Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher, wowkař a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek a plemene Canis lupus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 14.4.2020  11:00

Pro někoho zářný příklad geniální komedie. Pro mě lehce nadprůměrná. Oceňuji britský a absurdní humor. Taky jsem si chtěl opět připomenout jeden z filmů, které jsme si tehdy půjčil na dvd ve videopůjčovně, ještě když jsem studoval v Praze. Tehdy by to na mě bylo příliš brutální. Nyní bych řekl, že mě to jenom nedokázalo pobavit natolik, abych se chytl. Rozumím tomu, proč je film velmi oblíbený. Já po tomto vzoru vyzdvihuji jiné filmy. Kupříkladu Zombieland (2009) nebo nejnovější The Dead Don't Die (2019). U filmu jsem se bavil, měl několik dobrých momentů, ale na mě tahle parodie trvala moc dlouho. Kdyby to možná mělo o třicet minut méně a rychlejší tempo, tak budu tleskat taky. Takhle jsem si jenom připomněl jeden z filmů z videopůjčovny a zase ho tam půjdu vrátit. (68 %)

• 27.3.2020  14:01

Možná se mi už za chvíli podaří najít skvělou komedii, kterou si užiju na maximum. Tohle ale bylo docela blízko. Příběh o tom, jak se dcera zásadového muže zamiluje do sprostého bohatého floutka. Navíc ten floutek vypadá jako James Franco. Výstřední a excentrický James je na tomhle naprosto skvělý. Zoey jsem měl pocit, že jsem ji už někde viděl. Má velmi příjemný a hezký kukuč. Na to, že to mělo skoro dvě hodiny, tak to uteklo jako nic a já se příjemně bavil. Několikrát jsem se i zasmál. Holt, když se potkává zkušenost s mládím, je to vždy psina. Pobavila i Kaley Cuoco jako domovní UI. Jsem zvědavý jestli si film ještě někdy pustím. Možná i jo. Takhle mohu jedině doporučit. (73 %)

• 27.3.2020  13:51

Tohle jsem si skutečně užil. I když jsem čekal ještě víc. Podle traileru to vypadalo na velmi střeštěnou komedii plnou humoru. Během hodiny a půl se najde několik skvělých scén, které stojí opravdu za to. Jinak je to místy hodně otřepané klišé. I když dvojice Efron a Devine se k sobě vysloveně hodí. Asi ani nemám problém uvěřit, že to je podle skutečné události. Ten film je natolik střeštěný, aby to byla pravda. Film má hodně postav a všechny zaujmou. Navíc prostředí Havaje je super kulisa. Škoda, jen těch zbytečných klasických příběhových zvratů. Přesto ale si možná film pustím někdy znovu. Ve výsledku jsem se vlastně bavil. Aloha! (70 %)

• 17.3.2020  13:53

Komediální horory jsou buď perfektní a nebo nudné a bez jakékoliv atmosféry. Tohle je bohužel ten druhý případ. A je to škoda, protože jsem si tak moc přál, aby to byl ten první. Herecky je film slušný a máme tu i známé tváře. Zápletka nijak neurazí a vlastně je i vcelku originální. Mladí se dostanou do starého filmu a hledají cestu ven. Kinový film jakoby z oka vypadl původnímu Pátku 13. Navíc několik vtipů je povedených a u filmu jsem se docela bavil. I když uznávám ve výsledku to není nic světoborného a mrzí mě, že film nedokáže bavit víc. Ona složka hororu je tady vlastně zbytečná a ke klasickému slasheru to má daleko. Komedie to zase není dobrá, takže tenhle mix nefunguje. Kdyby to mělo víc humoru, tak klidně, takhle to má jen citlivý děj mezi dcerou a mámou. Což já ocením vždycky. Navíc je Taissa krásná a hlavně talentovaná herečka. Zahrát to takhle emotivně není sranda a jí to naprosto věříte. Finále je pak k uzoufání pitomoučké. Škoda. (48 %)

• 17.3.2020  13:43

Zcela upřímně říkám, že tady jsem měl zcela jiné mínění z traileru. Vždyť komediální Die Hard je skvělý nápad. Ovšem tady Netflix skutečně překvapil. A ne zrovna v dobrém smyslu. Film je naprosto over the top. Sprostý je slabé slovo a krvavý zcela nevystihuje obraz filmu. Ten film je prostě nechutný, kam se člověk podívá. Vybuchující pes v akváriu? Ok, očekávám Johna Wicka. Lízání zadku. No tady už neočekávám nic... Vybuchující hlavy a uříznutý penis už jsem viděl párkrát ve filmu. Ovšem tady jsem to úplně nečekal. Humor na mě nefungoval a to mám tyhle šílenosti obvykle rád. Viz. Zombieland (2009). Tuhle komedii přenechám rád někomu jinému. Myslím, že cílovka je to zcela jiná než obvyklý divák. I když obvykle přepálené a šílené komedie oceňuji, tak tady jsem si ve výsledku přál, aby už byl konec. (35 %)

• 17.3.2020  13:25
    Jexi (2019)

Příjemná jednohubka, která zasytí, ale budete chtít dezert. Originální to sice je, ale chybí mi víc humoru. Adam Devine je skvělý a filmu dodává šťávu. Přisprostlý moderní humor o jedné typické závislosti. Muž, který nevydrží bez telefonu, tak dostává velmi vypečenou AI. Navíc je to okořeněné typickým románkem, který nevybočí z obvyklých klišé. Já jsem se vcelku bavil a několikrát i zasmál. Přesto jsem od Jexi očekával mnohem víc. Taky proto, že potenciál si myslím to má mnohem větší než sexistické vtipy a špatnou navigaci v autě. Přesto vcelku solidní komedie, která neurazí a zabaví na jedno odpoledne. (50 %)

• 1.3.2020  18:03
    Gentlemani (2019)

"There's only one rule in the jungle... When the lion's hungry, he eats!" Již dlouho se řadím k fanouškům Guye Ritchieho. Nejspíš od dob Sherlocka Holmese (2009). Ale před třemi lety jsem v kině křičel, že Legenda o meči je naprosto boží. Těšil jsem se až se Guy vrátí do Londýnských ulic gangsterů. Přeci jen to, že mu vyšla jedna fantasy gangsterka, neznamená že u takovéhleho koktejlu setrvá. Naštěstí Gentlemani jsou čistokrevná Ritchivovina. Styl je patrný a já jsme si ho užíval od začátku do konce. Scénář, utahování ze sami sebe, zvraty, humor a samozřejmě střihy jsou na místě. Do toho dokonalý soundtrack. Každopádně začněme od začátku, jsme zpět v Londýně, kde provozovat jakýkoliv černý obchod je hazard, přesto tu najdeme bandu štramáků, kteří se tomuto koníčku věnují. Herecky je ten film obsazený tak dobře, že jsem Getlemani přirovnal k Pulp Fictionu roku 2020. Ale to ze mě mluvili emoce po skončení v kině. Fakt je, že McConaughey je perfektní, Hunnam famózní a Farell geniální. U filmu Guye se vždy skvěle pobavím. I tady jsem se mnohokrát zasmál a film si užíval plnými doušky. Příběh je tu dávkovaný v malých epizodách, jak to u něj máme rádi. Humor je šťavnatý a takovýto mi chyběl. No téměř tři roky, i když Tarantino by mohl taky povídat. Zvraty jsou nečekané a naprosto na denním pořádku. Ten finální bych si možná i odpustil a nechal film dojít k hořkému konci. U gangsterky by se mi to asi líbilo i víc. Ve výsledku to ale nic nemění. Ty dialogy jsou prostě bravurní a já je hltal každou sekundou filmu. Tohle je prostě Ritchie, kterého jsem tak moc chtěl a opět se mu povedlo, abych tleskal a klaněl se mu po odchodu ze sálu. Obrovské nadšení, herecké koncerty, vypiplané dialogy a konečně zase jednou chytrá komedie s Londýnskými bossy. Tohle tiká naprosto dokonale. (97 %)

• 1.3.2020  17:39

Zpočátku velmi dobrý horor, který svojí atmosférou opuštěného domu u jezera dostane. Maminka a dvě děti odloučené od otce a velmi nefér přístup náhodného kolemjdoucího. Ovšem situace se přiostřuje a venku čeká zlo. Marně pak vzpomínám na The Strangers (2008), kterým se povedlo naprosto perfektně stvořit děsivý horor, který má skvělou pointu. Ovšem čím tady déle koukám, tím film přestává být děsivý, protože pointa mi chybí. Skvělá Yvonne Strahovski, která hraje matku přesně tak, jak divák žádá. Jenže jakmile tu není zajímavý vrah, tak jde atmosféra do kopru. Tím spíš, že na diváka čeká mnoho naprosto "neuvěřitelných" scén. Finále mě pak odradilo a je jedno, s jakou intenzitou film začínal. Další poloviční zážitek. A to může být ten náhodný kolemjdoucí i podobný legendárnímu Jasonovi. Ve výsledku, to nic nezmění. (50 %)

• 1.3.2020  17:31
    1917 (2019)

Po dlouhém uvažování tlačím hodnocení nahoru. Zachraňte Blakova bráchu vojína může v lecčem zklamat, ale ve výsledku je to ryzí válečné drama. Je to kupodivu fungující two man show, která má největší kouzlo v převratných momentech. Strong, Cumberbatch a Firth se pouze mihnou, aby dodali filmu šťávu, ale tohle je o poutu dvou vojínů, kteří musí přejít přes válečné linie. Nejlepší momenty jsou takové, které ve filmu nečekáte. Naopak někdy zamrzí i některé stěží uvěřitelné momenty. Na rozdíl třeba od Tobruku (2008), který se snažil mít za každou cenu syrovou atmosféru, vyniká 1917 celým dobrodružstvím. Jelikož je Mendes hračička, tak se sluší pochválit neuvěřitelná kamera a střih. Neustále máte pocit, že koukáte na film bez střihu a to po celou jeho délku. Od počátečních zákopů, přes noční město až do lesa. Bravurní práce i kamery, která je vždy tam, kde ji divák chce. Hudebně i zvukově je film super. Herecky je dvojice snáze uvěřitelná a emoce fungují. Kromě konce, který je emocionálním vyděračstvím. Výprava je naprosto fenomenální. Se vším všudy je 1917 velmi skvělým válečným filmem, který dostane svojí atmosférou i když s několika málo kompromisy. V hlavě však ten pocit zůstane. (88 %)

• 14.2.2020  20:11

Pokračování, které není pokračování. Musím říct, že trailer na mě působil dobře a na film jsem se jednoduše těšil. Zase krásné prostředí a exotika. Navíc tady máme čtyři krásky (Jedna je dokonce dcera Slye), které se jdou potápět do velké průrvy. Film je něco pro mně. Jeskyně, podvodní labyrint, nedostatek kyslíku a velké zubaté potvory. Pro mě jako klaustrofobika se strachem z potápění a o zubatých čelistí nemluvě. Je film vlastně perfektní ukázkou strachu. Navíc prostředí v mayských ruinách je super. Žralok je skvěle odporný a drama je to od začátku do konce. Jo, kdyby raději holky se šli koukat na loď. Nicméně atmosféra a napětí je podle mého soudu naprosto super. Film jsem si užil od začátku do konce. Za mě to překonalo jedničku, která sic originální, tak předvídatelná. Dvojka Uncaged mi přijde originální i skvěle zvládnutá. Po delší době horor s monstrem ze kterého jde strach a film má napětí po celou délku. Finále pak velmi připomíná konec jedničky, naštěstí se vyvaroval stejných chyb. (78 %)

• 14.2.2020  19:52
    Indigenous (2014)

No tak po Prey (2019) jsem si pustil další Prey, tentokrát snímek o pět let starší. Mě něco k těmhle hororům, kdy se někdo někde ztratí, nebo se dostane na tajuplné místo či je zde mytická potvora, prostě láka. Nevím co ale když se podívám na moji statistiku filmů zde na Čsfd, tak mám období, kdy vyhledávám podzemí, pak krokodýly a nebo žraloky. Teď jdu nejspíš po exotických lokacích. Aby tak ne, venku je mráz a je potřeba se připravit na léto. Navíc Indigenous má něco, co jiné filmy moc nenabízejí. Čupakabru. Legenda, podobně jako Loch ness a nebo Yetti. Ovšem s těmi jsou filmy taky buď špatné a nebo žádné. Tohle mě vcelku i bavilo. Americké páry se vydávají na dovolenou, aby se vydali do neznámé džungle a potkali slintající legendu, ta jim vcelku zatopí a pár jim spape. Klišé, možná. Mě to baví a tohle jsem si docela užil. Dávám bod navíc za to, že zde není žádný rušivý element. Přesto je fakt, že za chvíli si na film zase nevzpomenu. Ono zaujmout tento film nemá moc čím. Absolutní honička s potvorou v lese a ukřičených holek. Nic víc, nic míň. (45 %)

• 14.2.2020  19:45
    Prey (2019)

Prey není zcela špatný. Naopak první polovina má slušnou atmosféru. Opuštěný ostrov, tma a jedna osoba, která možná má halucinace. Možná ne, to se ještě neví. Potkává celkem sympatickou holku... No a pak to jde od desítí k pěti a finále je doslova hrozné. Opět zas a znovu. Škoda, Logan Miller je sympaťák a představa prázdného tropického ostrova je vážně zajímavá. Ale jakmile se "zápletka" vyjasní, tak jde zbytek velmi rychle do kopru. Navíc finále ať už hororové nebo ne, tak je prostě hloupé. Prey zaujme první hodinu a možná bych ho s velkou opatrností i doporučil. Jenže takovýhle zážitek rychle vyprchá a zmizí z hlavy. Přeci jen je k mání mnoho lepších filmů. Stejně nadšený i zklamaný jsem byl z The Ritual (2017), ten měl atmosféru taky první půlku výbornou. (40 %)

• 18.1.2020  17:48

Po The Fate of the Furious, u kterých jsem chrochtal blahem, tak tvůrci oznamují spin-off s oblíbenými postavami. Mými oblíbenými postavami. Co nemusím, tak je Vin Diesel. Vystřihnutí tedy tohoto charakteru a dát mi moje oblíbené v jednom malém balíčku je přece sázka na jistotu. Nebo ne? Asi jsme měl moc vysoká očekávání. A to nejsme náročný divák, co se týká akčních filmů. Ale přeci jen, když od Fast Five jde tahle série v ruku v ruce s perfektní akcí a čtyřhvězdičkovou produkcí. Tak očekávám, že se budu mimimálně bavit, jako u té pětky. Osmička to dotáhla k dokonalosti. Ovšem Hobbs a Shaw zase spadl do průměrných čísel. Proč? Ten film vůbec nebaví po vzoru předchozích filmů. Špičkování mezi Johnsonem a Stathamem patřilo k tomu nejlepšímu v osmičce. Tady je to nudné, fádní a bez nápadu. Možná zpočátku vtipné, tak spíše otravné. Příběh sice neurazí, ale žádná sláva to tedy není. Na dlouhé dvě hodiny je to slabé. A jak už moji čtenáři vědí, tak přehnaná akce mi nevadí a naopak si jí užívám. Ovšem zpomalovačky a cgi tady je už skutečně vadilo. Finále s chytáním helikoptéry na hák pochopím, přehršel cgi momentů, které jsou jako pěst na oko už ne. Na natahované konce mě taky neužije. Tuhle akční značku jsem začal mít rád kvůli poctivé akci, kvůli okaté cgi jí snad neopustím. Snad příště. (50 %)

• 18.1.2020  17:21
    Na nože (2019)

"It's a weird case from the start. A case with a hole in the center. A donut." Člověk by neměl dát na předsudky že? Od traileru jsem se na film moc těšil. I když mi hlavě svítila kontrolka, že tohle je člověk, který natočil Loopera (2*) a zničil mojí oblíbenou filmovou ságu, když do ní přidal nevkusný humor a nachomítl se k ní, když šel náhodou kolem studia... Každopádně se ptám sám sebe - Jak tohle mohl natočit stejný člověk? Knives Out je od začátku výborná detektivní komedie. Miluju Daniela Craiga a jsem rád, že na tuhle nabídku kývnul. Jeho přízvuk je k sežrání. Navíc Knives Out si bere to nejlepší ze Sherlocka i Poirota. Opuštěný rodinný dům po oslavě narozenin. Hlava rodiny umírá a je nalezena v podkroví. Všichni členové rodiny mají motiv, všichni lžou a nikomu se nedá věřit. To jakým naskočí film do tempa je skvělé. Já se bavím a hru na vraha jsem si zahrál od začátku do konce. No dobrá, asi už jsem viděl dost kriminálek a četl mnoho detektivních románů, protože jsme vraha odhalil už asi v polovině filmu. Přesto mě to nijak nevadilo a film jsem si i přesto nadmíru užil. První letošní film a skvělý start do nové dekády. Vtipný, tajuplný, herecky skvělý film. Doporučují čtyři z pěti Lukášů. [Csfd projekce45] (93 %)

• 4.1.2020  15:28
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

"Stop digging for hidden layers and be impressed! I'm a Pickle!" Dlouho jsme odolával, než jsem si pustil první díl Ricka a Mortyho. Jakmile jsem však učinil, tak jsem se naprosto zamiloval. Jako beznadějný fanoušek Futuramy, která skončila (a nechci další pokračování!), tak jsem musel přesedlat na další absurdní a kreslený humor. South Park je na mě příliš sprostý a Family Guy jsem nepřišel na chuť. Ale vzít premisu Návratu do Budoucnosti a udělat z ní šílený, sprostý, nechutný, animovaný a hlavně geniální počin je vlastně naprosto v pořádku. Příběhy, které zažívá Rick s Mortym mi několikrát připomněli oblíbenou Futuramu. Navíc si tady dvojice hlavních hrdinů vystačí sama. Že je to sprosté a nechutné? To mi vlastně vůbec nevadí, protože konečný koncept je skvěle vyvážený a drzý přesně jak to mám rád. Co byste taky čekali od arogantního alkoholika, který je brilantní vědec. Morty naopak bojuje s pubertou a se strastmi s ní spojené. Tři série mi utekly jako nic a nevydržel jsem a hned se pustil do poloviny čtvrté. Ten humor je prostě naprosto geniální a postavy jsem si natolik oblíbil, že se nemohu dočkat na další půlku série. Skvělá animace, gegy, příběhy a hlavně je to chytré, nápadité a šílené. Je poznat, že tvůrci se s ničím nepářou a berou si na paškál vše, co je napadne. Připadá Vám žlutá hlava, která hledá nejlepší rap v galaxii úlet? Nebo parodie na Avengers či Terminátora v jednom balení? Dokonce i Hvězdná brána nebo Star Trek. Nečekejte tedy, že se Vám začne seriál líbit, pokud se Vám nebudou líbit první epizody. Já se začal smát už od pilotu a přes Jurský Park v lidském těle jsem tušil, že tohle bude jízda, které chci víc a víc. Málokdy mi něco padne do noty jako v tomhle případě. Tady to přesně padlo jak pr*el na hrnec. Jako náhrada Futuramy je to naprosto geniální, chytlavé, skvělé a už jsem řekl geniální? Tak naprosto! Prostě "Wubba Lubba Dub Dub!" Šup jsem s dalšími díly! Že to nějaký čas potrvá? Tak to asi začnu koukat znovu od začátku. Vlastně - proč ne? (100 %)

• 4.1.2020  15:26
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Strachovi asi nedovolili pokračovat u volného pokračování Ztracené brány s Trojanem a Dvořákem. Tak to zkusil znovu s Langmajerem v hlavní roli. Výsledek? Skvělý kriminální seriál, který už má tři série. Tahle napínavě umí na české scéně pouze jednou jméno. Jedno malé doporučení a já měl zaděláno na skoro dvacet jedna skvělých večerů s touhle skvělou detektivkou. Napínavé od začátku do konce a hlavně se mi ani jednou nepovedlo uhodnout vraha. Druhá série byla v tomhle trošku snažší, protože tu nemáme vraha jako z Brownových románů, což je půda první a třetí série. Navíc měla zbytečně moc postav a linek, která Vám nebudou dávat smysl až do samotného konce. Navíc je seriál skvěle obsazen. Pana Donutila vidím poprvé ve vážné roli a opravdu mu to skvěle sedí. Langmajera mám rád a hlavně se tu i objeví Dlouhý, Kříž, Dvořák, Štěpnička a určitě ještě další moje sympatická jména. Tohle se Strachovi vážně povedlo. Naprosto skvělá atmosféra, kterou ocení nejen našinci. Ale na České scéně tohle nemá konkurenci. Prosím klidně i čtvrtou a pátou řadu. (85 %)

• 4.1.2020  15:21
    Re-Play (TV pořad) (2009)

Kdysi jediné, co jsem sledoval v TV byl Top Gear. Roky plynuly a já se posunul a nyní po dlouhých letech sleduji pořad, který je mi nejbližší. S láskou vzpomínám na dobu, kdy jsem právě Top Gear a Re-play sledoval na začínající televizi Prima Cool s kamarádem v období střední školy. Jediné, co mě tehdy trápilo, jak získat peníze na další měsíc hraní u World of Warcraft. Tehdy výborná dvojice Tukana a Bětky, nyní tedy po mnoha dlouhých letech, kdy mohu sledovat v sobotu sám doma u televize, tak čtveřice jiných moderátorů v čele s výborným Bludrem. Nový Re-play mi taky sednul a mrzí mě, když pořad nestihnu přímo na čas. A to už o něčem vypovídá. Líbí se mi jejich TOP 5, kdo mě zná, tak jistě ví. (80 %)

