Premiantka (2024)

Hlavní herci hrať vedia, nápad je dobrý, prostredie zaujímavé, ale spracovanie mizerné.

Barbie (2023)

Malo to nečakaný filozofický presah a SPOILER - skončilo to pre ňu šťastne, na konci má totiž obuv bez akéhokoľvek podpätku a ja som tak šťastná za každú ženu, ktorá raz pochopí, čo je dobré pre jej nohy :-D avšak som trochu neistá z výroku : "Jedného dňa budú mať Kenovia v Barbielande rovnakú moc a vplyv ako ženy v skutočnom svete". ;-)

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) odpad!

Ja viem, že keby som si teraz ako rozhľadený človek s vycibreným vkusom pozrela staré diely, asi by mi prišlo smiešne koľko je tam blbostí a naivity, ale tento diel je vyslovene tupá zlátanina bez iskry, logiky a inteligencie.... Rozjebali charakter Indiana Jonesa.... pri jeho postave je málo pravdepodobné, že by na staré kolená takto dopadol zo psychického hľadiska a zároveň sakra málo pravdepodobné, že by dával takéto akčné scény aj keby celý život cvičil. Je strašne smiešne, čo všetko dokáže vytupelý divák zožrať tvorcom. A akí sú vlastne? Len arogantní a peňazíchtiví, využívajúci tupý plebs alebo blbí, neschopní, netalentovaní, leniví? Echm to digitálne omladenie, hm.... povinný ultrafeminizmus hm.... zase nacisti....trápne neuveriteľné naháňačky, nezmyselný príbeh i charaktery postáv...proste grc....

Nic ve zlým (2023)

Niekedy sa bojím, že sa Američania naozaj takto správajú - že fuck je ozaj používané ako univerzálne slovíčko a že súčasťou bežného života bežného človeka je všelijaké vyzliekanie sa a náhodné súloženie...ale snáď je to len filmové umenie alebo "umenie", ktoré zvýrazňuje tie horšie spôsoby poniektorých.... ako keď nejaká hlásna trúba u nás natočí film, kde je samé "jebať" a západná časť tzv. východnej Európy je vykreslená ako priestor plný kuriev, mafiánov a zúfalstva.

Jitřní záře (2022) (seriál)

Príbeh o sympatickom, v tej dobe skoro úplne nepochopenom páre, dokonca na české seriálové pomery v prvých dieloch celkom dobre spracovaný, no celé to pokulháva v závere. Buď sa nemali držať reálnej situácie ohľadom dospievania dievčaťa, kvôli ktorého menu bol taký povyk, alebo to mali zapracovať lepšie. Záver je odfláknutý, rozvláčny a s ústrednou dvojicou sa ani poriadne nerozlúčime. Mohlo to pokojne skončiť pri ceste do Španielska s druhým dieťaťom.... alebo to mohol byť pekný dvojdielny film po hodine a pol... A k samotným osobám: Herci boli síce krajší a možno viac batikovaní ako ich predloha, ale pointa je jasná – keď sa chceš chovať prirodzene; keď nerozumieš byrokracii; keď chceš dať rovnako ako naši dávni predkovia dieťaťu meno s významom; nechceš do neho pichať sejrajt, nechať ho neefektívne učiť a vymývať mu mozog; chceš si pestovať a žiť v súlade s prírodou...máš prúser. V súčasnosti trošku menší ako vtedy, ale stále dosť veľký. A prečo? Lebo ľudia nechápu, lebo závidia, atď.....  Hej, boli na istú dobu na podpore (na konci filmu už toho naozaj veľa pestovali, chovali, vyrábali), ale preboha v našich štátoch, kde sa na každom rohu kradne, prepierajú sa eurofondy, kde sa privatizovalo, kde má slušný živnostník problém podnikať...to naozaj nepovažujem za nič strašné.... Našla som si na internete fotky skutočného miesta a vyzerá to tam na plnohodnotnú drinu, ktorú dobrovoľne podstupujú miesto toho, aby sedeli dakde za pokladňou, vo fabrike, či učili deti v škole nezmysly...lebo ich to baví... S dievčaťom to bolo o nezvládnutej puberte, čo je problémom i na dedine či vo veľkomeste....nepochopili isté súvislosti a mali príliš veľa detí a nerozložili vhodne pozornosť. Aspoň si z nich niekto môže vziať príklad.

Láska podle plánu (2022)

Ono je to dobre natočené a tvorcovia vedia ako hrať na modernú romantickú nôtu, ale v podstate je to len ďalšia agitácia za spájanie ľudí rôznych etník a náboženstiev.....

Na nože: Glass Onion (2022)

Novodobá klasika - biely heterosexuálny muž, ešte k tomu bohatý a chcejúci do sveta priniesť voľnú energiu, musí byť zákonite zlý, veď všetko okrem drahých a škodlivých záležitostí ako je ropa či zemný plyn musí byť hneď bu bu bu nebezpečné..... Potom je tam potetovaný a nablblý bojovník za práva mužov (ale vlastne nejde o práva mužov (a veru taký by sa nám zišli), ale len o právo na sexizmus), ktorý býva s matkou, ktorá ho mláti (čo vysvetľuje jeho postoj k ženám).  Černoch je vedec a černoška strašne morálna hlava firmy, ktorú zlý beloh vyšachoval, keď mu nechcela schváliť to s tou novou energiou :-D. Potom je tam ešte slúžiaca aziatka, dve tupé blondýny, ktoré sa rady vyzliekajú a politická karieristka. Hej a Daniel Craig, ktorý je karikatúrou echm .....všeličoho. A je....teplý, keď býva s Hugh Grantom? Fuuf, no je tam všetko, čo je dnes populárne...i virózka.... a končí to presne tak ako sa dalo predpokladať.

Nebudeš sama (2022)

Pomaly plynúci, snivý a poetický film s úžasným dabingom pre dievčatin hlas. Osviežujúca zmena oproti tzv. tradičným hororom.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) odpad!

Aj keď odhliadnem od prznenia Tolkiena, tak mi zostáva prznenie zdravého rozumu, kinematografie ako takej, vkusu a k tomu naozaj odpudivá politická korektnosť.

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda) odpad!

Pozerám to asi len preto, aby som sa dozvedela kam až môže zájsť prznenie Tolkienovho diela a neschopnosť niektorých ľudí natočiť zmysluplný fantasy seriál :-)

Ovládací panel
2 body