El_Barto

El_Barto


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 31.3.2014  08:24
  Noe (2014)
  ****

  Opravdu nevím, jak bych hodnotil, kdyby tam nehrála Emma... ale je tam, a to určitě hodnocení zvedlo. Film se dá rozdělit na zhruba stejné třetinky, v první se divák ptá: Kde je Emma? (to je taky nejslabší část), ve druhé přichází dosti cynická otázka: Kdy už to začne? a ve třetí už nic nevnímá prostě se nechá vtáhnout do jednoduchého děje, s fantastickým obrazem a zvukem. Inspirace Pánem prstenů a 2012 je zcela zjevná a upřímně to nebylo moc na škodu. Abych to shrnul, očekávání byla daleko větší, ale zážitek byl silný, a možná, až vyjde na Blu-Ray tak si ho dokonce i koupím... P.S. nedoporučuji 3D, na začátku je kamera jaksi roztřepaná a nedobře zaostřená, bolí z toho oči.

  • 20.9.2013  17:11

  S komediemi tohoto typu, založené na primitivním "fekal" humoru, alkoholu, trávě, sexu a party se v poslední době roztrhl pytel, a tato jednoznačně patří k nejlepším z nich a podle mě se jedná o nejlepší komedii roku. Líbilo se mi, že všichni herci dokázali sami sebe tak zesměšnit, nechovali se jako žádné primadony, co všechno umí, všechno znají, všude byly dvakrát, a kde nebyly, tam se chystají. Právě schopnost dělat si srandu sám ze sebe je základ dobrého komika (a myslím, že žádné sebestředné *** by to nedokázalo). 107 minut uběhlo jako voda a moc rád si ho někdy pustím zase...

  • 28.9.2014  12:41
  Babovřesky (2013)
  odpad!

  Nenapadlo mě, že to někdy řeknu ale po této obludnosti musím... zlatej Kameňák...

  • 18.9.2013  16:23

  Už dlouho jsem neviděl film, který by se odehrával v nějakém reálném, „obyčejném světě“ ale zároveň by byl od reality tak odtržen (nepočítám-li romantické komedie) jako toto. Životní styl s bazénovými party, obřími vilami plných extrémně drahých věcí, které jsou pro „spodních 10 milionů“ zcela nedosažitelné. Paradoxně přes ono pozlátko snímek působí velice lacině. Myslím, že kdyby v něm nehrála Emma Watson, po filmu by neštěkl ani pes. A musím říct, že Emmě americký přízvuk (přestože pro film byl nezbytný) vůbec nesluší. A opravdu nemusela kouřit cigarety. Dalším mínusem Bling Ring je jeho jistá rozpolcenost, přestože dějově se jedná o ryze ženskou záležitost, jsem si jistý, že většinu diváků tvoří, kvůli hereckému obsazení, muži. A ti, určitě nejednu dějovou či jakoukoli jinou nesrovnalost, či slabší chvilku určitě odpustí (mě například moc nevadila hudba, přestože není zrovna můj šálek kávy…)

  • 2.7.2013  20:39
  Doktoři z Počátků (TV seriál) (2013)
  odpad!

  Ordinace v růžové zahradě je hovadina na druhou, ale po třech epizodách tohoto veledíla pomalu začínám doufat, že se co nejdřív vrátí... přestože je příběh neuvěřitelně primitivní tak si stále si pletu postavy, nechápu "děj" - i kdyžmožná to ale bude tím, že tam žádný není.... Chtěl jsem dát jednu hvězdu za povedeného "Otíka" Písaříka, ale ubohost ostatních herců mi to nedovoluje...

  • 12.1.2014  11:42

  Děj se může zdát zbytečně natahovaný, ale hlavní důvod proč to tak Jackson udělal (pokud nepočítám jednoduchou rovnici, že tři kasaštyky jsou lepší než jeden) byl, aby dostala víc prostoru nádherná Středozemská krajina, minimálně poslední scéna s obří zlatou sochou byla dechberoucí. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

  • 30.9.2013  08:27
  Machři 2 (2013)
  ***

  Grown Ups 2 se bohužel nevyhnuly onomu nepopsatelnému „dvojkovému komplexu“, který má většina komedií, jednička byla perfektní a tak bylo na dvojku moc očekávání, které bohužel nenaplnila. Ačkoli když se povede „zapomenout“ na jedničku, je to víc než slušný film. Humor se posunul, stal se ještě víc tělesným než v jedničce, proti gustu žádný deputát, svého diváka si určitě najde… A ještě něco, Taylora Lautnera Machři fakt nepotřebovali…

