Mrs.Bailey

Mrs.Bailey

Veronika Gazdová

okres Brno
dělnická třída!


10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

  "The freedom and simple beauty is just too good to pass up." Když se mě někdo zeptá, který je můj nejoblíbenější film, vždycky si vzpomenu na Into The Wild. Můžu ho vidět třeba stokrát a pokaždé mě okouzlí. Obdivuju Chrise, tu jeho víru ve skutečný život, kde není potřeba věcí, peněz a majetku, ale kde je opravdu podstatné vychutnat si ho v ryzí podobě a vnímat jeho krásu. Miluju přírodu a ty překrásné záběry na ni mě dojímají. K dokonalosti snímek přivádí hudba Eddieho Veddera, který ze sebe, podle mého názoru, vymáčkl to nejlepší za celou kariéru. Tenhle film musíte vidět, otevře vám oči, pozvedne vás na duchu a zahřeje u srdce. Nádhera.

 • poster

  Uvnitř tančím (2004)

  Postupem času cítím, jak tenhle film ovlivnil moje myšlení a pohled na život. Oba hlavní představitelé postrádají to, co většina lidí bere jako samozřejmost, avšak svoje zdravotní postižení vyvažují neuvěřitelně silnou vůli k životu. Navzdory svému stavu si dokáží užít každou minutu mnohem víc než my, kteří jen věčně remcáme na nespravedlnost, nedostatek peněz nebo nudu. James McAvoy i Steven Robertson předvedli úžasné výkony, na které budu dlouho vzpomínat.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  Tohle je tak krásný film! Nezáleží na tom, že se přesně nedrží dějin, že je téměř 3 hodiny dlouhý nebo že se sem tam objeví nějaké klišé...Statečné srdce je příběh o obyčejném muži s neobyčejnou odvahou, který se nevzdal svých snů a statečně bojoval za svou zemi a svůj národ, který věřil, že nejdůležitější na světě je svoboda, bez které všechno ostatní ztrácí smysl. Asi nedokážu popsat, jak moc na mě William Wallace zapůsobil. Mel Gibson se vyznamenal jak v režii, tak hlavně v hlavní roli. Jeho Williamovi věříte všechno, chcete mu pomoci a pláčete nad zradami a hořkým osudem, které ho potkali. James Horner se tímhle soundtrackem okamžitě zařadil k mým nejoblíbenějším skladatelům, protože jeho hudba je stejně nádherná jako film samotný. Nedovedu pochopit, že se najde někdo, koho tohle nevzalo. "...budete se chtít vrátit sem a říct svým nepřátelům, že si mohou vzít Vaše životy, ale nikdy ne Vaši svobodu!"

 • poster

  Legendy z Dogtownu (2005)

  Veselý i smutný, drsný i milý, nostalgický i euforický... prostě film o životě takovém, jaký je. Který se s nikým nepáře, který někdy bere, ale taky dává. Film, který má pro mě neskutečně úžasnou atmosféru prázdninovýho léta a taky té skvělé doby, kdy jsme chodívali s kámošema jen tak ven a dělali blbosti. Té doby, která už je pryč, ale moc ráda na ni vzpomínám. Určitě bych taky měla zmínit skvělé herecké výkony, moooc přesvědčivé (vždycky je mi líto, že Heath už není mezi námi...) a taky parádní soundtrack. Vřele doporučuju každému! Ani byste neřekli, že v tom má prsty režisérka Twilight... a navíc prostě skejťáci, to nemůže být nikdy špatný :)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Pocta knižní předloze a vzor pro všechny, kdo se pokoušejí o zfilmování knihy. Pan Tolkien by měl jistě radost :)

 • poster

  Poslední Mohykán (1992)

  Sotva slovy popsat tenhle filmový skvost. Doufám, že v budoucnu se ještě dočkáme podobných klenotů a ne jen x-tých pokračování prázdných příběhů. Závěrečná scéna, společně s hudebním doprovodem, byla jedou z nejsilnějších, co jsem kdy viděla. Už se nemůžu dočkat knihy.

 • poster

  P.S. Miluji Tě (2007)

  Strašně krásný film, velice smutný, ale dává naději. Neuvěřitelné prostředí Irska <3, skvělý soundtrack. Oba dva hlavní představitelé jsou neskutečně sympatičtí. Moc se mi líbí, že jsou zde perfektně vyvážené veselé a smutné scény, vůbec nic tu nefunguje kýčovitě. Holly a Gerry, tak si představuju, že by měla láska vypadat :)

 • poster

  Rivalové (2013)

  Geniální!!!

 • poster

  Malý princ (2015)

 • poster

  Interstellar (2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace