2014  08:58
    Kmotr (1972)

Kniha byla nepřekonatelná, film možná ještě nepřekonatelnější, geniální hudba geniálního skladatele, geniální režie geniálního režiséra, geniální herecké výkony geniálních herců, pět hvězd je naprosto nedostačujících. Bravo! Bravissimo Signore Coppola!!

• 12.1.2014  11:42

Děj se může zdát zbytečně natahovaný, ale hlavní důvod proč to tak Jackson udělal (pokud nepočítám jednoduchou rovnici, že tři kasaštyky jsou lepší než jeden) byl, aby dostala víc prostoru nádherná Středozemská krajina, minimálně poslední scéna s obří zlatou sochou byla dechberoucí. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

• 3.10.2012  19:05
    Rocky IV (1985)

Jelikož jsem v době Studené války ještě nežil, bylo pro mě sledování tohoto filmu i trochu poučné. Jinak pokud bych měl hodnotit film samotný stačí jedno slovo: FENOMENÁLNÍ!! Podle mě to je nejlepší film z celé série...I přes nic moc dabing jsem měl při rozhovoru s Dragem těsně po Apollově smrti chuť to nelidské sovětské monstrum zastřelit :-) Nechyběla ani, pro celou sérii typická scéna, ve které se Rocky připravuje na zápas. Pět hvězdiček si rozhodně zaslouží!

• 9.7.2012  16:58
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Píseň ledu a ohně (což je správný název tohoto eposu) čtu a už teď to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, stejně tak seriál. Je tam sice hodně postav a chvíli trvá než si člověk udělá pořádek v tom kdo je kdo, ale jakmile se to povede, je to ten neuvěřitelně strhující jak četba, tak podívaná (akorát český dabing je otřesný, Jaime vyslovovat Chajme? Ten kdo to překládal to neměl v hlavě v pořádku...)

• 4.3.2012  11:20
    Sám doma (1990)

Jeden z filmů, který neodmyslitelně patří k vánocům... Plno gagů a hlášek, některé už i zlidověly. A ta hudba mě dokáže tak krásně dojmout a uklidnit...

• 28.8.2011  22:30

Neuvěřitelná podívaná, nikde nevázne, opravdu jsem si připadal jako bych v té věznici byl taky, úžasné herecké výkony (např. D. Hutchisonovi jsem jeho postavu tak věřil že jsem ho měl chuť roztrhat :-) ) Tom Hanks, M. C. Duncan absolutně bezchybní, tohle zcela strhlo pětihvězdičkovou hranici 7 bodů z pěti :-)

• 28.8.2011  14:04
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Profesionálnější provedení politických debat jsem nikdy neviděl, co se mi strašně líbí je, že koalice a opozice mají stejný prostor. Akorát si myslím, že nové studio bylo krok špatným směrem, to starší bylo hezčí...

• 14.8.2011  15:07
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Stačí říct jedno: Debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček, akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka sedí dva blbečci vedle sebe!!!

• 8.8.2011  10:18
    Titanic (1997)

Toto je jeden z filmů, který mě neomrzí ani po tisícím shlédnutí. Titanic je velkofilm z velkým V. Monumentální, nevázne (akorát té slaďácké romantiky by tam mohlo být míň :-), skvělá kamera etc. etc. Kdybych dal míň než 4* tak bych si musel nafackovat, dávám jich 5 ;-)

• 8.8.2011  09:29
    Forrest Gump (1994)

Tento film jednoznačně patří do mých TOP 10. Je to nádhera. Ten prosťáček vás možná nerozbrečí, ale musíte ho milovat!! Abych se přiznal, já mám ten film tak rád, že jsem i svému psovi dal jméno Forrest :-D. A v Universal Studios na Floridě jsem našel malou restauraci, která se jmenovala Bubba Gump Shrimp Co... Taky jsem kvůli němu zjistil, že se vyplatí investice do ovoce... Odpad můžou dát jen ti, co mají místo srdce kus žuly :-(

