Elisson

okres Bratislava

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.7.2020  17:15
    Učitel - Série 1 (série) (2016)

Až na ten koniec....mierny SPOILER (bez mien) zničiť niekoho len preto, že závidí a trochu ohovára nemá zmysel..z najperspektívnejšej postavy z mestečka plného alkoholikov, mafiánov, feťákov a blbov spravili úplnú socku a bezdôvodne...a áno zas je tam množstvo rodičov, ktorí zanedbávajú deti...kto nechce poznať ako skončí dotyčná postava, nech nepozerá druhú sériu.

• 17.6.2020  09:28
    Chata (2019)

Áno, krásne vystihnuté americké mentality. Samozrejme za každou psychopatickosťou hľadaj psychiatra (nie, to nie je spoiler, len suché zhodnotenie).

• 5.12.2018  22:28

Film, o ktorom by niekto mohol povedať, že sa tam nič nedeje. Plynie pomaly, pokojne, ladí s hudbou, s myšlienkami (tie o ľudoch - zombíkoch sa mi zvlášť páčili)...takýto umelecký zážitok mám naozaj len málokedy.

• 5.12.2018  22:26

Úžasné! Ani si nepamätám kedy som naposledy videla takú dobrú rozprávku. Je tu krásna nórska (a z neznámych dôvodov aj česká) príroda, množstvo úžasných archetypálnych obrazov a herci, ktorí pôsobia celkom sympaticky. Takéto niečo by sa malo púšťať deťom, nie tie americké (alebo i české a slovenské) sračky!

• 2.10.2018  15:07

Konečne horor, ktorý je trochu iný. Zaujímavé prostredie, trochu nechutné detaily; postavy, ktoré sa chovajú aspoň ako-tak normálne a dievča, ktoré je tak krásne a má tak uhrančivý modrý pohľad, že hoci leží úplne bledá na pitevnom stole, len čakáte kedy obživne......

• 28.10.2017  12:09

Pseudointelektuálnym to môže nazvať len niekto, kto strašne nerád uvažuje, nerád sa vciťuje do iných ľudí a chce mať všetko presne podľa šablóny...........Bolo to príjemné prekvapenie.

• 24.2.2017  12:47

Bola som príjemne prekvapená. Krásna príroda, myšlienky, pravda o našom konzumnom svete. Konečne niekto kto vychoval deti poriadne, aj keď je to iba filmová postava.

• 26.1.2017  15:35
    Medvěd (1988)

Skvostný malý medvedík :-)

• 26.1.2017  15:34

Wow. Aké príjemné, nenásilná predohra ságy s mojím obľúbeným dánskym hercom. A ten koniec? Bolo to tak dobre spravené, že sa mi ani nechcelo plakať.

• 6.1.2016  10:03
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Spoiler.....predtým som to nečítala ani nevidela, takže som logicky mohla očakávať, že to predsa niekto prežije a nie že si ten niekto dá sám slučku okolo krku. No ale každopádne, pokiaľ by sa naozaj všetci zdržovali spolu, dali si pozor na spôsob prevedenia ďalšej vraždy, figúrky vyhodili....tak by vrah skôr umrel, než by ich všetkých povraždil...:-D Mimochodom keby tak vrah vedel ako nepriame (podľa knihy boli vraj všetky obete hostí zabité nepriamo, takže žiadna búchačka odzadu...) zabitie alebo hoc aj vraždu trestáme dnes, možno by ho trafil šľak... :-D

• 5.1.2015  22:55
    Tess z rodu D'Urbervillů (TV seriál) (2008)

Úžasné spracovanie, od ktorého som sa nemohla odpútať, kým som ho nedopozerala. Ale možno som poznačená tým, že mám tak veľmi rada adaptácie britských románov z tohto obdobia :-) A hoci som v čase zhliadnutia filmu mala prečítaných pár Hardyho kníh, túto som si odkladala na neskôr, prečítala som si ju až potom a je senzačná - asi to najlepšie čo som od Hardyho čítala a vo všeobecnosti skvelá kniha, takže odporúčam.

• 4.1.2015  14:37
    Slečna Marplová (TV seriál) (2004)

Nie som veľký detektívkový fanúšik, ale sfilmované diela od Agathy Christie (a ešte k tomu Vraždy v Midsomeru) ma vždy vedia dostať. Bolo to dobre napísané a je to dobre nakrútené, až tak dobre, že človek je väčšinou v napätí do poslednej chvíle...

• 22.12.2014  16:18
    Vítejte ve Švédsku (TV seriál) (2014)

Príjemný seriál. Vždy sa rada dozviem niečo nové o Škandinávcoch. A keď Švédov konfrontujú s Američanmi, resp. minimálne s jedným, ktorý skvele reprezentuje národ ako taký....je to o to lepšie. Stačí si prečítať urazené komentáre Američanov na imdb a človek vie, že seriál naozaj zaťal do živého :-) Herecké schopnosti hlavného hrdinu neriešim, beriem seriál ako celok ....

• 30.10.2011  18:43

Toto nie je žiadna pseudointelektuálna story ako tu niektorí spomínajú.... ale chápem, že nie každý chápe čo je to byť sám a chcieť byť sám. A nie každému príde normálne stanovať osamote po Írsku....A mať problém a nehovoriť o ňom ...a stretnúť sa s niekým kto má tiež problém a mať s ním krásny a skutočný vzťah hodnotnejší než iné.....

• 7.9.2011  14:05

vďaka im za ten normálny koniec :-)

• 29.8.2011  17:34
    Sabrina (1954)

ťažko povedať, ktorá z dvoch verzii tohto príbehu - tá s Audrey Hepburn alebo s Juliou Ormond je lepšia... každopádne táto stará je štýlová, chytľavá a tá nová viac do hĺbky rozoberá ľudské vzťahy

• 18.6.2011  15:46

Psychologicko - filozofický emotívny príbeh so skvelou Alison Lohman

• 10.5.2011  17:07
    Země krásná neznámá (TV seriál) (2006)

Kam putuje odpad z elektroniky a kto kvôli nemu umiera ? akú cestu prejdú naše rifle, kým dostanú použitý vzhľad.... ako veľmi krásne vyzerá ľudský odpad v moriach a koľko priestoru zaberá? čo všetko nájdete cestou na veľké vrcholy Zeme ?.... toto a ešte veľa ďalšieho sa dozviete.....

• 10.5.2011  17:00
    Cesta kolem světa za 80 zahrad (TV seriál) (2009)

Ukážka toho, že po svete sa dá chodiť nie len kvôli stavbám, slávnym mestám alebo kvôli ľuďom, ale aj kvôli záhradám. V seriály prejdú zbežne celý svet a ukážu mnoho krásnych záhrad (čo určite nie sú len kvetiny alebo rady stromov, ale mnohokrát zvláštne kompozície všetkého možného, skrátka niečo čo má atmosféru a dušu), ktoré často nesú atmosféru tej ktorej krajiny.

• 7.5.2011  16:54

skvelá ruská fantasy so značne realistickými kulisami, hercami, ktorí nemusia nutne vyzerať americky perfektne. Malo to svoje muchy akou je napríklad koniec, ale inak je to vksutku dobrý film. Sú tam súboje, krv, láska, príbeh a jeden úžasný netopier :-)

• 7.5.2011  16:42

Krásne kulisy, krásni herci, čary, také niečo čo ja nazývam -moderným zobrazením starého anglicka(a iných končín), používaným v nových rozprávkach a fantasy filmoch-je to plné farieb a zaujímavého deja. Celkovo sa mi to páčilo. A doviedlo ma to ku prečítaniu knihy, ktorá je mimochodom tiež skvelá, len v detailoch iná.

• 7.5.2011  16:23
    Rozum a cit (1995)

Je to prenádherné spracovanie knihy a aj ľudia čo nikdy nečítali Jane Austen, ale majú radi príbehy odohrávajúce sa v Británii v 18.- 19. storočí si prídu na svoje. Výkony hercov sú perfektné a vierohodné a citlivá duša si aj poplače.

• 6.5.2011  16:41

Na to ako blbo mi znel názov tohto filmu a ako som si myslela, že to bude fakt nejaká komédia o autoškole, som bola clekom príjemne prekvapená. Rupert Grint, ktorý vo mne tentokrát neevokoval Rona Weasleyho, aj keď bol na začiatku filmu tiež prvotriedne trdlo... príbeh o synovi kňaza, ktorý má vyšinutú pokryteckú matku a nebyť jednej svojskej starej herečky asi si nikdy nenájde vlastnú cestu. Príjemne bežiaci príbeh o ceste k vlastnému životu s fakt dobrou hudbou. - Sufjan Stevens, Richard Thompson, Salsa Celtica..... 5 hviezdičiek za to, že je to také príjemné nenásilné a má to nejaký vyšší zmysel

• 18.8.2020  12:24

Hej, je to prznenie mytológie, ale hlavné decké postavy sú slušné, ozajstné, ľudské, nie je v tom taký ten sejrajt na americký spôsov. Milý film, vhodný i pre deti.

• 16.4.2020  09:49
    Teroristka (2019)

No teda, český film, na ktorý sa dá pozerať. Len mám vážne výhrady voči vyzliekaniu slovenských herečiek v českých filmoch. Češky nie sú také pekné alebo nie sú také lacné či o čo tu ide?

• 2.2.2020  00:40
    Složka 64 (2018)

Myslím, že verbalov komentár je dlhý, ale jasný :-)

• 8.3.2019  09:55
    V pasti (TV seriál) (2016)

Prvá séria perfektná, druhá výrazne zaostáva a mňa osobne doslova vytáča.

• 28.1.2019  22:36
    Ostrov smrti (2003)

Keď vezmem do úvahy v akých sračkách je vychovávaný priemerný Američan (bohaté dievčatko o to viac), tak Jullianne vôbec nebola blbá. Zrejme vyplávali na povrch dobré gény.

• 9.12.2018  21:49
    Shetland - Season 3 (série) (2016)

Multikultúrnosť a veľkolepé kecy k téme znásilnenia musia byť!!!! :-D Ale ja to ešte stále dokážem z celkového dojmu vyseparovať, takže tento seriál stále môže byť.....(ale bojím sa čo vymyslia nabudúce)

• 9.12.2018  21:46
    Shetland - Season 4 (série) (2018)

Bolo by to skvelé, keby si odpustili tú povinnú "antifašistickú" agitáciu, ženské vo vedení a poslednú smrť....ale aj tak to má ešte stále úroveň.....(a ja dúfam v lepšie zajtrajšky)

<< předchozí 1 2 3 4 5