Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek a plemene Canis lupus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 10.6.2018  18:21

Solo – aneb jak Han k Falconovi přišel. Nebudu jako malý fracek řvát, že mu Disney vzal jeho oblíbené bábovičky. Ani lamentovat jako před dvěma lety, kdy jsem psal, že bez Anthonyho Ingrubera do toho nejdu. Já v tomto příběhu za fracka nebudu. Naopak Alden Ehrenreich v roli Hana ano. Měl jsem tušení, že když tak skvěle vyšlo Rogue One (2016), tak jim to štěstí nevydrží dál. Ale po Epizodě VIII jsem už raději nevěřil ničemu. Fakt je, že přetáčky je to nejmenší, co tento film může trápit. Drby o tom, že musel režisér najmout kouče, aby hlavní hvězdu učil hrát. To mi přišlo utažené za vlasy. Když to vidím, tak jsem měl celou dobu z Aldena pocit, že sem zabloudil omylem. Stojí kouká a divák od něj něco chce, jenže on stále stojí... a kouká. Chtít po něm ani mi dopřál ten pocit, jako Harrison Ford nechci. Ale já neměl za celou dobu feeling že tohle je Han. Kdyby on aspoň jednou zdvihl ukazováček. Kdyby aspoň jednou prohlásil něco ve stylu "Move ball." Nic. Jeho křečovitý výraz mu zůstane po celý film. A já mu nežeru, že to je sympatický pašerák. A tak nejsympatičtější herecký výkon je Chewie. Ne to bych lhal, Wood Harrelson hraje dobře. Ale u něj u člověk tak nějak čeká. Emilia Clarke mi před třemi lety zničila oblíbeného Terminátora a teď se snaží zničit Hvězdné války. Prosím páni režiséři, už tuhle herečku neobsazujte. Je to seriálová herečka, ne filmová. Ta osoba netuší jak hrát. Stejně soustředěný výraz jako Alden, a jen čekám, kdy se svlékne a začne křičet "Where is my dragons?!". Jediná scéna, u které jsem se smál, byla, když ve víru bitvy tam s křikem vběhla a hodila granát. To bylo značně k popukání. Ano, tak dlouhý komentář a nedostal jsem se k tomu, proč se mi film nelíbí. Ten film nemá jedinou světlou chvilku. Žádný feeling z toho, že vidím poprvé Sola a Millenium Falcon. A to jsem přátelé beznadějný nostalgik. Ale za celé dvě hodiny mi nenaskočila husí kůže a to jsem u Rogue One jiskřil nadšením a fanouškovsky jsem si ukníkl, když přišel Darth Vader. Tady mě nečekalo zcela nic. Druhá věc, kromě špatných hereckých výkonů (o příběhu ani nemluvme) je postava androida. Omlouvám se, že už si nevzpomenu na jméno. Ale jakmile droid začne hlásat androidí práva na život a práva utlačovaných… To se ve mně už začala vařit voda. Vážně máme zapotřebí cpát do Star Wars, (potažmo do pohádky, když je to Disney) nějakou rovnoprávnost? Proboha proč. No nic. Tomuhle filmu jsem se měl vážně vyhnout obloukem. Ten film nemá se Star Wars nic společného a já se styděl za to, že na to někdy musím koukat. A to bych hádal, rozhodně nebyl tvůrčí záměr. I kdyby tohle nemělo nálepku z předaleké galaxie, tak je to stejný odpad. Nehledě na postavu Dartha Maula, která se objevuje na konci. Vážně bude pokračování? Když nad tím tak přemýšlím, co tam dělá tenhle Sith? Vždyť byl rozpůlen ještě za republiky Obi-wanem Kenobim. Ježiši, ať se jdou tvůrci vycpat! Rád bych napsal, jak jsem zklamaný. Ale vlastně nejsem, já tak nějak tohle očekával. PS: S animovanými Star Wars na mě nechoďte prosím. (29 %)

• 31.5.2018  14:44
    The Ritual (2017)

Tohle se dá snadno zařadit mezi kategorii filmů. Zaprvé – film, u kterého je lepší nečíst obsah a nekoukat na trailer. Zadruhé - film, který má perfektní atmosféru a posledních dvacet minut strašně pokazí. Zatřetí - ano, tady jsem si vzpomněl na Záhadu Blair Witch. Jednoduché, dostal jsem doporučení ve SCORE (tímto pozdravuji a moc děkuji!) a hned jsem se do toho na Netflixu pustil. Parta kamarádů ve Švédské přírodě. Ovšem to by jednoho z nich nesmělo napadnout to vzít zkratkou. Bum, pak už se to s nima veze. Hodina je napínavá jako kšandy a já chrochtám blahem, jaký je to skvělý horor. Nepotřebuje lekačky, nepotřebuje vraždění, nepotřebuje vlastně vůbec nic... Ta atmosféra by se dala krájet. Tak moc hutná a skvělá je. Ovšem konec mi vyskočilo obočí trošku nahoru a ve výsledku jsem z toho rozčarován až zklamán. Kdyby to zůstalo čistě u náznaků a nebylo to pak open-screen, tak bych šel s hodnocením výše. Na druhou stranu když si vzpomenu, jak jsem loni koukal na The Woods (2015) a vyklubal se z toho jeden z nejtrapnějších a nejhorší filmů, co jsem kdy viděl, tak Ritual mě vysloveně bavil. Skvělá atmosféra, jen v konci to ztrácí. Přesto mohu s klidným svědomím doporučit. (70 %)

