Elisson

okres Bratislava

2 body

1 2 3 4 5 následující >>
    • 26.5.2011  17:40

Milý príbeh, ale dosť gýčovitý.....aj taký Hviezdny prach mal značne jednoduchý dej a miestami to bolo až príliš naivné, ale oproti tomuto oveľa lepšie spracovanie.....No oceňujem cynizmus hlavného hrdinu

• 17.5.2011  19:54

klasický film s hercami, čo ešte boli hercami.... o učiteľovi, ktorý sa snaží presadiť lásku ku vzdelaniu v chudobnej kopaničiarskej dedine v roku 1920 a o gazdovi, ktorý má radšej kone, než životy svojich "poddaných".... len to, že všetci hovorili dnešnou spisovnou slovenčinou mi tam nejak nesedelo, ale aspoň budete rozumieť, ak si tento film pozriete

• 10.5.2011  17:28

Čo majú spoločné všetky americké katastrofické filmy ? áno, pravdaže - američania zas a znova zachránia svet.... a ešte k tomu strašne realistickým spôsobom.... áno som zaujatá a takéto filmy už pekných pár rokov nepozerám......

• 10.5.2011  17:07
    Země krásná neznámá (TV seriál) (2006)

Kam putuje odpad z elektroniky a kto kvôli nemu umiera ? akú cestu prejdú naše rifle, kým dostanú použitý vzhľad.... ako veľmi krásne vyzerá ľudský odpad v moriach a koľko priestoru zaberá? čo všetko nájdete cestou na veľké vrcholy Zeme ?.... toto a ešte veľa ďalšieho sa dozviete.....

• 10.5.2011  17:00
    Cesta kolem světa za 80 zahrad (TV seriál) (2009)

Ukážka toho, že po svete sa dá chodiť nie len kvôli stavbám, slávnym mestám alebo kvôli ľuďom, ale aj kvôli záhradám. V seriály prejdú zbežne celý svet a ukážu mnoho krásnych záhrad (čo určite nie sú len kvetiny alebo rady stromov, ale mnohokrát zvláštne kompozície všetkého možného, skrátka niečo čo má atmosféru a dušu), ktoré často nesú atmosféru tej ktorej krajiny.

• 10.5.2011  15:56

Prvý i druhý diel Modrej lagúny sú dva filmy, ktoré som si obľúbila už ako malé dieťa a aj v staršom veku boli pre mňa atraktívne, tiež už aj novým spôsobom. Sú to krásne príbehy a zaslúžia si učite viac ako 50 percent.

• 7.5.2011  21:31
    Becoming A Woman in Zanskar (TV film) (2007)

V celku dosť informatívny ale aj emotívny dokument o životných cestách dvoch dievčat z vysokohorskej himalájskej dediny. Jednu viac menej donútia sa vydať, druhá sa radšej stane mníškou.... ani jedna to v živote úplne nevyhrá, ale hlavne dievčaťu, čo odchádza do veľkého mesta učiť sa do kláštora sa otvárajú dvere do sveta mimo ťažký život v himalájach a do sveta vzdelania.

• 7.5.2011  16:54

skvelá ruská fantasy so značne realistickými kulisami, hercami, ktorí nemusia nutne vyzerať americky perfektne. Malo to svoje muchy akou je napríklad koniec, ale inak je to vksutku dobrý film. Sú tam súboje, krv, láska, príbeh a jeden úžasný netopier :-)

• 7.5.2011  16:42

Krásne kulisy, krásni herci, čary, také niečo čo ja nazývam -moderným zobrazením starého anglicka(a iných končín), používaným v nových rozprávkach a fantasy filmoch-je to plné farieb a zaujímavého deja. Celkovo sa mi to páčilo. A doviedlo ma to ku prečítaniu knihy, ktorá je mimochodom tiež skvelá, len v detailoch iná.

• 7.5.2011  16:37
    Legenda (1985)

Je to zlatučké obrazmi, krásnou devou, chlapom čo sa do nej zamiluje, bojom proti zlu. Ale je to gýč a dejovo je to nezaujímavé.