• 7.8.2011  12:42

Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš :-D tato hláška je první věc co se mi vybaví při názvu toho filmu, dál se mi líbil ten Mustang - moje nejoblíbenější auto - jako skvělý nápad hodnotím to, že zvuk jeho motoru nahradili hudbou (i když motor Fordu Mustang je nádherná hudba sama o sobě...) A druhá věc co se mi vybaví je, politovánihodné nedorozumění doktora Chocholouška ke kterému dochází jen 5krát za 10 let... 95%

• 7.8.2011  12:38
    Mrazík (1964)

Морозко rozhodně kult není (kult jsou třeba Simpsonovi, nebo Pán Prstenů). Líbí se mi, že se to vyhnulo propagandě. Za to je jedna hvězda, druhá je za výpravu, třetí za Babu Jagu, čtvrtá je za písničky (Když se díívám na sebe, tak se musíím pochválit. a Váňo, Váňo Ivané, jen se podívej na mě, šaty mám vyšívané, a jsou celé hedvábné!!) a za (na tu dobu) povedené zvláštní efekty (na Karla Zemana to sice ani v nejmenším nemá ale i tak povedené), A pátá je za to, že Mrazík je jeden z filmů, bez nějž by vánoce nebyly vánoce...

• 4.8.2011  20:42

Je pravda, že jsem tento film poprvé viděl relativně nedávno, bylo to na vánoce. A už je na stejné úrovni jako třeba Tři oříšky pro Popelku nebo Sám doma, zkrátka si bez něj vánoce nedokážu představit... na filmu je podle mě nejkrásnější hudba. Vždycky u titulků na začátku mám co dělat abych se nerozbrečel (u filmů nikdy nebrečím ale u té hudby k tomu fakt nikdy nemám daleko)... to ani nedokážu popsat. Krásně navíc vystihl život v Krkonoších na přelomu 19. a 20. století. bez debaty dávám 5*!

• 4.8.2011  20:38

Jeden z nejlepších českých filmů v historii a rozhodně nejlepší pohádka v česku (možná i na světě), Bez "naší Popelky" si už vánoce nedovedu představit!! Nádherná hudba, skvělí herci, krásná krajina (původně se měla natáčet v létě ale takhle to je NÁDHERA). Stejně jako třeba u Krakonoše a lyžníků mě vždycky šíleně dojme hudba (u filmů nikdy nebrečím ale ta hudba je dokonalá)!!! Odpad nebo max 2* může dát jenom opravdový ignorant.

• 30.7.2011  09:35
    Shrek 4-D (2003)

Měl jsem možnost to vidět ve 4-D kině v Universal Studios na Floridě. A musím říct, že to byl zážitek. Ale abych pravdu řekl tak to nebylo z děje ale spíše z těch efektů :-)

• 24.5.2011  11:50

Konečně se objevil nějaký dobrý český film. Myslím, že to je jeden z nejlepších českých snímků za posledních 15 let! Divím se, že nezískal ani jednoho lva.. Minimálně za výpravu by si ho zasloužil ta byla úžasná. Buzerace těch rudých ku**v z toho úplně leze. Po shlédnutí jsem rád, že jsem to nezažil a nemusel jsem si natrhávat stranu 15!

• 18.5.2011  16:21

Někomu se to může zdát pohoršující ale mě ne. Jelikož jsem už před prvním shlédnutím věděl, že to není dokument ale seriózní satirická komedie musím přiznat že se mi bránice už od první minuty skoro nezastavila. Pokud jde o tu satiru tak ta byla skutečně vyhnána ad absurdum. Krásně ukázal rozdíly mezi nejmocnějším státem světa a bývalou sovětskou republikou. Co musím ocenit tak to je Cohenova odvaha - protože po tomto filmu ho asi hodně lidí začalo nenávidět. Ale já k nim nepatřím. Dženkuji mu A abych to shrnul: "Kazachstán velká zem, největší na světě. A ostatním zemím šéfují jen baby!!"

