dan.pacino

Daniel Vobořil

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 23.3.2016  11:59

Další cesta žlutého cirkusu, která není o nic horší než ty před ní. Ba možná naopak. Trabantem do posledního dechu již není jen o opravování motorů a ztrácení pasů, přibylo humoru a lidských příběhů. Velký pokrok je vidět v kameře a střihu, některé záběry člověku vyrazí dech (hlavně dlouhé uzávěrky oblohy). Hodnotím to spolu s dvouhodinovou přednáškou, kterou jsem ihned po skončení filmu měl možnost také vidět a která rozhodně stála za to. Zábavné rozšíření filmu o fotky a nové příběhy, které se do filmu nevešly - za mě lepší než samotný film.

• 21.2.2016  23:09
    Mládí (2015)

Jemné. Silné. Poklidně plynoucí příběh, který člověku stále více a více snižuje tep, ale nenechá ho vydechnout. Švýcarské Alpy se svou atmosférou zapadají do dlouhých a předlouhých záběrů. A za mne by mohly být i delší. Skvělá, úžasná hudba už od prvních minut až po poslední klapku. Mládí je taková neVelká nádhera, o to víc však dokonalá.

• 7.1.2016  10:29
    Ona (2013)

Film z kategorie těch nejkoukatelnějších a nejpříjemnějších. Skvělý scénář a věrohodně hrající Joaquin ve spojení s krásným hlasem Scarlet - největší chybou by zcela jistě bylo pustit si film s dabingem. A Rooney Mara je tak hrozně cute!

• 6.1.2016  23:10

Krásně lidský dokument, který by mohl být delší a vůbec bych se nezlobil.

• 6.1.2016  00:35

And in that moment, I swear, we were infinite. Věta, která mi proběhla při jedné z posledních scén hlavou, zatímco jsem byl ztuhlý a po celém těle jsem cítil husí kůži. Protože Chasing Mavericks je o překonávání strachu, sebe sama a hledání cesty tam, kde ji ostatní ztratili. Nebudu popisovat a vysvětlovat, proč je skvělý, zaprvé se mi stále lehce třesou ruce, což se mi jako následek sledování filmu moc nestává, a zadruhé bych ani nedokázal vyjádřit své pocity. El Nino čeká.

• 5.1.2016  18:47

Šest povídek, které do sebe krásně zapadají svou absurditou a vyhroceností situací, ale pouze 3 z nich mě svou kvalitou a myšlenkou nenutili přemýšlet o tom, že je přeskočím. Je možné, že jsou sólově každá povodená, ale v přímé konkurenci se jasně ukázaly rozdíly a nedostatky. Pasternak ****, Krysy ***, Pneumatika *****, Dynamit **, Nabídka *, Svatba ****

• 5.1.2016  01:05
    Bojovník (2015)

Filmy o boxu většinou nejsou od toho, aby se nedal předvídat konec. Pokud chcete být do poslední minuty napnutí, jak to celé dopadne, pusťte si Donnie Darka, který není předvídatelný, ani když ho vidíte potřetí. Southpaw je, jaký má být. Nadchl mě a o tom to je.

• 4.1.2016  01:22

Rozhodně bych Bone Tomahawk neškatulkoval jako horor, s tím to má společných cirka 90 vteřin. I tak má však co nabídnout, protože film se stejnou tématikou bychom hledali jen těžko. Skvělý nápad však jde ruku v ruce s až moc přímočarým dějem, kterému by neuškodila lehká zápletka. Pozornost diváků drží pouze chválihodné výkony herců, jejich dialogy a doufání ve zvrat až do posledních minut, který však nepřichází. I přes to to však nenudí ani na minutu.

• 3.1.2016  21:25
    Warrior (2011)

Své pocity z filmu si nedokážu ani utřídit v hlavě, natož abych je popsal. Warrior je skvělý film, úžasný - jen nedokážu říct proč. Zároveň mám pocit, že filmu velká část nečeho schází a příběh není kompletní. V čem tkví jeho jedinečnost? Proč člověka připoutá k obrazovce a svou atmosférou mu vytlouká z hlavy okolní svět? Tady zůstává rozum stát, zamrzl, stagnuje - a místo něj určuje body srdce. A srdce říká geniální.

• 2.1.2016  21:43

Jak by Sherlock vypadal v originálním designu? Rozhodně nejsem nespokojen, opět se dostavila sherlocká genialita, na kterou jsme zvyklí ze seriálové podoby. Přízračná nevěsta skvěle navnadila na nadcházející sérii, což byl dle mého názoru i její jasný úkol. Sama působila bohužel lehce roztěkaně (a tím nemyslím co se dějového přeskakování plného zvratů, které bylo skvělé, týče) a bez atmosféry, kterou bych čekal. Ale to pravý fanoušek jistě odpustí.

• 2.1.2016  00:08

"Život je moc krátkej na to, abych tvrdnul tady v tý bolševický pakárně." Velmi hořká komedie o partě čtyř květinových alternativ a mániček, které se snaží s flaškou v ruce přežít dobu, ze které dnes už jen mrazí v zádech. Z celého filmu sálá ponurost a smutek, který je maskovaný (nebo se o to aspoň snaží) slabým humorem, což má nakonec vlastně kontraproduktivní účinek, jelikož pouze ukazuje na absurdnost všeho, co se dělo.