• 7.5.2011  16:34
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

Ďalší radový americký seriál, ktorý čerpá z atraktívnosti fantasy tématiky. Aj keď si odmyslím ako ma výsostne naštvalo dodrbanie knižnej predlohy, tak je to gýč. Nič nové, nič zaujímavé. Ale keď sa nudíte a nič sa vám nechce a máte práve zapnutý televízor... tak práve vtedy je tá doba, keď sa na to človek môže pozerať.

• 7.5.2011  16:30
    Northangerské opatství (TV film) (2007)

Rovnako ako nie je Northangerské opátstvo najlepšia Austenovej kniha, nie je ani tento film najlepší z adaptácií jej kníh. Ale je to pekný film, nič ma na ňom vyslovene nedorazilo, ani český dabing, ktorý mi prišiel akoby ho robili narýchlo. Určite sa to oplatí pozrieť. Príbeh stojí za to a herci sú minimálne zlatí :-)

• 7.5.2011  16:23
    Rozum a cit (1995)

Je to prenádherné spracovanie knihy a aj ľudia čo nikdy nečítali Jane Austen, ale majú radi príbehy odohrávajúce sa v Británii v 18.- 19. storočí si prídu na svoje. Výkony hercov sú perfektné a vierohodné a citlivá duša si aj poplače.

• 7.5.2011  16:21

Moc slabé, moc málo strašideľné..... na druhýkrát už fakt nudné. Nápad je dobrý, ale aj tak ide iba o remake.

• 6.5.2011  16:54

Film je populárny, pretože téma homosexuálnych zväzkov je dnes tak často spomínaná a tvorcovia chceli ukázať, že aj keď decká vychovávajú dve matky, môžu byť v pohode.....ale hoci bol tento film v pohode, okrem témy na ňom nie je nič až také uchvacujúce. Osobne som od začiatku držala palce otcovi, pretože je to prirodzené a prírodné.....to ako to dopadne nechám na divákoch. Okrem centrálnej myšlienky film ničím nevyniká, hoci asi ani nenaštve. Je to len taký priemer. A nič zvláštne mi to nedalo.

• 6.5.2011  16:49

Človek si pozrie film, príde mu moc fain a potom vidí tie hodnotenia, odpad odpad odpad a nemôže sa prestať diviť prečo. Tento film mal nizky rozpočet, miestami divné kulisy, miestami kulisy chýbali, dialógy boli občas fakt divné... ale za celú dobu sledovania tohto filmu som ani raz v duchu nevynadala tvorcom a ani raz som si nepovedala bože to je otras. Nepôsobí to ako americký film, nepôsobí to ako kinohit.... ľudia sa tam netvária až by som povedala herecky umelo a bezchybne..... pôsobí to celkovo tak nejak ľahko, pokojne.... schopne. Tento film som našla náhodou, ale uvažujem, že začnem možno rad radom pozerať všetky takto nízko hodnotené počiny. Príroda, slovanstvo, pekná herečka, trochu mágie, trochu sexu, miestami zádrhele v tých spomínaných kulisách, dialógoch a v deji, ale nemám z tohto filmu zlý pocit, práve naopak. Takže možno tak 70 percent. Kazenie legiend je druhá vec, ale na to si ich najprv budem musieť preštudovať, aby som vedela či áno a či nie... a každý film pojíma legendy alebo históriu aj tak po svojom....

• 6.5.2011  16:41

Na to ako blbo mi znel názov tohto filmu a ako som si myslela, že to bude fakt nejaká komédia o autoškole, som bola clekom príjemne prekvapená. Rupert Grint, ktorý vo mne tentokrát neevokoval Rona Weasleyho, aj keď bol na začiatku filmu tiež prvotriedne trdlo... príbeh o synovi kňaza, ktorý má vyšinutú pokryteckú matku a nebyť jednej svojskej starej herečky asi si nikdy nenájde vlastnú cestu. Príjemne bežiaci príbeh o ceste k vlastnému životu s fakt dobrou hudbou. - Sufjan Stevens, Richard Thompson, Salsa Celtica..... 5 hviezdičiek za to, že je to také príjemné nenásilné a má to nejaký vyšší zmysel

1 2 3 4 5 následující >>