• 4.1.2020  15:13

"Z Vás bude mít paní taky radost..." Jeden ze zlatých vrcholů české filmografie. Josef Abrhám jako skvělý a nepolapitelný vrchní. Nadčasový film plný humoru, který baví i po několikátém shlédnutí. Najde se zde plno Cimrmanologů ve vedlejších i hlavních rolí. Neboť film skvěle kočíroval sám Ladislav Smoljak. Já i když jsem to viděl tolikrát, tak se stejně u toho skvěle bavím. Ten humor neztratil nic ze svého kouzla a rád si oblíbené hlášky zanotuji spolu s autory. Zkrátka výborná česká komedie. Tohle je typická a skvělá Svěrákovina! (88 %)

• 4.1.2020  15:00

Vánoce a pohádky s nimi spojené. Česko má v tomhle dlouhou tradici. Tohle se mi navíc spojuje s kinem, kde jsem před sedmnácti lety byl. Čert ví proč možná není česká pohádka v mých Top 5, ale do desítky se jistě vejde. Příjemný příběh rychle uteče a spolu se sympatickými herci mě tahle pohádka baví. Tady je navíc hezká princezna, sympaťák princ, co jí zachrání a hlavně skvělý Lucifer. Fujtajxl. (80 %)

• 22.12.2019  14:07

Na V jako Vendetu jsem slyšel samou chválu. Film jsem viděl, kdysi v jazykovce druhou půlku a film mě zaujal. Nyní jsem si film v klidu pustil od začátku. No přiznám se, že jsem zklamán. Ten film ve mě nevyvolal žádnou emoci. Kladnou ani zápornou. Příběh z totalitní Británie s maskovaným hrdinou s hlasem Agenta Smitha mi proběhl před očima a já ani nevím, co jsem to viděl. Příběh pomsty? Boj za svobodu? Nebo detektivní drama ve kterém ostříhají Natálku Portman dohola. Na mě tento film nijak nezapůsobil. Neměl pro mě napětí, charaktery, gradaci příběhu a nebo nějaký silný zvrat. Já si asi na V jako Vendetu, budu vzpomínat jako na film, který mi skutečně proběhl před očima a já mohu říct, že jsem ho viděl. Ale nijak zvlášť mě nebavil a dojmy z něho nemám prakticky žádné. To je prostě zvláštní. (50 %)

• 20.12.2019  21:30
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

"Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all." Jako fanatický milovník knih a her od CD Projekt nemohu jinak, než 5 hvězd... Po prvním díle panuje u mě naprosté nadšení. Henry Cavill je skutečný fanoušek her a snaží se do roztrhání těla. Ale... S dalšími díly stále více a více odpadá moje nadšení. Začínám si všímat věcí, co mě jako fanouškovi se příčí. I přesto, že jsem obvykle ochotný přehlédnout nebo tolerovat hodně. O nešikovném výběru pro Triss psát nebudu, spíš je problém v tom, proč tam tahle postava vůbec je. V knihách se v tomto období vůbec nevyskytuje a je mi záhadou, proč jí tvůrci vůbec do první série obsazovali. Navíc po dokoukání seriálu mi přijde i zbytečná. Netflix chtěl svojí Hru o trůny a má jí. Efekty jsou vázané na finanční budget a ten se jistě v druhé sérii rozroste. Odklony od knih někdy bijí přímo do očí a já snad jen vypíchnu to, že se tento seriál vůbec nemazlí s člověkem, co je touto fantasy nepolíben. Až někdy ve třetím díle divákovi dojde, že sleduje několik časových linek, které se navzájem prolínají. Což je ve výsledku docela nešťastné řešení. Navíc opět - zbytečné. Hudba je krásná a "grosza daj Wiedźminowi" z hlavy jen tak nezmizí. K efektům jsem se již vyjádřil a prostředí jako takové mi někdy neskutečně sedí, a někdy naopak vůbec. Slovanská atmosféra se tu ale těžko hledá. Kupříkladu Striga je naprosto výborná, to že Geralt nosí na zádech jeden meč je skvělý postřeh od scénáristů, ale někdy má skutečně problém se divák ponořit a hledat tu temnou a drsnou fantasy, která v knihách tak vyniká. Člověk spíše vidí americké fantasy, které chce být druhou Hrou o trůny. Přesto jediné, co mi vadí naprosto nejvíce je všeobecný hate, který seriál doprovází. Tolikrát propírané věci, které divákovi veskrze znepřijemňují zážitek. Jednoduché řešení - nelíbí, nekoukejte. I přes veškeré chyby, které jsem vyjmenoval, tak si seriál druhou sezónu zaslouží a já mu dávám palec hore. (90 %)

