Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek a plemene Canis lupus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 13.8.2018  20:30

Jason Statham a mega žralok. Těšil jsem si, až si tohle béčko pustím doma. Díky ČSFD jsem si to užil v bezvadném letním kině. Čekal jsem béčko, bylo to béčko, užil jsem si béčko. (Čelisti jsem z toho vážně nechtěl.) MEG je vlastně skvělý letní film s obřím žralokem. I když někdy, to tvůrci vážně přehnali a něco bylo až zbytečně ujeté. Hodně to tlačí nahoru sympaťák Statham, bez něj by to bylo o kus horší. Ale scéna jak je táhnutý za lodí, byla dobrá. Nebo když si zpívá Just keep swimming... . Jinak je to ovšem film, který má zvládnuto cgi, humor i kameru. Příběh nepřekvapí, neurazí. Plakáty jsou trošku zcestní. To že není žádný gore mi vlastně ani jinak nevadí. Já se bavil, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Těch filmů o žralocích je zoufale málo. Mělčiny nebo 47 metrů jsou lepší. A to i přesto, že tam není žralok jako autobus. [7. Filmový Víkend ČSFD] (50 %)

• 13.8.2018  20:11

"If you two are finished comparing sizes... " Po jedničce jsem byl hodně nahypovaný na pokračování. Odlehčení a humor mi předtím moc sedl. Navíc Paul Rudd je skvělý Ant-Man. Těšil jsem se asi moc, protože dvojka mi dala pokračování, které je nemastné a neslané. Humor se mi líbil a akce je samozřejmě dostatek. Tohle Marvel umí a mnohokrát už nás o tom přesvědčil. Ale letos holt byly Avengers 3 a pak je hodně těžké něco takového trumfnout. Aspoň takhle si vysvětluji, proč mě druhý Ant-Man nebavil tak moc. Respektivě u jedničky jsem se smál pořád, tady čas od času a upřímně si už žádnou vtipnou věc nepamatuji. A příběh se spíš vleče, než aby utíkal. Všichni se neustále honí za krabicí s laboratoří a to na začátku filmu, uprostřed filmu i na konci. Nebylo to špatný, ale asi potřebuju se na to podívat znovu. Jednička totiž u mě hodně zabodovala. Tady se dvojkou to bylo horší. [7. Filmový Víkend ČSFD] (72 %)

• 1.8.2018  22:17

„Your mission, should you choose to accept it...“ Tak jsem se dočkal. Po třech letech další špionážní film s Tomem Cruisem. Moje očekávání byly velké, protože trailer byl skvělý. No a moje první reakce na film jsou velmi pozitivní. Akce je svižná, rychlá a kamera výborná. Hudba graduje a nechybí starý dobrý motiv. Tahle série prostě zraje jako víno. Zatímco jednička je taková klasika, dvojka byla strašná, trojka zas nuda a čtverka mě k téhle sérii nemilosrdně přikovala. Po Rogue Nation je tohle zase další krok k filmové evoluci. Najednou tu máte výborný akční špionážní film, kterému vůbec nic nechybí. Vrátili se naše oblíbené postavy a Cruisovi nezbývá než předvádět další svoje kaskadérské kousky. Nový v sérii Henry Cavill je naprosto famózní a jako kladnozáporná postava je výtečný. Příběh mě držel v napětí až do konce, i když se jedná znovu o průšvih - zachraň Hunte svět. No co jiného, světu opět hrozí jaderná katastrofa a tak je na Ethanovi, aby hrozbu zažehnal. Já se tedy bavil nadmíru, všechno ve filmu funguje jak má. Zvraty, překvapení, akce i příběh. Dokonce jsem se i párkrát zasmál. Takže já jsem spokojen nadmíru, zajisté to splnilo očekávání a pro mě zatím film roku. [Csfd projekce29] (96 %)

• 29.7.2018  11:44

Česká scéna má problém mít humor, mít příběh a mít něco, co najdete v každém druhém zahraničním filmu. Samo sebou najdou se výjimky. Ale je jich ukrutně málo. A Život je život mezi ně nepatří. Otřepané téma nevěry, láska a těhotenství. Ondřej Vetchý hraje skvěle. On takovéhle postavy umí a jeho charakter, který se ve volných chvílích převtěluje do Jamese Bonda beru. Ovšem já jsem se rozhodl na film koukat kvůli scéně u stolu, kterou jsem viděl vytrženou z kontextu. Líbilo se mi, že tam je docela humor a že tam bude Tereza Voříšková. Začínám si myslet, že ať se podívám na jakýkoli film s Terkou, tak tam moc není. V tomhle případě, ale scéna u stolu rozhodně neodpovídá zbytku filmu. Nesmál jsem se a film mě ve výsledku mockrát nepobavil. Příběh si pak asi užije někdo jiný než já, který očekávám něco smysluplnějšího. Ale inspirace Mužem z Acapulca tam je. (40 %)

• 29.7.2018  11:18

A jsme tu znovu! Teda, Mamma Mia tu je znovu. Po deseti letech. Herci nám zestárli a já si první polovinu filmu říkám, zda tohle vůbec bylo nutné. Už při oznámení mě napadlo, že všechny dobré písničky si tvůrci vystřílely poprvé. Tak co nás čeká ve dvojce? Opakování je matka moudrosti že? Neva, já si moc rád některé písničky v novém podání připomenu. Navíc One Of Us a Knowing Me, Knowing You jsou skvělé. Přesto mě první půlka většinu času nudila a příběh je skutečně nastavovaná kaše, kde mi uniká pointa. Navíc se tvůrcům nepovedlo vychytat všechny detaily spojené s jedničkou. Škoda. V tento moment jsem byl přesvědčený o druhé hvězdě. S tím, že tohle je zbytečné pokračování, o které nikdo nestál. To by ovšem nesměl přijet Colin Firth a Stellan Skarsgård na lodi a za doprovody klasické melodie rozpoutat hudební peklo. Jakmile se sejde stará garda, tak já jsem vlastně spokojen a vidím vcelku podařený sequel, kde vše odsýpá jak má. Finále tak na mě působí trošku vynucené, ale závěrečné titulky se všemi herci je podařené. Druhá Mamma Mia je průměrná komedie ve stínu jedničky. I když se tady najdou čtyřhvězdičkové momenty. [Dolby Atmos] (58%)

