Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek a plemene Canis lupus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 13.12.2018  07:16
    Aquaman (2018)

Vydatný splouch. Takhle vlhké dobrodružství tu dlouho nebylo. Obsadit Jamese Wana jako režiséra bylo to nejlepší co mohli WB udělat. Jeho komiksovka je svěží, jednoduchá, splňovala vše co od takového filmu čekat a hlavně byla jaksi podvědoma. Výborné herecké obsazení, je mi jasný že všichni chválí Momou. Já pochválim svého oblíbeného Patricka W. Protože je v roli naprosto parádní. A taky potěší Lundgren s Kidman. Wan mě nezklamal a já se bavil, i když mi to přišlo dlouhé.

• 9.12.2018  14:06
    Halloween 5 (1989)

Docela už začínám chápat, proč se rozhodl letošní Halloween ignorovat všech předchozích devět pokračování. Pomsta Michaela Myerse byla skutečně zbytečným pokračováním na čtyřku. Myerse opět přežil (jak jinak, začínám si říkat) a znovu se po roce vrací do oblíbeného domova. Jeho neteř mezitím ztratí hlas a je s ním psychicky propojena. Takže když po hodině má konečně možnost jí zabít (což chce), tak si najednou uvědomí, že stačí, aby promluvila, a on si hned sundává masku. Navíc režisér zabijí téměř okamžitě postavy z minulých dílů a Myersův nůž tentokrát zvládne dveře i plech. No jediné, co mi přišlo mysteriózní, byl chlap v černé bundě v klobouku, který Myerse zachránil. Doufám, že se dozvím jeho identitu v dalším díle. Jinak série jde pomalu do kytek. (40 %)

• 9.12.2018  13:57

První díl od jedničky, který se mi zamlouvá. Michael Myerse přežil plameny z dvojky a nachází se v psychiatrické léčebně. Chtějí ho převézt jinam. Je to dobrý nápad? Jasně, že ne. Sice mu chybí primární cíl Laurie, ale její dcera jí hravě nahradí. Michael si tak obléká znovu masku a ejhle znovu je třicátého prvního října a jde na věc. Navíc v Haddonfieldu je spousta dalších potencionálních obětí. Tvůrci pochopili, že nemohou dělat Halloween bez hlavní postavy a tak jí vracejí na scénu. Atmosféra je docela dobrá a jako sequel mě to baví. Hudba taky nechybí a konec. Ten je správně hororový. Sice za týden zapomenu velkou část děje, ale na ten jeden večer to bylo dobré pokoukání. (50 %)

• 3.12.2018  21:26
    Halloween 3 (1982)

Docela chápu, proč Carpenter ve stejném roce raději točí The Thing. Mohl bych překouknout fakt, že tohle pokračování je spíše spin-off než navazující pokračování, protože hádejte co - Nevyskytuje se tu Michael Myerse. Udělat Halloween bez Myerse je asi takové jako udělat Pátek třináctého bez Jasona... Moment, to jim vlastně prošlo. Tak stejný jako byste chtěli udělat Vetřelce bez slintajícího xenomorfa. Jednoduše - neuděláte. Leda tomu dát silnou atmosféru, horor, dobrý příběh a... A tohle vlastně nemá ani jedno z toho. Nejvíc béčkové snad dopadly napsané postavy. Doktor, který aby byl s dětmi, raději jede vyšetřovat záhadu do jiného státu? Dcera, které zemřel otec, tak místo aby truchlila, tak si na výlet vezme sexy prádlo a první co udělá je, že hupne s cizím chlapem do postele? Vážně, neumíte nic lepšího? Chlápci v kvádrech, co se chovají jako terminátoři a střeží továrnu na masky. Asi je toho víc než bych si připustil. Ikonického vraha vystřihnout můžete, ale ikonickou hudbu už ne. Narvat místo ní televizní reklamu, co hraje desetkrát, není adekvátní náhrada. Tohle bylo po dějový, charakterový a hudební stránce hrůza. Nerozumím tomuhle počinu. (10 %)

• 24.11.2018  14:49

Nerozumím tomuhle kultu. Respektive v roce 1999 asi ano, v době NEinternetu, to muselo způsobit poprask. Což se dneska už asi jen tak někdo nenapálí. Navíc si to i pamatuju jak to mnohdy někdo řešit na mojí základní škole na přelomu století. Fakt je, že dneska to asi už nikoho nevyděsí. Sedmdesát minut běhání po lese, nadávání a kamery, která se pořád třese. Nic víc, nic míň. Ani ten závěr mi dneska už nepřijde tak hororový, jako přes skoro dvaceti lety. Dneska se už na tohle kouká jinak. Nebaví mě sledovat neustálé nadávání a obviňování uprostřed lesa. Letošní The Ritual (2017) tu atmosféru vystihl docela dobře a naštěstí se obešel bez třepotající se kamery, ve které nevidíte vůbec nic. (40 %)

• 24.11.2018  14:40
    Očista (2013)

Tak jsem to zkusil a nakoukl do téhle už pět let fungující filmové značce. No vůbec mě to neoslovilo. Co na tom, že tenhle americký nápad je originální. Rodina je sic obsazena dobře, tak syn se po celý film snaží, aby přivolal zkázu na celou rodinu. Přitom první půl hodiny je to úvod do děje, druhá půl hodina je řešení dilematu a poslední půl hodina jen masakr uprostřed domu. Zábavné to není, protože je každému jasné jak to skončí a zvraty nejsou nečekané. Napínavé to taky není, protože nemáte strach ani o jednu postavu a vlastně jsou Vám charaktery i ukradeny. Tvůrci nemají koule ani na to, aby to skončilo špatně. Kostra příběhu navíc ani neděsí, spíš je to čistě thrillerová jízda jedné brokovnice a mačety. Nebudu lhát, na to že to má už tři pokračování, čekal jsem mnohem více. (35 %)

• 24.11.2018  14:28
    Halloween 2 (1981)

Hrůzná noc ještě neskončila a Myerse pokračuje ve svém vraždění. Tam kde jsme skončili v prvním Halloweenu, tak ve dvojce pokračujeme. A přitom se s námi vrací celé herecké obsazení. Jak jsem plný nadšený skočil do téhle série, tak už v druhém díle moje nadšení opadlo. Tenhle film má tři drobní vady. Zaprvé - málo ikonické hudby. Zadruhé - příběh dvojky nedokáže vůbec vtáhnout. A zatřetí - trošku už to s nesmrtelností Michaela přehnali. Ve dvojce se přesuneme z backyardů a uliček Haddonfieldu do nitra nemocnice. Opět bude mladá Laurie usilovat o život. Myerse je tady už velmi vynalézavý a nestačí mu pouze nůž, ale použije i horkou vanu či jehlu do oka. Na mě prostě v tomhle pokračování vůbec nešla atmosféra toho původního dílu. Navíc mě drásá, že Myerse zvládne nejen šest kulek, co schytal v prvním díle, ale tady dostane další zásobníkovou nálož a stále si to projde dveřmi jakoby nic. Škoda. (45 %)

• 24.11.2018  14:15

Moc jsem si myslel, že mě dvojka Fantastických zvířat bude bavit více. Ale ne. Tedy vlastně mě více než jednička bavila, ale stále jsem se většinu dobu v kině zatraceně nudil. Délká dvou hodin a já vlastně vůbec nevím, o co ve filmu šlo. Příběh se posune o krok doleva, o krok doprava a byl by na jednu epizodu Game of Thrones. Samotná výplň je pobíhání po Paříži s hlavním protagonistou a řešit jednu velkou rodinou záhadu. Navíc jsem opravdu jediný komu je Redmayne nesympatický? Já měl z traileru pocit, že konečně se vrátím do Bradavic a dočkám se nějakých návazností na oblíbenou sérii. Stalo se, vlastně ano. Ale celá pasáž s Brumbálem a hradem by vystačila na patnáct minut a ikonická hudba mi nestačí k tomu, abych se bavil. Ne vážně v tomhle filmu nevidím smysl. Ty postavy jsou napsané špatně a příběh vůbec negraduje, ani nikam nesměřuje. K takhle velké franšíze je to k uzoufání. Velké odhalení se nekoná, nýbrž zklamání že takhle dlouhý film nemá kvalitní zápletku a nedokáže zaujmout ani diváka, ani fanouška. Vážně tohle chce Yates dojit ještě třikrát? [Csfd projekce33] (42 %)

• 10.11.2018  20:19

Bryan Singer umí tvořit skvělé filmu, to víme. Komu jinému svěřit projekt, který zmapuje jednu z nejvlivnějších kapel v naší historii. Kapela Queen se představuje ve svém filmovém opusu. Kdo miluje Queen, tak vrní blahem. Je to tak? Ano je to tak. Filmový spektákl, kde se členi kapely představují z jiného úhlu a zároveň vidíme poslední chvíle Freddieho Mercuryho. Hudebně je film báječný. Všechny možné fláky, ty známé, i ty známější. Všechny se postupně dostávají na scénu a film jede. Rodinné i kapelové rozepře, první láska i hledání sexuality. Vše film splňuje a ze své dráhy neuhne. Ve výsledku jsem se skvěle bavil a hlavně si užil skvělou hudbu z filmového pohledu. Film baví a tím, že je točen nejen pro fanoušky, tak i místy dobře pobaví. Finální koncert je balzám na uši. Aspoň děkuji, že jsem mohl slyšet a vidět slavný koncert Queen. Jsem také rád, že neudělali z Freddieho čistě kladnou postavu a než ho začnete pořádně obdivovat, tak je Vám ho líto. Navíc Rami Malek si tu roli skutečně zasloužil. [Dolby Atmos] (80 %)

• 10.11.2018  20:04
    Halloween (1978)

"Laurie, what's the boogeyman? - There's no such thing." V roce 1978 pokládá John Carpenter první základy žánru slasher-horor. Vše co přišlo po Halloweenu, tak si z něj něco bere. Nikdo, ale nemůže upřít tomuhle filmu originalitu. Atmosféru jakou nasadí, se dneska už skoro žádný divák v kině nedočká. Carpenter umí děsit a proto je Halloween dělaný na pekelnou atmosféru, díky které uteče film jako nic. Poctivý horor. Především sází na Michaela Myerse, který je perfektní masový vrah. Mlčenlivý, trpělivý a hlavně mu za celou dobu nevidíte do obličeje. Co víc, většinu filmu ho vidíte z dálky a to atmosféře přidává body. Navíc neznáte jeho motivy, což je pro mě děsivé samo o sobě. Ve snímku se představuje mladá Jamie Lee Curtis, která se snímkem proslavila a ve filmu jí to i po 40 ti letech stále sekne. Mrtvých není mnoho a proto, než se Myerse vrátí do svého rodného města tak to chvíli trvá a trvá ještě déle, než poprvé vezme do ruky nůž. Divák je napjatý a čeká, co se stane. Opět prostě chválím perfektní atmosféru, která vás provází celým filmem a nechává vás napnuté jako kšandy. V tento Předvečer svátku Všech svatých se Michael Myerse vrací domů. Půjdete s ním? [Director's cut] (80 %)

• 4.11.2018  11:37
    Bright (2017)

Je zajímavé sledovat můj názor na režiséra Davida Ayera. End of Watch (2012) (5*), Fury (2014) (4*) a pak Sabotage (2014), Suicide Squad (2016)... a nyní Bright. Všechny tři filmy si ode mě zasloužili 1 hvězdu. A někdy jen proto, že jsem našel vždy jednu pozitivní věc, co se mi líbila. Bright mě ze začátku upoutal, protože se vracíme do LA a Will Smith jezdí ve voze a zatýká zločince. Užívám si to, protože tady se mi stylizace líbí. Ovšem Bright si do šálku přimíchává fantasy a musí do současnosti prdnout orky, elfy, víly a další havěť. Říkám si, že podobně to měl Hellboy 2 od Del Tora a tomu to fungovalo. Jenže já si nemůžu pomoci, ale tady ta chemie prostě nejde k sobě. Ač Smitha mám moc rád, tak tohle je film, který nechci vidět znovu. Po dlouhý době tu mám tak rozporuplný film. Smíšený pocity se ve mě derou, a místy to má i podařené hlášky. Ale jakmile je na scéně kouzelná hůlka. Pardon ten výraz, ale tohle je prostě stupidní. A je to pitomý až to bolí. Když si chce tento film od Netflixu užuž hrát na temný drsný thriller, tak to sklouzne do patosu, kde nikdo neumírá. Prostě tragédie. A začínám si myslet, že Patrola byl poslední dobrý film od Ayera. Ta je totiž výborná a tohle stojí přesně na opačné straně vah. (28 %)

• 16.10.2018  22:18
    Halloween (2018)

„You don't believe in the Boogeyman? Well, you should.“ Před 40ti lety to začalo. Jedné noci Michael Myerse zavraždil tři lidi. Nyní se nachází v psychiatrické léčebně. Čeká na svojí odplatu. Mlčenlivý a trpělivý. Oproti tomu Laurie (Jamie Lee Curtis), která vražednou noc přežila, měla čtyřicet let na přípravu, pokud by tento netvor uprchl. A dnes večer nás čeká další dlouhá a krvavá noc. „He's waited for this night... he's waited for me... I've waited for him...“ Já jsem naprosto unešený. Od prvního traileru jsem se na film těšil. Přesto jako člověk sérií naprosto nepolíbený jsem jen slyšel o oblíbenosti a dokonalosti prvního dílu z roku 1978. Od první chvíle na mě dýchá retro atmosféra. Hutná, těžká a hlavně hororová. Ocitáme se v psychiatrické léčebně, kde dvojice novinářů vyslýchá Michaela Myerse, nervy brnkají a krev v žilách tuhne. Pokračujeme skrz retro titulky a notoricky známou melodii. Halloween je tady. Pokud bych předchozí díly znal je mi jasné, že film mi bude brnkat i na nostalgickou strunu a za každým rohem na mě bude čekat easter egg. Takhle na mě dýchá geniální atmosféra, kterou dokázalo navodit pouze minulé století filmografie. Vřískot, Pátek 13, Noční můra v Elm Street a další. Horory, které děsily, lekaly a hlavně se jim na konci tleskalo. Dnes se už takové netočí. Tohle je ale pocta k hororové značce jako žádná jiná. Tvůrci mají pod rukama velmi oblíbenou značku a přistupují k ní s respektem. Nechybí mrazivé pocity, perfektní hudba a děsivá atmosféra. Navíc je naprosto perfektní, že divák nezná motivy mlčenlivého vraha a o to víc to ve filmu funguje. Jakmile si Michael oblíkne oblíbenou bílou masku, tak se těla začnou množit. S postavy chcete sympatizovat a držíte jim palce. Jak říkám, který dnešní horor tohle umí? Držel jsem se sedačky a napětím nedýchal. Herecky je film velmi dobře obsazený a všichni herci mě potěšili. Hudebně není co vytýkat, soundtrack je naprosto výborný. John Carpenter prostě umí. Takže co tu máme? Atmosféru, napětí, strach o charaktery, skvěle zahráno, perfektní hudba, děsivý vrah. Chybí mi něco? Vlastně vůbec ne. Kamera a střih je dobrý a příběh mě zcela dobře nalákal, abych si tuhle sérii dal hezky od začátku a dovzdělal se. I když si nemyslím, zda některý ze starších dílů dokáže překonat tento film. Nový Halloween je totiž perfektní hororový koncert od začátku do konce. Užil jsem si ho a tahle dávka retra nemůže zůstat bez neocenění. Unikátní temný horor jak se sluší a patří. Nejlepší film roku 2018. [Csfd projekce32] (100 %)

• 14.10.2018  12:11
    Venom (2018)

Tak moc chtělo Sony svého záporného hrdinu. A nakonec dojedou na to, že mu nedají raiting 18+. Přístupnost ale nakonec není to, co film potápí. To, co film dělá průměrným je hloupý příběh. Venom je čistá popcornovka na léto, kterou táhne vzhůru výborný Hardy. Nejprve jako veselý přítel odvedle (takhle ho moc neznáme), pak jako hňup se strašidelným hlasem v hlavě (takhle jsem se už dlouho nezasmál) a nakonec jako bručící antihrdina (No prosím, konečně Tom jak ho znám). Film mi přijde, že se neumí rozhodnout zda chce být tou typickou komiksovkou, nebo temným thrillerem a nebo naopak komedií. Míč se střídá od žánru k žánru a buď se smějete a nebo si užíváte typickou komiksovou jízdu. Bohužel akce je velmi nepřehledné a kamera se střihem v tomhle na facku. Celkově mám z toho dojem, že jsem si užil docela slušnou komiksovku, ale hloupý film. Scénář je pitomý a ve výsledku divák získává dojem, že je Venom vlastně hodný soused od vedle, co papá štěkající psy a lupiče v samoobsluze. Což i třeba vzhledem k třetímu Spider-manovi od Raimiho si nejsem jistý, jestli to byl záměr. Kromě Skvělého Toma, ale Venom nic moc nenabídl, přesto jsem se u něj v kině bavil. (65 %)

• 14.10.2018  11:57
    Mrakodrap (2018)

Čistokrevný průměr. I když jsem se docela těšil, tak mi bylo jasné, že o hlubokomyslnou jízdu se jednat nebude. Die Hard (1988) dvacátého prvního století? Dost možná ano, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. Film baví a seznam úkolů splňuje dobře. Najdeme tu spoustu známých tváří a Dwayne Johnson nezklame. Drsné hlášky, držení mostu holýma rukama a dokonce skok mezi dvěma budovami. Ale bez auta! Prostě jsem docela potěšen a docela zklamán, že z toho neudělali tvůrci něco víc, než jen akční pohádku pro nenáročné publikum. Chybí mi emoce, drama i nějaké to smysluplnější rozhodování charakterů. Motivy záporáků jsem už po týdnu dokonce zapomněl. Tak jako mnoho dalších dnešních filmů, jednou stačilo. Příjemné na odreagování, nenáročné na přemýšlení. (50 %)

• 5.10.2018  23:07

„Mom, what's wrong? - Nothing, honey. Your dad's going to the Moon.“ Přál jsem si hodně, a zopakovat tři roky starý opus jako Interstellar jsem ani nedoufal. Přesto jsem se konečně dočkal a First man je dost možná nejlepší film roku. Gosling po loňském Blade Runneru předvádí opět výkon plný emocí a hereckého umu. Perfektní volba pro zádumčivého Neila Armstronga. Ač je film dlouhý, tak sleduje celou cestu muže na Měsíc. Přes neúspěšné pokusy, životní etapy i nekonečné přípravy. Neilovi se prolíná nemožný úkol s rodinnými hodnotami. Ve filmu je skvělé a známe obsazení a myslím, že to filmu hodně pomáhá. Líbí se mi hudba, kamera i střih. Vše funguje jak má a divák plave v emocích. Emotivní stránka se snadno dotkne a dramatické chvíle způsobují husí kůži. Já jsem spokojený. První člověk přinesl kvalitní filmový zážitek a poctivý kus filmařiny. Po dlouhé době nemám filmu moc co vytknout. Historická stránka dodržena a po stránce příběhu to funguje. Nejsem si jistý, jestli tuhle emoční, historickou pecku chci vidět znovu, tak jako Interstellar (2014) nebo Apollo 13 (1995). Ty přeci jenom stále vedou ve všem zmiňovaném. [Csfd projekce31](90 %)

• 30.9.2018  19:36
    Van Helsing (2004)

Už docela rozumím tomu, že jsem zapomněl jaký tenhle film je. Ono to bylo lepší zapomenout. V době základní školy budiž, ale i tehdy se přece točili mnohem lepší filmy. Filmy na které se kouká dobře i dnes. Van Helsing je béčko až to bolí. Cgi animace dnes již směšná, prostředí Prahy potěší. Hugh Jackman byl frajer i před svým Wolverinem. Ale vážně museli dělat z Faramira takovýho hňupa? I když je hezký pohledět na stará monstra (Drákula, Frankenstein, Vlkodlak a spol.), tak hrůzu ani atmosféru to moc nevykouzlí. Ten film je blbý a některé scény jsou až k pláči stupidní. Bavil jsem se, ale zcela jinou formu než bych u fantasy, hororu, thrilleru čekal. Příběh neoslní, scénář taky. Na dvě hodiny to bylo až moc. Jediné, co snad vypíchnout lze je ta hudba při cestování. Ten film prostě dnes už neobstojí a vzhledem k tomu, že jsem ho úspěšně zapomněl, tak si myslím, že neuspěl ani tehdy. (40 %)

• 23.9.2018  17:41

Trailer na dvojku mě velmi zaujal, takže byl čas si doplnit příběhové vzdělání. Bohužel trailer na tento film mě před dvěma lety nezaujal a myslel jsem si, že mě film nebude bavit. Ano, je to přesně takové jako jsem si myslel. I když Yates má s touhle sérií mnoho zkušeností, tak vytvořit příběh na základě jakési kroniky mu moc nejde. Většinou vaří z vody a příběh o muži, který hledá ztracené zviřátka z kufru moc nápaditý není. Pozadí příběhu o černokněžníkovi zabere na pět minut (ani ne) a já se u tohodle spíše nudil. I když je Farrell výborným záporákem, tak Eddie Redmayne je pro mě výsostně nesympatický. Příběh mě taky moc nezaujal a na konci mě čekala citová vydíračka. Vážně mě to nebavilo a kupříkladu scéna s chytáním (asi) nosorožce na ledě mi přišla místy až trapná. Tohle mi stačilo jednou, a přesto si myslím, že mě dvojka bude bavit. (40 %)

• 12.9.2018  21:35

„I need to know if your men pose a threat. - We're Rangers. Isn't posing a threat kind of the fucking point?“ Moje první dojmy jsou nadšení. Džungle, tma, střílení a jeden predátorský zvuk. Následuje krev, střeva, maska a zatmívačka. První hodinu si film neskutečně užívám a křičím ano! Ještě prosím! Je vidět, že Shane Black Predátorovi rozumí a dělá ho s láskou pro fanoušky. Nepamatuji si, kdy měl film takovýhle fanservis. Hlášky, odkazy a já prosím ať to tak pokračuje. Navíc je tu skvělá parta herců. Boyd Holbrook byl skvělý už v loňském Loganovi a zde to jen potvrzuje. Takže první hodinu film funguje, jak má. Spoustu krve, drsných hlášek a je to i vtipné. Na takový film čekám celý rok. Pak to ovšem přijde a scénář se naprosto zblázní. Tak jako u posledních Star Wars se stává to, že se film snaží zavděčit zcela všem. A z drsné scifárny je pitomá, dětská, nikoho neurážející (to hlavně) parodie na sebe sama. Je tu totiž jeden wtf moment, jenže pak přijde další a další. Vlastně vše funguje do té doby, než se objeví druhý cgi Predátor se svými psy. Pak jde akce do kopru, příběh do kopru, vizuál a vlastně i vše ostatní. To hloupé finále plný trapných scén se sem vůbec nehodí a působí to, jako by to sem zabloudilo z jiného filmu. Ach jo. Nebýt těmhle konin, tak tomu dávám plnou palbu. Strašná škoda, že se nepovedlo udržet tu stejnou atmosféru jako na konci. Začínám si pomalu myslet, že kvalitní poctivý film bez jakýchkoliv ale už nikdo kromě Tarantina a Nolana nenatočí. Predátor je promarněná šance roku. [Csfd projekce30] (75 %)

• 10.9.2018  21:50
    Sestra (2018)

„I'm afraid there is something very wrong with this place.“ Moc jsem se na Nun těšil. Už od první chvíle, co jí oznámily, protože The Conjuring 2 (2016) se tvůrcům moc povedla a spin-off mě tedy lákal. Navíc zubatá jeptiška je velmi děsivé monstrum. Pokud pominu Indiana Jonese, tak tohle byl nejlepší letošní zážitek v kině. Ta atmosféra je naprosto vynikající a já si užil skvělý horor v temném sále. I když jsem se těšil, tak jsem se docela bál, že to režisér Corin Hardy zpacká. Ten režisér nám naservíroval jeden film a Hvozd je strašný odpad. Ovšem s přímou podporou původních tvůrců dostal všechny ingredience a vlastně neměl moc co zkazit. Tenhle koktejl už od původního Conjuring na mě funguje a hlavně se mi líbí a baví mě. I když je trošku někdy znát, že to dělá někdo jiný, tak se naštěstí Hardy drží osvědčených kolejí. Díky bohu! Prostředí kláštera v Rumunsku je perfektní místo pro děsivou atmosféru. A že je jí film pěkně nasáklý! Naprosto luxusní atmosféra je jen sražena malou mírou kvalitních lekaček. Od prvních chvil mám husí kůži, a když přijde na klášter noc, tak zatrnu. Příběh mě bavil, a i když jsem trošku tušil, jak se to bude ubírat, tak přesto jsem si to užil. Valak chodí po ochozech a lesy kolem kláštera jsou pokryté kříži a mlhou. Tady mám co dělat, abych z kina neutekl. Ale trošku vážněji. Mě Sestra vážně bavila. Od začátku do konce jsem se nechal opít skvělou atmosférou, hudbou a děsivostí. Navíc Taissa Farmiga hraje mladou novicku skvěle a Demián Bichir jí v tom dobře sekunduje. Oba sympatičtí a zapadnou sem. Co mě ale nejvíc potěšilo je provázanost na celou sérii. Na konci mi vysloveně spadla čelist a já zírám, s jakou grácií se to tvůrcům povedlo celé spojit. Podobný pocit jsem už měl u druhé Annabelle, ale tady to jde ještě dál. Takže vstávám a tleskám a jediné, co mě mrzí je, že chybí potitulková scéna. Chci víc! Chci třetí Conjuring od Wana a Crooked Mana. [Dolby Atmos] (87 %)

• 9.9.2018  21:14

" What - I get the death chamber and he gets bible camp with the most beautiful girl on earth? That's not a democracy." Insidious, tuhle hororovou sérii mám moc rád. Každý jednotlivý díl, tak i jako celek. K posledními dílu jsem byl trochu skeptický, ale nakonec asi zbytečně. Oblíbený režisér James Wan to alespoň produkuje a jeho kamarád Leigh Whannell to opět napsal. Herci se vracejí a já jsem vlastně spokojený. Návaznost na první díl je naprosto famózní a konec mi tím pádem vykouzlil úsměv na rtech. Celý film jsem si užil. Říkal jsem si, jaká asi čertovina bude na Elise (Lin Shaye) číhat tentokrát. A on je Klíčník (tak jsem ho pojmenoval já, v titulkách bude jistě psán jinak) pěkně děsivá potvora. Když se na scéně objevuje noname hezká blondýnka, o kterou Klíčník usiluje, tak se příběh posouvá dál. Dvojice lovců duchů už je na štaci a film má zatraceně dobré lekačky i atmosféru. Možná je to tím, že jsem fanoušek příběhu, nebo tím, že letos je dobrých filmů vážně málo. Ale Last Key mě bavil. A jako horor vůbec nezklamal. Naopak, šlape na plyn celý film. Jen ten rodinný patos už byl místy až moc. Sérii bych i přesto už nechal odpočívat. Myslím, že čtyřikrát to už stačilo a posunul bych tvorbu Wana a Whannella někam jinam. (75 %)

• 9.9.2018  21:11
    Upgrade (2018)

"See, you thought I was a cripple but you didn't know that I'm a ninja." Nový horor od tvůrců Saw (2004) a Insidious (2010)? Ano, to chci vidět. Na to, že to je druhý režijní debut Whannell tak tleskám. Naprosto skvěle zvládnutá atmosféra. Sci-fi punk thriller s prvky hororu. No prostě jedním slovem - super. Logan je dobrý herec a zahrál to parádně. (Nevím, odkud pramení ta srovnávačka s Tomem Hardym) Upgrade je vlastně jednoduchý film za pár peněz, který ale funguje a má dobrou kameru, scénář i akci. Zmrzačený Gray je odsouzený žít na vozítku po zbytek života. Ovšem v blízké budoucnosti, kde jsou naváděna auta systémem a nad hlavou nám létají droni, tak je možnost čipu, který by Greye opět rozpohyboval. Za cenu? To vám odpoví film. Je celkem jasné kam film směřuje, ale mě to vlastně nevadí a nechal jsem se ukolébat skvělou atmosférou až do konce. Hororové finále je pak třešnička na dortu, takhle dobře zvládnutého filmu. Vše funguje a já se po dlouhé době dočkal filmu, který šlape jako hodinky. Nic slabšího jsem ale od zkušených tvůrců nečekal. Perfektní cyberpunkový atmosférický horor. Černý kůň roku. (85 %)

• 26.8.2018  20:23

Těšení a zklamání. Tak velký potenciál je zabit nudnou a předvídatelnou zápletkou. Samozřejmě, že to je doktor, co není zrovna psychicky labilní. Samozřejmě, že to je příběh, který se týká jednotlivce. A samozřejmě, že se tu bude potulovat naštvaný duch. Nechybí ani posednutí dítěte... Film není nic než klišé s provařenými lekačkami. Ta atmosféra, co je ve filmu, tak je tak nudná, nezajímavá a všichni ví, kam směřuje. Dům, který reálně existuje a má tisíce metrů chodeb, desítky pokojů a dveří, které nikam nevedou. To je přeci tak obrovský potenciál. A tvůrci místo toho nám naservírují příběh, který je nudný a bez šťávy. Nic jiného než fádní lekací scény, které mají diváka vyděsit, ale nedaří se jim to. A atmosféra je tu k uzoufání. Jako horor, to nebaví a jako příběh taky ne. Škoda. (35 %)

• 26.8.2018  20:12

Tohle bylo strašný. To ani nebylo guilty pleasure, tohle byla prostě filmová hrůza. Mám Johnsonovu tvorbu rád a nečekal jsem nic. Ovšem už po dvaceti minutách mě film přestal bavit. Ten film je plný klišé, trapných scén a příšerných dialogů. Klišé se dá odpustit, tak jako hrozná cgi animace. Ale ty dialogy muselo psát dítě a někdy je to až do očí bijící. Dialog "Odkdy je spoluvina trestná že?" aspiruje na nejdebilnější dialog ve filmu za poslední roky. To a další. Stejné jako u Godzilly (2014) a tam jsem měl mnohem větší očekávání. Vážně nevím, pro koho se tohle točí, protože já film přetrpěl a to mám rád nadnesenost a akční žánr. Tady to ale jde přes hranu, nestydí se to a ještě to paroduje samo sebe. I kdyby mě film bavil, tak nic neřeknu, což jsem si docela ověřil u filmu MEG před pár týdny, ale tohle byla výsostná nuda. Jediné, co se líbilo mě, byl Rock, který tohle umí a Jeffrey Dean Morgan u kterého si vždy uvědomím, jak skvěle hraje. Ale díkybohu, že jsem tohle vynechal v kině. (11 %)

• 13.8.2018  20:30

Jason Statham a mega žralok. Těšil jsem si, až si tohle béčko pustím doma. Díky ČSFD jsem si to užil v bezvadném letním kině. Čekal jsem béčko, bylo to béčko, užil jsem si béčko. (Čelisti jsem z toho vážně nechtěl.) MEG je vlastně skvělý letní film s obřím žralokem. I když někdy, to tvůrci vážně přehnali a něco bylo až zbytečně ujeté. Hodně to tlačí nahoru sympaťák Statham, bez něj by to bylo o kus horší. Ale scéna jak je táhnutý za lodí, byla dobrá. Nebo když si zpívá Just keep swimming... . Jinak je to ovšem film, který má zvládnuto cgi, humor i kameru. Příběh nepřekvapí, neurazí. Plakáty jsou trošku zcestní. To že není žádný gore mi vlastně ani jinak nevadí. Já se bavil, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Těch filmů o žralocích je zoufale málo. Mělčiny nebo 47 metrů jsou lepší. A to i přesto, že tam není žralok jako autobus. [7. Filmový Víkend ČSFD] (50 %)

• 13.8.2018  20:11

"If you two are finished comparing sizes... " Po jedničce jsem byl hodně nahypovaný na pokračování. Odlehčení a humor mi předtím moc sedl. Navíc Paul Rudd je skvělý Ant-Man. Těšil jsem se asi moc, protože dvojka mi dala pokračování, které je nemastné a neslané. Humor se mi líbil a akce je samozřejmě dostatek. Tohle Marvel umí a mnohokrát už nás o tom přesvědčil. Ale letos holt byly Avengers 3 a pak je hodně těžké něco takového trumfnout. Aspoň takhle si vysvětluji, proč mě druhý Ant-Man nebavil tak moc. Respektivě u jedničky jsem se smál pořád, tady čas od času a upřímně si už žádnou vtipnou věc nepamatuji. A příběh se spíš vleče, než aby utíkal. Všichni se neustále honí za krabicí s laboratoří a to na začátku filmu, uprostřed filmu i na konci. Nebylo to špatný, ale asi potřebuju se na to podívat znovu. Jednička totiž u mě hodně zabodovala. Tady se dvojkou to bylo horší. [7. Filmový Víkend ČSFD] (72 %)

• 1.8.2018  22:17

„Your mission, should you choose to accept it...“ Tak jsem se dočkal. Po třech letech další špionážní film s Tomem Cruisem. Moje očekávání byly velké, protože trailer byl skvělý. No a moje první reakce na film jsou velmi pozitivní. Akce je svižná, rychlá a kamera výborná. Hudba graduje a nechybí starý dobrý motiv. Tahle série prostě zraje jako víno. Zatímco jednička je taková klasika, dvojka byla strašná, trojka zas nuda a čtverka mě k téhle sérii nemilosrdně přikovala. Po Rogue Nation je tohle zase další krok k filmové evoluci. Najednou tu máte výborný akční špionážní film, kterému vůbec nic nechybí. Vrátili se naše oblíbené postavy a Cruisovi nezbývá než předvádět další svoje kaskadérské kousky. Nový v sérii Henry Cavill je naprosto famózní a jako kladnozáporná postava je výtečný. Příběh mě držel v napětí až do konce, i když se jedná znovu o průšvih - zachraň Hunte svět. No co jiného, světu opět hrozí jaderná katastrofa a tak je na Ethanovi, aby hrozbu zažehnal. Já se tedy bavil nadmíru, všechno ve filmu funguje jak má. Zvraty, překvapení, akce i příběh. Dokonce jsem se i párkrát zasmál. Takže já jsem spokojen nadmíru, zajisté to splnilo očekávání a pro mě zatím film roku. [Csfd projekce29] (96 %)

• 29.7.2018  11:44

Česká scéna má problém mít humor, mít příběh a mít něco, co najdete v každém druhém zahraničním filmu. Samo sebou najdou se výjimky. Ale je jich ukrutně málo. A Život je život mezi ně nepatří. Otřepané téma nevěry, láska a těhotenství. Ondřej Vetchý hraje skvěle. On takovéhle postavy umí a jeho charakter, který se ve volných chvílích převtěluje do Jamese Bonda beru. Ovšem já jsem se rozhodl na film koukat kvůli scéně u stolu, kterou jsem viděl vytrženou z kontextu. Líbilo se mi, že tam je docela humor a že tam bude Tereza Voříšková. Začínám si myslet, že ať se podívám na jakýkoli film s Terkou, tak tam moc není. V tomhle případě, ale scéna u stolu rozhodně neodpovídá zbytku filmu. Nesmál jsem se a film mě ve výsledku mockrát nepobavil. Příběh si pak asi užije někdo jiný než já, který očekávám něco smysluplnějšího. Ale inspirace Mužem z Acapulca tam je. (40 %)

• 29.7.2018  11:18

A jsme tu znovu! Teda, Mamma Mia tu je znovu. Po deseti letech. Herci nám zestárli a já si první polovinu filmu říkám, zda tohle vůbec bylo nutné. Už při oznámení mě napadlo, že všechny dobré písničky si tvůrci vystřílely poprvé. Tak co nás čeká ve dvojce? Opakování je matka moudrosti že? Neva, já si moc rád některé písničky v novém podání připomenu. Navíc One Of Us a Knowing Me, Knowing You jsou skvělé. Přesto mě první půlka většinu času nudila a příběh je skutečně nastavovaná kaše, kde mi uniká pointa. Navíc se tvůrcům nepovedlo vychytat všechny detaily spojené s jedničkou. Škoda. V tento moment jsem byl přesvědčený o druhé hvězdě. S tím, že tohle je zbytečné pokračování, o které nikdo nestál. To by ovšem nesměl přijet Colin Firth a Stellan Skarsgård na lodi a za doprovody klasické melodie rozpoutat hudební peklo. Jakmile se sejde stará garda, tak já jsem vlastně spokojen a vidím vcelku podařený sequel, kde vše odsýpá jak má. Finále tak na mě působí trošku vynucené, ale závěrečné titulky se všemi herci je podařené. Druhá Mamma Mia je průměrná komedie ve stínu jedničky. I když se tady najdou čtyřhvězdičkové momenty. [Dolby Atmos] (58%)

• 29.7.2018  10:59
    Mamma Mia! (2008)

„Why are you here? What are you doing here? - I'm writing a travel piece. - I'm, I'm here on a spontaneous holiday. - Er, I just dropped in to say... hi.“ Svěží, sladká Mamma Mia. Zvučná jména, krásná hudba, romantický příběh, kouzelné prostředí a hlavně ty melodie. ABBA se neoposlouchá a v podání těchto herců mi rezonuje v hlavě dodnes. Je neuvěřitelný, že to už je deset dlouhých let. Přesto si tahle svěží romantická muzikálová komedie najde místo i dnes. Jasně, pokud nemáte rádi fláky od ABBY a třesknutý komediální humor, případně dojemné konce, tak tu budete trpět. Ostatní si dosyta užijí krásné texty v podání nadaných herců. To by v tom byl čert, aby si tady divák nenašel svojí herečku/herce. Za mě je trio otců Brosnan, Firth a Skarsgård skvěle vybráno. Amanda Seyfried se mi tu poprvé před lety předvedla a je sympatická dodnes. Herce mám rád a vlastně příběh, kdy dcera chce ve svůj svatební den mít otce, se mi líbí. Humor je tu akorát a baví i po několikátém zhlédnutí. A když do toho začne hrát ta správná melodie, je to skvělý koktejl. Navíc v krásném prostředí Řecka. Může tohle něco trumfnout? Málokterá romanťárna. (85 %)

• 29.7.2018  10:34

Obrovský hype okolo mne. Nový bestseller století, který si každý musí přečíst. Jistě, to stejné jsem četl u recenzí na knih Gone Girl (2014) a tu jsem četl. A přiznejme si to, žádná sláva to tedy nebyla. Dívku ve vlaku jsem upřímně neměl čas číst. Naopak ale tu hraje moje oblíbená Emily Blunt, takže jdeme do toho! Film je ale příběhem přesně to co jsem čekal. Jestli tohle je kniha, která trhá rekordy v počtu prodaných knih, tak to "ouvej". Příběh nadšeně vyprávěný o lidské trosce, která kreslí, jezdí vlakem a kouká lidem do domů. Jedním z domů, do kterého tak často kouká, žije její bývalý manžel s novou ženou. Tím to začíná, pak následuje podobná kostra příběhu jako u Gone Girl. Jenže s atmosférou se tady vůbec nedá pracovat a nastává konzistentní nuda. Závěr není špatný, jistě překvapí, ale ta nekonečně dlouhá cestu k němu je příliš natahovaná. Herecky ač Blunt hraje alkoholičku perfektně, tak možná proto mi to k ní vůbec nepasuje a sledovat jí dvě hodiny jak brečí, nespí a pije vodku, bylo utrpení. Velmi obecně mě film nebavil, atmosféra byla mizivá a příběh se vyprávěl odnikud nikam. Nerozumím, že tohle se tak moc dobře prodává. (26 %)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33