  • 12.1.2014  11:34

  První polovina zbytečně pomalá, ale ta druhá už strhující. John Rambo je proti Námořním tuleňům jen ubohý školáček hrající si na vojáka. Válet sudy po půlkilometrovém svahu plných kamenů ostrých jako břitva, vlastníma rukama si srovnat otevřenou zlomeninu stehenní kosti a vyndat z nohy šrapnel velikosti pohlednice opravdu neumí jen tak někdo... Ačkoliv si jsem jistý, že operace Trvalá Svoboda je pro vojáky peklo, myslím si, že toto už bylo trochu přes čáru. Vzhledem k tomu, že je to film podle skutečné události, tak by tomu moc neuškodilo víc dokumentárních prvků, než jen syrová akční řezničina. Ale při sledování jsem si připadal jako hráč Mafie nebo GTA - hlavní hrdina proti deseti neschopným střelcům, devět z nich sejme prakticky bez problémů ale ten desátý ho dostane ležícího pod stromem na třetí pokus...

  • 19.9.2014  08:51
  Revival (2013)
  ****

  Konečně se v tom moři Kameňáků a teenagerovských hovadin objevil maják decentní, slušné zábavy. Spousta vtipů mi sice zřejmě nedošla, protože nejsou o mé věkové skupině, ale i tak jsem se velmi dobře bavil, možná nemusel být tak rozvláčný začátek. Za to je ta hvězda dolů.

  • 29.9.2013  17:04

  Romantické filmy (ať už komedie nebo dramata) opravdu nemusím, ale toto je výjimka. Krásný film, tento režisér má sice režírování jen jako bokovku, ale právě proto dokonale věděl co dělá. Přestože těsně před koncem jsem měl chuť film stopnout – byl až moc psycho (a já psycho filmy nerad), jsem rád že jsem se dodíval do konce, nakonec všechno dobře dopadlo  Dal bych pět hvězdiček, ale bohužel Emma Watson je dokonalá, ale kombinace amerického přízvuku, krátkých vlasů a se širších ramen než mám já se mi moc nelíbila… P. S. David Bowie je frajer :-)

  • 29.9.2013  13:29
  Diktátor (2012)
  ****

  Nádherná politická satira, říkající pravdu, ale způsobem, který nemůže urazit, jeden vtip střídá druhý a většina je velmi povedená. Tento typ humoru se mi moc líbí :-) Akorát ta část, ve které se Admirální Generál Aladdin zamiloval tam být nemusela...

  • 5.3.2014  18:04
  Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)
  odpad!

  Myslel jsem si, že Ordinace v růžové zahradě je ten Mariánský příkop, to absolutní dno, že horší herecké výkony už být nemůžou. Stačilo půl epizody a ten příkop se prohloubil až někam do pryč... Bravo TV Nova, zlepšuješ se, už se nemůžu dočkat tvého dalšího majstrštyku, (řečeno terminologií normálních lidí: jsi čím dál horší). Novácký dokonalý seriál už se objevil na obzoru, stejně jako socialismus v Severní Koreji..

  • 6.4.2012  15:10
  Helena (TV seriál) (2012)
  odpad!

  Tahle hovadina, nahradila Comeback? PROČ?

  • 11.6.2012  19:25

  Men In Black 3 je sice nejslabší ze všech tří dílů ale i tak tam byly dobré hlášky, humorné situace.... akorát ten konec mohl být méně dojemný... Škoda jen je, že Frank tam byl jen na obří fotce a že tomu Griffinovi se nedalo více prostoru... Jinak to byl hodně dobrý film

  • 23.1.2013  12:01
  Méďa (2012)
  ****

  Nejlepší komedie roku 2012, parádní harmonie kontrastů Ted: navenek roztomilý plyšák, ale uvnitř grázlík nejtvrdšího kalibru John: Sice dospělý s vážnou známostí ale uvnitř také věčné dítě. A ta dětinskost zase krásně kontrastuje s jeho lenošskou, pohodářskou "zhuleneckou" náturou. Oba dva se krásně doplňovali a postava Lori působila jako jakýsi mravní vzor pro oba, (byť po většinu času podceňovaný, až v poslední třetině se projevila její úplná důležitost pro celý film). Ted je film který neomrzí, nepodlézá, snaží se být i "tak akorát" nekorektní a z nějakého důvodu je neuvěřitelně nadčasový.

  • 4.3.2012  11:55
  Český lev 2011 (TV pořad) (2012)
  odpad!