• 21.5.2018  20:52
    Deadpool 2 (2018)

„Tell me they got that in slow-motion...“ Po delší odmlce jsem si zase vyrazil do kina. Od jedničky jsem nic nečekal a dočkal se docela dobré kvalitní krvavé jízdy plné nekorektního humoru. Od dvojky jsem chtěl více katany, více akce a více keců. Po traileru jsem byl hodně natěšený. A víte co? Mě se to vlastně celé splnilo. Deadpool je opět cool švihák, který je drzý, vulgární a máchá katanou. Příběh? Ani ne prosím. Bourání třetí (nebo čtvrté?) stěny mezi filmem a realitou je téměř v každé scéně a z love story je nyní rodinný film. A opět. Deadpool nekecá. Bavil jsem se? Ano. Byl jsem dojatý? Ne. Mozek jsem nechal v šatně a užil si podívanou plnou hlášek, ne bohužel však všechny mi sedly a našli svojí půdu. Jinak jsem se usmíval a nejvíce mě dostaly pop kulturní odkazy a parodie sebe sama. Mě tohle asi ke štěstí stačí. Vyčítat Deadpoolovi, že už příliš tlačí na pilu, by bylo jako nošení dříví do lesa. Je to dost možná to co jsem od filmu chtěl já. Plus akce, která je dobře natočena a má dobrou kameru. Ačkoliv loňský Logan je nepřekonán, tak přesto je Deadpool super. Logan je prostě král zcela jiného kalibru. Tohle je další nášup nekorektního humoru. Pokud si v něm libujete jako já, nebudete zklamáni. (85 %)

• 5.5.2018  17:19

Přesně kvůli těmto filmů mám nulový vztah k české filmografii. Tenhle film je tak stupidní a hloupý, že vydržet u něj do konce byla chyba. Přitom já si tohle pustil dobrovolně. Jako fanoušek Chinaski jsem chtěl vidět Malátného jinak než u mikrofonu. A víte co? Ten jeho nevěrný doktůrek mi byl absolutně nesympatický. Ono obecně já nemusím filmy o nevěře a tenhle je jí přímo nasáklý a navíc podaný tak, že mi to vadí. Navíc humor bych těžko pohledal a tak skutečně jediné co mě brání dát filmu odpad je přeci jen Michal Malátný a jeho Vakuum a Klára. Přesto nerozumím, proč kromě pitomého scénáře se musí scény opakovat. Nejenže se opakují dialogy, ale i střih a celé dějství. Opakuje, kopírka. Je to vlastně fuk, tenhle film je skutečně české dno. Bez nápadu, humoru, hereckých výkonů i smysluplných dialogů. (15 %)

• 26.4.2018  21:15

„I am Groot. - I am Steve Rogers.“ Deset let čekání a zde to tu máme. Finále jedné dekády. Epické zakončení komiksového univerza, který začal s Iron manem v roce 2008. Pamatuji si to jako včera, když jsem byl s tátou na prvních Avengers v roce 2012. Kdo by řekl, že za šest dlouhých let se kruh uzavře. A mezitím, rozroste do rozměrů devatenácti filmů. Desítky postav a mnoho známých hereckých jmen. Pořád mi uniká, jak to vlastně Marvel udělal. Obsadil skvělé herce, známé herce, a nebo nové herce, kterým dopřál možnost dostat se na výslunní. A teď je to tu. Thanos útočí na Zemi a i když Robert Downey Jr. Alias Iron man poznamenává „You can't park here, buddy. Earth is closed today.“, stejně válka pokračuje. A to vskutku kolosálně. Postavy umírají a hrdinové trpí. Ano, chtěl jsem konečně temný Marvel, ve kterém bude záležet na každém životu. Dočkal jsem se. Skutečně je potřeba spojit síly, aby se tato ultimátní hrozba zažehnala. Moc nevím, kam chce Marvel směřovat cestu dál, protože takhle mi to přijde jako skvělé ukončení jedné dekády. Ale je mi jasné… Show must go on. Bylo velmi příjemné vidět Strážce Galaxie (Moje oblíbené Marvelovky) a spolu s nimi i celou (skoro) sestavu všech postav Marvel Univerza. Je vidět, že lze udělat blockbuster, popcornovku tak aby bavila, byla dospělá a zároveň vyvolala emoce. Na mě totiž Infinity War po vzoru emocí fungoval skvěle. Smál jsem se skvělým gagům, o které se stará převážně linka Thor a Guardians. Akce, která je parádně sestříhaná a je od začátku do konce. První Marvelovka, pokud nepočítám Strážce, které nemám moc co vyčítat. Konec sic beru trochu jako vztyčený prostředníček. A některé věci jsem si vysnil holt trošku jinak, tak přesto celý film šlape jako jeden dobře promazaný stroj. Takže Infinity war je mokrý sen všech fanoušků a 26. Dubna je svátek pro všechny z nás, kdo tu má alespoň jednoho oblíbeného superhrdinu. Jeden velký a dlouhý potlesk. Fanservis od začátku do konce. Já jsem spokojený a myslím, že bude každý, kdo šel tuhle cestu těch deset let se mnou. Uvidíme se u Avengers 4. [Dolby Atmos] (98 %)

• 17.4.2018  16:23
    Kruh (2002)

Jeden z nejlépe hodnocených hororů. Jeden z nejznámějších hororů, který vytvořil kult na začátku nového tisíciletí. Zaprvé, tohle není horor. Jedná se o thriller s detektivní tématikou se dvěma hororovými scénami. Zadruhé, pořád čekám na ten kultovní film. Na tenhle film jsem se chtěl podívat dlouho, nejspíš jsem čekal mnohem více. Přesto atmosféra funguje od začátku do konce. Naomi Watts to táhle herecky parádně. Rozplétání starého příběhu vám dá smysl až na konci a to už je pro některé postavy příliš pozdě. Obrazovka totiž problikává a dívka s černými vlasy přichází. Příběh, ve kterém neustále prší, televize bliká, kruh svítí a temná minulost vystupuje na povrch. Hádám, že japonský originál v tomhle půjde ještě dál. Americké verzi něco scházelo. Neustále mi to připomínalo některé sci-fi rádoby horory, které se honí za vlastním ocasem. Já si budu pamatovat krásnou Naomi, kazetu a hlavně zajímavý konec. Jsem zvědavý, kdy se dostanu k pokračování. (70 %)

• 17.4.2018  16:07

Ze začátku by mě vážně nenapadlo, že se bude jednat o herní automaty. A hle, Disney přináší animovaný film z prostředí starších videoher. Ralph je sympaťák a touží po přátelích a uznání. Není divu, že jako hlavní záporák své videohry se mu toto moc nedostává. Nezbývá mu než opustit svojí hru a vydat se hledat jinou pšenku. I když je Raubíř Ralf originální, tak mě přesto bavil tak napůl. Humor na mě moc nefungoval a užíval jsem si nápady, jakými film oplývá. Příběh jako takový má nápad, ale nijak mě více nezasáhl, abych ho více prožíval. Před týdnem, co jsem psal o novém filmu Ready Player One, tak se mi právě líbilo zasazení do prostředí videoher. Tady to bylo prakticky to jediné, co mě překvapilo. V porovnání s jinými filmy od Disney nebo Pixaru mě tohle bavilo mnohem méně. Přesto jsem se místy bavil. (50 %)

• 17.4.2018  15:56
    Ratatouille (2007)

Další animovaný film od Pixaru, který jsem vynechal. Chyba. Ratatouille je chutný, zábavný a příběh má grády. Možná ne tak dobrý jako Hledá se Nemo nebo Toy Story, přesto ale velmi zábavný. Pixar animované filmy umí a tak hodnotit opět kvalitu animace je zbytečné. Nejvíce se zaměřuji na příběh a tak je myšák Remy velmi sympatickou postavou. Když se dostává do Paříže, aby si splnil svůj velký sen, a to stát se kuchařem, tak se skamarádí s člověkem. Oba jsou k sobě nejdříve nedůvěřivý, ale cestu si k sobě najdou. Ratatouille tak opět spojuje sympatické charaktery do emotivního příběhu o přátelství a důvěře. Jo, mě to bavilo. Po sýru a kuchařství, dobře vypečený animák. (80 %)

• 28.3.2018  23:32

„First to the Key! - First to the Egg!“ Jedním slovem – boží! Ready Player One byl můj hon na Velikonoční vejce. Obrovské množství easter eggů, u čísla čtyřicet sedm jsem přestal počítat. Jako fanouška videoher mi film mluví z duše. Prostě a jednoduše. Příběh chlapce, který uprostřed OASIS, (virtuální reality, doslova!) hledá klíče k největší hádance moderní doby. Mezitím potká Master Chiefa, Borderlands, střílí z Lanceru, skamarádí se s Tronem a projede v DeLoreanu. No zkrátka film, který cílí na popkulturu jako prase. Chápu, pro člověka, který tohle nezná, nebo v tom nevidí význam, ztrácí tenhle film největší kouzlo. Ostatní se baví. Příběh je jednoduchý, máme tu tři až pět přátel co hledají ve videoherním světě spásu. A ohrožuje je velká temná korporace. Kde už jsem to jen viděl? / Film má krásnou vizuální stránku i hudbu. Poprvé v tomto roce mě film v kině neskutečně bavil a já si ho moc užil. Také mám doslova pocit, jako by mi film mluvil z duše. Jako by pak Steven Spielberg točil film přímo pro mě. Od roku 1993 nevídané že? Každopádně i po nášupu odkazů jsem si na konci zasteskl, že jich mohlo být přeci jen více. Holt těžké je se zavděčit. Herecky film moc výrazný není, i když jsou herci jakž takž dobrý. Jak už poznamenala moje drahá polovička – jejich herní avataři mají více charisma než oni. Což je asi fakt. Světlou výjimkou je Ben Mendelsohn a jeho ředitel Krennic… Teda pardon, ten ne. Přesto mohu film vřele doporučit. A nemyslím, že musíte být nadšenci do videoher, aby se vám líbit, tak jako mně. [Csfd projekce27] (90 %)

• 24.3.2018  20:00

Už předtím než jsem vešel do sálu, tak jsem byl přesvědčený, že tohle vidět nemusím. Tedy vlastně musím, protože za měsíc jde do kin Avengers: Infinity War a já bych měl rád ucelený příběh. Na druhou stranu ano, Black Panthera beru jako nezajímavého superhrdinu a tudíž je pro mě samostatný film zbytečný. Taky jsem si přál, aby tam byl tedy aspoň jeden jiný marvelovský superhrdina. Proč by ne? Když Hulk hostuje u Thora a Hawkeye u Iron mana. Bohužel jsem se jen dočkal Martina Freemana alias I'm going on an adventure! Každopádně, film mě skutečně nebavil. Příběh mi přišel prokouknutelný, natahovaný a nudný obecně. Akční scény byly vlastně dvě, což u Marvel komiksovky bych nečekal. A když už jsme u toho, tak nebyly nějak fajnově nasnímaný ani sestříhaný. Vtip na mě taky nefungoval, spíše odrazoval. Takže suma sumárum, jsem dostal nejslabší Marvel, co jsem viděl. A pozor, říkám já, který dělí na velmi dobré marvelovky a jenom dobré. Black Panther je pro mě Wonder Woman (2017) Marvelu. Tedy uzavřená komunita daleko od všeho. Přesto vše zachrání jeden nesmrtelný Amazo... Tedy vlastně Panther. Těším se na Avengers 3 a tohle vidět znovu nemusím. (42 %)

• 24.3.2018  19:40

"Dobrý den, doktore Holube. Jedete letos zase do Afriky? - Doma bude! Už se narajzoval dost." Jako milovník her Járy Cimrmana jsem si nemohl nechat ujít hraný životopis od tvůrců Smoljak a Svěrák. Dílo je to asi všeříkající. Od narození, přes pubertu až poslední vidění Járy. Bavil jsem se, někdy i smál, ale stále preferuji samotné hry. Přeci jen zas tolik humoru to v sobě nemá. I když některé scény se Smoljakovi povedly. "Největším světovým spisovatelem, vynálezcem, malířem, fyzikem, lyžařem a filozofem za posledních sto let byl český velikán Jára Cimrman! Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat...“ (60 %)

• 18.3.2018  17:55
    Psaní do nebe (divadelní záznam) (2017)

"Po prvním představení v roce 1967 jsem manželce řekl, že příště bude ten Akt už lepší, protože už nebudeme tak nervózní. - Neblázni, vy to chcete hrát ještě jednou?" Miluju humor S&S a na psaní do Nebe jsem se velmi těšil. Čekal jsem sestřih nejlepších scének z divadla Járy Cimrmana a taky jsem se dočkal. Zdeněk Svěrák čte dopis svému kamarádovi, který v roce 2010 odešel. Přestože je to zpověď někdy hodně upřímná, stále je to Cimrman, tak jak ho známe a tak jak ho milujeme. Při scénkách se stále směji a Zdeněk to umí stále podat velmi humorně a vkusně. Je neuvěřitelné, kolik cesty už Cimrmanologové ušli. Celých 50.let a stále hrají a stále mají vyprodáno. Moc jim to přeji a doufám ještě v mnoho repríz mých oblíbených her. Psaní do nebe je krásné, vtipné, upřímné a pietní. Tleskám ve stoje. (90 %)

• 14.3.2018  22:09
    Tomb Raider (2018)

Díky Čsfd za jednu z nejlepších projekcí vůbec! Musím říct, že jakkoliv skeptický jsem byl, tak tenhle TR mi obavy rozptýlil docela snadno a rychle. Letadlo u vodopádu - check. Padák - check. Větev zapíchlá v boku - check. Myslím, že tvůrci mohli více tlačit na pilu a pokud si dobře vzpomínám na videoherní Tomb Raider z roku 2013, tak by tam klidně mohli dát i ten pokus o "rape". Není to myšleno nijak zle, ale zatímco hra je 18+, tak film s ratingem pro 13tileté bude jistě šokovat míň. Ale návaznosti a easter eggy na hru chválím i když se mi spíše páčilo její pokračování, které vyšlo o dva roky později. Hned v začátku šlape film pěkně na plyn a vlastně se toho ani nevzdá u konce. Alicia je velmi pěkná a jako Lara mi sedí. A to i přesto, že nemá hranatá prsa. Naopak se do role vžila a její hraní je přesvědčivé a snáze uvěřitelné. Závod v Londýně je díky soundtracku navíc pěkně dynamický. Během filmu mě nic nerušilo ani jsem nepostřehl nějaké iritující elementy. Leda, že je příběh předvídatelný a jakmile se na ostrově objeví Mark Hamill… Teda pardon ten ne. A finále samozřejmě musí lákat na další sérii. Holt je taková doba. Ale novému Tomb Raiderovi to přeju. Přeju, aby vydělal a točilo se dál. Zatímco Warcraft se povedl, ale nepřekvapil a Assassin’s Creed, který byl tak moc ambiciózní, že byl spíše k pláči. Tak nová Lara konečně dokazuje, že filmy podle her mají nějakou naději. Já jsem hrál první TR někdy v šesti letech a dodnes na to hezky vzpomínám. Rozhodně je tohle jeden z nejlepších videoherních adaptací. Skvělá vizualizace, dobrodružný příběh, výborný soundtrack a oscarová herečka v hlavní roli. Nečekal jsem nic a dostal zatím nejlepší projekci v tomhle roce. [Imax 3D][Csfd projekce26] (88 %)

• 14.3.2018  11:31

Na mojí výroční 25tou čsfd projekci jsem doufal v opravdovou pecku. A od Death Wish jsem si tajně přál, aby byla přesně tím, čím pátá Die Hard není. Pořádný thriller s hláškujícím Brucem Willisem a jeho nas****m obličejem. Vlastně jsem nečekal, že by Eli Roth z toho udělal komediální frašku. Navíc po Death Sentence (2007) od Wana jsem čekal, že náš čeká tvrdé a nekompromisní akční drama. No a to vlastně taky ne. Příběh začíná a vlastně hned po chvíli se stane to, o čem každý ví, pokud viděl trailer. Tady to ještě režisér myslí vážně a také to tak působí. Pak nastupuje hláškující strejda Willis, který nezestárl ani o den! Kapuci, nic neví o střelných zbraních a jde se zkoušet do kontejneru. Pak začíná to, co mě překvapilo. Prostě a jednoduše to začíná být mnohdy velmi odlehčené. Někdy i ze zcela nepochopitelných důvodů. Gore se samozřejmě taky dočkáme, takže nechybí nějaká ta krev a mozky. Já nevím, film mě vcelku bavil, ale v žádným případě si ho nechci pustit znovu. Vlastně mi z hlavy po týdnů pomalu vyprchává. Je to dobře u akčního filmu s Brucem Willisem? Asi ne. Bylo by to dobře u thrilleru s Brucem s Willisem? To rozhodně ne. Ale u napůl komediálního a akčního výplachu to vzal čert. [Csfd projekce25] (68 %)

• 14.3.2018  11:15
    Tvář vody (2017)

Oscarový film 2017. Na Shape of Water jsem se velmi těšil. Del Torovu tvorbu mám rád. Ovšem velmi chápu rozporuplné pocity u tohoto filmu. Nejprve jsem si myslel, že to je pouze nedoceněný film. Teď po týdnu to spíš vnímám tak, že je to jednoduše Del Torova guilty pleasure. Natočit prequel Abea Sapiena z Hellboye. Teda chci říct, natočit romantický příběh o dívce a monstru (Které vypadá jako Abe). Hned úvodní scéna mě překvapila svojí otevřenou sexuální výrazností. Pokud se nepletu, tak na to Guillermo nikdy nebyl. Možná se pletu, ale řešit styk ryby a ženy si mohl odpustit. K filmu jako takovému. Líbila se mi atmosféra a příběh na mě fungoval. Dvě hodiny utekly jako voda a i když mi bylo jasné, jak se to bude vyvíjet, nebo končit, tak přesto jsem se bavil. Hudebně si myslím velmi pěkné, a co nejvíce potěší, jsou kostýmy a výprava. Ta je vážně parádní a proto se přesuneme do Ameriky v období Studené války ani neřeknete švec. Herecky vyniká především Michael Shannon, který takovéto role zvládá naprosto s přehledem. Nakonec by to nebyl ani Del Toro, kdyby nechyběla nějaká ta gore scéna. Překvapivě mě nezklamal. Naštěstí to nebylo tak strašné. Depresivní a kruté jako Faunův labyrint (2006) to není. Naopak jak už jsem psal, příběh na mě fungoval dobře. I když se našly některé momenty, při kterých mi povyskočilo obočí. (80 %)

• 10.3.2018  15:21

Chtěl jsem jít do kina, pak jsem chtěl koukat doma. Obojí se mi nepovedlo. Já totiž prostě miluju Hledá se Nemo (2003). Nakonec teď po dvou letech se k tomu konečně dostávám. Plný obav ze všech recenzí a reakcí, že pokračování od Disney a Pixaru mi nemůže dát to, co hledám. Návrat do oceánu by měl být super, příjemný, vtipný, smutný a roztomilý. Bez jakýkoliv očekávání spouštím bluray a hned v úvodní chvíli jsem zaskočen. On je tam Marlin! Měl jsem celou dobu za to, že se to bude týkat jenom Dory a že Marlin pokud se mihne, tak to bude zázrak. Pixar/Disney ale tuší, co já chci a proto je příběh plnohodnotným pokračováním téměř patnáct let staré animované klasiky. Na jednu stranu tleskám studiu, že se vrací po třinácti letech k filmu, který mám tak rád. Na druhou stranu se sám sebe ptám. "Proč jim to trvalo tak dlouho?" Návrat do oceánu je skvělý. Bavil jsem se, smál jsem se, byl jsem dojatý. Prostě všechno, co má plnit animovaný film, tak tento splňuje. Další plus je, že to nadabovali stejní herci, jako Hledá se Nemo. (Prostě opět skvělý Trojan a další oblíbený čeští herci) Jedinou vadou na kráse je snad příliš pohádkový a (ne)uvěřitelný příběh s dodávkou a natahování konce. Pak je trošku dráždivé, když se ozve hlas Ebena. (Přestože v originále je parádní Sigourney Weaver) Musím pochválit nové charaktery. Především chobotnice Hank má skvělou animaci. No, já jsem byl vskutku spokojený. Jistě si Dory a její paměť pustím někdy znovu. A pokud nás někdy čeká třeba „Hledá se Marlin“, tak já se skutečně zlobit nebudu. Jen ať to není za dalších deset let. (88 %)

• 10.3.2018  15:06
    Na vlásku (2010)

Lepší než Coco (2017), horší než Moana (2016). Přesto docela vychytaný animák. Pobaví se u něj jak dospělí, tak i mladší publikum. Nebo obráceně? Nevím, ale postavy jsou sympatické a příběh odsýpá. Bavila mě jak princezna, tak i chameleon i kůň s nosem věčně u země. Písní jsem tam moc nezaznamenal, takže bych neřekl, že jde přímo o muzikál. Ale jako animovaná pohádka to jistě nijak neurazí. Naopak mě to docela bavilo. Od začátku do konce, což u dalších animovaných filmů z poslední doby říct nemůžu. Do tohodle bych klidně šel znovu. Zatímco u Moany je luxusní hudba i dabing The Rocka, tak tady hraje prim příběh. (80 %)

• 28.2.2018  17:49

"Es-capé! Kdyby tam tak napsali východ..." Pamatuji si to jako včera, když jsem na to šel do kina na Flóru. Hustý na tom je, že i po patnácti letech mě tenhle film prostě baví. Příběh Marlina jak hledá svého syna přes celý oceán je prostě nezapomenutelný, dojemný a zatraceně super. Film baví i po desátém (minimálně) zhlédnutí a vtipy stále neomrzeli. Animace je strašně pěkná a ten film nezestárl vůbec o nic. Dory je stále rozkošná a její hlášky stále baví. "My jsme pěknej bručoun!" Jedna z výhod Hledá se Nemo je, že má skvělé zasazení. Oceán je pěkný a vymyslet příběh tady nedá moc práce. Jednoduchý a stejně funguje. Další věc, co hraje k dobru je, že vám to prostě brnká na city, ať už chcete nebo ne. A do třetice je tu Trojan. Ač dabing nijak nemusím, tak Hledá se Nemo má tak dokonalý český dabing, že pokaždé se k němu rád vracím. Ivan Trojan jako Marlin je zkrátka k sežrání a je to jeden z mnoha důvodů, proč je tenhle animák tak moc super. Tady prostě není moc, co vyčítat. Ten film funguje jako dětské hodinky s přesností na vteřinu. Humor, který tu je má málokterý animovaný film. Hledá se Nemo je jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. Hawk! (95 %)

• 28.2.2018  17:34

Skvělý přídavek k Inside Out (2015), který klidně mohl být v závěrečných titulcích. Ve zkratce je tam vlastně všechno, co mě bavilo na celém filmu a je vidět, že Pixar tyhle krátkometrážní filmu umí taky. Respektive koukat opět na "Hlavu otce" a "Halvu matky" je prostě mnohem lepší než mnoho vtipu v původním filmu. Docela bych si přál dospělý animák, který by se zabýval tématikou pouze "hlav" dospělých. Myslím, že by to mohla být psina. (70 %)

• 28.2.2018  17:29
    V hlavě (2015)

Tak nevím nevím. Nakonec mám z toho rozpačité pocity. Místy jsem se smál, film mě bavil. Přesto jediné, co se mi vrylo do paměti, byly scény "V hlavě otce" a "V hlavě matky". Pixar cílil spíše na dospělé, a to se mu zaručeně podařilo. Zábava tu je, příběh někdy lehce kulhá, přesto snadno dojde do závěrečného konce. Když si představím někdy svojí hlavu, tak jistě tam mám stejné blázínky jako tady. I když je mnoho žertů podařených, tak po skončení filmu si jich moc nevybavuji. Takže proto moc nevím, co jsem si z filmu odnesl. Chválit animaci u pixaru je zbytečné, vždy je to naanimováno skvěle. Tady snad jen skutečně pochválit, že se Pixar nebál a použil docela hodně vtipů pro dospělé. Ty fungují skvěle. Přes to všechno nevím, zda bych si film pustil znovu. Třeba takové Hledá se Nemo (2003), nebo Toy story (1995) funguje u mě mnohonásobně lépe. PS: Když tak nad tím přemýšlím, tak by mě zajímalo, co jsou moje ostrovy a moje hlavní vzpomínky? (71 %)

• 28.2.2018  17:03

Film, který snad nikdo nemůže brát vážně. To hloupé "film podle skutečné události" a "skutečné záznamy" je i divácky urážející. Navíc atmosférou se tomuhle vyrovná jakýkoliv béčkový horor. Milla Jovovich na Aljašce poskytuje psychologickou pomoc lidem, kteří se probouzejí uprostřed noci. Následují další záznamy a děsivé audio nahrávky. Když už konečně začne film být něčím zajímavým, tak se záznam rozmaže, a nebo díky statické elektřině zmizí. Nepřesvědčilo mě to tehdy v kině. Nepřesvědčilo mě to ani před týdnem doma. Ani tak nejde, že se režisér pokouší všechny oblbnout, aby mu to sežrali i s navijákem. Jde o to, že ten film nemá žádnou příběhovou kostru a ani smysl. Atmosféra si vzala dovolenou a film nemá prakticky žádnou šanci diváka děsit. Spíše to nudí a už jsem se nemohl dočkat, až to skončí. Jakýkoliv díl Akt-X s příběhovou mytologií má lepší atmosféru než tento film. A taky si ho rozhodně víc užijete. (40 %)

• 28.2.2018  16:50
    Smrtihlav (2017)

Zatímco Anthropoid (2016) byl dramatem o parašutistech, co provedli atentát na protektora. Tak Smrtihlav zkoumá samotné velitele SS z druhé stránky. Aspoň první polovina filmu je koukání za oponu nejobávanějšího muže v Praze. Několikrát se ho film snaží vykreslit jako ambiciózního muže, který toužil po potlesku. Jako muže, který díky své ženě se dostane k moci strany SS a následně je z něj protektor pro Prahu. Zbytek vykreslení patří zrůdnosti tohoto muže, kterému přezdívali Muž se železným srdcem. Jakmile se film přehoupne přes půlku, tak parašutisté padají poblíž Plzně a přípravy na atentát se rozbíhají. Zatímco první půlka se vleče, tak ve druhé už atmosféra houstne, aby na konci byla samozřejmě trošku dojemná. Jason Clarke si připisuje další skvělou roli a jeho Heydrich je skutečně zrůdnost sama. Moje oblíbená Mia Wasikowska hraje mnohem menší roličku jako přítelkyně jednoho z parašutistů. Prostředí Prahy a dobové kulisy jsou super. Za to bod nahoru. Nicméně když to porovnám s právě starším Anthropoidem, který šel jenom o rok dříve, tak se mi film líbí podstatně méně. Závěr je utahanější a méně procítěný než u Anthropoidu. Celkově film příliš nebavil a celý působí spíše jako dokumentární film bez hlubšího významu. I když se několik dobrých scén najde. Škoda především toho, že jsem jen čekal, jak si Heydrich vezme na hlavu korunovační klenoty. Bohužel, to se nestalo. (55 %)

• 15.2.2018  17:06

Silný film. Rozhodně jsem nečekal, že to bude mít až takovéhle grády. Keanu Reeves je naprosto parádní. Šťastný muž od rodiny zůstane na víkend doma sám. Prší. A u domu zaklepou dvě mladé holky. Co dál? Eli Roth filmy umí a atmosféru taky. Tady doslova trýzní hlavního herce všemi dostupnými prostředky. Od určité fáze filmu je to spíš hra s nervy. Vzpomínám na Funny Games (2007), kde byli herci vystaveni taky šikanování a týrání. Ovšem zatímco ve Funny Games to fungovalo na sto procent, tady mi mnohdy přijde terorizování za hranou a nepříliš opodstatněné. Oblíbený Keanu tady dostává psychickou i fyzickou bolest každou scénou a každou chvílí. A jelikož znám režiséra, tak mi i bylo jasné, jak to celé dopadne. Knock Knock rozhodně není špatný film. Naopak je velmi dobrý. Atmosféru má skvělou a docela se kloním té kolonce - horor. Ale ruku na srdce, na mě už to bylo asi moc. Pro mě už to bylo příliš kruté a zopakovat si to nemusím. PS: Opět je ve finále v titulcích nejlepší možná doprovodná hudba. (70 %)

• 15.2.2018  16:37

Nudné, trapné, smutné a bez humoru. Schválně jsem si film zapauzoval v moment, kdy se začalo něco dít. Neuvěřitelné, ale padesát pět minut. Opravdu je nutné, aby takhle dlouho se ve filmu nic nedělo? Druhá věc je komedie, která nebaví a ani nerozesměje? Tohle prostě nejde. V celém filmu není jediný vtip nebo humorná scéna, která by pobavila. Což na komedii, která sahá skoro ke dvěma hodinám je prostě špatně. Příběh je samozřejmě klišé a snáze předvídatelný, což mu nijak nevyčítám. Mr. & Mrs. Smith z roku 2005 je také špionážní akční komedie. Ano, taky je příběh klišé, ale člověk se u toho pobavil i zasmál. Tohle je sterilní nuda, která nikoho nepobaví. Vážně nevidím na filmu nic, co by mě zaujalo nebo potěšilo. S výjimkou herecké dvojice Gal Gadot a Jon Hamm. Ale to na film, který má bavit nestačí že? Tedy jak komu. Mě tedy rozhodně ne. (26 %)

• 10.2.2018  15:53
    Coco (2017)

Jedním slovem - super! Pixar animované filmy umí a mě se líbí. Sice kvalitou to Toy story a ani Hledá se Nemo nedožene. Přesto mě tahle oslava mrtvých ale bavila. Miguel je sympatický mladík a jeho výlet o jedné noci do říše mrtvých je zajímavý. Říkám zajímavý, ale příběh velmi často poukazuje na rodinné hodnoty a na konci ještě přitvrdí. Finále je pak dojemné a jak už u Disney bývá, tak i dopadne dobře. Celým příběhem Coco zní skvělá hudba a několikrát se dostane i na humor. Musím říct, že kvalita filmu se neustále stupňuje a baví čím dál víc. Takže jsem si po velmi dlouhé době užil animák v kině. Sice mám jiné favority na žebříček nejlepších či nejoblíbenějších animovaných filmů. Přesto si ale myslím, že je Coco podařený. Naanimováno je to skvěle, hudebně pěkné a po příběhové stránce super. Takže za mě určitě podařený film. (80 %)

• 10.2.2018  15:42

Vím, že nejsem cílová skupina, ale neočekával jsem mnoho. Vlastně jsem čekal docela nablblý humor a absurdní komedii o rozlučce se svobodou. Vlastně takovou holčičí Pařbu ve Vegas. Bylo to moc? Film mi odpověděl docela záhy. „Ano!“. Taky nebudu lhát a pustil jsem si to kvůli oblíbenkyni Scarlett. Ovšem film je hrozný. Nezasmál jsem se ani jednou a moc upřímně nevím, kdo by se u tohodle mohl tak smát. Nechybí rozebírání sexu, penisu na sto způsobů a americký humor skrz naskrz. Příběh je pak vskutku hloupoučký až běda. Pět žen si "omylem" šňupne koksu a následně nešťastnou náhodou zabijou striptéra. Pak následující hodinku pobíhají sem a tam jako slepice. Ne vážně mě to nebavilo a neumím si představit, koho by to tak mohlo bavit. Humor nikde, scénář nikde, herecké výkony ani nemluvě. Takhle si komedii teda vážně nepředstavuju. (28 %)

• 10.2.2018  15:28

Přiznám se, že kreslená Kráska a zvíře mě vždy minula. Toto moderní muzikálové pojetí lákalo už z traileru na velmi podařený muzikál. Jaké to bylo? Dobrý, bavilo mě to. Jako pohádka to má jistě své kouzlo a příběh je správně pohádkový. Písně jsou ve filmu dobře zakomponovaný a jsou zvučné. Herecky to je super. Luke Evans hraje nafoukaného hezouna skvěle a Emma Watson dokazuje, že pohádku herecky utáhne. Pak zajisté potěší Ewan McGregor jako svícen a sir Ian McKellen jako hodiny. Vizuálně je to pěkné. Disneyovský hrad jako vyšitý, sněhové vločky a jeden rohatý princ. Pak přichází ten zlom. Hezky se na to kouká, pěkně se to poslouchá, ale najednou mám pocit, že to je vše a nic po dokoukání mě nezaujalo. Hudbu mi z hlavy zmizela, příběh a zbytek filmu taky. V porovnání třeba s Hvězdným prachem (2007), který jsem nedávno viděl, tak taky mám nulovou chuť znovukoukání. Hvězdný prach jako pohádka bavila, pěkně se na ní koukalo a ještě se u toho člověk pobavil. Tohle mi prosvištělo před očima a já si to užil, ale upřímně si z toho moc nepamatuju. Přesto na jedno pokoukání více než solidní. (70 %)

• 18.1.2018  17:28

Muzikálové podání tvůrce cirkusu. Dost možná pro mě první životopisný muzikál. Pěknou muzikou nalákal už trailer. Co nás ještě čeká kromě zpívajícího Wolverina? To, že Jackman umí pívat už víme. Konečně po delší době nehraje v komiksové předloze ani pohádce. Hugh umí hrát, přesto mě svým výkonem jinak moc neoslnil. Naopak Zac Efron, kterého vidím už v třetí roli, tak mi dokazuje jak sympatický a talentovaný herec je. Film zaujal hudbou a vizuální stránkou, ale po příběhové nebo emoční stránce nezaujal nijak. Největší showman ve mě nezanechal vůbec žádné hlubší emoce, což u romantického dramatu, potažmo muzikálu je prostě bída. Příběhově to je snadno předvídatelné a tak jediný dojem se zanechává v celku pěkném soundtracku, zabaleném v mnoha tanečních kreacích. Fanoušci muzikálu si jistě přijdou na své, ale silný zážitek pro ostatní se nekoná. Párkrát Jackmanův Barnum připomene jeho Roberta Angiera a perfektní Dokonalý trik (2006), která s jevištěm a se scénou mají hodně společného. Jinak, to je vše. (50 %)

• 7.1.2018  19:24
    Hannibal - Série 3 (série) (2015)

85 %

• 7.1.2018  19:23
    Hannibal - Série 2 (série) (2014)

„Hello Will. – Hello Doctor Lecter.“ Vzhledem k tomu jak geniálně končila první série, tak jsem se hned pustil do série druhé. V druhé sérii ubylo vražd a přibylo více zvratů. Hannibal (Mads Mikkelsen) nahrazuje Willa (Hugh Dancy) u FBI vyšetřování a jde mu náramně. Na brutalitě seriál neubírá a tak se můžeme dočkat masového hrobu, soudce bez půl hlavy a lobotomii v přímém přenosu. Příběh tedy pokračuje a Hannibal dohrává svojí hru s Willem, kterou začal tak dobře v prvním dějství. Proto je první půlka série naprosto famózní a míček důvěry se kutálí od postavy k postavě. Navíc příběh neustále graduje a zvyšuje napětí. Ovšem po šestém díle se vše změní. Vše se uklidní a než dojde ke krvavému a očekávanému finále, tak musí uběhnout i druhá polovina série. Ta již trošku ztrácí na atmosféra, kterou vyvinula tak dobře ta první část. Není to rozhodně špatně, ale vidím ten pokles samotného napětí. Jakmile se v seriálu objeví jméno Verger, už jen čekám, kdy přijde nejbrutálnější akt v celé sérii knížek/filmů a nyní i seriálu. Jakmile se Hannibal rozhodně skoncovat s Masonem je to už krůček od legendární scény, kdy si muž začne odřezávat a pojídat svůj obličej. Pro ty s citlivým žaludkem skutečně doporučuji scénu přeskočit. Krvavé zakončení za mnou, jsme zvědavý, co si pro nás Lecter schoval do finále. (90 %)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32