• 19.9.2014  08:51
    Revival (2013)

Konečně se v tom moři Kameňáků a teenagerovských hovadin objevil maják decentní, slušné zábavy. Spousta vtipů mi sice zřejmě nedošla, protože nejsou o mé věkové skupině, ale i tak jsem se velmi dobře bavil, možná nemusel být tak rozvláčný začátek. Za to je ta hvězda dolů.

• 31.3.2014  08:43
    Fantom opery (2004)

Butler konečně shodil make-up a odhalil svou skutečnou tvář :-) Tyto dnes již klasické muzikály miluju, majestátní hudba, (sám ji hraju na kostelní varhany a musím uznat, že na tom nástroji je naprosto dokonalá). Mám ho tak rád, že musím i odpustit některé nedostatky filmu, na které okamžitě zapomenu, když začne Kristin sjíždět na loďce do operních katakomb...

• 31.3.2014  08:24
    Noe (2014)

Opravdu nevím, jak bych hodnotil, kdyby tam nehrála Emma... ale je tam, a to určitě hodnocení zvedlo. Film se dá rozdělit na zhruba stejné třetinky, v první se divák ptá: Kde je Emma? (to je taky nejslabší část), ve druhé přichází dosti cynická otázka: Kdy už to začne? a ve třetí už nic nevnímá prostě se nechá vtáhnout do jednoduchého děje, s fantastickým obrazem a zvukem. Inspirace Pánem prstenů a 2012 je zcela zjevná a upřímně to nebylo moc na škodu. Abych to shrnul, očekávání byla daleko větší, ale zážitek byl silný, a možná, až vyjde na Blu-Ray tak si ho dokonce i koupím... P.S. nedoporučuji 3D, na začátku je kamera jaksi roztřepaná a nedobře zaostřená, bolí z toho oči.

• 29.9.2013  17:04

Romantické filmy (ať už komedie nebo dramata) opravdu nemusím, ale toto je výjimka. Krásný film, tento režisér má sice režírování jen jako bokovku, ale právě proto dokonale věděl co dělá. Přestože těsně před koncem jsem měl chuť film stopnout – byl až moc psycho (a já psycho filmy nerad), jsem rád že jsem se dodíval do konce, nakonec všechno dobře dopadlo  Dal bych pět hvězdiček, ale bohužel Emma Watson je dokonalá, ale kombinace amerického přízvuku, krátkých vlasů a se širších ramen než mám já se mi moc nelíbila… P. S. David Bowie je frajer :-)

• 29.9.2013  13:29
    Diktátor (2012)

Nádherná politická satira, říkající pravdu, ale způsobem, který nemůže urazit, jeden vtip střídá druhý a většina je velmi povedená. Tento typ humoru se mi moc líbí :-) Akorát ta část, ve které se Admirální Generál Aladdin zamiloval tam být nemusela...

• 20.9.2013  17:11

S komediemi tohoto typu, založené na primitivním "fekal" humoru, alkoholu, trávě, sexu a party se v poslední době roztrhl pytel, a tato jednoznačně patří k nejlepším z nich a podle mě se jedná o nejlepší komedii roku. Líbilo se mi, že všichni herci dokázali sami sebe tak zesměšnit, nechovali se jako žádné primadony, co všechno umí, všechno znají, všude byly dvakrát, a kde nebyly, tam se chystají. Právě schopnost dělat si srandu sám ze sebe je základ dobrého komika (a myslím, že žádné sebestředné *** by to nedokázalo). 107 minut uběhlo jako voda a moc rád si ho někdy pustím zase...

• 8.3.2013  19:11
    Karamazovi (2008)

Originálněji pojatou klasickou hru, potažmo film jsem už dlouho neviděl. Třešničkou na dortu bylo zajímavé a svým způsobem krásné prostředí, ve kterém se snímek odehrával. Fantastické herecké výkony ve hře i v příběhu kolem jen znásobilo celkový zážitek z filmu. Bohužel úroveň české kinematografie v posledních letech silně klesá, ale Zelenka je jeden z mála statečných, kteří se ji snaží zvednout a daří se mu to. Nevím co říct více než: Bravo!!

