KlonyIlony

KlonyIlony

Martin Pank

Vanuatu
redundantní tautologický pleonasmus

17 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 20.5.2013
  Ann Hui
  (režisérka)

  Režisérka, producentka, herečka a občasná scénáristka Ann Hui (celým jménem Xu Anhua, kantonsky: Ann Hui On-Wah), jedna z hlavních představitelek hongkongské nové vlny a držitelka Řádu britského impéria, se narodila v roce 1947 v mandžuské provincii Liaoning čínskému otci a japonské matce. V roce 1952 se její rodina… (více)

  • 12.2.2013
  Yuan Zhang
  (režisér)

  Zhang Yuan, jedna ze zakládajících osobností tzv. šesté generace čínských filmařů, se narodil v roce 1963 ve městě Nanking. V roce 1989 Zhang obdržel bakalářský titul na Pekingské filmové akademii a své první filmy natočil v politické atmosféře, která převládala po násilném zásahu proti reformně naladěným demonstrantům na… (více)

  • 4.2.2013
  Fruit Chan
  (režisér)

  Fruit Chan (čínsky Chan Gor) patří s režiséry jako je Wong Kar-wai či Peter Chan k hlavním představitelům režisérů druhé hongkongské vlny. Proslul zejména sociálně-realistickými filmy, které zachycují chudobu a negativní důsledky společenských změn, což jsou témata, která rozvinul zvláště v trilogiích „o předání Hong Kongu… (více)

  • 28.10.2012
  Bingbing Fan
  (herečka)

  Fan Bingbing, narozena v roce 1981 v čínské provincii Šan-tung, je čínská herečka, zpěvačka a producentka. Za své herecké výkony získala řadu ocenění a spolupracovala s mnoha nejvýznamnějšími čínskými režiséry. Fan byvá popisována jako módní ikona a je stálicí nejen čínských bulvárních médií. Časopis Forbes ji v roce 2012… (více)

  • 13.8.2012
  Marjoe Gortner
  (herec)

  Marjoe Gortner (celým jménem Hugh Marjoe Ross Gortner, nar. 1944 v Long Beach v Kalifornii) se narodil do rodiny s dlouhou tradicí misijní a kazatelské činnosti. Jeho otec, protestantský kazatel, si v mládí všiml Marjoeova nebojácného vystupvání před dospělými a rozhodl se – poté co prý k tomu dostal od Boha znamení, když se… (více)

  • 13.6.2012
  Anthony Wong
  (herec)

  Anthony Wong Chau-sang je jedním z předních hongkongských herců. Hrál ve více než sto padesáti filmech a sám napsal a režíroval dva filmy. Narodil se roku 1961 v Hong Kongu britskému otci a čínské matce. Wongův otec od odešel od rodiny ještě když byl v útlém věku, vzal si proto matčino příjmení (jeho původní přimení bylo… (více)

  • 27.7.2011
  King Hu
  (režisér)

  King Hu byl známým čínským režisérem, který se proslavil především díky filmům v žánru wuxia (hrdinský film). Ovlivnil celou řadu současných asijských režisérů, jako např. Ang Lee, Zhang Yimou, Tsui Hark, Tsai Ming-liang (poslední jmenovaný odkazuje na Hua ve filmu Good Bye, Dragon Inn). Huovy filmy unikátním způsobem… (více)