Reklama

Reklama

Zajímavosti k filmům (57)

Tintin a chrám Boha slunce (1969)

Film byl natočen podle dvou komiksových knih „7 křišťálových koulí" a „Chrám Slunce" belgického kreslíře a spisovatele Georgese Remiho, píšícího pod pseudonymem Hergé.

Orel přistává (1976)

Kvůli přípravě na roli strávil herec Treat Williams týden s americkou jednotkou Rangers.

Tajemství N.I.M.H. (1982)

V době vzniku se jednalo o nejdelší animovaný film, který nedělalo studio Disney.

Tajemství N.I.M.H. (1982)

V knize se hlavní hrdinka jmenovala Frisbyová, ale kvůli podobnosti s názvem výrobku "Frisbee" společnosti Wham-O a možným nepříjemnostem ji raději tvůrci filmu přejmenovali na Brisbyovou. Vzhledem ke skutečnosti, že se tak stalo až po nadabování postav, museli se o změnu z "Fr" na "Br" postarat zvukoví editoři.

Tajemství N.I.M.H. (1982)

Ve filmu bylo použito přes 600 barev. Například namalování pana Agese si vyžádalo hned 26 barev.

Tajemství N.I.M.H. (1982)

NIMH je ve filmu zkratka názvu "National Institute of Mental Health".

Tajemství N.I.M.H. (1982)

Film je prvním projektem skladatele Jerryho Goldsmithe pro animovaný film. Hudebník později přiznal, že patří k jeho nejoblíbenějším.

Maximální riziko (1996)

Jedná se o americký debut hongkongského režiséra Ringa Lama. S nápadem, aby se k režii postavil právě Lam, přišel sám představitel hlavní role Jean-Claude Van Damme.

Dvojitý zásah (1991)

Film měl původně pracovní název Korsičtí bratři a byl volně inspirován stejnojmenným románem Alexandra Dumase. Příběh byl dokonce původně situován do Francie a Korsiky.

Univerzální voják (1992)

Mladý vietnamský pár, který spatří Luc Deveraux (Jean-Claude Van Damme) při akci na Hooverově přehradě, je stejný pár, hraný stejnými herci, ze začátku filmu, odehrávající se ve Vietnamu.

Univerzální voják (1992)

Tři z univerzálních vojáků, kteří by měli ve filmu být američané, hrají zahraniční herci. Jsou jimi Belgičan (Jean-Claude Van Damme), Švéd (Dolph Lundgren) a Němec (Ralf Moeller).

Děrsu Uzala (1975)

Jedná se o Kurosawův první japonsky nemluvený film. Současně jde o jeho jediný projekt na 70mm filmu.

Expres na západ (2011) (TV film)

Celý film se odehrává v jedné místnosti, v níž byl také celý natočen.

Expres na západ (2011) (TV film)

Film byl natočen podle rozhlasové hry známého amerického spisovatele Cormaca McCarthyho, který napsal mj. i knihu „Tahle země není pro starý“, podle které natočili v roce 2007 bratři Coenové stejnojmenný oscarový film.

Them! (1954)

Film byl poprvé ve Švédsku uveden pod názvem Spindlarna, což v překladu znamená „pavouci“. Zápletka filmu se však točí okolo mravenců, nikoliv pavouků.

Reklama

Reklama

Reklama