• 31.12.2015  15:35
    Creed (2015)

Creed kromě medailonků reálných hráčů nepřináší do světa boxerských filmů nic nového. Ale o tom ani být nemá. Je poctou Rockymu, stejně jako Adonis si však nechce zakládat svou slávu na svém předchůdci, čehož jsem se před shlédnutím (csfd předpremiéra - díky!) lehce obával. Ba dokonce ho v lecčem překonává - skvělou hudbou a skvělým hereckým výkonem hlavního hrdiny. Sentimentálnost, která prostě musela přijít, zvládá na jedničku. Nepřehání ji, ale ani ve filmu nechybí. Můžu s klidným svědomím říct, že je Creed stejně dobrý jako Rocky. Samozřejmě ne Rocky IV.

• 31.12.2015  10:34

Pocta světovému filmu (a ani na český se nazapomnělo!). Dílo působí na diváka v mnoha rovinach a to, jakou rovinu vidíte, je jen vaše volba. Jedním z úhlů pohledu je dívat se na Ladies and Gentlemen jako na romantický příběh dvou lidí, kteří jsou dokonalí svou anonymitou, protože dávají divákovi možnost vytvarovat si je tak, jak chce, aby vypadali. Druhou možností je dívat se na film jako na prezentaci toho, co všechny filmy spojuje a v čem jsou odlišní. S úsměvem na tváří budete pozorovat, jak jsou scény z vašich oblíbených filmů, u kterých byste to ani nečekali, změneny v jedno pro filmového fanouška dokonalé dílo. A co vidíte vy?

• 30.12.2015  11:02

Film balancuje na hranici dokonalosti toho, co mu tématika dovoluje, Zemeckis bezpochyby nemohl odvést lepší práci. I přes uměle vypadající tvář s nebesky modrýma očima Joseph uchvátí svou prezentací života natolik, že člověk zapomene na nevyhnutelnou předvídatelnost filmu a užívá si každý moment filmu. Největším plusem je však neskutečně poutavá kamera a výhledy z vrcholku Twin Towers, které by mohli i Sauron se Sarumanem závidět.

• 30.12.2015  01:30

Did his majesty receive my anonymous letter? Komedie postavená na typickém Funesovském humoru plném grimas, do které zapadl a se vší parádou ztvárnil to nejlepší (nejhorší) ze Skrblíka a Pandrholy. Skvělý herecký výkon.

• 29.12.2015  12:05

Překombinovaný film, kterému by neuškodila větší přímočarost a o něco méně slov - užvaněnost by se dala srovnat s Gilmorkami po třech šálcích kávy. I tak však působí svou atmosférou a retro stylem velmi zajímavě. Hlavní zásluhu má výběr herců, kteří dokázali zahrát skupinu naprosto nesympatických postav tak přesvědčivě, že musí divák smeknout. Skvělé herecké výkony podtrhuje Jennifer Lawrence, která zde kandiduje na nejprotivnější filmovou postavu hned po Frances McDoomand v Burn After Reading. Špinavý trik je sice koukatelný jako bílá stěna, svou kvalitu však nemůže popřít.

• 6.7.2015  00:15

Byl to film, nebo jen náhodné seskupení snímků? (5.7.2015,kviff)

• 19.7.2013  22:04

1. série - Temná atmosféra skvělého hororového seriálu, která je okořeněna až atavistickou hudbou, kterou jsem v podobné verzi slyšel naposled u Osvícení. Po celých dvanácti dílech se tempo ani na chvíli nezastaví a neztratilo svůj um vyděsit již v prvních minutach.

• 23.6.2013  22:25
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Pilot vyráží dech.

• 9.6.2013  19:15
    Jack a obři (2013)

Ewan + Ewen no.2 v jedné z nejklasičtějších pohádek, přihoďte skotský akcent McGregora, trochu toho kulinářství a vznikne vám film, co určitě stojí za to vidět. Singer konečně přesvědčil.

• 18.2.2013  09:55
    Kdo přežije: Caramoan (TV pořad) (2013)

Prozatím. ***** 18.02.13 Finálová epizoda se blíží, vše graduje. Ale od začátku..(SPOILER) výběr hráčů překvapil a nedá se říct, že by mě to hned odradilo. Fanoušci, ač mnozí tvrdí opak, byli podle mě vybrání skvěle. Andrea, Malcolm, Cochran a Brenda tam šli s tím, že předvedou velké věci, a to udělali. Překvapil mě Phillip, který tam nebyl "villain", předčil ho Brandon na plné čáře. Kmen favoritů také nebyl špatný, Reynold a Eddie se protloukali a šlo to dobře. Velké překvapení, že z mých 5 favoritů na vítězství jich už všech 5 odešlo. Velké tahy (Malcolm ruleez!), slvělé soutěže. Po nevydařené sezóně 25 rozhodně zlepšili, co se dalo! Jen mě trochu irituje, že se tam stále drží věčně uřvaná Dawn, která by mohla mít nominaci na Nejhoršího Survivora v historii a Sherri, která zatím nepředvedla vůbec nic, jen plno obličejů "já to tu vedu", což bylo neskutečně naivní. Velké plus za Život v Ponderose a ukázky z přípravy soutěží. Velmi dobrá série, možná záchrana Survivora na pár let dopředu. (snad vyhraje Cochran nebo Eddie) 11.05.13

