Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher, wowkař a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek, Magic the Gathering a plemene Canis lupus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 17.4.2021  17:16

"We’re not just here to take part. We’re here to take over." Ani pořádně nevím v jakém roce jsem začal sledovat tohoto Ira. Už je to nějaký pátek, co jsem ho viděl poprvé v akci a věděl jsem, že se zrodila hvězda. Nový motivační vzor. Další Arnold. Conor je všechno a ještě víc. Mladý rváč, který měl kdysi sen. Představoval si budoucnost a měl jasnou vizi. A pak prohlásil, že bude nejlepším zápasníkem UFC, bude mít tolik peněz, že nebude vědět co s nimi. Také vám to připomíná jednoho rakouského chlapce? Nemusíte mít Conora rádi, dokonce věřím, že mnoho lidí má vůči němu averzi. Může vám vadit, jakým způsobem se prezentuje. Ale nikdo nemůže popřít, že Conor byl první. Proslavil tento sport a jen díky němu sleduje MMA miliony lidí. Dostat tento příběh do podvědomí stejně jako to Arnie udělal s kulturistikou. McGregorovi to však nestačilo a šel ještě dál. Je první v historii, co získal titul ve dvou váhových kategorií. A také se mu povedl neuvěřitelný knockout za 13 sekund. Nemusíte ho mít rádi, ale nemůžete popřít, že Conor je vlastně neuvěřitelný. Neuvěřitelný příběh kluka, který si šel za svými sny. Z Irska až na vrchol. Já osobně mám nakoukáno mnoho jeho zápasů a občas se dívám na ně i zpětně. Dokonce jsem si na něj i několikrát vsadil. McGregor je prostě ikona MMA jako žádná jiná. A tenhle film je pro fanoušky povinnost. Nová obdoba Pumping Iron. Scény z Dublinu, kde je Conor na sociálních dávkách jsou dnes už úsměvné. Scény z oktagonu. Scény z LA. Vše v jednom neuvěřitelném balíčku, který mapuje tohoto bojovníka. Za mě naprosto fenomenální dokument. Všechny palce nahoru. (100%)

• 17.4.2021  16:55
    Scream - Resurrection (série) (2019)

Když jsem četl, že třetí řada seriálového Scream bude reboot, tak jsem trošku posmutněl. První řada byla skvělá, druhá slabá, ale Halloweenský speciál to parádně vykopnul. Ovšem bylo zaříznuto a jede se od znovu. Zbytečný reboot něčeho, co mělo pokračovat a ještě ke všemu s jinými herci. Nicméně Vřískot je moje oblíbená hororová značka a seriál je rozhodně guilty pleasure. Třetí řada mě vlastně bavila od začátku do konce. Herci nejsou nijak zvlášť sympatičtí, ale vlastně ani nejsou otravní. Výjimka je Giorgia Whigham. Vůbec bych se nezlobil, aby tahle holka hrála častěji. Její Beth je nejlepší postavou ze seriálu. Délka šesti dílu mi taky sedí, napětí tam je. Příběh se posouvá slušně a oběti se kupí. Velké plus, že se vrátila klasická maska Ghostface a hlavně její nejlepší hlas. Ano, v třetí řadě opět uslyšíte Rogera Jacksona jako Ghostface. Naprosto výborné rozhodnutí. Finále je možná trošku zklamání, i když hra na vraha vlastně většinu času funguje. Za mě dobré. Měl jsem kvalitní tři večery a přál bych si Ghostface ještě chvíli na obrazovkách, případně v kině vídat. Za mě byla třetí řada veskrze kvalitně stráveným časem. I když mám výhrady. (70 %)

• 5.4.2021  15:13

Trvalo mi skoro tři roky než jsem dokoukal "celou sérii". Divíte se mi? Asi ne co? Není divu, já nikdy nebyl fanoušek tohoto fenoménu a po tomhle filmu kroutím hlavou ještě silněji. Ano, to co fungovalo před více než dvaceti lety - budiž. Může to vystrašit někoho ještě dnes? Stěží. Tenhle film je Záhada Blair Witch 2.0 a je vtipné, že se jmenuje dvacet let poté, ale je to vlastně jen sedmnáct. No budiž, matiku asi český distributor neumí. Faktem ale je, že vracet se na místo činu a očekávat, že diváci opět budou hltat třepotající se kameru, rádoby střihy, děsivé zvuky, hádající se páry a brečení do kamery... To snad ne. Nevím moc na co tvůrci cílí, protože si nejsem jistý, jestli je fanouškovská základna tak velká... A hlavně si myslím, že mnoho věcí ve filmu nemohou odpustit ani skalní fanoušci. Finále dejme tomu, že děsí. Koho by taky neděsil hnusný barák plný dřeva a potvorou, kterou díky kameře nevidíte. Já vám nevím, tohle byl celých devadesát minut omyl. (29 %)

• 5.4.2021  15:01

Nekonečná cesta, dlouhý životopis, parádní dobrodružství a lehce utahaný film. Napsat komentář mi trvalo skoro, tak dlouho jako koukat na tento film. Samozřejmě s nadsázkou, ale filmy, co se blíží ke stopadesáti minutám musejí mít kouzlo, náboj a musí bavit. Ztracené město Z to chvílemi má a chvílemi ne. Herecky je to samo sebou paráda. Hunnam je parádní a Pattison mu skvěle sekunduje. Navíc se objeví i další známý herci. Příběh snílka, který za každou cenu chtěl najít město v pralesích v Bolívii a nechtěl aby ho někdo přeběhl, nebo aby to nedokázal. Cesty v džungli jsou parádní, napínavé a právě tyto pasáže mě velmi bavili. Ovšem scény doma v Anglii se táhli podobně jako myšlenky, jak je popsat. Ztracené město Z by byl skvělý čtyřdílný seriál s pořádnou výpravou, herci, hudbou a atmosférou. Takhle to bylo pro mě příliš dlouhé a nezáživné. Přesto jsem moc rád, že jsem to viděl. (60 %)

• 14.2.2021  20:05
    Černobyl (TV seriál) (2019)

"Jaká je cena lží?" HBO dělá jedny z nejlepších seriálových událostí. Chernobyl samozřejmě není výjimkou. Je to seriál, který by měl každý vidět? Ano. Je to depresivní? Rozhodně. Bude se vám zvedat žaludek? Jak z čeho. Za mě rozhodně seriál, který by se měl pouštět na středních školách. Ačkoliv je totiž seriál velmi depresivní a ukazuje velmi syrově událost, která se stala v roce 1986, tak si myslím, že se jedná o povinnost každého, kdo se zajímá nejen o kvalitní tvorbu, ale také o naší historii. Veškeré filmy, které mapují tragické události historie jsou něčím depresivní a nebo brutální. Tomu se samozřejmě tvůrci mohou vyhnout a nemusí. Ovšem havárie v Černobylu je snad největší katastrofou v historii lidstva. A o to je horší ten fakt, že zasáhl téměř celou Evropu. A hlavně, co si budeme povídat, on rok 1986 není zas tak dávno že? Seriál od prvního dílu šlape jako o závod a během pěti hodin nesundá nohu z plynu. Čas 1:23:45 si jistě mnozí zapamatují. Je to ten čas, kdy k havárii došlo. Sledovat následky je velmi silný zážitek. Mrazivý, atmosférický, depresivní počin s mnoha kvalitními herci a hlavně naprosto dokonalou výpravou do minulosti. Pro mnohé událost roku, pro mě asi nejpodstatnější seriál nového tisíciletí. Kdo jiný by se měl poučit z chyb páchaných v minulosti, když ne my? Chernobyl od HBO je emocionální jízda od začátku do konce. Krutá pravda, nechutné lži, neskutečná katastrofa a hlavně jeden perfektní seriálový zážitek. Sledovat totiž dokumenty a fotografie versus seriál je prostě jedna ku jedné. Jsem zvědavý, kam se HBO vrhne příště. (80 %)

• 14.2.2021  19:49

Někdy mě až zaráží k čemu všemu vzniknou pokračování. A pak vidím film jako Jsem číslo čtyři a i když jde zjevně o start nějaké série, tak po deseti letech je kde nic, tu nic. Zrovna tady upřímně velká škoda, protože je to vlastně docela solidní start. Máme příběh jako z Muže z oceli a mladík se super schopnostmi je loven cizáky z vesmíru. Ty zase vypadají jako ze Star Treku. Má tu mentora, má tu lásku a hlavně nesmí vyčnívat a k tomu mu moc nepomáhá sladký život na střední škole. Alex je opravdu sympaťák s rozhodně má víc talentu než mnoho herců v jeho věkové kategorii. Caruso točit umí, obzvlášť tyhle napínavé thrillery se zvraty. Jsem číslo čtyři je samozřejmě více romantická teen záležitost, ale sexy sci-fi tomu nikdo neodpáře. Fakt mě mrzí, že k tomuhle nevzniklo alespoň jedno dvě pokračování, protože bych se o mytologii tohoto světa rád dozvěděl víc. Příjemná délka uteče jako voda a já se velmi příjemně bavil. Lze samozřejmě mnoho, co vyčítat, ale tím, že se jedná o zástupce jednoho typického žánru, lze mnohé odpustit. Obzvlášť když takové Stmívání má až tři pokračování. Škoda jen Terezky, která se objeví až za půlkou filmu. Ale ta její mrštná bojová martaňka jí ale sedne. To vám teda povím! PS: Tyrana ze střední si dokonce zahraje jeden z bratrů Winchesterovic. A to se počítá! (70 %)

• 14.2.2021  19:34

"Please Lord. Help me get one more..." Zatím to nejlepší, co jsem od začátku roku viděl. Mel Gibson je záruka kvality a sám se divím, že jsem tento rest odkládal tak moc dlouho. Přitom není moc, co filmu vytýkat. Příběh se samozřejmě vejde i do dvou hodin, ale Gibsonovi dlouhé válečné scény nechybí ani zde. Chci říct, dlouhé válečné sekvence ze kterých se tají dech. Máme zde mnoho vynikajících tváří (Vince Vaughn, Sam Worthington, Hugo Weaving). Andrew se do filmů buď hodí nebo ne. Asi bych si tady dokázal představit i jiné herce, ale zase nemám s ním takový problém, aby zde vlastně nezapadl. Hvězdičkou na pomyslném dortu herců je oblíbená australanka Teresa. Válečné filmy mě nikdy neomrzí, a jelikož se tento zakládá na opravdovém příběhu z Okinawi, tak mě zajímá o to víc. Okinawa byla v roce 1945 opravdu nechutné peklo. Stačí si jen něco přečíst a nebo se podívat. Hodně pomohl i Pacific (2010) od HBO. Gibson se v tomhle nedrží vůbec zpátky a servíruje naprosto fenomenální filmové scény. Velmi pečlivě sestřihané bojiště je prostě fantastické. Tají se mi dech, srdce buší a vy se modlíte za každého američana, který tam bojuje. Neuvěřitelné. První část filmu naopak velmi pěkně vykresluje romantickou atmosféru a uvěřitelný vztah. Trénování na základně se neobejde bez kopanců, ale toho jsme už viděli. Za mě velmi solidní válečný film s dojemnou linkou. A hlavně neuvěřitelným příběhem o vojákovi, který zachránil mnoho životů během války a ani jednou nevystřelil. (88 %)

• 21.1.2021  13:36

Tohle bylo silné kafe. Velmi znepokojivý film. Dlouho jsme takový neviděl. Připomněl mi Rituál (2017) od Netflixu. Akorát nezkonil závěr. Atmosféra houstne a díky barevné paletě je výlet do tohoto domku u lesa značně depresivní. Není divu, je 17. století a pověry o zlu říkají báby na každém rohu. Ovšem tento dům má smůlu, že stojí u lesa, ve kterém je skutečné zlo. Manžel od rodiny se snaží uživit ženu i děti. Děti přidělávají starosti a příběh se točí především okolo nejstarší dcery (Anya Taylor-Joy). Znepokojivé výjevy, děsivý les, hnusná čarodějnice a hlavně atmosféra, která vám nedá spát. Tak snadno by se dal popsat film The Witch. Užil jsem si ho od začátku do konce, protože jsem vůbec nevěděl, co na mě čeká. Výsledek je příjemně překvapil, protože to je horor, který si na nic nehraje. Nemusí mít lekačky ani krev. Tohle je prostě hnusný a depresivní příběh, který je prostě silný sám o sobě. Finále je pak značně vyhrocené a samotný závěr překvapivý. Pro mě osobně i uspokojující. (75 %)

• 21.1.2021  13:25

Vynikající psycho-thriller, který předčil svojí dobu. Je to vlastně velmi nadčasový film, který bez ohledu na to, jak je starý, tak dokáže děsit i po více než padesáti letech. Skvělá Audrey Hepburn a Richard Crenna (kterého znají všichni jako plukovníka z Ramba). Příběh o slepé dívce, která zůstane doma sama. A díky nešťastné náhodě se o ni budou zajímat tři muži. Zlom přichází ve chvíli, kdy Susy (Audrey Hepburn) přijde na to, že ne každý ji říká pravdu. Tedy v téhle kůži se ocitnou nechcete. Naprosto brilantní atmosféra si nezadá s mnoha psychologickými dramaty. Tady díky jednoduchému soundtracku je to i brnkání na nervy. Velmi kvalitní thriller. (85 %)

• 21.1.2021  13:14

Životopisné filmy jsou u mě buď famózní a nebo strašně nudné. Čistá duše je famózní film. Mrzí mě, že jsem s ním tak dlouho otálel. Mám ho v seznamu už od střední školy. Možná mě tehdy odradila délka, ale když jsem film sledoval, tak mě vůbec nenapadlo, že je film dlouhý. Utíkal naprosto parádně a hlavně je délka opodstatněná vzhledem k tomu, co se na plátně děje. Já si synopsi nečetl a příběh Johna Nashe (Russell Crowe) jsme neznal. Tudíž jsme byl velmi překvapený jak se film ubíral. Naprosto krásný, dojemný příběh manželů, kteří se vyrovnávají s překážkami, které jim život nachystal. Ta chemie Jennifer a Russella byla naprosto vynikající. Když jsem později četl zajímavosti na ČSFD, tak ve skutečnosti to bylo v reálu přesně obráceně. Ovšem na čem film staví se mi neskutečně líbí. Russell Crowe dost možná předvádí svůj nejlepší herecký výkon, protože jeho profesor Nashe je zajímavost postavou a tak jak ho Russell hraje, tak to vytváří velmi autentický a uvěřitelný pocit. Za mě naprosto famózní a konec byl velmi dojemný. Přesně takhle si já představuji Oscarový film. To, co se oceňuje v posledních letech... škoda mluvit. Čistá duše je kvalitní a silný zážitek ze života. Díky filmu navíc dojemný a krásný. Připomněl mi Kód Enigmy (2014) s Benedictem Cumberbatchem. V lecčem jsou si snímky podobné. (80 %)

• 21.1.2021  13:00
    Prokletí (2005)

Rozhodně to není nejlepší film, co Wes Craven udělal. Ale řekl bych, že ani nejhorší. Já si na Prokletí budu pamatovat, protože patří do série filmů, které jsem viděl s tátou v kině, kdy jsme si nemohli tehdy vybrat film. Horor to není, komedie taky ne. Spíš vcelku zábavný film obojího, přesně jak to Wes umí. Vtipné je, že tady najdete mnoho zajímavých herců, kteří se později uchytili. Třeba Judy Greer a nebo Jesse Eisenberg. Já si z roku 2005 a z kina pamatoval pouze finální scénu. Po dlouhých šestnácti letech se můj názor nikterak nezměnil. Ale to, že jsem si na něj vzpomněl po šestnácti letech něco vypovídá že... Každopádně záplatka je snadno předvídatelná, ale rád jsem se nechal ukolébat tím, že nevím jak to dopadne. Stále je to slušná jednohubka o Vlkodlacích v LA. A není to žádná romantika se skákáním po stromech a se třpytivou kůži. (55 %)

• 10.1.2021  12:21

"For 27 years, I dreamt of you. I craved you... I've missed you!" Na Chapter Two jsem se těšil jako malé dítě. Vždy už budu litovat, že jsem to nestihl v kině. Kapitola 2 se mi líbila hned z několika důvodů. Stále to má fantastickou atmosféru. Návrat do Derry je pro mě místy dokonce sám nostalgický jako pro postavy z filmu. Líbí se mi, že tvůrci zakomponovali opět minulost a dětské představitele postav. Délka je na horor opravdu pořádný macek. I jednička měla nezvykle dlouhou dobu, ale tohle jde ještě dál. Kromě Kinga si snad nevybavuji jakýkoli horor, co měl téměř tři hodiny. Přesto to atmosféru neztratí ani ke konci. Dokonce ba naopak, ta atmosféra graduje k velkému finále. Trošku mi zase chybí minulost Pennywise (Bill Skarsgård), která je zase trošku naťuknuta, ale osobně bych se rád dozvěděl víc o TO. Nejspíš mi nezbývá než si přečíst knihu. Každopádně další důvod jsou herci. Bill už navždy pro mě bude děsivé TO. Ostatně, to co dovede s očima je prostě neuvěřitelně creepy. Jessica Chastain a James McAvoy je tak trochu sázka na jistotu. Potěšil mě i Bill Hader a především James Ransone. Nejen, že jsou všichni kvalitní herci, ale oni skutečně mají i podobu v dětských představitelích z jedničky. Další důvody bych mohl jmenovat stále dokola. Perfektní vizuál, kdy mi vůbec nevadí cgi a odkazy na legendy filmařiny. Odkaz na Věc je řádně odporná. Na Osvícení to spíš pobavilo. Hudba je naprosto skvostná. Nepříjemná až mrazivá a neuvěřitelně se k filmu hodí. No a samotné strašení je pro mě velmi uvěřitelné. Ostatně celý nápad s nestvůrou, na kterou vlastně zapomenete je geniální. Vracení se do vzpomínek taktéž. Ale bojovat s odporným klaunem, který vás donutí pocítit největší strach je skutečně jedno z nejděsivějších témat, které jsem kdy ve filmu viděl. Krom toho je film velmi skutečně nechutný. A takových scén má na rozdávání. Hned jsem si vážně vybavil Carpenterovu Věc. Ta uměla děsit s podobným efektem. Každopádně má dvojka naštěstí blízko ke svému předchůdci a o ulehčení atmosféry taktéž není nouze. Hlášky tam jsou skvělé a já se i od srdce zasmál. Ano, mě se dvojka hodně líbila a splnila mi to, co jsme od ní chtěl. Asi budu mít opět chvíli neklidné spaní. (80 %)

• 10.1.2021  11:42
    Solomon Kane (2009)

Van Helsing 2. Filmový Bloodborne. A další zkazky o filmu, co jsme našel. Věřte mi. Ne. Vizuál Bloodbornu, tak leda v prologu v Africe, ale pak se film obrací zcela jiným směrem. Van Helsing tomu možná sedí. Oni tu docela komentáře mých oblíbených uživatelů shrnují moje pocity, až na to, že jsem se u filmu nudil až usínal. Přesto jsem si od filmu odnesl několik poznámek. Marek Vašut se nacpe všude. Zvíkov je nádherný hrad. I v Česku se dá natočit kvalitní zahraniční vizuál. Neustále v Anglii prší. Démoni jsou skuteční. A ukřižování není tak hrozné... Dostanete se z kříže i sami. Ten film měl logických děr jako ementál a i když beru, že to je podle grafické novely... A co? Hellboy (2004) taky a byl o parník dál, co se týče příběhu a vyprávění. A vlastně i všeho ostatního. (Taky se natáčel v Česku, kdyby někdo nevěděl.) Já prostě čekal tříhvězdičkovou zábavu ve stylu Van Helsinga. A nemám ani to, příběh je krutě předvídatelný, hloupý a hlavně nebaví jak má. Nedokázal mě udržet skoro u obrazovky a to má slabě přes hodinu a půl. Tohle je pro mě slabota. Bohužel. (29 %)

• 10.1.2021  11:30
    Ježek Sonic (2020)

Kdo na Sonicovi vyrůstal, tak musí cítit záchvat nostalgie. A to já rozhodně mám. Hodně jsem přál, aby Sonic uspěl, protože po vlažném přijetí Detektiva Pikachu (2019), jsem se obával, zda by mohly podobné laděné filmy vůbec vznikat. Navíc Sonic má potenciál na novou filmovou sérii a konec tomu taky perfektně nahrává. Ale nebudu komentář začínat od konce, i když to film dělá. Ten film je prostě neuvěřitelně roztomilý, vtipný a dle mně zaujme děti i dospělé. Respektivě bude bavit obě skupiny stejně. Hlas Sonica vybrali skvěle a jeho animace je perfektní. James Marsden jako jeho buddy ujde a trojici uzavírá Jim Carrey jako Doktor Robotnik. Carrey samozřejmě báječně přehrává a sem se to i hodí. Soundtrack má film kvalitní a dokonce používá nějaké osvědčené skladby. Takže já se bavil a bavil jsem se opravdu dobře. Kéž by bylo více takových herních filmů. Většina je zralá do béčkového odpadu. Sonic naštěstí ne. (85 %)

• 3.1.2021  18:10

Vlastně parádní popcornová zábava pro děti i dospělé. Velmi dlouho jsem se rozhodoval, zda bych dal hvězdy 3 nebo 4. OZ je totiž kouzelné místo a Raimi ho po vzoru Burtona skvěle natočil. Vizuálně je to kouzlené, hudebně parádní a pokud vám nevadí modré plátno viz Alenka v Říši divů (2010), tak se budete královsky bavit. Ale pokud bych měl srovnat Burtonovu Alenku a Raimiho OZ, tak nakonec ten rozdíl musí být v hodnocení vidět. James Franco je naprosto vynikající a do toho mu pomáhají Mila Kunis a Rachel Weisz. K tomu film velmi dobře rekonstruuje staré známé scény. Já vlastně tleskám Raimimu, že se mu povedlo další skvělou pohádku přenést do moderní doby. Ovšem i když jsou herci vynikající, tak příběh je utahaný a nemá spád. Alespoň ne takový jako má Alenka. Ve výsledku jsou dvě hodiny skutečně moc a to je pro mě vcelku zásadní důvod, proč nakonec hodnotit o hvězdu méně. Ten stupínek, tam Alenka má, ale OZ ne. Přesto jsem si film užil a rozhodně velmi povedená adaptace. (73 %)

• 3.1.2021  17:58

"Co to je? Jsem snad nějaký zk****ný MHD nebo co? Vidíte tady nějaký kreténský cvakačky na lístky?!" Nebudu lhát, Snowboarďáci jsou moje guilty pleasure. A docela si myslím, že se jedná o český nedoceněný film, vzhledem k tomu, co pravidelně se točí za filmy v české produkci. Tehdy jsem před sedmnácti lety šel na film do kina a pamatuji si, že jsem se dlouho takhle nezasmál. Super na filmu je to, že to funguje i po tolika letech. Pro mě je film kultovní, protože byl první, kde dvojice Mádl a Kotek figurovali. Navíc k tomu pomáhá hodně oblíbená Lucka Vondráčková. Gegy jsou vtipné dodnes a situační humor funguje skvěle. A ke všemu do toho hraje výborný soundtrack. Tahle komedie z hor prostě neomrzela a naopak velmi dobře zestárla. Scény s Langmajerem baví dodnes. No já vlastně nemám moc, co bych vytýkal. Tahle chemie funguje dodnes. (80 %)

• 3.1.2021  17:47

Láska vyžaduje oběti. Dlouho jsem přemýšlel jak se mi Nejdelší jízda vlastně líbila. Líbila, ale zároveň si myslím, že nevyniká naprosto ničím. Příběh je dojemný, hezký a kouzelný. Ale nebudu si lhát do kapsy, že tohle neumí vykouzlit dalších x filmů. Navíc od Sparkse se mi The Choice (2016) líbila mnohem víc. Tady Eastwood junior je snad sympatičtější než Robertson, a to píšu to jako chlap. Ona milující galerie a umění a on jako nejlepší (skoro) jezdec na býku. Z příběhu trošku vytrhává druhá dějová linka z minulosti, i když je vlastně nevyhnutelné aby se obě propojili na konci. Taky mi chybí trošku to morální poučená u postavy Luka, který jede do Vegas. Zkrátka jsem si to užil, ale je zde tolik lepších kandidátů na romantické drama, že příště šáhnu jinam. I když, co si budeme povídat, kdo by nechtěl mít ranč a být sexy kovboj? Alespoň na ty dvě hodiny. (70 %)

• 15.11.2020  14:20

"Who are you? - Your worst nightmare." Já jsem se na Poslední krev moc těšil. Jako fanoušek Johna J. Ramba ani nemohu jinak. Pokud máte roky rádi jednu filmovou postavu, tak se musíte těšit na pokračování. Prolog v dešti je naprosto parádní a když se posuneme dál do Arizony, kde má John ranč, tak si to užívám. Mám pocit, že se Rambo konečně dočkal svého klidu a míru. Ovšem scénáristé chtěli jinak a samozřejmě by to nebyl akční film sledoval Slye jak má na hlavě kovbojský klobouk a trénuje koně. I když mu to sluší a já mu to závidím. I tentokrát se jeho blízcí namočí do problémů a je jasné, že pokud v první třetině vidíme Johnovu dílnu a podzemní chodby, tak je vám jasné, jak film bude končit. John opět poháněný vztekem, zuřivostí, nenávistí a žalem se rozjíždí do Mexika za pomstou. Finále pak ve stylu "Sám doma" nebo "Saw" chcete-li. Když to skvěle fungovalo ve Skyfall (2012), tak ostatně proč ne tady. John je expert na partyzánskou válku a na domácí půdě mu to půjde lépe. Brutální půl hodinka naprosto vynahrazuje veškerou akci, kterou tento díl nemá. V porovnání s "Do pekla a zpět" je film více emotivní a méně akční. Tvůrci evidentně chtěli vzít Ramba za jiný konec. Mě osobně se čtyřka líbila z celé série snad nejvíce a konec mi přišel naprosto důstojný pro odchod jedné filmové legendy. Poslední krev se mi líbila díky mocí lásce ke značce a finální titulky mě sakra dojaly. Byla to velmi dlouhá filmová cesta. A rozhodně si myslím, že Rambo V svoje kvality má. Pro mě osobně má i místo v srdci. (85 %)

• 8.11.2020  12:36

Od té doby, co jsem na Svatého Valentýna letos koukal na 47 Meters Down: Uncaged, tak jsem sháněl velmi podobný film. Tenhle mě totiž bavil a chtěl jsem další exotiku, jeskyni i obludu. Když jsem viděl upoutávku na tohle, neváhal jsem ani vteřinu. Žralok vyměněný za krokodýla a jedeme. Ovšem každou chvílí jsem byl zklamaný a unuděný čím dál více. Herci jsou docela sympatičtí, ale cpát milostný trojúhelník tam nemuseli. A pokud, tak z něj mohli vytřískat mnohem víc v momentě, kdy by zůstali osoby, co si nevěří sami spolu. Žádný gore se naštěstí nekoná a některé scény jsou solidně děsivé. Vystupující čelist z tmavé vody vede. Ovšem jak už jsem psal výše, film nemá žádnou gradaci a spadá do neustálých klišé. Ve výsledku už jsem si přál, aby byl konec, protože atmosféra vzala roha. A konec je vyložené výsměch. Bez spoilerů ho ale nelze rozebrat. Tohle bohužel nelze doporučit. (30 %)

• 31.10.2020  17:18
    Saw 3D (2010)

"I will keep no more secrets from you. I've shown you a lot of places, but there is one that will be perhaps the most meaningful to you..." Skládanka nám došla na konec. První můj dojem po shlédnutí byla neuvěřitelná hořká pachuť a zklamání. Asi jako když olíznete rezavou pilu a čekáte čokoládový dort. Od druhého dílu mě příběh lákal na famózní rozuzlení a dokonalé puzzle. Čekal jsem od konce série mnoho, něco co by proletělo hlavou. Něco u čeho bych měl vytřeštěné oči jako, když jsme poprvé shlédnul první díl před lety. Něco co mi poskytne zase o něco jiný pohled nejen na pár dílů, ale na kompletní ságu. Prostě otočení celé pravdy... A to mi konec nenabídnul. Teda ano i ne. Prostě jsem čekal něco, co mi vykloubí čelist a ne něco co se postaví jako nadstavba celé sérii. Když jsem si po týdnu zkouknul finále znovu, tak ano, musím uznat, že je to opět zajímavé rozuzlení. Jistě dává další perspektivu na mnohé. Ovšem trošku jinak než bych si myslel, že finální kapitola udělá. K samotnému filmu, začátek má Saw Final Chapter jako jeden z nejlepších. Roztočené tři kotouče a milostný trojúhelník. A ještě k tomu na veřejnosti. Pravidla hry se holt změnily. Ne však pro všechny a proto následně opět vidíme jedince, který může zachránit ostatní. Po vzoru trojky a šestky. Máme tu dalšího sympatického detektiva. Chad Donella mi hodně připomíná Rysna Goslinga a jako všechny ostatní sympatické detektivy, ani na toho nečeká nic pěkného. Poslední díl má taky docela problém s tím, že samotný Jigsaw, tedy John Kramer (Tobin Bell) v něm prakticky není. Samozřejmě, vždyť je od čtvrtého dílu v márnici si říkáte. Ale jenom jeden flashback? Nakonec mám podruhé pocit, že tvůrci už nemají žádné hranice a tak jsem se musel třikrát koukat jinam. Saw 7 už skutečně překročil hranu jakékoli únosnosti. Ve výsledku stále trošku cítím zklamání, protože šestka i sedmička si myslím mohla dopadnout mnohem lépe. Přesto však jsem rád, že jsem se konečně odhodlal kouknout dál, než za geniální první díl. Ta série má jistě něco do sebe a já se docela těším až si celý ten maraton dám někdy znovu. Ostatně jsme fakt zvědavý, jak se mi budou líbit starší díly teď, když už mám celý ten kolotoč hádanek za sebou. Spirála je u konce! [Unrated] (60 %)

• 25.10.2020  16:03
    Saw 6 (2009)

"When all this is done, I will provide a way out for you." Nejkrvavější realityshow na pokračování jde pomalu do finále. Tentokrát však Pila trošku drhne. Za mě možná nejslabší díl v celé sérii. Opakuje vzor trojky a tentokrát staví Williama do děsivé Jigsawovi hry. On sám prochází labyrintem smrtících překážek, aby zjistit proč si ďábelský John Kramer (Tobin Bell) vybral do Hry právě jeho. I když je totiž John po smrti, jeho odkaz žije dál a jeho učedník Hoffman (Costas Mandylor) plní jeho vůli. Když jsem u pětky chválil, že tolik netlačí na "pilu", tak u šestky musím zdrbnout, že tentokrát jede na plné "řetězy". Nechuťáren od minule hodně přibylo a finální wow, se trošku prozradí pár minut předtím. Nechápejte mě špatně, atmosféra thrilleru je stále stejně mrazivá. Flashbacky opět hází trošku více světla do Johnovi minulosti a některé scény jsou skutečně výborné. Kupříkladu v místnosti na policejní stanici u dekódování hlasu. Přesto si ze závěru odnáším spíše kyselinu a roztrženou čelist. Navíc spirálu hádanek už máme skoro složenou. I když jsem si jistý, že finále mi osvětlí mnoho věcí. Jak je ve filmu naznačeno, zbývá poslední kousek skládačky. A já jsem na něj sakra zvědavý. [Unrated] [Director's cut] (68 %)

• 18.10.2020  22:34
    Saw 5 (2008)

"If you're good at anticipating the human mind, it leaves nothing to chance." Vsadím se, že Wan netušil, co rozpoutá za sérii, když v roce 2004 spolu s Whannellem natočili první Saw. Teď jsme už tady ve čtvrtém pokračování a páté krvavé jízdě. Jelikož mě po konci čtyřky málem bouchla hlava z překvapivých zvratů, tak jsem se na pátý díl hodně těšil. Ten závěr u Johnova (Tobin Bell) těla je prostě famózní. Začínáme hezkou inspirací na Jámu a kyvadlo, kdy nám lítají střeva skrz místnost. A pokračujeme tím, že se postupně vrátíme ke čtvrtému i třetímu dílu. U čtvrtého dílu jsem byl absolutně nadšený z mrazivého začátku a ještě mrazivějšího konce. U pětky jsem nadšený skoro ze všeho. Násilí a brutálnosti jsou omezeny téměř na minimum. Alespoň tak to vnímám já. Jelikož jsem celý film zvládl bez problému. Líbí se mi, že tentokrát se Hra vrací k několika účastníkům. Po vzoru dvojky máme tedy pět nebohých lidi zavřených v pěti místnostech a jejich úkol je dostat se ven. Že by tady vznikaly inspirace na dnes tak oblíbené Únikové hry? Na druhé straně příběhu hraje detektiv Hoffman (Costas Mandylor) nebezpečnou hru s časem. Tady se mi líbí, jak tahle krvavá sága ukazuje, že funguje dobře jako thriller s děsivou atmosférou. Napětí se stupňuje a vrcholí ve starém známém bludišti. Poslední věc, co se mi moc zamlouvá je, že pátý díl skvěle pracuje s předchozími díly. Protože překrucovat jednou viděnou pravdu je úžasné. Dvakrát to je zajímavé, třikrát nevídané a počtvrté je to už prostě wow. Pátý díl se vrací nejen do čtyřky a trojky. Ale taky zavítá do dvojky i do jedničky. A to je prostě pecka. Vždy mám rád easter eggy a flashbacky. A to je tu zpracováno na výbornou. Hra a otázky se nám zase více rozmotaly. Jediné, co mi celkový dojem kazí, tak že poprvé u téhle ságy nemám na konci ten wow efekt. Jelikož konec je vždy náloží všeho, co se do diváka vejde… A i když lze nějakou část předvídat, tak celkově jste ohromeni. A tady u pětky ten wow efekt prostě chybí. Na celé sérii se mi líbí především to, že každý dialog a každý detail něco znamená. Kupříkladu, teď už vím, k čemu byla ta prosklená rakev s ledem ze čtvrtého dílu. Ale co je herdek v té bedně, co dostala exKramerová od právníka?! Nezbývá než pustit další díl. [Unrated] [Director's cut] (86 %)

• 17.10.2020  22:32
    Saw 4 (2007)

"You feel you now have control, don't you? You think you will walk away untested. I promise that my work will continue. That I have ensured. By hearing this tape, some will assume that this is over, but I am still among you. You think it's over just because I am dead. It's not over. The games have just begun..." Vážně jste si mysleli, že hry skončí? Třeba já, jako novopečený fanoušek téhle krvavé hry bych po konci trojky čekal, že v momentě, kdy Jigsaw (Tobin Bell) vydechne naposledy, tak skončí i krvavá lázeň pro lidi, kteří si neváží svého života. Ovšem jak se zdá, tak jsem se mýlil a tvůrci nám předkládají další skládačku a hlavně i další otázky. Vše začíná nechutnou/necenzurovanou pitvou Johna Kramera. Ovšem zvedání žaludku hned překazí nález v jeho… No žaludku. Páska s roztomilým „Play me“. V momentě, kdy vidíte tohoto děsivého vraha na pitevním stole se z pásky ozve opět mrazivý hlas Jigsawa. „Vážně jste si mysleli že je konec…?“ Já si to vlastně myslel, když zvrácený a geniální mozek doktor před chvíli vyndal a dal na stůl. Scéna je absolutně mrazivá a v geniální atmosféře si Jigsaw zve dalšího detektiva, aby případ vyřešil a sám se dostal do smrtící pasti. Kola hry se opět roztáčí a tentokrát je hlavní postava Rigg, kterého známe už z přechozích dílů. Ten musí bojovat nejen o svůj život, ale má devadesát minut na to, aby našel detektiva Matthewse (Donnie Wahlberg), který se pohřešuje. Čtyřka se mi moc líbila, protože roztáčí prakticky novou trilogii, ale taky pokračuje v příběhu a staví na něm. A hlavně zas a znovu doplňuje záplaty v předchozích otázkách. A samozřejmě vytváří i nové. Pastí není tolik, nejsou ani obludně násilné. I když ten skalp si mohli tvůrci odpustit. Všeho všudy se jedná o další děsivou a psychologicky náročnou cestu k finální pravdě. A závěr samozřejmě dokáže šokovat i počtvrté. Opět geniální tah, jak přikovat diváky k dalšímu dílu. (84 %)

• 11.10.2020  21:47
    Saw 3 (2006)

"Make your choice. Let the game begin. Trilogie se dočkala svého rozuzlení. Nebo ne? Leigh Whannell napsal tohle jako pomyslnou trilogii, která má začátek, prostředek a konec. Ovšem John Kramer (Tobin Bell) si myslí něco jiného, a tak na smrtelné posteli vymýšlí další smrtonosné pasti a nekončící hru. Začínáme tam, kde jsme minule nechali jednoho z bratrů Wahlbergovic. Pak se přesouvá děj dále a než se zobrazí název filmu, tak se ještě jeden nebohý musí dostat z řetězů, než ho rozmetá bomba. Kdyby se z místnosti dostal, tak ho nemuseli uklízet lopatou. Pasti přitvrdili a trhání kůže není to nejhorší. Kupodivu i když jsou některé pasti spíš nechutné a zneklidňující, tak nejhorší scénu si pro sebe krade operace Johna. Tvůrci se moc nebojí a opět posouvají hranice. Saw III jako závěr trilogie však funguje více než obstojně. Děj sleduje poslední přání Jigsawa, který připravil pro Jeffa labyrint smrtících zkoušek, které může zastavit pouze on. Trpí však jiní z Jeffovi minulosti. Na délku dvou hodin se tak rozprostírá tentokrát drama, které spěje k epickému finále. Líbí se mi, že se děj vrací místy na začátek do legendární koupelny z prvního dílu a osvětluje některé díry a otázky. Třetí díl však i něco zamotává a pokládá otázky zcela nové. Jigsaw si totiž připravil závěrečnou zkoušku především pro diváky a tak i tento kus skládačky našel pečlivě vyřezané místo. Konec tak dokáže znovu zaskočit a překvapit a hlavně… Nechává prostor pro další díl. [Unrated] (73 %)

• 10.10.2020  22:56
    Saw 2 (2005)

"Oh, yes, there will be blood..." S láskou vzpomínám na školní léta, kdy frčelo každý rok si podívat o novém Saw a co ten Jigsaw zase vymyslel za pasti. Série Saw byla tehdy velmi oblíbená mezi mými vrstevníky a kamarády. Ovšem já ji znal pouze jako parodii ve Scary Movie. Ovšem díky neustálému poslouchání o této geniální série netrvalo dlouho a už jsme znal všechny pasti nazpaměť. Tehdy jsem viděl začátek třetí Saw dvakrát a nepochopil jsem co na tom kamarádi mají. Jak léta plynula, tak jsem přičuchl k žánru hororu zcela z jiné strany. Zatímco jsem si doplňoval vzdělání, tak to John Kramer (Tobin Bell) dotáhl na sedm pokračování než si dal pauzu. Pak jsem se před čtyřmi lety k sérii přeci jen dostal přes mého oblíbence Wana a první Saw jsem si nesmírně užil. Ten geniální konec mi nedal spát. Ale jelikož jsem posera a krvavé násilí mi nedělá moc dobře, tak mi trvalo než jsem si pustil pokračování. A hle... Jsem z něho nadšený jako tehdy když jsem viděl první díl. Ano, brutalita přidala na intenzitě a jámu s injekčními stříkačkami budu vydýchávat dlouho. Přesto to finále (ač není tak geniální jako první díl) mě dokázala ohromit. Jednu pasáž jsem tak nějak čekal, tu druhou již ne. A jakmile začne hrát ústřední melodie, tak mi chloupky vstávají a husí kůže naskakuje od páteře nahoru. Tohle je prostě nářez, který za těch několik nechutných scén stojí. Těším se na další díl skládačky. [Unrated] (80 %)

• 10.10.2020  17:38

"No... tak já jsem tady asi do počtu." Hezky česky - Tak to mi teda vyndej! Ehm. Vůbec bych nečekal, že mě takto osloví český počin. V kině už vůbec ne. Ty bych mohl spočítat na prstech jedné ruky. Ovšem tahle česká pohádka má absolutně neuvěřitelný sexappeal! To, že nápad si bere z Groundhog Day (1993) mi není proti srsti, naopak. Vizualizace je naprosto parádní a soundtrack je výborný! Příběh je mi sympatický, byl vtipný a hlavně mě bavil po celou dobou. Takže délka dvou hodin mi nevadila. Naopak to vnímám, že se mi režisér trefil absolutně do vkusu a mám svoji novou Vánoční pohádku. I když se mi příběh líbil a je vidět, že se tvůrci inspirovali všude možně, tak výsledek je slepenec těch nejlepších kousků. (Snad jen ten Avengers moment si mohli odpustit.) To, co je ale na filmu to nejlepší, tak jsou jistě herci. Na to, že zde nehraje oblíbený Trojan či Töpfer, tak můžeme slyšet alespoň oblíbeného Dvořáka jako Ústa pravdy. Princezna je velmi sympatická Natálka Germani a princ fešácký Marek Lambora. Nebo naopak? Každopádně na to, že oba vidím poprvé, tak jim tleskám. Oba jsou sympatičtí až běda. Největší poklad je však Eliška Křenková. Protože od této chvíle ji považuji za jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších českých hereček. Rozhodně se v budoucnu podívám na její další filmy. Takže i když jsem si nebyl novou českou pohádkou jistý, tak nemohl bych se mýlit více. Tohle je nejlepší český počin od Anděla páně! (89 %)

• 10.10.2020  17:18

Zatímco jednička byla docela solidní akční zábava, tak dvojka je absolutní béčko bez jakékoli inovace nebo nápadu. Naopak. Chápu, že by někdo chtěl pokračování jedničky. Byla zábavná a originální. Pak vůbec nerozumím proč se kývlo na tohle, když to nemá budget ani na zaplacení scénáře. Sly hraje druhé housle a Bautista je ve filmu nejdéle pět minut, pouze aby se dalo říci, že je ve filmu a jeho jméno na plakátě. Ten film má naprosto béčkovou stylizaci a příběh je k uzoufání nudný a předvídatelný. Ty zvraty jsou tak "nečekaný" až mám pocit, že to tvůrci nemohou myslet vážně. No prostě ne, nečekal jsem, že zopakují úspěch jedničky, ale navázat se nějak průměrně dalo. Tohle je fakt pokračování k ničemu. Po posledním monologu jsem si řekl "bože ať není žádná trojka". Jukni na CSFD a víte co? Oni už trojku udělali a to hned o rok později. (28 %)

• 3.10.2020  16:01

Překvapivě mě to bavilo více než jsem čekal. Španělské pivo nám zavřelo kina a letošní léto jsme se museli obejít bez našlapaných popcornových filmů. Což jak je vidět mi značně chybělo, tak jsem se rozhodl udělat si popcornovou zábavu u sebe v obýváku. Bohové Egypta jsou hloupý. Digitální bordel celé dvě hodiny. Avšak zábavně hloupý a až neuvěřitelně barevně digitalizovaný bordel. Ostatně proč ne. Zahodil jsem všechny svoje znalosti o starověkém Egyptu a užíval si Hollywoodskou podívanou, kde se všechno boří, hoří a tříská do sebe. Navíc je tahle blbina parádně obsazená. Nikolaj je prostě sympaťák a kupodivu Gerardovi záporák sedne jako ulitý. Prosím Hollywoode obsazuj Butlera častěji jako padoucha! Navíc se mihne i Barbosa a Panter Wakandy. Já si to vlastně užil s veškerou parádou. On i takový remake Souboje Titánů mě tehdy velmi bavil a tohle je další z mnoha akčních výplachů. Navíc to dobře vypadá a je to parádně obsazené. A co kvituju s povděkem nejvíce? Žádné trapné scény nebo hloupé hlášky. Sláva RA! (60 %)

• 3.10.2020  15:52

Netflixovou produkci mám rád a tady se velmi dobře činila. Je vidět že bráchové Russo neumí točit jen Avengers, ale natočí i svojí variaci Black Hawk Down pozpátku. Chris je sympaťák jako vždy a i tentokrát je jeho Tyler super charakter. Prostředí Indie mi vůbec nepříjde okoukané a celkový vizuál mě bavil. Málokdy vyzdvihuji kameru, ale tentokrát ji zmínit musím, protože byla vážně dobrá. Nic nebylo chaotické a akční scény mají šťávu. Všemi vychvalovaná akce bez střihu je povedená. Hned jsme si vzpomněl na Johna Wicka. Potěší i camao Davida Harboura. Příběh může být jednoduchý, ale emoce v něm jsou a finále nejde zbytečně do sluníčkové země. Prostě konec jak má být. Hudebně je to taky solidní, Henry Jackman prostě umí. Mám co vyčítat? Vlastně ne, v téhle pošahané coronavirové době to byl parádní filmový zážitek. Akční thriller s dávkou válečného žánru. Já jsem naprosto spokojený. (88 %)

• 31.8.2020  19:18
    Bumblebee (2018)

Po výprasku co udělal Bay se svojí "tetralogií"? No po trilogii jsem ty další filmy přestal počítat.. Začínáme zkázou Cybertronu a digitální binec je všude kolem. Fanoušci slintají blahem a já vím, proč jsem si tyhle plecháče tehdy v roce 2007 zamiloval. Ovšem nyní po třinácti letech mi už nestačí bitvy kov o kov. Myslel jsem, že už oblíbeným Autobotům odzvonila doba... Přesto se znovu a znovu vracejí. Je to holt fenomén jako každý jiný. Příběh Brouka je od začátku čím dál lepší. Ale od půlky zase čím dál horší. Zatímco to skvěle rozjede a má vtipné momenty, tak v druhé půlce už jsou zase vtipné scény násilně vloženy a dostavuje se nuda až trapnost. Plivat kazety je sranda, ale zvracet v autě a lézt na stožáry je zbytečné a trapné. Navíc mi byla postava Charlie od začátku nesympatická a herečka Hailee otravná. Nebo obráceně? Bumblebee je přesně takový jako jsem si myslel. Nenáročná další porce akce, vtipného i trapného humoru. Užil jsem si to i když jsem mnohdy kroutil očima. (55 %)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38