Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka
  • Akční

O mně

Jsem na této zemi již dosti dlouho a film mě provází od mého dětství, a je to spolu s knížkami a hudbou můj největší koníček. Táta mi jako malé holce místo pohádek na dobrou noc vyprávěl obsahy starých amerických filmů jako byl King Kong, Prsten Nibelungů, Neviditelný chodí městem, Fantom opery, Zelený lučištník, Frankenstein a řada dalších. Když si připomenu večerní vypínání elektriky v té době, které přispělo k nezapomenutelné atmosféře při svíčkách, která jeho vyprávění provázela, není divu, že mě film uchvátil.
Taky proto jsem s nástupem videotechniky po těchto stařičkých filmech začala pátrat. I když jsou dávno pryč ty časy, kdy jsem v létě nejmíň 2x týdně s dekou pod paží spěchala na kino do „letňáska“, ráda i dnes trávím chvíle se svými virtuálními kamarády z VHS či DVD u televizní obrazovky.
Jsem komerční divák a filmy nehodnotím z hlediska práce režiséra či hereckých výkonů, pokud nejsou vyjímečné ani s přihlédnutím k hudebnímu doprovodu, pokud není rušivý. Film by mě měl hlavně pobavit, potěšit, zpříjemnit volný čas a taky zabrnkat na city.
Zajímá mě především příběh.
Myslím, že na odborné analýzy je dostatek fundovaných kritiků z filmové branže a tak se jim nepletu do řemesla.
Má hodnocení jsou k tvůrcům docela milosrdná, protože si myslím, že natočením špatného filmu nechtěli diváky prvoplánově naštvat. Každý režisér by jistě ctižádostivě chtěl přijít s něčím novým, natočit něco vyjímečného, co tu ještě nebylo, něco, co by diváky oslnilo, uchvátilo, a jeho samotného proslavilo. Někdy se mu nedostává fantazie, někdy talent nebo peníze a někdy všechno dohromady. Snaha asi nestačí. Všude, tedy i ve filmu, vznikají zmetky.
Vnímám příběh jako celek a pokud od něho neodcházím uvařit si kávu, neluštím křížovku, nemyji nádobí nebo nežehlím, pak mě přibil do křesla a je tedy dobrý.
Naopak, pokud mě do půlhodiny film nezaujme, řeknu si škoda času a přístroj vypínám. Jsem starší osoba a tolik ho už nemám, abych s ním plýtvala na různé bláboly.
Viděla jsem v životě spousty filmů a moc ráda srovnávám svoje názory s pohledem těch druhých.
Věřte nebo nevěřte, ale tato databáze mi ušetřila spoustu času a peněz. Než jsem na ni narazila, nakoupila jsem a zhlédla řadu filmových propadáků.

Kromě těch virtuálních mám i živé kamarády.

 

 

Stanley        Fanynka

Reklama

Reklama