• 18.1.2013  22:39

Áno, i já propadl Djangovi. 5/5

• 17.1.2013  17:59

Napsat sem komentář mi trvalo několik dnů, mezitím jsem Perks of being a wallflower viděl třikrát. Neskutečné. Strhující. Úžasné. Ezra hrál perfektně uvěřitelně a neuvěřitelně perfektně, Emma mi dokázala, že už není jen malá Hermiona a Logan.. Logan mě svým hraním a hlavně poslední větou dostal. Vítej na ostrově zapomenutých hraček. A David Bowie tam padnul naprosto perfektně. David Bowie - Heroes!

• 14.12.2012  23:36

Možná je to mou láskou ke Středozemi, možná jsem již do kina šel s přesvědčením, že to bude stejně famózní jako Pán prstenů, ale já si to užil a půjdu znovu. Peter Jackson dokázal to, co možná čekal málokdo. Vytvořil skvělé (před)pokračování s stále skvělou hudbou, atmosférou, kterou žádný jiný film nemá a navíc k tomu přidal vtip a humor. Freemanovi role sedla, staří známí jsou pořád skvělí a Galadriel byla snad ještě krásnější než před tím. Husí kůži jsem měl během celého filmu několikrát a nejvíc mě těší, že vylepšili (ono to jde?) Gluma. Jeho scéna byla vrcholem filmu. Tři hodiny uběhly jako voda a já se už ted těším na pokračování. (za pár let se budu snad dívat na hexalogii Petera Jacksona, možná i celý den, když tam vrznu prodloužené verze - Snad!)

• 4.12.2012  22:00
    Muž odnikud (2010)

Po dosti dlouhé době si zase nacházím cestu k jihokorejcům. A řekl bych, že jsem začal tou nejlepší možnou variací. Dogani a Aejossi - naprosto perfektní dramata s až úžasně chladnou zápletkou. Citlivé téma/ napětí/ hlavní hrdina. Dosti podobně I saw the devil. Jen tak dál, víc cityždímajících filmů! (100%)

• 3.12.2012  19:19

O Vánocích a vlastně i těch zbylých 12 měsíců okolo. Na tohle se dá čučet pořád :)

• 3.12.2012  18:47
    Dogani (2011)

Parfait. Jeden z nejsilnějších (ba možná nejsilnější - lepší než Once upon a time?) filmů jihokorejské tvorby. Emotivně vyždímaný příběh. Hudba, co není hudbou, ale spíš nejniternějším svědomím člověka, který jen sedí, kouká na film a zžírá se bezmocí, která ho naplnuje. Bezmoc, neskutečná bezmoc ve veledíle Hwanga. I kafe mi vystydlo.. "Jmenuje se Min-su. Nemůže mluvit ani slyšet. Prosím. Jmenuje si Min-su."

• 11.7.2012  16:11

"Nechcete vidět to tajemství, vědět ten trik. Chcete se nechat podvést."

• 11.7.2012  13:38
    Paul McCartney: My Valentine (hudební videoklip) (2012)

Inu.. není to klip na přivolání depky? Krásná Nat, vážný Johnny, skvělá hudba, celé to dělá dojem uklidnění, ale opak je pravdou. Myšlenky se začínají výřit, černobíle, tak jako natočené video. Myšlenky se začínají bouřit, jak tak koukáte na Nat, jak znakovou řečí opakuje po Paulovi I´m alone a Johnny do toho brnká na struny, pomalu, zamyšleně. Fakt to má hloubku, damn.

• 8.7.2012  18:48

Prvních 20 minut toho nejneuvěřitelnějšího psycha, po kterém následují dvě hodiny geniálního ždímání každé špetky mého vnímání takovým způsobem, že na konci jen sedím, snad i bez dechu, a jen si říkám Můj bože, můj bože a přemýšlím, že jsem právě shlédl božské dílo. Přitom se celý film točí jen okolo toho, že se něco stane, uvědomíme si, co se děje a za chvíli už jsme zase ztracení, jelikož děj přešel do jiné dějové linie. Brilantní! Víc než to! Film, který mě prostě postavil do latě, sám o sobě vás donutí dávat pozor, protože jestliže jen na chvíli polevíte v pozornosti, už nemáte šanci vrátit se a pochopit. Sleduj, pochop, změna a můžeš se pokusit jen přemýšlet, co se právě stalo. Jen přemýšlet, co se asi tak mohlo stát, když si právě přečetl tu a tu stránku v deníku. Plus skvělý a dá se říct dojemný konec? Nezahrávej si s motýlím efektem. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9