• 29.7.2018  10:59
    Mamma Mia! (2008)

„Why are you here? What are you doing here? - I'm writing a travel piece. - I'm, I'm here on a spontaneous holiday. - Er, I just dropped in to say... hi.“ Svěží, sladká Mamma Mia. Zvučná jména, krásná hudba, romantický příběh, kouzelné prostředí a hlavně ty melodie. ABBA se neoposlouchá a v podání těchto herců mi rezonuje v hlavě dodnes. Je neuvěřitelný, že to už je deset dlouhých let. Přesto si tahle svěží romantická muzikálová komedie najde místo i dnes. Jasně, pokud nemáte rádi fláky od ABBY a třesknutý komediální humor, případně dojemné konce, tak tu budete trpět. Ostatní si dosyta užijí krásné texty v podání nadaných herců. To by v tom byl čert, aby si tady divák nenašel svojí herečku/herce. Za mě je trio otců Brosnan, Firth a Skarsgård skvěle vybráno. Amanda Seyfried se mi tu poprvé před lety předvedla a je sympatická dodnes. Herce mám rád a vlastně příběh, kdy dcera chce ve svůj svatební den mít otce, se mi líbí. Humor je tu akorát a baví i po několikátém zhlédnutí. A když do toho začne hrát ta správná melodie, je to skvělý koktejl. Navíc v krásném prostředí Řecka. Může tohle něco trumfnout? Málokterá romanťárna. (85 %)

• 29.7.2018  10:34

Obrovský hype okolo mne. Nový bestseller století, který si každý musí přečíst. Jistě, to stejné jsem četl u recenzí na knih Gone Girl (2014) a tu jsem četl. A přiznejme si to, žádná sláva to tedy nebyla. Dívku ve vlaku jsem upřímně neměl čas číst. Naopak ale tu hraje moje oblíbená Emily Blunt, takže jdeme do toho! Film je ale příběhem přesně to co jsem čekal. Jestli tohle je kniha, která trhá rekordy v počtu prodaných knih, tak to "ouvej". Příběh nadšeně vyprávěný o lidské trosce, která kreslí, jezdí vlakem a kouká lidem do domů. Jedním z domů, do kterého tak často kouká, žije její bývalý manžel s novou ženou. Tím to začíná, pak následuje podobná kostra příběhu jako u Gone Girl. Jenže s atmosférou se tady vůbec nedá pracovat a nastává konzistentní nuda. Závěr není špatný, jistě překvapí, ale ta nekonečně dlouhá cestu k němu je příliš natahovaná. Herecky ač Blunt hraje alkoholičku perfektně, tak možná proto mi to k ní vůbec nepasuje a sledovat jí dvě hodiny jak brečí, nespí a pije vodku, bylo utrpení. Velmi obecně mě film nebavil, atmosféra byla mizivá a příběh se vyprávěl odnikud nikam. Nerozumím, že tohle se tak moc dobře prodává. (26 %)

• 8.7.2018  15:06
    Dělám co mě baví (studentský film) (2017)

Dělám co mě baví - dokument o životě a koníčcích Mikoláše "Tukana" Tučka. Člověk, co na něm vyrůstal a sledoval kdysi Score Live, četl Score a sledoval Re-Play a předtím Game Page, tak je tohle pohled do duše člověka, kterého jakoby znal. Mikoláš je rozhodně zajímavý člověk, co dokáže zaujmout a na české scéně je už i pojem. I když jsem ho neměl čest poznat, tak skrz desítky článků a videí bych řekl, že je stejný jako ho popisují kolegové a přátelé ve filmu. Přátelský a schopný vést řeč s kýmkoliv. Samotný film trpí občas nudnými prostřihy a jednoduchými popisky jmen. Respektive, pokud už je někdo dotazovaný na osobu Mikoláše, tak se zobrazí po nějaké chvíli jen jméno, ale kdo to je...? To už je záhada. Ne že by to nějak vadilo, já se příjemně bavil a rozhodně zajímavý pohled do života pana Tučka. Jen škoda, že se neukáže třeba Jan Modrák. Ale aspoň je nám vysvětleno zákulisí "#ShirtGuye". (80 %)

• 6.7.2018  13:41

Tak nějak podle očekávání. Film, který pobaví, ale nenadchne. Na vypnutí hlavy to ale stačilo. Původnímu Jumanji z roku 1995 to nedělá ostudu, dokonce tu najdeme i jeden easter egg. Moderní Jumanji se muselo vydat cestou moderní a tudíž žádné deskovky (i když ta věta ve filmu mě nahnětla), ale videohra. Holt se to muselo trošku přizpůsobit modernímu publiku. Jak to vidí moderní divák, asi těžko říci. Nejspíš se taky pobaví nad absurditou, hláškami, vtípky a nebo mozek nechá v šatně a baví se. Jinak si to moc neumím představit. Příběh je americký komediální standart, kde nechybí vývoj postav a samozřejmě nějaký zvrat. Na vývoji charakteru ostatně film staví. Pominuli absurditu a někdy až digitální peklo, tak mě potěší Dwayne Johnson a Karen Gillan. The Rocka mám rád a takovéhle role mu prostě sednou a Karen se mi líbí už od Strážců, takže je rozhodně příjemné jí vidět bez modrého nalíčení. Vítejte v džungli si dokáže užít asi každý, jen musí to být bez očekávání, bez jakýchkoliv nároků a hlavně nechte mozek na svačině. (50 %)

