hhannie

hhannie

Hana H.

Česko
Milovnice hororů a krátkometrážních filmů

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.7.2018  19:29

Jakože na tupost a nelogičnost chování hlavních postav jsem si v hororech už celkem zvykla, ale tady to bylo do oči bijící. Psychiatrickou léčebnu hlídá venku celkem jeden! maník a celé oddělení jedna sestra a ještě sedí šikovně zády ke všem pokojům, tak aby ji mohl kdokoliv a kdykoliv sejmout. Ach jo. SPOILER: A několik panenek Chucky a nově převtělení do lidí na lusknutí prstu? Vážně? Chuckyho kult jsem si pustila víceméně z nostalgie, ale myslím, že žádný další díl nechci z téhle série nechci už nikdy vidět, ani kvůli starým známým hercům.

• 12.12.2017  21:53

„Pražský student“ není čistě hororový film, ale mísí se v něm prvky dramatu a dalo by se říci, že v některých chvílích i komedie (např. ve scénách, kde Liduška pronásleduje Balduina s komtesou - ty jsou opravdu hodně úsměvné:-)). Na svou dobu je překvapující i dvojrole režiséra a herce v jednom - Paula Wegenera, kdy si zahrál jak studenta Balduina, tak zároveň zlého dvojníka. Překvapující je hlavně z toho důvodu, že po obrazové stránce není poznat, že se jedná o filmový trik. Myslím, že tvůrci nemohli pro postavu Balduina vybrat lépe. Se stupňující se atmosférou je výraz Paula Wegenera jako zlého dvojníka čím dál víc „psycho“ a celý zážitek umocňuje dramatická scéna na konci filmu se záběrem na Balduinův hrob. Tento film je příběhem jak o nešťastné lásce, tak o chorobné touze po penězích, pro které by člověk udělal cokoliv, jen aby získal, co chce. Chudý student Balduin v tomto případě podepsal smlouvu s ďáblem. Ďábla zde symbolizuje postava dobrodruha Scalpinelliho, který si v podstatě přivlastní polovinu jeho duše (odraz v zrcadle – zlé dvojče). Prostřednictvím zlého dvojníka se pak snaží získat celou Balduinovu duši, což se mu v závěru skutečně povede. Chápu, že pro diváky v tehdejší době muselo být toto dílo opravdu silným zážitkem, proto si zasloužilo zařazení do hororové kategorie. Z filmu na mě čišela přímo divadelní atmosféra (kulisy zámku s přímým vstupem do lesa; chování herců), kdybych nevěděla, že se děj odehrává na plátně, přísahala bych, že sedím v obecenstvu a pozoruji dění na jevišti. Možná se jednalo opravdu o divadelní herce, ale tuto informaci jsem nikde nedohledala.

• 29.9.2017  19:45

Krátký humorný snímek zachycující stav v opilosti v kombinaci s chlípnou myslí. :)

• 29.9.2017  19:30

Zajímavý snímek, v němž se ukazuje, že už v roce 1906 měli Francouzi smysl pro černý humor.

• 29.9.2017  18:53

Pro lidi to musel být v té době šok, ale to je tak jediné, co si z tohohle kraťasu divák odnese.

• 29.9.2017  18:46

AngelAngie: Jedná se v podstatě o "remake" původního snímku od bratří Lumiérů z roku 1896. K nalezení například zde: https://www.youtube.com/watch?v=GPyZrZZroYc .

• 1.5.2015  01:20
    Violetta (TV seriál) (2012)

Prostě klasická telenovela. Člověk se u toho občas alespoň pobaví. :-)

• 17.11.2014  04:42

Aneb za každou cenu musíme udělat animák z něčeho, co už tu jednou bylo v hrané verzi.

• 17.11.2014  04:38
    Mickeyho klubík (TV seriál) (2006)

Ta animace je příšerná a každý díl pitomý jak necky. :( Nemohu si pomoct.

• 1.7.2014  21:16
    End After 9 (1966)

Sakra, tak tohle veledílo vážně přijde směšné jen mně? Asi se mnou není něco v pořádku, ale vůbec mi to nevadí! Hlavně, že umím napočítat do tisícovky!

• 5.4.2014  22:32

Čistě reakce na Tom_Lachtan: Jakýpak spoiler? V oficiálním popisu je to napsané v podstatě stejně.. ;) PS: :))) Povedeme si tu snad nyní "PS" konverzaci? (:

• 29.12.2013  20:56

Samochvála smrdí.

• 30.11.2013  01:02
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Odvážnější (a hezčí) Naruto s vynikajícím soundtrackem, který mě dokázal upoutat k obrazovce na dlouhé hodiny. Pomalu se začínáme dozvídat souvislosti, mnoho postav překvapilo a jednoduše se blížíme se do finále. Čím dál více se nemohu zbavit dojmu, že Kishimoto měl vše dopředu detailně připravené. Škoda jen fillerových dílů, které byly občasně tak moc stupidní, že se mi otvírala kudla v kapse (viz filler s Guren: "domov je tam, kde na tebe lidé myslí"- fajn, brala bych to, kdyby se to neopakovalo v jednom díle snad stokrát). V podstatě se jedná o pozitivně nabité anime, které není určeno jen pro mrňata (i když ho vysílali, tuším, na Jetixu). Naruto mi hodně dal a myslím, že délkou a současně kvalitou se nevyrovná (prozatím) žádnému jinému anime.