• 2.3.2013  18:42

Pohádka o tom, kterak velký hodný černoušek ke štěstí přišel. Žánrově se asi nejvíc hodí označení "Dramatická komedie" Byl to takový uklidňující snímek. Hlavní postava je takový černý Forrest Gump, ne moc inteligentní, ale hodný a svým nadáním ke sportu se dostane až na univerzitu, akorát že u Gumpa ten sport bylo jen běhání a neměl jedenáctiletého agenta v postavě svého mladšího nevlastního bratra. Matriarchální rodina ukazujících příklad amerických horních deseti tisíc. Manžel typický, ale milující podpantoflák s dokonalým smyslem pro ironii. Bullock dominantní superžena v domácnosti s měkkým srdcem, ale když je potřeba umí být pěkně ostrá. Jako velké plus hodnotím to, že ukázal že Hip Hop škodí zdraví (scéna s autonehodou), ale lidi se bohužel nepoučí Byť je snímek jako takový naivní až to bolí, tak ta naivita a snaha dokázat, že s trochou pochopení, lásky a trpělivosti je možné všechno, a jaký by svět mohl být, kdyby na sebe lidi byli hodní tak to do jisté míry zabralo. na těch 123 minut nasadil mě jako divákovi růžové brýle, ale hned jak se objevily titulky následovalo jejich sundání a tvrdý návrat do reality.

• 4.2.2013  17:20
    Iron Man (2008)

Tomuto filmu jsem musel přicházet na chuť celkem dlouho, trpěl jsem proti němu zcela neopodstatněnými předsudky, protože jsem komiksovou postavu Iron Mana neznal a čekal jsem nějaký extra kýč. Asi nejde popsat jak šeredně jsem se spletl. Vynikající herci, dokonale věrný záporák, perfektní Downey (akorát český hlas k němu moc nesedl, přišel mi na něj moc vysoký). Chybičky by se sice našly, ale myslím, že patří k nejlepším filmům svého žánru.

• 23.1.2013  12:01
    Méďa (2012)

Nejlepší komedie roku 2012, parádní harmonie kontrastů Ted: navenek roztomilý plyšák, ale uvnitř grázlík nejtvrdšího kalibru John: Sice dospělý s vážnou známostí ale uvnitř také věčné dítě. A ta dětinskost zase krásně kontrastuje s jeho lenošskou, pohodářskou "zhuleneckou" náturou. Oba dva se krásně doplňovali a postava Lori působila jako jakýsi mravní vzor pro oba, (byť po většinu času podceňovaný, až v poslední třetině se projevila její úplná důležitost pro celý film). Ted je film který neomrzí, nepodlézá, snaží se být i "tak akorát" nekorektní a z nějakého důvodu je neuvěřitelně nadčasový.

• 20.1.2013  16:10

Tuctový akčňák, ale s velmi dobře propracovaným paralelním vyprávěcím postupem, že i když je to podávané z pohledu třeba páté osoby tak to neomrzí a je to prostě až do poslední vteřiny strhující. Akorát tvůrci nepřidali potřebu opakovaného shlédnutí a tudíž je to velmi dobrý film, ale jen na jedno použití.

• 3.1.2013  16:32

Nádherný film s excelentními herci, neuvěřitelně povedenými hláškami a krásným humorem, který byl neskutečně krásně suchý a nostalgický, někdy i lehce morbidní, stejně jako celý film. Nevím co víc napsat, krása, která neomrzí ani podesáté...

• 1.10.2012  10:11

Když vezmete hromadu lidí, kteří jsou ve svém oboru skutečná esa, tak to většinou nefunguje ( třeba ve sportu Real Madrid se svým projektem Los Galácticos I) a stejně tak to dost často platí i ve filmu. Ale Sweeney je výjimka, Johnny Depp, H. B. Carter. A. Rickman. T. Spall, S. B. Cohen... všichni to jsou herci par excellence a jejich kombinace se neskutečným způsobem povedla. Násilí tam skutečně mohlo být méně, ale i tak se mi to moc líbilo a muzikál jsem si zamiloval, škoda že ho nikde u nás nehrají :-(

<< předchozí 1 2 3