elea

<< předchozí 1 2
    • 24.4.2009  22:24

(4,5*)

• 27.3.2009  22:38

Chtělo by to víc propracovat - ne jen tak odbýt.

• 22.2.2009  21:27

Tento film není ničím výjimečný, a rozhodně nevidím důvod, proč dostal Oscara za film roku. Je to průměrný film, zpočátku s hrozným střihem a kamerou, kdy druhá polovina už ztrácí mírně na ději. Je to jen průměr, nic extra.

• 20.1.2009  21:47

Konečně po 698min je od Froda pokoj :P

• 26.11.2008  23:06

Až na některé "maličkosti" to nebylo zase až tak moc špatné; kmen bílých lovců žije několik desítek kilometrů od kmene černých lovců (čili v Africe?), zkrocený šavlozubák, holka, která znovu ožije...

• 16.7.2008  18:22

Tae-ju, je vězeň, který byl částečně propuštěn, aby zachránil život malé holky Se-hee, která nutně potřebuje transplantaci jater. Otec Se-hee byl starý přítel Tae-jua, a později zjistí, že mají společného daleko více než to, že oba dva milují Se-hee.

• 17.2.2008  14:45
    Komapseumnida (TV seriál) (2007)

Jedná se o korejský seriál! Dr. Min Ki Seo jel na ostrov Blue, aby splnil poslední přání své zesnulé přítelkyně. Jejím přání bylo, aby našel svobodnou matku Lee Young Shin s dcerou, která by nakažena virem HIV a omluvil se jí. Lee Young Shin se kromě nemocné dcery musela starat o nemocného dědečka, a v životě to neměla vůbec lehké. Ovšem se svým osudem se smířila a postupně si vytvořila určitý vztah k doktorovi, ktery se jí snažil pomoci, protože se cítil být vinen z dávné nehody.

• 11.2.2008  16:43
    Malaton (2005)

Seung-woo Cho byl senzační. Myslím, že tvůrci vybrali snad toho nejlepšího herce, kterého mohli. Těžko by divák uvěřil, že běžec, který nemá vypracováné svaly na nohou, by mohl běžet. Ovšem v případě Seung-woo Cho se tohle vůbec nedá říct, nejenže má svalnaté nohy ale svůj herecký výkon v Marathonu bude mít velký problém někdy překonat. Tohle by se dalo označit za jeho životní roli. Je to určitě jeden z nejlepších korejských filmů, který jsem viděla. Perfektní scénář, výprava, herci, hudba... 10/10!

• 8.2.2008  23:02

Stejně neuvěřitelný film jako celý jeho příběh. Lunmei Kwai v roli tajemné studentky, která okouzlí Jaye Choua. Ovšem je v tom maličký háček.... ne vždy je všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.

• 7.2.2008  23:55
    About Love (2005)

Tři krásné příběhy, kdy jeden je lepší než druhý. No ale vážně všechny byly skvělé, ale jednička se mně líbila nejvíce. :)

• 15.1.2008  20:23

Kdyby Se, jie byl můj poslední film, který bych viděla, nelitovala bych. Nádherný snímek s debutující Wei Tang a Tonym Leung Chiu Waiem považuju za jeden z nejlepších, který jsem dosud viděla. Předsvědčivé herecké výkony, výborná výprava, zajímavý děj, skvělé scény, nádherná hudba... Obvykle preferuju kratší filmy, ale u tohoto jsem se ani chvilku nenudila, spíš mě mrzelo, že končí. Velice bych pochválila sexuální scény, které se jen tak nevidí. :) Co se týče děje, někdy stačí 'málo', a zvrtne se vše, co je plánované i za cenu nejvyšší. Wei Tang byla pro tuto roli vybrána z více než 10 000 hereček, a doopravdy to byla skvělá volba. Momentálně jsem v takovým rozpoložení, že repete nenechá na sebe dlouho čekat. Tento briliantní skvost hodnotím 10/10!

• 28.12.2007  13:46

Mladí manželé Liu PingGuo a An Kun se přestěhují za vidinou lepšího života do Pekingu. PingGuo pracuje jako masérka a je znásilněna svým nadřízeným. Po měsíci PingGuo zjistí, že je těhotná. Otcem může být jak její manžel tak její nadřízený. Ovšem každý z nich si přeje, aby zrovna on byl otcem. Komorní snímek, který nesměl být kvůli erotickým scénám v Číně vůbec uveden, ukazuje, jak jsou lidi schopni pro peníze udělat cokoliv - i vzdát se vlastního dítěte.

• 25.12.2007  23:00
    Pokání (2007)

Jak je nádherné vidět po čase (anglicky mluvící) film s velkým F. Film, který nebyl natočen z důvodu vysokého výdělku, nýbrž aby ukázal pravé filmové umění, pravou filmovou krásu. Film, ve kterém vidíme hrůzy války, něšťastnou lásku a velké nedorozumění. S úžasnými herci, scénařem, výpravou a hudbou se nebudete v žádným připadě po dobu dvou hodin nudit. Je to skvost!