• 17.10.2013  23:49
    Britney Spears: Ooh La La (hudební videoklip) (2013)

Zdá se, že Britney už se nezmůže na nic víc než na pohyb na místě. Ale vážně - samotný song za moc nestojí, zpracování je taktéž otřesné, ani jako propagační klip k novému filmu se mi Ooh La La nepozdává.

• 8.10.2013  12:49
    Indigen (2002)

Fatal error - to sedí. Animace fajn, ale jinak je to celé jedno velké WTF.

• 7.10.2013  12:17
    Affection (2012)

Ta animace byla tak příšerná, že jsem vůbec ráda, že jsem vydržela až do konce. Avšak stejně jsem měla kolikrát problém rozpoznat, co se vlastně autor snaží zobrazit, takže pro mě je Affection kraťasem nevydařeným po všech stránkách.

• 11.9.2013  08:35
    Call on Me (hudební videoklip) (2004)

1 hvězda za ten chytlavý song, ale ke klipu se radši snad ani vyjadřovat nechci.

• 6.8.2013  16:59
    Bad Motherfucker (hudební videoklip) (2013)

Opět skvělá hudba, ale jinak celkově lepší jak jednička, hlavně ten závěr. :-) No, dlouho se mi nestalo, abych takhle od něčeho nemohla ani na okamžik odtrhnout oči. :-)

• 6.8.2013  16:58
    Stampede, The (hudební videoklip) (2011)

Ou jé, to byla jízda! Skvělý song a jedna velká akce.

• 15.6.2013  14:04
    Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (amatérský film) (2012)

Nikdy jsem se neodvážila dokoukat celý Metrixův "dokument", ale dnes jsem si řekla "fajn, třeba to nebude tak hrozný". Bylo. Sice rapu ani beatboxu nějak nerozumím, ale ten údajný beatbox na mě působil spíše jako splašený vlak či koza těsně před vyhunutím, a to raději nemluvím o Metrixovo ambicích stát se slavnější než Rytmus atd. Být jím, tak to všechno rovnou zabalím, jeho "tvorba" je akorát ostuda jak Brno. Trocha soudnosti by neuškodila, Metrixi.

• 7.6.2013  19:34

Ó, pamatuji si, jak jsem jako malá u tohohle dílu brečela jak želva. :-)) Moser byl můj oblíbenec.

• 13.5.2013  10:13

Tedy ze začátku jsem si říkala, jak někdo mohl takovou šílenost vyplodit, ale závěr překvapil. Ale z koček stále strach nemám. :-)

• 2.5.2013  14:51
    Dragonboy (2011)

Tenhle druh animace opravdu nemám ráda, nemohu si pomoct (ona princezna má obličejík jak ošklivý chlapeček). Příběh je vlastně celkem milý, ale jinak mě Dragonboy bohužel nějak víc nezaujal.

• 1.5.2013  21:42
    Love Automatic - Nightmare (hudební videoklip) (2011)

S hudbou jsem problém neměla, vlastně se mi celkem líbí, ale! k ději vůbec nepasuje. Po celou dobu jsem měla pocit, že ji tam někdo "přimontoval" dodatečně, ne že se jedná o videoklip. Nejspíš mi chyběly výkřiky obětí a zvuk motorovky.

• 30.4.2013  22:59

Ten závěr byl divný, to uznávám, ale jinak jsem se bavila od začátku do konce. Takže pro mě je Dávám tomu rok za jasných pět hvězd (a není to jen proto, že jsem na něm byla v kině! :D).

• 27.4.2013  13:13

První řada byla opravdu dokonalá, všechny díly jsem musela za každou cenu zhlédnout během dvou dnů, a ještě několik dní potom na všechno, co se v seriálu odehrálo, myslet. Ze začátku mi dost věcí nedávalo smysl, nebyla jsem si jistá, kdo je vlastně živý a kdo ne, a závěrečné rozuzlení bylo perfektní. Potěšila mě také přítomnost Taissy Farmigy. Byla jsem štěstím bez sebe, že jsem se konečně dostala k výbornému hororovému seriálu, ale druhá řada Asylum byla pro mě celkem zklamáním. Spousta zápletek, které do sebe nijak nezapadaly, místy byly dost nedotažené. Prostředí ústavu by bylo skvělé, kdyby si tvůrci poradili se vším trochu jiným způsobem. Jak už tu někdo v komentářích zmínil, opravdu to vypadalo, jako kdyby sami tvůrci už nevěděli jak dál, tak to prostě nějak "usekli". Za první řadu dávám jasných pět hvězdiček, za druhou už jenom slabé tři, tedy mé výsledné hodnocení činí čtyři hvězdy. Těším se na další řadu, která snad příjemně překvapí.

• 21.4.2013  11:35

Nechápu zdejší nižší hodnocení. Mě osobně Vesmírná samota chytla za srdce. Závěr byl prostě výborný. Animace byla sice jednoduchá, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása.

• 15.4.2013  19:37

Hudbu Sigur Rós jsem si v poslední době hodně oblíbila, konkrétně Hoppípolla patří k mým oblíbeným (asi to také má hodně velký vliv na mé hodnocení), ale přesto mi v tomhle snímku vadila jedna věc, a to sice střídání různých druhů animace.

• 8.4.2013  09:58
    Hamster Hell (2012)

Co dodat? Lidé, co nemají představu o tom, jak křečky chovat, by si je neměli vůbec pořizovat.

• 20.3.2013  14:33
    Chodec (amatérský film) (2003)

Film jak natočený mobilním telefonem, navíc s rozklepanou rukou. A ty rozhovory mě dokonale rozsekaly. Co dodat? Něco na způsob Ceny života s delší stopáží.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6