• 18.12.2019  22:41

"A thousand generations live in you now..." Před dvaceti lety jsem viděl první Star Wars v kinech. Před čtrnácti lety jsem šel na Epizodu III. dvakrát, protože jsme si myslel, že je to naposledy, co vidím žlutý nápis v kině. Nakonec uběhlo dlouho a já viděl před čtyřmi lety o půlnoci ten nápis znovu. Rozpumpoval mi krev v žilách a já se opět cítil jako ten čtyřletý kluk, který kouká na Hvězdné války s Lukem Skywalkerem v obývacím pokoji. Vypisovat svoje pocity u Epizody VII. a VIII. zde nemusím, mají svoje komentáře. Faktem je, že J.J. je stejným milovníkem Star Wars jako já a můj dopis, který jsou mu posílal před dvěma lety si evidentně přečetl. Dostal zhruba dvě a půl hodiny na to, aby spravil, co jiný v Epizodě VIII. nadrobil. Má vlastně dvě a půl hodiny na to, aby ukončil milovanou ságu a příběh a postavy někam posunul. Nejsem si však jistý, že všechno, co zde vidíme, tak plánoval, když točil Epizodu VII. Každopádně jsem šťastný a vděčný, že neodcházím z kina zklamaný a se zlomeným srdcem jako posledně. Konečně mám pocit, že se postavy někam posouvají. Z Finna (John Boyega) je opět sympaťák, Poe (Oscar Isaac) je ostřílený pilot Odboje a Rey (Daisy Ridley) tentokrát skutečně cvičí na to být Jedi. Navíc se mi líbí, že si J.J. vzpomněl na ty postavy, a jak je vytvořil. Rey bude opět sběračka šrotu a Finn bývalý Stormtrooper. A Luke... Mark Hamill opět mluví tak, jak bychom od Luka Skywalkera čekali. J.J tak ze střípků promarněné epizody VIII. sbírá co může a ukončuje ságu z Galaxie far far away více něž důstojně. Možná finále není tak epické jako finále předchozích trilogií, ale je dostatečně epické na to, že mi srdce radostí pumpuje a mám z toho husí kůži. Příběh příjemně odsýpá a jsem rád, že mě film baví. při prvním traileru jsem měl skepsi, při druhém jsem si objednával lístky na první den premiéry. Přesto jsem se moc bál, že budu z filmu zklamaný. Nejsem. Ten film mi dává naprosto jasnou logiku sedmičky a kdybych se hodně snažil, tak bych vymyslel možná ještě trošku lepší průběh závěru. Ale to v mém dopise Abramsovi nebylo. Hudba od Johna Williamse nezklamala a vizuální efekty jsou boží. Navíc fanoušek starších dílů si tu najde mnoho easter eggů. Nezmínil jsem mnoho věcí, kupříkladu jak se mi líbí postava Bena Sola (Adam Driver). Adam se za čtyři roky hodně posunul a jeho Ben alias Kylo Ren se mi sakra zamlouvá. Nejhezčí návrat však slaví Billy Dee Williams jako Generál Lando. A když už jsme u těch návratů, tak samozřejmě pokaždé, když se na scéně objeví někdo z trojice Han, Leia a Luke, tak se emoce derou na povrch. Moc mě mrzí, že trojice Hamill, Fisher a Ford nemají za celou trilogii jedinou scénu spolu. Tak moc jsme si je přál vidět v jedné scéně. Ale i jednotlivé scény fungují naprosto skvěle. "Hey kid..." Tak moc jsem si přál, aby tento film fungoval a on funguje myslím, že velmi dobře. Feeling Star Wars tam je velmi silný, charaktery se posouvají a dějové linky mi dávají smysl. Navíc humor je zde přiměřený, funguje a je hlavně přirozeně vtipný. Myslím, že režisér vyžehlil, co se dalo. A pokud ne, tak jsem velmi tolerantní, mu leccos odpustit. Nemohu hodnotit Rise of Skywalker jinak něž maximálním hodnocením. Abrams dokázal po předchozí epizodě nemožné. Vrátil mi Star Wars! A byl jsem dojatý hned několikrát. Tleskám Epizodě IX. "The Force will be with you... Always." [Předpremiéra 18.12.2019] [Dolby Atmos] (95 %)

• 17.12.2019  18:34
    Renegáti (2017)

Bez jakéhokoliv očekávání jsem se do snímku Renegáti pustil. Úvod jak z Expendables a lovení pokladů, jak z Tomb Raidera. Herecky slušné, ale dialogy byly doslova na facku. Příběh ač tuctový, tak mě bavil, ale těch logických děr bylo ve finále opravdu hodně. Film působí jak román, než film z vojenského prostředí. Ukažte mi velitele, který by rozdával zlato, jako odměnu a výplatní pásku. A už vidím, jak by z vojenské základny zmizelo vybavení a Černý jestřáb bez povšimnutí. No zpět k filmu. Akční pojetí pomsty, je hned v základu odsunuto na vedlejší kolej a příběh se věnuje ztracenému pokladu. Fór je v tom, že příběh, který se rozjede v prologu, tak je vlastně pro pointu zbytečný. Samotný děj s pokladem si vystačí, i když přiznejme se - je to béčkové až to bolí. Když bych si nechal mozek na pohovce vedle sebe, tak stejně bude tohle pro mě podprůměrný film, který zabaví leda v sobotu dopoledne. Protože až v sobotu večer se pouštějí skutečné filmy. (38 %)

• 17.12.2019  18:23

Tenhle film se mi bude velmi špatně hodnotit. Těšil jsem se na něj, dlouho jsem otálel, nakonec jsem se u něj příjemně bavil. Problém není úplně ve filmu, ale v přehlcenosti trhu. Gerard Butler je pro tyhle roli drsnýho chlapa jak stvořený. I příběh, ač má velmi dlouho stopáž, tak baví od začátku do konce. Hudební podkres v pořádku. A akční pasaže přehledné a dobře natočené. Vidíte, já říkal, že není lehké tento film hodnotit. Zkrátka v tom, o čem film vypráví a jak ho vypráví, tak to dělá velmi dobře. Problém nastane ve chvíli, kdy si uvědomím, že jsme tohle už jednou, dvakrát, mockrát viděl. Den of Thieves je super akční thriller, který sleduje policejní jednotku na stopě zlodějů peněz. Ovšem těchto variant jsem viděl již tolik, že ač mě film bavil, tak mě nezaujal natolik, abych si ho pustil opakovaně a nebo z něj byl nadšený. Líbil se mi, po filmařské stránce je to dobře odvedená práce. Pro mě ale stále nyní nadprůměr. V porovnání s odlehčenější popcornovou zábavou ve stylu Fast Five (2011) nebo naopak drsnější Triple 9 (2016), to v mých očích ztrácí. [Special Edition] (70 %)

• 21.11.2019  21:44

Pokračování o které nikdo nestál a které si svoje fanoušky rozhodně najde. Po skoro čtyřiceti letech se dočkáváme pokračování filmu, který nepotřebuje pokračování. Doktor spánek navazuje na Osvícení, kterému jsem nikdy moc nepřišel na chuť. Respektuji ho jako hororový kultovní thriller, ale jeho kouzlu jsme nikdy nepropadl. Přesto z traileru na Doktora, kde hraje dokonalá úvodní melodie a podíváme se znovu do děsivého hotelu, navíc s tváří Ewana McGregora, jsem měl příjemně husí kůži. Z druhého traileru jsem získal obavu, že udělají z filmu X-meny. A tak se i stalo. Film je spíše thriller s klasickou honičkou rozvleklý na dvě a půl hodiny. Stejně jako v případě Osvícení (1980) budu tento film respektovat. Film totiž kritizovat vůbec nechci. Rozhodně ho uznávám a vím, že mnoha lidem, kterým se líbilo Osvícení, tak si ho zamilují. Mě osobně ale Doktor Spánek vůbec nebavil. Nahánění s partou "feťáků prachu" se svítícíma očima mě spíše nudilo, než abych s napětím sledoval finále. Celý film jsem čekal na melodii a hotel Overlook a finálních dvacet minut je božích. Zachovat totiž hotel, tak jak byl, zaslouží tvůrci bod navíc. Navíc vybrat herce, kteří se tak budou podobat herců je skoro umění. Mě ale přišlo těch dvě a půl hodiny naprosto neúměrně dlouhých tuctovému příběhu. Rozumím, když se v příběhu někdo najde. Chápu, pokud Vám tajemný spolek s potřebou lovit přijde originální. Ale mě kromě hereckých výkonů a zpracování čtyřicet let staré klasiky přišel film naprosto prázdný. [Csfd projekce44] (48 %)

• 21.11.2019  21:25

"Merry Christmas! What would you like, little girl? - I'd really like for you to stop calling me little girl. - But do you know what I would like? - I don't give a fuck what you want." Před deseti lety, když přišel Zombieland, tak pro mě vznikl naprosto kultovní film. Takovýto status nerozdávám jako cukroví, ale první Zombieland je pro mě naprostá srdcovka. Film, který jsem si den po shlédnutí pustil znovu. Po deseti dlouhých letech jsem se konečně dočkal pokračování. Pro mě byl Double Tap jedním z nejočekávanějších filmů roku. A jaký teda pokračování kultovního filmu je? Zaprvé jsem moc vděčný, že se vrátily všichni hlavní protagonisté. Vidět tuhle čtyřku pohromadě je prostě super. Úvodní scéna ač skvělá, tak se nemůže rovnat té z jedničky. Příběhem moc nevymyslíte a jsem rád, že dvojka připomíná některé scény z jedničky. Na lunapark a klauna prostě nelze zapomenout. Navíc už z trailerů bylo patrné, že o zábavu nebude nouze. Není. Smál jsem se na mnoha místech a je vidět, že situační humor a gegy tu fungují. Možná ne tak skvěle jako v případě jedničky. Ale rozhodně fungují. Opět je zde příjemná délka, nová pravidla a humor neztrácí šťávu ani ke konci. Černý a brutální humor zůstal. Brutalita vzhledem k dnešnímu trendu možná opět poskočila trošku výš. Jediné, čemu nedokážu rozumět je americký způsob humoru cpát do každé komedie scény se zvracením. Nechybí minimálně tři a bez nich bych se naprosto obešel. Tomuhle se smát asi nikdy nebudu. Přesto, že jsem se skvěle bavil a vad na kráse není tolik, tak musím říct, že vnímám ten rozdíl oproti jedničce a tomu jak jsem se cítil po jejím zhlédnutí. Kultovní status tohle nemá. A nebo si k Ráně jistoty musím teprve najít cestu. Až skousnu to zvracení a rozšláplou hlavu, tak si třeba i tuhle dvojku zamiluju. Prozatím je to výborná komedie a skvělé pokračování k dokonalé jedničce. (87 %)

