• Pohádka

Stroj jménem Arnold (2018) (TV film)

S potěšením jsem se podívala na tento dokument. Snímek sice obsahoval všeobecně známá fakta o životě tohoto výrazného herce, která každý jeho fanoušek zná, ale podívat se na Arnolda je pro mne vždy radost. Je stejně starý jako já, která patřím mezi jeho dávné obdivovatelky.

Sever - Pomáhat a chránit (2019) (epizoda)

Na tento seriál jsem se netěšila od okamžiku, kdy jsem zjistila, že hlavní roli vyšetřovatele hraje Jirka Mádl. Stojí prostě na špatné straně kamery. Typově naprosto neodpovídá takovéto roli, pokud ji mají diváci brát vážně. Víc mu to sekne v televizní reklamě na brambory. Podívala jsem se na první dva díly a tím jsem skončila. Škoda času, nezaujalo mne to.

Poslední polda (2010) (seriál)

Německý krimiseriál se sympatickou partou policistů s vyjímkou té vlezlé psycholožky a násilnými činy z různého prostředí. Mám nakoukáno spoustu detektivek a všude je to stejné. Jak už to ve všech těchto nekonečných seriálech bývá, nejčastější příčinou smrti je úder do hlavy tupým předmětem, nejčastější policejní věta je : "Máme na vás pár otázek" a nejčastější policejní lež : " To je nám líto, moc nás to mrzí." My jsme práva na tento seriál zakoupili a o šest let později natočili s Davidem Matáskem pod názvem Polda ve srovnatelné kvalitě.

Kick-Ass 2 (2013)

I když nefandím krvavým scénám, tak jednička se mi líbila. Čeho je ale moc, toho je příliš. Návod a inspirace pro děti k násilí jako příkladu hrdinství v boji s bezprávím není na místě. Proti šikaně je třeba se bránit, ale způsobem méně násilným. Bylo to akční, dynamické, ale postrádalo to nápaditost a vtipnost jedničky, kterou tvůrci nahradili vulgaritou a trapností. Pokud dojdou nápady, je lepší natáčení dvojek se vyhnout.

Šifra Karla Velikého (2008) (TV film)

Tento dobrodružný snímek těží z popularity Indiana Jonese a podobných příběhů o pátračích po záhadách a pokladech z minulosti. Němci se opravdu snažili, výsledek nebyl špatný, dokonce i nějaký ten vtip se tam občas našel.

Avengers (2012)

Na základě nadšeného doporučení své vnučky - milovnice Marvelovek, jsem se podívala na tento sci-fi film. Mou averzi vůči tomuto žánru to ale nijak nezměnilo. Jednoduchý příběh mne nezaujal, stejně jako bojové scény, které je ostatně možné vidět ve většině podobných snímků. Což o to, solidní vizuální efekty odpovídaly současným digitálním možnostem, ale vyprchala z toho lidskost a emoce. Se sebezapřením jsem se dodívala a souhlasím s názorem, že pokud byl do filmu obsazen Samuel L. Jackson, kvůli rasové vyváženosti, nebyla to nejšťastnější volba. Při všech těch bitkách jsem se dosti nudila. Moje hodnocení vnučku nepotěší.

Linka (2019) (seriál)

Tento seriál natočený v našich reáliích podle zahraničních vzorů nijak nevybočuje z průměru. Levná výprava a nic moc herecké výkony. Herec by měl splynout s postavou a divák by měl vidět nikoliv herce, ale postavu kterou představuje, jako to zvládají v krimiseriálech třeba Stropnický, Taclík, Švehlík. Když se dívám na Ondru Brzobohatého, tak nevidím záchranáře, ale herce, který si na záchranáře jenom hraje a to je moc špatně.

Kdo chce kam... (1981) (TV film)

Vtipná komedie se standardními hereckými výkony, levnou televizní výpravou a řadou výborných herců, kteří dostali díky slabému scénáři jen malý prostor ukázat míru svého talentu.

Začarovaná láska (2007) (TV film)

Průměrná televizní pohádka s celkem zajímavým příběhem a slušným hereckým obsazením, vhodná pro děti na deštivé nedělní odpoledne.

Delta Force (1986)

Nemám ráda brutální akční a válečné filmy ve kterých tečou potoky krve, ale toto bylo uměřené. Chuck své fanoušky nezklamal, i když některé situace byly trochu přes čáru. Byl to jen film, nejde o skutečnost. Film to byl ve svém žánru skvělý, náročný na výpravu a početný kompars. Herecké výkony byly odpovídající i když v tomto případě byly nepodstatné, taky výbuchů a bojových střetů bylo pro milovníky akce dost. Zaujalo mne, že ženy byly v letadle statečnější než muži, i když mezi nimi byli i vojáci.