• 24.12.2007  23:16

Zajímavý film, který ukazuje, jak byl krutý život ve Španělsku. Film mě překvapil krásnou hudbou, propracovanou výpravou a skvělou N. Portman a J. Bardemem. Nicméně byly tam určité části, kterým se pořádně nevěnovala pozornost, což zhoršuje kvalitu filmu, která mohla být daleko lepší.

• 19.7.2007  18:46
    Nunui yeowang (TV seriál) (2006)

Nesnáším, když něco nádhernýho končí. A v tomto případě to platí snad tisíckrát. Snow Queen je snad ta nejkrásnější, a zároveň i nejsmutnější věc, kterou jsem kdy viděla. Skvělí herci, hudba a výborný scénář! 10/10

• 6.5.2007  16:05

Čtyři ženy se snaží najít štěstí v Tokyu. Satoko - pracuje jako recepční v Heaven's Gate, doma se často modlí v nalezení přítele, který by ji miloval, její postel vypadá jako rakev. Akiyo - pracuje v Heaven's Gate jako prostitutka, šetří si peníze, aby si mohla koupit byt. Chihiro - pracuje v kanceláři, a přítel, který by jí koupil a splnil vše, co by si přála, by byl pro ní bůh. Toku - maluje obrazy a trpí bulimií. Příběhy hlavních představitelek jsou různě propleteny, ale film je zbytečně zdlouhavý a některé momenty jsou celkem nudné.

• 6.5.2007  11:48

Když jsem poslouchala soundtrack k Nebohé paní Pomstě, tak jsem si říkala, jak mohl být složen tak nádherný orchestrální soundtrack k akčnímu dramatu? Avšak po zhlédnutí filmu jsem pochopila... Ve zkratce - skvělý film, skvělí herci a hodně brutálních scén.

• 4.5.2007  16:32

Série krátkých erotických filmů, které vznikly mezi lety 1905 - 1935. V roce 2002 bylo toto dílo uvedeno na festivalu v Seattlu, kde vyvolalo u diváků značné pobouření. A přitom ve své době nemělo téměř žádné omezení. Co se týče obsahu; v některých situacích se může rovnat mnoha soudobým snímkům stejného žánru. Je to dílo, které dokáže mile překvapit a nejen na svou dobu. :)

• 26.4.2007  16:13
    Jokubó (2005)

Yokubô (Desire) je erotická love-story o středoškolačce Ruiko (Itaya Yuka), která je už dlouho zamilovaná do Masamiho, ale nikdy mu o svých citech neřekla (Murakami Jun). Masami zase miloval její nejlepší kamáradku Asao. Masami měl v té době autonehodu, která způsobila určitou disfunkci jeho přirození, což ho hodně ovlivnilo v budoucnosti. Po letech se všichni tři znovu setkají, a jejich city se změní. Je to přijemný filmeček plný neočekávatelných zvratů a s koncem, který jsem vůbec nečekala.

• 5.4.2007  12:33
    Kekkon dekinai otoko (TV seriál) (2006)

12-ti dílný seriál o úspěšném architektovi Kuwano Shinsuke, který nemá rád lidi, miluje jídlo a klasickou hudbu. Postupně se však jeho názory na lidi okolo něj začnou měnit pod vlivem různých skutečností... Kekkon Dekinai Otoko (The Man Who Can't Get Married) je skvělý seriál s nápaditým scénářem a plný výborných herců, u kterého se zaručeně nebudete nudit. :)

• 17.3.2007  22:46

Tak teda přesně nevím, k čemu se vztahuje název "Beautiful Country"; jestli k mateřské zemi, nebo přechodné zemi, nebo k nezemi nebo k cílové zemi. To je jenom takový postřeh. :) První část filmu byla o poznání lepší. Pravděpodobně to bylo tím, že pak už tam byla ta cílová země a s ní nejen všechny ty "ideály", ale i horší kvalita. Damien Nguyen si ve svém filmovém debutu vedl od začátku výborně, a i když to byl hlavní herec, tak tady bohužel není zmíněn...

• 9.3.2007  22:38
    3-iron (2004)

Po skončení filmu jsem seděla a koukala, aniž bych postřehla, že se znova přehrává. Oh... jaká to byla krása!