• 10.11.2019  14:35

"Why not just let me have her? - Because we're not machines, you metal motherfucker!" Před čtyřmi lety jsem v kině brečel u posledního Terminátora. Jak moc je ten film špatný. U Dark Fate mi ukápla slza taky. Tentokrát dojetím, jak někdo přistupuje k prvním dvěma originálů s péčí a pochopením. No bude to tak šestnáct let, co jsem poprvé viděl Terminátora a říkal si "Bože tohle nikdy nemůže zestárnout". A dokonce si velmi živě pamatuji, že před šestnácti lety, jsem byl v tom stejném kině na Vzpouře strojů a moje etapa lásky k téhle sérii započala. Konečně jsem se po šestnácti letech dočkal a Arnold se vrátil, tak jak sliboval. A co je důležitější - Terminátor se mi vrátil. Temný osud ignoruje všechny díly, po Dnu Zúčtování. Je to správně? Pokud si vybavím svoje pocity v kině u Genisys, tak rozhodně ano. Je v pořádku, že to Cameron a Miller zkoušejí znovu a vrací do kolejí. Největší překvapení si totiž nový Terminátor neschoval do trailerů, ale do prvních několika minut. První hodiny a vlastně i v závěru. Nebudu mluvit o tom, proč se mi nový Terminátor líbí nejvíc. Jsou to překvapení, které nejvíce udělají dojem, když o nich člověk předem neví. A proto bych byl rád, aby si čtenář užil film, tak jako já. Ovšem i to, co trailery prozradily - návrat Lindy Hamilton na scénu je prostě ohromný. Sexy Mackenzie Davis je skvělou novou postavou. Arnieho snad chválit nemusím a u Gabriela Luny, i když jsem se obával, tak je naprosto skvělý záporák. Nového Termoše musím hodnotit maximálním hodnocením. Rozhodně není bez chyby, ale dokázal vrátit sérii k počátkům a původní trilogii. Zažíval jsem při sledování úchvatné pocity, protože krásné odkazuje na první filmy. Mnoho scén je předěláno, upraveno, ale každý je v tom pozná. Já si Temný osud nadmíru užil. A i když má natahované finále, občas to tvůrci přeženou, tak stejně jsem byl moc rád, že jsem se na nového Terminátora těšil a on mě nezklamal. A to jsem čekal přes šestnáct let. [Dolby Atmos] (90 %)

• 10.11.2019  14:13
    Loď duchů (2002)

Rád vzpomínám na doby, kdy jsem po škole se šel podívat do videopůjčovny v naší ulici. Na Loď duchů si pamatuji. Byla to VHSka daleko v polici a plakáty na ni zdobili půjčovnu. Po tolika a mnoha letech, co VHSky zanikly, jsem se rozhodl na film podívat. Bez jakýchkoliv očekávání. No, musím říct, že mě překvapila úvodní scéna plná krve a lidských částí. Příběh je hloupoučký a skupinka mořeplavců se vydává najít loď, která nemá kapitána a tak nějak rezne uprostřed oceánu. Závěr možná trošku překvapivý, ale u filmu jsem se spíš nudil, než abych byl zaujatý příběhem. Ono, kdybych si přečetl obsah filmu zde na čsfd, tak bych se možná filmu i vyhl. Co naplat, viděl jsme už horší. Naopak si vážím o to více filmů, u kterých se bavím. (30 %)

• 28.10.2019  11:08

"You know what you are... what you're made of. War is in your blood. Don't fight it. You didn't kill for your country. You killed for yourself. God's never gonna make that go away. When you're pushed, killing's as easy as breathing." Dva roky před Expendables a dva roky po Rockym Balboa. Stallone se tehdy vrátil, aby ještě jednou vyprávěl příběh Johna Ramba. Každý Rambo sledoval nějaký vojenský konflikt. Čtyřka se podívá do Barmy, do nejdéle trvající občanské války na světě. John by rád žil poklidný život mimo válku a mimo dění. Noční můry mu však nedají spát a když za ním přijde skupinka věřících, že chtějí eskortovat po řece, po chvíli přemlouvání je do Barmy odveze. Ovšem tím to zmiňované peklo teprve začíná. Rambo je nemilosrdný a cestu za osvobozením si krátí přes desítky mrtvol. Poslední půl hodina se nedá popsat jinak než jatka. Film skutečně krví a mrtvolami nešetří a ukazuje občanskou válku jak z dokumentárního filmu. Někomu nevyhovující, pro některé fanoušky příliš, ale fakt je, že se Rambo vrátil filmově na úroveň jedničky. Zatímco přeakčněné dvojce a trojce dělalo problém diváka bavit. Nový Rambo ač akční, tak je napumpovaný steroidy a filmovou zábavou. Děj se rychle posouvá dopředu a nezastaví se ani na okamžik. Do toho burácí hudba a emoce a krev tryská proudem. Jakmile John popadne kulomet, tak já křičím ještě! Tohle je prostě nefalšovaná akční jízda, která si na nic nehraje. A to je myslím tou nejlepší vizitkou jakou mohl John být. Rozloučení s hrdinou je dojemné a emoce jsou skutečné. Ikona akčních filmů se konečně vrací domů. [Extended Cut] (96 %)

• 9.10.2019  11:03
    Rambo III (1988)

"What's that? - It's blue light. - What does it do? - It turns blue." Finále tehdejší 80desátkové trilogie je u konce. Rambo III je stejný jako II v bleděmodrém. Sly jen vyměnil džungli za poušť. Ač nechce, tak stejně se John vydává do Afghánistánu zachránil přítele. Jeho legendární postava nabila zde vrcholu a kromě vypracovaných svalů můžeme chválit i počet zabití. Ten se opět zvednul a trojka je skoro celé jedna akční scéna. Nechybí hláškování a drsné průpovídky. Přesto považuji trojku za nejslabší z celé série. Emoce na mě nefungují a atmosféra z První krve se už vytratila. Jde čistě o akční zábavu a myslím, že i tu dvojka zvládla lépe. Jelikož větší, ne vždy znamená lepší. A sice i když vidíme parádní výbuchy a více vystřílených kulek, tak stejně mi tu chybí ten šmrnc. Navíc si nemohu pomoci, ale jak v případě Scary Movie a Vřískotu, tak já tu už moc často vidím Žhavé výstřely. Pak ne všechno lze brát tak vážně. Přes to všechno, ale mám sérii Ramba rád. (70 %)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36