• 28.6.2018  07:45

“You’re going to help us start a war. - With who? - Everyone. No rules this time.“ Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Léto začíná a do kin přijíždí Del Toro jako Sicario. Jednička pro mě byla velmi kvalitním thrillerem z prostředí mexických kartelů. Dvojka už z traileru působí jako mnohem akčnější bratříček. Mého oblíbeného Mého oblíbeného Denise Villeneuvea na postu režiséra vyměnili a chybí i Emily Blunt. Vadí to? Nijak zvlášť, nový režisér nám ukazuje jinou vizi thrilleru a pouští se do pokračování příběhu, který funguje skvěle i sám o sobě. Jak už bylo zmíněno, tak Emily Blunt v hlavní roli vypadla a pokračuje se pouze s Benicio Del Torem a Joshem Brolinem. Utáhnou oba příběh? Odpověď je – zcela znamenitě. Terorismus proudí do USA přes Mexiko a je na pár chlapech, aby začali válku s kartely. A to hlavně špinavě a bez zapojení vlády. V tomhle film funguje perfektně. Atmosféra je skvělá, a ač už to nemá feeling jedničky, tak jako akční thriller to rozhodně má co říci, i samo o sobě. Je to tím, že dvě hlavní postavy jsou poutavé a příběh se různě klikatí a není zcela předvídatelný. Dal bych si to ještě jednou? Ano. Takovýchto temných a syrových filmů moc není a pokračování Sicaria splňuje, co slíbil. Pokud má bych nějaká trojka, jako završení ságy, klidně a naopak moc rád jí uvítám. Protože toto pokračování má vše a já si letos poprvé opravdu užil film v kině. Dvojka používá stejný koktejl jako jednička a vychází jí to. Jakmile začně hrát i stejná hudba, mám husí kůži a přeju si pokračování. Takže jedním slovem - skvělé. Pokračování tři roky starého hitu je temné, kruté a nakonec má i stejně rysy jako jednička. Luxusní soundtrack, skvělá kamera, dlouhé scény a atmosféra, která se může krájet. Já jsem spokojen. [Csfd projekce28] (88 %)

• 24.6.2018  15:26

Kolik je potřeba dní k tomu, aby si člověk začal vážit druhých a sebe sama. Bill Murray si to odzkouší na vlastní kůži. Arogantní televizní celebrita přijíždí do města Punysutawney, aby odvysílala svojí letitou reportáž. Ovšem ouha, Bill jako Phil se probouzí do stejného dne. Na budíku je šest hodin a zítřek již neexistuje. Ze začátku to je zvláštní, matoucí pak osvobozující a následují naschvály a pak vlastní deprese. Bill Murray je úžasný. Jeho styl hraní prostě nemá chybu. Háže jeden suchý vtip za druhým a některé scény jsou k popukání. Jakmile se v něm začnou probouzet city k sobě a ke kolegyni, kterou hraje Andie MacDowell. Tak film získává i krásnou romantickou atmosféru. Film mám rád. Líbí se mi jak ze škarohlída a otráveného člověka se stane sympatický a vnímaví muž. U filmu jsem se bavil a samotná zápletka je originální a místy dojemná. (78 %)

• 21.6.2018  23:27

„I know why we're here. A rescue op. Save the dinosaurs from an island that's about to explode. What could go wrong?“ Před pětadvaceti lety měl John Hammond sen. Vytvořit přírodní rezervaci, kam by nejezdili jen pracháči koukat na nové genetické inženýrství. Chtěl senzaci, na kterou se dá šáhnout a kterou by obdivoval celý svět. Uběhlo mnoho let a nás diváky čeká již třetí výlet na Isla Nublar a pátý výlet za dinosaury. Sedím v sále a užívám si skvělou popcornovou jízdu. Je to špatně? Pro člověka, který vyrostl na Jurském parku v roce 1993, byl návrat na ostrov blízko Kostarického pobřeží před třemi lety trošku jako splněný sen. Ano, ten feeling už se nikdy nebude opakovat. A ano Jurský park je jenom jeden. A tak když Jurský svět kráčel ve stopách Parku, tak Fallen Kingdom by mělo jít ve stopách The Lost World . Aspoň mě to smysl dává. Druhá Park, potažmo Svět jsem už nechtěl. Chtěl jsem další výlet s Williamsovou hudbou a Chrisem Prattem za dobrodružstvím, dinosaury a akcí. A mě se to vlastně splnilo. Chris Pratt je opět skvělý a vůbec nezklamal. Začátek je správně napínavý a vůbec by mě nenapadlo, kam bude příběh směřovat. Finále tak pro mě bylo nečekané a i když jsem věděl, že v tom bude čertovina, tak výsledné motivy mě přeci jen překvapily. „Jestli se chcete zapsat do dějin, …pak se nezapisujte na cizí náhrobky.“ Samotné finále s dinosaurem v domě mi přišlo skvělé a hororově pojaté. Možná je to tím, že letošní rok je skvělých filmů jak po šafránu, ale Fallen Kingdom mě bavilo a vlastně mi do celkové série zapadne. Já jsem tedy ve výsledku s příběhem spokojen. Nevím, ale kam chtějí tvůrci to dále směřovat. Ale jistě chci být u toho. PS: Jediné, co můžu tvůrcům vytýkat je zničení mého oblíbeného ostrova. [Dolby Atmos] (85 %)

• 10.6.2018  18:21

Solo – aneb jak Han k Falconovi přišel. Nebudu jako malý fracek řvát, že mu Disney vzal jeho oblíbené bábovičky. Ani lamentovat jako před dvěma lety, kdy jsem psal, že bez Anthonyho Ingrubera do toho nejdu. Já v tomto příběhu za fracka nebudu. Naopak Alden Ehrenreich v roli Hana ano. Měl jsem tušení, že když tak skvěle vyšlo Rogue One (2016), tak jim to štěstí nevydrží dál. Ale po Epizodě VIII jsem už raději nevěřil ničemu. Fakt je, že přetáčky je to nejmenší, co tento film může trápit. Drby o tom, že musel režisér najmout kouče, aby hlavní hvězdu učil hrát. To mi přišlo utažené za vlasy. Když to vidím, tak jsem měl celou dobu z Aldena pocit, že sem zabloudil omylem. Stojí kouká a divák od něj něco chce, jenže on stále stojí... a kouká. Chtít po něm ani mi dopřál ten pocit, jako Harrison Ford nechci. Ale já neměl za celou dobu feeling že tohle je Han. Kdyby on aspoň jednou zdvihl ukazováček. Kdyby aspoň jednou prohlásil něco ve stylu "Move ball." Nic. Jeho křečovitý výraz mu zůstane po celý film. A já mu nežeru, že to je sympatický pašerák. A tak nejsympatičtější herecký výkon je Chewie. Ne to bych lhal, Wood Harrelson hraje dobře. Ale u něj u člověk tak nějak čeká. Emilia Clarke mi před třemi lety zničila oblíbeného Terminátora a teď se snaží zničit Hvězdné války. Prosím páni režiséři, už tuhle herečku neobsazujte. Je to seriálová herečka, ne filmová. Ta osoba netuší jak hrát. Stejně soustředěný výraz jako Alden, a jen čekám, kdy se svlékne a začne křičet "Where is my dragons?!". Jediná scéna, u které jsem se smál, byla, když ve víru bitvy tam s křikem vběhla a hodila granát. To bylo značně k popukání. Ano, tak dlouhý komentář a nedostal jsem se k tomu, proč se mi film nelíbí. Ten film nemá jedinou světlou chvilku. Žádný feeling z toho, že vidím poprvé Sola a Millenium Falcon. A to jsem přátelé beznadějný nostalgik. Ale za celé dvě hodiny mi nenaskočila husí kůže a to jsem u Rogue One jiskřil nadšením a fanouškovsky jsem si ukníkl, když přišel Darth Vader. Tady mě nečekalo zcela nic. Druhá věc, kromě špatných hereckých výkonů (o příběhu ani nemluvme) je postava androida. Omlouvám se, že už si nevzpomenu na jméno. Ale jakmile droid začne hlásat androidí práva na život a práva utlačovaných… To se ve mně už začala vařit voda. Vážně máme zapotřebí cpát do Star Wars, (potažmo do pohádky, když je to Disney) nějakou rovnoprávnost? Proboha proč. No nic. Tomuhle filmu jsem se měl vážně vyhnout obloukem. Ten film nemá se Star Wars nic společného a já se styděl za to, že na to někdy musím koukat. A to bych hádal, rozhodně nebyl tvůrčí záměr. I kdyby tohle nemělo nálepku z předaleké galaxie, tak je to stejný odpad. Nehledě na postavu Dartha Maula, která se objevuje na konci. Vážně bude pokračování? Když nad tím tak přemýšlím, co tam dělá tenhle Sith? Vždyť byl rozpůlen ještě za republiky Obi-wanem Kenobim. Ježiši, ať se jdou tvůrci vycpat! Rád bych napsal, jak jsem zklamaný. Ale vlastně nejsem, já tak nějak tohle očekával. PS: S animovanými Star Wars na mě nechoďte prosím. (29 %)

• 31.5.2018  14:44
    The Ritual (2017)

Tohle se dá snadno zařadit mezi kategorii filmů. Zaprvé – film, u kterého je lepší nečíst obsah a nekoukat na trailer. Zadruhé - film, který má perfektní atmosféru a posledních dvacet minut strašně pokazí. Zatřetí - ano, tady jsem si vzpomněl na Záhadu Blair Witch. Jednoduché, dostal jsem doporučení ve SCORE (tímto pozdravuji a moc děkuji!) a hned jsem se do toho na Netflixu pustil. Parta kamarádů ve Švédské přírodě. Ovšem to by jednoho z nich nesmělo napadnout to vzít zkratkou. Bum, pak už se to s nima veze. Hodina je napínavá jako kšandy a já chrochtám blahem, jaký je to skvělý horor. Nepotřebuje lekačky, nepotřebuje vraždění, nepotřebuje vlastně vůbec nic... Ta atmosféra by se dala krájet. Tak moc hutná a skvělá je. Ovšem konec mi vyskočilo obočí trošku nahoru a ve výsledku jsem z toho rozčarován až zklamán. Kdyby to zůstalo čistě u náznaků a nebylo to pak open-screen, tak bych šel s hodnocením výše. Na druhou stranu když si vzpomenu, jak jsem loni koukal na The Woods (2015) a vyklubal se z toho jeden z nejtrapnějších a nejhorší filmů, co jsem kdy viděl, tak Ritual mě vysloveně bavil. Skvělá atmosféra, jen v konci to ztrácí. Přesto mohu s klidným svědomím doporučit. (60 %)

• 21.5.2018  20:52
    Deadpool 2 (2018)

„Tell me they got that in slow-motion...“ Po delší odmlce jsem si zase vyrazil do kina. Od jedničky jsem nic nečekal a dočkal se docela dobré kvalitní krvavé jízdy plné nekorektního humoru. Od dvojky jsem chtěl více katany, více akce a více keců. Po traileru jsem byl hodně natěšený. A víte co? Mě se to vlastně celé splnilo. Deadpool je opět cool švihák, který je drzý, vulgární a máchá katanou. Příběh? Ani ne prosím. Bourání třetí (nebo čtvrté?) stěny mezi filmem a realitou je téměř v každé scéně a z love story je nyní rodinný film. A opět. Deadpool nekecá. Bavil jsem se? Ano. Byl jsem dojatý? Ne. Mozek jsem nechal v šatně a užil si podívanou plnou hlášek, ne bohužel však všechny mi sedly a našli svojí půdu. Jinak jsem se usmíval a nejvíce mě dostaly pop kulturní odkazy a parodie sebe sama. Mě tohle asi ke štěstí stačí. Vyčítat Deadpoolovi, že už příliš tlačí na pilu, by bylo jako nošení dříví do lesa. Je to dost možná to co jsem od filmu chtěl já. Plus akce, která je dobře natočena a má dobrou kameru. Ačkoliv loňský Logan je nepřekonán, tak přesto je Deadpool super. Logan je prostě král zcela jiného kalibru. Tohle je další nášup nekorektního humoru. Pokud si v něm libujete jako já, nebudete zklamáni. (85 %)

• 5.5.2018  17:19

Přesně kvůli těmto filmů mám nulový vztah k české filmografii. Tenhle film je tak stupidní a hloupý, že vydržet u něj do konce byla chyba. Přitom já si tohle pustil dobrovolně. Jako fanoušek Chinaski jsem chtěl vidět Malátného jinak než u mikrofonu. A víte co? Ten jeho nevěrný doktůrek mi byl absolutně nesympatický. Ono obecně já nemusím filmy o nevěře a tenhle je jí přímo nasáklý a navíc podaný tak, že mi to vadí. Navíc humor bych těžko pohledal a tak skutečně jediné co mě brání dát filmu odpad je přeci jen Michal Malátný a jeho Vakuum a Klára. Přesto nerozumím, proč kromě pitomého scénáře se musí scény opakovat. Nejenže se opakují dialogy, ale i střih a celé dějství. Opakuje, kopírka. Je to vlastně fuk, tenhle film je skutečně české dno. Bez nápadu, humoru, hereckých výkonů i smysluplných dialogů. (15 %)

• 26.4.2018  21:15

„I am Groot. - I am Steve Rogers.“ Deset let čekání a zde to tu máme. Finále jedné dekády. Epické zakončení komiksového univerza, který začal s Iron manem v roce 2008. Pamatuji si to jako včera, když jsem byl s tátou na prvních Avengers v roce 2012. Kdo by řekl, že za šest dlouhých let se kruh uzavře. A mezitím, rozroste do rozměrů devatenácti filmů. Desítky postav a mnoho známých hereckých jmen. Pořád mi uniká, jak to vlastně Marvel udělal. Obsadil skvělé herce, známé herce, a nebo nové herce, kterým dopřál možnost dostat se na výslunní. A teď je to tu. Thanos útočí na Zemi a i když Robert Downey Jr. Alias Iron man poznamenává „You can't park here, buddy. Earth is closed today.“ , stejně válka pokračuje. A to vskutku kolosálně. Postavy umírají a hrdinové trpí. Ano, chtěl jsem konečně temný Marvel, ve kterém bude záležet na každém životu. Dočkal jsem se. Skutečně je potřeba spojit síly, aby se tato ultimátní hrozba zažehnala. Moc nevím, kam chce Marvel směřovat cestu dál, protože takhle mi to přijde jako skvělé ukončení jedné dekády. Ale je mi jasné… Show must go on. Bylo velmi příjemné vidět Strážce Galaxie (Moje oblíbené Marvelovky) a spolu s nimi i celou (skoro) sestavu všech postav Marvel Univerza. Je vidět, že lze udělat blockbuster, popcornovku tak aby bavila, byla dospělá a zároveň vyvolala emoce. Na mě totiž Infinity War po vzoru emocí fungoval skvěle. Smál jsem se skvělým gagům, o které se stará převážně linka Thor a Guardians. Akce, která je parádně sestříhaná a je od začátku do konce. První Marvelovka, pokud nepočítám Strážce, které nemám moc co vyčítat. Konec sic beru trochu jako vztyčený prostředníček. A některé věci jsem si vysnil holt trošku jinak, tak přesto celý film šlape jako jeden dobře promazaný stroj. Takže Infinity war je mokrý sen všech fanoušků a 26. Dubna je svátek pro všechny z nás, kdo tu má alespoň jednoho oblíbeného superhrdinu. Jeden velký a dlouhý potlesk. Fanservis od začátku do konce. Já jsem spokojený a myslím, že bude každý, kdo šel tuhle cestu těch deset let se mnou. Uvidíme se u Avengers 4. [Dolby Atmos] (98 %)

• 17.4.2018  16:23
    Kruh (2002)

Jeden z nejlépe hodnocených hororů. Jeden z nejznámějších hororů, který vytvořil kult na začátku nového tisíciletí. Zaprvé, tohle není horor. Jedná se o thriller s detektivní tématikou se dvěma hororovými scénami. Zadruhé, pořád čekám na ten kultovní film. Na tenhle film jsem se chtěl podívat dlouho, nejspíš jsem čekal mnohem více. Přesto atmosféra funguje od začátku do konce. Naomi Watts to táhle herecky parádně. Rozplétání starého příběhu vám dá smysl až na konci a to už je pro některé postavy příliš pozdě. Obrazovka totiž problikává a dívka s černými vlasy přichází. Příběh, ve kterém neustále prší, televize bliká, kruh svítí a temná minulost vystupuje na povrch. Hádám, že japonský originál v tomhle půjde ještě dál. Americké verzi něco scházelo. Neustále mi to připomínalo některé sci-fi rádoby horory, které se honí za vlastním ocasem. Já si budu pamatovat krásnou Naomi, kazetu a hlavně zajímavý konec. Jsem zvědavý, kdy se dostanu k pokračování. (70 %)

• 17.4.2018  16:07

Ze začátku by mě vážně nenapadlo, že se bude jednat o herní automaty. A hle, Disney přináší animovaný film z prostředí starších videoher. Ralph je sympaťák a touží po přátelích a uznání. Není divu, že jako hlavní záporák své videohry se mu toto moc nedostává. Nezbývá mu než opustit svojí hru a vydat se hledat jinou pšenku. I když je Raubíř Ralf originální, tak mě přesto bavil tak napůl. Humor na mě moc nefungoval a užíval jsem si nápady, jakými film oplývá. Příběh jako takový má nápad, ale nijak mě více nezasáhl, abych ho více prožíval. Před týdnem, co jsem psal o novém filmu Ready Player One, tak se mi právě líbilo zasazení do prostředí videoher. Tady to bylo prakticky to jediné, co mě překvapilo. V porovnání s jinými filmy od Disney nebo Pixaru mě tohle bavilo mnohem méně. Přesto jsem se místy bavil. (50 %)

• 17.4.2018  15:56
    Ratatouille (2007)

Další animovaný film od Pixaru, který jsem vynechal. Chyba. Ratatouille je chutný, zábavný a příběh má grády. Možná ne tak dobrý jako Hledá se Nemo nebo Toy Story, přesto ale velmi zábavný. Pixar animované filmy umí a tak hodnotit opět kvalitu animace je zbytečné. Nejvíce se zaměřuji na příběh a tak je myšák Remy velmi sympatickou postavou. Když se dostává do Paříže, aby si splnil svůj velký sen, a to stát se kuchařem, tak se skamarádí s člověkem. Oba jsou k sobě nejdříve nedůvěřivý, ale cestu si k sobě najdou. Ratatouille tak opět spojuje sympatické charaktery do emotivního příběhu o přátelství a důvěře. Jo, mě to bavilo. Po sýru a kuchařství, dobře vypečený animák. (80 %)

• 28.3.2018  23:32

„First to the Key! - First to the Egg!“ Jedním slovem – boží! Ready Player One byl můj hon na Velikonoční vejce. Obrovské množství easter eggů, u čísla čtyřicet sedm jsem přestal počítat. Jako fanouška videoher mi film mluví z duše. Prostě a jednoduše. Příběh chlapce, který uprostřed OASIS, (virtuální reality, doslova!) hledá klíče k největší hádance moderní doby. Mezitím potká Master Chiefa, Borderlands, střílí z Lanceru, skamarádí se s Tronem a projede v DeLoreanu. No zkrátka film, který cílí na popkulturu jako prase. Chápu, pro člověka, který tohle nezná, nebo v tom nevidí význam, ztrácí tenhle film největší kouzlo. Ostatní se baví. Příběh je jednoduchý, máme tu tři až pět přátel co hledají ve videoherním světě spásu. A ohrožuje je velká temná korporace. Kde už jsem to jen viděl? / Film má krásnou vizuální stránku i hudbu. Poprvé v tomto roce mě film v kině neskutečně bavil a já si ho moc užil. Také mám doslova pocit, jako by mi film mluvil z duše. Jako by pak Steven Spielberg točil film přímo pro mě. Od roku 1993 nevídané že? Každopádně i po nášupu odkazů jsem si na konci zasteskl, že jich mohlo být přeci jen více. Holt těžké je se zavděčit. Herecky film moc výrazný není, i když jsou herci jakž takž dobrý. Jak už poznamenala moje drahá polovička – jejich herní avataři mají více charisma než oni. Což je asi fakt. Světlou výjimkou je Ben Mendelsohn a jeho ředitel Krennic… Teda pardon, ten ne. Přesto mohu film vřele doporučit. A nemyslím, že musíte být nadšenci do videoher, aby se vám líbit, tak jako mně. [Csfd projekce27] (90 %)

• 24.3.2018  20:00

Už předtím než jsem vešel do sálu, tak jsem byl přesvědčený, že tohle vidět nemusím. Tedy vlastně musím, protože za měsíc jde do kin Avengers: Infinity War a já bych měl rád ucelený příběh. Na druhou stranu ano, Black Panthera beru jako nezajímavého superhrdinu a tudíž je pro mě samostatný film zbytečný. Taky jsem si přál, aby tam byl tedy aspoň jeden jiný marvelovský superhrdina. Proč by ne? Když Hulk hostuje u Thora a Hawkeye u Iron mana. Bohužel jsem se jen dočkal Martina Freemana alias I'm going on an adventure! Každopádně, film mě skutečně nebavil. Příběh mi přišel prokouknutelný, natahovaný a nudný obecně. Akční scény byly vlastně dvě, což u Marvel komiksovky bych nečekal. A když už jsme u toho, tak nebyly nějak fajnově nasnímaný ani sestříhaný. Vtip na mě taky nefungoval, spíše odrazoval. Takže suma sumárum, jsem dostal nejslabší Marvel, co jsem viděl. A pozor, říkám já, který dělí na velmi dobré marvelovky a jenom dobré. Black Panther je pro mě Wonder Woman (2017) Marvelu. Tedy uzavřená komunita daleko od všeho. Přesto vše zachrání jeden nesmrtelný Amazo... Tedy vlastně Panther. Těším se na Avengers 3 a tohle vidět znovu nemusím. (42 %)

• 24.3.2018  19:40

"Dobrý den, doktore Holube. Jedete letos zase do Afriky? - Doma bude! Už se narajzoval dost." Jako milovník her Járy Cimrmana jsem si nemohl nechat ujít hraný životopis od tvůrců Smoljak a Svěrák. Dílo je to asi všeříkající. Od narození, přes pubertu až poslední vidění Járy. Bavil jsem se, někdy i smál, ale stále preferuji samotné hry. Přeci jen zas tolik humoru to v sobě nemá. I když některé scény se Smoljakovi povedly. "Největším světovým spisovatelem, vynálezcem, malířem, fyzikem, lyžařem a filozofem za posledních sto let byl český velikán Jára Cimrman! Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat...“ (60 %)

• 18.3.2018  17:55
    Psaní do nebe (divadelní záznam) (2017)

"Po prvním představení v roce 1967 jsem manželce řekl, že příště bude ten Akt už lepší, protože už nebudeme tak nervózní. - Neblázni, vy to chcete hrát ještě jednou?" Miluju humor S&S a na psaní do Nebe jsem se velmi těšil. Čekal jsem sestřih nejlepších scének z divadla Járy Cimrmana a taky jsem se dočkal. Zdeněk Svěrák čte dopis svému kamarádovi, který v roce 2010 odešel. Přestože je to zpověď někdy hodně upřímná, stále je to Cimrman, tak jak ho známe a tak jak ho milujeme. Při scénkách se stále směji a Zdeněk to umí stále podat velmi humorně a vkusně. Je neuvěřitelné, kolik cesty už Cimrmanologové ušli. Celých 50.let a stále hrají a stále mají vyprodáno. Moc jim to přeji a doufám ještě v mnoho repríz mých oblíbených her. Psaní do nebe je krásné, vtipné, upřímné a pietní. Tleskám ve stoje. (90 %)

• 14.3.2018  22:09
    Tomb Raider (2018)

Díky Čsfd za jednu z nejlepších projekcí vůbec! Musím říct, že jakkoliv skeptický jsem byl, tak tenhle TR mi obavy rozptýlil docela snadno a rychle. Letadlo u vodopádu - check. Padák - check. Větev zapíchlá v boku - check. Myslím, že tvůrci mohli více tlačit na pilu a pokud si dobře vzpomínám na videoherní Tomb Raider z roku 2013, tak by tam klidně mohli dát i ten pokus o "rape". Není to myšleno nijak zle, ale zatímco hra je 18+, tak film s ratingem pro 13tileté bude jistě šokovat míň. Ale návaznosti a easter eggy na hru chválím i když se mi spíše páčilo její pokračování, které vyšlo o dva roky později. Hned v začátku šlape film pěkně na plyn a vlastně se toho ani nevzdá u konce. Alicia je velmi pěkná a jako Lara mi sedí. A to i přesto, že nemá hranatá prsa. Naopak se do role vžila a její hraní je přesvědčivé a snáze uvěřitelné. Závod v Londýně je díky soundtracku navíc pěkně dynamický. Během filmu mě nic nerušilo ani jsem nepostřehl nějaké iritující elementy. Leda, že je příběh předvídatelný a jakmile se na ostrově objeví Mark Hamill… Teda pardon ten ne. A finále samozřejmě musí lákat na další sérii. Holt je taková doba. Ale novému Tomb Raiderovi to přeju. Přeju, aby vydělal a točilo se dál. Zatímco Warcraft se povedl, ale nepřekvapil a Assassin’s Creed, který byl tak moc ambiciózní, že byl spíše k pláči. Tak nová Lara konečně dokazuje, že filmy podle her mají nějakou naději. Já jsem hrál první TR někdy v šesti letech a dodnes na to hezky vzpomínám. Rozhodně je tohle jeden z nejlepších videoherních adaptací. Skvělá vizualizace, dobrodružný příběh, výborný soundtrack a oscarová herečka v hlavní roli. Nečekal jsem nic a dostal zatím nejlepší projekci v tomhle roce. [Imax 3D][Csfd projekce26] (88 %)

• 14.3.2018  11:31

Na mojí výroční 25tou čsfd projekci jsem doufal v opravdovou pecku. A od Death Wish jsem si tajně přál, aby byla přesně tím, čím pátá Die Hard není. Pořádný thriller s hláškujícím Brucem Willisem a jeho nas****m obličejem. Vlastně jsem nečekal, že by Eli Roth z toho udělal komediální frašku. Navíc po Death Sentence (2007) od Wana jsem čekal, že náš čeká tvrdé a nekompromisní akční drama. No a to vlastně taky ne. Příběh začíná a vlastně hned po chvíli se stane to, o čem každý ví, pokud viděl trailer. Tady to ještě režisér myslí vážně a také to tak působí. Pak nastupuje hláškující strejda Willis, který nezestárl ani o den! Kapuci, nic neví o střelných zbraních a jde se zkoušet do kontejneru. Pak začíná to, co mě překvapilo. Prostě a jednoduše to začíná být mnohdy velmi odlehčené. Někdy i ze zcela nepochopitelných důvodů. Gore se samozřejmě taky dočkáme, takže nechybí nějaká ta krev a mozky. Já nevím, film mě vcelku bavil, ale v žádným případě si ho nechci pustit znovu. Vlastně mi z hlavy po týdnů pomalu vyprchává. Je to dobře u akčního filmu s Brucem Willisem? Asi ne. Bylo by to dobře u thrilleru s Brucem s Willisem? To rozhodně ne. Ale u napůl komediálního a akčního výplachu to vzal čert. [Csfd projekce25] (68 %)

• 14.3.2018  11:15
    Tvář vody (2017)

Oscarový film 2017. Na Shape of Water jsem se velmi těšil. Del Torovu tvorbu mám rád. Ovšem velmi chápu rozporuplné pocity u tohoto filmu. Nejprve jsem si myslel, že to je pouze nedoceněný film. Teď po týdnu to spíš vnímám tak, že je to jednoduše Del Torova guilty pleasure. Natočit prequel Abea Sapiena z Hellboye. Teda chci říct, natočit romantický příběh o dívce a monstru (Které vypadá jako Abe). Hned úvodní scéna mě překvapila svojí otevřenou sexuální výrazností. Pokud se nepletu, tak na to Guillermo nikdy nebyl. Možná se pletu, ale řešit styk ryby a ženy si mohl odpustit. K filmu jako takovému. Líbila se mi atmosféra a příběh na mě fungoval. Dvě hodiny utekly jako voda a i když mi bylo jasné, jak se to bude vyvíjet, nebo končit, tak přesto jsem se bavil. Hudebně si myslím velmi pěkné, a co nejvíce potěší, jsou kostýmy a výprava. Ta je vážně parádní a proto se přesuneme do Ameriky v období Studené války ani neřeknete švec. Herecky vyniká především Michael Shannon, který takovéto role zvládá naprosto s přehledem. Nakonec by to nebyl ani Del Toro, kdyby nechyběla nějaká ta gore scéna. Překvapivě mě nezklamal. Naštěstí to nebylo tak strašné. Depresivní a kruté jako Faunův labyrint (2006) to není. Naopak jak už jsem psal, příběh na mě fungoval dobře. I když se našly některé momenty, při kterých mi povyskočilo obočí. (80 %)

• 10.3.2018  15:21

Chtěl jsem jít do kina, pak jsem chtěl koukat doma. Obojí se mi nepovedlo. Já totiž prostě miluju Hledá se Nemo (2003). Nakonec teď po dvou letech se k tomu konečně dostávám. Plný obav ze všech recenzí a reakcí, že pokračování od Disney a Pixaru mi nemůže dát to, co hledám. Návrat do oceánu by měl být super, příjemný, vtipný, smutný a roztomilý. Bez jakýkoliv očekávání spouštím bluray a hned v úvodní chvíli jsem zaskočen. On je tam Marlin! Měl jsem celou dobu za to, že se to bude týkat jenom Dory a že Marlin pokud se mihne, tak to bude zázrak. Pixar/Disney ale tuší, co já chci a proto je příběh plnohodnotným pokračováním téměř patnáct let staré animované klasiky. Na jednu stranu tleskám studiu, že se vrací po třinácti letech k filmu, který mám tak rád. Na druhou stranu se sám sebe ptám. "Proč jim to trvalo tak dlouho?" Návrat do oceánu je skvělý. Bavil jsem se, smál jsem se, byl jsem dojatý. Prostě všechno, co má plnit animovaný film, tak tento splňuje. Další plus je, že to nadabovali stejní herci, jako Hledá se Nemo. (Prostě opět skvělý Trojan a další oblíbený čeští herci) Jedinou vadou na kráse je snad příliš pohádkový a (ne)uvěřitelný příběh s dodávkou a natahování konce. Pak je trošku dráždivé, když se ozve hlas Ebena. (Přestože v originále je parádní Sigourney Weaver) Musím pochválit nové charaktery. Především chobotnice Hank má skvělou animaci. No, já jsem byl vskutku spokojený. Jistě si Dory a její paměť pustím někdy znovu. A pokud nás někdy čeká třeba „Hledá se Marlin“, tak já se skutečně zlobit nebudu. Jen ať to není za dalších deset let. (88 %)

• 10.3.2018  15:06
    Na vlásku (2010)

Lepší než Coco (2017), horší než Moana (2016). Přesto docela vychytaný animák. Pobaví se u něj jak dospělí, tak i mladší publikum. Nebo obráceně? Nevím, ale postavy jsou sympatické a příběh odsýpá. Bavila mě jak princezna, tak i chameleon i kůň s nosem věčně u země. Písní jsem tam moc nezaznamenal, takže bych neřekl, že jde přímo o muzikál. Ale jako animovaná pohádka to jistě nijak neurazí. Naopak mě to docela bavilo. Od začátku do konce, což u dalších animovaných filmů z poslední doby říct nemůžu. Do tohodle bych klidně šel znovu. Zatímco u Moany je luxusní hudba i dabing The Rocka, tak tady hraje prim příběh. (80 %)

• 28.2.2018  17:49

"Es-capé! Kdyby tam tak napsali východ..." Pamatuji si to jako včera, když jsem na to šel do kina na Flóru. Hustý na tom je, že i po patnácti letech mě tenhle film prostě baví. Příběh Marlina jak hledá svého syna přes celý oceán je prostě nezapomenutelný, dojemný a zatraceně super. Film baví i po desátém (minimálně) zhlédnutí a vtipy stále neomrzeli. Animace je strašně pěkná a ten film nezestárl vůbec o nic. Dory je stále rozkošná a její hlášky stále baví. "My jsme pěknej bručoun!" Jedna z výhod Hledá se Nemo je, že má skvělé zasazení. Oceán je pěkný a vymyslet příběh tady nedá moc práce. Jednoduchý a stejně funguje. Další věc, co hraje k dobru je, že vám to prostě brnká na city, ať už chcete nebo ne. A do třetice je tu Trojan. Ač dabing nijak nemusím, tak Hledá se Nemo má tak dokonalý český dabing, že pokaždé se k němu rád vracím. Ivan Trojan jako Marlin je zkrátka k sežrání a je to jeden z mnoha důvodů, proč je tenhle animák tak moc super. Tady prostě není moc, co vyčítat. Ten film funguje jako dětské hodinky s přesností na vteřinu. Humor, který tu je má málokterý animovaný film. Hledá se Nemo je jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. Hawk! (95 %)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32