  Lucii Bílou prostě nemám rád... a korunu tomu nasadil ten otřesný remix Dvořákovy Novosvětské symfonie, z něčeho neskutečně nádherného udělali odpornost non plus ultra. Chudák skladatel se přitom musel obracet v hrobě Stejně jak odporný byl ten remix, tak byl celý večer stejně nudný... nic jiného než odpad dát nemůžu. možná, kdyby moderoval pan Marek Eben tak by to mohlo být na jednu nebo dvě hvězdy. Škoda, že nemáme vlastního Billyho Crystala...

  • 18.7.2011  11:45

  Knížky o Harrym Potterovi miluju. Například, když vyšla relikvie smrti tak jsem ve dvě přišel ze školy, zavřel jsem se s ní v pokoji a do večera o mě nikdo neslyšel. Ale k filmu: Jelikož se jedná o poslední díl tak jsem chtěl být tak překvapený, jak to jen bylo po přečtení knihy možné a proto jsem se ani nepodíval na trailer :-) Epičnost rozhodně nechyběla (nejvíce mě zaujala armáda smrtijedů a sochy-ochránci). Líbilo se mi, že se držel knihy (některé repliky byly přímo z ní, nijak neupraveny, to se mi líbilo). A byly tam i vtípky na odlehčenou (sice se z nich povedl jenom jeden ale i to se počítá :-) ) 3D nebylo moc 3D (popravdě nejvíc 3D byly kinoreklamy :-) Co se mi naopak nelíbilo bylo, že se děj hodně natahoval (rozhodně to nebylo tak že by jedna akční scéna střídala druhou, ještě akčnější) a smrt Voldemorta. Co měl znamenat ten rozpad v prach?? A taky se mi moc nelíbilo že sice se dost drželi knihy ale vynechali (dle mého) docela důležitou scénu, tu jak Harry pomocí bezové hůlky opraví tu svou co se mu rozbila v Godrikově dole. Završení třetí největší filmové ságy v dějinách kinematografie mohlo dopadnout lépe ale na druhou stranu i daleko hůř. (80% :-)

  • 29.9.2013  13:20

  Nuda, nuda, trapnost, trapnost, šeď, šeď... ani Natalie Portman nepomohla... po tomto filmu ještě víc narostla moje averze k romantickým komediím.

  • 9.7.2012  16:58
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *****

  Píseň ledu a ohně (což je správný název tohoto eposu) čtu a už teď to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, stejně tak seriál. Je tam sice hodně postav a chvíli trvá než si člověk udělá pořádek v tom kdo je kdo, ale jakmile se to povede, je to ten neuvěřitelně strhující jak četba, tak podívaná (akorát český dabing je otřesný, Jaime vyslovovat Chajme? Ten kdo to překládal to neměl v hlavě v pořádku...)

  • 2.3.2012  11:17

  Jak se z nezávazného sexu stane láska? Něco takového tady už celkem hodněkrát bylo, ale tohle patří k těm lepším. Po prvním shlédnutí se mi to moc nelíbilo, ale po druhém už to bylo lepší... Justin Timberlake dle mého rozhodně lepší herec než zpěvák. A Mila je úžasná herečka... Achilovou patou podobných filmů je závěr a tady to bylo stejné. Konec byl jako obvykle přehnaně slaďoučký... ale to se dá odpustit, stačí vypnout televizi cca deset minut před koncem...

  • 20.10.2013  14:36

  Technicky slušné, ale obsahově naprostá vypatlanost, natočená úchylným režisérem a v Macháček v hlavní roli si snad léčí nějaké komplexy, když je to jeho druhý film na toto téma (po Nestydovi). Víc nemám co dodat...

  • 29.5.2011  20:15

  Piráti nikdy nebyli strhující podívaná od začátku do konce jako třeba Trója nebo Pán Prstenů. Ale jsou to relativně dobré filmy. Jen pro zajímavost plat Deppa zabral cca 25% z celkového rozpočtu. Bylo tam také dost celkem dobrých vtipů. A "vypichol" bych dvě věci : 1) P. Cruz na tu jedinou se ve filmu dalo dívat po celou dobu :-) (na svůj věk vypadá fantasticky)! a za 2) Úchvatná hudba Hanse Zimmera to je Mozart filmové hudby!

  • 30.4.2011  20:12
  William a Kate (TV film) (2011)
  ***

  Musím se přiznat, že tento film byl lepší než jsem vyčetl z recenzí a upoutávek (na upoutávkách byla jediná dobrá věc a sice hudba - Dreamer od Ozzyho Osbourna) Ale neříkám, že byl bez chyby, jediný den, kdy se dá pochopit nasazení do hlavního vysílacího času je (jak už v komentářích bylo párkrát řečeno) právě den královské svatby.Já osobně tam našel chyby dvě: double-deckery jezdily na špatné straně a v jedné scéně, která se odehrávala v roce 2002 jsem objevil Mercedes třídy E který se vyrábí až od roku 2010. Snímek se mi taky zdá -vzhledem k žánru a provedení- dost předražený (stál 81 milionů korun).

  • 7.8.2011  12:50
  Wipeout - Souboj národů (TV pořad) (2011)
  odpad!

  Normální Wipeout je moje nejoblíbenější reality-show. Ale tohle je trapnost na n-tou. Nova se zase předvedla, PROČ TAM LEZLA?!?! Jestli chtěla Česko a Slovensko ztrapnit tak to se jí povedlo na výbornou!! Jediná věc nad kterou přemýšlím, když se na to "dívám". Tak je to, jak nízko mají ti "moderátoři" postavenou laťku? ve Wipeout zóně čas pomalu 30 minut a oni na to: byl to skvělý výkon, jste dobří... :-O Trapnost, jsem rád že v době kdy to je mám tenis, protože tak vidím jenom necelou polovinu a to stačí na to abych se parádně naštval :-) (Nedivte se mi, že se na to vůbec dívám, nějak musím zaplnit mezeru mezi televizníma novinama a Futuramou :-D

  • 2.3.2012  10:17

  Pohádky jsou filmy, které by měly umět uklidnit, potěšit a rozhodně neomrzet. Čertova nevěsta ovšem neumí ani jedno z toho. Uklidnit totiž v tomto případě znamená uspat. A to u filmů není dobré... a omrzela mě už v polovině... výsledek = slabý průměr a 40%

  • 24.5.2011  10:48
  Bastardi (2010)
  ***

  Film byl hodně odvážný ale to je tak všechno. Byli tam jedni z nejlepších českých herců současnosti (Leichtová, Rašilov, Přeučil...) Ale jejich výkony za moc nestály (škoda že třeba Leichtová tam měla jen epizodní roličku). Bylo tam pár dobrých hlášek Nejlepší na něm je, že tady tenhle film není smyšlený ale tohle je realita. Tak to skutečně na některých školách chodí. Některé věci jsou sice zveličeny ale i tak je to skutečnost!! Abych to shrnul kdybych měl hodnotit zpracování, herecké výkony apod. dal bych rozhodně méně než za 3* (např. chyběla pořádná zápletka) ale tu hvězdičku navíc musím dát za otevřenost.

  • 28.8.2011  12:34

  Mě se tenhle film zezačátku vůbec nelíbil. ale pak jsem mu začínal přicházet na chuť. Bylo tam dost legračních situací. Celkem by to vycházelo na 4 hvězdičky ale zde jsou důvody proč dávám jen dvě: Madeline Carroll - tu prostě nemám moc rád, dále ve scéně kde Jackie Chan najde Carroll na střeše se jí ptá jestli se může "vyklidnit" s ní a ona na to odpoví: Jsme svobodná země. Promiňte ale tohoto amerického patriotismu mám opravdu plný zuby (obecně považuji vlastenectví a národní hrdost za veliké plus ale co je moc to je moc)!! A za třetí, byl příliš přeslazený konec... Výsledek = 2*

  • 2.3.2012  10:25

  Ve filmu nebyla ani ta slibovaná Troška nepraktické švandy. Od první vteřiny po poslední závěrečný titulek to byla jen a jen nuda. To zranění, které si hlavní hrdina přivodil břitvou byl tak slibný námět, ale byl neuvěřitelným způsobem promarněn... 10%

  • 9.7.2012  16:46
  Machři (2010)
  ****

  Podle mě je to ten nejlepší film, ve kterém kdy Sandler hrál. Humor byl sice dosti jednoduchý ale když večer zasednu k TV tak dost často nic jiného, než mírně degenerativní zábavu i pro méně inteligentní publikum nechci. Parádně jsem se při něm odreagoval a smál jsem se od začátku do konce...

  • 24.5.2011  11:50

  Konečně se objevil nějaký dobrý český film. Myslím, že to je jeden z nejlepších českých snímků za posledních 15 let! Divím se, že nezískal ani jednoho lva.. Minimálně za výpravu by si ho zasloužil ta byla úžasná. Buzerace těch rudých ku**v z toho úplně leze. Po shlédnutí jsem rád, že jsem to nezažil a nemusel jsem si natrhávat stranu 15!

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace