Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek a plemene Canis lupus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 16.10.2018  22:18
    Halloween (2018)

Naprosto úchvatné. Jako člověk sérii nepolibeny mám z nového pokračování pocit jak moc se snaží zavděčit fanouškům. A jsem si docela jistý že kdybych byl fanoušek tak mi film bude brnkat na nostalgickou strunu. Takhle mi zabrnkal na moje nejniternejsi požadavky na film. Napětí ano. Atmosféra ano. Mrazivé pocity ano. Dávka retra a poctivého hororu. Hell yeah. Myerse se toula od domů k domů a těla se mnozí. Tvůrci mají pod rukama velmi oblíbenou značku a přistupují k ní s respektem. A hlavně tvoří poctivý mrazivy horor který nepatří do tohoto století (myšlení v tom nejlepším slova smyslu), ale do dob kdy tvůrci lekali, desili a hlavně se jim na konci tleskalo. Nový Halloween je perfektní hororový koncert od začátku do konce. Perfektní a za mě to nemohlo dopadnout lépe.

• 14.10.2018  12:11
    Venom (2018)

Tak moc chtělo Sony svého záporného hrdinu. A nakonec dojedou na to, že mu nedají raiting 18+. Přístupnost ale nakonec není to, co film potápí. To, co film dělá průměrným je hloupý příběh. Venom je čistá popcornovka na léto, kterou táhne vzhůru výborný Hardy. Nejprve jako veselý přítel odvedle (takhle ho moc neznáme), pak jako hňup se strašidelným hlasem v hlavě (takhle jsem se už dlouho nezasmál) a nakonec jako bručící antihrdina (No prosím, konečně Tom jak ho znám). Film mi přijde, že se neumí rozhodnout zda chce být tou typickou komiksovkou, nebo temným thrillerem a nebo naopak komedií. Míč se střídá od žánru k žánru a buď se smějete a nebo si užíváte typickou komiksovou jízdu. Bohužel akce je velmi nepřehledné a kamera se střihem v tomhle na facku. Celkově mám z toho dojem, že jsem si užil docela slušnou komiksovku, ale hloupý film. Scénář je pitomý a ve výsledku divák získává dojem, že je Venom vlastně hodný soused od vedle, co papá štěkající psy a lupiče v samoobsluze. Což i třeba vzhledem k třetímu Spider-manovi od Raimiho si nejsem jistý, jestli to byl záměr. Kromě Skvělého Toma, ale Venom nic moc nenabídl, přesto jsem se u něj v kině bavil. (65 %)

• 14.10.2018  11:57
    Mrakodrap (2018)

Čistokrevný průměr. I když jsem se docela těšil, tak mi bylo jasné, že o hlubokomyslnou jízdu se jednat nebude. Die Hard (1988) dvacátého prvního století? Dost možná ano, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. Film baví a seznam úkolů splňuje dobře. Najdeme tu spoustu známých tváří a Dwayne Johnson nezklame. Drsné hlášky, držení mostu holýma rukama a dokonce skok mezi dvěma budovami. Ale bez auta! Prostě jsem docela potěšen a docela zklamán, že z toho neudělali tvůrci něco víc, než jen akční pohádku pro nenáročné publikum. Chybí mi emoce, drama i nějaké to smysluplnější rozhodování charakterů. Motivy záporáků jsem už po týdnu dokonce zapomněl. Tak jako mnoho dalších dnešních filmů, jednou stačilo. Příjemné na odreagování, nenáročné na přemýšlení. (50 %)

• 5.10.2018  23:07

„Mom, what's wrong? - Nothing, honey. Your dad's going to the Moon.“ Přál jsem si hodně, a zopakovat tři roky starý opus jako Interstellar jsem ani nedoufal. Přesto jsem se konečně dočkal a First man je dost možná nejlepší film roku. Gosling po loňském Blade Runneru předvádí opět výkon plný emocí a hereckého umu. Perfektní volba pro zádumčivého Neila Armstronga. Ač je film dlouhý, tak sleduje celou cestu muže na Měsíc. Přes neúspěšné pokusy, životní etapy i nekonečné přípravy. Neilovi se prolíná nemožný úkol s rodinnými hodnotami. Ve filmu je skvělé a známe obsazení a myslím, že to filmu hodně pomáhá. Líbí se mi hudba, kamera i střih. Vše funguje jak má a divák plave v emocích. Emotivní stránka se snadno dotkne a dramatické chvíle způsobují husí kůži. Já jsem spokojený. První člověk přinesl kvalitní filmový zážitek a poctivý kus filmařiny. Po dlouhé době nemám filmu moc co vytknout. Historická stránka dodržena a po stránce příběhu to funguje. Nejsem si jistý, jestli tuhle emoční, historickou pecku chci vidět znovu, tak jako Interstellar (2014) nebo Apollo 13 (1995). Ty přeci jenom stále vedou ve všem zmiňovaném. [Csfd projekce31](90 %)

• 30.9.2018  19:36
    Van Helsing (2004)

Už docela rozumím tomu, že jsem zapomněl jaký tenhle film je. Ono to bylo lepší zapomenout. V době základní školy budiž, ale i tehdy se přece točili mnohem lepší filmy. Filmy na které se kouká dobře i dnes. Van Helsing je béčko až to bolí. Cgi animace dnes již směšná, prostředí Prahy potěší. Hugh Jackman byl frajer i před svým Wolverinem. Ale vážně museli dělat z Faramira takovýho hňupa? I když je hezký pohledět na stará monstra (Drákula, Frankenstein, Vlkodlak a spol.), tak hrůzu ani atmosféru to moc nevykouzlí. Ten film je blbý a některé scény jsou až k pláči stupidní. Bavil jsem se, ale zcela jinou formu než bych u fantasy, hororu, thrilleru čekal. Příběh neoslní, scénář taky. Na dvě hodiny to bylo až moc. Jediné, co snad vypíchnout lze je ta hudba při cestování. Ten film prostě dnes už neobstojí a vzhledem k tomu, že jsem ho úspěšně zapomněl, tak si myslím, že neuspěl ani tehdy. (40 %)

• 23.9.2018  17:41

Trailer na dvojku mě velmi zaujal, takže byl čas si doplnit příběhové vzdělání. Bohužel trailer na tento film mě před dvěma lety nezaujal a myslel jsem si, že mě film nebude bavit. Ano, je to přesně takové jako jsem si myslel. I když Yates má s touhle sérií mnoho zkušeností, tak vytvořit příběh na základě jakési kroniky mu moc nejde. Většinou vaří z vody a příběh o muži, který hledá ztracené zviřátka z kufru moc nápaditý není. Pozadí příběhu o černokněžníkovi zabere na pět minut (ani ne) a já se u tohodle spíše nudil. I když je Farrell výborným záporákem, tak Eddie Redmayne je pro mě výsostně nesympatický. Příběh mě taky moc nezaujal a na konci mě čekala citová vydíračka. Vážně mě to nebavilo a kupříkladu scéna s chytáním (asi) nosorožce na ledě mi přišla místy až trapná. Tohle mi stačilo jednou, a přesto si myslím, že mě dvojka bude bavit. (40 %)

• 12.9.2018  21:35

„I need to know if your men pose a threat. - We're Rangers. Isn't posing a threat kind of the fucking point?“ Moje první dojmy jsou nadšení. Džungle, tma, střílení a jeden predátorský zvuk. Následuje krev, střeva, maska a zatmívačka. První hodinu si film neskutečně užívám a křičím ano! Ještě prosím! Je vidět, že Shane Black Predátorovi rozumí a dělá ho s láskou pro fanoušky. Nepamatuji si, kdy měl film takovýhle fanservis. Hlášky, odkazy a já prosím ať to tak pokračuje. Navíc je tu skvělá parta herců. Boyd Holbrook byl skvělý už v loňském Loganovi a zde to jen potvrzuje. Takže první hodinu film funguje, jak má. Spoustu krve, drsných hlášek a je to i vtipné. Na takový film čekám celý rok. Pak to ovšem přijde a scénář se naprosto zblázní. Tak jako u posledních Star Wars se stává to, že se film snaží zavděčit zcela všem. A z drsné scifárny je pitomá, dětská, nikoho neurážející (to hlavně) parodie na sebe sama. Je tu totiž jeden wtf moment, jenže pak přijde další a další. Vlastně vše funguje do té doby, než se objeví druhý cgi Predátor se svými psy. Pak jde akce do kopru, příběh do kopru, vizuál a vlastně i vše ostatní. To hloupé finále plný trapných scén se sem vůbec nehodí a působí to, jako by to sem zabloudilo z jiného filmu. Ach jo. Nebýt těmhle konin, tak tomu dávám plnou palbu. Strašná škoda, že se nepovedlo udržet tu stejnou atmosféru jako na konci. Začínám si pomalu myslet, že kvalitní poctivý film bez jakýchkoliv ale už nikdo kromě Tarantina a Nolana nenatočí. Predátor je promarněná šance roku. [Csfd projekce30] (75 %)

• 10.9.2018  21:50
    Sestra (2018)

„I'm afraid there is something very wrong with this place.“ Moc jsem se na Nun těšil. Už od první chvíle, co jí oznámily, protože The Conjuring 2 (2016) se tvůrcům moc povedla a spin-off mě tedy lákal. Navíc zubatá jeptiška je velmi děsivé monstrum. Pokud pominu Indiana Jonese, tak tohle byl nejlepší letošní zážitek v kině. Ta atmosféra je naprosto vynikající a já si užil skvělý horor v temném sále. I když jsem se těšil, tak jsem se docela bál, že to režisér Corin Hardy zpacká. Ten režisér nám naservíroval jeden film a Hvozd je strašný odpad. Ovšem s přímou podporou původních tvůrců dostal všechny ingredience a vlastně neměl moc co zkazit. Tenhle koktejl už od původního Conjuring na mě funguje a hlavně se mi líbí a baví mě. I když je trošku někdy znát, že to dělá někdo jiný, tak se naštěstí Hardy drží osvědčených kolejí. Díky bohu! Prostředí kláštera v Rumunsku je perfektní místo pro děsivou atmosféru. A že je jí film pěkně nasáklý! Naprosto luxusní atmosféra je jen sražena malou mírou kvalitních lekaček. Od prvních chvil mám husí kůži, a když přijde na klášter noc, tak zatrnu. Příběh mě bavil, a i když jsem trošku tušil, jak se to bude ubírat, tak přesto jsem si to užil. Valak chodí po ochozech a lesy kolem kláštera jsou pokryté kříži a mlhou. Tady mám co dělat, abych z kina neutekl. Ale trošku vážněji. Mě Sestra vážně bavila. Od začátku do konce jsem se nechal opít skvělou atmosférou, hudbou a děsivostí. Navíc Taissa Farmiga hraje mladou novicku skvěle a Demián Bichir jí v tom dobře sekunduje. Oba sympatičtí a zapadnou sem. Co mě ale nejvíc potěšilo je provázanost na celou sérii. Na konci mi vysloveně spadla čelist a já zírám, s jakou grácií se to tvůrcům povedlo celé spojit. Podobný pocit jsem už měl u druhé Annabelle, ale tady to jde ještě dál. Takže vstávám a tleskám a jediné, co mě mrzí je, že chybí potitulková scéna. Chci víc! Chci třetí Conjuring od Wana a Crooked Mana. [Dolby Atmos] (87 %)

• 9.9.2018  21:14

" What - I get the death chamber and he gets bible camp with the most beautiful girl on earth? That's not a democracy." Insidious, tuhle hororovou sérii mám moc rád. Každý jednotlivý díl, tak i jako celek. K posledními dílu jsem byl trochu skeptický, ale nakonec asi zbytečně. Oblíbený režisér James Wan to alespoň produkuje a jeho kamarád Leigh Whannell to opět napsal. Herci se vracejí a já jsem vlastně spokojený. Návaznost na první díl je naprosto famózní a konec mi tím pádem vykouzlil úsměv na rtech. Celý film jsem si užil. Říkal jsem si, jaká asi čertovina bude na Elise (Lin Shaye) číhat tentokrát. A on je Klíčník (tak jsem ho pojmenoval já, v titulkách bude jistě psán jinak) pěkně děsivá potvora. Když se na scéně objevuje noname hezká blondýnka, o kterou Klíčník usiluje, tak se příběh posouvá dál. Dvojice lovců duchů už je na štaci a film má zatraceně dobré lekačky i atmosféru. Možná je to tím, že jsem fanoušek příběhu, nebo tím, že letos je dobrých filmů vážně málo. Ale Last Key mě bavil. A jako horor vůbec nezklamal. Naopak, šlape na plyn celý film. Jen ten rodinný patos už byl místy až moc. Sérii bych i přesto už nechal odpočívat. Myslím, že čtyřikrát to už stačilo a posunul bych tvorbu Wana a Whannella někam jinam. (75 %)

• 9.9.2018  21:11
    Upgrade (2018)

"See, you thought I was a cripple but you didn't know that I'm a ninja." Nový horor od tvůrců Saw (2004) a Insidious (2010)? Ano, to chci vidět. Na to, že to je druhý režijní debut Whannell tak tleskám. Naprosto skvěle zvládnutá atmosféra. Sci-fi punk thriller s prvky hororu. No prostě jedním slovem - super. Logan je dobrý herec a zahrál to parádně. (Nevím, odkud pramení ta srovnávačka s Tomem Hardym) Upgrade je vlastně jednoduchý film za pár peněz, který ale funguje a má dobrou kameru, scénář i akci. Zmrzačený Gray je odsouzený žít na vozítku po zbytek života. Ovšem v blízké budoucnosti, kde jsou naváděna auta systémem a nad hlavou nám létají droni, tak je možnost čipu, který by Greye opět rozpohyboval. Za cenu? To vám odpoví film. Je celkem jasné kam film směřuje, ale mě to vlastně nevadí a nechal jsem se ukolébat skvělou atmosférou až do konce. Hororové finále je pak třešnička na dortu, takhle dobře zvládnutého filmu. Vše funguje a já se po dlouhé době dočkal filmu, který šlape jako hodinky. Nic slabšího jsem ale od zkušených tvůrců nečekal. Perfektní cyberpunkový atmosférický horor. Černý kůň roku. (85 %)

• 26.8.2018  20:23

Těšení a zklamání. Tak velký potenciál je zabit nudnou a předvídatelnou zápletkou. Samozřejmě, že to je doktor, co není zrovna psychicky labilní. Samozřejmě, že to je příběh, který se týká jednotlivce. A samozřejmě, že se tu bude potulovat naštvaný duch. Nechybí ani posednutí dítěte... Film není nic než klišé s provařenými lekačkami. Ta atmosféra, co je ve filmu, tak je tak nudná, nezajímavá a všichni ví, kam směřuje. Dům, který reálně existuje a má tisíce metrů chodeb, desítky pokojů a dveří, které nikam nevedou. To je přeci tak obrovský potenciál. A tvůrci místo toho nám naservírují příběh, který je nudný a bez šťávy. Nic jiného než fádní lekací scény, které mají diváka vyděsit, ale nedaří se jim to. A atmosféra je tu k uzoufání. Jako horor, to nebaví a jako příběh taky ne. Škoda. (35 %)

• 26.8.2018  20:12

Tohle bylo strašný. To ani nebylo guilty pleasure, tohle byla prostě filmová hrůza. Mám Johnsonovu tvorbu rád a nečekal jsem nic. Ovšem už po dvaceti minutách mě film přestal bavit. Ten film je plný klišé, trapných scén a příšerných dialogů. Klišé se dá odpustit, tak jako hrozná cgi animace. Ale ty dialogy muselo psát dítě a někdy je to až do očí bijící. Dialog "Odkdy je spoluvina trestná že?" aspiruje na nejdebilnější dialog ve filmu za poslední roky. To a další. Stejné jako u Godzilly (2014) a tam jsem měl mnohem větší očekávání. Vážně nevím, pro koho se tohle točí, protože já film přetrpěl a to mám rád nadnesenost a akční žánr. Tady to ale jde přes hranu, nestydí se to a ještě to paroduje samo sebe. I kdyby mě film bavil, tak nic neřeknu, což jsem si docela ověřil u filmu MEG před pár týdny, ale tohle byla výsostná nuda. Jediné, co se líbilo mě, byl Rock, který tohle umí a Jeffrey Dean Morgan u kterého si vždy uvědomím, jak skvěle hraje. Ale díkybohu, že jsem tohle vynechal v kině. (11 %)

• 13.8.2018  20:30

Jason Statham a mega žralok. Těšil jsem si, až si tohle béčko pustím doma. Díky ČSFD jsem si to užil v bezvadném letním kině. Čekal jsem béčko, bylo to béčko, užil jsem si béčko. (Čelisti jsem z toho vážně nechtěl.) MEG je vlastně skvělý letní film s obřím žralokem. I když někdy, to tvůrci vážně přehnali a něco bylo až zbytečně ujeté. Hodně to tlačí nahoru sympaťák Statham, bez něj by to bylo o kus horší. Ale scéna jak je táhnutý za lodí, byla dobrá. Nebo když si zpívá Just keep swimming... . Jinak je to ovšem film, který má zvládnuto cgi, humor i kameru. Příběh nepřekvapí, neurazí. Plakáty jsou trošku zcestní. To že není žádný gore mi vlastně ani jinak nevadí. Já se bavil, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Těch filmů o žralocích je zoufale málo. Mělčiny nebo 47 metrů jsou lepší. A to i přesto, že tam není žralok jako autobus. [7. Filmový Víkend ČSFD] (50 %)

• 13.8.2018  20:11

"If you two are finished comparing sizes... " Po jedničce jsem byl hodně nahypovaný na pokračování. Odlehčení a humor mi předtím moc sedl. Navíc Paul Rudd je skvělý Ant-Man. Těšil jsem se asi moc, protože dvojka mi dala pokračování, které je nemastné a neslané. Humor se mi líbil a akce je samozřejmě dostatek. Tohle Marvel umí a mnohokrát už nás o tom přesvědčil. Ale letos holt byly Avengers 3 a pak je hodně těžké něco takového trumfnout. Aspoň takhle si vysvětluji, proč mě druhý Ant-Man nebavil tak moc. Respektivě u jedničky jsem se smál pořád, tady čas od času a upřímně si už žádnou vtipnou věc nepamatuji. A příběh se spíš vleče, než aby utíkal. Všichni se neustále honí za krabicí s laboratoří a to na začátku filmu, uprostřed filmu i na konci. Nebylo to špatný, ale asi potřebuju se na to podívat znovu. Jednička totiž u mě hodně zabodovala. Tady se dvojkou to bylo horší. [7. Filmový Víkend ČSFD] (72 %)

• 1.8.2018  22:17

„Your mission, should you choose to accept it...“ Tak jsem se dočkal. Po třech letech další špionážní film s Tomem Cruisem. Moje očekávání byly velké, protože trailer byl skvělý. No a moje první reakce na film jsou velmi pozitivní. Akce je svižná, rychlá a kamera výborná. Hudba graduje a nechybí starý dobrý motiv. Tahle série prostě zraje jako víno. Zatímco jednička je taková klasika, dvojka byla strašná, trojka zas nuda a čtverka mě k téhle sérii nemilosrdně přikovala. Po Rogue Nation je tohle zase další krok k filmové evoluci. Najednou tu máte výborný akční špionážní film, kterému vůbec nic nechybí. Vrátili se naše oblíbené postavy a Cruisovi nezbývá než předvádět další svoje kaskadérské kousky. Nový v sérii Henry Cavill je naprosto famózní a jako kladnozáporná postava je výtečný. Příběh mě držel v napětí až do konce, i když se jedná znovu o průšvih - zachraň Hunte svět. No co jiného, světu opět hrozí jaderná katastrofa a tak je na Ethanovi, aby hrozbu zažehnal. Já se tedy bavil nadmíru, všechno ve filmu funguje jak má. Zvraty, překvapení, akce i příběh. Dokonce jsem se i párkrát zasmál. Takže já jsem spokojen nadmíru, zajisté to splnilo očekávání a pro mě zatím film roku. [Csfd projekce29] (96 %)

• 29.7.2018  11:44

Česká scéna má problém mít humor, mít příběh a mít něco, co najdete v každém druhém zahraničním filmu. Samo sebou najdou se výjimky. Ale je jich ukrutně málo. A Život je život mezi ně nepatří. Otřepané téma nevěry, láska a těhotenství. Ondřej Vetchý hraje skvěle. On takovéhle postavy umí a jeho charakter, který se ve volných chvílích převtěluje do Jamese Bonda beru. Ovšem já jsem se rozhodl na film koukat kvůli scéně u stolu, kterou jsem viděl vytrženou z kontextu. Líbilo se mi, že tam je docela humor a že tam bude Tereza Voříšková. Začínám si myslet, že ať se podívám na jakýkoli film s Terkou, tak tam moc není. V tomhle případě, ale scéna u stolu rozhodně neodpovídá zbytku filmu. Nesmál jsem se a film mě ve výsledku mockrát nepobavil. Příběh si pak asi užije někdo jiný než já, který očekávám něco smysluplnějšího. Ale inspirace Mužem z Acapulca tam je. (40 %)

• 29.7.2018  11:18

A jsme tu znovu! Teda, Mamma Mia tu je znovu. Po deseti letech. Herci nám zestárli a já si první polovinu filmu říkám, zda tohle vůbec bylo nutné. Už při oznámení mě napadlo, že všechny dobré písničky si tvůrci vystřílely poprvé. Tak co nás čeká ve dvojce? Opakování je matka moudrosti že? Neva, já si moc rád některé písničky v novém podání připomenu. Navíc One Of Us a Knowing Me, Knowing You jsou skvělé. Přesto mě první půlka většinu času nudila a příběh je skutečně nastavovaná kaše, kde mi uniká pointa. Navíc se tvůrcům nepovedlo vychytat všechny detaily spojené s jedničkou. Škoda. V tento moment jsem byl přesvědčený o druhé hvězdě. S tím, že tohle je zbytečné pokračování, o které nikdo nestál. To by ovšem nesměl přijet Colin Firth a Stellan Skarsgård na lodi a za doprovody klasické melodie rozpoutat hudební peklo. Jakmile se sejde stará garda, tak já jsem vlastně spokojen a vidím vcelku podařený sequel, kde vše odsýpá jak má. Finále tak na mě působí trošku vynucené, ale závěrečné titulky se všemi herci je podařené. Druhá Mamma Mia je průměrná komedie ve stínu jedničky. I když se tady najdou čtyřhvězdičkové momenty. [Dolby Atmos] (58%)

• 29.7.2018  10:59
    Mamma Mia! (2008)

„Why are you here? What are you doing here? - I'm writing a travel piece. - I'm, I'm here on a spontaneous holiday. - Er, I just dropped in to say... hi.“ Svěží, sladká Mamma Mia. Zvučná jména, krásná hudba, romantický příběh, kouzelné prostředí a hlavně ty melodie. ABBA se neoposlouchá a v podání těchto herců mi rezonuje v hlavě dodnes. Je neuvěřitelný, že to už je deset dlouhých let. Přesto si tahle svěží romantická muzikálová komedie najde místo i dnes. Jasně, pokud nemáte rádi fláky od ABBY a třesknutý komediální humor, případně dojemné konce, tak tu budete trpět. Ostatní si dosyta užijí krásné texty v podání nadaných herců. To by v tom byl čert, aby si tady divák nenašel svojí herečku/herce. Za mě je trio otců Brosnan, Firth a Skarsgård skvěle vybráno. Amanda Seyfried se mi tu poprvé před lety předvedla a je sympatická dodnes. Herce mám rád a vlastně příběh, kdy dcera chce ve svůj svatební den mít otce, se mi líbí. Humor je tu akorát a baví i po několikátém zhlédnutí. A když do toho začne hrát ta správná melodie, je to skvělý koktejl. Navíc v krásném prostředí Řecka. Může tohle něco trumfnout? Málokterá romanťárna. (85 %)

• 29.7.2018  10:34

Obrovský hype okolo mne. Nový bestseller století, který si každý musí přečíst. Jistě, to stejné jsem četl u recenzí na knih Gone Girl (2014) a tu jsem četl. A přiznejme si to, žádná sláva to tedy nebyla. Dívku ve vlaku jsem upřímně neměl čas číst. Naopak ale tu hraje moje oblíbená Emily Blunt, takže jdeme do toho! Film je ale příběhem přesně to co jsem čekal. Jestli tohle je kniha, která trhá rekordy v počtu prodaných knih, tak to "ouvej". Příběh nadšeně vyprávěný o lidské trosce, která kreslí, jezdí vlakem a kouká lidem do domů. Jedním z domů, do kterého tak často kouká, žije její bývalý manžel s novou ženou. Tím to začíná, pak následuje podobná kostra příběhu jako u Gone Girl. Jenže s atmosférou se tady vůbec nedá pracovat a nastává konzistentní nuda. Závěr není špatný, jistě překvapí, ale ta nekonečně dlouhá cestu k němu je příliš natahovaná. Herecky ač Blunt hraje alkoholičku perfektně, tak možná proto mi to k ní vůbec nepasuje a sledovat jí dvě hodiny jak brečí, nespí a pije vodku, bylo utrpení. Velmi obecně mě film nebavil, atmosféra byla mizivá a příběh se vyprávěl odnikud nikam. Nerozumím, že tohle se tak moc dobře prodává. (26 %)

• 8.7.2018  15:06
    Dělám co mě baví (studentský film) (2017)

Dělám co mě baví - dokument o životě a koníčcích Mikoláše "Tukana" Tučka. Člověk, co na něm vyrůstal a sledoval kdysi Score Live, četl Score a sledoval Re-Play a předtím Game Page, tak je tohle pohled do duše člověka, kterého jakoby znal. Mikoláš je rozhodně zajímavý člověk, co dokáže zaujmout a na české scéně je už i pojem. I když jsem ho neměl čest poznat, tak skrz desítky článků a videí bych řekl, že je stejný jako ho popisují kolegové a přátelé ve filmu. Přátelský a schopný vést řeč s kýmkoliv. Samotný film trpí občas nudnými prostřihy a jednoduchými popisky jmen. Respektive, pokud už je někdo dotazovaný na osobu Mikoláše, tak se zobrazí po nějaké chvíli jen jméno, ale kdo to je...? To už je záhada. Ne že by to nějak vadilo, já se příjemně bavil a rozhodně zajímavý pohled do života pana Tučka. Jen škoda, že se neukáže třeba Jan Modrák. Ale aspoň je nám vysvětleno zákulisí "#ShirtGuye". (80 %)

• 6.7.2018  13:41

Tak nějak podle očekávání. Film, který pobaví, ale nenadchne. Na vypnutí hlavy to ale stačilo. Původnímu Jumanji z roku 1995 to nedělá ostudu, dokonce tu najdeme i jeden easter egg. Moderní Jumanji se muselo vydat cestou moderní a tudíž žádné deskovky (i když ta věta ve filmu mě nahnětla), ale videohra. Holt se to muselo trošku přizpůsobit modernímu publiku. Jak to vidí moderní divák, asi těžko říci. Nejspíš se taky pobaví nad absurditou, hláškami, vtípky a nebo mozek nechá v šatně a baví se. Jinak si to moc neumím představit. Příběh je americký komediální standart, kde nechybí vývoj postav a samozřejmě nějaký zvrat. Na vývoji charakteru ostatně film staví. Pominuli absurditu a někdy až digitální peklo, tak mě potěší Dwayne Johnson a Karen Gillan. The Rocka mám rád a takovéhle role mu prostě sednou a Karen se mi líbí už od Strážců, takže je rozhodně příjemné jí vidět bez modrého nalíčení. Vítejte v džungli si dokáže užít asi každý, jen musí to být bez očekávání, bez jakýchkoliv nároků a hlavně nechte mozek na svačině. (50 %)

• 28.6.2018  07:45

“You’re going to help us start a war. - With who? - Everyone. No rules this time.“ Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Léto začíná a do kin přijíždí Del Toro jako Sicario. Jednička pro mě byla velmi kvalitním thrillerem z prostředí mexických kartelů. Dvojka už z traileru působí jako mnohem akčnější bratříček. Mého oblíbeného Mého oblíbeného Denise Villeneuvea na postu režiséra vyměnili a chybí i Emily Blunt. Vadí to? Nijak zvlášť, nový režisér nám ukazuje jinou vizi thrilleru a pouští se do pokračování příběhu, který funguje skvěle i sám o sobě. Jak už bylo zmíněno, tak Emily Blunt v hlavní roli vypadla a pokračuje se pouze s Benicio Del Torem a Joshem Brolinem. Utáhnou oba příběh? Odpověď je – zcela znamenitě. Terorismus proudí do USA přes Mexiko a je na pár chlapech, aby začali válku s kartely. A to hlavně špinavě a bez zapojení vlády. V tomhle film funguje perfektně. Atmosféra je skvělá, a ač už to nemá feeling jedničky, tak jako akční thriller to rozhodně má co říci, i samo o sobě. Je to tím, že dvě hlavní postavy jsou poutavé a příběh se různě klikatí a není zcela předvídatelný. Dal bych si to ještě jednou? Ano. Takovýchto temných a syrových filmů moc není a pokračování Sicaria splňuje, co slíbil. Pokud má bych nějaká trojka, jako završení ságy, klidně a naopak moc rád jí uvítám. Protože toto pokračování má vše a já si letos poprvé opravdu užil film v kině. Dvojka používá stejný koktejl jako jednička a vychází jí to. Jakmile začně hrát i stejná hudba, mám husí kůži a přeju si pokračování. Takže jedním slovem - skvělé. Pokračování tři roky starého hitu je temné, kruté a nakonec má i stejně rysy jako jednička. Luxusní soundtrack, skvělá kamera, dlouhé scény a atmosféra, která se může krájet. Já jsem spokojen. [Csfd projekce28] (88 %)

• 24.6.2018  15:26

Kolik je potřeba dní k tomu, aby si člověk začal vážit druhých a sebe sama. Bill Murray si to odzkouší na vlastní kůži. Arogantní televizní celebrita přijíždí do města Punysutawney, aby odvysílala svojí letitou reportáž. Ovšem ouha, Bill jako Phil se probouzí do stejného dne. Na budíku je šest hodin a zítřek již neexistuje. Ze začátku to je zvláštní, matoucí pak osvobozující a následují naschvály a pak vlastní deprese. Bill Murray je úžasný. Jeho styl hraní prostě nemá chybu. Háže jeden suchý vtip za druhým a některé scény jsou k popukání. Jakmile se v něm začnou probouzet city k sobě a ke kolegyni, kterou hraje Andie MacDowell. Tak film získává i krásnou romantickou atmosféru. Film mám rád. Líbí se mi jak ze škarohlída a otráveného člověka se stane sympatický a vnímaví muž. U filmu jsem se bavil a samotná zápletka je originální a místy dojemná. (78 %)

• 21.6.2018  23:27

„I know why we're here. A rescue op. Save the dinosaurs from an island that's about to explode. What could go wrong?“ Před pětadvaceti lety měl John Hammond sen. Vytvořit přírodní rezervaci, kam by nejezdili jen pracháči koukat na nové genetické inženýrství. Chtěl senzaci, na kterou se dá šáhnout a kterou by obdivoval celý svět. Uběhlo mnoho let a nás diváky čeká již třetí výlet na Isla Nublar a pátý výlet za dinosaury. Sedím v sále a užívám si skvělou popcornovou jízdu. Je to špatně? Pro člověka, který vyrostl na Jurském parku v roce 1993, byl návrat na ostrov blízko Kostarického pobřeží před třemi lety trošku jako splněný sen. Ano, ten feeling už se nikdy nebude opakovat. A ano Jurský park je jenom jeden. A tak když Jurský svět kráčel ve stopách Parku, tak Fallen Kingdom by mělo jít ve stopách The Lost World . Aspoň mě to smysl dává. Druhá Park, potažmo Svět jsem už nechtěl. Chtěl jsem další výlet s Williamsovou hudbou a Chrisem Prattem za dobrodružstvím, dinosaury a akcí. A mě se to vlastně splnilo. Chris Pratt je opět skvělý a vůbec nezklamal. Začátek je správně napínavý a vůbec by mě nenapadlo, kam bude příběh směřovat. Finále tak pro mě bylo nečekané a i když jsem věděl, že v tom bude čertovina, tak výsledné motivy mě přeci jen překvapily. „Jestli se chcete zapsat do dějin, …pak se nezapisujte na cizí náhrobky.“ Samotné finále s dinosaurem v domě mi přišlo skvělé a hororově pojaté. Možná je to tím, že letošní rok je skvělých filmů jak po šafránu, ale Fallen Kingdom mě bavilo a vlastně mi do celkové série zapadne. Já jsem tedy ve výsledku s příběhem spokojen. Nevím, ale kam chtějí tvůrci to dále směřovat. Ale jistě chci být u toho. PS: Jediné, co můžu tvůrcům vytýkat je zničení mého oblíbeného ostrova. [Dolby Atmos] (85 %)

• 10.6.2018  18:21

Solo – aneb jak Han k Falconovi přišel. Nebudu jako malý fracek řvát, že mu Disney vzal jeho oblíbené bábovičky. Ani lamentovat jako před dvěma lety, kdy jsem psal, že bez Anthonyho Ingrubera do toho nejdu. Já v tomto příběhu za fracka nebudu. Naopak Alden Ehrenreich v roli Hana ano. Měl jsem tušení, že když tak skvěle vyšlo Rogue One (2016), tak jim to štěstí nevydrží dál. Ale po Epizodě VIII jsem už raději nevěřil ničemu. Fakt je, že přetáčky je to nejmenší, co tento film může trápit. Drby o tom, že musel režisér najmout kouče, aby hlavní hvězdu učil hrát. To mi přišlo utažené za vlasy. Když to vidím, tak jsem měl celou dobu z Aldena pocit, že sem zabloudil omylem. Stojí kouká a divák od něj něco chce, jenže on stále stojí... a kouká. Chtít po něm ani mi dopřál ten pocit, jako Harrison Ford nechci. Ale já neměl za celou dobu feeling že tohle je Han. Kdyby on aspoň jednou zdvihl ukazováček. Kdyby aspoň jednou prohlásil něco ve stylu "Move ball." Nic. Jeho křečovitý výraz mu zůstane po celý film. A já mu nežeru, že to je sympatický pašerák. A tak nejsympatičtější herecký výkon je Chewie. Ne to bych lhal, Wood Harrelson hraje dobře. Ale u něj u člověk tak nějak čeká. Emilia Clarke mi před třemi lety zničila oblíbeného Terminátora a teď se snaží zničit Hvězdné války. Prosím páni režiséři, už tuhle herečku neobsazujte. Je to seriálová herečka, ne filmová. Ta osoba netuší jak hrát. Stejně soustředěný výraz jako Alden, a jen čekám, kdy se svlékne a začne křičet "Where is my dragons?!". Jediná scéna, u které jsem se smál, byla, když ve víru bitvy tam s křikem vběhla a hodila granát. To bylo značně k popukání. Ano, tak dlouhý komentář a nedostal jsem se k tomu, proč se mi film nelíbí. Ten film nemá jedinou světlou chvilku. Žádný feeling z toho, že vidím poprvé Sola a Millenium Falcon. A to jsem přátelé beznadějný nostalgik. Ale za celé dvě hodiny mi nenaskočila husí kůže a to jsem u Rogue One jiskřil nadšením a fanouškovsky jsem si ukníkl, když přišel Darth Vader. Tady mě nečekalo zcela nic. Druhá věc, kromě špatných hereckých výkonů (o příběhu ani nemluvme) je postava androida. Omlouvám se, že už si nevzpomenu na jméno. Ale jakmile droid začne hlásat androidí práva na život a práva utlačovaných… To se ve mně už začala vařit voda. Vážně máme zapotřebí cpát do Star Wars, (potažmo do pohádky, když je to Disney) nějakou rovnoprávnost? Proboha proč. No nic. Tomuhle filmu jsem se měl vážně vyhnout obloukem. Ten film nemá se Star Wars nic společného a já se styděl za to, že na to někdy musím koukat. A to bych hádal, rozhodně nebyl tvůrčí záměr. I kdyby tohle nemělo nálepku z předaleké galaxie, tak je to stejný odpad. Nehledě na postavu Dartha Maula, která se objevuje na konci. Vážně bude pokračování? Když nad tím tak přemýšlím, co tam dělá tenhle Sith? Vždyť byl rozpůlen ještě za republiky Obi-wanem Kenobim. Ježiši, ať se jdou tvůrci vycpat! Rád bych napsal, jak jsem zklamaný. Ale vlastně nejsem, já tak nějak tohle očekával. PS: S animovanými Star Wars na mě nechoďte prosím. (29 %)

• 31.5.2018  14:44
    The Ritual (2017)

Tohle se dá snadno zařadit mezi kategorii filmů. Zaprvé – film, u kterého je lepší nečíst obsah a nekoukat na trailer. Zadruhé - film, který má perfektní atmosféru a posledních dvacet minut strašně pokazí. Zatřetí - ano, tady jsem si vzpomněl na Záhadu Blair Witch. Jednoduché, dostal jsem doporučení ve SCORE (tímto pozdravuji a moc děkuji!) a hned jsem se do toho na Netflixu pustil. Parta kamarádů ve Švédské přírodě. Ovšem to by jednoho z nich nesmělo napadnout to vzít zkratkou. Bum, pak už se to s nima veze. Hodina je napínavá jako kšandy a já chrochtám blahem, jaký je to skvělý horor. Nepotřebuje lekačky, nepotřebuje vraždění, nepotřebuje vlastně vůbec nic... Ta atmosféra by se dala krájet. Tak moc hutná a skvělá je. Ovšem konec mi vyskočilo obočí trošku nahoru a ve výsledku jsem z toho rozčarován až zklamán. Kdyby to zůstalo čistě u náznaků a nebylo to pak open-screen, tak bych šel s hodnocením výše. Na druhou stranu když si vzpomenu, jak jsem loni koukal na The Woods (2015) a vyklubal se z toho jeden z nejtrapnějších a nejhorší filmů, co jsem kdy viděl, tak Ritual mě vysloveně bavil. Skvělá atmosféra, jen v konci to ztrácí. Přesto mohu s klidným svědomím doporučit. (60 %)

• 21.5.2018  20:52
    Deadpool 2 (2018)

„Tell me they got that in slow-motion...“ Po delší odmlce jsem si zase vyrazil do kina. Od jedničky jsem nic nečekal a dočkal se docela dobré kvalitní krvavé jízdy plné nekorektního humoru. Od dvojky jsem chtěl více katany, více akce a více keců. Po traileru jsem byl hodně natěšený. A víte co? Mě se to vlastně celé splnilo. Deadpool je opět cool švihák, který je drzý, vulgární a máchá katanou. Příběh? Ani ne prosím. Bourání třetí (nebo čtvrté?) stěny mezi filmem a realitou je téměř v každé scéně a z love story je nyní rodinný film. A opět. Deadpool nekecá. Bavil jsem se? Ano. Byl jsem dojatý? Ne. Mozek jsem nechal v šatně a užil si podívanou plnou hlášek, ne bohužel však všechny mi sedly a našli svojí půdu. Jinak jsem se usmíval a nejvíce mě dostaly pop kulturní odkazy a parodie sebe sama. Mě tohle asi ke štěstí stačí. Vyčítat Deadpoolovi, že už příliš tlačí na pilu, by bylo jako nošení dříví do lesa. Je to dost možná to co jsem od filmu chtěl já. Plus akce, která je dobře natočena a má dobrou kameru. Ačkoliv loňský Logan je nepřekonán, tak přesto je Deadpool super. Logan je prostě král zcela jiného kalibru. Tohle je další nášup nekorektního humoru. Pokud si v něm libujete jako já, nebudete zklamáni. (85 %)

• 5.5.2018  17:19

Přesně kvůli těmto filmů mám nulový vztah k české filmografii. Tenhle film je tak stupidní a hloupý, že vydržet u něj do konce byla chyba. Přitom já si tohle pustil dobrovolně. Jako fanoušek Chinaski jsem chtěl vidět Malátného jinak než u mikrofonu. A víte co? Ten jeho nevěrný doktůrek mi byl absolutně nesympatický. Ono obecně já nemusím filmy o nevěře a tenhle je jí přímo nasáklý a navíc podaný tak, že mi to vadí. Navíc humor bych těžko pohledal a tak skutečně jediné co mě brání dát filmu odpad je přeci jen Michal Malátný a jeho Vakuum a Klára. Přesto nerozumím, proč kromě pitomého scénáře se musí scény opakovat. Nejenže se opakují dialogy, ale i střih a celé dějství. Opakuje, kopírka. Je to vlastně fuk, tenhle film je skutečně české dno. Bez nápadu, humoru, hereckých výkonů i smysluplných dialogů. (15 %)

• 26.4.2018  21:15

„I am Groot. - I am Steve Rogers.“ Deset let čekání a zde to tu máme. Finále jedné dekády. Epické zakončení komiksového univerza, který začal s Iron manem v roce 2008. Pamatuji si to jako včera, když jsem byl s tátou na prvních Avengers v roce 2012. Kdo by řekl, že za šest dlouhých let se kruh uzavře. A mezitím, rozroste do rozměrů devatenácti filmů. Desítky postav a mnoho známých hereckých jmen. Pořád mi uniká, jak to vlastně Marvel udělal. Obsadil skvělé herce, známé herce, a nebo nové herce, kterým dopřál možnost dostat se na výslunní. A teď je to tu. Thanos útočí na Zemi a i když Robert Downey Jr. Alias Iron man poznamenává „You can't park here, buddy. Earth is closed today.“ , stejně válka pokračuje. A to vskutku kolosálně. Postavy umírají a hrdinové trpí. Ano, chtěl jsem konečně temný Marvel, ve kterém bude záležet na každém životu. Dočkal jsem se. Skutečně je potřeba spojit síly, aby se tato ultimátní hrozba zažehnala. Moc nevím, kam chce Marvel směřovat cestu dál, protože takhle mi to přijde jako skvělé ukončení jedné dekády. Ale je mi jasné… Show must go on. Bylo velmi příjemné vidět Strážce Galaxie (Moje oblíbené Marvelovky) a spolu s nimi i celou (skoro) sestavu všech postav Marvel Univerza. Je vidět, že lze udělat blockbuster, popcornovku tak aby bavila, byla dospělá a zároveň vyvolala emoce. Na mě totiž Infinity War po vzoru emocí fungoval skvěle. Smál jsem se skvělým gagům, o které se stará převážně linka Thor a Guardians. Akce, která je parádně sestříhaná a je od začátku do konce. První Marvelovka, pokud nepočítám Strážce, které nemám moc co vyčítat. Konec sic beru trochu jako vztyčený prostředníček. A některé věci jsem si vysnil holt trošku jinak, tak přesto celý film šlape jako jeden dobře promazaný stroj. Takže Infinity war je mokrý sen všech fanoušků a 26. Dubna je svátek pro všechny z nás, kdo tu má alespoň jednoho oblíbeného superhrdinu. Jeden velký a dlouhý potlesk. Fanservis od začátku do konce. Já jsem spokojený a myslím, že bude každý, kdo šel tuhle cestu těch deset let se mnou. Uvidíme se u Avengers 4. [Dolby Atmos] (98 %)

• 17.4.2018  16:23
    Kruh (2002)

Jeden z nejlépe hodnocených hororů. Jeden z nejznámějších hororů, který vytvořil kult na začátku nového tisíciletí. Zaprvé, tohle není horor. Jedná se o thriller s detektivní tématikou se dvěma hororovými scénami. Zadruhé, pořád čekám na ten kultovní film. Na tenhle film jsem se chtěl podívat dlouho, nejspíš jsem čekal mnohem více. Přesto atmosféra funguje od začátku do konce. Naomi Watts to táhle herecky parádně. Rozplétání starého příběhu vám dá smysl až na konci a to už je pro některé postavy příliš pozdě. Obrazovka totiž problikává a dívka s černými vlasy přichází. Příběh, ve kterém neustále prší, televize bliká, kruh svítí a temná minulost vystupuje na povrch. Hádám, že japonský originál v tomhle půjde ještě dál. Americké verzi něco scházelo. Neustále mi to připomínalo některé sci-fi rádoby horory, které se honí za vlastním ocasem. Já si budu pamatovat krásnou Naomi, kazetu a hlavně zajímavý konec. Jsem zvědavý, kdy se dostanu k pokračování. (70 %)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33