• 9.2.2007  17:02
    Prázdniny (2006)

Možná film Prázdniny je klasickou romantickou komedií... Možná se někdy trošku podobá Bridget Jones... ale to nezmění nic na tom, že se mi děsně moc líbil. Srovnávat jej s Bridget, která neměla to kouzlo a považuju ji za průměrný film, mě připadá nesmyslné. Prázdniny se skvělou Kate Winslet a Cameron Diaz (i když mi ze začátku příliš nevoněla) byly skvělé. Taktéž Jude Law, Jack Black i Eli Wallach byli k sežrání. Taky mě velice překvapil Hans Zimmer - konečně po dlouhé době pro něj netypická hudba. Takže z těchto pochval je mé hodnocení zcela jasné. :) Po dlouhé době je tady konečně americký film, který dokázal více než příjemně vyplnit volný čas. :-)

• 4.1.2007  20:29

Dívka, která je znuděna svým momentálním vztahem, si najde nového přítele a začne nový vztah. Začnou spolu bydlet, ale později už to není takové, jak to bývalo na začátku... Sweet Sex and Love, jak už název napovídá, je plný sexuálních scén, u kterých rozhodně nudit nebudete. :-)

• 25.12.2006  17:55
    Kleopatra (1963)

Hodnotím jenom druhý díl. Bylo to přílš zdlouhavé plné zbytečností... Výprava byla nádherná. Taylor střídala kostýmy a účesy neuměřeně často, chtěla bych vidět někoho, kdo se bude min. 3x denně převlíkat, česat a malovat. Určitě musím pochválit jisté skutečnosti, kterým ve scénaři věnovali pozornost: často opilý Antonius nebo nahrdelník z mincí... Na tehdejší dobu to byl velkolepý a drahý film, ale bez spousty věcí by na tom byl daleko lépe. Takže druhému dílu, který mě velice zklamal, dám jenom 3*.

• 24.12.2006  12:56

Chudáček stegosaurus :(

• 28.11.2006  19:50
    Doragon-zakura (TV seriál) (2005)

Tento 11-ti dílný seriál o tom, jak se právník snaží dostat studenty z podprůměrné střední školy na proslulou Tokijskou univerzitu, si mě naprosto získal. Je sice pravda, že některé skutečnosti a osoby jsou pojaty poněkud ironicky a častou jsou k smíchu, ale nic nemění na skutečnosti, že tenhle seriálek se mně libil. Ze začátku jsem sice nemohla vystát ředitelku, která ulítávala na nových kloboucích a na tom, že ji opustil její drahý; později jsem se jenom usmála a čekala, co z ní zase vypadne. Velice kvalitní výkon podal Hiroshi Abe, jehož role byla často založena na mimice a změny lesku v očích, protože často jen stál a pozoroval. Studentíci na mě působili velice příjemně, stejně tak i všichni ostatní. Co se týče přípravného kurzy, který dopomohl některým k přijetí na VŠ, byl velice zábavný a působivý. Kdybych Dragona Zakuru viděla zhruba před rokem, tak bych pravděpodobně změnila major. No, nevadí... jsou určité "tajné" způsoby, kterými vás přinutí kvalifikovaní učitelé naučit se těžké učivo a pomůžou vám dostat se na VŠ (viz DZ). Dávám pět * za skvělý nápad, herce, scénář, hudbu a za to, že jsem se výborně bavila. :-)

• 27.10.2006  21:37

Moc českých filmů jsem zatím neviděla, ale tenhle je zatím nejlepší. Skvostná hudba, skvělí herci a výborný scénář.

• 21.10.2006  22:49

Není nad příjemnou romantickou komedii s výborným Jackem Nicholsonem a Diane Keaton pro zaplnění volného večera. Děj působil v první části celkem přirozeně, druhá část už byla jen odvar té části první, a snahou udržet nějaký ten děj pohromadě pomocí různých nesmyslností a rádoby vtipy. Samozřejmě taky, jak už to obvykle bývá, by zkrácení neuškodilo. (a ještě vyměnit Reevese...a bylo by to vše o.k. :) ) Tak 70% => ale přikláním se ke 4* za Jacka :)

• 13.9.2006  21:20
    Nový svět (2005)

Dívat se na film s tématikou, která vás zajímala velkou část dětství, je těžké, ale daleko težší je jej pak ohodnotit. Co se týče indiánů, tak ti vypadali, jako kdyby byli spojeni různí příslušníci kmenů do jednoho. To snad nemohli v maskérně upravit všem stejný účes a používat stejné nebo lépe žádné barvy? Vždyť každý kmen měl svůj charakteristický účes a malování. A ne že tady má jeden dlouhé vlasy na celé hlavě, jiný zase ji má vyholenou, jiný zase má jen cancour... Taky bylo dost dobré obsadit do role hlavní hrdinky mestičku indiána z Peru a Švýcarky...ve Státech je určitě málo schopných indiánek, které by zahrály Pocahontas (i když tady se té schopnosti moc nepotřebovalo). Po poslechnutí soundtracku jsem si myslela, že celý film se bude vláčet ten jeden někdy až vlezlý motiv...a ouha ono ne, hlavní motiv Hornera tam byl asi 4x, a zbytek doplňoval skvělý Wagner, děsný Mozart, neutrální zvuk ptáčků a nudné ticho. Celou dobu při sledování filmu jsem si říkala: "Ať už to skončí!". Je to doopravdy nudné, lyrické dílo, které u mě patří bohužel k těm slabším.

<< předchozí 1 2